Říjen 2013

Help Green Day with new documentary

31. října 2013 v 20:32 | Magnumka |  NEWS
Green Day připravují nový dokument, který má být o jejich začátcích. Prosí tedy svoje fanoušky, že pokud mají nějaké fotky, audio nebo nebo video záznamy z let 1987 - 1993, aby je poslali režisérovi filmu Corbettovi Redfordovi na greendayearlydaysdocumentary@gmail.com.

O dokumentu se mluvilo už dřív, poprvé v červnu 2012

Billie Joe Armstrong and Norah Jones - "Foreverly" Interview

30. října 2013 v 20:36 | Magnumka |  Videos and Music
Ve videu níž můžete vidět rozhovor s Billiem a Norah, kteří se tam baví o Foreverly, uslyšíta tam i ukázky několika písní. Jinak album vychází 25. listopadu.
Rolling Stone: 50 Best Rock-Star Instagram Accounts

30. října 2013 v 20:33 | Magnumka |  Articles and Interview
Rolling Stone mají na svých stránkách seznam 50 Best Rock Star Instagram Accounts a Mike ja na 16. místě. U Mika píšou:
 • Jaké to je, držet rovnováhu mezi normálním rodinným životem a kariérou punkové legendy? Instagram basáka Green Day nám dává dojemný, zajímavý pohled na to jak vyvažuje tyto dva spekty svého života.

A samozřejmě tam není sám, je tam spousta nejen rockových hvězd - jak by napovídal název, ale taky spousta popových, hip hopových tad.. Jsou tam např. Travis Barker, Beyonce, Miley Cyrus, Dave Grohl a 45 dalších. Podívejte se na celý seznam tady.

Green Day: A 5 Minute Drum Chronology - Kye Smith

30. října 2013 v 20:19 | Magnumka |  Videos and Music
Jestli máte pět minut, mrkněte na video tohoto týpka - Key Smith nahrál pětiminutové video, ve které mhraje na bicí spoustu písniček Green Day... fakt to nemá chybuFoxboro Hot Tubs full set - 10/26/13

28. října 2013 v 20:35 | Magnumka |  Videos and Music
Člověk dva dny nesáhne na počítač a už se nestíhám divit. Kluci se asi rozhodli, že už je nebaví jenom tak sedět a tak udělali koncert Foxboro Hot Tubs. Show proběhla předevčírem, 26. října, v Eli's Miley High Club v Oaklandu v Kalifornii. Na koncertě bylo více interpretů, ale mezi nimi bylo napsáno "secret headliner."
Někdo, já předpokládám že možná samotní Greeni, napsali na GDA mejl, ve kterém stálo že "foxies" budou večer hrát v Oaklandu. Proč ten předpoklad - je jim to zaprvé podobné a za druhé byl mejl podepsán "the rev" což je zrkatka The Reverend Strychnine Twitch, Billieho alter ega.
Několik fotek ze show jste mohli vidět na instagramech Mika a Britt, na další mrkněte na GDA.
Takže tady máte setlist a dole dokonce video z celého konertu.

 1. Stop Drop and Roll
 2. Mother Mary
 3. Lady Cobra
 4. Sally
 5. Stop When The Red Lights Flash
 6. Alligator
 7. Fuck Time
 8. 27th Ave Shuffle
 9. Stop Drop and Roll
 10. Supermodel Robots
 11. Ruby Room
 12. She's A Saint Not A Celebrity
 13. Broadway
 14. El Camino
 15. Makeout Party
 16. Piece's of Truth
 17. A Wuick One WHile He's Away
Blah blah blah

26. října 2013 v 23:48 | Magnumka |  Warehouse
Včera mě pozdravil snad rekordní počet mě neznámých tváří. Tak pokud jste byl imezi nimi a já vám neodpověděla tak se nezlobte, většinou jsem nestihla ani zareagovat.

BJ at Bob Gruen's Birthday in NYC

25. října 2013 v 0:51 | Magnumka |  Photos
Tahle fotka je z oslavy narozenin Boba Gruena, která proběhla 23.10. v R baru v NYC. Fotku mám z FB GD Live on Tour, mrkněte tam, je tam ještě pár dalších fotek.Q&A: Billie Joe Armstrong & Norah Jones Unveil Duets LP - CZECH

24. října 2013 v 19:44 | Magnumka |  Articles and Interview
Rozhovor přeložen ze stereogum.com, to tlachání okolo překládat nebudu, najdete to tady a přecházm rovnou k otázákám a odpovědím:

Q&A: BILLIE JOE ARMSTRONG A NORAH JONES ODHALUJÍ LP DUETŮ

Autor: T. Cole Rachel
Datum: 23. října 2010


STEREOGUM: Po poslechu vašeho nového alba jsem si uvědomil, že mám vlastně minulost spojenou s původním albem Everly Brothers.
NORAH JONES: Oh, wow, ale neuvědomil sis to hned?
STEREOGUM: Ne hned. To album, Songs That Our Daddy Taught Us, hodně často pouštěli moji prarodiče z Oklahomy když jsem byl malý. Ale nikdy jsem si neuvědomil, že to bylo ono.
JONES: To je super!
BILLIE JOE ARMSTRONG: To je skvělé.
STEREOGUM: A ten song o botech - "Who's Gonna Shoe Your Pretty Little Feet?" - vždycky zpívala moje babička. Když jdem byl dítě, tak jsem si říkal, že je to ta nejpodivnější píseň - zpívat o nazouvání bot je trochu divné a taky děsivé.
JONES: Je to divná věc.

STEREOGUM: Zajímalo by mě, jak tenhle projekt vůbec vznikl. Byli jste vy dva přátelé? Znali jste se před tím?
JONES: No, potkali jsme se před 10 lety na Grammy, ale jinak jsme se moc dobře neznali. Pak mi zavolal...
ARMSTRONG: Jo...
JONES: Zeptej se ho, já fakt nevím jak to začalo.
ARMSTRONG: Všechno to začalo Steviem Wonderem. [Směje se] Zpívali jsme spolu se Steviem Wonderem a jeho kapelou a s celou řádkou dalších lidí, takhle jsme se s Norah poprvé setkali. Potom... no, před pár lety jsem si zamiloval album Everly Brothers a myslel jsem si že je prostě krásné. Poslouchal jsem ho po kouskách každé ráno. Pomyslel jsem si, že by bylo super tuhle nahrávku předělat, protože jsem si myslel, že to není až tak známá věc a víc lidí by o tom mělo vědět, ale opravdu jsem do toho chtěl jít spolu s ženským zpěvem, protože jsem si říkal, že by to nabralo na jiném významu - možná by to trochu rozšířilo smysl, ve srovnání s tím jak to zpívají dva bratři. A tak moje žena řekla: "Proč do toho nepřibereš Norah Jones?" A já si pomyslel: "No, trochu ji znám." Teda, myslel jsem tím že jsme oba znali Stevieho Wondera. A tak jsem jí zavolal a ona řekla ano. Takže to bylo trochu jako... no, pořád říkám, že to bylo něco jako rande naslepo.
JONES: Jo, to bylo. Bylo to jako skok rovnýma nohama do něčeho. Víš, oba jsme v kariéře udělali spoustu různých věcí, ale skočit s někým do nahrávání celého alba je určitě větší závazek. Myslím, že jsme se dohodli že půjdeme na pár dní do studia, jenom to zkusit, pamatuješ? A...
ARMSTRONG: Jojo.
JONES: A skončilo to tak, že jsme vpodstatě udělali celou nahrávku v průběhu asi pěti dní. Byla to opravdu zábava. A pak jsme se vrátili po pár měsících, podívali se na to a nahráli některé extra songy znovu.

STEREOGUM: Norah, znala jsi před tím tenhle materiál?
JONES: Něco z toho jsem znala. Nemůžu říct, že celé album, ale spoustu písní jsem znala a taky spoustu jejich nahrávek. Když jsem vyrůstala byla jsem docela velký fanoušek Everly Brothers, takže jsem jejich materiál znala, ale spíše ty známější věci. Takže jsem poslouchala tu nahrávku a pak když jsme o tom mluvili, znělo to jako že to bude legrace - a Billie Joe, ty jsi tak nadšený člověk, kompletně jsi si mě koupil během tří minut. V tu dobu jsem dokončila turné a byla jsem trochu unavená a měla jsem divný pocit z toho skočit rovnýma nohama do natáčení celého alba, ale nakonec to bylo pěkně krátké a příjemné, opravdu.

STEREOGUM: Tak jak jste k tomu přistupovali? Začali jste prostě na začátku a postupovali skrz nahrávku?
ARMSTRONG: Jako rytmickou část k nám dostala Tima Luntzela a Dana Riesera a pak jsme prostě začali. Bylo to trochu šílené, protože jsme se dali dohromady a začali hrát s těmi chlápky, měli jsmě akustické kytary a pak jsme na ně hráli a vzpomínám si že jsme taky dost mluvili tadyhle a támhle, ale pak... Pamatuju si, že jsem si myslel "Panebože děje se to právě teď, prostě to probíhá, už o tom jenom nemluvíme." Trochu jsme od toho dali ruce pryč, pak Norah udělala tu a tam nějaké změny a pak už to šlo celkem rychle, prostě písnička za písničkou.
JONES: Jo, začali jsme s první písničkou na albu, protože jsem nevěděla kde jinde začít a pak jsme prostě přeskakovali podle toho jak jsme to cítili, chápeš? Pořád jsme odkládali poslední písničku, dokud jsme úplně nezapomněli, že jsme ji ještě nenahráli. Prostě je tak pomalá, tak je to těžké.

STEREOGUM: Vaše hlasy jdou pěkně dohromady. Nedovedl bych si představit, jaké by to bylo, kdybyste spolu už předtím nehráli: jak spolu budete zpívat. Bylo lehké přijít na to, jak spolu souznět?
JONES: Mám pocit, že jsme na to přišli při první skladbě. Ale samozřejmě to zabralo nějakou tu minutu, než se to stalo úplně super, super snadné. Ale pak, když jsme si poslechli jak zněl první song jsem si myslela "Oh! To bude skvělé, bude to fajn."
ARMSTRONG: Jo. Vzpomínám si, jak jsme spolu zpívali a pamatuju si, že Norah říkala: "Otoč se tak, abych viděla na tvoji pusu." A já jí řekl: "Okay, takhle by to mělo být!"
JONES: Museli jsme se dívat jeden na druhého. [Směje se] Jsme ve stejné místnosti, jsme vedle sebe, takže se na mě musíš dívat, aspoň trochu!

STEREOGUM: Billie Joe, určitě jsi se s posledními alby Green Day protáhl mnoha různými směry, ale toto je zcela jiné. Dát na odiv tuto svoji stránku musí být příjemné, tenhle druhý aspekt tvého hlasu, který se v hudbě Green Day neprezentuje úplně vždycky.
ARMSTRONG: No já a [basák] Mike [Dirnt] spolu vždy zpíváme harmonie a to už od začátku Green Day. Jedna věc, kterou jsem vždycky miloval... Jsem rád když můžu být v atmosféře kapely nebo skupiny, takže semnou a s Mikem dokonce i v úplně prvních písních, které Green Day napsali, tam byli vždy dva zpěváci. Já nevím. Průměrnému posluchači to může připadat jako "No, to není punk rock" nebo cokoliv co se týká téhle nahrávky, ale já dělám rád různé věci - je to sranda, dělá to život zajímavější.

STEREOGUM: Když jste se propracovávali skrze tyhle písně, byli jste překvapení věcmi, které se ukazují v tomto materiálu?
JONES: Jo, jsou temné!
ARMSTRONG: Jasně.
JONES: Zpívat tyhle písničky je vždycky fajn, jsou super - jsou jednoduché, ale dobré. A velmi temné.
ARMSTRONG: Jo, když opravdu začneš zkoumat o čem ty písně jsou a - víš, fakt nenechávají žádný prostor pro dohady; v těch písních nejsou zádné hádánky. Jsou to prostě přímé songy o dítěti umírající z konzumace a o chlápkovi vraždící svou ženu a pak ji hodí do řeky a pak je tam písnička o ztrátě lásky a bla bla bla. A takhle se dostaneš až ke kořenům věci. Připomene ti to, v čem všem zpěvák-songwriteři tehdy byli.
JONES: Jo, ty písně jsou taky skutečnými příběhy.

STEREOGUM: A píseň jako "I'm Here To Get My Baby Out Of Jail" - jsou velkým vyprávěním. V době kdy byla vydána původní nahrávka, v roce 1958, by se to dalo od Everly Brothers považovat za riskantní krok. Jejich rozmach teprve začínal a pak se rozhodli vydat tohle album plné velmi tradičních písní.
JONES: Protože to nebylo dostatečně popové?
STEREOGUM: Jo, myslím že jo.
JONES: No, to se stává. [směje se]

STEREOGUM: Bylo by fajn, kdyby tento projekt mohl nějakým způsobem lidi přivést zpátky k prozkoumání tohoto materiálu. Fakt, že vy dva jste udělali tuhle nahrávku, osvětlí tyto písně spoustě lidem, kteří by je jinak nikdy neobjevili.
JONES: Jo, samozřejmě. Doufám že ano.

STEREOGUM: Dovedete si představit, že s tímto materiálem vystupujete? Uděláte spolu nějaké show?
JONES: Nevím, jestli na to bude čas. Oba toho máme hodně. I když vím, že by to mohla být sranda.
ARMSTRONG: Mám zabookované celé turné, mám itinerář. Vlastně jsme o tom mluvili hned po tom telefonátu... Ne, ne, dělám si prdel. [směje se] Nevím. Půjdem na to pomalu. Pořád na tom děláme.
JONES: Ještě pořád je potřeba dokončit artwork.
ARMSTRONG: Přesně tak. Jedna věc, kterou jsme opravdu chtěli udělat byla, udržet to na vlně zábavy a aby to bylo jednoduché, ne aby nám to zatěžovalo hlavu. Nechtěl jsem, abych Norah připadal moc vlezlý. Mám ten projekt rád a líbí se mi takový materiál, ale funguje to jenom když to tak cítí všichni. Jak to cítíš Norah Jones?
JONES: Já si myslím, že je fajn dělat projekty, když na tebe netlačí plán a v hlavě nemáš nic jiného než turné. Tím je to pro mě víc atraktivní a větší zábava. Opravdu jsme prostě šli do studia dělat hudbu. Neexistoval žádný plán. Začali jsme přemýšlet o artworku a coveru alba před dvěma týdny, ale až po tom, co jsme dokončili album. Nebyl tady žádný termín, když jsme nahrávali, což byl důvod, proč jsem to chtěla udělat. Ráda dělám věci jako je tahle, protože nemusím bláznit a lámat si vaz a jet na turné jenom kvůli tomu. I když mám turné ráda... a samozřejmě by byla sranda zahrát pár show.

STEREOGUM: Jak dlouho trvalo udělat tuhle nahrávku?
JONES: Dva sety po pěti dnech. Myslím. Udělali jsme to za dvět dní, že?
ARMSTRONG: Jo, devět dní.
JONES: Řekněme devět.
ARMSTRONG: Tak to je kruté!
JONES: Já vím! Udělali jsme všechny písničky během prvních pěti dnů, kromě té jedné, na kterou jsme zapomněli a pak... bylo to hezké! Opravdu jsem si užila práci na nahrávkách ve dvou sezeních, takže tam byl prostor vnímat, jaký z toho všeho máš pocit. Bylo fajn vrátit se mít prostor k přetočení několika písní, které jsme udělali na začátku. Zjistili jsme, jakou cestou se nahrávka ubírala v tom bodě, co tomu chybělo a tak, udělali jsme ty písně znovu a přidali to, co jim chybělo. Pustili jsme se do toho trochu tvrději. Líbí se mi pracovat na dvě části jako to bylo tady.

STEREOGUM: OK, teď když je to hotovo, co jste si z tohoto projektu odnesli?
JONES: Byla to sranda! A mám nového kamaráda!
ARMSTRONG: Jo! [smích] Jo, jsem fakt šťastný. Myslím si, že za posledních 25 let se svou kapelou, to bylo neustálé budování chaosu a tahleta bestie prostě jen rostla a rostla... a na chvíli seskočit z toho vlaku a prostě udělat něco kvůli tomu že miluješ hudbu a miluješ projekty a že tam není žádný plán nebo tak něco... Nevím, mám to rád. Líbilo se mi pracovat s Norah. Je skvělá. Je neuvěřitelně nadaná umělkyně a hodně jsem se toho naučil a my... Já nevím, bylo to dobré!
JONES: To, co pro mě bylo tak zábavné bylo, že jsme neměli žádný plán, takže jsme prostě hráli. Najali jsme si baskytaristu a bubeníka a oba hráli na kytaru a klavír. Hodně jsme experimentovali, ale s ničím jsme se moc nezdržovali, nebylo to tak žebychom nad něčím až moc přemýšleli, což bylo opravdu příjemné. Ráda pracuju s lidmi jako je on, protože je rychlý, chytrý a soustředěný a je prostě dar. Neexistujou žádné kecy. Byla to zábava a bylo to jednoduché.

STEREOGUM: Někdy je to prostě tak jednoduché.
ARMSTRONG: Jsem jednoduchý! [zpěvným hlasem, směje se] Taky jsme se dostali do té čistoty nahrávání. Důvod, proč to bylo rychlé bylo to, že jsme to dělali od srdce, takže to bylo prosté. Zní to uvolněně, kvůli nedostatku lepšího slova. Nevím no, mě to zní čistě. A upřímně. A to je to, co jsem si odnesl z projektu domů.
JONES: Jo, bylo to fajn, být tak otevřená a pracovat s někým kdo byl pro vyzkoušet tolik různých věcí - tyhle písně jsou velmi jasné, otevřené a je jich tam spousta ve stejném tempu, ale, víš, děláme to po svém. Nejsme Everly Brothers. Chtěli jsme si pohrát s pravidly a to byla fakt zábava.

STEREOGUM: Vím jak snadné je jít pořád rovně a strávit příliš hodně času nad věcmi, které by měly, nebo by mohly být zdánlivě velmi jednoduché.
JONES: Jo, nikdy jsem na to neměla trpělivost, Billie Joe, mohl by jsi říct, že jsem netrpělivá? [směje se]
ARMSTRONG: Jsi dost trpělivá.
JONES: Nevím.
ARMSTRONG: Pch, ne, je panovačná! [směje se]
JONES: Jsem trochu panovačná. Nejsem netrpělivá v pravém slova smyslu, jsem něco jako, prostě nemůžu, můj mozek prostě vypne když je toho příliš hodně k přemýšlení o jedné věci.
ARMSTRONG: Vzpomínám si, že jsme si o tomhle projektu psali a ona zrovna měla show v Los Angeles, bydlela v jednom hotelu a říkala mi: "Jo, zůstanu na bla bla místě." Odepsal jsem jí zpátky: "Oh! Byl jsem tam předtím. Vyhodili mě odtama, protože jsem vyhodil televizi z okna!" a ona mi napsala: "Jsem moc líná na to, udělat něco takového." A já pak: "No, byl jsem fakt blbý. Něco ti řeknu: Ty mě naučíš jak být líný a já tě neučím jak být natvrdlá." [směje se]

STEREOGUM: Pak jste teda spolu začali pracovat?
JONES: Ne, nakonec jsme zjistili, že jsme si daleko víc podobní, než jsme si mysleli.
ARMSTRONG: Jo, je natvrdlejší, než jsem si myslel!
JONES: Jsem natvrdlejší než si myslel. On je línější, než jsem si myslela. [směje se]

STEREOGUM: Lidi můžou být tímhle spárováním překvapení, ale když jednou uslyšíte tu nahrávku, začne to opravdu dávat smysl.
JONES: Všichni moji přátelé, kterým jsem o tom řekla, byli opravdu nadšení, ale neměli ani tušení, jak to bude znít. Byli opravdu unešeni tím, jak tam Billie Joe zní... že zní tak moc ve stylu Everly. Všichni byli opravdu překvapení a ohromení.
ARMSTRONG: U mě to bylo to samé. Ty [Cole] říkáš, že jsi z Oklahomy a ve skutečnosti moje mamka je taky z Oklahomy a ona... víš, vždycky jsem hrál hlasitou hudbu, celý můj život, a jí se to líbilo, ale pak jsem si vzpomněl, jak jsem pustil tuhle nahrávku, když jednou večer přišla na večeři a začala tančit po domě. Tato 81-letá žena řekla: "Wow! Život se náhle vrátil zpátky tímto pěkně zpracovaným způsobem."

STEREOGUM: Můžu to poslat svým prarodičům do Oklahomy.
JONES: Tam v hloubi jsme všichni z Oklahomy. [směje se] Všechny naše rodiny.

STEREOGUM: Konečně napíšu o něčem, co moji prarodiče ocení!
JONES: To je pěkné.
ARMSTRONG: To je hezké!

New album: Billie Joe + Norah - Foreverly

23. října 2013 v 20:52 | Magnumka |  NEWS
Wow, teď se toho okolo Green Day moc nedělo, už se ví důvod - Billie Joe si tak trochu odskočil za zpěvačkou Norrah Jones. Tihle dva se dali dohromay a přehráli písničky Everly Brothers, konkrétně tedy album "Songs Our Daddy Taught Us," které vyšlo v roce 1958. Projekt vznikal v New Yorku a najdete ho pod názvem Billie Joe + Norah "Foreverly."
Na stereogum.com je rozhovor s oběma účastníky a já se do něj pustím ještě dneska, ale nevím jestl ito stihnu dodělat (musím pohnout s prací do školy), je tam i písnička "Long Time Gone" na poslech. Každopádně se podívejte i na oficiální web téhle dvojice, kde najdete odkazy kde album koupit.

Setlist:
 1. Roving Gambler
 2. Ling Time Gone
 3. Lightning Exress
 4. Silver Hair Daddy Of Mine
 5. Down In The Willow Garden
 6. Who's Gonna Shoe
 7. Oh So Many Years
 8. Barbara Allen
 9. Rocking Alone
 10. I'm Here To Get My Baby Out Of Jail
 11. Kentucky
 12. Put My Shoes Away

#GreenDayGraffiti on Instagram

22. října 2013 v 22:15 | Magnumka |  Photos
Myslím, že snad nikomu neuniklo, co Billie Joe hází na instagram za fotky. Přidává fotky graffiti čehokoli co souvisí s Green Day - tyhle fotky mu posílají fanoušci pod hashtagy #greendaygraffiti nebo #artandillegal.

Mrkněte na jeho Instagram, je tam toho víc. K té fotce vpravo, na které stojí "Billie Joe mi řekl abych to udělal" napsal v popisku "Ne, neřek! Haha" U dalších fotek pak najdete komentáře typu "Ano! Tohle mám rád. Umění a nelegální" a tak podobně.

Ten člověk se nudí... anebo vzpomíná na to co dělal? Těžko říct :D

Mimochodem poznámka pod čarou - jsou dny kdy tady nic nepřibývá ale je to tím, že toho máme ve škole dost, už jsem začala pracova na bakalářce, takže jsem ráda že stíhám spát a navíc makám pro vás na tom překvapení.... to se blíží mílovými kroky a doufám, že do měsíce ho budu moct odtajnit :)

Book - My Green Days: the story of a fan and a band by Justin Patrick

22. října 2013 v 21:58 | Magnumka |  Related
Na netu je k dostání další knížka jednoho z fanoušků Green Day. Justin Patrick ze stránke BJGuitars.com (stránka kde si můžete objednat repliku Blue v několika variantách, i dle sebe) napsal knihu ve které popisuje, klasicky, jaký na něj měla kapela vliv, jaké to je na jejich koncertě, jaké to bylo setkat se s Billiem Joe.. Knihu si můžete koupit na Amazon.com za necelých $13. Dole je pak fotka Billieho s touto knihou.


Broadway Idiot -- Behind the Scenes With Billie Joe Armstrong - CZECH

21. října 2013 v 21:10 | Magnumka |  American Idiot Musical
Rencenze přeložena z huffingtonpost.com:

BROADWAY IDIOT - ZA SCÉNOU S BILLIEM JOE ARMSTRONGEM

Autor: Melissa Webster
Datum: 17.10.2013

Dokument Broadway Idiot je méně o procesu přeměny smash-hitového koncepčního alba Green Day American Idiot na Broadwayský muzikál, ale spíše o dojemné cestě jejich frontmana Billieho Joe Armstronga z velkých rock-and-rollových stage do děsivé, neznámé oblasti muzikálového divadla. Často srdcervoucí Armstrong a režisér Michael Mayer pojali tuto nepravděpodobnou spolupráci s poctivostí tak obrovskou, že je nemožné nefandit jejich úspěchu už jen proto, že je tak inspirující.

"Nevíme, jak to nazvat. Není to tak úplně opera... takže nevím, jak to bude přijato," popsal Mayer muzikál před jeho debutem na Broadwayi, dává bez obalu najevo zranitelnost, která je v rozporu se vším tím humbukem a marketingem, ale to co mi v tomto dokumentu nejvíc rezonovalo byla zranitelnost samotného Armstronga. Normálně je na stage nafoukaný a sebejistý když se svou kapelou Green Day vystupuje před tisíci fanoušky kteroukoliv noc, takže vidět tuhle jeho stránku, jak se jako nováček učí jak to chodí při divadelním představení, je dar sedět při tom v první řadě a sledovat jeho rozkvět na místě, které našel náhodou, i když všem bylo jasné, že v tom uspěje.

Když mluvíme o pozitivním podpůrném systému, který se tak liší od konkurenčních hudebních a filmových profesionálů, nic to nezdůraznilo více než otevřený rozhovor, ve kterém popisuje jaký vliv, že se stal součástí tohoto muzikálu, to na něj mělo po jeho zkušenostech v začátcích, když se učil jak to chodí v hudebním průmyslu, "Za starých časů, mluvím o těch z jakési undergroundové scény, tady byla spousta kapel, které byste mohli sledovat, které byly kapely vašich přátel a tak. Víte, všichni se nějak uživili a bavili se, ale zároveň se učili. Jakmile se Green Day dostali pryč, začli jsme to ztrácet. Ztráceli jsme přátele. Což je vpořádku. Potřebujete jich jen pár... prostě se stalo složitější nějak najít spřízněné duše... Nestalo se to v rock'n'rollu. Stalo se to v divadle. To je věc, která mě nepříjemně překvapila."

"Potřebujete jich jenom pár" shrnuje bolest z odmítnutí v počátcích oproti tomu objevuje spřízněné duše, které našel když si osvojil vášeň a "svůdnou a inspirující" nákazu divadla. Billie Joe Armstrong byl nakažený a pozorovat ho na stage v roli St. Jimmyho bylo kouzelné. Popisuje St. Jimmyho jako "část sebe," Armstrong odhaluje, že každá jedna z postav byla tak či onak součástí celého jeho života. Z nečekané a neplánované rodiny v letech, při zlomu z náct na cet, která ho donutila vyrůst, přes démony jeho závislostí jež ztvárňují St. Jimmyho, k jeho dospívání na rock-and-rollové scéně, Armstrong dává kus sebe sama do každé části příběhu. Když řekl: "Tohle album je moje dítě, takže si chci být jistý, že ho nikdo neošuká," je zřejmé, že to není řeč ega rockové star.

Broadway Idiot se promítá v San Franciscu od pátku 18. října do 24. října v The Vogue a já doporučuji navštívit tuto událost každému, kdo chce pohled do zákulisí na nedokonalost a inspiraci tvůrčího procesu, kde jsou ega a jednotlivé programy dne zaraženy hned ve dveřích kvůli spolupráci spřízněných duší se záměrem vytvořit umění, a výsledkem není jen opožděný nápad.

Sorry guys

20. října 2013 v 13:55 | Magnumka |  Warehouse
Omlouvám se, že tady ještě není ten překlad - odpoledne jsem pro vás připravovala ono slibované překvapení (už je to opravdu velmi blízko) a večer mi pak nejel net. Teď se musím trochu učit, ale večer na to mrknu.

BJA will introduce Broadway Idiot in SF

18. října 2013 v 21:07 | Magnumka |  American Idiot Musical
Dneska v 18:30 v San Francisu se bude promítat Broadway Idiot - nic zvláštního až na to, že ho přijde uvést sám mr. Billie Joe Armstrong. Promítání proběhne ve Vogue Theatre a časy jsou dle lístků psány na 19:00 a 21:00, cena je $10,50 pro studenty a seniory se slevou. DO háje už ale! Já chci taky!

Broadway Idiot -- Behind the Scenes With BJA

18. října 2013 v 20:55 | Magnumka |  American Idiot Musical
Mám pro vás další recenzi na Broadway Idiot. Teď hned ne, ale později na to mrknu a do rána, nejpozději zítra večer tady bude. Takže zatím se mrkněte na huffingtonpost.com.

International Superhits on limited edition orange vinyl

18. října 2013 v 20:45 | Magnumka |  NEWS
Na Vinyl Collective je psáno, že na HotTopic.com bude k dostání speciální edice oranžových vinylů International Superhits. Tyhle oranžové kousky budou k dostání ke konci měsíce a mělo by jich být jen 1500 kousků. Všecko by mělo vybouchnout 29. října.

Patent Pending metions Green Day and BJA in "Classic You"

16. října 2013 v 21:26 | Magnumka |  Related
Kapela Patent Pending udělala song s názvem "Classic You," ve které se zmiňuje o Green Day. Vokály songu jsou nazpívány frontmanem kapely Bowling For Soup, Jaretem Riddickem. V písni uslyšíte:

 • "Like when you left me there stranded at the Green Day show, you took off with a guy who looked like Billie Joe, and that night was so long, and now I walk this road alone."
  • "Jako když jsi mě nechala v úzkých na show Green Day, odešla jsi s chlápkem, co vypadal jako Billie Joe, ta noc byla tak dlouhá a teď jdu tou cestou sám."

Tenhle úryvek z písničky si můžete poslechnout na GDA, nebo zakoupit na Amazonu nebo iTunes.
Není to ale poprvé, co skupina použila něco ve spojitosti s Green Day, v roce 2009 v písni "Walk In Closet" z alba I'm Not Alone zpívají:
 • "You can hide all you want, but it's plane to see, that there's a handgrenade where your heart should be."
  • "Můžeš skrýt všchno co chceš, ale je zjevné, že máš ruční granát tam, kde by srdce mělo být."

Patent Pendung momentálně dělá předskokany kapele Bowling For Soup na jejich turné.

One night only!

16. října 2013 v 21:04 | Magnumka |  American Idiot Musical
A ještě chvilku u Broadway Idiot zůstanu - dokument se 15.10. promítal i v dalších městech, ale vždy jen tuto jednu noc:
 • Atlanta, GA - Midtown Art
 • Denver, CO - Chez Artiste
 • Detroit, MI - Main Art
 • Houston, TX - River Oaks
 • Indianapolis, IN - Keystone
 • Minneapolis, MN - Lagoon
 • San Diego, CA - Hillcrest
 • St. Louis, MO - Tivoli
Na celý seznam měst, kdy a kde se bude film promítat se podívejte tady, kde najdete i odkazy na lístky.

Billboard: Broadway Idiot - Film Review - CZECH

16. října 2013 v 20:32 | Magnumka |  American Idiot Musical
Na Billboard.com se objevila recenze na Broadway Idiot. Tady je překlad:

GREEN DAY, "BROADWAY IDIOT": RECENZE

Autor: Phil Gallo, LA
Datum: 11. října 2013


"Broadway Idiot"
Režisér: Dough Hamilton
Producent: Ira Pittelman
V hlavních rolích: Billie Joe Armstrong, Michael Mayer, Mike Dirnt, Tre Cool
Distributor: Film Buff
Datum vydání: 10. října (CBGB Film Festival), 11. října (New York, na vyžádání), 15. října (eight one-nighters ?), 18. října (další města)
Délka: 81 minut

Katarze byla jen vzácně zachycena tak, jako ve snímcích Dougha Hamiltona, kde můžete vidět naprosto užaslého Billie Joe Armstronga pár vteřin poté, co slyšel několik herců předvést písně z "American Idiot." Je to scéna na začátku "Broadway Idiot," která popisuje cestu muzikálu "American Idiot" z Berkeley v Kalifornii, přes zkušebnu po Broadway v roce 2010 - a fanoušci jsou si vědomi, že film bude rock'n'rollová cesta stejně jako divadelní.

Naštěstí Armstrong nosí své srdce na dlani a nikdy se nebojí vyjádřit emoce, které má, když se umělci pouštěli z jednoho trénování k druhému. Pro herce, producenty a hudební talenty, je to o tvorbě show; pro Armstronga je to o komunitě a kamarádství.


"Broadway Idiot" nabízí pohled do zákulisí na každý krok procesu - od konkurzu, přes rozhodnutí, jestli tohle vůbec má šanci stát se show, vyzkoušení v rodném městě Green Day, v Berkeley až po Broadway, kde se nakonec Armstrong přidal k obsazení. Hamiltonova režie a editace Roba Tinwortha zvyšují intenzitu na každém záběru - napětí se uvolnilo teprve až Armstrong seděl se svými hudebními režiséry seděli v publiku a rozpitvávali stavbu písní.

Hamilton elegantně přidává některé vynikající záznamy z koncertů z turné k American Idiot - skvělá připomínka toho, jak silná tahle nahrávka je a jak dobře je spojena s fanoušky. Poskytuje to ostrý kontrast k tomu, jak moc je zkušenost z Broadwaye odlišná. Když je Armstrong součástí hereckého obsazení, musí se naučit pravidla a dekorum stage. Vtipné je, že když on a jeho kamarádi z kapely v minulosti odpovídali na otázky, nikdy nezmínili, že by album mělo být použito pro show.

Billboard: Broadway Idiot - Film Review

15. října 2013 v 22:07 | Magnumka |  American Idiot Musical
Mrkněte na Billboard.com, je tam recenze na Broadway Idiot. Dneska už se mi nechce, ale zítra to přeložím.

Mike Dirnt to present at Bass Player Live in California

15. října 2013 v 21:34 | Magnumka |  NEWS
Mike se objeví na Bass Player Live Concert & Awards Show. Jedná se o dvoudenní událost, která je plná koncertů, předávání cen, workshopů hudebníků... no a Miek by se tam měl zjevit 9. listopadu a probíhat to bude ve Fonda Theatre v Hollywoodu v Kalifornii.

Je možné si koupit lístky, jejichž cena se pohybuje podle místa od $37 do $45 + další poplatky.

VH1 Ultimate Albums: Dookie

15. října 2013 v 21:26 | Magnumka |  Videos and Music
Tentokrát Making of vyměním za dokument o Dookie, který byl vysílán na VH1 v pořadu Ultimate Albums. Kvalita opět není nic moc, pokud chcete, můžete zkusim mrknout na YT po částech, ale připadá mi to stejné. No a pokud máte chuť, můžete zkusit pohledat na netu.

Jo jinak pamatujete na překvápko? Již brzy... VELMI BRZY!


Happy 16 B-day Nimrod

15. října 2013 v 21:04 | Magnumka
Včera jsem se nějak k blogu nemohla dokopat, takže všechno až dneska - Včera album Nimrod oslavilo 16. narozeniny. Z tohoto alba vzešly čtyři singly - Nice Guys Finish Last, Hitchin' A Ride, Redundant, Good Riddance (Time of Your Life).

The Jeff Matika Show - Mike Dirnt part 3

12. října 2013 v 22:28 | Magnumka |  NEWS
Idiot Nation oznámil další epizodu The Jeff Matika Show. V pořadí už šestý díl celkově, třetí část rozhovoru s Mikem. Pokud se na to chcete podívat, musíte zaplatit a přihlásit se. Další díly budou s Trém.
No a myslím si, že víte co si máte pohlídat ;)

Making of... Wake Me Up When September Ends video

10. října 2013 v 21:54 | Magnumka |  Videos and Music
No.. dneska je sice čtvrtek, ale snad mě za zpoždění s Making of omluví to, že jsem se v pondělí snažila najít něco k bakalářce, v úterý mi sekali osmičku a že teda nějak nebyl čas myslet na přidání videa.. OK, jsou to výmluvy... ale dobré ne? :D navíc je to pravda..
Takže dneska přidávám video z natáčení videoklipu k Wake Me Up When September Ends. V lepší kvalitě jsem to bohužel nenašla, ale myslím si, že se na to trochu dívat dá.


Mike's photos - Fender signature bass

10. října 2013 v 21:19 | Magnumka |  Photos
V říjnu vyšlo najevo, že se Miek stavil u Fender, kde natočil promo video a nafotil fotky. Video je na YouTube a promo fotky můžete shlédnout například na GDA.Broadway Idiot - Special Guests + another short video, pre-order

10. října 2013 v 20:51 | Magnumka |  American Idiot Musical
Zítra je v NYC premiéra Broadway Idiot. Už jsem psala dřív, že po promítání bude možné klást otázky speciálním hostům a to budou v pátek režisér Broadway Idiot Dough Hamilton, režisér American Idiot Michael Mayer a představitel Johnnyho John Gallgaher Jr. Dough Hamilton by se měl také ujmout uvedení dokumentu před promítáním.
V sobotu pak bude možné své dotazy směrovat k těmto lidem - Doughovi Hamiltonovi, Michaelu Mayerovi, představitelce Whatsername Rebecce Naomi Jones a představitelce Extraordinary Girl Christině Sajous. D. Hamilton se opět ujme úvodního slova.
Jinak jak už víte, lístky stojí $14 což je necelých 270 Kč.

Mám tady ještě jednu upoutávku, na kterou se můžete podívat na cbgb.com.
Taky už jemonžé film předobjednat na Amazonu, iTunes a VUDU. Na těchto obchodech nám prozradili, že délka filmu je 81 minut a podle formátu (a obchodu) stojí od $9,99 po $14,99 což znamená, že cena se pohybuje od 180 Kč po 280 Kč... dost slušné a už se třepu kdy vyjde u nás.

Fakt strašně moc závidím...

The Lonely Island talk about colaboration with Billie Joe

10. října 2013 v 20:30 | Magnumka |  Videos and Music
Pamatujete na song, na který si Lonely Island pozvali Billieho Joe? Jemnuje se "I Run NY." Tak tady je rozhovor s kapelou, která mluví o tom, jaké to bylo s Billiem spolupracovat.


Preview the Green Day doc 'Broadway Idiot'

9. října 2013 v 12:52 | Magnumka |  American Idiot Musical
Jednoduše daší lákadlo na Broadway Idiot - mrkněte se na něj na usatoday.com

Broadway Idiot - A message from Billie Joe

7. října 2013 v 21:12 | Magnumka |  American Idiot Musical
Billie láká lidi na premiéru Broadway Idiot do New Yorku, dole máte jeho pozvánku, ve které říká lidem že mají zaznamenat jak se tam baví a užívají si to. Jen tak pro zajímavost - lístek stojí $14.00 což je asi 270 Kč. Jak už jsem psala, po filmu bude prostor pro otázky, pořád ale nevím kdo bude odpovídat - je tady možnost že sám Billie Joe a třeba se připojí i Mike s Trém.
Já mám pro něj taky zprávu - Víš Billie, my bychom rádi, ale máme to trochu z ruky a když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi...

EDIT:

Odpovídat na otázky budou Dough Hamilton a někteří z herců.


Green Day's X-Kid to be included in the Rocksmith 2014 game

5. října 2013 v 22:26 | Magnumka |  NEWS
Nevím jak moc jste zběhlí ve videohrách, ale předpokládám, že Guitar Hero znáte asi všichni - připojíte si ke konzoli plastový ovladač ve tvaru kytary a podle toho co vám to ukazuje na obrazovce hrajere. Taktéž jde připojit i baskytara nebo bicí.
No ale nejsem si jistá, že všichni budete znát Rocksmith. Je to vpodstatě totéž co Guitar Hero, akorát když si počídíte speciální přípojku tak ke konzole připojujete skutečné nástroje.
Píšu tady o tom, protože je dost možné, že na nové verzi bude mezi písničkama taky "X-Kid" od Green Day. Zatím tedy není vypsaná na stránkách, ale měla by se objevit na jednom z těch políček, které jsou vypsané, že budou oznámeny. Jinak tam najdete písničky např. od Rolling Stones, The Who, Iron Maiden, Muse, Radiohead a spousty dalších, podívejte se sem.
Na jednu stranu je to zvláštní, protože všichni měli za to, že na písničky Green Day má licenci pouze Harmonix pro Rock Band, takže se uvidí, jestli to je teda tak žhavé, nebo ne.

Rocksmith 2014 vychází 22. října pro Xbox 360, Playstation 3, PC a Mac. Hra stojí $79,99 (cca 1 520 Kč) včetně přípojky - pokud ji z nějakého důvodu nechcete, tak by vás hra vyšla na $59,99.

Broadway Idiot - BJA: "St. Jimmy is part of myself"

5. října 2013 v 22:02 | Magnumka |  American Idiot Musical
Na stránkách Broawday.com můžete vidět další klip k Broadway Idiot. V tomto kousku mluví Billie Joe a Michael Mayer o jedné z nejvýznamnějších postav - St. Jimmy. Myslím si, že není potřeba dodávat nic víc než Billieho větu: "St. Jimmy je část mě." Mayer dál potom říká, že i Billie, stejně jako všichni ostatní, má svoji temnou stránku, která je: "sebedestruktivní, manipulativní, charismatický, ale nebezpečný sobě i okolí." Nepřekvapilo mě to, ani trochu.. ale než tohle DVD rozdýchám tak to bude něco... Podívejte se i na stránky tohoto dokumentu, třeba se tam dozvíte něco co nevíte.

No a už to tady dlouho nebylo, takže - VRCHOLÍME! MÁTE SE NA CO TĚŠIT!Paper BJA from Kerrang!

4. října 2013 v 15:31 | Magnumka |  Photos
Tady jedna fotka ze FB Kerrangu.. postavička, kterou si můžete poskládat, když si koupít aktuální číslo tohoho magazínu.


Warning was released 13 years ago

3. října 2013 v 21:38 | Magnumka |  Warehouse
Warning dnes slaví 13. narozeniny! Milované i nenáviděné.. jaký máte na toto album názor vy? Máte ho rádi nebo ne?


Broadway Idiot premiere

3. října 2013 v 21:05 | Magnumka |  American Idiot Musical
Už příští týden v pátek, 11. října bude mít Broadway Idiot oficiální premiéru v New Yorku, hned potom v soboru bude druhé promítání ve Village East Cinema. Dokument má mít 80 minut a po promítání bude vyhrazený čas na Q&A směrem od publika. Žeby se tam kluci objevili? Dál sa pak samozřejmě bude fil mpromítat po celých Státech. Fotka dole by měla být z onoho filmu.


Enter for a chance to win one of 10 pairs of Tré's drumsticks

2. října 2013 v 22:12 | Magnumka |  NEWS
Jste členy Idiot Nation? Pokud ano, přihlašte se do soutěže, kde můžete vyhrát jeden z deseti párů Trého paliček, které poslal z turné - s každou jednou z nich na turné hrál, takže budou i správně opotřebené a kdo ví, třeba s nimi hrál právě váš oblíbený hit.


Kerrang! Build your own BJA

2. října 2013 v 21:57 | Magnumka |  NEWS
V novém čísle Kerrangu si můžete postavit 5 rockových star a Billie Joe je mezi nimi:


Mike Dinrt's wine brand: VINE | VEIN

2. října 2013 v 21:11 | Magnumka |  NEWS
Možná jste zaregistrovali, že Mike na instagramu hodil fotku s lahvemi vína, u které bylo napsáno, že se jedná o jeho víno. Na dalších fotkách je taky patrné, že jsou s Britt v Toskánsku, v Itálii, kde pravděpodobně tohle víno dozrávalo. Popravdě jsem netušila, že Mike si někde pěstuje hrozno, aby z něj pak mohl udělat víno - jeho značka se jmenuje VINE | VEIN.
Víno je produkováno pod firmou Page Wine Cellars z Kalifornie. Vína mají být ročníky 2010 a 2009. Nejsem expert, jenom vím, že čím starší víno, tím by mělo být lepší a od toho se taky odvíjí cena - lahev o objemu 1,5 l stojí $450 (cca 8 550 Kč), pokud je vám to málo, můžete si vybrat 3 litrovou lahev vína ročníku 2009 za cenu $900 (cca 17 000 Kč). Menší lahev můžete dostat v obyčejné, nebo v leptané a ručně zlatem malované lahvi (bez příplatku) a větší jen v leptané a malované verzi. Podle ceny se asi bude jednat o kvalitní víno.
Mike na Instagramu psal, že k dostání je 70 lahví, jiné zdroje zase uváději že jich je pod 500 - tak či tak to není moc a pokud patříte ke gurmánům, tak byste neměli otálet.

Another video from Broadway Idiot

1. října 2013 v 21:05 | Magnumka |  American Idiot Musical
Na stránkách Rolling Stone najdete nový trailer k Broadway Idiot. V něm uvidíte, jak nahrávají muzikálovou verzi 21 Guns a Billie například říká, že tento song hráli pořád dokola, zároveň tenhle song hráli i na turné.. no muselo to být trochu na palici. Video mi nejde vložit, takže musíte tam.

Tady úryvek z článku:

"Když jsme začali natáčet náš dokument, měli jsme úžasný přístup do tvůrčího procesu Broadwayského týmu," řekl Rolling Stone režisér filmu, Dough Hamilton. "Ale nebylo to až několik měsíců po, když nám Billie Joe Armstrong otevřel dveře a pozval nás do soukromých nahrávacích studií Green Day, kde jsme skutečně dostali možnost nahlédnout do procesu, ve kterém Billie Joe, Mike a Tré vytvářeli zvuk Green Day."

Dokument bude mít premiéru v New Yorku 11. října.