Leden 2013

David Fricke mentions Green Day in "My Year in Rock"

31. ledna 2013 v 21:23 | Magnumka |  Articles and Interview
David Fricke, jeden z auorů pro časopi Rolling Stone, napsal recenzi na loňský rok s názvem "My Year In Rock".
Mezi ostatními se v tomto článku zmiňuje i o Green Day.

Celý článek na RollingStone.com, tady je kousek, kde píše o GD:

Green Day: "99 Revolutions" z !Tré! (Reprise)
Veřejné zhroucení Billieho Joe Armstronga ze září se dočkalo více sloupků, než Uno!, Dos! a Tré! dohromady. Zasloužili si něco lepšího, zejména vzteklá, popová a smyslná "99 Revolutions," kterou napsali v důsledku Occupy Oakland. Týden před tím, než vzali dráhu z Las Vegas zakončil Armstrong koncert na počest vydání v New Yorku v Irving Plaza právě touhle peckou. Byla ta 40. píseň setu, ale zpíval ji s výrazem a hlasem rozníceným vytrvalým vztekem a vírou. Dávám přednost na vzpomínky na konec jeho roku tímto způsobem.

¡Cuatro! Q&A

31. ledna 2013 v 20:30 | Magnumka |  Videos and Music
Tracy našla na netu video skoro celého rozhovoru s klukama po premiéře Cuatro! z X Games v Aspenu.


Uno! Guitar Tab Book

31. ledna 2013 v 20:23 | Magnumka |  Stores
Oficiální kniha s kytarovými a taby k trilogii se chystá na vydání. Kniha pro Uno! v papírové podobě vyjde 15. února a už teď si ji můžete předobjednat na Amazon.com ($14.95). Pokud tuhle věc chcete v digitální podobě, pak přejděte na iTunes.

No a pokud nevíte co je tab book tak je to kniha, ve které jsou kytarové taby, díky kterým se naučíte hrát ednotlivé písně. Je to jednodušší než akordy, protože vám to přímo ukáže kam máte pokládat prsty + je u toho zaznačený i rytmus.

BJA

29. ledna 2013 v 22:32 | Magnumka |  Photos
Tuhle fotku žeru :D... z FB ***Green Day***


New Book "Green Day: The Ultimate Unauthorized History"

29. ledna 2013 v 22:00 | Magnumka |  Stores
Minulý měsíc byla vydaná nová kniha Green Day a můžete si ji koupit na Amazonu za $25.43 (necelých 500 Kč). Kniha má název Green Day: The Ultimate Unauthorized History.

Autorem je Alan di Perna (který má na svědomí např. tohle), kniha má 192 stran, formát 11 x 9,5 x 0,9 palců (28 x 24 x 2 cm) a byla vydaná 16.12.2012.

Tady je popis knihy:

 • Poprvé se zachycení tria z Bay Area v krásně navržené a ilustrované knize shoduje s jejich význačným výročím. Kompletní historii kapely sepsal veterán novinářského hudebního průmyslu a častý tazatel Green Day Alan di Perna, který zmapoval historii kapely od jejich prvních koncertů v Berkeley po neprodávanější studiové úsilí a světová turné a stejně tak i oceněnou Broadwayskou show. Příběh je doplněn téměř 300 vizuály, včetně fotografií z koncertů a momentek mimo stage, koncertních plakátů a letáků, fotek sedmipalcových obalů a vinylů, fotek ze zákulisí a dalšími. Konečně vizuální oslava hodná jedné z nejobdivovanějších rockových kapel světa.

Charitybuzz: guitar signed by BJA

28. ledna 2013 v 20:32 | Magnumka |  Charity
Na charitybuzz je možné koupit si podepsanou kytaru a tím přispět na dobrou věc - jedná se o aukci, jejíž výdělek půjde na Strummerville (The Joe Strummer Foundation for New Music).
Předmětem aukce je kytara, Guild D50 Standard, Jesseho Malina, kterou podepsal Billie Joe. Tato kytara obvykle stojí skoro 2 000 dolarů. Jestli se ptáte, kde se na Jesseho kytaře vzal Billieho podpis, tak 12. září hráli Billie a Jason White v New Yorku v Bowery Electric, kde hrál i Jesse.

Nabídka je zatím nulová, odhadovaná cena je $5 000. Aukce končí za 21 dní, což je 18. února.


Cuatro! Premiere

27. ledna 2013 v 20:43 | Magnumka |  NEWS
Takže včera se na X Games objevili jenom Trés Mikem. Video s otázkami a odpověďmi jsem hledala, ale zatím nenašla, tak uvidíme třeba zítra. Na pár fotek kluků z Aspenu se podívejte na blog k Tracy a taky na Mikův instagram, kde má fotku s Britt.


X Games

26. ledna 2013 v 22:38 | Magnumka |  NEWS
Dneska má na X Games v Aspenské Wheeler Opeře přemiéru dokument Cuatro! - neptejte se mě proč je to najednou psané s C. Začíná to ve 20:00 MST. Bohužel se to nebude vysílat online, takže přepočítávat čas by bylo zbytečné :(
Každopádně novinky ohledně tohoto tématu můžete sledovat na twitteru @GDA.

Koukám na zprávu na GD.com a nejsem si jistá, jestli tam budou všichni, nebo dorazí jenom Mike a Tré? No každopádně tam píšou, že zítra budou Mike s Trém odpovídat na otázky... doufám, že alespoň tohle video se dostane na net.


Fanpage Green Day Czech Republic

24. ledna 2013 v 20:40 | Magnumka |  Photos
Nejsem sice zastáncem fanpage na FB a jsem opravdu hodně nazlobená na české fanoušky Green Day, ale rozhodla jsem se vám tady hodit jeden odkaz. Nikola mi do komentu napsala, jestli bych nemohla zveřejnit odkaz na jejich stránku.
Popravdě řečeno jsem nad tím dlouho přemýšlela, stránka mi nijak extra nepřipadá, ne se vším co tam mají souhlasím, ale nakonec, proč ne - já tady moc fotek nedávám, tak se na ně mrněte tam.
Takže pokud si chcete prohlídnout nějaké fotky a obrázky, přejděte na FB Green Day Czech Republic.

Vote for GD

23. ledna 2013 v 21:32 | Magnumka |  NEWS
MTV - Green Day vs. My Chemical Romance... co víc psát.. je to o fous tak hlasujte..

Interview with Mike - CZECH

23. ledna 2013 v 1:53 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z ESPN:

AŽ NAPOČÍTÁM DO ČTYŘ

Autor: Stephen Krcmar

Dlouho před tím, než loni začal Billie Joe Armstrong na pódiu v Las Vegas šílet (a jeho následný pobyt v léčebně), byli Green Day veřejnosti hodně na očích. Jako teenageři koncem 80. let se pravidelně objevovali v punk rockové bibli "Maxmimum Rock'n'Roll." Během 90. se dostali do novin a v následujícím desetiletí byli přijati širším okolím.
Minulý rok - čtvrt století poté, co začali - Green Day plně přijali své místo ve veřejné sféře pozváním kamer do studia, když začali nahrávat svoji trilogii alb: "Uno!," "Dos!," a "Tré!." Řežírované Timem Wheelerem, který pracoval na "The White Stripes: Under Great White Northern Lights" a taky na dobrodružném dokumentu "180° South," z čehož plyne, že film s názvem "Cuatro!" bude trochu jiný než většina hudebních dokumentů, které jste viděli.
Představte si spíš "Endless Summer" než "Behind The Music."
"Billie Joe je surfař a taky tam byly kontakty z naší minulé spolupráce [s videoklipy z alba/DVD "Bullet In A Bible] a filmy o surfu, které jsme udělali," říká Wheeler. "Odkázali jsme se na některé styly filmů tak, jak jsme chtěli aby [tenhle nový projekt] působil - a není to rockový dokument. Byly to surf filmy. Jsem rád, že to začalo takhle."
"Cuatro" bude mít premiéru v sobotu, 26. ledna na X Games Aspen jako součást přehlídky X Games FILM. Nedávno jsme mluvili s baskytaristou Mikem Dirntem o filmu, ale taky o jeho lásce k air guitar, jak hrozné se stalo nahrávací období Green Day a o Billieho zotavení.


XGames.com: Billie Joe ve filmu říká, že Green Day jsou "jako staré závodní auto: Musíš ho udržovat vylazené, nebo tam bude prostě stát a rezivět." Řekni nám o tom: Jak dlouho je hodně volna pro kapelu jako jsou Green Day?
Mike Dirnt: Pár týdnů až měsíc. Ta pauza, co byla teď, byla zatím nejdelší, co jsme jako kapela měli. Myslím, že je to v tuhle dchívli dobrá věc; nevíme, co jiného máme sami se sebou dělat.

Green Day pozvali své posluchače do studia poprvé po více než dvou desetiletích. Jaké to bylo?
Zpočátku to trochu znervózňovalo, ale pak ty kamery necháš a už na ně ani nemyslíš. Pořád nás mělo v merku hodně kamer a náš dobrý kamarád natočil značnou část nahrávání. Je to fakt profík v oboru. Takže po chvíli jsi o tom nepřemýšlel. Ale prvně to bylo "Víš, tohle je fakt divný." [Směje se]

Jaké bylo nahrávání během éry Gilman Street?
Opravdu vzrušující. Tam jsi přišel dovnitř a řekl jsi: "Co dělá tady to zřízení?" "A co dělá tady tohle zařízení?"
Byla to opravdu hodně vzrušující doba. Pokaždé když tam vejdeš se toho tolik naučíš. Pořád vymýšlíme věci, ale teď máme představu o tom, co je nahrávání a jak bychom se dané věci chtěli přiblížit.
Tehdy bylo všechno nové, supervzrušující. A bylo to taky takové jako že to musíš udělat napoprvé, protože nemáš dostatečný rozpočet.

Jak se změnil proces psaní písní?
Určitě se změnil v tom smyslu, jak oceňujeme jeden druhého za to, že píše písně. Teď, místo toho abychom skočili do nápadu toho druhého vteřinu poté, co to uslyšíme, tak sedíme a posloucháme líp, než jsme to dělávali. A radši se snažíme formulovat své myšlenky, než abychom na sebe zbytečně moc vyjeli. Ale asi až moc jsme se vrátili k psaní ve stylu reflexivní reakce: Když ti to připadá správné, udělej to a smysl tomu dodej potom.

Posloucháte hudbu během psaní písní?
Trochu. Během toho procesu píšeš tak moc, že se snažíš dostat do každé písně a hledáš ty jemné rozdíly pro každý song, takže jo, ale když strávíš celý den ve studiu, můžeš strávit [posloucháním hudby někoho jiného] jen tolik času, než tam vejdeš.
Můj zvyk je ráno vstát, chopit se kávy a pustit si nahrávku. Ta věc, kterou si pustím, mě pak ten den isnpiruje.

Co jsi poslouchal během posledního nahrávacího období?
Hodně věcí od Kinks. A moje žena šla ven a koupila nahrávky Yellowbirds a Boba Dylana s The Band. Prostě náhodné staré rock and rollové nahrávky a taky obskurní punkové nahrávky, které jsem nikdy předtím neslyšel a moje reakce byly "Wow, to je fakt cool," nebo "Wow, to je děs."

Měla kapela možnost posledního slova při konečném sestřihu dokumentu?
Víš, drželi jsme se od toho dál. Prostě jsme mu řekli "Použij co chceš: to dobré, špatné, škaredé."
Mám pocit, že pokud chceš být v dokumentu skutečný, nemůžeš někomu šlapat na paty.

Jsi fanda hudebních dokumentů?
Jsem. Ten, na který jsem se nedávno díval byl "God Bless Ozzy Osbourne." Ten byl fakt dobrý.
Je to jízda, protože budeš mít větší pochopení pro to, kdo umělec je a jaký je jeho postup.

Co může některé fanoušky v dokumentu překvapit?
Dlouho jsme byli jako zavřená kniha. Hodně z našich fanoušků, skoro všichni co nás znají, nás ve skutečnosti neznají. Je to vtipné. Ale vždycky jsme potřebovali určité "církev a stát" oddělení, pokud šlo o naše soukromé životy.
Takže tam tohohle trochu uvidíte, ale bude tam vidět spousta našeho nahrávání. Můžete vidět, kolik práce je skutečně za těmito nahrávkami. A jak odporní jsme, když píšeme.

Duchovně či fyzicky?
Fyzicky. Mentálně. Jsou z nás trolové. Nekoukáme na svět okolo nás z nás se stávají vyvrženci. Je to fakt škaredý proces. Vídám spoustu kapel v dokumentárních filmech a říkávám "Vypadáte stejně blbě, jako my, když píšem: ppínky a chlupy raší všude."
Je to hnus. [Směje se]

Mělo to nějakou výhodu, mít ve studiu 'dokumentární štáb'?
Občas, když se snažíš něco vyjádřit, a je to hodně emocionální, nebo když prostě jenom nevíš jak to vyjádřit. Nebo když chceš říct něco v soukromí... je to tak, že se hlídáš, nechceš se zastavit uprostřed věty a nechat druhé hádat, co říkáš, protože na tebe někdo míří tím posraným foťákem.
Takže to stačí ignorovat a říct "Srat se na to" a říkat to, co stejně doufám, že na konci dne bude mít v editaci alespoň nějaký všeobecně přijatelný smysl pro slušnost.

Od "American Idiot" je to už skoro deset let; mělo psaní téhle nahrávky vliv na to, jak se díváte na skládání jako na zprostředkovatele vyprávění?
Na Billieho účet - podařilo se mu napsat jedinečný náhled, byla pro něj vlastně hlavní cesta k tomu, aby mohl psát z pohledu jiných lidí, což je skvělé. Pro kapelu to byl skvělý způsob jak se vymanit z jakýchkoliv rock-and-rollových pout, ze struktur písní a z těch pocitů okolo nich, ze kterých jsme mysleli, že se zblázníme.

Na základce jsi byl pověstný svým nonstop hraním na "air bass." Dokonce jsi u toho vydával zvuky typu "drn, drn, drn" když jsi předstíral, že hraješ na struny. Tenhle zvuk se stal tvoji přezdívkou. Pořád hraješ na air basku?
Bubeníci mají svoje tužky [se kterými virtuálně hrají]. [Směje se]
Pořád to dělám. Vždycky přemýšlím nad textem "Rockaway Beach" od The Ramones. Začíná to "Cheawing out a rhythm on my bubblegum."
Je to prostě tak. Nemůžeš sebou přestat šít. Jsem si jistý, že jsem tím nasral spoustu učitelů.

Na posledním turné jste se vrátili do archivu a doslova jste zareagovali na žádosti publika o písně, které jsou starší dvaceti let. Jak se vám na to zkoušelo?
Tak nějak všechno prolistuješ a doufáš, že když to číslo přijde, tak to zmákneš. Je to opravdu těžké.
Vzpomínám si, jak jsem se šel podívat na zkoušku The Rolling Stones, asi před deseti lety v Torontu. Měli všechny svoje setlisty po stěnách. Vypadalo to jako historie rock and rollu. Bylo to ohromné.
V současné době, s internetem, si můžeš poskládat setlist, ale to další město ho zná ještě před tím, než to dohraješ. Stačí se připojit online [mění hlas] "Tohle je přesně to, co hráli a čekali přesně 30 sekund mezi každou skladbou..."
Ale ten prvek neznáma, dokonce i když přijde ze skutečného místa, lidi oceňujou. Radši budu hrát se srdcem, než abych byl příliš vypočítavý. Smysl neznámého v nás udržuje zájem a nadšení ze show.

Green Day nedávno udělali tour kytaristu Jasona Whita součástí kapely. Dotklo se to kapyl nějak?
Je s námi strašně dlouho. Je pro nás takovým Ronniem Woodem; má správný cit. Pokud jde o vyhytání stylu, tak hraje jako my. Je to dobrý hudebník. Když jsme se ho zeptali na názor, je kultivovaný, ale svévolný.

Porovnej vaše první show z 924 Gilman St. [místo v Berkeley, Kalifornii] s hraním na vyprodaném stadionu.
No, řekl bych, že toho spousta probíhá stejně. Na stage je stejný chaos, jenom v prodloužené taneční verzi. Byli jsme králové 27-minutového setu a teď budeme králové vlastního tří-hodinového setu, takovým podivným způsobem.
Jenom říkám, že to udržujeme zajímavé. Pokud se můžeš cítit tak, jako bys byl na stage poprvé... Dám ti ještě jeden příklad: Když jsme poprvé začali psát tyhle písničky, měli jsme okolo.. něco přes 20 písní a zahráli 18 [nových] písní. Je to zachyceno v dokumentu. A fakt to bylo, jako bychom byli znova úplně nová kapela. Jako bychom hráli nazí. A to jsou věci, které vyhledáváme, abychom se udrželi vrzušení.

Billie Joe se v poslední době léčí. Jak je na tom?
Je na tom skvěle. Všichni máme hlavy vztyčené. Všechno je připraveno. Máme toho dost naplánováno a jsme připraveni ke startu, vykompenzovat to těmito show a znova se dostat blíž, osobně k našim fanouškům.

Interview with Mike about trilogy and more

22. ledna 2013 v 23:34 | Magnumka |  Articles and Interview
Na stránkách ESPN je rozhovor s Mikem a to o premiéře dokumentu Quatro, Billiem atd. Není to kdo ví jak dlouhé, takže překlad se tady objeví. Bohužel mám málo času, tak nechci slibovat kdy to tu bude, ale teď se na část kouknu a pokud to bude dobře napsané, tak to snad zítra večer může být.. Každopádně se na to hrozně těším ;)

BJA jamming with Soul Rebels

22. ledna 2013 v 21:16 | Magnumka |  Videos and Music
V prosinci 2011 hrála v San Franciscu v klubu Boom Boom kapela Soul Rebels. Billie se k nim připojil a ujal se vokálů. Jestli se chcete mrknout na videa, tak můžete tady, tady a tady. No a Billie je tam.... no... splečensky unaven.

Green Day - 2013 Must-see rock concerts

20. ledna 2013 v 20:23 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Loudwire najdete na seznamu rockových koncertů, které musíte v roce 2013 vidět i Green Day. Píšou tam:

 • Po ukončení léčby Billieho Joe Armstronga dostali Green Day konečně šanci podpořit svou trilogii způsobem, jakým chtěli. Během posledních show Green Day zahráli písně z "Uno" a začali makat na materiálu z "Dos". Teď jsou v prodeji všechna tři alba, bude zábava sledovat, jaké písně kluci vyberou, aby je přidali k těm, které znáte a milujete.

Ještě bych vám doporučila kouknout vpravo a rozkliknout si zmrvené tetování, některé jsou fakt síla... najdete tam třeba i Greeny.

Billie Joe's handwritten (not only) trilogy lyric sheets

18. ledna 2013 v 20:54 | Magnumka |  NEWS
Jack z GDA si dal tu práci a ze zveřejněné, zkrácené verze Quatro! udělal screeny ručně psaných textů. Něco je v lepší, něco v horší kvalitě. Našel tam útržky 21 písní z trilogie, ale našel tam něco víc. Je tam něco, o čem jsme už trochu slyšeli - cosi s názvy "State of Shock," "Gabriella" (která se liší od songu "Amanda") a dál pak objevil úplně nové písně. Písně, o kterých se ještě kluci nikde nezmínili, nejsou nám známé a ty nesou názvy: "Hard Times," "Can't Believe My Own Eyes," "I'm Allright," "Life Is So Plain" a "Satellite."
Dál si můžete všimnout změn v textech "Wild One," "X-Kid" a "Troublemaker" a samozřejmě v pár dalších. Dokonce "Dirty Rotten Bastards" měla dvě verze, které se na světlo světa nepodívaly. A pak jsou tam taky změny v názvech - např. "Oh Love" se měla jmenovat "Life and Love."

Určitě je to zajímavé a když si s tím dal Jack takovou práci, mrkněte na to. Aspoň na ty dvě verze "Dirty Rotten Bastards." Přejděte tedy na GDA.

Ask Green Day at the premiere of Quatro!

18. ledna 2013 v 20:34 | Magnumka |  NEWS
Uuuuu, o premiéře Quatro! na X Games v Coloredu 26. ledna jsem psala už několikrát, ale tentokrát mám zajímavé info:
Green Day budou na premiéře tady a co víc, po promítání budou odpovídat na otázky fanoušků. Otázky můžou fanoušci klást na FB X Games (pak se tam mrknu a přeložím).

Ještě vám to připomenu, ale předem, premiéra začíná 26. ledna ve 21:15 jejich času. Dokument měl být vydán 29. ledna ale datum bylo změněno na 12. února.

Je třeba taky podotknout, že tohle bude první událost, na které se Green Day objeví od oznámení Billieho léčby.

Billie's instagram

17. ledna 2013 v 22:16 | Magnumka |  Photos
Billie na Instagramu poslal fotku spravené kytary, kterou roztřískal během show v Las Vegas:

 • Zpátky z hrobu.. Znova dávám kousky dohromady. Díky Hansi

Quatro!

17. ledna 2013 v 21:17 | Magnumka
Snad nemusím představovat dokument Quatro!. Opět se k němu přenáší naše pozornost a to proto, že podle stránek, na kterých se dal objednat Ultimate Box Set, se posunulo datum vydání na 12. února. Původně bylo DVD datováno na 29. ledna.

Nedávno jsem psala, že Quatro! v plné délce bued mít premiéru tento měsíc na X Games v Aspenu v Coloradu, 26. ledna.

Byla jsem se zeptat v Bontonu, jestli nemají nějaké info o tom, jestli bud tento dokument v prodeji sm o sobě a tam mi řekli, že zatím vydavatel nic neoznámil... že možná v únoru, ale že mi bohužel nemůže říct nic konkrétního...

Radio interview with Mike

17. ledna 2013 v 21:08 | Magnumka |  Articles and Interview
Mike udělal rozhovor s WBER, což je studentské rádio z New Yorku. Lidi z GDA ho nahráli, takže si ho můžete pustit tady.

V rozhovoru mluví Mike o spoustě věcech, např. o tom, jaké bylo jeho nedávné setkání s jeho biologickou matkou, ale taky o nadcházejícím turné kapely. Ještě jsem to neslyšela, ale prý tam říká, že je totálně unešený z osvětlení.

Green Day, Wien, May 29th

16. ledna 2013 v 20:59 | Magnumka |  Warehouse
Nedá mi to a musím se pochlubit.... jedete ještě někdo? Vídeň, 29. května...


Rolling Stone: 100 Best Albums Of The Nineties

13. ledna 2013 v 0:20 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Rolling Stone udělali seznam 100 nejlepších alb devadesátých let a mezi alby od Smashing Pumpkins anebo Nirvanou se objevilo na 30. místě i Dookie od Green Day.

Pozn.- Pringles

 • "Miliony z nás poslouchaly kňučení Billieho Joe Armstronga a jeho kapely, punkoví usmrkanci z Bay Area si získali srdce Ameriky rychlými kytarami, živými bicími a nejhorším anglickým přízvukem, který byl kdy nahrán. Jejich hity do sebe zapadají jako Pringles: z "Basket Case" vám naskočí husí kůže a melodie na vás zkouší triky, zatímco "Longview" a "When I Come Around" ventilují obvyklé duševní rozpoložení teenagera se super pokusem dostat se z nesnází, kterou ocenili Band City Rollers. Green Day se pro střední Ameriku stali vzkvétajícími Cali-punk revival: Roztomilejší než Muppets, vtipnější než Weird Al, Green Day tady neprojevili žádné známky dospívání - čímž byla jejich pozdější transofrmace na politicky zaměřené, arény vyprodávající rockery, mnohem více pozoruhodná.

Opening band: Best Coast

12. ledna 2013 v 23:29 | Magnumka |  NEWS
Na přesunuté koncerty zůstávají jako předkapela Best Coast.

Quatro! premiere this month

11. ledna 2013 v 20:51 | Magnumka |  Videos and Music
Na stránkách ESPN píšou, že dokument o nahrávání trilogie, Quatro!, bude mít premiéru na X Games Aspen.
Premiéra proběhne 26. ledna ve 21:15 ve Wheeler Opera House. Myslím, že další podrobnosti vypisovat nemusím, my si budeme muset počkat až bude v obchodech, popř. na netu.

Mike about his mom

11. ledna 2013 v 20:43 | Magnumka |  NEWS
Mike na svém Instagramu před dvěmi dny zveřejnil fotku své biologické mámy, bohužel připojil smutnou zprávu:

 • "Dnes truchlíme nad ztrátou "Carol Alby Rowland", mé biologické matky! Jak mnozí z vás ví, byl jsem adoptovaný. Přes deset let jsem ji s pomocí mého dobrého přítele snažil vyhledat, abych se s ní setkal a to pouze měsíc před jejím úmrtím! Byl jsem požehnán tímto neskutečným momentem. Ironie života mě nikdy nepřestane překvapovat, jelikož jsme byli sousedé celý život. Mohli jsme si dát šálek kávy, cgaretu a usmívat se. Byla to krásná žena s obrovským úsměvem, prudkou povahou a laskavým srdcem. Bude mi chybět tak jako předtím, akorát teď mám nějaké vzpomínky a obraz, které se uchovají v mém srdci. Miluju tě mami!!!

Chtěla bych Mikovi popřát upřímnou soustrast.

Nw single - X-Kid

10. ledna 2013 v 23:40 | Magnumka |  Albums
Podle AllAcces.com bued dalším singlem Green Day osng "X-Kid." Do rádií se dostane 22. ledna.

Most Anticipated Early 2013 Rock Tour - Readers Poll

8. ledna 2013 v 20:23 | Magnumka |  Warehouse
Hlasujte pro Green Day na stránkách loudwire.com, kde mají ankteru s názvem "Nejočekávanější rockové turné začátku roku 2013."
Proti Greenům stojí např. Marilyn Manson, Hollywood Undead, Kid Rock a další.

Hot Topic, eBay

8. ledna 2013 v 20:18 | Magnumka |  Stores
Na HotTopic je možné si koupit barevné verze vinylů Nimrod a Insomniac. Insomniac je modrý, Nimrod žlutý a oba stojí $21.99. Dál přidali dámské triko s motivem trilogie, které je za $20.50.

Ještě bych vás chtěla odkázat na ebay, kde jsou k mání nové "Kiss Me I'm Punk" Conversky, který oficiálně patří mezi kousky s tématikou Green Day. Tento model bot se prodával v roce 2004 - 2005. Tak se tam mrkněte.

Exam term

6. ledna 2013 v 20:55 | Magnumka |  Warehouse
Pravděpodobně vám neuniklo, že se to tady moc nehýbe.. a celý leden bude v takovémto "úsporném režimu." Je to kvůli tomu, že máme ve škole zkouškové a máme toho hodně... pět zkoušek plus ještě tři zápočty, do toho musím i do práce... no mám toho až nad hlavu.
Tak mějte prosím strpení... Můžu vám ale slíbit, že pro vás mám překvápko... bude to velké a doufám, že z toho budete mít taky takovou radost jako já... nic víc vám teď ale neřeknu ;)


Heart of Rock interview: Mike Dirnt. Bassist. Green Day. - CZECH

5. ledna 2013 v 16:30 | Magnumka |  Articles and Interview
Starý kamarád ze střední si odchytil Mika na rockové show v San Franciscu a pro TattoosAndGuyliner.com se ho zeptal na pár otázek. Tahle část stránky se jmenuje Heart of Rock a tady je překlad otázek a odpovědí:

Heart of Rock interview: Mike Dirnt. Basák. Green Day.

Autor: Fleur the Kiwi


Mike Dirnt, ročenka 1989-90 Pinole Valley High School

Poté, co si Hazelzworld a Mike popovídali o svých životech po tom, co opustili Pinole Valley High, Mike souhlasil, že odpoví na pár Heart of Rock otázek...

DGT&G: Proč hraješ rockovou hudbu?
Mike Dirnt: Protože nic jiného nemumím dost dobře.

DGT&G: Co jiného myslíš, že bys mohl dělat?
MD: Chodit s Hazelem Ebalem na rockové show v namátkou vybranou všední noc. [Směje se]

DGT&G: Lituješ něčeho na tom, že sis zvolil tuhle cestu?
MD: Ničeho nelituju. Prostě některé ztracené a některé fakt skvělé vzpomínky.

DGT&G: Jaká je tvoje nejoblíbenější část na tvoření a hraní rockové hudby?
MD: Tvoření hudby je ta nejlepší část. Když napíšeš něco, co tě rozhýbe a pokud máš duši a pokoušíš se dohrabat hlubší pravdě, pak si myslím, že v určitém okamžiku se to souzní s dalšími lidmi. Budeš s těmi lidmi spojený. To je můj osobní názor. Přinejmenším máme všichni srdce - snad. [Směje se]

DGT&G: Kdo by byl ve tvé rockové kapele snů?
MD: Rocková kapela snů. Ježiš, chlape. Těžká otázka. Sejde na tom. Asi bych udělal to, co dělají všichni ostatní, hrábnul bych po mrtvých hrdinech. Vyber si kapelu. Tady máš. Mohl by sis vzít Jimiho [Hendrixe], Johna [Bonhama] - sebrat je všecky. Možná přihodit i Janis Joplin.

BT, Poland

3. ledna 2013 v 21:21 | Magnumka
Taková menší vsuvka, 5.2. jedu na koncert Billy Talent do Krakova v Polsku. Nechcete se někdo přidat?

Postponed tour dates

2. ledna 2013 v 21:13 | Magnumka |  Tour and Concerts
Koncem minulého roku bylo oznámeno, že se některé koncerty budou muset přesunout na jiné datum. MTV teď zveřejnilo seznam přesunutých koncertů:

 • 28.3. - Chicago, IL - Allstate Arena
 • 29.3. - Miline, IL - Wireles Center
 • 31.3. - Pittsburgh, PA - Consol Energy Center
 • 1.4. - Rochester, NY - Blue Cross Arena
 • 3.4. - Philadelphia, PA - Luacourias Center
 • 4.4. - Fairfax, VA - Patriot Center
 • 6.4. - Uncasville, CT - Mohegan Sun Arena
 • 7.4. - Brooklyn, NY - Barclays Center
 • 9.4. - Providence, RI - Dunkin Donuts Center
 • 11.4. - Toronto, ON - Air Canada Center
 • 12.4. - Quebec City, QC - Quebec Colisee
Bohužel, ne všechny koncerty se daly přesunout a následující byly zrušeny:
 • 7.1.- Green Bay, WI - Resch Center
 • 10.1. - Wilkes-Barre, PA - Mohegan Sun Arena at Casey Plaza
 • 11.1. - State College, PA - Bryce Jordan Center - Penn State University
 • 18.1. - Manchester, NH - Verizon Wireless Arena
 • 25.1. - Portland, ME - Cumberland County Civic Center
 • 30.1. - Cleveland, OH - Wolstein Center/Cleveland State University
 • 2.2. - Madison, WI - Alliant Energy Center Memorial Coliseum
 • 4.2. - Omaha, NE - CenturyLink Arena
 • 6.2. - Broomfield, CO - 1STBANK Center
 • 8.2. - Las Vegas, NV - MGM Grand Garden Arena

Dál bylo oznámené další datum:
 • 18. 6. - Lodz, Polsko - Atlas Arena
Celá seznam koncertů najdete tady.

Tré's message

1. ledna 2013 v 21:40 | Magnumka |  NEWS
Tré napsal na FB:

 • We have cheated the end of the world again now we can be the lucky ones to start 2013 off with peace and chicken grease. Suck it Doomsday preppers! You have been proven wrong. Isn't that what you wanted? BTW I cant wait to tour this spring! \see you out there in the shit!
  • Opět jsme přežili konec světa a teď můžeme my šťastlivci s klidem a kuřecím tukem začít rok 2013. Do háje s přípravami na konec světa! Tahali vás za nos. Není to to, co jste chtěli? BTW nemůžu se dočkat turné tohoto jara! Uvidíme se tam v těch sračkách!

Bohužel nevím jetli nemá chicken grease (kuřecí tuk) i jiný význam, nebo jestli to opravdu myslel takhle..