Duben 2013

Green Day at the Newport Beach Film Festival

26. dubna 2013 v 20:57 | Magnumka |  Photos
Včera se na Newport Beach Film Festival promítal Broadway Idiot a Green Day se tam přirozeně stavili. K filmu dle mých informací řekli pár slov, vyfotili se na červeném koberci a to bylo vše. Mrkněte se na fotky na GDA, pokud byste náhodou po cestě někdo našli video z jejich proslovu, budu ráda, když mi hodíte odkaz.AP - No return policy: 24 side projects we’d love to see come back

25. dubna 2013 v 0:05 | Magnumka |  NEWS
AltPress má na svých stránkách seznam kapel, které by zase rádi viděli. Na tomto seznamu jsou i Foxboro Hot Tubs:

 • Když jste Green Day, můžete dělat vlastně ckoliv co se vám zlíbí. Názorný příklad: Foxboro Hot Tubs - vedlejší projekt ve stylu garážového rocku, který se z ničeho nic objevil v roce 2007 se svým debutovým albem Stop Drop and Roll!!! na začátku roku 2008. Následovaly ojedinělé show, ovšem v dohledné době neočekáváme druhé album, vzhledem k tomu, že Dos! od Green Day je více méně druhá nahrávka Foxboro Hot Tubs. ("Fuck Time" byla dokonce představena jako píseň Foxboro.)

Emily's Army new single produced by BJA

24. dubna 2013 v 23:57 | Magnumka |  Warehouse
Kapelu Emily!S Army znáte - nebudu pořd dokola popisovat. Billie Joe je producentem jejich nového alba i když přešsli od Adeline Records k Rise Records. Album vyjde 11. června 2013 a tady je jejich první single:


Mike's X-Kid Tattoo

21. dubna 2013 v 20:42 | Magnumka |  Photos
Mike si nechal udělat nové tetování s námětem X-Kid


BJA wrestles a fan

21. dubna 2013 v 20:37 | Magnumka |  Videos and Music
Po koncertě v Berkeley si dal Billie páku s jednou fanynkou.. no jak to vypadalo mrněte sami:


GD at festival in Switzerland

21. dubna 2013 v 20:33 | Magnumka |  Tour and Concerts
Wooooohooooooou! Byla jsem na koncertě v LA! :D Okay, byla jsem tam asi 5 minut ale i tak! Můj kamarád mi během koncertu zavolal, bylo slyšet jenom děsný kravál, ale bylo poznat, že zrovna hrajou Longview :D Musela jsem se pochlubit :D

Tak a teď k věci - Green Day budou 7. června hrát ve Švýcarsku. Budou hrát na festivale, který trvá více jak patnáct dní, hrajou se tam všechny žánry... Mezi ostatními umělci vystoupí např. ZZ Top nebo Prince. Lístky už jsou v prodeji a to tady.

Review: Green Day wows hometown crowd - CZECH

17. dubna 2013 v 21:32 | Magnumka |  Articles and Interview
Recenze přeložena z MercuryNews.com mrkněte tam na fotky

GREEN DAY PŘIVEDLI V ÚŽAS DOMÁCÍ PUBLIKUM

Autor: Jim Harrington
Datum: 16.4.2013

Billie Joe Armstrong se choval, jako člověk s novou chutí do života.
Leader Green Day byl během vyprodaného koncertu jeho pop-punkové kapely z East Bay v Greek Theatre veselý, energický a plný vášně. Byl rád, že je doma a že po letech vystupují v Berkeley. Sakra, má prostě štastné období.
"Všichni jsme naživu," zavolal na přivítanou 8 a půl tisícům fanoušků. "Jsme pořád (kleje) naživu!"
To, čeho jsme v tu chvíli byli svědky, byl muž, který zjistil, možná až moc tvrdě, že je důležité si udělat čas a přičichnout k růžím.
"S veškerou tou hrůzou (kleje) co se teď děje, musíte prožít ktaždý okamžik - každý (kleje) okamžik."
S jistotou můžeme předpokládat, že mluvil o pondělní tragédii v Bostonu, ale zpěvák /kytarista taky mohl odkazovat na své vlastní nedávné zážitky. Jeho boj s problémy, zneužívání návykových látek ho přivedlo až na léčení, čímž hrozil rozpad Green Day.
Teď je starší, moudřejší, Billie Joe Armstrong, kterého fanoušci vidí na stage. Přesto není o nic méně zábavný, než předchozí model.
Show odstartovala s jmenovcem turné "99 Revolutions," kde se během dvou a půl hodin choval jako dítě v cukrárně předávkované kofeinem. Byl omámený stage jako blázen, jen zřídka zůstával v klidu déle než pár sekund, zatímco si podmanil dav svou vtipnou škálou mladistvých způsobů. Postříkal fanoušky hadicí, do davu střílel toaleťák a trička a dokonce na stage objímal růžového zajíčka.
Ach ano, obří růžový zajíček. Byl to ten samý kostým, který zahajoval set kapely s jedinou spornou chvílí noci. Zajíček se potácel po stage s drinkem v každé ruce, které vyžáhl v rytmu Ramones a dalších live nahrávek.
Samozřejmě, Green Day nikdy neměli problém dělat si srandu ze sebe samých. Přesto chlastající zajíček působil tak trochu nevhodně vzhledem k nedávné léčbě zpěváka.
Toaleťák je fuč, no co, bylo to skvělé.
Kvarteto - ano, Green Day jsou teď kvarteto, jelikož přijali dlouholetého pomocného kytaristu Jasona Whita za svého oficiálního člena - je na turné na podporu tří nových alb. Kapela na podzim vydala Uno!, Dos! a Tré! s rozsetupy asi dvou měsíců.
Nejsem si jistý, jestli kdy nějaký jiný takhle významný umělec vydal více než průměrný materiál v kratší době. (OK, pravděpodobně Prince ještě pořád Green Day poráží - v roce 1996 vydal třídiskový set "Emancipation".)
V Berkeley kapela zahrála nemalé množství nových písní a každou z nich dokázali udělat zajímavou. Pokud jste slyšeli "Uno!" "Dos!" a "Tré!" pak víte, že něco říkají.
Jak to Green Day dělají? Kapela předvádí každý song tak, jako kdyby se jednalo o ten hlavní, na kterém stojí celý setlist. Armstrong a spol se v tomto ohledu samozřejmě mýlili - ty, na kterých záleželo nejvíc, jako na turné v minulých letech, byly z "Dookie" z roku 1994 a "American Idiot" z roku 2004.
Green Day rozhodně nezklamali jakmile se dostali k dlouholetým oblíbeným kouskům fanoušků. Skupina, do které patří taky basák Mike Drint, jehož rytmus je velmi mocný a bubeník Tré Cool, přidala fanouškům vzrušující průřez "Dookie" - "Welcome To Paradie," "Longview," "She" a "Basket Case." Přídavek rozpálili obrovským ztvárněním skladby "American Idiot," stejně tak jako stále působivým "Jesus of Suburbia."
Ke konci show Armstrong, vyčerpaný z podání takovéhoto Herkulovského výkonu, se na chvíli svalil na stage a vstřebával tento moment.
"O můj Bože, to je tak hezké být doma," řekl.
A je to tak hezké, že jsi zpátky, Billie Joe.

SETLIST
 1. 99 Revolutions
 2. Know Your Enemy
 3. Stay the Night
 4. Stop When the Redlights Flash
 5. Letterbomb
 6. Oh Love
 7. Holiday
 8. Boulevard of Broken Dreams
 9. Stray Heart
 10. Burnout
 11. Geek Stink Breath
 12. Welcome To Paradise
 13. 2000 Light Years Away
 14. Coming Clean
 15. Christie Road
 16. Going to Pasalacqua
 17. Highway to Hell/Rock and Roll
 18. Brain Stew
 19. St. Jimmy
 20. Longview
 21. Basket Case
 22. She
 23. King for a Day
 24. Shout/(I Can't Get No) Satisfaction/Hey Jude
 25. X-Kid
 26. Minority

  PŘÍDAVEK
 27. American Idiot
 28. Jesus of Suburbia
 29. Brutal Love

Broadway Idiot at Berkeley Repertory Theater

17. dubna 2013 v 20:18 | Magnumka |  American Idiot Musical
Muzikál American Idiot, chválně, pamatujete si, kde to všechno začalo? Tento, později Broadwayský sellout, zažil svůj debut v roce 2009 v Berkeley Repertory Theatre, Kalifornie. A na tomtéž místě, 4 roky později se bude promítat dokument o tom, jak to vše vznikalo.
Broadway Idiot se bude v Berkeley promítat v sobotu 4. května ve 20:00, přičemž dovnitř vás pustí už hoďku předem... Lístky stojí $10, k mání jsou i VIP za $20, kde je v ceně krom spešl míst k sezení taky fotokniha.... chtěla bych to vidět a v takové atmosféře hmmmm...

Kurevsky závidím kamarádovi, před chvílí mi volal, že se chystá na zítřejší koncert v LA... Udělala jsem anketu, jestli pojedete letos na koncert tak tam něco zaklikněte..

GD in Boxing robes

16. dubna 2013 v 22:39 | Magnumka |  Photos
Fotka z FB GDA... mimochodem tam mají zezadu napsané svoje jména a název alba :D


Billie's message to Boston

16. dubna 2013 v 21:12 | Magnumka |  NEWS
Určitě jste slyšeli o bombovém útoku v Bostonu. Billie poslal na instagram vzkaz... myslím si, že není třeba překlad


Dos!, Tré! Tab Books

16. dubna 2013 v 21:06 | Magnumka |  Stores
Patříte mezi kytarové hráče? Pak se můžete radovat, konečně vyšly tab booky pro Dos a Tré. Oba stojí necelých $22 a mají 80 - 90 stránek.

Rock and Pop

16. dubna 2013 v 21:02 | Magnumka |  Articles and Interview
Příští číslo časopisu Rock and Pop by mělo být převážně o Green Day. Zatím nic víc nevím, krom toho, že vychází 1. května. Za info díky Radkovi.

Green Day concert takes Consol Energy Center crowd down memory line - CZECH

13. dubna 2013 v 21:59 | Magnumka |  Articles and Interview
Recenze přeložena z Post-Gazette.com, mrkněte tam na fotky

GREEN DAY SE DAVU V CONSOL ENERGY CENTER VRYLI DO PAMĚTI

Autor: Scott Mervis
Datum: 31. března 2013

Lidi, velikonoční zajda měl v neděli rušný den. Prvně ho zaměstnaly všecky ty košíky, které měl roznést ještě před svítáním a včera v noci neúnavný maskot těchto svátků přivedl do Consol Energy Center kapelu, která nám dala "Baskate Case" v rytmu "Blitzkrieg Bop."
Od samého počátku Billie Joe Armstong pařil na stage jako kdyby byl nadopovaný sladkostma a po dobu dvou hodin se nezastavil.
"Veselé Velikonoce! Šťastné Velikonoce všem! Protož já se dnes budu bouřit!" Vykřikoval černě oděný zpěvák.
Taky nabídl několik pokynů, jak se chovat. "Tohle není televize! Tohle není (kleje) YouTube! Tohle je rock'n'roll! PROBERTE SE!"
Už po dvou písních, během "Know Your Enemy" vytáhl na stage fanouška, aby si skočil přes hodně širokou díru mezi stage a prvními řadami fanoušků, což byl téměř smrtící stage dive.
Toto byl koncert Green Day, který měl proběhnout před několika měsíci, před tím, než začal frontman Billie Joe s rehabkou vyvolanou 21st Century Breakdown.
Je zpátky, a evidentně ne na sedativech -třetí datum turné kapely po arénách, kde propagují "Uno," "Dos," "Tré," trilogii, které se nikdy nedostalo pořádného úvodu.
Snad songy jako "99 Revolutions," "Stay the Night" a "Oh Love" nevypálily do repráků díry, v neděli večer totiž zněli tak živě a s hlasitostí na maximum a taky maximální energií publika, které prostě šílelo.
Ačkoliv to zdaleka nebylo zaměřeno na nová alba.
Tím, že zpěvák přijímal požadavky a "plnil tak sny," stal se ze setu průřez 23-leté historie kapely až po "Kerplunk" ("Christie Road") a "39/Smooth" ("Disappearing Boy"), do čehož přimixovali i songy od Led Zeppelin, Skynyrd a Guns 'N Roses a taky kousek "Highway To Hell," ze které nakonec vzešla drtivá verze "Brain Stew."
Největší poznornosti však dostálo "Dookie," album z roku 94, které stále milují i jejich odpůrci. Dočkali jsme se "Burnout," "When I Come Around," Basket Case," "She" a "Longview," během které byla nahoru vytáhnuta jedna dívka, ta odječela poslední sloku a taky si hodila ten dlouhý skok. Ochranka měla v průběhu celé show plné ruce práce především s taháním lidí přes zábradlí, kteří "přisurfovali" po davu.
Billie si hrál taky s jinýma hračkama než jen s kytarou. Měl hadici a la Ozzy, dělo na trika a taky jednu pistol s toaletním papírem. Závěr: Každá rocková star by měla mít zbraň vystřelující toaleťák.
Druhá část setu byla divoká, začala s praštěnou punkovou polkou "King for a Day" a "Shout," pak nejspíš potřebovali pauzu, protože si všichni lehli na zem, i zajíček, a zpívali "Stand By Me"/"Satisfaction"/"Hey Jude."
Po keltsky ovoněném "Minority" zakončili set. Billie Joe, Mike Dirnt, Tré Cool a spol se vrátili s "American Idiot," "Jesus of Suburbia" a totálně výběrovým finále "Brutal Love" a "Good Riddance (Time of YOur Life)."
Lidi milují, když se můžou na Green Day urvat, za ten zkreslený punk, za slabší následovníky "Dookie," Brodwayský sellout a další zločiny, ale přesto, kapela z Bay Area stále přináší výbuchy zábavy i v roce 2013 a kapela, která má nejvíce živé a neurvalé arénové show bude tento rok potřebovat hodně kofeinu... nebo sladkostí.
Před Green Day publikum tupě zíralo na Best Coast, kteří zahráli nízko energický set kytarového popíku středního tempa, který se až na konci zlepšil s "When I'm With You."
Jako Pittsburgský bonus se ještě Billie vrátil s akustickým přídavkem "Good Riddance (Time of Your Life)," kterým perfektně zachytil poklesající náladu davu.

SETLIST
 1. 99 Revolutions
 2. Know Your Enemy
 3. Stay The Night
 4. Stop When The Redlights Flash
 5. Letterbomb
 6. Oh Love
 7. Holiday
 8. Boulevard of Broken Dreams
 9. Burnout
 10. Only of You
 11. Christie Road
 12. Disappearing Boy
 13. Sweet Home Alabama / Sweet Child o' Mine / Highway To Hell
 14. Brain Stew
 15. St. Jimmy
 16. When I Come Around
 17. Longview
 18. Basket Case
 19. She
 20. King for a Day
 21. Shout / Stand By Me / (I Can't Get No) Satisfaction / Hey Jude
 22. X-Kid
 23. Minority

  PŘÍDAVEK
 24. American Idiot
 25. Jesus of Suburbia
 26. Brutal Love
 27. Good Riddance (Time of Your Life) - Billie Joe Armsrong, akustická verze

New Girls Top on HotTopic

13. dubna 2013 v 20:26 | Magnumka |  Stores
Na HotTopic.com je nové dámské triko ve stylu trilogie. Stojí něco málo přes patnáct dolarů a vypadá sakra dobře. Mrkněte se tady.

BACK!

12. dubna 2013 v 18:15 | Magnumka |  NEWS
JSEM ZPÁTKY!
Minulé dva týdny proběhly více méně úspěšně, dva posrané testy, zato zkoušku mám, takže se s klidným svědomím můžu pustit do běžného života.

Takže v kostce shrnuto... Tady hodím jenom takový rychlý přehled, zbytek - jako recenze apod. začnu přidávat od zítřka:

Co jsem tu nepsala se událo pár věcí - v prvé řadě kluci odehráli 5 koncertů jestli dobře počítám, ke kterým se pokusím dohledat nějaké recenze, alespoň krátké. O minimální procenta prohráli v MTV Musical March Madness s Thirty Second to Mars, vyšlo Cuatro, fanoušci měli možnost hodit pokec s Mikem, HotTopic vydal American Idiot na barevných vinylech, Jason se objevil na Instagramu a na netu koluje pár článků ohledně další tématiky Green Day.

Pokud sledujete Greeny na Instagramu, určitě byste neměli opmenout na Jasona Whita, který se nedávno taky přidal. Najdete ho tam pod nickem jw_cuatroxx. Pro doplnění bj_unoxx, mike_dosxx, treleparc, občas to takhle nefunguje, takže hledat můžete taky pod adresou web.stagram.com/n/nick.

8. května oficiálně vyšlo Cuatro, takže pokud jste majitele toho spešl balíčku, mělo by vám dojít.

No a je třeba ještě dodat, že Mike na svém instagramu minulý týden uvedl, že se staví v House of Guitars, přidal čas, řekl že podepíše několik věcí, budou se rozdávat lístky a basky... no jinými slovy řekl fanouškům něco co vyznělo jako přijďe si pokecat a odneste si suvenýr..

Takže, to byly minulé dva týdny v kostce a jak říkám, delší články přibudou postupně od zítřka.

Sorry guys, I need two weeks...

2. dubna 2013 v 20:49 | Magnumka |  Warehouse
Fuf.. dělám to velmi nerada, ale jelikož toho mám tolik, že jsem ráda že se stíhám vyspat, tak to musím udělat. Od teď až do příštího pátku vyhlašuju na blogu kóma, takže se tu nic neobjeví... Já jenom abyste třeba neměli obavy že mě trefil šlak nebo tak něco :D