Listopad 2013

Norah Jones and Billie Joe Armstrong Sing Everly Brothers - CZECH

30. listopadu 2013 v 23:46 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek je přeložený z NYTimes.com:

NEOBVYKLÁ HARMONIE, MINULOST A BUDOUCNOST
Norah Jones a Billie Joe Armstrong zpvíají Everly Brothers


Autor: John Pareles
Datum: 22. listopadu, 2013

Sladce přednesená temnota: tak přesně tady tohle dalo dohormady nepravděpodobný pár jemného hlasu Norah Jones a arénového pop-punkového rockera Billieho Joe Armstronga, který vede Green Day. Rozhodli se předělat kompletně celé album z roku 1958: "Songs Our Daddy Taught Us" od Everly Brothers.
Originál od Everlys je zářným uchazečem o nejvíce morbidní album začátku éry rock'n'rollu. Přišlo zanedlouho po jejich hitech z roku 1957, "Bye Bye Love" a "Wake Up Little Suzie," které se obě objevily na debutu z roku 1958. Za méně než rok Don a Phil Everlyovi vydali "Songs Our Daddy Taught Us," což je album plné drsných balad a starých country songů. Texty vyprávějí příběhy, ve kterých se mluví o mrtvých a umírajících rodičích, umírajícím dítěti, vězních, podvádění v lásce a několika vraždách.
"Udělali jsme několik podivných alb," řekl Phil Everly po telefonu z Kalifornie. "Ale tady tohle je jiné, protože je ojedinělé a je tady skutečnost, že ty písně jsou naším dědictvím."
Hold pana Armstronga a slečny Jones, "Foreverly" (Reprise) zachází s písněmi uctivě, dodržují strukturu a obvykle udržují harmonii Everly Brothers. I když dodávají decentní rytmus, stále písně zůstávají ustarané. "Foreverly" vychází v pondělí a slečna Jones a pan Armstrong byli nedávno v New Yorku, aby o něm promluvili.

Pro rozhovor byli asolutně asymetrickým párem i v boxu ve ctihodné restaurace Sardi's pod karikaturami Katherine a Audrey Hepburnových. Byli uvolnění a pravidelně si vyjadřovali vzájemný obdiv. Přesto jsou stále podivnou dvojicí: velmi štíhlý pan Armstrong (41) má na sobě krátkou koženou bundu, má své černé kudrnaté vlasy vyčesané nahoru a slečna Jones (34), s tmavýma očima a kulatým obličejem vypadá jako holka odvedle a oblečený má ležérní svetr.
Přesto nejnovější sólové album slečny Jones "Little Broken Hearts" obsahuje melodickou vražednou baladu "Miriam," zatímco pan Armstrong je opěvován za melodii a vyprávění v písních Green Day. Jestliže se tito dva Grammy ocenění umělci prodávající multiomiliony svých nahrávek mají někde sejít, je album písní od Everly Brothers pravděpodobné místo.
"Songs Our Daddy Taught Us," může být jen těžko víc ojedinělé nebo strašidelné. Jeho úprava je o detailní harmonii hlasů Dona a Phila Everlyových, podpořené jen lehkou kytarou a basovými houslemi. Mezi písněmi jsou i lidové kousky "Roving Gambler," jenž vypráví o muži, který svede a opustí ženu a zabije chlápka během karetní hry; "I'm Here To Get My Baby Out of Jail," ve které matka zachrání syna a pak umře; a "Down in the Willow Garden" o rozmařilci, který zavraždí svou přítelkyni.
"Na svátky ideální," řekl pan Armstrong.
Ale oba brali hudbu vážně. "Je to skoro jako meditace," řekla slečna Jones. "Jejich vokály jsou vysoké a dětské v té nejkrásnější podobě, ale tyhle písně jsou tak temné. Určitě je v těch nahrávkách i nevinnost. Ale ta nevinnost má vedle sebe podvádějící milovníky a tak - prostě to nahání hrůzu když to posloucháte."

Everly Brothers mají kořeny v Kentucky a takovéto písničky hráli už jako děti, každý den se objevovali v živém rodinném rádiu v 6 ráno. Víc se zabývali tím, jak zní melodie a harmonie, než co znamená text.
"Když jsme se je poprvé jako děti naučili, moc jsem nad tím nepřemýšlel," řekl Phil Everly (74), který je o dva roky mladší než jeho bratr. "Ty písně se dost vracely. Jsou to skutečné živé písně o skutečných věcech, které se dějí v životech lidí."
Absolutně minimální přípravy na album pan Everly vysvětluje tak, že "jsou zpívány tak, jako byste si ty písně zpívali na verandě."

Pan Armstrnog řekl, že objevil album Everlys před pár lety a dostal nápad nahrát tohle album znovu a se zpěvačkou. Ale s Green Day byl v roce 2012 velmi produktivní, během šesti měsíců vydali tři alba: "Uno!," "Dos!," a "Tre!" se kterými se v roce 2013 vydali na celosvětové turné a v příštím roce zamíří do Austrálie. Ale zatímco Green Day to rozjíždí na plné obrátky, tak jako to dělá od roku 1980, pan Armstrong bral ohledy také na opačný konec spektra.
"Když máte kytary a Marshally tolik let tak nahlas, zvoní vám z toho v uších," vysvětluje. "miluju sílu tichého hraní."
"Já taky," přitaká slečna Jones se smíchem; hraje potichu, to je to co dělá.
Žena pana Armstronga, Adrienne, byla ta, kdo navrhnul slečnu Jones jako partnera pro tento duet. Pan Armstrong potkal slečnu Jones na Grammy Awards 2005, kde její duet s Rayem Charlesem na jeho albu "Genius Loves Company" porazil "American Idiot" od Green Day v kategoriích nahrávka roku a album roku. ("American Idiot" vyhrálo nejlepší rockové album). Během vysílání stáli po boku se Steviem Wonderem, Bonem a Alicii Keys v rozpačitém all-star ztvárnění "Across The Universe" od Beatles. Ale nebyli v kontaktu až dokud pan Armstrong nenavrhnul "Foreverly."
"Požádaná o spolupráci jsem byla hodněkrát, ale nikdy se mě nikdo nezeptal, jesli bych s ním udělala celé album jako to proběhlo tady," řekla slečna Jones.

Pan Armstrong, který žije v Oaklandu v Kalifornii přijel do New Yorku, aby tady nahrál album se slečnou Jones, která žije v Brooklynu. Neřekli svým nahrávacím společnostem. Zamluvili si pět dní v květnu - mezi daty turné Green Day - v Magic Shop, studiu v SoHo a pak se tam vrátili na další čtyři dny v srpnu, na celkem devět dní nahrávání rytmických částí vybrala slečna Jones bubeníka Dana Risera a basáka Tima Luntze.
Rozhodli se použít harmonie Everly Brothers jako šablonu - slečna Jones zpívala části Phila, vyšší partie - a souhlasila, že nebudou poslouchat další verze těchto starých písní.
"Když máte takovéto harmonie na dvě části, tak narozdíl od té pěkně nazvučené třídílné harmonie tam může být nesoulad," říká. "Občas skočí sem nebo pryč z té dokonalé trojhry. Je to trochu vědátorské, ale to je to, proč je to tak děsivé."
Prioritou bylo vokální spojení. "Snažil jsem se najít se v jejím hlase," řekl pan Armstrong.
Zpívali spolu živě, udržovali oční kontakt, tak jako to dělali Everlys.
A písničky šťouchli jenom jemně: v "Barbara Allen" jsou housle ve stylu hospodského valčíku; "Put My Little Shoes Away" je vidlácká církevní hymna umírajícímu dítěti; názank rockabilly pomstě paroháči v "Long Time Gone"; trochu strašidelného kytarového echa v "Down in the Willow Garden." Honky tonky slečny Jones často odráží klavír Bobbie Nelson, sestry Willieho Nelsona a dlouholeté klavíristky. Pan Armstrong zcela odkládá svůj drzý úšklebek Green Day.

"Foreverly" je svým způsobem vedlejší projekt, který můžou popová hvězda udělat z rozmaru. Ale to není směr slečny Jones ani pana Armstronga s vyjímkou jediného aspektu, spontánnosti: "Nemyslím si, že bych kdy znova udělal nahrávku a řekl někomu se při tom ozval," řekl pan Armstrong. "Je to tak prostě lepší."

Phil Everly řekl, že byl s remakem spokojený: "Odvedli velmi dobrou práci a velmi dobře se k sobě hodí." A poznamenal, že "Foreverly" bylo stejně nečekané jako bylo "Songs Our Daddy Taught Us."
"Dnešní vzorec je takový, pokračovat v tom, co jste dělali," řekl. "Musím je respektovat za to, že oni to takhle nedělají."

Green Day will be taking a break - interview with BJA and NJ

29. listopadu 2013 v 20:46 | Magnumka |  NEWS
A je tady další rozhovor s Billiem a Norah. Tentokrát je z rádia BBC a je to klasicky o tom jako všechny - jak se dali dohromady atd. Billie tam ale prý říká, že si Green Day po turné v Austrálii udělají přestávku. Poslechnout si to můžete např. na GDA.
Pokud se dneska zaadří tak později přidám rozhovor z NYTimes.

NPR Interview: Billie Joe and Norah

28. listopadu 2013 v 20:39 | Magnumka |  Videos and Music
Omlouvám se za delší neaktivitu, ale na blogu dělali nějakou úpravu, takže nešly vkládat žádné příspěvky.. No tak na to vlítnem:

Billie Joe a Norah se spolu stavili v NPR na show "Morning Edition" kde mluví o Foreverly, které ten den, 25.11.2013, taky vyšlo. Mluví tam o tom, jaké to bylo spolu zpívat, co jim ty písničky daly a proč se rozhodli udělat zrovna tenhle projekt a zrovna teď. Poslechnout si tento rozhovor můžete na NPR.com.

Jinak Foreverly se dá koupit na spoustě místech, u nás např. v Bontonlandu za 379 Kč, na Vltavě za 341 Kč a na Slovensku například na Markman za 12,90 €.

Interview with BJA and Norah Jones

25. listopadu 2013 v 18:01 | Magnumka |  Articles and Interview
Na Paste.com je rozhovor s Billiem Joe a Norah. Později an to mrknu a kdyžtak přeložím.

Skateboard Auction

24. listopadu 2013 v 12:26 | Magnumka |  Charity
Více než stovka umělců, hudebníků a skateboardistů se sešli aby pomohli projektu LOOP, který pomáhá sehnat peníze na výstavbu skateparku pro děcka z Taylor v Texasu. Studeni sami napsali těmto umělcům, jestli by jim nemohli umpravit zatím obyčejné, nijak neupravené skateboardové desky jenž jim poskytli CreateAskete. Celá sbírka 50/50 skateboardových prken byla představena 22. listopadu v Austinu v Texasu a další takové setkání proběhne 2. prosince.
Přidal se i Billie Joe, který do aukce dal prkno jehož kresbu má na svědomí on sám. Aktuální nabádka je $380 (cca 7600 Kč) a aukce končí 2. prosince. Na všechny prkna v aukci se podívejte tady. Billieho kousek je tam zatím třetí nejdražší.
Můžete se mrknout na Instagram nebo na Facebook, kde najdete vypsané jména všech co se zapojili. Kromě Billieho tam můžete vidět i jména jako jsou Chris Billheimer, nebo Adam Young.

New York Times about Foreverly

22. listopadu 2013 v 22:01 | Magnumka |  Articles and Interview
Na New York Times je článek o spolupráci Billieho a Norah. Zítra večer na to mrknu a uvidím, jestli tam bude něco zajímavého.Billie Joe Armstrong & Norah Jones - Foreverly Interview Part 2

22. listopadu 2013 v 21:58 | Magnumka |  Videos and Music
Další část rozhovoru Billieho a Norah.. "Norah mi vrtala hlavou poseldních devět let..." :DMike Fisherman and Billie Joe Mackerel :D

21. listopadu 2013 v 12:29 | Magnumka
Mike Rybář a Billie Joe Makrela :D Fotka z FB ***GD***


Recap: Green Day at Dreamforce Conference in San Francisco

20. listopadu 2013 v 22:09 | Magnumka |  Articles and Interview
Tak, na GDA byli tak hodní že nám udělali menší rekapitulaci včerejšího vystoupení Green Day na Dreamforce.

Včerejší (19.listopadu 2013) Dreamforce konfecernce byla vlastně benefičním koncertem, jehož výtěžky šly na dětské nemocnice v Bay Area. Společně s Green Day byla jako headliner oznámená Blondie.

Už včera jsme měli pár fotek prostřednictvím oficiálního instagramu a nějaké to video od fanoušků, ze kterých bylo poznat, že na zvukové zkoušce si Greeni zahráli Before The Lobotomy. Zahráli ale taky Peacemaker, Wild One a Viva La Gloria! Celkem zvláštní ne? Protože to nejsou písničky, které jsou ovykle na jejich setlistu.

Do areálu se začalo pouštět v 18:30 a jak už je poměrně běžné - začalo pršet. Blondie začala hrát v 19:30. Po jejím setu se protrhla střecha nad stage (video) - kecala bych jestli se protrhla sama nebo to protrhli organizátoři aby to pak nespadlo na Greeny, každopádně lidi v předních řadách museli mít dost slušnou koupel.

Green Day se objevili na stage okolo 21:20 a set odstartovali s 99 Revolutions a Know Your Enemy. Kapela taky zahrála Angel Blue, tenhle song byl zahrán live jenom jednou a to v roce 2012. Dalším krásným kouskem byla Before The Lobotomy, kerou zahráli (když nepočítáme zvukovku) naposledy v roce 2009.

Přibližně po 40 vteřinách tohoto songu jim začaly trochu chrchlat nástroje, to bylo způsobeno deštěm, ale kluky to samozřejmě nezastavilo i když hráli bez mikrofonů a s dalšími potížemi se zvukem, který nebyl pro takové velké místo adekvátní. Jak to zvládli se podívejte na video.
Tohle se stalo víckrát, například při Basket Case a Good Riddance (zahráli 2x) a vyřešili to jednoduše - publikum zpívalo s nimi...vlastně místo nich.

Nakonec se ale mikrofony ustálily a Green Day mohli pokračovat. Billie se vrátil a zahrál sólo akustickou verzi Wake
Me Up When September Ends.

Greeni pokračovali v setu sice s funkčními mirkofony, ale ozvučení stále nebylo dostatečné. Během téhle doby zahráli Wild One a Peacemaker. Po Peacemakerovi už zvuk naskočil, takže se show mohla ubírat dál normálně. Následovaly písničky Nuclear Family a Rusty James. Posledním songem byl Minority.

Setlist:
 1. 99 Revolutions
 2. Know Your Enemy
 3. Angel Blue
 4. Stop When The Redlights Flash
 5. Letterbomb
 6. Before The Lobotomy
 7. Good Riddance (Time Of Your Life)
 8. Good Riddance (Time Of Your Life)
 9. Basket Case
 10. Holiday
 11. Boulevard Of Broken Dreams
 12. Wake Me Up When September Ends
 13. Going To Pasalacqua
 14. Wild One
 15. When I Come Around
 16. Jesus of Suburbia
 17. American Idiot (video 2)
 18. Peacemaker
 19. Nuclear Family
 20. Stay The Night
 21. Rusty James
 22. Minority
Můžete se podívat na oficiální setlist kde jsou vidět nějaké odlišnosti. Některé písničky nezahráli (Brutal Love) ale zase jiné přidali (Rusty James). Možná kvůli ztrátě zvuku, možná se tak prostě jenom rozhodli.
Po show ještě Billie hodil na instagram fotku u které píše, že na show potkal Johna Kiffmeyra (původního bubeníka Green Day). Evidentně ho to hodně potěšilo, čemuž se není co divit.

Na pár fotek se můžete podívat na GDA, nebo třeba na FB GD Live on Tour. Pod oběma odkazy budou určitě ještě fotky přibývat.
Dost videí najdete už v setlistu - některé na YT, některé na krátké z instagramu... na další se povídejta na YouTube - odkazy: odkaz 1, odkaz 2.

Mám z kluků fakt radost a Liamovi děkuju za krásný souhrn.

BJA+NJ - Foreverly track by track commentary

19. listopadu 2013 v 18:14 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je rozhovor Billieho a Norah, kdy rozebírají skladbu po skladbě. Bohužel nemám čas si to pustit, takže je to na vás.Green Day is playing a charity benefit concert tonight in San Francisco

19. listopadu 2013 v 18:00 | Magnumka |  Photos
Green Day budou dneska hrát na benefičním koncertě v San Franciscu. včera měli zvukovou zkoušku, během které zahráli Before The Lobotomy. Krátké video najdete tady.


Design the official 2014 Idiot Nation shirt, Green Day will pick the winner

18. listopadu 2013 v 22:10 | Magnumka
Pokud jste členy, pak na Idiot Nation je nová soutěž - fanoušci mají navrhnout ofociální triko Idiot Nation 2014, které bude rozesíláno členům, kteří se zaregistrují příští rok. Soutěž běží do 25. listopadu a vítěze vyberou sami Green Day.
Vítěz pak dostane:
 • Awesome As Fuck
 • Uno, Dos a Tre
 • Set 3 trsátek
 • roční členství v klubu
 • 5 triček vítězného designu
Takže pokud jste graficky zdatní, šup do toho.

Billie Joe, Norah and Foreverly on Sirius XM

18. listopadu 2013 v 21:59 | Magnumka |  Don't Miss
V sobotu na Sirius XM, Outlaw Country, bude exkluzivní hodinka, během které bude mít album Foreverly premiéru a dokonce se jí mají zhostit i Billie Joe a Norah.
Náhledy písniček si můžete poslechnout na Amazon.com, kde si můžete album předobjednat za $9.99.

Heinous Crimes Against Music

18. listopadu 2013 v 20:54 | Magnumka |  NEWS
NME na svých stránkách zveřejnili seznam 30 "Heinous Crime Against Music" (Ohavné zločiny proti hudbě), který byl sestaven z výběru redaktorů a fanoušků. V tomto seznamu je možné najít i Green Day a to za jejich cover "I Fought The Law" od Chlash, který zahráli v roce 2003. Píšou o nich:
 • "Green Day obvykle na takových seznamech nebývají, ale Matt Peaty je nominoval za "jejich příšerný cover od Clash."
No, jenom na dodání - písnička byla použita při společné reklamě Apple a Pepsi pro podporu stahování hudby zdarma. Podívat se na ni můžete tady.

Do you remember? Green Day feat. U2 - The Saints Are Coming

16. listopadu 2013 v 22:43 | Magnumka |  Videos and Music
Pamatujete si na perfektní charitativní projekt Green Day a U2, když spolu v roce 2006 nahráli písničku The Saints Are Coming? Výtěžky z této nahrávky šly na pomoc obětem hurikánu Katrina, který tehdy totálně zdevastoval New Orleans. Spolu pak vystoupili 25. září 2006 při fotbalovém zápase mezi New Orleans Saints a Atlanta Falcons, který se odehrál Lousianském Superdome. Tady máte video a připomeňte si to. Pamatuju si, že v té době jsem na blog nepřidávala nic jiného, protože se o ničem jiném nemluvilo a myslím si, že tuhletu spolupráci a konkrétně tenhle song nejde nemilovat.


Interview with Mike - CZECH

15. listopadu 2013 v 23:57 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek je přeložený z theage.com.au:

Autor: Peter Vincent
Datum: 12. září 2013

Ostřílené punkové trio Green Day se vrátili na špici ve svých přípravách na Soundwave 2014


Byl to jeden z nejpozoruhodnějších záchvatů vzteku rock and rollu. Téměř přesně před rokem na iHeartFestavalu v Las Vegas vybouchl frontman Green Day, Billie Joe Armstrong, poté, co dostal varování, že za minutu musí ukončit set.
Armstrong zastavil vystoupení během Basket Case, prohodil spoustu sprostých slov směrem k organizátorům, publiku - ke všem. "Dovolte mi něco říct: jsem tady od zku---ného -19-ku-va-88 a vy mi dáváte jednu zku--nou minutu? To si ze mě ku-va děláte prdel... Nejsem Justim Bieber vy zm-di!" Potom Armstrong zvedl kytaru nad hlavu a opakovaně s ní třískal o stage.

"Jsem jenom zasraný bílý kluk co chce hrát svoji zku-venouhudbu jakýmkoli posraným způsobem kterým budu moct."

Dva dny na to byla na webových stránkách Green Day zveřejněna zpráva o tom, že Armstrong "vyhledal léčbu ze zneužívání návykových látek." Později přiznal, že s tímto problémem sváděl dlouhý boj.
Baskytarista a spoluzakladatel Green Day, Mike Dirnt - kamarád Armstronga od doby, co jim bylo 10 let - přiznal, že měl v té době strach, že je s Green Day konec. "Upřímně? Pomyslel jsem si 'Tohle je ku-va špatné a nelíbí se mi vidět kamaráda jít takhle ke dnu... tohle je opravdu špatné a jak teď můžu svojeho přítele podpořit, jak tady pro něj můžu být a dostat nás přes tuhle noc?"
"Z mojeho vlastního hlediska, existují pochybnosti [o naší budoucnosti, ale] život mých přátel má před kapelou přednost. Stejně tak kapela je součástí našho života... musíme být zdraví - mentálně i fyzicky - a to co děláme na stage není jednoduché, přináší to s sebou spoustu zodpovědnosti a taky fyzickou a psychickou zátěž. V tomto bodě [Green Day] držíme na vysoké úrovni. Na takové už jsme dlouho nebyli."
Dirnt říká, že před Armstrongovým zhroucením se Green Day ve skutečnosti nezastavili celých 20 let. "Neměli jsme dovolenou, nepodívali jsme se, neudělali jsme nic, co by nesouviselo s psaní hudby a ježděním po turné. Když pracujete takhle tvrdě, dosáhnete na turné dna velmi často. Můžete hodně pít, nebo brát prášky na spaní nebo cokoliv, ale v určitém bodě musíte udělat krok vpřed a ujistit se, že ta osoba kterou jste, je tou vaší [nejlepší] stránkou."

Armstrong strávil měsíce na léčení a Green Day opět vyrazili na turné v březnu. Od té doby zahráli 47 show, poslední byla Leeds festival, kterou britští Guardian nazvali jako "mistrovská show."
Dirnt říká, že Green Day jsou zpátky v nejlepší formě. "Teď je to fakt skvělé. Předtím to bylo napjaté... chaos [světové turné následovalo] hned po nahrávání [Uno, Dos, Tre]. Teď jsme měli čas nechat všechno usadit, dát si svoje sračky dohromady, jsme připravení na turné a hrát. [Ale] uděláme si pár přestávek, tak abychom se zas nepřizabili. Je to pro tuhle kapelu důležité, abychom mohli udělat víc nahrávek."

S kapelou makající na plné obrátky si Dirnt pochvaluje mixáž hudby na únorový Soundwave, kde mají vzácnou příležitost zahrát si na hard rockovém festivale.
"Je to pro mě atraktivnější [než festivaly kde] ve stanu vedle mě hraje techno, zatímco se pokouším hrát," říká. "Jsem pro rozmanitost, ale nejsem pro hlouposti; občas jsou show rozvrhnuty pěkně blbě. Spousta fanoušků to tak nechce.
"Soudwae má svoji vlastní identitu, je to jako jít do rockové Mekky.
Dirnt si není jistý, jestli budou Green Day hrát celé svoje obrovsky průlomové album Dookie, které v roce 2014 oslaví 20. výročí, tak jako to udělali na Reading and Leeds festivalech minulý měsíc. Na Readingu kapela zahrála cover od Ramones, Blitzkrieg Bop a Higway To Hell od AC/DC - což by mohli zopakovat.
"Je to hymna a o tom to prostě je. Je to naše smeknutí klobouků smerem k AC/DC," říká Dirnt o nahrávce, kterou považuje za jednu ze dvou formujících hudebních zážitků. "Pamatuju si, že jsem v 10. třídě obchodoval se svojím kolem jenom proto, abych si mohl na víkend půjčit kazetu Back in Black... a bylo to úžasné."
Druhá nahrávka, která tvarovala Dirntův hudební výhled může některé fanoušky zklamat, ale nese se ve stejném duchu: It's Still Rock and Roll to Me od Billyho Joela.
Dalo by se argumentovat, že recept Green Day na úspěch je strhnout tyto dvě písně do možností: nekompromisní rockové klasiky a masová popová nahrávka drtící hitparády. Na vyvážení, po dvě desetiletí byli pravými rebely punku, zatímco skládali chytlavé písničky, jejichž prodej je docela úspěch. Má Mike Dirnt pocit zodpovědnosti být věrný původní punkové etice?
"Cítím povinnost být věrný sám sobě. Jestli to zní narcisticky, vím odkud to přichází; musím být tím, čím jsem... Pořád jsem jednou v bahně. někdy chci dát druhou nohu do výšin. A nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného."
"[Ale] na konci dne jsem jenom zasraný bílý kluk, který chce hrát svoji zkurvenou hudbu jakýmkoliv posraným způsobem budu moct."

Green Day jsou headlinery na Soundwave festivalu v únoru 2014.


Green Day jsou občas kritizováni za to, že nejsou skutečnými punkery. Přiznejme si to: je tady velký rozdíl mezi průkopnickými punkáči Stooges a dnešními pop-punkery válícími v hitparádách, jako jsou například Blink-182.
Takže, jsou Green Day pořád punk? Nebo jen vydělávají na korporatizaci stylu hudby která je v jádru proti-vedení?
Je těžké kritizovat komerčně úspěšné kapely, když punkové kořeny leží v popové hudbě a spousta vlivných punkových aktů chtěly hudbu zpřístupnit. Jedním z nejvlivnějších akt v žánru (Sonics) byll na začátku 60. let šíleně populární mezi místními děcky na severozápadu Ameriky.
O deset let později, Ramones, tak úzce spojováni s punovou etikou, vlastně jen přehrávali písně z 50. let v rychlejším tempu. (V písních jako jsou I Wanna Be Your Boyfriend nebo Rock'n'roll High School uslyšíte začátky pop-punku). V Británii Sex Pistols v čele s Johnnym Rottenem vypadali děsivě a urážlivě vzhledem k monarchii. Ale guru kapely, Malcolm McLaren, vytvořil populární hudební fenomén. Není pochyb, že růst punkového hnutí byl částečně reakcí na rock 70. let kde písničky byly rychlejší, agresivnější a odhalenejší než v jiné hudbě.
Ale mohli bychom také argumentovat, že vzpurnost punku byla 70. letech spíše módou.

Vnímání punku jako protikladu maisntreamu vzrostl až z druhé vlny punku, na konci 70. let a na začátku let 80., když se rozrostly náhradní punkové žánry a hardcorové kapely se hojně začaly vyskytovat ve Spojených Státech i v Británii, spousta z nich se považovala za přidružence politických a sociálních hodnot. V USA, se Blag Flag zabývali sociální izolací a étosem DIY, Dead Kennedys byli anti-konzervativní, zatímco v Británii se objevovaly kapely stylu "Street punku" (v čele se Sham 69).
Punkoví obrozenci z roku 1990, jako jsou Green Day, reintepretují punk, ve kterém vyrostli a podařilo se jim jej dostat k masám.

Interview with Mike

15. listopadu 2013 v 20:23 | Magnumka |  Articles and Interview
V září udělal Mike rozhovor s australským rádiem Triple M. Teď se na The Age objevil článek ve kterém jsou útržky tak ho přeložím. V článku se Mike mimo andcházející tour a jiné vyjadřuje i o tom, jaké pro něj bylo období kdy byl Billie na léčení.
Takže když mi dáte chvíli než vypracuju otázku do angliny tak se pustím do překladu. Nevím jestli to stihnu udělat celé a jelikož jdu zítra do práce tak pokud se to tady neobjeví do půlnoci, tak až zítra večer.


Listen to "Silver Haired Daddy Of Mine" off Foreverly

14. listopadu 2013 v 20:49 | Magnumka |  Videos and Music
Na GDA máte možnost si poslechnout Silver Haired Daddy Of Mine, což je písničeka z Foreverly, které spolu nahrali Billie Joe a Norah. Album vychází 25. listopadu.
A víte co? Mě se to líbí, mám ráda tenhel styl hudby :)

Jason's Birthday party

14. listopadu 2013 v 20:45 | Magnumka |  Photos
Jason měl v pondělí narozeniny - samozřejmě byla oslava, na které Billie s Mikem zahráli spolu se členy Jasonovy druhé kapely Big Cats. Tré se tam neobjevil, protože si zrovna užíval na Hawai, takže ho za bicími zaskočil Colin Brooks (bubeník Big Cats). Tady máte fotku a info mám od Tracy.


Green Day to play at the Dreamforce Gala - benefit concert

14. listopadu 2013 v 20:38 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day zahrají v úterý 19. listopadu na Dream Force Gala v San Francisku. Tento koncert bude benefiční a veškeré výdělky půjdou na UCSF Benioff Children's Hospital a na Children's Hospital Oakland. Ke klukům se připojí taky Blondie. Celá akce proběhne v AT&T Park, což je baseballový stadion.
Lístky je možné koupit na oficiální stránkách the concert for kids a jestli se dívám správně tak lístky stojí $1000 pro fanoušky a $250 pro členy klubu? No ruku do ohně za to nedám. Každopádně je tam samozřejmě možnost charitativního příspěvku.
Green Day pro Oaklandsou dětskou nemocnici hrají celkem často, dělají různé aukce atd.


Mike Dirnt talks to Eric Blair about Billie Joe/Norah Jones ,Foreverly

14. listopadu 2013 v 20:13 | Magnumka |  Videos and Music
Před pár dny... týdny... OK asi před měsícem se Mike zúčastnil Bass Player Live, tady je krátké video, kde se vyjadřuje k novému projektu Billieho a Norah. Jestli chcete, tak se podívejte i na fotky - (foto 1, foto 2, foto 3 a další třebna u Mika na instagramu anebo taky u Britt)


FUCK OFF YOU SILLY RETARDS!

14. listopadu 2013 v 19:50 | Magnumka |  Warehouse
Dneska si projíždím instagram a narazila jsem na úryvek z článku, ve kterém Billiem mluví o návratu z Las Vegas. Překlad máte níž.

Než ale začnu, tak vám chci napsat, že jsem kurva nasraná! Nějací dementi psali Trému k fotkám debilní komentáře a co udělal Tré? Přidal fotku ploutví čouhajících z vody a přidal komentář s hashtagy - hloupé komentáře, tohle je to co teď budete dostávat, - žádné další fotky mě, - dospějte, - víte kdo jste... Takže od té doby tam Tré přidává jenom fotky trolů a tak podobně. Takže všem těm nanicovatým magorům, kteří si přes komentáře u jeho fotek léčí nějaké mindráky - děkuju! Takové kretény brát poloosou přes hubu!

A víte co? Jsem tak nasraná, že nic překládat nebudu, přečíst si celý rozhovor můžete tady.

Rolling Stone: Inside Billie Joe Armstrong and Norah Jones' Dark Dream

13. listopadu 2013 v 20:32 | Magnumka |  Articles and Interview
Asi dva dny zpátky jsem tady přidala scan z Rolling Stone, teď se tento článek objevil i online. Tady je překlad:

V temném snu Billieho Joe Armstronga a Norah Jones


Autor: David Fricke
Datum: 12. listopad 2013

V roce 1958 přerušili Everly Brothers dvouletý běh hitových singlů, mezi kterými byli "Bye Bye Love" a "Wake Up Little Susie," vzdali tak hold svým kořenům z Tennessee, Songs Our Daddy Taught Us - destíka lidových melodií a klasické lamentování bylo nahráno jen na akustické kytary sourozeneckou precizností a silnými harmoniemi.

Před dvěma lety zpevák a kytarista Green Day, Billie Joe Armstrong, "narazil" na tohle album. "Říkal jsem si 'Chlape, co je vedlo k tomu udělat tuhle nahrávku? Zdálo se to tak záhadné, že tito kluci napsali písničky o smrti, pobytu ve vězení, ztrátě lásky."
"Líbil se mi celý koncept," pokračuje Armstrong. "Jakoby je to něco naučilo, a teď to učí mně. Myslel jsem si, že by bylo super to po tomhle vzoru zopakovat."

Ale udělal to jinak. Na Foreverly (vychází 25. listopadu), přehrál Armstrong všech 12 skladeb s Norah Jones. Armstrong a Jones jedou po vzoru semknutých vokálů Everly s při tom ještě větším emocionálním a sexuálním napětí v "Oh So Many Years" a tradiční baladě "Barbara Allen," přičemž jsou podporováni rytmickou sekcí, ve které diskrétně vzkvétají housle a havajské kytary.

"To byl pro nás klíč - ne jen zkopírovat nahrávku," říká Jones, která spolu s Armstrongem nahrávala devět dní letos na jaře a v létě Foreverly v New Yorku. "Písně jako 'Down in the Willow Garden' a 'Put My Little Shoes Away' - mají opravdu temné texty. Ale přišli jsme na to jak to zahrát."

Přetvoření alba Everlys byl jen Armstrongův náhlý nápad; přibrat k tomu Jones byl nápad jeho ženy Adrienne. Jones si vzala na starost části mladšího bratra z Everlys, Phila, typicky zpívá vysoké patrite; Armstrong hrál Dona. Foreverly vzniklo tak rychle, že Armstrong a Jones spolu neplánovali live show - zatím. Tedy zatím je to "do konce letošního roku," pak jedou Green Day v únoru na turné do Austrálie. "Mohla by to být sranda udělat dohromady pár věcí," připouští Armstrong. "Právě teď vše uvádíme do pohybu."

Broadway Idiot Deluxe DVD

12. listopadu 2013 v 20:33 | Magnumka |  American Idiot Musical
Wow, právě máte možnost objednat si Broadway Idiot ve verzi "Deluxe". Součástí je bonusová fotogalerie, dalších 20 minut navíc a taky 8 stránkový booklet, ve kterém najdete nepoužité a neviděné fotky nejen ze zákulisí.
Má to jednu chybu a to tu, že tento Deluxe balíček je k dostání pouze přes BroadwayIdiot.com. Cena je $24,99 což je cca 500 Kč.
Pokud si to objednáte někdy v téhle době tak by vám to do 9.12. mělo dorazit.

BJA+NJ

12. listopadu 2013 v 20:25 | Magnumka |  Photos
Album Foreverly, které spolu nahráli Billie Joe a Norah Jones vyjde za pár dní, přičemž Billie hodil na instagram fotku, u které píše "Jedna z mála fotek mě a téhle dámy z nahrávání v NYC." Další fotky pak najdete v celém článku:


Green Day "Best Rock" MTV EMA 2013

12. listopadu 2013 v 20:18 | Magnumka |  Videos and Music
Tady ještě jednou video z MTV EMA, kde Billie Joe děkoval fanouškům za Best Rock. Ostatní ceny tedy kluci nevyhráli - Best Live jim vyfoukla Beyoncé a Best World Stage Linkin Park.


Happy 40th Birthday, Jason!

12. listopadu 2013 v 20:14 | Magnumka |  Warehouse
Jason White včera slavil 40 let. Já mu přeju všechno nejlepší a snad to pořádně oslaví. A tady jednu starší fotku, jak že to Jason vypadal.. dříve :DGreen Day won MTV EMA Best Rock

10. listopadu 2013 v 21:58 | Magnumka |  NEWS
Green Day vyhráli Best Rock, na předávání ale nejsou. Na záběru Billie děkoval fanouškům, vypadal tam jako úchylný ujo pedo, (video tady) tak uvidíme jak to dopadne s dalšími cenami.

EDIT 22:40 - Best Live vyhrála Beyoncé

Rolling Stone: Billie Joe, Norah's Dark Dream

10. listopadu 2013 v 20:45 | Magnumka |  Articles and Interview
Tak tady mám pro vás další článek, tentokrát z Rolling Stone. Bohužel na překlad nemám čas, tak se mrkněte, snad se tady překlad objeví během příštího týdne. Fotku mám z FB GD Live on Tour.MTV EMA Tonight!

10. listopadu 2013 v 20:40 | Magnumka |  Don't Miss
Dneska probíhá předávání cen EMA. Pokud máte české MTV tak toto předávání můžete sledovat i vy a to na českém MTV od 21:00 a kdo ho nemáte, tak nezoufejte, tady máte online odkaz. Green Day jsou tam nominovaní v kategoriích Best Live, Best Rock a Best World Stage. Jestli se tam objeví nevím, ale docela o tom pochybuju.

American Idiot’s Daniel C. Jackson Feels Like a Rock God

8. listopadu 2013 v 22:02 | Magnumka |  American Idiot Musical
Na portland.broadway.com je rozhovor s Danielem C. Jacksonem, který momentálně hraje v muzikálu St. Jimmyho. Není moc dlouhý, jestli hcete, mrkněte tam. Říká například:
 • "Jako St. Jimmy je opravdu nemožné necítit se jako rocková hvězda. Ta světla, foťáky, třpytky a punk rockové bicí mi dodávají pocit řádného rockového boha."
Já hrát v tomhle muzikálu tak mi asi taky prší do nosa :D

GDA about FBHT's show

7. listopadu 2013 v 22:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Na GDA je krátký článek o nedávném vystoupení Foxboro Hot Tubs. Bohužel dneska na překlad nemám čas, možná ho budu mít zítra ale nic neslibuju. Zatím jsem to ani neproletěla, takže vůbec nevím, jaké to je. Takže pokud nechcete čekat na překlad, mrkněte na to sami na GDA.

Ebay: Yamaha XS built for BJA

7. listopadu 2013 v 22:21 | Magnumka |  Stores
Tak a teď tady mám jednu chuťovku. Billieho starší brácha Alan má motorku Yamaha XS z roku 1980, krásný kousek, zrestauroval ji tak, že až na pár moderních prvků vypadá jako původní. Motorka je tmavě šedá s černými detaily a pod sedátkem je napsáno "EAST BAY 72 CREEPS." Z technických parametrů jen to, že motor má 750 ccm a na motorce je najeto 600 mil.
Podle Alana se motorka zúčastnila závodů Café Racer, které se konají dokonce i u nás a byla i ve stejnojmenném časopise. Dál je v popise, že motorku vlastnil Billie Joe a on že ji přestavěl, nicméně už v popisu hoře je napsáno, že je přestavěna přímo pro Billieho.

Tak co říkáte, pecka ne? Já myslím že jo... aktuální možnost příhozu je $3 050 což je na naše něco přes 58 000 Kč. Roste to hezky, už tam mají 22 nabídek. Cena kup teď je pak $8 000 což je skoro 153 000 Kč.

Podívejte se na nabídku sami na ebay, je tam i více fotek. Aukce končí za necelých 21 hodin.

Emily's Army opening for Blink 182

7. listopadu 2013 v 21:48 | Magnumka |  Related
Emily's Army budou dělat předskokany Blink 182. Koncert proběhne příští týden v Los Angeles. Emily's Army jsou jednou z pěti ohlášených kapel, které budou dělat Blink 182 během turné předskokany. Pěkně to kluci rozjíždí ;)

Punk Goes 8 Bit covers GD's 86

7. listopadu 2013 v 21:44 | Magnumka |  Related
Jeden projekt z Floridy, Punk Goes 8 Bit si pohrávají s písničkami známých kapel. Na "level 2" je možné najít i Green Day a to se songem 86. Mezi dalšími jsou tam např. Operation Ivy, AFI? Anti-Flag atd. Poslechnout si předělanou 86 můžete na GDA.

BJA and Norah Jones

4. listopadu 2013 v 21:46 | Magnumka |  Photos