About Me

SUPRISE SURPRISE!! THIS IS THE END.

31. prosince 2013 v 12:08 | Magnumka
MÁM PRO VÁS PŘEKVAPENÍ!!! KONČÍM S BLOGEM!

Blog mám snad od té doby, co jsme domů zavedli internet. Spousta z vás si můj první blog, tehdy vlastně sblog, pamatujete. Sídlila jsem tam několik let, ale později byl zrušen a já jsem se i se vším svým materiálem musela přesunout sem. Zabralo to dost času, ale byla to fakt spousta práce, kterou jsem nechtěla nechat jenom tak smazat...

Teď nadešel čas se s blogem rozloučit. Není to ani kvůli školy, ani kvůli práce... je to kvůli tak omýlanému překvapení:

STĚHUJU SE NA WEB!

Loni okolo září přišla CarolC s nápadem, že bychom mohly spojit své síly a založit o Green Day web, jelikož tady v ČR žádný pořádný nemáme. Já na to kývla a přípravy začaly. Měly jsme trochu problémy najít někoho, kdo by nám web připravil, no nakonec se to povedlo.
V čem bude web lepší? Nevím. Kecám - jelikož na webu budeme pracovat dvě, neměly by vznikat takové rozsáhlé pauzy jako na blozích; když si jedna bude válet šunky na dovolené, druhá bude přidávat příspěvky a tak dále. Můžete se tam dokonce těšit na soutěže o zajímavé ceny (myslím si, že hned první bude dost zajímavá).

Na web stěhujeme většinu překladů, ale ještě to chvíli potrvá. Nicméně nebude tam vše. To by ale vadit nemělo, protože ani já, ani Carol nebudeme blogy mazat a je pravděpodobné, že se na ně budeme občas odkazovat.
Jinak co se týče klasického obsahu tak se to asi moc nezmění - budeme přidávat novinky, překládat články a rozhovory, tak jako jste byli zvyklí doteď.

Jen bych vás chtěla poprosit o trochu schovívavosti. Pro nás obě je to první webová stránka, takže nám bude chvilku trvat, než se s tím pořádně naučíme (třeba vkládat videa atd), celkový design a funkčnost taky ještě nejsou hotové.

A teď už asi jenom čekáte na odkat... ale my jsme řekly NE! Začneme hezky s čistým stolem, pěkně od nového roku... takže odkaz tady bude zítra.
Doufám, že se vám překvapení alespoň trochu bude líbit a že na náš web alespoň občas skočíte kouknout.
Na rozlučkový článek se podívejte taky na blog CarolC, protože tam má spoustu věcí, které mi mluví z duše a nemám je tady.

Chci vám všem popřát hodně štěstí, dzraví, úspěchů ve škole a v práci, prostě ať je ten příští rok tak dobrý, jak si jen přejete!

Magnumka

The very beginning...

3. května 2013 v 0:02 | Magnumka
Ptali jste se mě v komentech, jak jsem přišla ke Green Day a co dalšího poslouchám... budu se v článku snažit držet hudby a nestočit to nikam dál na moje názory atd.. takže tady to je:

Co se týče mého dětství, tak jsem vyrůstala na rocku a metalu, který poslouchá můj taťka. Převážně jsem však vyrostla na folku a country, jelikož mí rodiče jsou trampi a ať chcete nebo ne, tak se hudební vkus vašich rodičů na vás podepíše..

Tuším že se psal rok 2000, bylo mi tak 9-10 let, přišla jsem domů ze školy a v mezičase, než jsem šla ven, jsem seděla před televizí a přepínala mezi MTV, Vivou a dalšími hudebními kanály, které jsme měli. Na MTV hrála nějaká písnička, kterou jsem měla ráda, tak jsem to tam nechala a čekala co bude následovat. Následovalo Minority.
Seděla jsem tam, čučela na to, protože jsem to neznala... sedím a koukám až ze mě vypadlo "8D ty vole ty balónky jsou úžasné!" Víte ty jejich obrovské podobizny v ulicích...no.. teď jsem se vrátila v čase... Po chvíli jsem si začala poklepávat nohou a zjistila jsem, že se mi to vlastně líbí. Tak jsem tam seděla a čekala na ten titulek jak na Nový rok. Tehdy moje angličtina byla v zárodku tak jsem četla "Gre-Grín Dej - Mino-" název písničky jsem zamozřejmě nestihla, protože nápis zmizel. Valila jsem pro kousek papírku s tím, že si to napíšu a najdu si to. V té době jsem doma ještě neměla internet, takže jediné možné místo kde jsem si mohla něco najít byla škola. Samozřejmě jsem na to zapomněla a vzpomněla jsem si na to vždycky když jsem to viděla v televizi - za čímž následovala věta "Doprdele! Tentokrát už si to fakt musím najít!" A taky že našla! Ale... u počítače nebyly bedýnky :(
Vzhledem k tomu zapomínání a nemožností si to někde pustit jsem na Green Day časem zapomněla úplně a začala poslouchat hip hop. Idolem mého srdce byl tenkrát Eminem. Tohle období ale netrvalo dlouho - poslouchala jsem spíš klasický taneční popík.

O čtyři roky později - stejný scénář. Jako znuděný, hormonálně nevybouřený puberťák mám puštěnou televizi a chystám se vypadnout ven. A pak to přišlo.. Zastavila jsem se a sledovala klip. Moje anglina už byla lepší, takže jsem poslouchala i text a uvědomovala si, že se mi to líbí.. a hodně. Víte jak je tam ten konec s těmi kytarami a bicími, no prostě už jsem si jen nepoklepávala nohou ale valila hlavou dopředu a dozadu jak jsem to znala od kapel oblíbených mým taťkou... nepřemýšlela jsem nad tím, bylo to tak nějak přirozené. Opět jsem čekala na linku s názvem kapely a songu. "Green Day - Boulevard of Broken Dreams." Říkala jsem si "Green Day, Green Day... Green Day, to odněkud znám... Green Day! Kruci vždyť to jsou ti s těma skvělýma balónkama!" Tehdy už jsem internet měla, takže začalo velké vyhledávání.
Jako první jsem od nich hledala videoklipy, následně jsem si stáhla American Idiot, pak i všechny další alba. V té době jsem neměla finance na to, abych si koupila cedla, takže jsem to všecko vypálila. Taky jsem přišla na fakt, že některé jejich starší písničky znám a přemýšlela jsem odkud. Pak přišel objev, že je máme i na starých kazetách. Později mi došlo, že je vlastně respektuju a svůj respekt jim můžu vyjádřit tím, že si ty alba koupím, že jim za jejich práci zaplatím. Dodneška nemám všechny originály. Postupně přibývají a chybí mi už jenom kousky, které se hůř shání. Nechci je totiž kupovat přes net, protože ten pocit, když vejdete do obchodu, koupíte si CD, vyjdete ven a pyšně to držíte jako "To je moje! Teď jsem si ho koupila!" je prostě skvělý. Moje poslouchání jejich hudby hraničilo s posedlostí a dodneška mi hrajou hrozně často. Samozřejmě jsem v těch 14ti 15 ti nebyla jiná a prostě jsem na střídačku byla zamilovaná do každého člena kapely. Toto s věkem pominulo a začala jsem je brát jako svoje životní idoly, hrdiny.. vždyť mi zachránili život - ta představa, že dneska nosím kalhoty s rozkrokem u kolen a vygajdané tričko je děsivá :D Ne vážně, překopali celý můj život, já jsem se změnila a do konce života jim za to budu vděčná. Jsem opravdu nevýslovně ráda, že existujou a že jsem narazila zrovna na ně.

Rok 2010 - první koncert Green Day. Kdybych byla kluk, asi bych řekla, že jsem z toho byla totálně vystříkaná, ale nejsem, tak řeknu, že jsem byla kurva nadšená! Bylo to den před mými 19. narozeninami. Samotný koncert byl perfektní. Zklamali mě fanoušci, já sebe sama že jsem nezvládla to horko a nedostatek vzduchu, že jsem si z koncertu krom zážitku odnesla taky zápal plic, ale recenzi psát nechci. Ten rok jsem však měla jet na dva jejich koncerty - ještě do Německa, bohužel zájezd byl po ohlášení vystoupení v Praze zrušen a následné problémy s navrácením peněz byly šílené.
Zpět do Prahy.. Tehdy jsem byla hrozně naštvaná, že hlavní předkapelu jim budou dělat Billy Talent. "Krucinál proč zrovna Billy Talent, když v Německu jim dělá předskokana Joan Jett?!" Talenty jsem fakt neměla ráda - teda kecám, měla jsem ráda Fallen Leaves, ale to bylo všechno. Jestli se ptáte proč, tak to bylo z důvodu, že jsem si z nadšení do té jedné písničky našla jejich live vystoupení a nelíbilo se mi to. Říkala jsem si proč tam "ten zpěvák" tak lítá a řve když to prostě neudýchá apod. No přišel den D, koncert Green Day. První předkapela The Pooh odehrála svůj set a měli nastoupit Billy Talent. Jedna holka, co stála zamnou se mě zeptala, jestli bych nepustila její kámošku před sebe, že přišla kvůli nim, tak jsem řekla že nemám problém, když mě pak ale na Greeny pustí zpátky. Vyměnily jsme se a kapela už byla na stagi. Začali hrát a já skepticky začala kvákat "Hm zpíváš krásně ale dlouho.... jo, máme nejlepší pivo na světě, my to víme - ne, není moc silné, to vy pijete sračky.... už byste mohli jít... nepřišli jsme na vás ale na Greeny..." Jenomže když oni furt ne a ne odejít. Tak jsem je poslouchala a po pár písničkách jsem si začala poklepávat nohou (jak už víte, nebezpečný okamžik)... Turn Your Back mě dost chytlo. Následoval známý FL a když přišli s Red Flag tak jsem si řekla, ale pouze v duchu "tyjo, nejsou tak špatní - někde je chyba." Ovšem, to byl jejich poslední song.
Půl roku nic, až pak na konci podzimu/začátku zimy jsem si na ně vzpomněla něco si od nich našla. Zjistila, že se mi taky dost líbí a loni v červnu následoval jejich první koncert. Šla jsem tam sice trochu s pocitem, že koncert Green Day nemůže nikdo překonat, protože to oni mají nejlepší live show. Nakonec jsem z něho byla unešená.. Koncert byl diametrálně jiný než jaké mívají Green Day, ale vzhledem k enegrii, kterou do toho dává jak kapela tak fanoušci, jsou jejich koncerty perfektní.

Měla jsem na jejich koncert jet taky letos v únoru, nebo kdy to bylo, ale bohužel ho zrušili... mám to na to ale štěstí co?

No každopádně můj letošní začátek léta bude úžasný. Je to z důvodu, že v květnu mě čeká koncert Green Day ve Vídni a pak následují tři koncerty Billy Talent. Teda nejedná se o jejich koncerty, ale o vystoupení na Top Festu, Lemon Festu a na Rock For People, takže to znamená trochu jinou atmosféru, ale i to je pořád lepší než drátem do oka. Netuším, jak to udělám se zkouškama :D

Co dál poslouchám? Je toho hodně. Miluju rock, ale i dneska jsem schopná si pustit tu moji ztracenou lásku Eminema, či taneční Jennifer Lopez, na to ale fakt musí přijít nálada. Preferuju rock, celkem často si pustím metal, punk.. neumím hudbu škatulkovat, jenom vím, že ta rocková hudba (berte všecko od klasického rocku po tvrdý metal) mě prostě táhne víc. Samozřejmě mám ráda i starší kapely jako jsou AC/DC, Rolling Stones, Clash a další, nejenom současné kapely. V autě poslouchám rádio Čas Rock nebo cedla, občas si to přepnu na rádio Hej..

No a to bude asi vše... Tak takhle to bylo, takhle to je, tohleto poslouchám.. nějaké další otázky?

Technical Museum in Ostrava

13. listopadu 2012 v 23:27 | Magnumka
Mám pro vás možná špatnou zprávu - za pár týdnů mi začne zkouškové období, takže na překlady bude času tolik co teď, nebo míň.. je tady ale další věc. Našla jsem si brigádu, takže mám před sebou spoustu pracovních víkendů. Samozřejmě ne všechny. Po blog to snad nebude moc znamenat, novinky budou přibývat jako obvykle, překlady článků by se měly držet asi v aktuálním tempu.

No a teď k té mojí práci - pracuju jako průvodce v Technickém muzeu v Ostravě v oblasti Dolních Vítkovic. Tento týden se bude otevíra nový areál, kde budu pracovat já. Najdete tam menší průlet historií techniky od textilu, přes metalurgii, auta, kosmonautiku až třeba k akustice (samozřejmě nevypisuju všechno).
Pokud budete mít někdy cestu přes Ostravu, zastavte se - možná, že to zní dost odborně a nezáživně, ale máme pro vás přichystaný odlehčený komentář, ezaťužejeme žádnými přesnými daty, hmotnostmi, rozměry apod. jen kdyby někdo chtěl, takže se snad o žádnou hrůzu jednat nebude. Navíc to není klasické muzeum, na všechno si tam můžete sáhnout, vyzkoušet si různé věci (např. obrábět na soustruhu, rozpohybovat "parní stroj," nebo zastavit vlak).
Pokud byste měli cestu během následujícího měsíce, buďte k průvodcům shovívaví, texty jsme dostali nedávno a jsme "odborníci" každý přes něco jiného, a ne vždy přes to, k čemu nás ten den přiřadí. Nějaký čas nám zabere než všemu přijdeme nakloub a pozjišťujeme další informace.

Jestli chcete, podívejte se na web. Ještě bych vás ale předem upozornila, že se jedná o průmyslový areál, takže pokud byste zvažovali návštěvu, vyhněte se bílým věcem, vysokým podpatkům, žabkám apod.

Me and my friends at Billy Talent show

1. července 2012 v 22:53 | Magnumka
Jsem se rozhodla hodit sem jednu fotku - já, CarolC a Lee (a spousta dalších lidí) na koncertě Billy Talent.. sice tam všichni vypadáme jak idioti, ale co už, tak na koncertě vypadá každý :D ... Aaaa ano, moje nové triko v akci :D
PS - můj druhý blog je opět v provozu.


Well.. my Tattoo

16. března 2012 v 21:11 | Magnumka
Asi před rokem mě napadlo nechat si udělat tetování s Billieho slavným "you know." Je to dost zvláštní, protože jsem strašně dlouho tvrdila, že tetování nechci. No lidi mění názory. Každopádně jsem řekla, že teda ne, protože tetování je přece jenom už na furt, že to kašlu..
Nějakou dobu na to, myslím že to bylo něco okolo půl roku, Billie poslal na Twitteru zprávu, ve které psal právě o tetování "ya know." Nevěřícně jsem na to čučela :D

Před pár měsíci jsem si na tohle všechno vzpomněla a řekla si "co už.," Začala jsem přemýšlet o místě - původně jsem chtěla na bok, ale to by nebylo to pravé ořechové, tak jsem si vymyslela zápěstí. Pustila jsem se do shánění informací o salonech, cenách a tak podobně. Dneska jsem se odhodlala se zajít do jednoho salonu domluvit se, ale řekl mi že to můžem sfouknout hned. Sedla jsem si a za 5 minut bylo hotovo.

Jestli se ptáte proč zrovna "ya know." Tak prvně zkrcená verze "you" je z důvodu úzké ruky, takže by se muselo zmenšit písmo a to by nevypadalo dobře, ale nejen proto, líbí se mi to tak prostě víc.
A důvod samotného výroku? Jedná se o jakýsi symbol. Když to kdokoliv uvidí zeptá se "co to znamená?" nebo řekne "ty víš?" Kdežto fanoušek Green Day se podívá, usměje se, pokývá hlavou a hned je jasno... dobrý způsob jak dát (zasvěceným) lidem najevo že poslouchám Green Day bez toho abych měla jejich nápis na čele..

Fotka vpravo (foceno při špatném světlě)

Magnumka and Blog

20. listopadu 2011 v 1:55 | Magnumka
Myslím, že je na čase napsat tady něco o sobě..

O BLOGU

Předpokládám, že valná většina z vás mě zná z mého předchozího blogu magnum-chtic.sblog.cz. Na původním sídle tohoto blogu jsem dělala od roku 2005 a byla tam velká spousta informací, strašná spousta práce. Bohužel sblog bude zrušen, admini nám to odůvodnili jako "vedení deníčků už není cool" a tak se blog chtě nechtě musel přestěhovat.
Překopírovala jsem tedy překlady rozhovorů, článků, recenzí apod. To všechno tady najdete. Udělala jsem taky rychlý přehled novinek za poslední 3 roky, takže snad tady to nejdůležitější je... ovšem se zbytkem se tady začíná od nuly.
Teď na blog nemám času kolik bych chtěla, ale snad se tona codu blogu nepodepíše moc razantně.... popř. mějte pochopení :)
Za tenhle krásný aktuální design vděčím CarolC, kterou asi znáte jako billie.ku a taky musím zmínit Doggíska, která mi design uložila... Každopádně blog, především sloupek, ještě projde úpravami (přerovnání, doplnění,..)

O MNĚ

Bydlím kousek od Ostravy, proto se nedivte, když někde uvidíte krátké písmenko místo dlouhého. Před prázdninama jsem úspěšně odmaturovala v oboru Diagnostika motorových vozidel a právě teď studuju na vysoké škole Báňské - technické univerzitě v Ostravě, strojní fakultu - obor: Dopravní technika a technologie.

Z tohoto vyplývá, že mám velmi ráda auta a techniku, baví mě fyzika a podobné vědy. Dál mě nehorázně baví angličtina, která sice není naprosto perfektní, ale myslím, že nějakou úroveň už mám, proto jsou tady ty překlady. Ráda čtu, koukám na filmy, dělám Pole dance, ráda fotím, chodím ven, hraju na xboxu... myslím že dál nemusím rozepisovat.

Samozřejmě že jedním z mých největších koníčků je vedení blogu + makání na překladech.

Aktuálně mám ke šole i brigádu - pracuju jako průvodce v Technickém muzeu v Ostravě v Dolních Vítkovicích.

Kromě Green Day si poslechnu cokoliv, co se mi líbí, ale upřednostňuju rock.

Ještě bych dodala, že absolutně nenávidím, když mi někdo překopíruje mnou přeložený článek a neudá zdroj. Proti takovým blogům vytahuju všechny zbraně co mám... taky bych vás poprosila, abyste tady nedávali reklamy ani komentáře typu "hlásni pro mně," protože stejně nehlásnu, akorát to smažu.

Tak nějak mám pocit, že už mě za ty roky znáte, takže netřeba psát něco zdlouhavého. No a pokud mě neznáte, tak si stejně budete muset časem udělat obrázek sami... :)

KONTAKT

Buď využijte komentáře, nebo e-mail magnumka.one@gmail.com.
Můžete mě najít na Twitteru pod nickem @Magnumka a na instagramu pod nickem magnumka_one
 
 

Reklama