Srpen 2013

Jeffmatika.com

30. srpna 2013 v 22:33 | Magnumka |  NEWS
Všichni povinně mrnout sem: jeffmatika.com

The Muse Diaries: Brittney Cade Dirnt - Life on Tour

30. srpna 2013 v 21:51 | Magnumka |  Articles and Interview
Mikova žena Brittney píše na The Muse Diaries, kde popisuje život na turné. Mrkněte se tam, je tam jen málo textu, spíše halda fotek.. Osobně mám Britt ráda, takže se na to těším až si to přečtu a s největší pravděpodobností se to brzo dostane i k vám.


99 Revolutions Tour is over..?

29. srpna 2013 v 23:52 | Magnumka |  Tour and Concerts
Už jste si nejspíš všimli, že Greenům došly data s koncerty. Nejbližší ohlášené datum klasického koncertu je někde v únoru příštího roku s místem konání v Austrálii (na data mrkněte na GD.com) Během vystoupení na Leedsu Billie Joe řekl, že se jedná o poslední koncert na dlouhou dobu a Tré na Instagramu napsal, že nemůže uvěřit,že je konec 99 Revolutions tour.

Je potřeba, aby si kluci dali pauzu - na turné jsou už od března a myslím si, že mají nárok na oddych. Nechceme přece aby se nám kluci sesypali kvůli tomu, že nemají pauzu, tak jako to bylo po AI a 21st CB.

Osobně si myslím, že udělají pár koncertů, tak jako například na Dreamforce a možná pár malých neohlášených koncertů jako to dělali loni. Taky se ví, že Billie tak nějak spolupracuje na muzikálu "These Paper Bullets." No a možná by to třeba mohlo znamenat, že by se mohli pustit do natáčení filmové verze American Idiot Musical? Nebylo by to špatné. No a nebo prostě budou jenom odpočívat.Green Day scheduled to perform at Dreamforce 2013

29. srpna 2013 v 22:24 | Magnumka |  Tour and Concerts
Podle tweetu generálního ředitele Salesforce, Marca Benioffa, budou Green Day vystupovat na konferenci podnikových technologií, která se koná v listopadu. Konference má probíhat od 18-21. listopadu v San Franciscu a Greeni by se tam měli objevit v úterý 19. přičemž tento den je označený za "Dreamforce Gala."


Na loňském ročníku vystoupili například Red Hot Chili Peppers a v minulých ročnících tam zahráli Metallica, Foo Fighters a další. Je jednoznačneé, že si vybírají pořádné kapacity, no ale popravdě netuším o co jde..

Kerrang! - Tunes of Your Life

29. srpna 2013 v 22:00 | Magnumka |  Articles and Interview
Green Day jsou v Kerrangu z miunlého týdne. Článek je na 11 stránek, na kterých nadjete vysněný setlist, který by si od kluků přáli zahrát, je tam i rozhovor s Mikem. Vzhledem k rozsáhlosti se do překladu pustím možná už dneska, ale bohužel zítra a pozítří jdu do práce, takže překlad čekejte tak v neděli. No a pokud jste nedočkaví, mrkněte se zatím sem na scany.

Broadway Idiot comes out October 18th

29. srpna 2013 v 21:54 | Magnumka |  American Idiot Musical
DVD dokument Broadway Idiot vychází 18. října v USA a v Kanadě.. u nás by to mohlo být ještě o něco dříve. Jako malou ochutnávku bylo zveřejněno dvacetivteřinové video, kde se Billie s Mikem jenom tak poflakujou. Nejsem si jistá, jestli tady to vložené video bude hrát, pokud ne, anebo pokud budete chtít vidět video ve větším, mrkněte se sem.


Trilogy related photographs

29. srpna 2013 v 21:45 | Magnumka |  Photos
Jestli máte čas, mrkněte se na GDA, kde mají anketu. Chtěli po lidech, aby jim poslali fotky, které se ponesou v duchu trilogie. Vybrali jich 10 a teď můžete hlasovat. Dle mého jich je tam celkem dost povedených. Pokud vím, tak hlasovat můžete jen jednou.

Belfast Telegraph: Fans ready for Green Day

29. srpna 2013 v 21:38 | Magnumka |  Videos and Music
Belfast Telegraph udělal během festivalu Leeds rozhovor o Green Day s fanoušky a dalšími kapelami. Ve videu nejsou jen přímo fanoušci Green Day, ale prostě normální lidi co i tak k nim mají co říct. Na video se můžete podívat na stránkách BelfastTelegraph.co.uk.

Krieau Rocks! Vienna, Austria - pohotos by Simona Bezdekova

29. srpna 2013 v 21:28 | Magnumka |  Photos
Mám dobrou zprávu pro ty, co byli na koncertě ve Vídni. Byla tam taky profesionální fotografka Simona Bezdekova (nevím jestli nepíšu špatně bez háčků) a nafotila asi 70 super fotek. Mrkněte se na její facebook, kde najdete i spoustu dalších kapel. Na fotky čistě z Vídně se můžete mrknout na GDA.
Jsem ráda, že i v téhle oblasti válí zrovna češi ;)Nothing special II

27. srpna 2013 v 19:14 | Magnumka |  NEWS
Tak další zběžné info pro vás ;)
Mikův nejoblíbenější song během 99 Revolutions tour pro hraní live byl King For A Day a to z důvodu, že už byli v tom bodě turné, kdy někteří přišli o rozum, svoje spodní prádlo,.. takže tohle je trochu "vodvaz". Kdyby si měl vybrat mezi R2D2 nebo C3PO tak by si vybral C3PO a to kvůli jazyku a přízvuku (takže fanda Star Wars). Kdyby nebyl členem Green Day tak by buď prodával vysavače, nebo auta. Má doma dva psy, 4 rybičky a k tomu tři kousky něčeho, čemu nerozumím, ale nemají jména.. Mike rád doma vaří a často dělají burgery, vegetariánské taccos, ke snídani rád dělá špenátovou omeletu a další... a víc vám zatím neřeknu...

Making of... 21st Century Breadown video

27. srpna 2013 v 10:40 | Magnumka |  Videos and Music
Úplně jsem zapomněla na to jaký je den, takže Making of dávám až dneska. Tentokrát jak se dělal videoklip k 21st Century Breakdown...


Green Day: Leeds festival

27. srpna 2013 v 10:36 | Magnumka |  Videos and Music
Leeds festival, který proběhl 24.8. byl velmi podobný Readingu, ovšem co se songů týče. Kluci jsou schopni zahrát 10 dní po sobě 10 x stejný song a stejně vždycky bude jiný. Pokud se nemýlím na tak na stage vytáhli více fanoušků než na Readingu. Během fesťáku ale docela hodně pršelo jak můžete vidět na fotce (Mike se sice potí dost, ale neřekla bych že až takhle). Pokud se prokoušete videy z Readingu, určitě tady narazíte na pár z Leedsu. Setlist zde.


Green Day's 10 best popculture moments

26. srpna 2013 v 23:45 | Magnumka |  Videos and Music
Stavte se na stránky fasterlauder.com. Mají tam článek s názvem "Green Day's 10 best popculture moments" a můžete v něm vidět 10 videí Green Day z televize. Najdete tam videa z The Chris Isaak Show, The Simsons Movie, King of the Hill, reklamu na hadry Johna Varvatose, Billieho scény z Nurse Jackie, The Hounted, This is 40, potom kousek z Live Freaky Die Freaky a taky zajímavé a hlavně úplně přesné je tam video, kde Bruno Mars napodobuje Billieho.

Myslím si, že to co tam je napsané není až tak důležité abych to musela překládat. Každopádně doporučuju mrknout na všechny, hlavně na to první a poslední.

Když už jsme po dlouhé době zmínili o Live Freaky! Die Freaky! Mrkněte na youtube, měl by tam být celý film rozkouskovaný do 8 částí.

Green Day's shows: Brixton Academy and Reading festival

25. srpna 2013 v 21:57 | Magnumka |  Videos and Music
V tomto týdnu Green Day odehráli tři koncerty. První byl 21.8. v Brixtonu v Londýně. Green Day tento koncert pojali jako rozehřívačku pro Reading a Leeds. Co do velikosti se jednalo spíše o klubovou show než o nějaký mega koncert a tak je jasné, že lístky byly fuč raz dva.
Greeni začali klasicky s 99 Revolutions a pokračovali dál. Během intra k Letterbomb Billie mluvil o tom, že je svět opravdu hodně frustrovaný a zaršil to tím, že si to tam mají ti lidi mají užít - taky pak popřál k narozeninám "Happy Brithday Joe Strummer!" Co se týče setlistu tak zahráli samozřejmě celé Dookie. Jestli se pořád ptáte proč ho hrají snad na všech oncertech tak to tam krásně vysvětlil - je to z důvodu, že v roce 2014 bude mít tohle album 20 let, takže je to vlastně taková oslava. Závěr? Billie potřebuje nové triko... nutně! :D
Setlist vypisovat nebudu, mrkněte na něj tady a pokud budete šikovní a máte čas, tak si klikněte sem a pusťte si třeba celé Dookie nebo jen některé písničky, já tady vybírám Holiday.Reading Festial, 23.8.

Taky jste se těšili cooooo? Na Reading Festival měli Green Day naplánováno hrát dvě a půl hodiny a vše mělo být live online. Bohužel chvíli před začátkem se začalo proslýchat, že na přání kapely bylo live streamování zrušeno a že místo toho bude jen hodinový highlight. Kluci začali hrát ve 22:00 Londýnského času, přičemž highlight začal o půl hodinky později, končil za hodinu, byly v něm i písně jako Good Riddance, který hráli samozřejmě na konci a nevím jak vám, ale mě to pořád vychází na hodinu a půl.
Nevím jak vy, já nakonec "live" highlights sledovala. Celý koncert byl samozřejmě velmi podobný tomu v Londýně. Opravdu mě potěšili když zahráli Let Yourself Go. Myslím si, že k tomuhle koncertu tak nějak extra není co dodat, hlavně vzhledem k faktu, že se na to můžete sami podívat pod článkem. Na co bych vás ale chtěla upozornit je video songu Waiting, kde Billie roztříská kytaru (za odkaz díky CarolC). Samozřejmě mrkněte opět na YT, dke najdete víc než jen tento sestřih.
Když jsem u těch sestřihů tak ohledně Billieho vlasů - jo, má to oškubané ale vypadá ok, osobně s tím nemám problém jako někteří jiní co jsem slyšela. Ovšem když jsem na něj koukla tak mi díky uším hrozně připomněl jednu známou animovanou postavičku.
Na setlist se podívejte tady.


No a bohužel k Leedsu (24.8.) nemám zatím nic krom setlistu a fotky dole.
Tré na instagramu přidal krátké video a k němu napsal "Nemůžu uvěřit, že je konec 99 Revolutions Tour" což by znamenalo, že je konec a prostě Greeni nepřijedou. Billie prý ale na konecrtě řekl, že končí jen tato část - což by se dalo pochopit, protože vždycky jezdívali 2x USA a 2x Evropu. Teď ale žádné kocnerty v plánu nemají. Jestli se nepletu tak nejbližší koncert by měl být až v roce 2014 a to v Austrálii. Na data se můžete podívat zatím na oficiálních stránkách GD.com.Best Live Act

25. srpna 2013 v 21:05 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Music Radar můžete hlasovat pro Green Day v Best Live Act 2013. V anketě jsou napřílad Foo Fighters nebo třeba Lady Gaga. Hlasovat můžete tady.

Pipeline To a Cure

25. srpna 2013 v 20:48 | Magnumka |  Videos and Music
Nedávno jsem říkala, že se Billie Joe zúčastnil charitativní akce Pipeline To A Cure. Tady je krátké video, kde e na něj dvakrát záběr a prohodí tam jednu větu.

ok

24. srpna 2013 v 23:04 | Magnumka
Nezlobte se lidi, všechno ohledně uplynulých koncertů se tady objeví zítra večer... před chvílí jsem se vrátila z pohotovosti, bolí mě díra po zubu, takže nějak nemám náladu něco hledat..

Green Day - Reading Festival LIVE STREAM

23. srpna 2013 v 21:34 | Magnumka |  Don't Miss
Pokud někomu z vás stejně jako mě nechce jet live stream na BBC, přjděte na tento odkaz. Za link díky Terce :)
Další odkaz na stream najdete tady. Díky Dereckovi

Takže okay, změna - Green Day začínají hrát ve 23:30 našeho času. Set má být dlouhý 2 a půl hodiny. Bohužel nevím ejstli nám dají celý koncert, jestli ho dají vůbec live anebo se bude jednat jenom o nejlepší okamžiky. Mrkněte sem.

Takže podle všeho nebude na přání kapely přenášen celý koncert, ale udělás e jenom highligt... no ak na to jim asi kašlu a mrknu na to jindy na YT...

Green Day už jsou na stage, hrají Dookie:Tanto článesk se ještě bude upravovat..

TOMORROW!

22. srpna 2013 v 22:32 | Magnumka |  Warehouse
Na GDA se objevila krátká rekapitulace včerejšího koncertu v Londýně. Dneska nic, ale zítra už budu mít nový laptop tak zkusím pohledat víc infa a udělat článek. Taky se můžete těšit na recenzi Dookie a dalšího informativního článku.

TJMS - Jason White

22. srpna 2013 v 22:31 | Magnumka |  NEWS
V Jeff Matika Show se v těchto dnech můžete těšit na díl s Mikem a následně s Trém. Jako další bude na řadě Jason White. Pokud jste členy Idiot Nation, můžete mu položit otázku, třeba ji vyberou.

No a co se týče tady blogu, už brzo se ůžete těšit na další info v článku o ničem...

Cuatrol will be released in UK and US

22. srpna 2013 v 22:24 | Magnumka |  NEWS
Wow, v USA a v Británii se taky dočkali dokumentu Cuatro. V Británii příští týden a v USA na konci září, přesněji 24.9... samostatně. Už teď je možné si ho objednat na Best Buy a Amazonu za necelých $13. Něco mi říká, že samostatně bude k dostání už brzy i u nás :)

Video Contest Finalist: The Forgotten, X-Kid

22. srpna 2013 v 22:18 | Magnumka |  Videos and Music
Na oficiálním YT účtu Green Day se objevilo další fan video. Tentokrát jde o sog X-Kid. Zapomněla jsem tady hodit ještě jedno f.v. a to bylo k The Forgotten. OBě jsou tady:
AIM - new North America tour dates

21. srpna 2013 v 22:20 | Magnumka |  American Idiot Musical
Muzikál American Idiot se bude hrát dál. Bylo oznámeno 67 měst a celkové přes 100 představení, Samozřejmě jen po Americe. Mrkněte na stránky muziálu - najdete tam města od New Yorku po Los Angeles, tentokrát ale i města v Kanadě... Momentálně je muzikál v Japonsku a Korei.. a my si můžem pustit ledatak soundtrack..

"Green Day just boss it, they own the stage"

21. srpna 2013 v 21:52 | Magnumka |  Articles and Interview
Organizátor Reading and Leeds Festival si udělal čas a sedl si s NME, kde velmi nadšeně mluvil o vystoupení Green Day:

  • "I když Green Day loni odehráli svůj tajný set, mluvili jsme s nimi o headlinerství na Reading and Leeds. Zeptali jsme se jich, jestli můžou hrát 40 minut. Měli dvou a půl hodinový setlist a ptali se, jestli jsme si jistí, že nemůžou hrát dál. Existuje celá řada kapel, které jsou s Reading and Leeds vlemi úzce spjaty a Green Day jsou určitě jedna z nich. Když hrají, tak tomu šéfují; totálně vlastní stage a zapojují fanoušky - to je něco, co mě nikdy neunaví."

Ten je má taky evidentně rád. Na delší článek se mrkněte na NME.com a jinak komplet celý článek bude v časopise, který vychází zítra.

Greeni hrajou na Reading a Leeds v pátek a v sobotu a dneska večer hrajou v Londýně v O2 Academ Brixton a předskokana jim dělá Frank Turner.

New Kerrang!

20. srpna 2013 v 21:29 | Magnumka |  Articles and Interview
Green Day jsou na coveru nového čísla Kerrang! A jako titulek je pod názvem kapely:
"25 písní, které chceme tento týden slyšet vybrané Kerrangem, fanoušky - a kapelou"

Tohle číslo vyšlo ještě před Reading a Leeds festivaly a tak nějak mi něco říká, že budou i v příštím čísle.

Časopis vychází zítra, takže pokud máte zájem směřujte na jejich web..

Jeff's Tweets

20. srpna 2013 v 12:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Tady dalších párvybraných Jeffových tweetů. Všechny najdete na jeho Twitteru.

@19BjAngel91: Je tohle tvůj oficiální web? jeffmatika.com
Jeff: Bude. Zatím si jen držím adresu než se najde někdo kdo to pro mě udělá.

@IdiotNew4U: Můžeš přijít ke mě domů.
Co máš v plánu?

@whtsnm_xx: Kdo udělal intro pro TJMS? Je úžasné.
Whitewolf.

@xitsfucktime: Můžeš říct 'sono figo'?
OK. Co teď?

@WhatsAGerard: Řekni něco náhodného.
Tuberkulóza.

@HarunoMoon: Máš rád metamatiku?
Ano. V matice je pravda.

@Angel_Kerplunk: Myslíš si, že je moje angličtina (psáno inglish) dobrá?
Ani ne.

@IdiotGirlx_X: Jdi do postele, je pozdě.
Nejsi můj šéf.

@__manyofhorror: Jaké bylo hrát na Rock am Ring? Viděl jsi mtv wordlstage?
Nikdy jsem to neviděl. Bylo to dobré?

@RustyJamie: Kdo by vyhrál v Guitar Hero, ty nebo Jason?
Ani jeden, jsme cool.

@goodlavigne: Jsi tak nudnýýýýýýýý
Avril? Nemáš být na meetingu se svými songwritery?

@_jazmin_1998: jakou radu bys dal holce okteré si rodiče myslí, že je hloupá a šílená?
Víc studuj a chovej se slušně.

BBC Three - GD's Reading set

19. srpna 2013 v 21:12 | Magnumka |  Don't Miss
Tento pátek, 23.8., bude na stanci BBC Three live přenos vystoupení Green Day na Reading festivalu. Začátek přenosu bude ve 21:00 místního času (což by mělo znamenat ve 22:00 našeho času) a končit by měl někde okolo 23:30 - chystá se tedy přenos celého setu Green Day.
Přenos můžete sledovat taky na webu a ta nejlepší věc nakonec: sledovat to můžete kdekoli na světě. Zatím se ale tak moc neradujte, protože se to pořád může změnit, nebo třeba během koncertu, nebo se vám to nemusí vůbec rozjet z jiného důvodu (s BBC bývají problémy). Kapela hraje i v sobotu na Leeds festivale, ale tam zatím o žádném přenosu nejsou zprávy.

Making of American Idiot

19. srpna 2013 v 13:20 | Magnumka |  Videos and Music
Hmmm... určitě znáte "Throwback Thursdays." Kdo ne tak jsou to vlastně čtvrtky, kdy se přidávají nějaké známé videa, takové zabrouzdání do archívu... rozhodla jsem se udělat něco na ten styl... V pondělky budu přidávat videa Making Of.. Taková malá kompenzace za to, že vás pořád udržuju v nevědomosti a napětí s tím co pro vás připravuju... Začnu jedním hodně povedeným, snad vás tím potěším. Je to hlavně pro ty, kteří z nějakého důvodu nemůžou vidět Cuatro. Takže: MAKING OF AMERICAN IDIOT


10 Greatest Punk Rock Mascots

18. srpna 2013 v 22:56 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Noise Creep je seznam 10 nejlepších punk rockových maskotů a králíček je mezi nimi. Píšou o něm:
  • Jak moc populární je maskot Green Day, Drunk Bunny? Chlupatého alkoholika na facebooku sleduje víc než 27 tisíc lidí, čímž převršuje i některé jiné kapely, které tady na Noisecreep uvádíme. Ví se, že se Drunk Bunny s X-kama na očích, růžovou srstí a pivem vždy pevně v rukou objeví na show Green Day a vždycky je publikem heroicky přivítán. Škoda, že nedělá dětské oslavy.
Prostě... králíček no :D Na celý seznam se podívejte na jejich stránky. Uvidíte tam např ohnivou lebku The Offspring nebo Pinheada od Ramones a další. Dokonce dole můžete hlasovat pro svého oblíbence.Green Day in studio...

18. srpna 2013 v 22:10 | Magnumka |  Videos and Music
Billie přidal na instagram dvě videa, ve kterých můžete vidět kluky ve studiu při poslouchání skladeb z Dookie. Když se ale zaposloucháte, zjistíte, že to nezní jako puštěné, ale jako znovu přehrané. Ve videích uslyšíte Chump a Pulling Teeth. Chystají snad něco? Opravdu těžko říct. Dopsal akorát "Připraveni na Leeds a Reading... zkouška #dookie"
Na videa se podívejte k Billiemu na profil.

Tré - These Things Happen

15. srpna 2013 v 22:06 | Magnumka |  Videos and Music
Takže, netuším o co tady přesně jde, odkazy mi poslal Dereck, za což mu děkuju. Doporučuju na tohle video mrknout - bohužel nejde vložit, tak vás přesměruju na YouTube. Uvidíte tam Trého jak rozbíjí okno Range Roveru atd..

The Jeff Matika Show - Mike Dirnt

14. srpna 2013 v 23:17 | Magnumka |  Videos and Music
Na stránkách Idiot Nation můžete právě teď vidět další díl Jeff Matika Show, kde je zpovídán Mike. Určitě se ode mě máte na co těšit (hned jak budu mít nový laptop, což bude nejpozději v pondělí). Zatím teda jen jedna odpověď - Jeff se ptal, proč si myslí, že jsou s Billiem tak souznění: "Myslím si, že je to dobrou hudbou, písničkama. Už to děláme hodně dlouho. Chci prostě vidět, kolik skvělé hudby můžeme udělat a kolik úžaasných dobrodružství ještě můžeme prožít."

Na IN bylo taky psáno, že se bude natáčet díl s Trém a můžou tedy posílat své dotazy na něj.

PS - pamatujete na článek, kdy GD propůjčili svou hudbu CSI New York? Právě to hraje na AXN a během toho kousku jsem zaslechla Nightlife, The Forgotten a Kill the DJ, možná tam toho bylo víc. Jedná se o IX řadu, 4. díl.

Can you play the bass?

12. srpna 2013 v 21:08 | Magnumka |  Warehouse
Zdarec lidi, jelikož je potřeba trochu pomoct začínajícím kapelám, tak mám pro vás menší echo:

Pražská kapela Sweet & Sour hledá basáka. V kapele jsou zatím dva kytaristi a bubeník, hrají rock podobný stylu Green Day a už mají za sebou pár koncertů. Jejich kytarista mi jako podmínky nahlásil akorát to, že hledají pouze kluka (holky máte smůlu) ve věku 18-25 let, že musí být magor a že angličtina výhodou, ale ne podmínkou.

Pokud byste měli zájem, nebo měli více dotazů ozvěte se na mejl hledasebasak@gmail.com.Green Day to play in London, August 21st

12. srpna 2013 v 16:59 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day budou hrát 21. sprna v O2 Academy Brixton v Londýně. Show byla oznámená teprve včera, dál budou Greeni hrát na Reading and Leeds festivalu 23. a 24. srpna. O koncertě jste se mohli dozvědět např. z twitteru, kde pasli, že předprodej na Idiot Nation začíná dneska, ale už zase psali, že lístky už jsou skoro fuč. Na stránkách GreenDay.com pak můžete najít odkazy kde se dají lístky koupit normálně.
Zatím se o dalších koncertech neví.

OK OK

10. srpna 2013 v 21:37 | Magnumka |  Warehouse
Mám pro vás nemilou zprávu. Rozbil se mi laptop... A to jsem se zrovna chystala na překlad další části kerrang legends.. Sice doma máme ještě jeden počítač ale prostě není to můj kouzelný kamarád, ve kterém schovánu spoustu zajímavých věcí.

Abych se teda vyjádřila konkrétně k článku ze včerejška - už jsem měla problémy s autorskými právy, proto to není ve stylu otázka - odpověď. Taky jsem tady nechtěla hodit rovnou všechno, protože je to ještě hodně čerstvé. Ale máte pravdu, chystá se na vás něco velkého a potřebuju si nechat něco v záloze - víte, nevystřílet si všechny náboje... takže si myslím, že když vás ještě chvilku budu napínat a vy se budete těšit, tak to nikoho nezabije :)YES! I got him!!

9. srpna 2013 v 22:34 | Magnumka |  Photos

MTV World Stage

9. srpna 2013 v 22:13 | Magnumka |  Don't Miss
Právě teď na MTV - World Stage - záznam koncertu Green Day z Nürburgringu.
No nakonec se jednalo jenom o docela krátký sestřih.. repríza bude zítra, v sobotu ve 21:10

Nothing special...

9. srpna 2013 v 21:10 | Magnumka |  NEWS
Článek o všem a ničem.. ehm nechci nikomu ničit jeho úsilí nebo tak něco, ale myslím si, že nějaké letmé info podat můžu... No, je možné že příspěvek smažu, takže si jej přečtěte dokud tady je.

Když bylo Billiemu nějakých čtrnáct let, zlomil si při baseballu zápěstí, určitě by si nechtěl zahrát v pornofilmu se zbytkem kapely a mezi jeho nejoblíbenější jídlo patří pizza. King for A Day byla prvně myšlena jen jako vtip, napsat Jesus of Suburbia mu zabralo několik týdnů. První song z trilogie, který napsal byl Stay the Night, po koncertě nesmrdí tolik co zbytek kapely. Jako střízlivému je mu fajn, samozřejmě má chvíle kdy je mu líp a hůř, ale cítí se dobře. Po show si dá sprchu a vypije strašně hodně vody, některé svoje kytary má pojmenované a dokonce se ví, že Blue se jmenuje podle toho, že je modrá (neuvěřitelné!), další se jmenuje např. Smash. Mezi jeho oblíbené seriály patří Game of Thrones a další.

Všichni určitě víte o co jde, takže nechci abyste se mě na cokoliv ptali. Nic dalšího stejně neřeknu i když toho je ještě spousta a opravdu zajímavých věcí (i zajímavějších než jsou tady). Ale jak říkám, nechci marnit něčí snahu.

Kerrang! - Rock's Greatest Lyrics - CZECH

9. srpna 2013 v 13:49 | Magnumka |  Articles and Interview
BILLIE JOE ARMSTRONG
GREEN DAY
15 milionů lidí má čas ho chvíli poslouchat

Zeptejte se větiny skladatelů a textařů co by byli ve svém životě, kdyby si je sláva nenašla a častá odpověď bude, že by skončili ve vězení, nebo mrtví. Položte tuto otázku Billie Joe Armstrongovi a jeho odpověď bude úplně jíná: "Asi bych byl opravář televizí, anebo bych čistil bazény."
Když Green Day začínali se svou kariérou, Billie Joe svou obratnost při psaní textů prokázal jen velmi málo. Vyžíval se ve světě nudy, problémech dospívajících a příměstském neklidu. Dokonce i když popularita kapely vybuchla v roce 1994 s vydáním Dookie, kterého se prodalo 15 milionů, někteří lidé stále nevěnovali pozornost slovům doprovázející hudbu. Ale řádky jako 'Máte čas poslouchat moje kňourání / O ničem a všem v jednom' - z mega hitového singlu Basket Case - nebyly jen roztomilé, ale i chytré. Bylo to v roce, kdy se Kurt Cobain tragicky zabil a právě do tohoto vakua vklouzl Billie Joe Armstrong s texty, které nebyly tak úzkoprsé ve svém trápení jako spíše univerzální co se nespokojenosti týče. 'Moje máma říká, abych si našel práci / Ale sama nemá ráda tu co má' zpívá v Longview. Tam servíruje různá prohlášení, která přiváděla spousty rodičů k šílenství.
Jak roky ubíhaly a jak se hranice Green Day rozšiřovaly, texty Billieho Joe taky začaly protahovat končetiny. 'Studený krocan začíná okorávat / Dneska si dám vránu' zpíval v roce 1997 v Hitchin' A Ride před tím, než dokončil mínění nejpodivnější slovní hříčkou: 'Zkvašená salmonela otráví dub'. Ve stejném roce se předvedl také jako mistr převleků s Good Riddance (Time Of Your Life). Zatímco většina co slyšela tuto píseň ji označila za blažený love song, její autor byl schopen použít její slavnou melodii jako trojského koně pro texty, které nejsou nic víc, než hořkosladké. 'Tetování vzpomínek a mrtvá kůže jen na zkoušku / Pro to, co za to stojí, to za to stálo celou dobu' zpíval o pletce srdce, které už dávno přestalo bít.

"NE JEN ROZTOMILÉ, ALE TAKY CHYTRÉ"

Svět nakonec dostal talent, který byl v Billieho tužce s vydáním seznačního American Idiot v roce 2004. V té době prezentváno jako politické album, které si do hledáčku vzalo tehdejšího amerického prezidenta George W. Bushe - ve skutečnosti jen dvě písně z alba jsou výslovně politické (American Idiot a Holiday) - set 13 písní je triumf rozsáhlé představivosti. Je to ovlivněno dvojalbem Quadrophenia od The Who z roku 1973. Vyprávění American Idiot se potlouká v rozostřeném prostředí, v anonymních ulicích postindustriální Ameriky. Tady 'Městský biskup je vyděřač / a vůbec ani netuší, že existuješ' (Letterbomb) zatímco vedlejší sousedství hlídají postavy nesoucí 'Cigarety a ramen a malý pytlík drog' lidi, kteří jsou 'Synem děvky a Edgara Allena Poa' (St. Jimmy).
Ačkoliv Billie Joe nepřestával sypat texty na nejrozsáhlejší album 21st Century Breakdown z roku 2009, v roce 2012 frontman znovu obrátil pohled dovnitř. 'Nejsi poblíž a já jsem kurevská katastrofa' zpívá v Missing You z Tré!, zatímco A Little Boy Named Train hovoří o muži, který věří, že je 'Krysa v labyrintu' o někom, jehož život nemá 'Žádný cíl', ne že by na tom tak moc záleželo, protože někdo 'Dejte mi směr... Ztratím se znovu.'
Tyto texty naznačují autorovy problémy, který se v loňském roce ocitl na rehabilitační klinice pro fyzické a emocionální STK. Svěží a znovu nabitý energií se Billie Joe v březnu vrátil s čistým štítem do veřejného života. Jedinou otázkou je, co napíše příště?

Můj skladatelský idol
odpovídá Dan 'Soupy' Campbel
The Wonder Years

Proč je Billie Joe skvělý?
Jde rovnou k věci, ale pořád si při svém psaní udržuje trochu lehkomyslnosti. I přes všechny své složité problémy.

Má na vás vliv?
Myslím, že jsem se učil hlavně z jeho stylu. Schopnost zakombinovat humor do smutku je pro mě jako jeden z nejpravdějších způsobů jak vyjádřit lidské emoce. Je to ta myšlenka, kdy najednou cítíte víc než jen jednu emoci.

Je tady taky humor..
Jo, i v těch nejtemnějších okamžicích, i když jste se jen smáli tomu, jakými ubožáky jste se stali. Myslím, že to mám od Green Day.


Jeff's Twitter

9. srpna 2013 v 11:46 | Magnumka |  Articles and Interview
Tak jsem tady s další várkou Jeffových tweetů. Všechno jako obvykle pouze u něj na twitteru.

@HaushinkaHoppus: Má Billie Joe Ask.fm? ask.fm/AskBJAOfficial je to falešný nebo skutečný BJ? Prosím odpověz mi!
Jeff: Vypadá falešně.

@marielasifu: Superman nebo Batman?
Já vím, že všichni myslíte na Batmana kvůli Mika, ale berme to reálně. Je to Superman. Všichni to víte.

@greendaysfreak: Ne Jeffe, je to Batman :(
Superman má superschopnosti. Může lítat a vrátit čas. Batman je jenom bohatý chlapík s bumerangem.

@thisiscdawg: Zdá se, že všichni zapomněli že Batman nakopal Supermanovi prdel.
Možná v kanceláři.

@@sweetxchildren: Mike bude zklamaný.
Nebude. Rozumí tomu, že lidi přemýšlejí různě.

@jo_owe: Třetí část ze tří s BJA? Další bude s Mikem?
Máš to.

@BillieJoeMeAma: Hej, Karla (@BolaDoTre) je těhotná, řekneš mi nějaké roztomilé jméno pro její dítě prosím?
Kluk nebo holka?

@jack_yates: Vybíráš otázky? Nebo jsou vybírány nějaou vyšší silou?
Když jsem je dostal, už byly vybrané. Nickémě hosté je předem neznají.

@BolaDoTre: Pořád nevím (pohlaví dítěte). Řekni mi pro obě.
Izzy. Pro oba.

@melsoto_: Napsal jsi méno pro syna/dceru té dívky, že? Příští týden si jdu koupit štěně. Máš jméno i pro něj?
Co takhle Izzy?

Tré playing with Flashback Heart Attack

9. srpna 2013 v 11:23 | Magnumka |  Videos and Music
Minulý víkend bylo možné vidět Trého za bicíma během koncerty kapely Flashback Heart Attack a hrají covery z 80. let. Zatímco jim Tré kraloval za bicími zahráli "Dancing with Myself" od Billy Idol, "I Wanna Be Sedated" od Ramones a "Blister In the Sun" Violent Femmes. Tady máte video a fotky Trého s touto kapelou jsou například tady a tady. Můžete si všimnout, že se jedná o stejnou kapelu, se kterou se Billie Joe fotil na Pipeline To a Cure.


The Jeff Matika Show - Part 3

9. srpna 2013 v 11:13 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Idiot Nation se objevila třetí část rozhovoru s Billiem Joe v Jeff Matika Show. Jeff se tam Billieho ptá např. jak dlouho mu trvalo napsat Jesus of Suburbia, jaký zesilovač používal při Kerplunk anebo kde vůbec přišel na King for a Day.
Příští díl bude s Mikem.

I've just seen Cuatro!

8. srpna 2013 v 13:44 | Magnumka |  Warehouse
Viděla jsem Cuatro!. Nemám slov. Přemýšlela jsem co vám tady k tomu napíšu. Ale prostě nemám slov.

Když jsem ho zapla, tak první věc byla "do hajzlu, tu nejsou titulky!" Ne že tam nejsou anglické titulky, tam nejsou žádné titulky. Koukla jsem na záložku s bonusy a usoudila, že prvně mám kouknout asi na film. Tak jsem si ho pustila a... prostě je toho strašně moc. Strašná spousta věcí najednou. Zkoordinovat zrak a sluch nebyla chvílemi sranda. Mamka mi řekla "Aby sis z toho necvnkla," ale co jí na to říct..
Jak se to říká? Dostali se mi pod kůži? Ale tam už byli.. tímhle DVD se mi kluci zavrtali až do morku kostí. Už o sobě nebudu tvrdit, že jsem agnostik, protože tentokrát oficiálně jsou mými bohy a veškeré mé náboženství směruje k nim. To už bylo i předtím, ale... prostě jsem extrémně nadšená! Chci je obejmout a rozmačkat! Ne.. to by byla škoda.. ale chápete mě, co tím chci říct.
No ne, vážně. Podívejte se na to sami a uvěříte. Jsou to skvělí hudebníci oddaní řemeslu, ale zároveň jsou to absolutně normální lidi jako já nebo vy. Díky tomuto dokumentu i ti, kteří Green Day rádi nemají, pochopí proč. Proč je tolik obdivujeme, co na nich máme tak rádi, proč je žereme.
Jelikož tam nebyly titulky, tak si to budu muset pustit ještě alespoň jednou a asi sáhnu po sluchátkách, protože mi některé věci unikly, ale to až se trochu vzpamatuju...
Doufám, že jste mně pochopili, co jsem chtěla říct, protože jak říkám - nemám slov... Jsem neuvěřitelně vděčná za to, že jsem v "mládí" přišla právě na ně.
Stoprocentně doporučuju. Ale připravte se - to jak jednou kluci řekli, že při procesu nahrávání je na ne ošklivý pohled, protože vypadají děsně, tak jo, měli pravdu :D

Green Day's pets

7. srpna 2013 v 20:57 | Magnumka |  Photos
Jestli máte zájem vidět zvěřinec Greenů, pak máte možnost mrknout na fotky na GD Live on Tour, kde mají udělané album.

Podle všeho má Mike dva psy (oba by měli být australští honáčtí) se jmény Hoss a Bowie, přičemž Bowie je fena a měla by být Britt. Tré má doma tele co vypadá jako vlkodav prej je to nějaký weimerdoodle (kříženec pudla a weimaranera) a jmenuje se Dooder. Billie má doma čtyři psy - Rocky (cockapoo - kříženec kokršpaněla a pudla, asi nalezenec), Cleo (buldog), Mickey (asi čivava) a Mojo (francouzský buldog). Billie míval i kocoura jménem Cleveland, ale v Jeff Matika Show se na otázku ohledně zvířat zmínil jen o psech.

Všecko mám z výše uvedené stránky tak se tam mrkněte. Ani já, ani oni nevíme jestli je to z jejich zvěřince všecko...

Tré has girlfriend

7. srpna 2013 v 11:55 | Magnumka |  NEWS
Tré si na FB změnil status na zadaný. Už dříve hodil na Instagram fotku s velmi sympatickou slečnou... tak žeby to byla ona?


Rolling Stone: 50 Geratest Live Acts Right Now

6. srpna 2013 v 21:55 | Magnumka |  NEWS
Rolling Stone sestavil seznam "50 Greatest live acts richt now" a Green Day jsou na místě 48. Píou o nich:

  • "Green Day pod svou zášttiou vydali již 11 alb a každou noc přicházejí na stage připraveni zahrát prakticky kteroukoliv skladbu z jejich rozsáhlého katalogu. Taky se nebojí v arénách předvést bombastickou show s pyrotechnikou, konfetovými kanóny a klasickými rockovými covery jako "Highway to Hell."
    Specialita: Billie Joe Armstrong každou noc vytáhne fanouška na stage, aby hrál "Longview" na kytaru. Dokonce i když neumí zahrát ani akord, pořád je to absolutní mela."

Odpusťte hodně volný překlad, nějak nemám náladu něco vyhledávat. Každopádně, na prvním místě je Bruce Springsteen, dál třeba na třetím Rolling Stones, na jedenáctém U2 atd.. ale proč jsou před Green Day interpreti jako Lady Gaga nebo Skrillex... No mrkněte sami..

Cuatro!

6. srpna 2013 v 20:44 | Magnumka |  Albums
Fajn, tak jesna osmička je venku, s tím jak mám nateklou držku vypadám, jako kdybych měla posunutý ksicht, nemůžu žvýkat ani pít, ale prášky zabírají takže to bolí jenom chvilkama.. není to tak hrozné jak mi to všichni popisovali. Ale neříkám hop, ještě mě s tím čeká první noc.

Co jsem ale chtěla napsat je, že jsem si teda konečně minulý týden koupila to Tré/Cuatro. Bohužel jsem to ještě neviděla, bo jsem byla v práci a dneska nebyla nálada. Každopádně na obalu je normálně napsáno "Making of..." a vypsané alba. Takže to bude DVD co jsme očekávali.

Myslím si, že nebude trvat dlouho a bude možné si tohle DVD možné koupit samostatně... typla bych to tak do tří měsíců.

World Musical Awards + Billie's pup

4. srpna 2013 v 21:52 | Magnumka |  NEWS
Green Day byli nominovaní na World Musical Awards a to rovnou ve třech kategoriích: Best Album (Dos!), Best Group a Best Live Act.
Hlasovat můžete tady - do každé kategorie musíte zvlášť. Kdy končí hlasování nevím.

No a vzhledem k tomu že další novinky nejsou tak přidávám info, že Billie si koupil nového psa a je z něho naprosto posraný. To už jste určitě zaregistrovali a kdo ne, tak je to fakt akutní, protože mu založil i instagram. Jmenuje se Mojo a najít ho můžete pod nickem mojo_the_frenchie.

Sorry..

3. srpna 2013 v 22:28 | Magnumka |  Warehouse
Omlouvám se za neaktivitu, měla jsem toho hodně v práci apod. Do práce jdu ještě zítra a v pondělí a v úterý jdu vysekávat osmičky. Tudíž nevím, jak na tom budu a jakou frekvencí budou přibývat novinky. Každopádně novinky za poslední dny přibydou zítra a další uvidíme jak to dopadne.