NEWS

Green Day Band.cz

1. ledna 2014 v 0:01 | Magnumka
Odkaz na naše nové stránky:


Ke stránkám máme taky založený twitter, kde budou přibýva aktualizace, najdete nás tam pod @GDB_cz

News and MERRY CHRISTMAS!

23. prosince 2013 v 20:50 | Magnumka
Žádné novinky nepřiadné už jakou dobu, problém je, že krom toho že nemám čas, ale taky ani žádné pořádné novinky nejsou. Akorát pár ne až tak důležitých věcí, které se dají shrnout do jednoho článku. Jsou to věci jako např. že v Saturday Night Life dělali parodii na několik umělců a mezi nimi se objevil i "Billy Joe Armstrong." Na zkrácenou verzi se podívejte tady, na celou pak zde.
U videí se ještě zdržím. Na GDA je ke stažení šestiminutová verze hry Nativity (znát ji můžete pod názvem Narození Krista). Kluci to pojali celkem komediálně tak se na to mrkněte.
No a ještě jedna věc - Rolling Stone mají na stránkách "40 Best Live Photos of 2013" a je mezi nimi i fotka Billieho z květnového koncertu v New Yorku.

No a mě nezbývá nic než vám všem popřát krásné Vánoce, bohatého ježíška a dobrou večeři. Takové ty klasické věci jako - dávejte pozor na kosti, ať vám nepodjede noha ve vaně, jestli někam pojedete tak na silnicích pozor,...
Kdo máte volno užijte volna a kdo musíte na něčem pracovat tak pozor ať se nepředřete a udělejte si taky chvíli čas.

Nebudu to víc natahovat, nejde mi sem vložit video, tak se mrkněte na YouTube, jak vám kluci zazpívají rolničky.


56th Annual GRAMMY Awards Nominees

8. prosince 2013 v 22:38 | Magnumka
Byly ohlášeny nominace na Grammy Awards 2014. Green Day jsou nominovaní s dokumentem Cuatro! v kategorii Best Music Film. Ve stejné kategorii jsou nominovaní taky Coldplay s Live 2012, Ben Harper a Charlie Musselwhite s I'm In I'm Out and I'm Gone: The Making Of Get Up!, Paul McCartney s Live Kisses a Mumford and Sons s The Road To Red Rocks.

Na svoji nominaci si přišel taky Rob Cavallo v kategorii Producer of the Year, který je nominovaný mimo jiné i za práci na Dos! a Tré!

Na všechny nominace se můžete mrknout n Grammy.com.

Green Day will be taking a break - interview with BJA and NJ

29. listopadu 2013 v 20:46 | Magnumka
A je tady další rozhovor s Billiem a Norah. Tentokrát je z rádia BBC a je to klasicky o tom jako všechny - jak se dali dohromady atd. Billie tam ale prý říká, že si Green Day po turné v Austrálii udělají přestávku. Poslechnout si to můžete např. na GDA.
Pokud se dneska zaadří tak později přidám rozhovor z NYTimes.

Heinous Crimes Against Music

18. listopadu 2013 v 20:54 | Magnumka
NME na svých stránkách zveřejnili seznam 30 "Heinous Crime Against Music" (Ohavné zločiny proti hudbě), který byl sestaven z výběru redaktorů a fanoušků. V tomto seznamu je možné najít i Green Day a to za jejich cover "I Fought The Law" od Chlash, který zahráli v roce 2003. Píšou o nich:
 • "Green Day obvykle na takových seznamech nebývají, ale Matt Peaty je nominoval za "jejich příšerný cover od Clash."
No, jenom na dodání - písnička byla použita při společné reklamě Apple a Pepsi pro podporu stahování hudby zdarma. Podívat se na ni můžete tady.

Green Day won MTV EMA Best Rock

10. listopadu 2013 v 21:58 | Magnumka
Green Day vyhráli Best Rock, na předávání ale nejsou. Na záběru Billie děkoval fanouškům, vypadal tam jako úchylný ujo pedo, (video tady) tak uvidíme jak to dopadne s dalšími cenami.

EDIT 22:40 - Best Live vyhrála Beyoncé

Help Green Day with new documentary

31. října 2013 v 20:32 | Magnumka
Green Day připravují nový dokument, který má být o jejich začátcích. Prosí tedy svoje fanoušky, že pokud mají nějaké fotky, audio nebo nebo video záznamy z let 1987 - 1993, aby je poslali režisérovi filmu Corbettovi Redfordovi na greendayearlydaysdocumentary@gmail.com.

O dokumentu se mluvilo už dřív, poprvé v červnu 2012

New album: Billie Joe + Norah - Foreverly

23. října 2013 v 20:52 | Magnumka
Wow, teď se toho okolo Green Day moc nedělo, už se ví důvod - Billie Joe si tak trochu odskočil za zpěvačkou Norrah Jones. Tihle dva se dali dohromay a přehráli písničky Everly Brothers, konkrétně tedy album "Songs Our Daddy Taught Us," které vyšlo v roce 1958. Projekt vznikal v New Yorku a najdete ho pod názvem Billie Joe + Norah "Foreverly."
Na stereogum.com je rozhovor s oběma účastníky a já se do něj pustím ještě dneska, ale nevím jestl ito stihnu dodělat (musím pohnout s prací do školy), je tam i písnička "Long Time Gone" na poslech. Každopádně se podívejte i na oficiální web téhle dvojice, kde najdete odkazy kde album koupit.

Setlist:
 1. Roving Gambler
 2. Ling Time Gone
 3. Lightning Exress
 4. Silver Hair Daddy Of Mine
 5. Down In The Willow Garden
 6. Who's Gonna Shoe
 7. Oh So Many Years
 8. Barbara Allen
 9. Rocking Alone
 10. I'm Here To Get My Baby Out Of Jail
 11. Kentucky
 12. Put My Shoes Away

International Superhits on limited edition orange vinyl

18. října 2013 v 20:45 | Magnumka
Na Vinyl Collective je psáno, že na HotTopic.com bude k dostání speciální edice oranžových vinylů International Superhits. Tyhle oranžové kousky budou k dostání ke konci měsíce a mělo by jich být jen 1500 kousků. Všecko by mělo vybouchnout 29. října.

Mike Dirnt to present at Bass Player Live in California

15. října 2013 v 21:34 | Magnumka
Mike se objeví na Bass Player Live Concert & Awards Show. Jedná se o dvoudenní událost, která je plná koncertů, předávání cen, workshopů hudebníků... no a Miek by se tam měl zjevit 9. listopadu a probíhat to bude ve Fonda Theatre v Hollywoodu v Kalifornii.

Je možné si koupit lístky, jejichž cena se pohybuje podle místa od $37 do $45 + další poplatky.

The Jeff Matika Show - Mike Dirnt part 3

12. října 2013 v 22:28 | Magnumka
Idiot Nation oznámil další epizodu The Jeff Matika Show. V pořadí už šestý díl celkově, třetí část rozhovoru s Mikem. Pokud se na to chcete podívat, musíte zaplatit a přihlásit se. Další díly budou s Trém.
No a myslím si, že víte co si máte pohlídat ;)

Green Day's X-Kid to be included in the Rocksmith 2014 game

5. října 2013 v 22:26 | Magnumka
Nevím jak moc jste zběhlí ve videohrách, ale předpokládám, že Guitar Hero znáte asi všichni - připojíte si ke konzoli plastový ovladač ve tvaru kytary a podle toho co vám to ukazuje na obrazovce hrajere. Taktéž jde připojit i baskytara nebo bicí.
No ale nejsem si jistá, že všichni budete znát Rocksmith. Je to vpodstatě totéž co Guitar Hero, akorát když si počídíte speciální přípojku tak ke konzole připojujete skutečné nástroje.
Píšu tady o tom, protože je dost možné, že na nové verzi bude mezi písničkama taky "X-Kid" od Green Day. Zatím tedy není vypsaná na stránkách, ale měla by se objevit na jednom z těch políček, které jsou vypsané, že budou oznámeny. Jinak tam najdete písničky např. od Rolling Stones, The Who, Iron Maiden, Muse, Radiohead a spousty dalších, podívejte se sem.
Na jednu stranu je to zvláštní, protože všichni měli za to, že na písničky Green Day má licenci pouze Harmonix pro Rock Band, takže se uvidí, jestli to je teda tak žhavé, nebo ne.

Rocksmith 2014 vychází 22. října pro Xbox 360, Playstation 3, PC a Mac. Hra stojí $79,99 (cca 1 520 Kč) včetně přípojky - pokud ji z nějakého důvodu nechcete, tak by vás hra vyšla na $59,99.

Enter for a chance to win one of 10 pairs of Tré's drumsticks

2. října 2013 v 22:12 | Magnumka
Jste členy Idiot Nation? Pokud ano, přihlašte se do soutěže, kde můžete vyhrát jeden z deseti párů Trého paliček, které poslal z turné - s každou jednou z nich na turné hrál, takže budou i správně opotřebené a kdo ví, třeba s nimi hrál právě váš oblíbený hit.

Kerrang! Build your own BJA

2. října 2013 v 21:57 | Magnumka
V novém čísle Kerrangu si můžete postavit 5 rockových star a Billie Joe je mezi nimi:

Mike Dinrt's wine brand: VINE | VEIN

2. října 2013 v 21:11 | Magnumka
Možná jste zaregistrovali, že Mike na instagramu hodil fotku s lahvemi vína, u které bylo napsáno, že se jedná o jeho víno. Na dalších fotkách je taky patrné, že jsou s Britt v Toskánsku, v Itálii, kde pravděpodobně tohle víno dozrávalo. Popravdě jsem netušila, že Mike si někde pěstuje hrozno, aby z něj pak mohl udělat víno - jeho značka se jmenuje VINE | VEIN.
Víno je produkováno pod firmou Page Wine Cellars z Kalifornie. Vína mají být ročníky 2010 a 2009. Nejsem expert, jenom vím, že čím starší víno, tím by mělo být lepší a od toho se taky odvíjí cena - lahev o objemu 1,5 l stojí $450 (cca 8 550 Kč), pokud je vám to málo, můžete si vybrat 3 litrovou lahev vína ročníku 2009 za cenu $900 (cca 17 000 Kč). Menší lahev můžete dostat v obyčejné, nebo v leptané a ručně zlatem malované lahvi (bez příplatku) a větší jen v leptané a malované verzi. Podle ceny se asi bude jednat o kvalitní víno.
Mike na Instagramu psal, že k dostání je 70 lahví, jiné zdroje zase uváději že jich je pod 500 - tak či tak to není moc a pokud patříte ke gurmánům, tak byste neměli otálet.

JeffMatika.com

20. září 2013 v 21:53 | Magnumka
Podívejte se na stránky Jeffa Matiky: jeffmatika.com. Najdete tam novinky, např. odkaz na jeho facebook, fotky, videa, audia..

Tak doufám, že mu to nějakou dobu vydrží a nevykvákne se na to po měsíci, jako to má ve zvyku polovina lidí, co začnou s webem.

Confirmed - Billie Joe Armstrong to star in "Like Sunday, Like Rain"

19. září 2013 v 19:32 | Magnumka
V pondělí jsem psala o tom, že se Billieho jméno objevilo v seznamu herců k filmu "Like Sunday, Like Rain." Na stránkách Deadline.com je teď článek, ve kterém se píše, že, si Billie Joe ve své první filmové roli zahraje postavu jménem Dennis, přítele Eleanor (Meester)." Takže se při svém filmovém debutu zavěsí rovnou na hlavní postavu.
Určitě se podívejte na výše uvedený odkaz, najdete tam další známé tváře, které se ve filmu objeví. Autorem a režisérem filmu by měl být Frank Whaley.

Že by Billie trénoval na AIM film? Hmmmmm...

Green Day for 3 awards in MTV EMA

19. září 2013 v 19:11 | Magnumka
Green Day jsou nominovaní rovnou ve třech kategoriích na MTV European Music Awards. Kategorie to jsou: Best live band, best rock band a best world stage (za vystoupení na Rock am Ring).

Hlasovat pro kluky můžete tady. Do kdy je hlasování otevřené bohužel nevím, ale vypadá to, že hlasovat můžete opakovaně. Na hlavní stránce se můžete podívat na vystoupení Green Day na EMA z roku 2009.

Galavečer probě 11.10.2013 v Amsterdamu.

More Green Day on the radio

17. září 2013 v 0:00 | Magnumka
Minulý čtvrtek byla ohlášená nová smlouva mezi Clear Channel Communications a Warner Music. V rádiových stanicích se nevyznám a nevím jestli má Clear Channel nějakou ze svých 850 stanic nějakou i u nás (pochybuju) takže to vezmu zkrátka: Ve smouvě stojí, že budou hrát více hudby od hlavních umělců Warner, takže například Green Day. K této dohodě nepatří jenom hudba ale podle článku v New York Times jsou to taky rozhovory, náhledy na nevydaná alba a další speciální kousky, např. účast na iHeartRadio Music Festival, který je příští týden. Nějak se jim tam změnily čachry s poplatky za položky.
Loni na iHeart se stala ta ona věc, kdy se Billie zhroutil. Málokdo ví, že Clear Channel je hlavní společnost, která stojí za tímhle festivalem.Neví se, jestli se tento incident nějak řešil nebo ne, lae nevypadá to, že jsou mezi kapelou a společností nějaké napjaté vztahy, což je fajn.
Bohužel s touto smlouvou budou mít problémy se do rádia dostat kapely vydávající u menších labelů. Více o smlouvě se můžete dočíst tady.

Billboard's Alternative Chart 25th Anniversary

16. září 2013 v 22:13 | Magnumka
Billboard ke 25. výročí Alternative Chart sestavil žebříček Top 50 Artists. Green Day jsou v první pětce, na čtvrtém místě. Je tam taky uvedeno, že mají 9 singlů umístěných na 1. místě a 20 top 10 singlů od Dookie. Mrkněte na Billboard.

Retweet GDA's tweet and win Playbill from AIM with BJA as St. Jimmy

14. září 2013 v 23:06 | Magnumka
Mrkněte se sem na GDA - stačí abyste retweetli jejich tweet ohledně Playbillu z American Idiot Musical kde je Billie Joe uvedený jako St. Jimmy. + krátké bio o něm (a samozřejěm ostatních účinkujících) a můžete tanhle PB dostat.

The Jeff Matika Show - Mike Dirnt part 2

14. září 2013 v 22:43 | Magnumka
Na stránkách Idiot Nation byla zveřejněna druhá část The Jeff Matika Show s Mikem. Takže jste-li členy, mrkněte tam. Pokud nejste, tak se těšte na brzký článek ve kterém vám zase samozřejmě nic neřeknu, ale můžete se taky těšit na onu velkou věc! Již brzy!
Na předchozí trošku infa se můžete podívat tady a tady.

Billboard's 25th anniversary chart

10. září 2013 v 22:12 | Magnumka
Billboard slaví 25. výročí a na počest sestavili seznam se svými top 100 písničkami. Green Day jsou na seznamu hned dvakrát a s oběma v první 20.
Na místě 17. najdete Boulevard of Broken Dreams, které se na 1. místě od 11. prosince udrželo celých 16 týdnů. Druhým umístěným songem je When I Come Around, který si hoví na místě 10. Dle všeho byl na prvním místě od ledna 1995 sedm týdnů.
Tak a jinak tam najdete samozřejmě spoustu dalších umělců, přičemž na 1. místě jsou Muse s "Uprising."

Reading and Leeds 2013 - Who was the best?

2. září 2013 v 21:50 | Magnumka
Na stránkách NME můžete hlasovat v anketě, ve které se ptají kdo byl letos nejlepší ne Reading and Leeds. Jsou tam samozřejmě i Greeni tak můžete hlasovat. Akorát musíte být přihlášení.

No a já bych se vám chtěla omluvit, že jsem tady ještě nehodila ten Kerrang! Přiznávám bez mučení, že jsem na tom dneska neudělala ani čárku a včera to taky žádná sláva nebyla. Včera mi to šlo jak psovi pastva a dneska tady byla ségra, navíc jsem nainstalovala program, ve kterém se musím naučit během týdne modelovat, takže mi na to nezbyl čas. Zítra jdu zase do práce, takže nevím, kdy se tady překlad objeví. Snad nejpozději v pátek.

Jeffmatika.com

30. srpna 2013 v 22:33 | Magnumka
Všichni povinně mrnout sem: jeffmatika.com
 
 

Reklama