Červenec 2013

Some photos

30. července 2013 v 22:38 | Magnumka |  Photos
Všechno najdete v celém článku


Nuclear Family - [Animated Music Video] Contest Winner

30. července 2013 v 14:57 | Magnumka |  Videos and Music
Před nějakou dobou byla soutěž, ve které účastníci měli za úkol udělat klip. K songu Nuclear Family udělal animovaný klip Kyle Stein. Krátký rozhovor s ním si můžete přečíst na GreenDay.com - říká v něm např. že tohle je jeho první celistvá animace, že nikdy dřív nic takového nedělal a že všechno v co doufal bylo, aby Green Day viděli jeho video a to že ho vybrali jako vítěze je neuvěřitelné. Video je opravdu povedné, doporučuju na něho mrknout, máte ho tady, pro zbytek na GD.com.


Billie will play St. Jimmy in the AI movie - one day...

30. července 2013 v 9:29 | Magnumka |  American Idiot Musical
Hahaaa, konečně něco kloudného: Michael Mayer během včerejšího promítání Broadway Idiot v New Yorku při Q&A řekl, že až se bude dělat film American Idiot, tak St. Jimmyho bude hrát Billie. Řekl, že neví kdy to bude, kvůli Hollywoodu. Mají nějaký problém - nevím jestli se jim to nelíbí, nebo mají nějaké papírování. Těžko říct.

Ovšem o filmu toho pořád moc nevíme. V roce 2011 jsme se dozvěděli že ho má režirovat Playtone, společnost Toma Hankse, kteří si zakoupili práva na muzikál. O Billieho účinkování ve filmu se spekulovalo celkem dost a dokoce ohledně role napsal tweet:

  • Nejsem tak úplně zavázaný k roli St. Jimmyho v AI filmu. Ano, mám zájem. Ano, někdo stiskl kohoutek...
Od té doby je však ticho po pěšině až do teď. Během zítřka by se mělo na netu objevit celé Q&A s Mayerem tak uvidíme co pěkného nám ještě prozradil.

Bude film? Teď už se mluví vážně? Že by?!

VH1's Top Sexiest Artists

29. července 2013 v 23:15 | Magnumka |  Videos and Music
Nejsem si jistá, jestli jsem psala o Top 100 Sexiest Artists, které má na svědomí VH1. Je to rozdělené do pěti částí, dneska jsem na to narazila na MTV. Hledala jsem seznam a Billie je na místě 61. Co o něm říkají vidíte na videu níž (žádné s lepší kvalitou jsem nenašla). Celý seznam najdete tady. Nereaguju teď jenom na to, že je Billie AŽ na 61. místě, ale na celkový výběr. Merkněte se sami.


Look forward kids!

29. července 2013 v 21:37 | Magnumka |  Photos
TĚŠTE SE DĚTI TĚŠTE.. (ďábelský smích) HAHAHAHAHAAAAA


Broadway Idiot in NYC tonight

29. července 2013 v 21:05 | Magnumka |  American Idiot Musical
Film Brodway Idiot se bude dneka večer promítat v New Yorku v Lincol Centre. V NY se ještě nepromítal, takže jeho poprvé... no a co, u nás se taky nepromítal. My si můžem leda tak políbit prdel a všem je to je jedno! Ne, více k tomu prost dneska nenapíšu. Tečka! :D

Hey! :D

26. července 2013 v 10:59 | Magnumka |  Warehouse
Wow.. tak tohle vám musím říct :D Dneska mamka vytáhla foukací harmoniku a cosik na to hrála a tak se jí ptám, jestli když jí najdu noty mi na to zahraje Minority a tak mi řekla, že noty na to neumí, že hraje podle sluchu. Tak jsem jí řekla, že jí to teda najdu, zapla jsem Bulletko a pustila jí tu část. Řekla mi že to teda nezahraje ale to je fuk. Pointou je, že tady teď mám ségru a když jsem tam přepínala písničky a dojela na Basket Case. Písnička začala a - segra si začala zpívat - zná text! No fakt! "Do you have the time? To Listen to me whine.." Abyste rozuměli, tak moje sestra je mega disko fretka, nepamatujíc si většinu textů, sice od Green Day má pár písniček ráda, ale teda překvapila mě že zná text.. zrovna k Basket Case (WMUWSE nebo 21 Guns bych pochopila, ale Basket Case?). Když jsem reagovala "TY ZNÁŠ TEXT?!" mi odpověděla: "Co se divíš. Jsi to poslouchala ještě když jsem bydlela tady, ti to hrálo furt. Tak bodejď bych neznala." Později mi řekla že zná textů daleko víc včetně Minority, či Longview... wow XD

To nic, já jenom že jsem překvapená a tak trochu se mě drží naděje že v ní třeba ten čeevíček bude hlodat a konečně dojde na to, co je pořádná hudba.. ale nebojte, tohleto rockové sémě začínám pěstovat v malém synovci, ať tam má u nich alespoň někdo vkus! :D

Jak říkám, tohodle si vůbec nevšímejte, jen jsem měla potřebu vám to sdělit :D Ale ani nevíte, jak moc se teď těším na Cuatro!

Kerplunk Review

25. července 2013 v 11:46 | Magnumka |  Articles and Interview
GREEN DAY - KERPLUNK

Autor: Magnumka

Co si představíte, když se řkne Kerplunk? Já v prvé řadě pro album typickou kytku, kterou jsem měla jednu dobu nakreslenou na stěně a až potom hudbu. A když jsme u té hudby, vybavím si Christie Road a Who Wrote Holden Caulfield. Album nejspíš vznikalo v době, kdy kluci vylítli z hnízda a stavěli se na vlastní nohy.. teda alespoň takhle to na mě působí.

Album zahajuje "2000 Light Years Away" která úspěšně navazuje na předchozí album jak textem, tak hudebně. Když mi pustíte "One For The Razorbacks" tak určitě nepoznám o který konkrétní song jde - typická brzká greendayovka. "Welcome To Paradise" miluju. Ale popravdě, dříve jsem slyšela verzi z Dookie, takže když jsem si pak narazila na tuhle, docela jsem se zarazila. Ve výsledku je mi jedno kterou si pustím, ale asi trochu radši mám tu z Dookie. Začátek "Mami slyšíš mě kňučet? Budou to celé tři měsíce co jsem odešel z domů." a konec "Mami, slyšíš mě se smát? Bude to šest měsíců, co jsem odešel z domů" je perfektní. Haaa "Christie Road" srdcová záležitost. Opět je to o osamostatnění se, mrkněte na text. K "Private Ale" nemám vůbec co napsat. Kdo by nemiloval "Dominated Love Slave"? Boží country-folková pauzička dokazující, že Tré byl prase odjakživa :D. "One of My Lies" má trochu depresivní text, takové to zjištění, že nejste pupek světa.. "80" je asi o čem že. "Android" patří mezi ty, co si nepustíte každý den, i když nechápu proč, protože ten text je dost dobrý. Jemný kytarový začátek "No One Knows" a jeho pokračování, krása. Nejspíš tímhle songem chtěl dát najevo něco ve smyslu "mysli si o mě co chceš, neznáš mě." Zná ale vůbec sám sebe? Oblíbenec "Who Wrote Holden Caulfield" je rytmický, super text, který pochopíte, pokud si přečtete knihu Kdo chytá v žitě. Billie se totiž v tomhle songu ztotožňuje s postavou Holdena Caulfielda, hlavním aktérem téhle knihy, který byl několikrát vyhozen ze škol, nudí se,.. fajn kniha, doporučuju a pak nebudete potřebovat žádné vysvětlení. K "Words I Might Have Ate" snad jen, že prostě jednat s ženskou je za trest, protože nevíte co máte, nebo nemáte říct, protože se pak naštve... no evidentně na to frajer taky přišel. "Sweet Children" není zrovna moje oblíbená, ale "sladké děti nikdy nevyhrají" by se dalo vzít velmi dobře k srdci. Další song, "Best Thing in Town" je zase ta, ve které poznáte hlas a hudbu, ale pro mě osobně ničím nezajímavá. Bohužel dvakrát tolik to platí pro "Stangeland." Dejte mi napsaný kus textu a já nepoznám že je to jejich. Za to "My Generation" žeru celou od A po Z, včetně kluků aj s chlupama. Tentokrát ale nemůžu říct, že by byla o tolik lepší než originál, který patří The Who.

Celkově je album určitě zajímavější, než jejich první kousek, ale i tak jsou to pro mě, až na pár supr vyjímek, jen jejich začátky.

Pipeline to a Cure +

25. července 2013 v 10:08 | Magnumka |  Photos
Další fotky z Pipeline To a Cure + ta poslední je z Rock Im Park z Německa. Fotky mám z FB GD Live on Tour.
The Jeff Matika Show - Part 2

24. července 2013 v 22:51 | Magnumka |  Videos and Music
Na stránkách Idiot Nation je druhá část The Jeff Matika Show s Billiem. Jeff na Twitteru oznámil, že díl s Billiem je vlastně rozdělen do tří částí a po něm by měl následovat Mike.
V tomto díle se Jeff ptá na otázky jak moc je důležité mít na turné svou rodinu, produkování nového alba Emily's Army a jaké má další plány ohledně hraní (čtěte hraní ve smyslu herectví).

Ještě tak mimo, dneska jsem byla v Bontonlandu, kde mi objednali Tré/Cuatro, podle popisu má být na DVD "Full Concert" a jestliže se bude jednat o jiné DVD než to, které si všichni myslíme že to má být, tak mě asi odnesou nohama napřed... No, dám vám vědět.Jeff...

24. července 2013 v 22:04 | Magnumka |  Articles and Interview
Dneska mám pro vás jen pár tweetů a opět odpověděl nějakému čechovi ;) Více najdete v celém článku.

@Sallie_GreenDay: Ten moment, kdy je tvůj twitter plný otázek na @jeffamatiku, na které nikdy neodpoví.
Jeff: Budu se snažit víc.

@mrparalyzer: Co byl první nástoj, na který jsi se naučil hrát a kolik ti bylo?
Saxofon. V 11.

@Tyler_Toporcer: Hrál jsi na původní Blue?
Hrál. Jedna z nejskvělejších kytar na světě.

@LiyazFriend: Upozorňuješ Billieho, když se máš opozdit do práce?
Ha. Jak to mám vědět. Jdu vždycky včas.

@PotatoCZ: Navštívil jsi někdy Českou Republiku?
Hrál jsem v Praze během 21st Century tour. Opravdu jsme neměli moc času. I když bych rád.

Green Day in Music Mavericks

24. července 2013 v 21:09 | Magnumka |  Don't Miss
Green Day se objevili v ukázce na nový díl "Music Mavericks" hrající na Ovation TV.
Music Mavericks je nový "seriál" zaměřený na nejvlivnější hvězdy moderní hudby, ve kterém jsou zahrnuty rozhovory, záběry z backstage, vystoupení a další věci.

Epizoda, ve které budou Green Day má premiéru ve čtvrtek 25. července ve 21:00 EST na Ovation TV jenž je možno chytit v USA. Chystají taky reprízu následující dva týdny (mrkněte na data).
Předpokládám, že nebude trvat dlouho a najdeme to na netu, ale ani tak si nemyslím, že bychom viděli něco co neznáme.


Jeff's Twitter

23. července 2013 v 15:25 | Magnumka |  Articles and Interview
Kouzelný Jeff si udělal čas na to, aby fanouškům odpověděl na další várku otázek. Několik z nich najdete tady v celém článku, pro všechny si musíte na jeho profil. Tentokrát mě pobavil tweetem ohledně Sum 41 a Blink 182 a i když jsem věřila, tak mě nesmírně potěšil tweetem o svém vysněném autě. Má vkus ten chlapec a u mě má další plusové body :D

@ellarosekunze: Jaká je tvoje poslední fotka ve fotogalerii?
Jeff: Jason White předstírající krádež kola v hotelu The Thief v Oslu.

Prosím věnujte mi pozornost. Natáčení/upravování The Jeff Matika Show chvíli potrvá. Jsme opravdu zaneprázdnění. Věřte mi, chci aby to bylo venku stejně tak jako vy.

@Elka_Pedofilka: PC, PS3, nebo xbox?
Na hraní nemám čas, takže MacBook a IPhone.

@Renata_Miranda: Myslíš si, že je Paul McCartney sexy?
Který rok?
@Renata_Miranda: Když byl mladý.
Kruci jasně.

@Elenuscatiusa: Co si myslíš o Linkin Park?
Jsou super vtipní. Vsadím se, že mají cool laptopy.

@sleepingwithiva: Máš rád My Little Pony? Pokud jo, tvoje oblíbená postava?
Applejack.

@stickjet: Co vždycky Green Day dělají před vystoupením?
Dorazí na místo.

Mike's bass on exhibit at the Rock and Roll Hall of Fame Musem

22. července 2013 v 21:47 | Magnumka |  NEWS
V muzeu Rock and Rollové síně slávy v Clevelandu v Ohiu přibyl nový kousek - je jím Mikova baskytara, kterou pužíval během vystoupení ve Woodstocku v roce 1994. Píšou:

Mike Dirnt, Green Day, Kramer Custom Bass Guitar, 1974
Dirnt hrál na tuto basu během triumfálního vystoupení Green Day na 2. Woodstock Festivale v srpnu 1994. Nebylo to ani pět let co v roce 1989 zpěvák/kytarista Billie Joe Armstrong a Dirnt společně s bubeníkem Alem Sobrantem vydali nezávislé EP pod názvem Green Day. Sobranteho nahradil Tré Cool po vydání prvního alba 39/Smooth. Dookie, debut Green Day u majoritního labelu bylo vydáno v roce 1994 a po celém světě se jej prodalo 10 miilonů kopií. Na albu jsou trháky hity "Longview," "Basket Case" a "When I Come Around."

Pipeline to a Cure

22. července 2013 v 20:55 | Magnumka |  Photos
Omlouvám se za zpožděné novinky, ale v práci jsme měli Colours of Ostrava takže jsem jezdila pozdě domů.. no znáte to. Každopádně předevčírem, nebo tak nějak, se konala charitativní akce Pipeline To a Cure, jejíž výtěžky jdou opět na konto boji proti cystické fibróze. Zatím máme fotky akorát Billieho, který vypadá, že zase navštívil svého plastického chirurga.
Fotky mám z FB GD Live on TourGet U!D!T! Vinyls

19. července 2013 v 10:32 | Magnumka |  NEWS
Jste z Německa? (Ne). Jste z Rakouska? (Ne). Jste ze Švýcarska? (Ne). Tak dál to asi ani nemá cenu číst.. Pokud byste třeba náhodou byli, máte možnost se přihlásit na německém Warner Music, kde pak po slosování můžete vyhrát vinyly Uno! Dos! Tre!. Přihlásit se můžete do konce srpna, takže ještě máte možnost se přestěhovat a změnit si doklady :D

Jeff Tweets

17. července 2013 v 23:19 | Magnumka |  Articles and Interview
Haha, Jeff baví :D Občas mám pocit, že by měl být omezený počet tweetů, které můžete za den poslat. Ne, dělám si srandu. Nedala jsem tady samozřejmě úplně všechny, tentokrát jsem jich vynechala opravdu hodně a najdete je na jeho Twitteru. Všechno co jsem vybrala uvidíte opět v celém článku.

@JoeSquishy: Proč jsou Green Day tak anti-technologičtí?
Jeff: Možná proto, že jsou Amishové. Možná proto, že je větší zábava hrát na kytaru než z pásky. ..... (Amish - jakási víra z Pensylvánie, jsou zaseklí v 19. století)

@_Pasalacqua: Jeff Matika show s Mikem???
Natočeno v okolí Lisabonu. Právě na tom pracujeme. Hlídej další info.

@AlbertoRgez: Kdo byl drunk bunny v Lisabonu?
Nikdy nevyzradím tajemství králíčka.

@Flo_Drums: Jaký je tvůj oblíbený televizní program?
Curb Your Enthusiasm, Game Of Thrones, The Daily Show.

@Christie_Bi: Víš o tom, že je na facebooku "Jeff Matika fan club"?
Nevím. Nemám Facebook.

@LucaCordonee: Proč během King For A Day nosíš pruhovaný oblek?
Protože je mě těžké vidět, něco jako obraz Where's Waldo.

@NicolaDookie13: Můžu vědět, kdy a kde budou mít Green Day novou show?
Reading and Leeds.

@Elenuscatiusca: Kde jsi poprvé potkal Green Day?
V 97. nebo 98. v Memphisu, TN. Jason White mě vzal na show.

@BJAngel91: Máš nějaké tetování? Nějaké oblíbené?
Hádám, že jsi mě nikdy předtím neviděla.

@ignacasas: Co máš radši? Les Paul nebo Les Paul Junior?
Obě miluju, je jich tolik na výběr.

@j_mistecky: Jaké značky byla tvá první kytara?
Kramer.

@PaperLanterns33: Jak tě napadlo udělat The Jeff Matika Show?
Billieho nápad jak vtipně odpovídat na otázky fanoušků.

Video: Tré on roller coaster

17. července 2013 v 21:19 | Magnumka |  Videos and Music
Minulý měsíc zahráli Green Day ve Švédsku, určitě jste viděli fotky Trého ze zábavního parku jak tam drandí na horských dráhách a jiných kolotočích. Místní reportér Trého odchytil a prohodil s ním pár slov. Mrkněte na video na GDA. Všimněte si, že se tam vodí za ručičku s nějakou ženskou taky konečně!

1,039 Smoothed Out Slappy Hours Review

16. července 2013 v 0:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Už delší dobu mě bombardujete v komentářích, že chcete abych udělala recenzi na všechna alba Greenů. Nevím přesně jak dlouho to bude trvat, za výsledky neručím, ale máte to tady (koukám, že jsem se nějak rozepsala)... začínáme:


GREEN DAY - 1,039 SMOOTHED OUT SLAPPY HOURS

Autor: Magnumka

Když si vzpomenu na první nahrávky jiných kapel které poslouchám, tak ve srovnání s nimi mi tahle připadá strašně dlouhá - která kapela hodí na svoje první album 19 písniček? Jako celek zní přesně jako začínající kapela.. Samozřejmě tuhle recenzi nemůžu začít slovy "když vyšel první singl" protože v té době jsem ještě lítala tatovi v kulích a když už jsem Green Day jako správný puberťák poslouchala, prokousala jsem se k tomuhle albu celkem rychle - ovšem moje první reakce tak slavná nebyla - "nějaké tlumené ne?" Pustila jsem si album vícekrát a hned si na něm našla svoje favority. Bohužel celé album se mým naprostým oblíbencem nestalo ani na chvíli. Tahle recenze bude spíše sušší, ke spoustě písním jsem netušila, co vůbec napsat..

"At The Library" je, s ohledem na ostatní tvorbu Green Day, klasický zaláskovaný Billie doplněný chytlavou melodií. Navazujícím kouskem je "Don't Leave Me," která se nese úplně ve stejném duchu jako předchozí, vyměnili jeden akord, pár slov, tempo si drží, dokonce bych ani neřekla, že nějak extra potočili těmi kulatými hejblátky, které ty kytary mají (a to se týká celého alba). Je to na začátku, takže zatím vás to baví, později začne být stejný rytmus už ohraný, nudný a možná i trochu otravný. CD pokračuje s "I Was There" jejíž text jsem si oblíbila už hodně dávno. Začíná mírně depresivně, když si představíte že se někde v 17 koukáte pořád do minulosti, jak co bylo, ale na druhou stranu pokračuje krásně povzbudivě slovy "ale nenechám se tím srazit" a "pořád mám zítřek." Vlastně si myslím, že pokud jste v období puberty třeba vyměnili partu kamarádů, změnili životní styl a podobně, určitě tahle písnička vystihuje vaše pocity, co jste u toho měli.. ty moje alespoň ano: "Už nejsou žádné pochyby o tom, kdo jsem." Pokud se mám nějak vyjádřit k "Disappearing Boy," kterou mám pořád ve zvyku psát blbě se dvěmi es, no řekla bych k tomu asi to, že se opět musel zamilovaný BJA vypsat z pocitů, kterými si snad taky prošel každý z nás - bloumáte sem a tam a nevíte do čeho píchnout. Ovšem kdybych to vzala odlehčeněji s humorem, dalo by se říct, že ho jakási holka nechtěla, on se totálně zhulil a ožral a teď pomalu neví, která končetina je vůbec jeho. O "Green Day" byste si řekli, že když se to jmenuje stejně jako kapela, tak to bude úplně největší pecka pod Sluncem. Podle mě tomu tak ale není. Osobně jsem trávě nikdy neholdovala, takže stavy co tam popisuje mi moc neříkají a co se týče mě, tak to úplně zabíjí řádkem "Proč 1 a 1 dávají 2?" No až ho potkám, tak mu to pořádně vysvětlím... chápu, byl v první třídě asi nemocný...
Když jsem se ve 14 snažila napsat název "Going To Pasalacqua" přemazávala jsem to nejmíň 5x. Pořád se to točí kolem ženské (nebo žeby tentokrát kolem chlapa?) a hudba mě vždycky zvedne z gauče. "16" je jedna z těch oblíbenějších, nevím proč. Líbí se mi melodie, absolutně nikdy jsem nebyla schopná refrén zazpívat, vzhledem k tomu jak si tam Billie hraje s hlasem. "Road To Acceptance" jsem si nikdy nezapamatovala, o čem je text pořádně nevím, prostě jenom součást alba, která tam hudebně zapadá. Co se mi na ní ale líbí je Mikova baska, které je ke konci poskytnut prostor. "Rest" jako odpočinek v polovině cedla? Možná bych to přejmenovala na RIP (Rest in Peace), protože něco takhle ucouraného se vidí málo kdy. V životě jsem si neřekla "Pustím si 'Rest" a předpokládám, že ani nikdy neřeknu. S "The Judges Daughter" se album zase vrátí na stejnou kolej, na které bylo doteď, přiznám se, že kdybyste mi ji pustili, určitě bych pozanal Green Day i album, ze kterého song je, ovšem o který konkrétně jde nejspíš ne. Za to "Paper Lanterns" poznám i když mě vzbudíte, favorit od začátku. V jistém slova smyslu mě asi dostaly řádky typu "Ale všecko co chci zrovna teď vědět je, jestli o mě taky přemýšlíš...?" ale nej je tam prostě ta kytara před posledním refrénem. "Why Do You Want Him" je taky jedna z těch lepších, hudebně sice pořád stejná, ale text se mi hodně líbí. Hlavně klade správnou otázku "Proč ho chceš?" Dostali jsme se k "409 In Your Cofeemaker" je to jedna z těch pro mě ničím nevýrazných - text i hudba jednolitá zbytku alba. Jo za to coverka, původně od Operation Ivy, "Knowledge" v podání Green Day žeru, dle mého názoru lepší než originál. Text sice nemají na svědomí, ale řekněte sami, kdo z vás neříká větu "Všechno co vím je, že nic nevím." No konečně můj oblíbenec "1,000 Hours" Tohodle kousku jsem si všimla hnedka na první poslech. Je to hlavně kvůli způsobu hraní a zpívání a samotný text není z nejhorších. "Dry Ice" je fajn a jede dál v tom plusovém duchu - chytlavá hudba, jednoduchý text. Oblíbená část "Pošlu té holce dopis, kde se jí zeptám, jestli nechce být moje, ale moje pero nepíše, tak to řeknu v písni." Myslím si, že k "The Only of You" nemám vůbec co napsat. A abych byla upřímná, tak stejný pocit mám u "The One I Want," protže všecko už jsem vypsala na předhozích 17 songů. A na závěr alba je tady "I Want To Be Alone." Tohle je ten song, který mě vytáhne i z té nejpohodlnější polohy, vyskočím, opráším svoji airguitar a jsem hvězda.. OK tak nejsem, ale kdybych trochu doladila světla a dala to tak nahlas, aby mě nikdo neslyšel, tak bych byla!

Zajímalo by mě, jestli ty ženské, o kterých tam Billie Joe zpívá je vlastně jedna, nebo jich je víc, jestli je vůbec skutečná, ale podle všeho ho nechtěla/nebo nechtěly. No vzhledem k tomu květáku, který v té době nosil na palici se není čemu divit - nikdo mi nenamluví, že to bylo moderní, prostě nebylo. Nejsem nijaký hudební znalec, takže abych poznala, že cedlo nahrál bubeník Al Sobrante by pro mě bylo nemožné. Každopádně jim to klukům ladí. Ladí jim to dokonce tak dobře, že všecky songy zní stejně. Až na pár vyjímek, které mám ráda. Je to pro mě prostě první album kapely, která se posléze vyškrábala hodně vysoko... ale díky tomuto to nebylo.
Omlouvám se za jednotvárnost recenze, ale když je jednotvárné album, co naděláte. Příští snad bude lepší.

Links

15. července 2013 v 21:55 | Magnumka |  Warehouse
Do článku s odkazy jsem přidala odkazy na účty na Twitter a Instagram.. takže pokud si nepamatujete nicky, je to tam hezky po kupě.

Jeff's Tweets

15. července 2013 v 21:33 | Magnumka |  Articles and Interview
Jeff se po delší době rozhodl na Twitteru odpovědět na několik otázek. Nehodila jsem je tady úplně všechny, takže pokud máte pocit, že bez nich nemůžete žít, navštivte Jeffův Twitter. Opět začínám tou nejstarší zprávou a zbytek najdete v celém článku.

Jeff: Zpátky v USA. Je to fajn být zase doma. Díky za skvělé turné #99RevolutionsTour
@RhiannonYknow: Jo, ale 'díky za skvělé tour' svědčí o tom, že je konec
Jeff: Klídek. Není pravda.

@_GreenDay_GD: Hoj Jeffe! Jaké je tvé nejoblíbenější dívčí jméno?
Larry.

@Evan71788: Máš rád New York?
O moc víc než Old York.

@closetobillie: Máš rád High School Musical?
Fuj.

@Freakish_guy: Máš rád Radiohead?
Naprosto.

@GabbyGreenDay: Věděl jsi, že máme narozeniny ve stejný den? Cítím se vyjímečně.
To i Tony Danza.

@LexiAce8: Kdyby sis mohl změnit jméno, jaké by bylo?
Jef Leppard.

@MoonFusion: Chtěl bys být Jack Sparrow?
Chci být jenom sám sebou.

Jakob and Estelle onstage

14. července 2013 v 23:26 | Magnumka |  Photos
Během Longview se včera na koncertě v Bilbau ve Španělsku na stage objevil Jakob, tady je fotka, video jsem zatím nehledala a Estelle se tam objevila pro změnu jako drunk bunny. Fotky mám z FB GD Live on Tour
Kerrang!: Green Day at Emirates Stadium - CZECH

13. července 2013 v 23:41 | Magnumka |  Articles and Interview
UNO! DOS! TRÉ!
SLOVA! FOTKY! RECENZE!

GREEN DAY
PLUS: ALL TIME LOW
EMIRATES STADIUM, LONDÝN, 1.6. 2013

JO, BUDOU POTŘEBOVAT VĚTŠÍ FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ...

Text: Ian Winwood, Foto: Ian Collins/Travis Zachary

První den, který jsme brali jako 'letní' se anglické počasí rozhodlo si hrát. Zatímco Emirates Stadium se nafukovalo s příjezdem více než 60 000 držitelů vstupenek, se z oblohy nad touhle nejšílenější kopulí usmívá zlaté slunce. Jen kvůli Green Day, kteří tak byli ušetřeni šedivého dne.
Takovéto příjemné prostředí vám poskytne dobrou kondici pro přijatelné All Time Low. Pro ně je určitě tenhle stadion nový druh dovádění, Marylandská kapela poskakovala po stagi jako na trampolíně, během toho co hráli písně šité na míru letním dnům. Je tady ale zásadní rozdíl mezi zjištěním, že vystupujete na stadionu a vypadat, jako když do tohoto prostředí patříte. To jsou dvě věci, které si, i přes veškerou snahu, pro ATL ještě nejsou rovny.
To ale samozřejmě není případ Green Day. Navzdory tomu, že se zdají být kalifornské superstar v kariérní krizi, kdy si Billie Joe Armstrong plní roli rockové star pobytem v léčebně. A to zejména když se podíváte na vydané tři alba, přičemž hodnota jejich materiálů by byla lepší pro singly. Ale pro kapelu, která se jeví jako oběť své vlastní tvorby dnes nastává čas jít do boje. Tohle dělají, během dvou a půl hodin s písněmi nejvyšší kvality zahrané s takovou lehkostí a smyslností, které jsou tak silné, jak jen můžou být.
Večer je posetý takovými skvosty, že může být definován jako událost, kdy vyzvednete ktroukoliv skladbu, kterou zahráli, stejně tak jako opomenutí. Takže když je čas pro nové písně hrají 99 Revolutions, Stop When The Redlights Flash a Brutal Love, oblíbenci jako jsou Brain Stew, Jaded a dokonce ani Wake Me Up When September Ends či Good Riddance (Time of Your Life) tento okamžik nenarušily. Což je svým způsobem tak trochu hanba - koneckonců, kdo by si nepřál slyšet nějakou tu klasiku? - ale když se na to podíváme z jiného úhlu, schopnost Green Day odložit songy této kvality naznačují kapelu, jejíž smysl pro rebelii a tvůrčí integritu stále nebyl potlačen.
Jakmile se vrhli na stadion spustil jednu z mála svých promluv mezi písničkami, které v Emirates pronesl, Billie Joe Armstrong oznamuje svému zcela podmaněnému publiku, že kapela je tady proto, aby "hrála celou noc." Navzdory této zjevné, ale okouzlující lži, čas, který Green Day na stage stráví trvá jen trochu déle než jen okamžik. Důvod? Jendoduchý: žádná kapela na světě není obratnější než Green Day v tom, dostat 60 000 lidí do svých rukou s takovou jistotou, že každý z publika se cítí spíše jako host a přítel, než jako jedna očekávající tvář v moři dalších.


5 MINUT S ALEXEM GASKARTHEM (All Time Low, zpěv/kytara)

Jaká byla show pro vás?
Kurvafix úžasná, bylo to fenomenální, chlape! Bylo ohromující procházet se po té stage. V době, kdy jsme přišli na řadu tam bylo asi okolo 30 tisíc lidí, přes co je těžké dostat vaši mysl! Byla tam spousta lidí, kteří o nás pravděpodobně nikdy neslyšeli a i tak jsme si je museli získat a tak jsme tam prostě šli a dali do toho všechno. Špičkou pro mě bylo určite Time Bomb, protože to vypadalo, že se věci hýbou do dalšího levelu a myslím si, že jsme udělali dobrý dojem.

Užili jste si taky Green Day?
Ty vole, byli ohromní. Myslím si, že už je to nějaký čas co měli show této velikosti a mohl jsi vidět, že do toho šli naplno. Šíleli! Když se na ně díváš je jednochudé pochopit, proč jsou na úrovni, na které jsou. Podle mě je prostě hrozně cool jak mají všechno propojené; je to další level show, která v žádném okamžiku neztrácí tempo, což je opravdu obtížné, když hraješ dvou a půl hodinový set! Každý z těch songů je hit - a zahráli Nice Guys Finish Last, která je moje oblíbená, a navíc ji nehrajou často!

Co na nich nejvíc obdivujete?
Víc než cokoliv jiného je to jejich schopnost zaplést se a spolupracovat během svého setu s davem. Je to něco, na co jsme se odjakživa zaměřovali a na co jsme na svých show hrdí a máme to od nich, takže vidět to v akci je fakt inspirující. Je to cool, protože nás to tlačí dál a vidět je, myslím si, potvrzuje tu teorii s vírou, protože podívej se, kam je to dostalo!

CO SI MYSLÍŠ TY?

Owen, Southampton
Tohle bylo poprvé, co jsem viděl Green Day a byli lepší, než jakákoliv kapela, kterou jsem předtím viděl!

Bethany, Liverpool
Jsem posedlá Green Day už asi 10 let a i tak to teď bylo poprvé, co jsem je viděla naživo, show byla ještě lepší, než jsem si kdy dokázala představit, že by mohla být!

Harry, Southampton
Myslím si, že Billie Joe byl s publikem velmi spojen. Seděl jsem v horní části, ale i tak jsem se cítil být součástí tohoto zážitku.GREEN DAY
Emirates Stadium, Londýn, neděle 1. června

Tři měsíce po je comebacku po léčení, Billie Joe je zpět se svým vystřelujícím toaleťákem

Je to 15 minut, co se Billie Joe Armstrong potuloval po stage se svojí zbraní střílející toaleťák, kterým pokryl první řadu, 10 minut co vytáhl svého kamaráda - kanón střílející trička a vystřelil pár ran do publika a pět minut, co nechal bubeníka Tré Coola, oblečeného v obrovské růžové podprdě a babičkovském klobouku, zaskřepčit sólo verzi Shout, což značí vrchol Billieho dovádění. Přilepený ke stage zpívá (I Can't Get No) Satisfaction, zatímco chlapík převlíknutý za drunk bunnyho se s ním snaží mít pohlavní styk. Takže co si o tom myslíte vy - kdo tady prožívá zhroucení 21. století (21st century breakdown) - on anebo my?
Svěží po rehabce a s velkým šílenstvím tří alb, Uno!, Dos! a Tré!, tak nějak vecpané do setu, můžete pochopit jak může být Billie Joe pořád na vrcholu a to i bez chlípného růžového králíka. Sebral koncept pop-punku tak vzdáleného garážové ubohosti jak jen je to možné a šel hluboko do proti válečných koncepčníh alb, které trvaly něco přes hodinu, adaptaci na Broadwayský muzikál a koncerty na stadionech plných kanónů s konfetami. Jeho tří-minutové energické punkové hymny jsou teď prodlouženy na šest minut díky zdlouhavým přestávkám po každém druhém refrénu, během kterých vtipkuje o britském létě a vybízí dav v Emirates, aby se rozdělil do dvou nepřátelských řad jako u bitvy na Sommě, pln emocí a dělá tu Mercuryovskou věc, kterou nahání čas. Jeho revoluční politické výpady proti Bushovi, náboženství, médiím a lidským rasám otupěly do podřízenosti, léčbou přišli o enormní koncerty, klišé těšící masy diváků; během emotivnějších punkových songů jako jsou Boulevard of Broken Dreams nebom Jesus of Suburbia se jeho kapela hladce proměnila v Bon Jovi.
Ale celkově Armstrongův 12. krok je, jak se zdá, spíše ke smíchu než k pláči. Je strhující, nadšený přítomností a to tam, kde byste očekávali rehabkou zničený vrak, pustil k vodě pyrotechniku ve prostěpěch low-tech triků - toaleťákovou zbraň, více karnevalových oblečků během King For a Day - a velmi často zapojený dav, to vše navodilo v Emirates atmosféru hospody s karaoke. Punkerka s růžovými vlasy se naučila akordy jejich coverky od Operation Ivy - Knowledge během 30 vteřin a okamžitě se převtělila v obrazovky milující kytarovou bohyni; náhodně vybraný fanda byl vytažen aby zazpíval konec Longview a nakonec z toho vylezlo to, že Billie Joe vypadal jako pytlík chcanek. Nejsladší okamžik nastal, když na stage během Boulevard.. vytáhli malého kluka, který se nehybně postavil na stage s podomácky vyrobeným nápisem "GREEN DAY ROCKS". Asi v polovině písně zapózoval a s úctou a láskou Armstrong navodil pocit Vánoční rodinné hry od SingStaru.
Uprostřed setu jsou také ve dvou a půl hodinovém náporu běsnící hudby vítány pauzy. Jako úvodní kousek ze "zpět ke kořenům" materiálu nových alb spustili 99 Revolutions, Stop When The Redlights Flash, Stay The Night - které postupně ustoupily hitům z Dookie (When I Come Around, Basket Case, dokonce i méně obvyklé Sassafras Roots i divokému punkovému přídavku Minority, který byl mezi silnými kousky American Idiot pěknou podívanou, jednoduše prostě šaškárnou.
Nakonec zpátky na trať, zpátky na vrchol, jako to řeklo to děcko: GREEN DAY ROCKS. Eddie Smack


POHLED Z PUBLIKA

Ali, 31, Londýn
Bylo to úžasné, udělali skvělou show. Mohli mít lepší přídavek, kdyby použili nějaké svoje hity, ale celkově to bylo ohromné.

Sam, 30, Londýn
Pracuju v tourbusech, takže jsme objezdili spoustu koncertů, ale tenhle byl nejlepší. Byli jsme na Lady Gaga a tohle bylo daleko lepší.

Conor, 14, Londýn
Jo! Byli úžasní. Bylo to poprvé co jsem je viděl. Kostýmy byly k popukání.TEN POSLEDNÍ SCAN JE DEBILNÍ!!!!

btw přivádám video Shout/I Can't Get No Satisfaction/Teenage Kicks


Tomorrow

12. července 2013 v 22:36 | Magnumka |  Warehouse
Takže, před pár dny jsem se dala do překladu dalšího článku, ještě tady neníz toho důvodu, že jsem měla musela do práce a taky jsem toho měla hodně mimo, každopádně zíta mám a volno a chtěla bych dodělat alespoň ten jedenjinak estli se vám zdá že se to tu nehýbe tak je to proto, že žádné extra novinky o GD nejsou...

Jeff Matika Show

9. července 2013 v 21:50 | Magnumka |  Articles and Interview
Asi dva dny zpátky jsem tady házela video ze show Jeffa Matiky, kde zpovídal Billieho. Teď Idiot Nation ohlásil, že sbírá otázky pro další díl Jeffovy show - tentokrát půjde o Mika. Ovšem, než dojde k tomuto videu, přibyde ještě druhý díl s Billiem, jelikož Jeff na Twitteru napsal:

  • Díky za veškerou podporu a laskavé komentáře k Jeff Matika Show. Při natáčení jsme si fakt užili. Epizoda 2 (zase BJA) již brzy. #tjms.

Jinak taky Jeff na twitteru píše, že brzy zase začne na twitteru odpovídat na otázky.

Q&A with Billie Joe Armstrong on the Jeff Matika Show

7. července 2013 v 23:04 | Magnumka |  Articles and Interview
Pamatujete si na Jeffovy tweety a jeho náznaky, ohledně Q&A s ním, jak pořád říkal, že se máme na co těšit? Někdo hodinl na YT video z Idiot Nation, kde má Jeff svoji vlastní show a táže se Billieho :D
Ještě jsem to video neviděla, ale mělo by tam být ukázané Billihoe nové tetování LOVE. Tak na to mrkněte, než to smažou.
American Idiot in Asia

7. července 2013 v 22:54 | Magnumka |  Articles and Interview
Muzikál American Idiot míří do Asie. Na Podzim jsou psané vystoupení v Tokyu v Japonsku (7-18. srpna) a pak Seoul v Jižní Korei (5-22. srpna) ... furt čekám, kdy se to dostane aspoň do té Prahy když už ne blíž... Více na jejich stránkách.

Tré's Art

7. července 2013 v 22:29 | Magnumka |  Photos
Tré se nějak rozjel s kreslením (jednou z něho něco bude!). Billie a Tré začali na svoje instagramy házet Trého kresbičky, kde ztvárňuje slova v "jiném" významu. Buď jim mrkněte na účty, nebo tam hoďte tag #TreCoolArtSeries.
Ovšem je potřeba, abyste uměli trochu anglicky. Například slov přátelství - friendship se dá rozložit na friend (přítel) a ship (loď), tudíž nakreslil dvě loďky co se kamarádí. Nebo cowboy - cow (kráva), boy (kluk) a vylezla mu z toho kráva v kalhotech.. no mrkněte na to, bude se vám to líbit.
Moji favotiré jsou spring cleaning a fish tank.


MTV's World Stage in August

7. července 2013 v 22:19 | Magnumka |  Don't Miss
Začátkem příštího měsíce a to přesně 9. sprna budou Green Day na Evropském MTV v pořadu World Stage. Zatím teda není přesně známo, kterou show nám pustí.
Poslední show, která byla v tomto pořadu byl koncert z Olimpiahalle v Mnichově. O rok později byl tento záznam nominován na Best World Stage Performance na EMA's 2010.

I'm back!

7. července 2013 v 22:01 | Magnumka |  NEWS
Během toho, co jsem lítala po festivalech se toho moc neudálo. Album 1039 Smoothed Out Slappy Hours oslavilo 1. července 22. výročí vydání a hnedka druhého července oslavilo své 11. výročí taky album Shenanigans... To je novinek co? Taky jsem si z toho sedla na prdel. Ne, ještě tu mám pár zpráv, ty dám ale do dalších článků.

Jestli vás zajímá, jaké byly fesťáky tak byly skvělé - všecky tři. Nebudu tu o tom psát, protože by to bylo fakt na dlouho, takže jenom celkový dojem: Ze Slovenska jsem si dovezla milion modřin, z Polska nakřápnutý nos a tady u nás mě rozbolely části těla, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám. Pokud bych měla srovnat koncerty Billy Talent, což byly hlavní věc, kvůli kterých jsem tam jela, tak nejlepší byl asi na Top Festu. Na Lemonu na nich bylo trochu znát, že mají druhý koncert hned za sebou a u nás zahráli bohužel výrazně kratší setlist.. ale jak říkám, celkový dojem perfektní - jak z nich, tak z celých festivalů.

Jinak zítra bych měla začít s překladem některého z článků ;)