Prosinec 2012

!HAPPY NEW YEAR!

31. prosince 2012 v 12:46 | Magnumka |  Warehouse
!VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU!

Billie Joe's message

31. prosince 2012 v 12:39 | Magnumka |  NEWS
Billie na instagramu napsal:

 • Drazí přátelé,
  chtěl bych vám všem poděkovat za vaši lásku a podporu, kterou jste projevili v několika minulých měsících. Věřte mi, že to nezůstalo bez povšimnutí a já jsem opravdu vděčný, že máme takové úžasné kamarády a rodinu. Den ze dne jsem lepší a lepší.

  Takže teď, bez dalších okolků, show must go on.. Nemůžeme se dočkat turné a budeme naplno žít! Naše vášeň jen zesílila.
  Šťastný nový rok
  Všechny vás milujeme
  Rage and love
  XX
  BILLIE JOE

  P.s..
  Turné Green Day začne v březnu

BassPlayer

30. prosince 2012 v 21:47 | Magnumka |  Articles and Interview
Mike se objeví na obálce lednového čísla časopisu BassPlayer. Článek s ním se bude jmenovat "21st Century Bassman" a tady je krátká ochutnávka. Taky konečně článek jenom o něm? :)

Zatím scan a netu nejsou, objednat časopis si můžete za $5,99 na storeguitarworld.com.

Kerrang! Legends - CZECH - scans 102 - 111

28. prosince 2012 v 23:47 | Magnumka |  Kerrang Legends
HRAJÍ DRZÍ KLUCI
Přiblblé xichty. Vícebarevné vlasy. Punk Rockový postoj. Oslavujte 20 let vašich nejoblíbenějších Amerických idiotů...

Los Angeles, 24. dubna, 2009 | Ross Halfin
Billie Joe s blízkými přáteli ve studiu 808 v Oaklandu, v Kalifornii, je tam toho dost ze vzniku 21st Century Breakdown.Nahoře
Berkeley, 1993 | Popplewell
Post Kerplunk a pre Dookie, zpátky na kalifornském trávník našli kluci rovnováhu mezi punkovými hrdiny a brzy příchozími masivními manstreamovými pocity.

Vlevo
Chicago, 15. června, 2002 | Paul Harries
Má vinyl, bude cestovat: backstage v Chicago Tweeter Ampitheater na Pop Disaster Tour, Mike Dirnt bere DJovu desku na rozehřátí.

Vpravo
Berkeley, 17. května, 1996 | Jake Blakesberg
Buzení sousedů, Mike a Billie Joe dostávají všechno pryč z ulice před jejich zkušebním studiem v Berkeley.Las Vegas, 21. srpna, 2009 | Paul Harries
"Vstaňte! Vstaňte! Tohle není žádný automat na mice, tohle je zasraná show Green Day!" ujišťuje se Billie Joe, že jejich publikum je při dvou a půl hodinovém setu v Mandalay Bay na svém místě.7

Nahoře
Hollywood, červen 2009 | Ross Halfin
Klui si užívají vzácnou chvilku odpočinku na legendárním LA rock star setkání, Sunset Marquis hotel.

Vpravo
New York, květen 2009 | Bob Gruen
Green Day na střeše '30 Rock' alias RCA budově v centru Manhattanu.

Vlevo
Mountainview, 10. června, 1994 | Jay Blakesberg
Podlahový génius: otevírá hlavní stage na Lollapalooza festivale ve Shoreline Amphitheater, Kalifornie.Nahoře
Londýn, 16. září, 2000 | Ross Halfin
Stopování za jízdy v Londýnském MHD, Západní Londýn je značkou The Clash

Vlevo
Londýn,24. září, 1997 | Ross Halfin
Ve městě kvůli show v The Astoria, Green Day vyfocení ve studiu na jihu Londýna na cover K!. Billie Joe ukazuje, žeyl minulý týden třikrát do třiceti minut za hňupa. Hezký.

Kerrang! Legends - CZECH - scans 100 - 101

28. prosince 2012 v 22:50 | Magnumka |  Kerrang Legends
VEDLEJŠÍ PROJEKTY

RESTLESS HEART SYNDROME
Protože občas být punk rockovými superstar není dost...

FOXBORO HOT TUBS

Nejnovější vedleší projekt Green Day je skutečou kapelou pro dobu internetu. Billie Joe Armstrong se sice mohl v průběhu dění nazvat Reverend Strychnine Twitch, ale skutečné identity členů nebyly před fanoušky ani tiskem nikdy utajovány poté, co se v roce 2007 objevil jejich materiál online. Pochopitelně se šířilo jako elektronická divoká zvěř.
Stejně jako The Network se Foxboro Hot Tubs skládá ze šesti členů - Pinhead Gunpowder/Green Day tour kytaristy Jasona Whita, Jasona Freese - bratra uznávaného bubeníka Josh (The Vandals/A Perfect Circle/Nine Inch Nails) - a frontmana Primma Donna Kevina Prestona (jehož kapela bude brzy na Britském arénovém turné dělat Green Day předskokany). Narozdíl od The Network, hrají omýlaný, klasický rock'n'roll, který je už dávno klíčovým vlivem na popový zvuk Green Day.

"Pořád je tady část Billieho Joe Armstronga, která touží hrát čistý punk rock"

Každý, kdo slyšel Green Day cover The Kinks "Tired Of Waiting For You" by neměl být tak úplně překvapen retro zvukem Foxboro Hot Tubs, když první polovina jejich debutu Stop Drop And Roll!!! byla na konci roku 2007 dvakrát na krátkou dobu zpřístupněna zdarma online - chytrý marketingový tah, který vyvolal chutě na celé album. V květnu 2008 se vecpalo do UK Top 40 a skočilo těsně pod Billboard Top 20 v USA. Pořád je těžko tvrdit, že horečné scény, které doprovázely kapelu na partyzánském turné po malých klubech v USA v květnu 2008 byly něco jako denní chléb některých členů kapely.

Doporučujeme: Stop Drop and Roll!!!, Jingle Town, 2008
PINHEAD GUNPOWDER

Pinhead Gunpowder byla založena v roce 1990, tři roky po Green Day. Říkají, že letos vyjde jejich antologie Kick Over The Traces, kde i neposkvrněné uši a to i přes nosovky okamžitě poznají poetického zpěváka. Kolekce je taky aktuální připomínkou, že tak jak Green Day přelétají stále více ke středu cesty, je v Armstrongovi pořád část, která chce hrát čistý punk rock.
Jenomže, kořeny Green Day jsou v legendární punkové scéně Gilman Street, tím pádem bylo zjištění, že zatímco on psal některé ze svých největších pop-punkových písní všech dob, bylo v něm taky cosi více agresivní, neomalená hudba, která se ze žánru špinavých počátků dál neposunula, dost překvapující.
Pinhead Gunpowder, do které se Armstrong dostal s větší než malou pomocí svých přátel - Berkeleyského punkového textaře Aarona Cometbuse, Green Day tour kytaristy Jasona Whita a Green Day tour manažera Billa Schneidera - existuje mezi kariérami svých členů a dalšími hudebními zájmy, ale jako všechny pozoruhodné vedlejší projekty, kterým se daří příležitostně udělat hudbu, jenž je dost dobrá, se těší i když postrádá spojení s větší skupinou. Se starším katalogem čtyř alb a dvou EP, ze kterých vzešlo více než jen několik kuriozit pro fanoušky Green Day, se jejich loňské rozhodnutí ukončit svoji pětiletou pauzu živých show dobrým znamením pro jejich budoucnost.

Doporučujeme: Kick Over The Traces, Recess Records, 2009.


THE NETWORK

Nejpodivnější ze všech vedlejších projektů - The Nework se objevili pod rouškou záhad v roce 2003. Následovalo hodně škrábání na hlavách, když se všichni snažili zjistit, jestli jsou do tohoto projektu Green Day zapojeni, proč by se přejmenovávali těmi to jmény: Fink (Armstrong), Van Gough (Dirnt) a The Snoo (Cool) a co je dohnalo k Nové vlně popu přes jejich známku punk rocku.
Zvěsti o tom, že materiál vznikl z alba Green Day Cigarettes And Valentines byly rozdrceny Armstrongem, stejně tak jako doměnky o účasti na Devo. Kapela se tak moc snažila zvětšit propast mezi Green Day a The Network, že vydávala falešné tiskové zprávy, ve kterých měli na sebe blbé kecy. "Snažil jsem se udělat těmhle chlapům laskavost tím, že jsem je přivedl do této země a vydal jsem jejich nahrávku a takhle se mi odvděčí, tím, že kérá sračky o mojí kapele," on "zuřil". "Jděte do prdele, Network. Jen do toho."
Původně vydán u Armstrongovy vlastní Adeline společnosti, byl debut The Network Money Money 2020 později vydán u Warners. Do té doby děj utichl. Hudební kritici nebyli ohromeni tím, že kapela udělala něco tak jiného, a nepomohla ani neobvyklá image.
Armstrong tento rok potvrdil, že vyjde druhé album.

Doporučujeme: Money Money 2020, Adeline Records, 2003.


This Is 40 - Deleted Scene: "Billie Joe"

28. prosince 2012 v 1:04 | Magnumka |  Videos and Music
Tady tohle by měla být scéna z This Is 40, která se do filmu ale nedostala..Billieho asi přejela vzteklá sekačka :D


Uno! Dos! Tré! Review

25. prosince 2012 v 23:00 | Magnumka |  Articles and Interview
V komentářích jste mi psali, že byste chtěli, abych napsala recenzi na trilogii. Nejsem v psaní recenzí zběhlá, ale jako vyjádření názoru, by to snad mohlo posloužit.
Jedná se o trochu rozvláčnější kousek...

TRILOGIE GREEN DAY - UNO!, DOS!, TRÉ!
Autor: Magnumka

Když Green Day oznámili vydání rovnou tří alb najdenou, byla jsem trochu překvapená. Ne ale zase tak moc, jako někteří jiní z nás, protože jsem nějaké překvápko cítila ve vzduchu.UNO!

V době, kdy byla na netu možnost si pustit "Oh Love" jsem neměla zrovna přístup k netu, ale z reakcí jsem moc nalazená nebyla. "Nuda, utahané, děs," a podobně. Asi 14 dní na to, jsem si písničku poslechla i já - "co to kurva je" takhle nějak zněla moje reakce. Mělo se jednat o album, které bylo popisováno jako příprava párty... Pustila jsem si ji ještě párkrát a zalíbila se mi. No a pak už lítal song za songem, "Let Yourslef Go," "Kill the DJ." Začala jsem si říkat, že to nakonec žádná tragédie přece být nemůže "vždyť to jsou Green Day, neumí dělat vyloženě příšerné věci."

Přišlo září a s ním Uno!. Nedočkavost - nehorázná. Pustila jsem si celé album a hned po prvním poslechu jsem z něj byla unešená. V hlavě mi utkvělo hned několik melodií a přes den jsem nevěděla, kterou si broukat dřív. Billie mi pěl v hlavě "Carpe Diem," když jsem s ním vyrazila dveře, vrátil se oknem s "Loss of Control," když jsem ho vyhodila i s tímhle, tak přitáhl komínem s "Nuclear Family"... a takhle to šlo několik dní. Moje konečná reakce teda byla v takovém smyslu, že to ti kluci zase zmákli, jedou ve stylu Nimroda, možná Insomniac, album má chytlavé texty, hudba vás nenechá sedět v klidu. Moje hodnocení nakonec znělo "Skvělé."
V každé, každičké skladbě na Uno! jsou perfektní Mikovy basové linie, bicí jdou krásně v souladu s celkovým dojmem písní, kytary jsou o dost jednodušší než na předchozích dvou albech, ale z dojmu to neubírá ani krapítek, Billie si skvěle hraje s hlasem, využívá jeho rozsah, způsob, jakým dodává těm písním energii je pro mně, jako člověka co neumí zpívat, opravdu nepochopitelný.

"Nuclear Family" - lepší song na rozjezd alba a vůbec celé té trilogie prostě vybrat nemohli. Přesně vám dává najevo, s kým máte tu čest. "Stay the Night" donutí vaše kosti trochu provlnit a hodit bočkem, Billieho naléhavý hlas při "I gotta know if you're the one that got away, even though it was never meant to be..." mě dostává do kolen. "Carpe Diem" skladba, která mně opravdu zaskočila. Podle předem známých kousků textu jsem čekala něco úplně jiného, ale překvapila mě v tom dobrém slova smyslu - čekala jsem utahaný slaďák, takže palec hore. "Let Yourself Go" tak to je moje láska. Po prvím puštění jsem uměla polovinu textu a jelikož jsme mladí a věčně naštvaní je "Everything you've said I've already heard, I'm sick to the death of your every last breath, and I don't give a fuck anyway" prostě přesně padnoucí text... a uvažuju o tetování ;). "Kill the DJ" po tomhle songu bych šla prošoupat kecky, pařila bych celou noc. Písnička složená na přání Mika albu dodává na nevšednosti. "Fell For You" lovesong s líbivým refreném. "Loss of Control" pecka plná nadávek, dobrá, když máte na někoho vztek. "Troublemaker" - "HEY!" miluju to tleskání tam, kytarové chvilky. Ačkoliv se nejedná o tak úplně typický song Green Day, tak proti němu nic nemám. "Angel Blue" typická písnička Green Day, která se nedočká vlastního klipu, má sice melodii, u které vám bude šiška lítat dopředu a dozadu, ale o to mdlejší je text. "Sweet 16" další srdcovka. Naopak od předchozí má předvídatelnou hudbu, ale opravdu úžasný text. Nejsem zrovna člověk prožívající emoce, nebrečím u filmů apod. ale tenhle song mě rozbrečel. Nádherný lovesong, ze kterého hned víte, od koho a pro koho to má být - velmi upřímné. U "Rusty James" je z textu opravdu poznat to, co chtěli říct, co se stalo s jejich hudební scénou, kam se všichni co je odsuzovali poděli.. "Oh Love" - ne, tohle opravdu není lovesong, ačkoliv si to spousta lidí myslí. Nechat srdce na oprátce a podobné části textu, to vážně o lásce není, čímž chci říct, že k ní klip (ať se vám líbí nebo ne) prostě sedí. Sex and drugs and rock'n'roll baby!!


DOS!

Zatímco před vydáním Uno! bylo vypuštěno hned několik písní, s Dos! jsem tak nějak pořád nevěděla, na čem jsem. Vědělo se, že na něm budou "Fuck Time" a "Amy," které jsme slyšeli už dříve a že by se mělo jednat o párty album, ale víc stop nebylo. Osobně jsem podle toho, jak bylo album popisováno, čekala něco ve stylu "Let Yourself Go." Samozřejmě, po "Stray Heart" moje nadšení rapidně vzrostlo, nejdenalo se sice o "párty" ve smyslu v jakém jsem čekala, ale fakt mě to chytlo.

Na kalendáři se objevil listopad, k nám se dostalo Dos! a všechno bylo jasné. Vymykající se kontrole, naštvanější než Uno!? Definitivně. Párty? Pokud už máte dvojku v krvi, tak ano. Nevím jak u vás, ale u mně tohle album až tak moc párty náladu nevyvolává - samozřejmě, jsou tam kousky, u kterých jo a pak zase kousky, u kterých ne.
Album jsem slyšela poprvé opět ráno po cestě do školy. Bohužel ve mně nezanechalo tak hlubokou stopu jako Uno!. Čekala jsem to album trochu rychlejší - tak jako napovídají začátky písní, z toho jsem byla vždycky nadšená, ale jakmile se song trochu rozjel, tak přišlo zklamání... Celkově však album jako druhý kousek trilogie, "koncepčně" zapadá jak hudou, tak texty a čím více album poslouchám, tím více si na písně zvykám a tím více se mi líbí. Hudba už mi nepřijde tak výrazná, jako u předchozího kousku, kde mi každá melodie vlezla pod kůži. Dos! mi ale některými svými kousky daleko víc připomíná starší songy Green Day.
Ať to zní sebeblběji, z tohoto alba tak nějak pociťuju, že Billie měl nějaký problém, který ze sebe při psaní textů dostával.

"See You Tonight" úvodní rozjezdovka v country stylu, kterou nikdy nikdo nebude považovat za plnohodnotnou písničku, už kvůli její délky. "Fuck Time" tenhle song jsem žrala už od doby, kdy ho kluci předvedli pod názvem Foxboro Hot Tubs. Opravdu velmi chytlavý rytmus s jednoduchým až stupidním textem, pro mně neohratelná.. Hrozně jsem se těšila na studiovku, ale prostě tenhle song musí být hraný live. "Stop When the Redlights Flash" opět - podle předem známých textů jsem čekala něco trochu jiného, ale pořád jde o song, u kterého budete vrtět zadkem. "Lazy Bones" po vypuštění SH do éteru konečně song, jaký jsem na tom albu fakt čekala. Chytla mě hned napoprvé, čímž se moje doufání opět vrátilo. "Wild One" je skladba, u které jsem si řekla, že to bude asi vopruz. A taky že byl, než jsem si ji pustila podruhé. To se mi zalíbil refrén, no, asi spíš to, jakým způsobem tam Billie dává výraz na slova.. a víte jak to je, zalíbí se vám třeba jeden riff a pak už to jede. "Makeout Party" no konečně teda něco párty a nejen díky názvu. Celé album jsem očekávala v tomto duchu. Proti tomuhle není žádná výhrada. "Stray Heart" u téhle skladby taky spálíte pár těch kalorií. Nebo je mezi váma snad někdo, kdo se u toho nevrtí? Tady je naprosto perfektní jak Billie pokládá hlas, vyloženě si hraje a ono to funguje.. já to žeru! Opravdu pořádnou bombou je "Ashley" takže dámy a pánové, takhle si já představuju párty s Green Day. Můj favorit od prvního poslechu a hraje mi téměř denně. Asi moje nejoblíbenější písnička z Dos!. "Baby Eyes" - totálně úžasný začátek, tak trochu Dookieovská. Jedna z těch písniček, u kterých všichni hned poznají, že jsou to Green Day, ale nejspíš nikdy nikdo nebude vědět, co je to za song. "Lady Cobra" pokračuje v párty stylu "Makeout Party" a "Ashley" a to i když Billie "I just want to be your friend." Asi bych ji popsala jako možný charakteristický rys Dos!. "Nightlife." První reakce? "No kurvafix, co to je?" A jo, řekla jsem to v tom buse nahlas. Ale víte co? Je to něco úplně jiného, něco co bych od Green Day nečekala ani já... a celkem se mi to zalíbilo. Na ranní cestu přes Ostravské náměstí ještě za tmy - ideální. Co má ale společného s Dos! se mi objevit nepovedlo. Leda v souznění s tím, že se jedná o velký experiment. Nezapadá na Dos!, nezapadá do trilogie a nezapadá ani do repertoáru Green Day... "Wow! That's Loud!" tady opět bez výtky. Tu kytaru tam bych mohla poslouchat pořád a co se týče "rachotivého prodloužení" tak se tím dají perfektně vytočit sousedi - tip pro vás. "Amy" už jsem slyšeli dávno před trilogií. Typické vyjádření úcty k někomu. Líbí se mi, ale napoprvé mi přišla opravdu hodně utahaná..


TRÉ!

Třetí kousek trilogie, který měl původně vyjít v lednu příštího roku, ale kvůli Billieho léčbě a z toho důvodu zrušených koncertů se kluci rozhodli vydat ho už v prosinci. Co k němu napsat? Slyšela jsem ho zatím jen párkrát, takže na něj ještě nemám až tak vyhraněný názor jako na předešlé dvě alba.

Album je popisováno jako kocovina a probuzení se zpět do reality. Celkově tak opravdu zní... zní to jako bolest hlavy, ne že by to bylo tak špatné, to tím říct nechci... jen mi přijde celé v jednom tempu.. fajn, ale nejsou tam ty části, které se do vás vryjou, nějaké spešl poznávací znamení, nějaký charakteristický song. Nic proti názoru kritiků, ale myslím, že tohle album můžu popsat jako album, které přežije i vaše mamka... nebo spíš, že se vaší mamce bude líbit víc, než vám..

"Brutal Love" tohle bylo dobré - trochu jsem přidala zvuk, zapla si Tré!, které začíná touto skladbou. Hned první tóny vybrnkávání kytary mě vrátily do dětství: "Ty vole to jsou pohádky z mechu a kapradí!" Od té doby jsem si tenhle song pustila ještě několikrát a pořád mi to tak zní :D Jinak je ale písnička moc hezká a myslím si, že by se mezi rockovými ploužáky mohla uchytit. S "Missing You" přišlo obrovské nadšení, hrozně se mi tenhle song zalíbil jak hudebně, tak textově (skvělé bicí musím podotknout). Když jsem se o téhle písničce bavila s kamarádem, označil to velmi trefně "kind of trilogy" a tak nějak bych to nazvala i já. "8th Avenue Serenade" nic extra mě na něm nezaujalo..nejspíš se mi jeho text jenom tak ze tmy nevybaví.. a nejspíš se mi nevybaví ani při poslechu. "Drama Queen" stará známá. Tohle je song, který si pustíte, až vám přijde něco líto a budete si chtít pobrečet. "X-Kid." Vidím to na single, ale ani tak to asi nebude megahit. Ovšem pokud si představím, že uklízím kelímky po párty tak jo, tohle by mi k tomu určitě hrát mohlo, pohopsala bych si, zazpívala bych si. Celý text by se dal shrnout do těchto Billieho slov "Hej, děcko, jednoho dne jsi se vzbudil pozdě a už nejsi tak mladý, ale pořád stejně natvrdlý, jsi X-kid a nikdy jsi nezačal znovu." Pokud tenhle song chytnete ve správný moment, srazí vás to na dno. "Sex, Drugs & Violence" Tady se nám album trochu rozjede. Chválím ve všech ohledech - hudba, zpěv, zpracování. "A Little Boy Named Train" tady jde cítit Billieho vcítění se do role kluka, o kterém song psal. Písnička, kterpu byste od Green Day čekali.. ale opět žádná specialita. "Amanda" - jak že to Billie popsal? Nějak ve smyslu "Chtěl jsem jí říct 'ahoj, jak se máš? Já se mám fajn'." Přesně takhle na vás totiž ten song působí. "Walk Away" nevím co bych tady napsala. Green Day song, který by mi sedl na Warning. "Dirty Rotten Bastards" - je to teda něco úplně jiného, než jsem si představovala podle popisů, ale jedná se o rytmickou parádu, kterou si budete broukat ještě ve tři ráno, protože vás nenechá spát. Při úklidu po párty se u tohodle songu rozhodnete skákat, zpívat, všecky kelímky z toho pytle vysypete a čím větší bordel uděláte, tím budete mít větší radost. "99 Revolutions" pokračuje v duchu předešlé skladby. Přála bych si celé album v tomhle stylu, opět upřímně dává najevo o co tam jde. Jakmile dojdete k druhému refrénu, už budete zpívat společně s klukama a pravděpodobně vás z tohohle songu bude bolet za krkem. "The Forgotten" DEPRESE! Každopádně rada na konci "Don't look away from the arms of a moment, Don't look away from the arms of tomorrow, Don't look away from the arms of a moment, Don't look away from the arms of love" je moc krásné zakoneční písničky, alba, trilogie...


Takže tohle byl můj názor na trilogii. Jako celek se mi alba líbí, jako jednotlivé kousky - mají své silnější a slabší kousky. Patřím mezi fanoušky, kterým se bude líbit skoro všechno, co Green Day udělají - ovšem jsou věci, které neodpouštím. Ani jeden z těchto kousků vyloženým propadákem dle mého názoru nebyl. Na každé z těchto alb přijde čas - když chcete pařit, když vás nechá holka/kluk, když chcete..
Jestli máte chuť, napište mi do komentů., jak se alba líbí vám.

Dookie and AI Converse

25. prosince 2012 v 20:02 | Magnumka |  Stores
V příštím roce si budete moct koupt conversky s motivem Dookie anebo American Idiot. Cena ani datum není známá, tak aspoň mrkněte na fotky.
Nedávno se do obchodů dostaly kecky Uno!, Dos!, Tré!...The Boo - Little Silent Boy

25. prosince 2012 v 19:56 | Magnumka |  Videos and Music
Jedna vánoční - mix Silent Night a Little Drummer Boy.


!Merry Christmas!

24. prosince 2012 v 5:00 | Magnumka |  Warehouse

!PŘEJI VÁM VESELÉ VÁNOCE!

All Time Low - American Idiot

22. prosince 2012 v 21:20 | Magnumka |  Videos and Music
Mrkněte na video z koncertu All Time Low, kdy ve Webster Hall zahráli American Idiot (od 3:03)


Italian tour dates

22. prosince 2012 v 21:17 | Magnumka |  Tour and Concerts
Kluci ušatí ohlásili další dat ke svému turné. Jedná se o několik dat v létě a konkrétně o Itálii, kde mají potřebu vykompenzovat fanouškům poslední zrušené koncerty (kvůli bouřce v roce 2010 a kvůli Billieho otravě z jídla v roce 2012).
Tady jsou:

 • 24. května - Fierra Milano Liv - Rho
 • 25. května - Piazza Unita D'Italia - Trieste
 • 5. června - Ippodromo Capannelle - Řím
 • 6. června - Unipol Arena - Casalecchio di Reno
Lístky tady. Seznam ohlášených koncertů zde.

Interview with Pat Magnarella

20. prosince 2012 v 20:16 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je rozhovor s Patem Magnarellou, který s ním udělali Renman Music and Business a je o plánování koncertů, možná přímé stage k následujícímu turné trilogie. Ještě jsem to neviděla, takže přesně nevímo čem se miňuje:


Green Day - "X-Kid"

19. prosince 2012 v 21:05 | Magnumka |  Videos and Music
Na ficiální YT účtu Green Day se objevil song X Kid z Tré!


Billie Joe Armstrong appears as himself in "This Is 40"

18. prosince 2012 v 22:13 | Magnumka |  NEWS
OK.... Z několika nezávislých zdrojů se lidi po celém světě dozvídají, že si Billie střihne roli v nové komedii "This Is 40" (Čtyřicítka na krku) a podle všeho tam bude hrát sám sebe.

Prvně o tom napsala fanynka na Twitteru, že viděla screeny tohoto filmu a že tam Billieho zahlídla. IMDB.com, což je něco jako ČSFD, zveřejnila obsazení filmu a Billie je tam napsaný mezi nimi, takže to už je dostatečný důkaz..
Další fanoušek popsal, co Billie ve filmu dělá, říká. Jelikož si na to chci počkat, nehodlám to číst, tudíž ani překládat a aby mně to nelákalo, nedám vám ani odkaz.. koneckonců ten nebude těžké si dohledat.

V USA jde film do kin 21. prosince, v ČR by měl mít film premiéru 9.5. a v SR 2.5. 2013...

No a jestli se ptáte tak jo, půjdu na to kvůli němu do kina a vy nehrejte Zagorku, bo vím, že půjdete taky :D

Green Day will be playing in Serbia

18. prosince 2012 v 21:52 | Magnumka |  Tour and Concerts
Gren Day 27. května 2013 zahrají v Belgrade v Srbsku v Kalemegdan Park. Lístky budou v prodeji od středy.

Two BJA's signature guitars have been marked down

16. prosince 2012 v 21:00 | Magnumka |  Stores
Pokud byste rádi patřili mezi majitele kytary Gibson a prahnete po modelu signovaném Billiem, tak máte šanci. Dva modely jsou totiž ve opravdu hezky slevněny.

První kytara - TV Yellow Gibson Billie Joe Armstrong Signature Les Paul Junior Double Cutaway (by mně zajímalo jestli tohleto je fakt celý název i s tou barvou atd.. jestli jo tak tak jednou pojmenuju své zvíře :D). Normálně stojí $1200, ale teĎ se dá koupit za $799.99 na Amazon.com.
Mimochodem tohle je model, který Billi roztřískal na iHeart.
Víc o ní najdete buď tady nebo na Gibson.com.

Druhá zlevněná kytara je Gibson Billie Joe Armstrong Signature Les Paul Junior, která normálně stojí $1100 a teď ji můžete pořídit za $699 - opět přes Amazon. Tenhle model vyšel v roce 2006 a prodávala se ve třech barvách, sleva platí ale jen na ebenovou. Víc infa na Gibson.com.

Four More European Tour Dates

15. prosince 2012 v 20:05 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day oznámili další data k Evropskému turné.
Vezmeme to popořadě: 29. května budou kluci hrát v Krieau Rocks ve Vídni v Rakousku. Lístky si můžete koupit přes tuhle stránku.. a je to docela pálka.
Pak je čeká koncert 2. července v Copenhagen v Dánsku. Lístky budou v prodeji od zítra.
Další zastávka bude 10. července ve Francii na Festival de Nimes. Lístky tady. No, Greni budou ve Francii hrát 5. července na Mainsquare Festivalu a hned 10. na Nimes... Frantíci se teda maj..
No a finální datum je 12. červenec, kdy se kapely dočkají návštěvníci Optimus Alive festu v Portugalsku. Lístky zde.

Celý seznam kontertů jejich světového turné najdete tady.

Tré!'s been released worldwide!

11. prosince 2012 v 21:06 | Magnumka |  Stores
Dnes oficiálně vyšel poslední kousek trilogie - !Tré!. Teda alespoň a Americe. Podle dat uvedených v obchodech u nás vyšlo album už 7. prosince.

Původně bylo vydání alba napláováno na 13. ledna, ale vzhledem ke zrušení několika koncertů a odložení spousty dalších z vůdodu Billieho rehabky se kluci rozhodli album vydat už v prosinci.

Na albu je dvanáct písní a tracklist vypadá takto:

 1. Brutal Love
 2. Missing You
 3. 8th Avenue Serenade
 4. Drama Queen
 5. X-Kid
 6. Sex, Drugs & Violence
 7. Little Boy Named Train
 8. Amanda
 9. Walk Away
 10. Dirty Rotten Bastards
 11. 99 Revolutions
 12. The Forgotten

Album je podle slov Green Day jako vzpamatovávání se po párty, jako kocovina a znovuvnímání reality... Někdo z vás už třeba album slyšel na netu, popř. už ho má koupené - já osobně zatím ne (hektické obodbí a chce to klid).
Samozřejmě CD, nebo LP koupíte ve spoustě obchodů, tady orientačně tři odkazy:
Ještě přidám jednu věc a to tu, že Billie přidal na instagramu jednu fotku z photoshootu, kterou popsal:
"11. prosinec navždy prohlašuji mezinárodním svátkem Green Day."

Green Day to headline Mainsquare Fest in France

11. prosince 2012 v 20:47 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day byli ohlášeni jako headlineři na Mainsquare Festival v Arrasu ve Francii, který proběhne 5. července.

Mezi dalšími vystoupí Sting a Indochine.
Lístky jsou v prodeji od 12. 12., lístky na jednotlivé dny budou v prodeji od ledna.

Na data světového turné Green Day se podívejte tady.

Tré! Converse

11. prosince 2012 v 20:42 | Magnumka |  Stores
Asi jste si všimli, že se o tady tenhle týden moc nehýbe - bohužel, je týden před zápočťkem a učitelé nám řekli, že abychom toh neměli v zápočťáku moc, dají nám písemky týden předem... no a řekli to opět všichni, takže je to totéž... no ve výsledku toho mám prostě strašně moc, do toho musím chodit do práce... takže nestíhám.
Ale teď tady mám novinky:

Jsme u třetího kousku conversek inspirovaných trilogií. Model !Tré! All Star si můžete pořídit za $59 na Journeys.com, ale určitě i jinde, ceny by měly být + - stejné. Bohužel, do 1. ledna 2013 si je nebudete moct objednat.
Tady kecky Uno!, Dos!


Přidám další věc - tohle si prostě nemůžu nechat ujít - v obchodě na GDA si můžte koupit nálepku "One fucking minute" za celý $1. Mají tam toho samozřejmě víc, to najdete tady.

No a ještě něco...Tady je odkaz na nově udělanou sekci s fotkama na GDA, kde je údajně přes 28 000 fotek. No osobně jsem je nepočítala, ale myslím, že jim můžeme věřit. Tak se tam mrkněte.

Chris Billhemeir about artwork for Uno!, Dos!, Tré!

9. prosince 2012 v 21:44 | Magnumka |  Articles and Interview
Na stránkách Music-mix.ew.com je rozhovor s Chrisem Billheimerem o artworku na covery trilogie.
Billheimer dělá Greenům covery alb už od Nimroda.

Přeložím jenom to, co tam říká Chris, autor - Josh Stillman:
Pozn.: lo-fi - surová, sprostá nahrávka, DIY - "udělej si sám"
 • "Když jsem prvně v dubnu nebo květnu jel do Oaklandu na schůzku (s Green Day), zrovna hráli tajnou show v Austinu v Texasu a tady ve městě nahrávali několik demoverzí jejich písní. V době, kdy šli do studia už měli napsáno přes třicet písní. Hodně se soustředili a opravdu drželi spolu. Když jsem tam vešel první den, Billie Joe iPhonem udělal fotky každého z nich, přidal velké X přes oči a připíchl to na zeď. Ten nápad se mi fakt líbil. Byl to náš výchozí bod, tyhlety graffiti obrázky které udělal.
  Po tom co jsem si poslechnul hudbu, připadalo mi to, jako návrat ke kratším, popovějším, tří-akordovým punk rockovým songům. Taky měli vedlejší projekt s názvem Foxboro Hot Tubs, což byla reminiscence garážových kapel 60. let - (Uno!) ve mě vyvolalo pocit, a taky jsme o tom diskutovali, že se jedná spíš o zábavné párty album, narozdl od těžších, tématických, osobních a politických alb, jako byly ty poslední dvě (American Idiot a 21st Century Breakdown). Opravdu jsme chtěli přijít s něčím zábavnějším a jednodušším. Nějak, a já nevím jak, jsme se dostali k tomu, že jsme začali s garážovkama ze 60. a pak se to začalo přetáčet e skateboardové grafice 80. Takže tohle byly dvě inspirace pro vizuální stránku.
  V souladu s rychlým a sprostým stylem nahrávky - narozdíl od velkých, orcehstriálních oper - nijak extra jsme focení pro covery nehrotili. Každý se vytil na svůj iPhone. Všechny tři fotky pořídili Billie Joe, Mike (Dirnt( a Tré (Cool). Nacpali e do zprávy a poslali mi je. Drží se povahy nahrávky. Bylo to velmi DIY, lo-fi a zábavné."

Vote for American Idiot Musical

9. prosince 2012 v 20:48 | Magnumka |  American Idiot Musical
Green Day byli nominovaní na cenu "Want's On Stage" - jedná se o jediné ceny, kde o nejoblíbenější produkci rozhodují diváci.

Muzikál American Idiot byl nominován pes Tickets.com na "Best Rgional Production."

Tady můžete hlasovat a pozor, hlas můžete dát jenom jeden.. teda víc, ale počítat se bude jenom ten první. Hlasovat se dá do 13. ledna, výsledky budou oznámeny na ceremoniálu 17. února.

AIM je momentálně na turné a aktuálně j ním jsou ve Velké Británii.

Happy 40th birthday Tré

9. prosince 2012 v 20:14 | Magnumka |  Warehouse
Tré, náš úžasný, střelený, sexy Tré slaví dneska 40. narozeniny. Přeju všechno nejlepší!Rolling Stone - Best albums of 2012

7. prosince 2012 v 20:38 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Rolling Stone je seznam 50 nejlepších alb roku 2012. Green Day jsou s Uno! na 8. místě:

 • "Green Day si dali pauzu od rozsáhlých rockových oper a rok 2012 strávili makáním na žhavém, šíleném punk rocku, jako kdyby byl znova rok 1994. První kousek jejich Uno!-Dos!-Tré! trilogie se ohání a oslavuje a vykřikuje jako derviš - od Clash-diska "Kill the DJ" po krvavý nával Who-ovského stylu "Carpe Diem." Billie Joe Armstrong prudce zaútočil na své 40. narozeniny bez ztráty keců vyvolávajících vztek, který udržuje člověka mladým, výstředním a vždy vyhlížejícím dívky, co si myslí že "Won't you be my bloody Valentine (Nechceš být můj krvavý valentýn)" je cool verš."
Vím, že překlad stojí za prd, ale jsem unavená z práce a ještě se musím učit, takže nic lepšího nevyplodím..

Trailer for Tré!

7. prosince 2012 v 20:22 | Magnumka |  Videos and Music
Oficiální ukázka k poslednímu kousku trilogie:


Armstrong's selling beach house

5. prosince 2012 v 20:50 | Magnumka |  NEWS
Armstrongovic prodávají plážový dům - je po kompletní rekonstrukci a stojí 1,9 milionu dolarů. Více o tom na Rock&Pop a já mám novinku od CarolC. Další odkazy na články zde.


Zane Lowe's 100 Hottest Records

5. prosince 2012 v 20:44 | Magnumka |  NEWS
Zane Lowe na BBC 1 "odpočítává" (nevim jak se tomu říká v češtině) 100 nejžhavějších písní roku 2012. Mezi nominovanými je i "Kill the DJ."
Hlasovat můžete jen jednou a to tak, že kliknete na odkaz, srolujet níž, označíte song, srolujete dolů a kliknete na nominovat.
Hlasování končí v úterý ve 4 EST (22:00 u nás). 13. prosince pak Zane Lowe začne s odpočtem, první místo se dozvíme 20. prosince.

Listen to Tré!

4. prosince 2012 v 22:39 | Magnumka |  Videos and Music
Poslechněte si celé Tré! na iHeartRadio.com. Billie toto album popisuje jako více "epické" a taky jako že se jedná o kousek typu "kocoviny z mejdanu."

Album vychází už za pár dní - 11. prosince.

Holiday Bundles

3. prosince 2012 v 20:41 | Magnumka |  Adeline Records
Adeline Records si pro nás připavilo několik vánočních balíčků:
 1. Green Day - Holiday Bundle ($40.00)
  - American Idiot (12")
  - Awesome As Fuck (12")
  - Warning (12")
 2. Adeline Records - "Side Project Holiday Bundle" ($18.00)
  - The Network - Money Money 2020 (12")
  - The Frustrators - Achtung Jackass (10")
  - The Frustrators - Griller (CD)
 3. Emily's Army - Holiday Vinyl Bundle ($30.00)
  - Don't Be A Dick (12")
  - The Thing That Ate Larry Livermore (12")
  - Emily's Army "Kid Creature" Tee (velikost záleží na výběru)

No a když už teda obchodujem, tak na ebay můžete najít barevné verze vinylu Dookie. Více infa tady.