Listopad 2012

Idiot Club - Jason White Q&A

30. listopadu 2012 v 19:30 | Magnumka |  Articles and Interview
Před nějakým časem jsem psala o tom, že na Idiot Clubu je možné položit otázku Jasonu Whitovi. Teď IC poslalo odpovědi na 20 vybraných otázek, takže kdo máte účet, můžete se podívat. Otýzky se týkají kytarové techniky a věcí okolo, oblíbených kapel a taky třeba toho, co rád dělá když během tour navštíví různá města. My máme na ochutnávku pouze jednu otázku:

 • Jak jsi se poznal s Billiem, Mikem a Trém?
  "Billieho a Mika jsem potkal na prvním turné Green Day. Moje kapela, Step By Step (já vím...) z Little Rock dělala Green Day předskokany v Antenna Club v Memphisu. No, ale když měli hrát, neukázali se. Protáhli jsme náš set na tak dlouho jak to jen šlo, uměli jsme tehdy asi 10 songů. Klub vzdal představu, že se objeví a oznámili zrušení show, přičemž lidem vrátili polovinu vstupného. Zrovna jsme nakládali věci, když zastavili se svojí dodávkou, "Jdem moc pozdě?" Několik opozdilců se pořád couralo po okolí. Někdo pořádal párty, takže jsme je následovali do toho domu v centru města. Nakonec jsme skončili tím, že jsme se spolu bavili pár hodin před tím, než jsme měli zamířit zpět do Little Rock. Nesetkal jsem se s Trém až dokud se nevrátili s dalším turné o rok později. A tentokrát hráli v Little Rock ve Vino's. Mám pocit, že na YouTube je udělané video z fotek z téhle show. Já a moji přátelé jsme vpadli na stage během Knowledge."

Green Day - Uno... Dos... Tré!

29. listopadu 2012 v 20:23 | Magnumka |  Stores
Na iTunes je možné si předobjednat jakousi kompilaci Green Day, s názvem Uno... Dos...Tré!

Album má vyjít 11. prosimce, což je v den co vychází Tré! a stojí $25 (asi 500 Kč), což za tři alba není moc.

Takže pokud máte zájem, přejděte na iTunes.com

Something about Quatro!

29. listopadu 2012 v 20:17 | Magnumka |  Videos and Music
Včera byla na VH1 premiéra hoinového sestřihu Quatro!
Objevily se v něm nové songy. Nevím jestli celé a ani si je nepustím, počkáms i na album. Pokud chcete, pusťte si je na GDA a jedná se o: "Missing You," "X-Kid," "Dirty Rotten Bastards," a "The Forgotten."

Najdete tam taky hezky všecky čtyři videoklipy a taky popis, který ale překládat nebudu, protože si na to chci počkat na celé.

Quatro! - two clips

28. listopadu 2012 v 21:16 | Magnumka |  Videos and Music
MTV poslalo další dva klipy ke Quatro!
Zatím jsem si je ještě neměla čas pustit, ale v prvním by měla kapela mluvit o hraní klubových show a o tom, jak je tahle atmosféra pro ně vyzývavá a že si tak připadají jako mladá kapela, která začíná.
Ve druhém klipu se kapela zmiňuje o nové éře Green Day a co můžou fanoušci čekat od trilogie. Jason říká, že Billie pořád dokáže psát hudbu tak, jako nikdo jiný.

Opět videa nemůžu vložit, tak přejděte na GDA.

Another clip from Quatro!

27. listopadu 2012 v 21:02 | Magnumka |  Videos and Music
MTV zveřejnilo další klip z Quatro! Odkážu vás rovnou na GDA, jelikož mi to sem prostě vložit nejde.
Pusťte si to a zhodnoťte sami - řeknu vám akorát to, že tam Billie popisuje Nimrod jako album nočních můr co se textů týče a že už nikdy by nevlezl do studia bez napsaných textů.

Takže pro shlédnutí přejděte na GDA.

Quatro! clip - Green Day Wants To Grow Old With You

26. listopadu 2012 v 20:43 | Magnumka |  Videos and Music
MTV zveřejnilo trailer pro Quatro!
Jedná se jenom o krátké video, ve kterém Billie mluví o tom, že si mezi 21st CB a trilogií dali pauzu, ale zmiňuje se o tom, že občas se mu zdá nebezpečné si to volno udělat, protože to co dělá a má rád je hudba a že ví, co se stává kapelám, které si dají pauzu... a nakonec říká, že chtějí se svým publikem zestárnout.

Je to moc pěkné, i když je to krátké. Je na tom poznat, že to co říká, myslí opravdu vážně.. Přesně tohle jsou momenty, kdy se nehorázně těším až bude tomu chlapíkovi dobře a budou na to moct znova vlítnout... a samozřejmě se nemůžu dočkat i tohoto dokumentu, evidentně se máme hooooooodně na co těšit.

Celý dokument vyjde příští rok, ale VH1 pustí část tohoto dokumentu už 28. listopadu a na MTV se objeví 30.

Tak pokud se chcete mrknout na video tak se podívejte buď na GDA, kde mají video vloženo přímo z MTV, ale nahráli ho pro nás i na YT, kdevje kvalita o malinko horší (a navíc mi to nejde vložit ve větším formátu, takže si rozklikněte odkaz na GDA a máte to :D)


Hot Topic

25. listopadu 2012 v 22:28 | Magnumka |  Stores
Na HotTopic.com mají nové dámské triko Green Day. Stojí $20.00 a pokud to dobře chápu, tak při koupi dvou triček dostanete 50% slevu...

Tré's instagram

23. listopadu 2012 v 21:48 | Magnumka |  Photos
Tady dva kousky z Trého instagramu - nevím teda, jestli se jedná o jeho auto, jestli jo, tak chválím výběr: Mercury Comet Caliente Convertible 64'AP

21. listopadu 2012 v 21:43 | Magnumka |  Articles and Interview
V novém čísle AP je recenze na Tré!. Kousky překládat nebudu, počkám na scany. Já jenom tak pro info.. No a kdybyste to nemohli vydržet, tak na fóru GDA to někdo přepsal.

Mike's message

21. listopadu 2012 v 21:38 | Magnumka |  NEWS
u GD.com se ještě zdržím, objevila se tam zpráva od Mika:

 • "S velkou lítostí vás musím informocat, že Kaelem Hainsworth, fanoušek Green Day z Dublinu, náhle zemřel ve věku 17 let, a chceme poslat Kaelemově rodině a přátelům nejhlubší soustrast. Jeho pohřeb bude v úterý, což připadá na Den Díkůvzdání ve Spojených Státech, a slyšet smutnou zprávu v období svátků to vždy udělá ještě znepokojivější. Kaeleme, budeš nám chybět."
  Mike Dirnt

Quatro!

21. listopadu 2012 v 21:32 | Magnumka |  Don't Miss
Na stránkách GreenDay.com je tisková zpráva, ve které se píše, že příští týden na VH1 bude premiéra dokumentu Quatro! Bohužel nemůžu teď přeložit celou tiskovku, ale ta dokument popisuje jako "vtáhnutí diváky za oponu" a že nás tak dostane do světa Green Day během nahrávání trilogie Uno!, Dos! a Tré!

Mike Dirnt v tiskovce říká:

 • "Za poslední rok, co jsme nahrávali tuhle trilogii, jsme udělali několik klipů každý týden, takže fanoušci můžou vidět části nahrávání Uno!, Dos! Tré!. Quatro! o krok přiblíží naše fanoušky tím, že jim ukáže, jaké bylo dělání těhle nahrávek pro nás."
Quatro! bude mít premiéru ve středu, 28. listopadu a to o půlnoci. V průběhu 120 minut, 30. listopadu, bude premiéru následovat vysílání na MTV2 a na programu Palladia v tentýž den.
V tiskovce je ještě psáno, že celé Quatro! bude zveřejněno v roce 2013. Režisérem thoto počinu je Tim Wheeler a role producenta se ujal Tim Lynch pro Farm Legue.
Takže, komplet data vysílání, bohužel nevím kterého časového pásma se týkají tyto časy...
LISTOPAD
 • 28.11. - VH1 - 00:00
 • 30.11. - MTV2 - v průběhu 120 minut po premiéře
 • 30.11. - Palladia - 21:00 a 12:00
PROSINEC
 • 1.12. - Palladia - 17:00
 • 3.12. - Palladia 1:00
 • 6.12. - Palladia - 20:00
 • 8.12. - Palladia - 17:00
 • 11.12. - Palladia - 15:00 a 22:00
 • 17.12. - Palladia - 12:00
 • 2212. - Palladia - 10:00

Album Pick of the Month: Green Day's ¡Dos! - CZECH

19. listopadu 2012 v 22:22 | Magnumka |  Articles and Interview
Recenze přeložená z Fender.com:

Tip album na tento měsíc: Green Day - Dos!

Autor: Glenn McDonald

Když jsem poprvé viděl videoklip Green Day, bylo to taky naposledy, kdy jsem volal kamarádovi kvůli něčemu, co jsem viděl na MTV. (Obávám se, že jsem si z demografie MTV udělal terč už dávno).

Bylo to v roce 1994 a debut Gren Day u majoritního vydavatelství, Dookie, právě vydávalo svůj první singl "Longview," který se okamžitě začal omýlat na MTV i v rockových rádiích. Píseň - okamžitě návyková, tak plná rytmu - byla dokonale dolněna videem, které poukázalo na zajímavou punk-popovou estetiku kapely. Okamžitě jsem řval na svojeho kámoše, ale ten už byl v autobuse. "No, jo, jsou fakt výrazní," řekl. "Pokud se nezhroutí, tak budou dělat narávky navěky."

Naštěstí se Green Day nikdy nezhroutili. Dookie se prodalo 10 milionů kopií, následujících alb se prodalo o 55 milionů kopií víc a s punk rockovou operou American Idiot z roku 2004 (se kterou to dotáhli až na Broadway) vyhráli celou novou generaci fanoušků. Kapela se vystřelila k hvězdné popularitě s neočekávanouchytrostí a slušností.

Celá tahle historie vede k občí poslední nahrávce, Dos!, druhému kousku z trilogie spolu s Uno! (vydáno v říjnu) a Tré, které vyjde příští měsíc. Rychlé, sprosté a (většinou) hlasité, Dos! je zcela uskopokojující nahávka, která táhne kapelu z vlastních pomyslných mantinelů. Tyhle písně jsou krátké a nesouvislé a obsahují napínáky patřící do rockových principů, které vždy doplňovaly zvuk kapely.

V trhaném rockabilly rytmu "Stray Heart" se předvede basák Mike Dirnt i bubeník Tré Cool. "Baby Eyes" vykresluje frontmana Billieho Joe Armstronga jak neformálně, ale intuitivně velí melodii. Téměř vyšinutá energie "Ashley" je špičkou srdce nahrávky. Je tady cítit nebezpečí, když Armstrong zpívá o divokých, sjetých dobách: "I taste the cigarettes and liquor on your breath / We used to call it speed but now it's crystal meth. (Cítím cigarety a chlast ve tvém dechu / Říkali jsme tomu speed, ale teď je perník.)"

Další skladby "brnkaj na drát" rockové historie a společně s tím klasický podpis punk-popu kapely. Uslyšíte typické znaky DNA od všech obvyklých kapel: Stonů, Who, Clash, začáty Replacements.

Pak jsou tady nečekané zvraty: "Wild One," ve které jsou náznaky melodie a harmonie, znějící jako něco co by mohli vytvořit Beach Boys, kdyby se dali dohromady o 250 let později a o 350 mil víc severněji. "Nightlife" se svým lepkavým, plahočivým se rytmusem a zkreslenými vokály by vás mohly nasměrovat k the Doors. Tahle píseň má taky jakýs druh hybridního pun-rapového vokálního příspěvku hosta Lady Cobra. Rapová sekvence rockových skladbách je přibližně nudlová, ale tahle porazí zbytek šancí.

S poslední písničkou "Amy" album končí tak jak začíná - jen Armstrong a kytara. Je to skutečný lamač srdcí. Pocta soulové zpěvačce Amy Winehouse, píseň je zalitá smutkem a lítostí, a budoucími pasážemi, které nám připomínají, čím se evokující textař Armstrong stal: "Is your heart singing out of tune? / Are your eyes just singing the blues? / Dirty records from another time? / Some blood stains on your shoes. (Zpívá tvé srdce falešně? / Zpívají tvoje oči prostě blues? / Sprosté nahrávky z jiné doby / Trocha krve zůstává na tvých botách.)" Refrén je jednoduchý a žalostný: "Amy, please don't go (Amy, prosím neodcházej.)"

Nedávné zprávy naznačují, že je Armstrong na léčení z své vlsatní vůle, což je neuvěřitelně dobrá zpráva, vzhledem k alternativě. Dos! představuje, jak zdatný je Armstrong skladatel a jak důležitou kapelou Green Day zůstávají. kázalo se, že můžete být enormní, světoznámá rocková kapela a pořád můžete dělat soustředěné, uspokojující záznamy. Žádné hroucení, kluci! Potřebujem vás!


Myslím si, že tohle by z recenzí na Dos mohlo stačit.

Tré's Tracklis

19. listopadu 2012 v 21:13 | Magnumka |  NEWS
Švýcarský Warner Music zveřejnil seznam stp z alba Tré! S celkovým časem 46:35 je tohle album nejdelší z celé trilogie.

V rozhovoru pro The Sun řekl Billie o songu "Dirty Rotten Bastards" (6:26):

 • "Je to song napsaný do arén, kdy lidi zpívají s váma, což vás dostane. Chtěli jsme něco podobného jako je 'Jesus of Suburia' nebo b-sidovka Th Beatles 'Abbey Road'. Je tady několik písní, jejichž kombinace vytváří něco, kdy zpíváte společně a můžete na to tančit."

Tuším, že tenhle článek tady v češtině není. Po proletění vypadal celkem dobře, takže na to zítra mrnu blíž a možná ho přeložím. Tady už seznam písní:
 1. Brutal Love
 2. Missing You
 3. 8th Avenue Serenade
 4. Drama Quee
 5. X-Kid
 6. Sex, Drugs & Violence
 7. A Little Boy Named Train
 8. Amanda
 9. Walk Away
 10. Dirty Rotten Bastards
 11. 99 Revolutions
 12. The Forgotten
Album vychází 11. prosince 2012.

People's Choice Awards

18. listopadu 2012 v 20:29 | Magnumka |  NEWS
Green Day byli nominováni na People's Choice Awards v kategorii "Favorite Band." Hlasovat můžete tady a můžete několikrát.

Spolu s Grenny jsou v kategorii nominovaní Linkin Park, Maroon 5, No Doubt a Train.

Greeni byli na tuto cenu nominovaní taky v roce 2006 a vyhráli. Na fotky se můžete podívat na GDA.

Green Day to hedline the Rock The Beach Festival in Helsinki, FInland

17. listopadu 2012 v 20:21 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day budou headlinery na Rock The Beach Festivalu v Helsinkách ve Finsku, který proběhne 26. června.Dos! Reviews, AllMusic's CZECH

16. listopadu 2012 v 22:07 | Magnumka |  Articles and Interview
Mám tady pro vás několik recenzí na Dos!:

Jelikož mě čeká pracovní víkend tak začnu s překlady těch kratších:

AllMusic - 4 hvězdičky

Dva dny po vydání Uno!, prvního kousku ambiciózní pop-punkové trilogie Green Day, se Billie Joe Armstrong zapsal na léčení ze závislosti na různých návykových látkách, které vyvolaly problémy, ty dosáhly vrcholu během krize na stage při vystoupení na radio festivalu víkend před vydáním alba. Netřeba říkat, že to kapele zkomplikovalo plány na turné pro rok 2012, které byly zrušeny a ty na rok 2013 byly upraveny, adatum vydání závěrečného LP Tré! bylo posunuto z ledna do prosince. Uprostřed všeho toho chaosu zbyla jedna nedotčená věc, album Dos!, jenž se objevilo podle plánů v listopadu 2012. Zatímco je tento kousek samozřejmě ze stejného těsta jako Uno!, budete z Dos! mít jiný pocit než z jeho bratrace. Green Day schrastili všechny své písně, které se dají skloňovat s názvem kapely Who na první album, takže z Dos! se stala sbírka vysoko-oktanového garážového popu a flákačského punku. Na začátku Billie Joe prohlásil, že je to "Fuck Time" a opravdu to není jenom legrace. Tohle je "Makeout Party" album, krkolomný sprint písní o dívkách ("Ashley," "Amy"), divokýma kouskama a "Nightlife," jejíž součástí je rozpačitý rap Lady Cobry. Armstrong vyplivne cosi rouhačského sotva brnkne na kytaru, okamžitě vás to nakopne, možná proto, že to připomíná něco od rocku 60. let po punk let 70. V tomhle smyslu připomíná Dos! ohromné prázdniny Green Day z roku 2008 pod názvem Foxboro Hot Tubs (mimochodem song "Fuck Time" byl původně song FHT), ale dodává více požitkářský pocit, dokonce i když bylo nahrávání ráznější a ostřejší než Stop Drop and Roll!!!! Možná, že to všechno kvůli Armstrongovu zhroucení po nahrávání, ale z opcitu, že se chce mít fajn za každou cenu, se chytil rychle slábnoucí minulosti. Zřejmě jej dohnaly všechny párty, ale zatímco závodil bezohledně, střihnul si tuhle skvělou malou párty nahrávku.

The Rev's tweets..?

15. listopadu 2012 v 20:51 | Magnumka |  Side Bands
Před nějakou dobou jsem si na Twitteru přidala účet Foxboro Hot Tubs. Už teda nevím z jakého důvodu to bylo, protože se tam snažím sledovat opravdu oficiální účty a ne nějaké co jen předstírají. Nepamatuju si teda, kde jsem k tomuto odkazu přišla, nejsem si tím jistá, ale možná by mohl být pravý. A pokud je, tak se Reverend Strychnine Twitch rozhodl asi v rámci terapie ozvat. Rev zkratka pro Reverenda:
 • @bjaofficial bro, you stole our song?
  • @bjaofficial brácho, tys nám ukrad náš song?
 • it's aiiiight - this rev thinks sharing is caring ;)
  • je to v pohoděěěě - tenhle rev si myslí, že sdílet znamená starat se
Pokud o pravosti nebo nepravosti tohoto účtu víte víc, dejte mi vědět.

Guitar World's interview with Billie Joe

15. listopadu 2012 v 20:21 | Magnumka |  Articles and Interview
Na stránkách Guitar World je rozhovor s Billiem o aktuální trilogii. Mělo by se jednat o totéž, co jsem překládala minulý měsíc.... aaa jak tak koukám tak je. No pokud jste to ještě nečetli, mrkněte na to, jedná se o pěkný rozhovor.

 • "Na našem posledním turné jsme hráli hodně starých písní jakou jsou 'Who Wrote Holden Caulfield?' nebo 'One For The Razorbacks.' Byla to fakt zábava. A někdy, když jste uprostřed písně si řeknete 'Ježiš, vzpomínám si, o kom byla tahle píseň. Vzpomínám si, jak jsem se tehdy cítil. Jak moc je to teď pro mě důležité? Můžete se do toho úplně ponořit a ztratit se v tom a vystupujete s tím před 10 000 lidmi nebo tak nějak. Je to cesta k návratu. Myslím, že jsme to byli ochotni udělat i před posledním turné, ale pak jsme začali tyhle písničky přenášet dovnitř. Vždycky jsme chtěli psát písničky, které budeme moct zahrát i o dvacet let později, stejně jako jsou schopni Rolling Stones zahrát '19th Nercous Breakdown' a podobný materiál."

Review: Green Day's 'Dos!' a jolt of fun and surprises

14. listopadu 2012 v 20:31 | Magnumka |  Articles and Interview
Jestli máte chť, mrkněte se na recenzi na Dos! na LATimes.com. Zatím o překládat nebudu, uvidíme jestli se k tomu budu mít později. Pokud by na tom někdo z vás trval, tak napište a uvidíme.
Ještě jsem to ani nečetla, takže nevím, jeslti se jim album nakonec líbilo, nebo ne, nese však název "Dos! Green Day je nával zábavy a překvapení."

Technical Museum in Ostrava

13. listopadu 2012 v 23:27 | Magnumka |  About Me
Mám pro vás možná špatnou zprávu - za pár týdnů mi začne zkouškové období, takže na překlady bude času tolik co teď, nebo míň.. je tady ale další věc. Našla jsem si brigádu, takže mám před sebou spoustu pracovních víkendů. Samozřejmě ne všechny. Po blog to snad nebude moc znamenat, novinky budou přibývat jako obvykle, překlady článků by se měly držet asi v aktuálním tempu.

No a teď k té mojí práci - pracuju jako průvodce v Technickém muzeu v Ostravě v oblasti Dolních Vítkovic. Tento týden se bude otevíra nový areál, kde budu pracovat já. Najdete tam menší průlet historií techniky od textilu, přes metalurgii, auta, kosmonautiku až třeba k akustice (samozřejmě nevypisuju všechno).
Pokud budete mít někdy cestu přes Ostravu, zastavte se - možná, že to zní dost odborně a nezáživně, ale máme pro vás přichystaný odlehčený komentář, ezaťužejeme žádnými přesnými daty, hmotnostmi, rozměry apod. jen kdyby někdo chtěl, takže se snad o žádnou hrůzu jednat nebude. Navíc to není klasické muzeum, na všechno si tam můžete sáhnout, vyzkoušet si různé věci (např. obrábět na soustruhu, rozpohybovat "parní stroj," nebo zastavit vlak).
Pokud byste měli cestu během následujícího měsíce, buďte k průvodcům shovívaví, texty jsme dostali nedávno a jsme "odborníci" každý přes něco jiného, a ne vždy přes to, k čemu nás ten den přiřadí. Nějaký čas nám zabere než všemu přijdeme nakloub a pozjišťujeme další informace.

Jestli chcete, podívejte se na web. Ještě bych vás ale předem upozornila, že se jedná o průmyslový areál, takže pokud byste zvažovali návštěvu, vyhněte se bílým věcem, vysokým podpatkům, žabkám apod.


!DOS!

13. listopadu 2012 v 21:55 | Magnumka |  Stores
Dneska vyšlo Dos! a zvláštní je, že ve stejný den vyšlo i v US, tam to mívají většinou o den/dva pozdějc... no co už. Začnu odkazem na Mikův instagram, kde u fotky napsal:

 • Thak you all for your support! You are the greatest fucking people/Fans Ever! Tomorrow is for you guys!!! XX
  • Díky vám všem za vaši podporu! Jste kurva ti nejlepší lidi/fanoušci vůbec! Zítřek je pro vás lidi!!! XX

Album Dos!, druhý kousek trilogie, vyšel dva měsíce po Uno!, které vyšlo 25. září.

Pokud jste si album ještě nemohli koupit, nebo to ani neplánujete, můžete si ho poslechnout na RollingStone.com. Pokud patříte mezi ty, co si radši místo CD nebo LP koupí digitální verzi, pak jsou tady odkazy na Amazon ($5.00-ělo by se jednat o dočasnou cenu), iTunes ($9.99). Album si můžete koupit samozřejmě i v pevném provedení. Tady ukzka jak se asi pohybujou ceny:
To by na orientaci mohlo stačit - ceny jsou stejné jako ceny Uno! Pokud jste si objednali Ultimate Box Set, dostali jste na mejl odkaz, kde jste si mohli album stáhnout.. v tomto případě byl ale problém s Fuck Time, který prý nebylo možné stáhnout.

No a tady přidávám krátký trailer k Dos! Myslím si, že dál už snad nic, jo ještě seznam stop:

 1. See You Tonight
 2. Fuck Time
 3. Stop When The Red Lights Flash
 4. Lazy Bones
 5. Wild One
 6. Makeout Party
 7. Stray Heart
 8. Ashley
 9. Baby Eyes
 10. Lady Cobra
 11. Nightlife
 12. Wow! That's Loud
 13. Amy


GDA tumblr

13. listopadu 2012 v 18:01 | Magnumka |  Photos
Myslím, že stránku tumblr nemusím většine představovat - server, na kterém jsou převážně fotky. Teď na tomto serveru můžete sledovat i GDA, podle všeho to nemají v plánu poižívat jako stránku pro žhavé novinky, ale jak to teda budou používat ještě sami neví.
Podívat se na ně můžete tady.

Manchaster's theatre

13. listopadu 2012 v 17:56 | Magnumka |  American Idiot Musical
Jestli se chcete mrknout, jak to vypadá v divadle v Manchasteru, ve kterém se bde hrát muzikál American Idiot, tak přejděte tady... neuvěřitelné..

Gren Day: Rock Band 3

12. listopadu 2012 v 20:23 | Magnumka |  Related
Lidi od Rock Band oznámili, že zítra, 13. listopadu, budou do Rock Band 3 k mání nové songy Green Day. Mělo by se jednat o 4 různé balíčky písní: buď si můžete objednat album za tyhle ceny nebo každý song zvlášť za $1.99/song (cena pro Wii $2.00). Všechno je pro Xbox 360, Playstation 3, Wii.
 • Green Day Pack 04 ($5.49)
  • Geek Sting Breath
  • Nice Guys Finish Last
  • Hitchin' A Ride
 • 21st Century Breakdown ($19.99)
 • American Idiot ($17.99)
 • Dookie ($19.99)

Music Serve - !Dos! Review

12. listopadu 2012 v 20:15 | Magnumka |  Articles and Interview
Jetsli máte chuť, přečtěte si recenzi na Dos! na Music Serveru...já osobně jejich články moc nemusím, ale to je každého věc.
Každopádně podle nadpisu se jim Dos! líbí víc než Uno!: "Tonoucí Trilogie se stébla chytla".

 • Pokud vás minul podprůměrný úvodní díl trilogie, nechte jej ležet a sáhněte prvně po tom druhém. Ten nastolil vzestupnou tendenci, která, bude-li pokračovat, může v prosinci dohodit opravdu zajímavou nahrávku. Vůbec nejlepší ale bude, když se vrátíte v čase a pojedete od Idiota zpátky na začátek devadesátých let. Tahle opačná chronologie funguje a věřte mi, že přepnout zpátky do současnosti nebude vůbec jednoduché.

MTV's EMA 2012

11. listopadu 2012 v 22:44 | Magnumka |  NEWS
Green Day na MTV EMA nevyhrli ani v jedné kategorii. Kategorii Best Live jim ukradla Taylor Swift jestli si pamatuju a Best Rock si odnesli Linkin Park.

Green Day will headlinethe BBK Live Fest in Spain

11. listopadu 2012 v 18:03 | Magnumka |  Tour and Concerts
Ještě u ohlašování koncertů zůstanu, Green Day oznámili koncert na festivalu ve Španělsku:

 • 13. červenec 2013 - Bilbao, Španělsko - BBK Live Festival
Greeni jsou hláčeni jako headlineři a spolu s nimi na festivalu vystoupí kapely jako jsou Depeche Mode a Two Door Cinema Club. Lístky se dají koupit už teď a stojí Ł70 (asi 2170 Kč), lísky na jednotlivé dny budou k mání od prosince.
Celý seznam koncertů najdete tady.

The Big Cats announced two shows

11. listopadu 2012 v 17:56 | Magnumka |  Related
Kapela The Big Cats vedlejšího kytaristy Green Day, Jasona Whita, oznámila dva koncerty:

 • 24. listopaduThe White Tavern, Little Rock, Arkansas
 • 1. prosince - Carrollton Station, New Orleans, Lousiana
Big Cats vydalo druhou část dvojalba, více o něm tady.

MTV EMA 2012

11. listopadu 2012 v 17:39 | Magnumka |  Don't Miss
Ještě jednou připomínám, že dnes od 21:00 můžete sledovat přímý přenos předávání cen MTV EMA. Sledovat můžete samozřejmě na českém MTV. Green Day jsou nominovaní hned ve dvou kategoriích - nejlepší live a nejlepší rock. Jestli se tam ale objeví, o tom pochybuju..

 • MTV CZ - 21:00 - EMA's 2012

"So what?!"

11. listopadu 2012 v 11:10 | Magnumka |  Photos

Fotku mi poslala Lee.

Nylon Guys - Green Day are back and louder than ever - CZECH

11. listopadu 2012 v 1:59 | Magnumka |  Articles and Interview
Kdyby scany zmizely, přejděte na GDA:

Pozn.- haiku, idiom - ustálené spojení slov, falanga - policejní kordon


ZLEVA: na mikovi: jeho vlastní oblečení, na billiem: jeho vlastní bunda a opasek, triko z alternative, jeany z lip service, na trém: bunda z allsaints, triko z bdg, vyrobený na zakázku brandly st. john, kalhoty z brandly st. john and tre cool, opasek z belt one out.

AMERIČTÍ POP-PUNKOVÍ
nositelé ceny sedí v hale s univerzitní pamětní deskou oslavující vítěze Nobelovy ceny fakulty. Hodně opálený s nabravenými vlasy na černo svýma zelenýma očima mrká Billie Joe Armstrong jako hulič ve třídě, po celodenní zkoušce kapely ve vedlejší sportovní aréně. "Právě jsme se znovu pustili do nového materiálu a hrli je znova a znova, jenom tak si je můžeme nacvičit pořádně," říká. Tenhle nový materiál pochází ze tří desítek písní, které jsou ve vrcholném díle Green Day Uno!, Dos! a Tré!. A právě nadcházející turné bylo podnětem pro tento tajný pobyt v UC Irvine. Jeho oči si navykly na odpolední slunce, které zahallo místnost, obešel okolo seznamu Nobelovek na zdi, zběžně si ji prohlídl: dvojitá pohroma v chemii a fyzice z roku 1995, triumf v biochemii z roku 2004. "Co jim trvalo devět let, než dostali další?" Vtipkuje Armstrong svým Severo-Kalifornským huhňáním, pak se otočil tváří vpřed s potutelným, jemným odfkrnutím. "Flákači."


Billie Joe Armstrong je možná středoškolský odpadlík s nesmyslným jsménem, který v roce 1994 prorazil s písní o hulení. Ale jestliže fyzik z UC dostal v roce 1995 Nobelovku za nalezení částeček subatomární hmoty, Armstrong si jistě zaslouží vyznamenání za svůj vlastní průlom o rok dříve. Asi uprostřed setu reen Day na globálním stage Woodstocku '94 vše modrovlasý zpěvák zastavil, postavil se s trsemtmavě hnědé hmoty, nacpal si ji do pusy a jako Archimédes prohlásil: "Pokud budete jíst sračky, nezemřete!" - tehdy oficálně seznámil masy po celém světě s pojmem "punk rock." Ale o 18 let později je tady Armstrong na UC anomálie, což je mu vlastní, tak jako fyzik k tomu fyzikálnímu projektu: pět stop a sedm palců velké jádro reaktoru jaderné elektrárny vyplňuje venku arénu.
Tento Zelený Stoj vydal asi desítku neobvyklých alb, prodali neobvyklých 66 milionů kopií a usadili se ve všech zábavných sférách od punku k rocku, od rocku k rockové opeře, od rockové opery k Rock Band, odtud na Broadway a z Broadwaye k The Voice na NBC, kde porotu zdobí otrhaně vypadjící mentor vedle neposkvrněné Christiny Aguilery: kouč, který teď popisuje jeho roli jako "pokoušel se udržet soutěžící aby nešíleli." Jop, další důkaz, že kdo umí, umí, a kdo neumí, ten učí.
Je mnoho věcí, ale nervozita autora "Basket Case" není zázrakem v nezešílení. To, co pohánělo dvě koncepční alba z sebou, pak světové turné a dále pomohlo režisérovi začlenit toto dílo na Broadway v podobě American Idiot: The Musical (a celovečerní film naplánovaný na vydání v roce 2013) nebylo to, co se dá najít v těch děsně stabilních lidech. Je to věc, kterou najdete v dobitém příteli, který se vrací z ranního surfování poblíž jeho domu v Newport Beach (rituál, který začal před pěti lety), vidí odpolední otvíračku a říká "Víte co? Myslím, že napíšu 60 nových písní, nahraju všechny své části a souzvuky sám, pak nemilosrdně provrtám svou kapelu, dokud nebudeme mít 37 zbraní nejlepší kvality, pak vydáme samostatné tři alba pojmenované Uno!, Dos! a Tré!, které vydáme s dvouměsíčním intervalem končícím v lednu 2013."
Pokud nikdo, tak Billie Joe Armstrong navrhnul, že samotná myšlenka je aburdní. Je to absurdní, navzdory skutečnosti, že k tomu došlo. Jenom to není až tak absurdní, jako byl vyhlídka, že tomuhle klukovi na UC Irvine s tetováním, Chuck Taylorkama a černou koženou bundou ve stylu filmu z roku 1940 "juvenile deliquent" - který je víc punk než je nezralý James Dean - který se vyhýbá očnímu kontaktu při rychle se objevujícím pokřiveném úsměvu, je stejně jako jeho spoluhráčům, skoro 40 let.

"Nemůžu se nazývat 'dospělým' nebo 'mužem', nebo 'mužodítětem'."
Billie Joe Armstrong

Uno!, Dos! a Tré! nezní jako kdyby byly nahrané kapelou, která má na svém kilometrovníku 25 let, vliv původu Green Day a rozhodování rozpoutalo tohoto ducha. Aby unikli politickému vyprávění svých posledních dvou koncepčních alb, Green Day poklepali na žílu garážového rocku ze 60. let kompilace Nuggets, společně s dalšími kapelami jako jsou AC/DC, Cheap Trick a další power-popové hrdiny jejich mládí. Taky se znovu přesunuli k bezohlednosti, která nastartovala trio k nahrání jejich indie alba Kerplunk a taky nástupce, který zahájil jejich sféru vlivu, Dookie. Nové songy jako "Carpe Diem," a "Loss of Control" přivádí Gren Day se svým dlouholetým manažerem Robem Cavallem, nazývá nejvíce zřemé základní kvality kapely: "Jsou jako atomovka, nebo nákladní vlak řítící se přímo na vás." Na Uno!, Dos! a Tré! se velmi podepisuje rok pěti-denních týdnů, který trio (společně s pomcným kytaristou Jasonem Whitem) strávilo ve studiu v Oaklandu, v Jingletown naaranžovali a dodělali nový materiál, zatímco Armstrong psal stále nové písně. Napsal tak třeba "99 Revolutions" inspirovanou Occupy Oakland, o světě za dveřmi. Ale jako kompilace odhalují alba něco více osobního a hlubšího o jejich autorovi.
Trilogie dokumentuje zamindrákovaný život vytáčený do nejvyšších otáček, napětí pohání celou trilogii. Zatímco je vše prozatím založeno hlavně na Armstrongově domově v East Bay, toto je taky první album Green Day napsané z velké části v New Yorku, který autor zblízka prozkoumal po skončení na scéně. Klubový song "Kill the DJ" představuje vibrace a hlu města, zatímco "Troublemaker" vykresluje noční scénu s jednoduchostí haiku "Walking after dark/In the New York City park/Beer goggles left in the club/A pocket full of pills (Procházím se po setmění/v parku v New York City/pivní brýle zůstaly v klubu/plná kapsa prášků)". A pro případ, že by vám unikla pointa, Fuck Time odhaluje stále mladého muže, který nebude té noci něžný. Mezi všemi je perioda, která mluví o době, kdy Armstrong posouval hranice, jako každý, kdo má za sebou 18 let manželství se dvěma dospívajícími syny a klidné svědomí jak jen může mít.
Táta, manžel a megaplatinová rocková hvězda už téměř dvě desetiletí, Armstrong znal touhu oproti závazku mnohem dřív, než oslaví letošní jubilejní narozeniny. "Bylo to znovuprožití," říká o svých 40. narozeninách 17. února. "Protože tři měsíce před tím jsem byl na pokraji nervového zhroucení. Pak, když se to stalo, řekl jsem si 'Ou, jsem pořád naživu!" Ale hysterie se usadila do okolního neklidu. Podívejte se bokem do dálky, bál se jediného kusu šmuku, snubního prstenu a přemýšlení o svém čase stráveným s kočárkem. "To je to, kvůli čemu jsem v poslední době vyšiloval," říká. "Jak mě to mine. A tak si říkám 'No do svaté prdele, je mi skoro 40.' Pořád se cítím stejně, pořád skoro stejně i vypadám. Ale najednou si na něco takového vzpomenu a napadně mě 'Jasně!' a pak 'Joo, to bylo před 10 lety.' Nebo když vidím pěknou holku, které může být tak 22 - tak vždycky dělám tohle - reaguju 'To je pěkná holka,' ale pak 'Ježiš chlape, moje první nahrávka vyšla když jí bylo...jeden.'"


- sako tompman, košile John Varvatos, jeany lip service, vlastní opasek.

"Dokonce ani nepoužívám slovo, prostě říkám, že jsem X-kid."
Billie Joe Armstrong


Když vyšla první nahrávka, Armstrong ji pojmenoval 39/Smooth po věku svého nejstaršího bratra Alana, kterému je teď 60, je jediný ze šesti surozenců Armstrongových, u kterého je 22 let věkového rozdílu jen jednou ze sociálně-historického útvaru, které Armstronga připodobňují k Billymu Pilgrimovi z Vonnegut: někdo, kdo se vzpříčil v čase. Od svého dětství si prošel několika předěly, které na začátku 90. let nabraly hardcorové tempo: Když mu bylo 10, přišel o otce, ve 22 se stal mažnelem, otcem se stal ve 23, milionářem ve 25, a přes to všechno, vidět milované jak umírají tak různě a tak často, říká: "Už jsem se vůči tomu stal skoro necitelný. Po mém otci se to začalo stávat mým kamarádům. Jay zemřel, když nám bylo kolem 19. Pak můj kamarád Lucky spáchal sebevraždu. Teď nedávno si vzal život náš kamarád Brando." Všichni tito přátelé žijí s dalšími přáteli, nepřáteli, rodiči a Armstrongovými "imaginárními ex-přítelkyněmi," které vždy sídlili v populárních písních Green Day. Ale v důsledku dvou koncepčních alb se tyto ztráty staly téměř přívalovou silou.
"Každých devět, nebo 10 let, se zdá, že procházíme jakýmsi tvůrčím obdobím," říká basák Green Day, Mike Dirnt. "A máte tendenci přidávat naléhavosti různým věcem - ať už proto, že je to vaše první nahrávka a chcete ve světě něco dokázat, nebo proto, že jenom vidíte život plynout." Dirnt příliš poukazuje na ztraceného přítele kapely, Branda, jehož sebevražda padla na poslední koncert minulého světového turné Green Day. "Tohle prostě na váš život přidá obrovský vykřičník," říká o tomto a dalších nedávných úmrtích, včetně úmrtí Dirntova otce. "V určitém okamžiku poté, co jsme se rozhodli vydat tři alba, jsme svoji opatrnost prostě hodili za hlavu."
Zdá se, že opatrnost je pro písně Green Day nepodstatnou přísadou. Ale tenhle styl divoké intenzity trilogie Uno!, Dos! a Tré! není pouze to, co nazývají "mladistvá naléhavost," ale něco, ještě více nepozorného a zoufalého. Písně mluvící z mládí a dospělosti současně, s trýznivým zaměřením, které táhne tam a zpět ve směrech, jenž ovládají songwriteři a nedělají to moc dlouho. Tento oheň albům vyhrál možné brzké srovnání s Dookie. Ale to album z roku 1994 s písněmi o nudě, masturbaci a duševních nemocech se stalo idiomem vysokého punku. Zatímco většina nové trilogie je založena na závratných třech akordech, prototypy Tweetů o Dookie, tento pop-punkový doručovací systém nyní kóduje tolik prožitých zkušeností, že srovnání mezi oběma alby je absurdní, pravdivé a srdcervoucí najednou.

Hlavní podobnost mezi albem z 94. a posledními třemi je rychlost provedení. "[Billie Joe] nazpíval Dookie za čtyři nebo pět dní, celé album," říká Rob Cavallo. "Ale to úžasné tentokrát je to, že nazpívání vokálů i dalších souzvuků na všech třech albech, mu zabralo asi dvě hodiny na song. Myslím tím, že je rychlý a to ve srovnání s kýmkoliv, ale to, že to dokázal během všech tří alb, je neslýchané." Bubeník Tré Cool poznal frenetické tempo posledních desetiletí, ale cítil něco odvážnějšího a intenzivnějšího. "Psal strašně rychle, vůbec neměl čas na to, aby se nějak odreagoval," říká Cool. "A tentokrát nepsal texty přes postavy, jako na minulých dvou albech. Tentokrát psal sám o sobě, o svém vlastním zázemí a okolí, o své představivosti a srdci. No a tohle všechno napsal do písní."
Jak písně přicházely, zahrál Armstrong hrubé mixy svým přátelům ve svém Mini Cooperu, kdy projížděli Rockridge, Claremont, Piedmont, během čehož si prošel všemi výraznými body svého mládí - taková chvíle, kdy vm proběhne život před ušima. Snědá dívka popíjející Olde Englishv Oaklandském skladišti v songu "Sweet 16" není jednou z těch "imaginárních ex-přítelkyní," které Armstrong někdy zakompletuje do písní. Je Libanonka, Minneapoliská punk-rockerka jménem Adrienne, kterou potkal v roce 1990 při turné Green Day, dívka, která se stala jeho přítelkyní na dopisování, následně jeho přítelkyně, pak - jako mrknutím oka - jeho manželka a matka jeho dvou synů Joeyho Marciana, 17 a Jakoba Dangera, 14. Starý gang Rumblefish na který odkazuje "Rusty James" pochází z Berkeleyské punk rockové scény Gilman Street, odkud Green Day vzešli. A když se stali slavní, vyhodili je odtama - Oedipův komplex, Armstrong je žijící hvězda, ženatý, je otcem, to vše během pouhých dvou let.
V klidném sále na UC Irvine se odsunul od stolu, aby nám objasnil jednu z klíčových scén po show Green Day v Chicagu v roce 94: Armstrong odešel ze scény, prošel přes falangu se sekuriťáky za zadkem, kteří drželi ječící, po autogramu toužící fanoušky. Minul je a potkal potetované punkové holky se zelenými vlasy, popíjící pivka před autobusem, ve kterém byla jeho žena a syn. "Ta holka řekla 'Hej, Billie Joe, pojď se s náma ven napít.' A já odpověděl 'Musím do autobusu, mám tam rodinu.' A ona na to-" napodobil ptáka mávajícího křídly- "FAJN, JDI DO PRDELE TY HAJZLE!!' A já vešel do autousu. Můj syn skákal nahatý nahoru a dolů a říkal "Ahoj tati! Ahoj tati!', Adrienne řekla 'Ta děvka tam venku právě řekla, Jdi do prdele ty hajzle?!' Snažil jsem se zabránit tomu, aby vyběhla ven a nakopala té holce prdel, udržet svoji holku, aby nešílela." Zastavil se. "To byl celý můj život během sedmi vteřin."
O několik let později je najednou pousta Armstrongova tvůrčího života zamrzlá, tak jako to můžete slyšet v polovině kytarových tónech, sólech, melodiích a prostestních písní pracující třídy za posledních 10 let. Armstrong byl se svou mladou rodinou na letišti v Minneapolis, kde skoro narazil do Joe Strummera. Ve městě se svou kapelou Los Mescaleros, pozval Strummer okamžitě Armstronga na show, a poté Armstrong pozval Strummera na pozdější show Lifter Puller (teď Hold Steady). "Měli bychom si pronajmout minivan," vzpomíná. "Takže, na jednom zadím sedadle tady máme dětskou sedačku a na té druhé Joeyho Strummera." Ke konci noci spolu všichni seděli venku, na takovém malém místě, kde byli dohromady s místními obyvateli a probírali fakta o jednom z nich, o Joe Strumerovi. Když Armstrong odcházel, bývalý frontman Clash ho zastavil. "Nevím, jestli to tak myslel nebo ne," říká teď Armstrong. "Ale zařval 'Jsi ten nejlepší zpěvák v Americe.'" To je něco, co je tak známé, jako "dobrou noc."
Ale i posuzovači čistých vokálů to vidí stejně jako Strummer. "Jeho hlas je jedinečný v tom, že je to přímá linka z jeho srdce," říká Michael Mayer, který upravil písně pro American Idiot: Muzikál a přivedl do New York City k Broadwayskému obsazení nováčka Billieho Joe Armstronga do role St. Jimmyho. "Myslím tím, že jsem předtím slyšel o umělcích jako je on. Říkalo se to o Al Johnsonovi, který dokázal čistě zasáhnout publikum, které bylo opojné. Totéž s Eltonem Johnem, nebo Judy Garland, nebo Adele - v jejich případě mluvíme o jejich efektu při hraní naživo. Nikdy to nebylo o nich. Je to práve tahle čistá láska k tomu, potěšit lidi a předat poselství."


"V té chvíli, kdy jsme se rozhodli vydat tři alba, hodili jsme opatrnost za hlavu."
Mike Dirnt

- bunda vivienne westwood, Mikovo vlastní triko, jeany, přívěsky a opasek.


Nejvíce šokující zpráva o Uno!, Dos! a Tré! přichází - v typické móde Green Day - hned po vybalení z krabičky. Je to v ostrých textech a vokálech posílajících do prdele prvního singlu, "Oh Love," song, který uzavírá první kapitolu trilogie, která slouží k vyvolání chtivosti po nezhýralém aktu, který navzuje v Dos! V téhle souvislosti to funguje dobře, jen nepatrně méně v lehkovážném počinu Samuela Bayera, videoklipu, v němž jsou obsazeny modelky s prázdnýma očima. Ale pokud si to jenom poslechnete, vlastní síla je jiná, než jakékoliv jiné písně Green Day.
Píseň přišla brzy a každý, kdo ji slyšel, to cítil stejně. Herec a zpěvák John Gallagher Jr., který se s Armstrongem po hraní hlavní role v American Idiot spřátelil, slyšel porpvé "Oh Love" z Armstongova laptopu v jeho apartmá v NYC. "Okamžitě jsem měl pocit, že ta píseň mohla být napsána pouze teď," říká Gallagher. "Nemohla být napsána v roce 1994. Je v ní něco, co vás udrží v pozornosti ve 2:50 i ve 3:20, pořád vás vede. Ale má takovou tu punk rockovou naléhavost s vytřeštěnýma očima, s mnohem více zranitelnosti a nahosti."
Tahle píseň, která udává tón, zvýšila laťku pro celé Uno!, Dos! a Tré!, "prostě přišla odnikud," říká Armstrong. "Napsal jsem ji hodně brzo, během letního válení se v Newport Beach, bylo to kolem poledne, když všecky děcka jezdily na skejtu a tak. Přišel jsem s riffem, nahrál si ho na iPhone, pak jsem šel do svého studia, nahrál všechny nástroje, udělal harmonii, zmixoval to a pak jsem si to strčil do auta. Řekl jsem jenom 'No kurva!'"
Jeslti je tahle píseň motlitbou - k lásce v jedné verzi, k životu v druhé - je jako ten druh, který popisuje C.S. Lewis jako nedobrovolné, nevyhnutelné, a řekl to jen proto, že si nemůžete pomoct to neříct. "O nenávisti a podpálení věcí hrozně dlouho," přemítá tiše Armstrong. "Myslím, že to bylo v době, kdy jsem napsal tohle." 'Tohle' byla láska ve všech jejích formách, podobách, rodiných příslušnících a převlecích.

"Billie psal sám o sobě, o svém vlastním zázemí a okolí, o své představivosti a srdci a tohle všechno napsal do písní"
Tré Cool

Jantarová světla osvětlující stage Green Day v aréně UC Irvine, podlaha pod mikrofonem, na které stojí, je posetá lety alternativních seznamů produktů nekonečného lazení a jemného dolaďování přátel, kteří viděli jak se z Armstronga stává uzlík nervů. Na straně stage stojí ve stojanu asi desítka kytar Gibson a jeden modrý miláček Fender Stratocaster, který představuje nestarší a nejdelší vztah v Armstrongově životě. Jehomatka mu dala tuhle kytaru když mu bylo 10 a Armstrong ji pojmenoval Blue. Vypadá přesně jako modrý miláček Fender Strat, kterou viděl v klipu Amy Wineouse na YouTube, což jej inspirovalo k napsání nové písně "Amy."
"Bylo tam vidět tu kytaru a taky lidi, co seděli a poslouchali jak hraje," vzpomíná Armstrong. "A objevily se všechny ty emoce. Prostě jsem se cítil tak..." Zdá se, že hledá správné slova kdesi v dáli. "Je to prostě.... je to na hovno, myslet na někoho kdo opravdu potřeboval péči a... bylo to prostě... smutné." Blue je pokryta nálepkami různých kapel (The Frustrators) a motorkářských klubů (Cycle Zombies), ale na zadní straně je fotografie Armstronga ze sedmé třídy, který se nijak neliší od "X-kid," jak si teď říká. Tento pojem najdete na Tré!, píseň částečně inspirovaná sebevraždou jednoho dlouholetého kamaráda Green Day. Ale taky mluví k určitému děcku, kterému dal Armstrong hlas na více než deset let, John Gallgher Jr. poslouchal American Idiot tak posedle, několik let před tím, než si vůbec představil, že by tyto písně mohl zpívat na stage. "Tolik z té nahrávky je o těch bezejmených tvářích, neklidném mládí," říká Gallagher Jr. "A slyšet to vyjádřené tímhle stylem bylo tak posilující a taky srdcervoucí."
Je zřejmé, že výraz "X-kid" je pro Armstrongovo využití mnohem složitější, jeho 16 letý syn je teď ve stejném věk, kdy on sám začínal svou rock'n'rollovou kariéru. "Nemůžu sám sebe nazývat 'dospělým' nebo 'mužem'," směje se Armstrong. "Nemůžu použít ani slovo mužodítě'." Prostě jenom říkám, že jsem 'X-kid'." Ale je pravda, že "X" shodou okolností negovalo celou generaci před tím, než tuto značku dostal Armstrong, idiot-vědec, nebo obojí. "Myslím si, že lidem uchází, jak intuitivně přesné jsou texty Billieho Joe a jak odrážejí dnešní kulturu," říká Rob Cavallo. "Kapela je tak výrazná a energická, že je snadné zapomenout, že melodie a záměr textu jsou silné. Myslím si, že je blíže tomu, jak se dnes lidé opravdu cítí, než kterýkoliv jiný umělec. A většina lidí si ani neuvědomí, jak moc blízko jim je."
Armstrong má nahoře na hrudníku pod krkem blízko kličních kostí tetování, keré je sotva viditelné nad límcem jeho pruhované Henley košile, počátek toho, co ho k tomu vedlo sahá velmi daleko. Jeho tajemný nápis říká: "Be silently drawn (být tiše stažen)." Jedná se o úryvek básně perského básníka Rumiho ze 13. století, ale Armstrong to našel na papírku ležícím na chodníku u koše v Oaklandu. "Bylo to asi před dvanácti lety, ráno jsem se procházel a uviděl to tam, kus papíru, na kterém bylo 'Být tiše stažen'." Z nějakého důvodu ten špinavý papírek sebral a přilepil na zeď vedle postele, kde zůstal celých 10 let. "Prostě jsem si říkal, že je to zní cool," říká. "Neměl jsem páru, co to znamená nebo tak." Před dvěma lety našla Adrienne celou citaci a napsala mu co chybělo: 'Nech se tiše stáhnout silnější přitažlivostí, toho, co opravdu miluješ.' Na závěr o nápise ze zdi, který má vytetován nad srdcem říká: "Protože pak to bylo jako: Musím."


- oblek agnés b., košile express, kravata volcom.

stylista: brandy st. john, vlasy: stanton duke snyder, vizážista: genesis garcia s pomocí margaret maldonado, foto: john maxwell a byron nickelberry, retuš: la butique, foceno ve vorhees studios, newport beach.Felisha Tolentino's photos

10. listopadu 2012 v 21:15 | Magnumka |  Photos
Mrkněte se na stránky fotografky Felishy Tolentino, najdete tam fotky z bookletů a další. Myslím, že k tomu není co dodávat, takže vás odkážu na FelishaTolentino.com (kategorie vpravo) a tady její stránka na Tumblr.
Můžete si taky na GreenDay.com objednat 40-ti stránkovou knihu fotek a textů Uno! za $29,99 - autorem fotek je právě Felisha.Mark Hoppus sends a message to GD and BJA

10. listopadu 2012 v 1:32 | Magnumka |  Related
Mark Hoppus z Blink 182 nedávno udělal rozhovor se CBS Local, kde mluví o Billieho výstupu na iHeart Radio Festivalu a o jeho léčení které následovalo:
 • "Viděl jsem, co se stalo na scéně a o dva dny později jsem viděl oznámení, nebo co to bylo, že se rozhodl yhledat pomoc. Myslím, že je to skvělé, pokud je to to, co potřebuje, a přeju jim všechno nejlepší. Jsou úžasná kapela a fakt cool chlapi a doufám, že je v jejich světě všecho vpořádku."
Mark pak svou řeč zakončil tímto:
 • "Z toho co jsem slyšel ve zprávách, nevím toho dost. Doufám, že je Billiemu dobře, doufám, že je kapela na dobrém místě a samozřejmě jim nepřeju nic jiného, než zdraví a úspěch."
Takže asi tak, sice nám ze strany Green Day či jejich týmu nebyly v poslední době oznámeny žádné extra novinky, ale je fajn vidět, že si umělci navzjem drží pěsti. Celý článek najdete tady.

About..

10. listopadu 2012 v 1:21 | Magnumka |  Warehouse
Co se týče článku z Nylon Guys, tak jsem se do toho dneska zakousla a jsem za polovinou. Pokud se zadaří, zítra bych to mohla dodělat a když se nezadaří, dodělám to v neděli... Teda pokud se někde u něčeho nezaseknu, protože překlad těch desetikilometrových vět to trochu ztěžuje. Každopádně vám můžu říct, že je článek psán moc hezky a máte se na co těšit.

Dos! vinyl with "Drama Queen" instead of "Stray Heart"

9. listopadu 2012 v 21:55 | Magnumka |  Stores
Pokud je mezi vámi někdo kdo má to štěstí a má doma gramofon, pak tahle novinka patří jemu. Pokud si totiž objednáte vinyl Dos!, máte možnost si poslechnout "Drama Queen" z alba Tré! o měsíc dříve.

"Drama Queen" měla být původně na Dos!, ale nakonec ji kluci prohodili se "Stray Heart." A v tom to je - vinyly byly vyrobeny dříve, než k této změně došlo, takže tady je Dos! s "Drama Queen" místo "Stray Heart."

Objednávat můžete např. přes GreenDay.com, kde vinyl stojí $22.98. Hot Topic má exkluzivní verzi na modrém podkladu, tento vinyl bude k mání od úterý, kdy bude album vydáno ve Spojených Státech.

MTV EMA 2012 Commercial

9. listopadu 2012 v 21:31 | Magnumka |  Don't Miss
V reklamě na MTV EMA 2012 je slyšet song Let Yourself Go. Pořád taky můžete hlasovat - Green Day jsou nominovaní v kategoriích Nejlepší rock a Nejlepší live.

Předávání cen proběhne tuto neděli 11. listopadu na MTV ve 21:00. Přenos bude vysílán live a končí ve 23:15, takže si to nenechte ujít, i když mám pocit, že Green Day se nezúčastní, že nebudou ani hrát, ani nebudou přítomni..


MTV - Green Day: Top 10

9. listopadu 2012 v 14:55 | Magnumka |  Don't Miss
V sobotu 10.11. bude na českém MTV od 16:00 klipový blok Green Day: Top 10.
Za info dík CarolC.

Green Day will play at Rock am Ring

8. listopadu 2012 v 20:46 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day sice teď zrušili Americké turné a část Evropského, vyvažují to aetím, že stále ohlašují nové koncerty. V červnu zahrajív Německu na Rock am Ring Festivalu:

 • Sobota 8. června Rock im Park
 • Neděle 9. června Rock am Ring

Další kapely, které jsou ohlášeny jsou Bad Religion, Simple Plan, Paramore, Bring Me The Horizon a další, na celý seznam se podívejte tady.

"Stray Heart" music video

7. listopadu 2012 v 20:50 | Magnumka |  Videos and Music
Videoklip k prvnímu singlu z DOs!, "Stray Heart"
Listen to Dos! one week early

6. listopadu 2012 v 21:52 | Magnumka |  Videos and Music
Pokud se nemůžete dočkat a myslíte si, že ten týden do vydání Dos! nevydržíte, tak si máte možnost si ho poslechnout na Rolling Stone.

 • Green Day možná zruili zbytek svého turné v roce 2012, ale show must go on. Na Dos!, druhém kousku aktulálí trilogie, servíruje kapela 13 krátkých, ale pěkných písní, ve kterých rockují tvrdě a rychle. Otevírák "See You Tonight" prezentuje samotného Billieho Joe Armstronga, zpívá při lehkém brnání a celé to má něco přes minutu. "Fuck Time" to nakopne, nabalilo si retro kytarové riffy a energické bicí, a odtud už se Green Day nepodívali zpátky. Zbytek nahrávky je plný vrčení garážového rocku ("Makeout Party"), klasického pop-punku ("Ashley") a prožvýkaných kosků (single "Stray Heart"). Dos! může projít rychle, ale písničky vám budou hučet v hlavě celkem dlouho.
  Dos! vychází 13. listopadu a předobjednat se dá už teď.

No a tady je upoutávka na samotné album:


The Big Cats: The Ancient Art of Leaving: Two Parts

6. listopadu 2012 v 21:20 | Magnumka |  Related
Vedlejší kapela Jasona Whita, The Big Cats taky zapracovala na dvojalbu: The Ancient Art of Leaving: High & Low bylo vydáno loni v prosinci u Max Records.

Dneska byla vydána druhá část The Ancient Art of Leaving: Two Parts, je na ní 12 nových písní, Jasona můžete slyšet u hlaví kytary, Burt Taggart zpívá a hraje na kytaru, Joshua Bentley má na starosti basu a Colin Brooks je za bicíma.
Kapela The Big Cats vznikla v roce 1993.

Song "Don't Go" si můžete poslechnout na SoundCloud.

Stray Heart music video tomorrow

6. listopadu 2012 v 21:09 | Magnumka |  Videos and Music
Podle Idiot Clubu bude mít tuto středu premiéru videoklip k prvnímu singlu Dos!, "Stray Heart."

Pořád se neví, jestli kapela v klipu bude nebo ne, i když vzhledem k nedávným událostem je možné, že ne. Hlídejte si GreenDay.com.
Každopádně zítra večer už by snad mohl být klip na oficiálním webu GD, když ne zítra, tak pozítří snad určitě.

Billie's tweet

5. listopadu 2012 v 20:36 | Magnumka |  NEWS
Billie se po sto letech ozval na twitteru, tuším, že netřeba překladu:

 • Vote for Obama

Try win pair of tickets to GD's concert

5. listopadu 2012 v 20:30 | Magnumka |  NEWS
Zvládáte úpravu fotek? A rychle? Pokud někd z vás upraví fotku pro timeline na oficillním FB Green Day, můžete vyhrát:
 • jeden pár lístků podle výběru výherce (cesta a ubytování na vlastní náklady)
 • pět podepsaných kopií Uno!, Dos! a Tré!
 • $500
Soutěž běží do 6. listopdau, takže na to máte cca 1 den. Jediná podmínka je, že vám usí být 18+. Pro více detailů tady.

Broadway Calls - She

5. listopadu 2012 v 20:23 | Magnumka |  Videos and Music
Oregonská punk rocková kapela Broadway Calls zahrála minulý týden na Fest 11 na Floridě song od Green Day - She. Tady je video:


Entertainment Weekly about Dos!

4. listopadu 2012 v 20:52 | Magnumka |  Videos and Music
Jestli se chcete přečíst krátké hodnocení alba Dos!, mrkněte na Entertainment Weekly.
Myslím, že není potřeba překládat, nic extra zajímavého tam nepíšou, snad jen, že kvůli nedávno oznámené Billeho léčbě se může "párty album' zdát špatně načasováno, ale.. je tam ale.

Celkové hodnocení dostalo Dos! B+.

Taky tam najdete odkazy na Amazon.com na písničky Lazy Bones, Amy a Baby Eyes.

Green Day in Big Cheese

4. listopadu 2012 v 20:21 | Magnumka |  Articles and Interview
V novém čísle časopisu Big Cheese je článek o Green Day a jsou rovnou na obálce. Čeho se článek bude tkat - no pravděpodobně jako všecky začnou už od přesliček, ale bude to hlavně o Dos!. Kromě článku je tam pak i plakt Tré!

Pokud by si chtěl někdo z vás časopis objedat, tak na bigcheese.com


Sorry guys..

3. listopadu 2012 v 16:56 | Magnumka |  Warehouse
S překladem článku z Nylon Guys jsem trochu pohla, ale popravdě, jde mi to jak psovi pastva. Času málo, jelikož se nám učitelé zbláznili z toho, že je polovina semestru tzn. ze všeho píšem, za nedlouho mě čeká zkouška, do toho teď máme problémy v rodině, takže když už je čas, tak se na překlad moc nesoustředím a než aby to stálo za hovno tak vás radši nechám čekat.
Tak doufám, že budete mít pochopení a nedočtu se zase komentářů typu "pořád jenom slibuješ a furt nic"..Green Day Behind The Scenes of ¡Uno!, ¡Dos!, and ¡Tré!

3. listopadu 2012 v 0:42 | Magnumka |  Videos and Music
Converse poslali video z natáčení trilogie Uno!, Dos!, Tré!, které je rozděleno na dvě části:Live version of "Let Yourself Go"

1. listopadu 2012 v 21:58 | Magnumka |  Videos and Music
Converse na své stránce SoundCloud poslali live verzi Let Yourself Go, je z koncertu z 15. září, kdy Greeni hráli v Irving Plaza v NYC.
Poslechnout si to můžete tady.