Srpen 2012

Spin for your chance to win

30. srpna 2012 v 22:12 | Magnumka
Na GreenDay.com je hra ve stylu automatu a můžete tam vyhrát jeden z box setů trilogie nebo členství v Idiot klubu.

Každý soutěžící začíná s 20 zataženími pákou zdarma, ale můžete jich získat víc za různé věci - např. dáte "to se mi líbí" na Green Day na FB, budete je sledovat na Twitteru, přihlásíte se k odebírání novinek přes mejl atd.

Jestliže chcete vyhrát, musíte na automatu ostat kombinaci všech tří hlav kluků anebo Uno, Dos a Tré.

Takže pokračujte na GD.com.

Green Day Tour Update 2012 - London / Paris

30. srpna 2012 v 21:55 | Magnumka |  Videos and Music
Green Day přidali na YouTube nové video z turné. Video zachycuje jejich cestu po Británii což byla show v Londýně, vystoupení na Readingu a koncert z Rock en Seine v Paříži.
Můžete tam slyšet Stay The Night a 99 Revolutions.


NME - Reading Festival - CZECH

30. srpna 2012 v 21:47 | Magnumka |  Articles and Interview
Scany mám od Lufi, která je má z greendayinc.com

Pozn.- jedna věta je tam ojebaná, bohužel jsem nevěděla jak přeložit beat 'em up', bash 'em down do věty, aby to dávalo smysl, kdybyste někdo věděli, nebudu se zlobit když mi to napíšete

SOUBOJ ROCKOVÝCH BOHŮ
Foo Fighters zabili Leeds / Green Day šokovali Reading


25 MOMENTŮ KTERÉ BYLY ROCK!
Reading 2012 / Leeds 2012

1) NE TAK TAJNÝ SET GREEN DAY
Jedno rozhodnutí na poslední chvíli, 60 minut a pak 13 písní - utajované vystoupení Green Day bylo kraťoučké, ale úžasné vysílání

READING, HLAVNÍ STAGE, SOBOTA 10:50
Povlečení (bedding). Svatba (wedding). Smotek (threading). Ach, děláme si srandu. Trvalo to zhruba 0,0001 sekund než většina Anglie zjistila, o čem se Billie Joe Armstrong zmínil minulé úterý (21. srpna) když tweetnul tento nesmrtelný řádek: "Co se rýmuje se shreeding??!!"
Green Day přistáli na Britské půdě jen několik hodin před tím, ale tweet se objevil během několika minut. Bylo to, jako kdyby jim to tam celé patřilo - čímž myslíme Londýn, Reading Festival. Přijeli přímo z Japonska, kde odehráli menší show, která byla podle slov bubeníka Tré Coola "absoluně legendární." Stejně jako nedávná show v LA s kapacitou koncertu 700 osob, kde představili materiál z jejich nadcházející trilogie 'Uno!' 'Dos!' a 'Tré'.
Co mají dále na programu? Podobně narychlo oznámená show v Londýnské O2 Shepherd Bush Empire s kapacitou 2000 osob, přičemž se jedná o nejmenší koncert Green Day v našem hlavním městě za více než deset let.


Je to trochu překvapení, když NME mluví s kapelou v luxusním Soho Hotelu jen pár hodin před oznámenou show, nacházíme je ve veselé náladě.
"Celý den jsem chodil okolo Hyde Parku," řekl nám Tré před tím, než přišel s detailní úvahou o tom jak vlastně vypadá "Olympijská stezka." V podstatě: "Šel jsem posrané čtyři hodiny okolo celého města! Teď jsem se vrátil, doslova! Takže se jedná o správné načasování, ne?"
Neplete se. Dvě minuty na to rychle vcházejí Mike Dirnt a Billie Joe. Hned ze startu si dělají legraci z toho, že přijde řeč na Reading. Trochu opomínají, že jim vystoupení začíná za něco málo víc než 24 hodin, řekli, že koncert byl skoro zrušen kvůli obavám, že, ehm, možná se věci trochu zvrtnou, když budete chtít nacpat 180 000 lidí do stanu o velikosti místního Tesco Express, protože všichni budou chtít vidět jednu z největších kapel světa, která se přišla trochu vybít.
Ale o tom víc později. Dneska jdeme po základních informacích o nových albech Green Day. Jak přesně může kapela, která posledních šest let strávila v mainstreamovém povědomí najít prosperující život? "Těch několik posledních měsíců byla pravděpodobně ta nejzábavnější doba, co jsme kdy měli," odpovídá Billie Joe. Ve zpětném pohledu zpěvák říká, že si myslí, že kapela byla "hotova" v době, kdy to loni zabalili s muzikálem American Idiot. "Konec téhle éry," přemítá a předstírá vyčerpání. "Po tom jsme věděli, že musíme znovu začít s nářezem, jako by to bylo poprvé co jsme v kapele. Tak jsme to udělali - jen my tři a Jason [White, dlouholetý pomocný kytarista] s malými sety."
Naštěstí do sebe věci hned zapadly. Billie Joe: "Najednou jsme se z toho, že to zase děláme tímhle způsobem, cítili tak dobře. Bylo to přirozené - a skončilo to podivně zábavně."
Jeho poslední tvrzení je ve velkém stylu znázorněno díky show v Shepherds Bush. Kromě vzrušení, které se line po celém davu, když kapela vytáhne děcka na stage aby hráli spolu s nimi (nemluvě o jejich drsném divadle, které dnes večer zahrnuje přehrání téma Bennyho Hilla a vystřeluje na nás velké role toaleťáku) je tady taky pocitvá přirozenost nových písní, které nejvíce vypovídají o tom, kde jsou Green Day právě teď. Krutá, rytmem obalená estetika 'Powerage' éry AC/DC a riffy Kinks v začátcích jsou až pokrevně spojeny s jejich novým materiálem, například '99 Revolutions' nebo 'Oh Love' zní euforicky a chlípně. Je to skoro jako by se narodili z DNA přední Americké pop-punkové kapely, snažící se kruci vzpomenout si, co se stalo, že byli v roce 1994 odškrtnuti. Netřeba říkat, že koncert je přesvědčivý.

Střihněme to k Reading Festivalu, o 12 hodin později, a věci už rozhodně nejsou rak růžové. Pátek brzo ráno, NME dostává zprávu, že organizátoři a manažeři kapely stahují sobotní překvapení v podobě koncertu kvůli obavám návalu davu kvůli Billieho tweetu. Započal maraton to-ing, fro-ing (neznám tento výraz) a dvojitou kontrolu sekuriťáků, aby kapela dostala zelenou a nakonec se objevili na NME/Radio 1 Stage v sobtu v 10:50. "Tohle je to nejlépší nejhorší udržení tajemství v Anglii!" Křičel Billie Joe směrem k davu utíkajícího do stanu. Tady, v tuto nekřesťanskou hodinu na tomto zatuchlém, zpoceném plátně je kapela ještě zvláštnější, než v Shepherds Bush. Jsou jako trio všech amerických dvorních šašků bohatě rozdávající koledy těm šťastlivcům vpředu. Mezitím je tam vzadu tolik lidí, kteří chtěli akci vidět, ale byli nuceni záběry z koncertu sledovat na velkých obrazovkách umístěných po celém prostoru, které tam rozestavěli organizároři. To znamenalo, že to byla možná jediná chvíle za celý víkend, kdy si všichni v těchto prostorách připadali jako jeden - pod vlivem jediného tří akordového rytmu.

Foto: Green Day vítají masy ve stanuPoté kapela vyběhla s NME ze zákulisí, sedli na oběd a popovídali si o tom, jak byla tahle show šílená. "Takže jste se nemohli dostat do vlastního stanu jo?!" posmívá se Tré, když mu jeden z nás řekl, že předem vyžádaná ochranka držela dav v bezpečných vzdálenostech. "No, bylo to docela štěstí - předcházelo tomu 24 hodil otázek 'budem hrát, nebudem hrát??!" dodává Billie Joe. "Vpodstatě se báli chaosu - mimo stan bylo příliš mnoho lidí. Ale pracovali jsme na tom. Chci říct, že je vždycky sranda když děláte něco, co se u vás nepředpokládá, že jo?" Přesně tak. Předpokládáme, že touhle dobou v příštím roce se Green Day můžou objevit jako headlineři na hlavním stage na Reading and Leeds. Před tím, než nám je Billie Joe schnopný odpovědět se kapela jen nervózně směje. "Jé, tak to ještě nevím. Ale něco vám řeknu - Co když budem hrát znovu ve stanu? Přestože to chci příště udělat ještě menší!" Slyšeli jste to? Takhle zní zvuk legendárních Green Day a fámy se opět začínají šířit... Barry Nicolson.

Foto: "To bude sleva na slaninové sendviče."
"Zápach prchajících lidí"
"Veselé narozeniny mně!!!"
Billie Joe: "Ehm, jak že šlo 'Basket Case' znova?"
"02 Shepherds Bush Empire přichystané na trio minulý čtvrtek"
"Billie je skoro tak Cool jako Tré."

OTÁZKY A ODPOVĚDI
Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool

NME: Hráli jste jenom na Reading, co udělal Leeds špatně?
Billie Joe: "Jde o načasování - hned po Readingu hrajeme v Paříži, takže nemůžeme na Leeds. Taky jsme právě přiletěli z Japonska, takže když se to tak vezme, oblítli jsme svět za tři dny. Jsme z té rychlosti zkroucení.

NME: Tady jste staří mazáci, ještě vás to vzrušuje?
Mike: "Absolutně. Jednou bych sem rád přišel jako divák."
Billie Joe: "Když jsme tady hráli poprvé, byli jsme nacpaní mezi Hole a Smashing Pumpkins."
Tré: "Neměli jsme naše vybavení, bylo to jako by se objevilo dvě minuty před našim nástupem?"
Billie Joe: "Jo! Tehdy jsme měli dobrou organizaci. Pamatuju si že to stálo za prd. Nehráli jsme rok a půl nebo tak nějak a někdo zjevně řekl: 'Seru na to, vystrčíme je před tisíce lidí.'"

NME: Posledně jste dopadli líp?
Billie Joe: "Myslím že naposledy jsme tady byli v roce 2004. Hráli jsme hned po 50 Centovi..."
Mike: "...který byl zabalený jako 10 000 lahví."
Billie Joe: "Jo, to bylo zajímavý. I když osobně jsme s ním zažili fajn chvíle. Pamatuju si jak jsme sledovali záběry Nirvany na MTV a myslel jsem si: 'Bože, tohle chci dělat.'"

Setlist:
 • Welcome To Paradise
 • Murder City
 • Stay The Night
 • Burnout
 • Hitchin' A Ride
 • Letterbomb
 • Brain Stew
 • St. Jimmy
 • Longview
 • Basket Case
 • American Idiot
 • Minority
 • She
JAKÉ TO BYLO PRO VÁS?
Verdikty fanoušků na vystoupení Green Day
Adam, 17, Brighton
"Billie na mě prostě ukázal a pak mě nějaký chlápek vytáhl na stage! Nemohl jsem tomu uvěřit. Několik let jsem hledal o téhle show úplné podrobnosti. A pak když jsem se tam dostal, byl to ten nejlepší moment v mém životě."

Mark, 17, Essex
"Byli jsme první z mnoha lidí, kdo dnes ráno prošel bránou na Reading! Byl jsem na Green Day ve čtvrtek v Londýně a od kluků jsem zistil, že tady budou hrát."

Matt, 17, Milton Keynes
"Byl jsem u 'zdi smrti' když mi nějaký sráč vrazil jednu do hlavy! Ráno jsme byli ve stanu když jsme je slyšeli začít, takže jsme valili abychom se na ně podívali."

Ellie, 18, Windsor
"Musela jsem odejít z davu, protože se na mě někdo postavil, ale člověče, byla to neuvěřtelná show. Bylo to nejlepší ráno, co jsem kdy zažila, ale teď jsem totálně mrtvá."


Almost

30. srpna 2012 v 3:46 | Magnumka |  Warehouse
Okay, NME už je přeložený, jenom mi tam něco nesedí, takže na to ještě ráno mrknu a hodím to sem ;)

Guitar Centre and NME Magazines

29. srpna 2012 v 22:47 | Magnumka |  Articles and Interview
Na GDA jsou scany ke Guitar Center, ve kterém je interview s Mikem a Billiem a u Lufi na blogu jsou scany k novému číslu NME.
Píšu tady o tom proto, že se chystám přeložit oba. Dneska se pustím do NME, a zítra, nebo pokud bych dobře stíhala tak ještě dneska do GC... i když je pravda že jsem celkem unavená takže uvidíme jak rychle mi to dneska půjde..

Green Day's Road To The 2012 VMAs

29. srpna 2012 v 22:41 | Magnumka
Na MTV je článek ve kterém píšou, jak je důležité, že Green Day budou hrát na MTV VMA. Mluví se tam o všech čtyřech vystoupeních, které na VMA měli od roku 1994, kdy začli s "Armatage Shanks" až po rok 2009 kdy zahráli "East Jesus Nowhere."

 • Naštěstí pro nás všechny se na Video Music Awards 2012 vrátí s debutující písní z jejich očekávané trilogie Uno, Dos, Tre. A zatímco nejsou nominovaní na žádnou cenu, klidně se na základě předchozí snahy vsadíme, že na letošní show také zanechají trvalou stopu.
Dál pak ve článku ještě píšou:
 • Když jde o kradení show, nikdo to neumí líp než Green Day. Nemůžeme se dočkat toho, co předvedou letos.

Celý článek překládat nebudu, myslím že celkem zbytečné, pokud chcete, mrkněte na něj v angličtině na MTV.
VMA proběhne 6. září 2012, ve 20:00 EST (2:00 u nás) na MTV. Na českém MTV se bude sho vysílat ze záznamu a to s českým komentářem, potom i s titulky. Kdy to ale bude stále nevím.


Try to win Uno, Dos, Tre Ultimate Box Set

28. srpna 2012 v 23:20 | Magnumka |  Related
Na GDA je soutěž, ve které můžete vyhrát Ultimate Box Set, dál triko s motivem Green Day a nakonec si bude moct vybrat jestli chce roční předplatné v Idiot Clubu nebo $20 na nákup v oficiálním obchodě GD.
Co pro to musíte udělat? Navrhnout tričko, které se bude prodávat na GDA.

No a pravidla znějí takto - nesmíto použít název Green Day, fotky kapely či jakékoliv jejich logo. Chtějí, abychom vymysleli něco jako to udělali oni s trikem Six-Pack of Apathy, u kterého se nechali inspirovat písní, ale zároveň nepoužili nic co patří kapele. Jde o to, že nechcou mít problémy s prodejem - nemůžete vydělávat na něčem, co vám nepatří.
Můžete to plácnout na triko, nebo poslat jenom obrázek, černobílý či barevný. Preferují formmát .png kvůli kvalitě a obrázek musí mít průhledné pozadí.
Svoje návrhy posílejte na contests@grendayauthority.com do 9. září 2012 do 23:59 EST (10.9. 5:59 našeho času).

Pět návrhů, které se jim budou líbit nejvíc zveřejní, ti dostanou triko se svým motivem + stejně jako výherce buďto roční předplatné IC nebo $20 na útratu v oficiálním obchodě Green Day.
Vítěze z těch pěti triček budou vybírat návštěvníci GDA - motivy budou zveřejněny 12. září, 17. září pak bude vyhlášen vítěz.

SOUTĚŽ JE CELOSVĚTOVÁ.

Second part of Q&A with Mike Dirnt

28. srpna 2012 v 22:28 | Magnumka |  Articles and Interview
Na IdiotClubu je druhá část Mikových odpovědí na otázky fanoušků. Pokud jste členem, podívejte se tam.

Taky nám ostatním poslali jednu otázku, abychom mohli závidět:

Melissa Webster se Mika ptala, jestli je pravda to co tvrdí média a to že celá následuíí trilogie "je o sexu." Odpověď zněla:

 • "I když je tam hodně písní o sexu, drogách a rock and rollu, jsou tam i písně, které se hlouběji zamýšlejí a písně, které jsou o žití naplno. Je to skrz celou desku, jsme prostě lidi jako vy a ty songy vychází ze stejných záchvatů vzteku, jako máte vy."
Ať to zveřejníííí! :D

Reading - American Idiot

27. srpna 2012 v 23:55 | Magnumka |  Videos and Music
Těm co tak ještě neudělali doporučuju shlídnout tohle video - Billieho tam tahají pryč ze stage, pokračuje to přes moshpit, nohy v oblasti hlavy se sexy růžovýma gumákama,... :D
American Idiot z Reading Festivalu


Videos from Reading Festival

27. srpna 2012 v 21:22 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je pár videí z Reading Festivalu, které byly vysílány na BBC3. Je to natáčené pro televizi, takže jak zvuk tak obraz ve vysoké kvalitě. Házímjedno + odkazy na další:Photos from London's show

26. srpna 2012 v 20:45 | Magnumka |  Photos
Podívejte se na fotky ze čtvrtečního koncertu v Sheperds Bush Empire v Londýně. Přejděte si pro ně na GDA. Není jich extra moc, ale za to jsou pěkné, focené fotografem.Mike's Instagram

26. srpna 2012 v 20:23 | Magnumka |  Photos
Tuhletu tady nemůžu nedat XD Mike na instagramu přidal fotku a k ní napsal:

 • This guy has been following me all day!
  • Tenhle chlápek mě sledoval celý den!

NME: Green Day bring Reading Festival to a standstill with surprise set - CZECH

26. srpna 2012 v 1:45 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z NME.com:

GREEN DAY ZNEHYBNILI READING FESTIVAL PŘEKVAPIVÝM SETEM
Kapela zahrála hodinový set, 13 písní, ale během svého vystoupení na poslední chvíli zahráli jen jednu novou píseň


Green Day dnes (25. srpna) znehybnili Reading Festival, kde zahráli překvapující set na stage NME/Radio 1.

Říkalo se, že kapela bude hrát ve 12 a přemýšleli o tom, že zahrajou své album "Dookie" z roku 1994 od začátku do konce. Nicméně jejich set začal v 11 dopoledne, což pouze potvrdilo zprávu z Twitteru frontmana Billieho Joe Armstronga kde napsal: "Green Day na Reading Festivalu - potvrzeno!! Na stage jdem za 45 minut! Ve stanu NME/Radio 1. 11 ráno!! Buďte tam!

Požadavek byl takový, že organizátoři museli zabránit přístupu ke stage, takže většina návštěvníků sledovala set na hlavní scéně na velké obrazovce.


I když zahráli pět skladeb z "Dookie," zahrála kapela set velmi podobný jejich show z O2 Sheperds Bush Empire v Londýně, kterou zahráli ve čtvrtek (23 srpna). Avšak z jejich připravované trilogie alb "Uno!, Dos! a Tré!" předvedli pouze jednu novou skladbu, jejíž název je "Stay The Night." Namísto toho se skupina rozhodla zahrát fanoušky oblíbené "Letterbomb," "Hitchin' A Ride" a "St. Jimmy." Sjeďte dolů a podívejte se na video natočené s fanoušky během setu (musíte sem).

Během setu se několikrát organizátoři snažili dát kapele najevo, že mají skončit, ale Armstrong vypadal odhodlaný pokračovat. Nicméně zkrátil silngle z roku 2004 "Boulevard Of Broken Dreams" a davu řekl: "Máme kurva trochu problém s časem."

Každopádně se zdálo, že kapela bude vzdorovat organizátorům, Armstrong zahnal kohokoliv, kdo se mu pokusil odpojit kytaru. I publiku řekl: "Seru na čas, budu hrát tak dlouho, jak budu chtít." Dokonce i když penos na hlavní scénu skončil, kapela stále jela dál, takže velká skupina fanoušků odešla sledovat vzdálené obrazovky zpoza zátaras sekuriťáků.

Nakonec set trval něco přes hodinu a zahrnoval 13 písní včetně klasik "Basket Case," "Minority" a "Brain Stew." Zakončili jej se songem "She" z "Dookie."


Během hraní chválil Armstrong publikum Readingu a řekl jim, že je hodnotí líp, než Americké publikum. Zuřivému davu při "Hitchin' A Ride" řekl: "To je důvod, proč sakra miluju Anglii, Američani tuhle sračku prostě nechápou."

Trilogie nových alb "Uno!, Dos! a Tré!" bude vydána ve třech etapách. První album "Uno!" vyjde 24. září, druhé LP "Dos!" přijde 12. listopadu a "Tré" 14. ledna 2013.

Chcete-li kolidovat s vydáním "Uno!, Dos! a Tré!" tak kapela vydává taky párek dokumentů. Jeden má na svědomí Tim Lynch, producent nedávného DVD Green Day: Bullet In A Bible, a Tim Wheeler, co-producent a editor The White Stripes: Under Great White Northern Lights. Bude se zaměřovat na vznik tří nových alb. Druhý dokument je vytvořen ze starých filmových záznamů pořízených během doby před "Dookie."

Green Day zahráli:

Welcome To Paradie
Murder City
Stay The Night
Burnout
Hitchin' A Ride
Letterbomb
Brain Stew
St. Jimmy
Longview
Basket Case
American Idiot
Minority
She

Pro videa si najeďte na NME.

Reading recap from NME

25. srpna 2012 v 22:23 | Magnumka |  Articles and Interview
Billie v rádiu řekl, že na Readingu zahrajou Dookie v celém rozsahu. Potom na instagramu přidal fotku se setlistem, na kterém jsou samozřejmě písně jako obvykle - Welcome To Paradise, Murder City, Know Your Enemy, Stay The Night,...

Na NME je rekapitulace koncertu. Ještě denska, ale až o něco později se do ní pustím.

Listen to parts of the new songs played on BBC One

25. srpna 2012 v 21:51 | Magnumka |  Videos and Music
V interview na BBC One pouštěli kluci z Billieho iPhonu kousky nových písní. Jestli si je chcete poslechnout, zamiřte na GDA. Poslechnout si můžete kousky Makeout Party, Fell For You, Lady Cobra, Nightlife, Carpe Diem, Wild One, It's Fuck Time.

Eye Infection... or bruise?

25. srpna 2012 v 21:38 | Magnumka |  Photos
Než se pustím do novinek, nemůžu sem nehodit fotku, kterou Billie hodil na instagram... v popisu napsal že jde o setlist k vystoupení na Readingu, ale co má s tím okem, to nenapsal :D


Billie's tweet about RF

25. srpna 2012 v 12:19 | Magnumka |  NEWS
Billie asi před hodinou napsal na Twitteru:

 • Green Day - READING FESTIVAL CONFIRMED!! On stage in 45 minutes! In the NME / RADIO 1 tent. 11am!! Be there!
  • Green Day na reading festival, potvrzeno!! Půjdeme na stage do 45 minut! Na stanici NME/Radio 1 v 11 ráno!! Buďte u toho!

Green Day '¡Uno!' First Listen - CZECH

25. srpna 2012 v 0:19 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z NME.com

Pozn.- misantrop - člověk stranící se lidí, možná bude sem tam překlad trochu kostrbatý, špatně se překládá něco, co je vytrženo z kontextu viz třeba Stay The Night), tak mějte pochopení ;),

PRVNÍ POSLECH ¡UNO! OD GREEN DAY

Autor: Dan Stubbs

Dne 24. září vychází první část trilogie nových alb s názvy "¡Uno!", "¡Dos!" a "¡Tré!." Po letech strávených pod novým označením jako pánská pop-punková kapela (ahoj vysoce koncepční alba a Broadwayský muzikále!), "¡Uno!" je ušlechtilý pokus o návrat k hloupým věcem. Tady je náš první poslech alba - píseň po písni.

NUCLEAR FAMILY
Nemusíte čekat na přes nos zpívané vokály Billieho Joe Armstronga na to, abyste se dozvěděli, že jsou to Green Day - robustní kytary a začátek na bicí vám vše prozradí. Píseň o "The death of the nuclear family (smrti jaderné rodiny)," je to téma, se kterým by se zasmušile mohlo nakládat na obou předchozích albech Green Day. Tady prostě kapela pění rozčílením hýřícím z těchto řádků: "Drinking angel's piss (pití chcanek anděla)." Ať už jsou andělské chcanky cokoliv, my zkusíme pivo.

STAY THE NIGHT
Jednoduše řečeno je to song o zbavení se vašeho rockování, s pořádným refrénem a trochu špinavými slovy. Zpívá se tam "I've got an impulse so repulsive that it burns/I want to break your heart until it makes your stomach churn (Mám tak odporné nutkání, že až hoří/Chci ti zlomit srdce než to udělá tvůj zvedlej žaludek)." Dvě písně a převod Green Day je stále pevně zařazen na "supění."

CARPE DIEM
Název samozřejmě znamená "užívej dne." Song raději užívá riff Clash: je tam víc než jen náznak Strummer a "I Fougnt The Law" v začátečních tónech; ale co, Green Day byli byli vždycky z části The Clash. "Carpe diem, a battle cry, are we all too young to die? (Carpe diem, bojový pokřik, jsme všichni příliš mladí abychom zemřeli?)" Už ne, Billie.

LET YOURSELF GO
Pustili se do doto s dunivým rytmem a zběsilým kytarovým bodáním, to jsou Green Day ve svém nejspratkovějším světle. Je to píseň o nejmenované osobě, proti které je, popravdě řečeno, trio značně zaujato. Před strhujícím refrénem je "Shut your mouth cos you're talking too much and I don't give a fuck anyway/You always seem to be stepping in shit and all you really do is complain (Zavři hubu protože moc mluvíš a vůbec mě to nazjímá/Vypadá to, že pořád šlapeš ve sračkách a všechno co doopravdy děláš je, že si stěžuješ)." Taky je tam skvělé ječící kytarové sólo v 1:50.

KILL THE DJ
Divná změna tempa udržující pozornost! Tenhle song byl nedávno oznámen jako další single a podstupuje cestu robustního punku k podivnému reggae-disko hybridovi. Upřímně, je to ta nejslabší píseň, ale je vydatná co se týče použití slova "fuck" takže vaše vnitřní 11 leté já bude ukojeno.

FELL FOR YOU
Po dalším velmi Clash-ovsky znějícím intru je "Fell For You" pop 60. let plný power-punkových strojů. Jako se vším co je na tomto albu je to nějaký hloupě sentimentální sestřih přeplněný šibeničním humorem: tahle stopa začíná takto: "I woke up on a pool of sweat/At first I thought that I'd pissed the bed? (Vzbudil jsem se v kaluži potu/Zprvu jsem si myslel, že jsem si zechcal postel?"

LOSS OF CONTROLL
Okamžitě začínáme s hlavní myšlenkou: většina skladeb začíná pronikavými kytarovými akordy, potom přijde šílený rytmus a my sedíme na zadku. Oddáte se refrénu, který zpívají všichni a máte jakýkoliv song z "¡Uno!". Je to jednoduché, ale funguje to. Tenhle kousek je hořká výtka někomu, kdo v minulosti nasral našeho misantropického protagonistu. "I'd rather go to a funeral than this high school reunion (Radši bych šel na pohřeb než na tenhle sraz ze střední)."

TROUBLEMAKER
Další píseň s příchutí 60. let, tentokrát s podtextem potlesku a tudly-dudly kytarovým sólem. Je to píseň o silné touze být nemravný a taky to nemravně zní.

ANGEL BLUE
Neslyšeli jsme to už někdy předtím? Jo, je tady další intro, které trochu připomíná "I Fought The Law." Zajímá nás, jestli je Angel Blue to, odkud pocházejí ty andělské chcanky?

SWEET 16
Trochu sladší kousek: Hlas Billieho Joe je měkkčí a výš a melodie je sladká jak cicek. Necháme to na vás, jestli by 40 letý muž měl pořád snít o svých "sladkých 16."

RUSTY JAMES
Když to jde ke konci, album se pozvedne; v této písni máme krásnou melodii, která je tak pozitivně-pesimistickou věcí, které kapela umí tak dobře udělat. Na tomto albu jsou i nenucené věci, což by se jistě mohlo snadno stát oblíbené mezi fanoušky. "When there's no-one else around/You're the last gang in town (Když už poblíž není nikdo jiný/Jste ten poslední gang ve městě)." Že by mluvili o sobě, o 25 letech kariéry?

OH LOVE
Tak tohle už teď znáte. "Oh Love" je skladba, která dráží album středním rockovým tempem a zní, více než kterákoliv jiná píseň tady, jako kdyby se nevešla na "21st Century Breakdown."

A je to. Pokud si přejete současné Green Day trochu víc jako kapelu, která v roce 1994 vydala průkopové "Dookie," pravděpodobně budete "¡Uno!" milovat. Kapela říká, že se "¡Dos!" a "¡Tré!" budou lišit, respektive budou víc "garážové" a víc "epické," což je asi dobrá věc, stejně jako se proud jemného zvuku bude prolínat i v průběhu jednoho alba. To ale neznamená, že to není skvělý doplněk do katalogu Green Day; a vůbec, je to víc než to, je to jejich nejzábavnější album v posledních letech.

Videos from last night

24. srpna 2012 v 21:09 | Magnumka |  Videos and Music
Odkazy na videa z včerejšího koncertu:


Recap of Green Day's surprise show in London

24. srpna 2012 v 20:56 | Magnumka |  Articles and Interview
Včera Green Day odehráli show v Sheperd's Bus Empire v Londýně v Anglii. Show byla pro 2000 lidí, naposledy pro tak nízký počet v Anglii hráli v době ještě před American Idiot, tudíž před rokem 2004.

Většina show na tomto turné začílo songem Welcome To Paradise, a ejhle, Anglie, změna, začli tak, že Billie seděl za bicíma, Tré to rozjel u kytary a spustili All By Myself z Dookie.

Zpěvačka z Paramore, Hayley Williams na twitteru napsala:

 • Právě jsem viděla další komickou show! @BJAofficial mě dostal vodní pistolí... status od promoklého psa.

Z nových písní zaznělo "Nuclear Family," "Stay The Night," "Stop When The Red Lights Flash," "Oh Love, "Lady Cobra" a "99 Revolutions," dál pak klasiky, mezi nima např "King For A Day/Shout". Celý setlist tady.
Jestli se chcete podívat na fotky, které jsou v dobré kvalitě, pokračujte na GDA.
Odkazy na videa přibydou za chvíli.

VMusic interviews Green Day

24. srpna 2012 v 13:47 | Magnumka |  Articles and Interview
Green Day si udělali čas na rozhovor s VMusic, ve kterém mluví, jak jinak, než o nadcházejících třech albech, singlu Oh Love a kde je dnes kapela, co se týče hudby.

O albech Billie říká:

 • "Pro mě je to balíček opravdu dobrých písní, které jsou přímo k věci. Tak trochu se vracíme ke kořenům, je to trochu epické a trochu v duchu garážovky Foxboro Hot Tubs."

Tady rozhovor:

Green Day, '¡Uno!' First Listen

24. srpna 2012 v 1:36 | Magnumka |  Articles and Interview
NME mělo možnost poslechnout si Uno!... samozřejmě nabídku přijali a teď na svých stránkách písně krátce popisují. Článek je krátký, zítra opoledne, poř. večer ho přeložím.

Zatím na něj mrkněte na NME.com.

Green Day confirm Reading Festival 'Dookie' appearance, announce London stadium show

24. srpna 2012 v 1:27 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day potvrdili, že tento víkend vystoupí na Reading Festivalu a zahrají tam celé Dookie!
Podle článku na NME budou hrát Green Day v sobotu, 25.8. o půlnoci na NME / Radio One.

Pokud máte ještě někdo do Anglie namířeno, lístky na festival jsou ještě k mání za Ł85 (cca 2 700 Kč) na stránkách Readingu.

Poprvé se zmínka o tom, že by Green Day mohli hrát na Readingu objevila díky tour triku, které se prodávalo v Japonsku. Další indície pak přišla s Billieho fotkou na instagramu, ke které napsal "Ahoj Anglie! Co se rýmuje se shredding??!!"

Green Day hráli na Readingu naposledy v roce 2004.

BBC Breakfast

23. srpna 2012 v 21:18 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je video z dnešního BBC Breakfast, koukněte na něj než si bude BBC nárokovat práva.

Jedná se o rozhovor, ale není to jenom o tom že y tam kluci seděli a mluvili, jsou tam taky shoty, s největší pravděpodobností z dokumentu ¡Cuatro!... Prozradím, že hned na začátku říkají, že po oznámení tajné show na tento týden v Londýně, byly lístky fuč do 2 minut..
Takže hurá do toho:Billie Joe's Tweet

23. srpna 2012 v 21:08 | Magnumka |  NEWS
Billie napsal na Twitteru:

 • Green Day club show Paris! Monday august 27th at Le Trianon. Come and dance!
  • Klubová show Green Day v Paříži! Pondělí, 27. v Le Trianon. Přijďte zapařit!

Green Day announce full UK tour start in 2013

23. srpna 2012 v 21:04 | Magnumka |  Tour and Concerts
Během včerejšího interview na BBC One kluci ohlásili turné po Velké Británii.

Mělo by začít 1. června 2013...

První koncert bude v Emirates Stadium v Londýně....
Jestliže se nepletu, při posledním turné se po Anglii stavovali k nám... ale mám pocit, že to bylo podruhé co byli v Anglii... nevím, už si to napamatuju.

Interview from BBC Radio One and Kerrang! Radio

23. srpna 2012 v 20:50 | Magnumka |  Videos and Music
Na GDA je záznam ze včerejšího rozhovoru GD na BBC 1. Pokud hcete slyšet úryvky nových písní, určitě jděte do toho. Já včera stihla jenom kousek a ještě jsem neměla čas si ho pustit celý, ale podle všeho songy pouští Billie jednoduše ze svého iPhonu.

Takže pokračujte sem.

A pak je tady druhý rozhovor. Mike se rozpovídal na Kerrang! Radio o tom, jaké to je být teď na turné a taky řekl něco málo o práci na trilogii i o očekávaných dokumentech.

Pro poslech přejděte na GDA.

Sunday Times - Tricks Of The Trade - CZECH

23. srpna 2012 v 1:57 | Magnumka |  Articles and Interview
Kdyby scan zmizel, najdete ho na GDA:

Pozn.- Gambit - druh zahájení šachové partie s obětováním pěšce

TRIKY Z BRANŽE
Je to buď jejich nepitomější, nebo nejlepší nápad - vydání tří alb během čtyř měsíců. Green Day jsou tvrdí pracanti, kteří si opravdu umí užít hodně zábavy. Text: Dan Cairns

Rozhodnutí Green Day vydat tři nové studiové nahrávky během 4 měsíců bude více skeptickými členy hudebního tisku asi popsáno jako profesní sebevražda. Když odešly nestoudné akty multiplatinové rockové kapely, poslední kalifornský tří kouskový gambit se vypořádá s nějakým výpraskem. Tré Cool, stále podrážděný bubeník Green Day má, co se týče risků, jasno: "Je to buď nejblbější nápad, nebo nejlepší nápad, který jsme kdy měli." S prodanými 55 miliony alb - během 22leté kariéry - jim pravděpodobně dává oprávnění k experimentu s nadějemi. Stejně tak zpěvák a hlavní songwriter kapely, Billie Joe Armstrong vysvětluje: "Náš přístup v budoucnu bude vkusný; pojďme se před pochopením pobavit."
Tři alba - Uno!, Dos! a Tré! - jejich 37 stop je ovlivněno (The Beatles, Clash, Ramones, Cheap Trick, The Jam) kapelami, které vždy přibarví práci kapely. Taky tady existují další, překvapivější stopy. Na Uno! je Sweet 16, která evokuje pop-soulovou Jersey Shore z roku 1960 a Oh Love ustaranou baladu Johna Mellencampa. Dos! začíná písní, která by mohla být ztracenou nahrávkou Simon and Garfunkel, zatímco Nightlife, v níž je slyšet rapperka Monica Painter (alias Lady Cobra) je povrchní jako začínající Roxy Music. Wild One připomíná éru Diamond Dogs od Bowieho a soulová Amy je poctou Amy Winehouse pomocí vokálu, který zní jako sólo Johna Lennona. Na Tré! je mimořádná Dirty Rotten Bastards, která zní jako kdyby Pogues posedl amok se Scotland the Brave a Toreador Song od Carmen.
Armstrong trvá na tom, že po skončení turné k jejich předchozímu albu "21st Century Breakdown" neměli žádný plán. "Když jsme se dostali přes dvacet písní, snažili jsme se přijít na to, co dělat. Líbilo se nám všechno co jsme udělali a věděli jsme, že toho bude víc. Přemýšleli jsme 'Uděláme double album?' ale zdálo se to být zastaralé. Uděláme trojici? Pro Clash to moc nefungovalo." Ve chvíli kdy se prezentovala myšlenka tří alb, dodává Mike Dirnt, velmi smutný basák, že se udála výrazná změna. "Prostě jsme stříleli od boku, byl to skutečně ďábelský pocit, a jeho chvástání můžete v několika písních slyšet."
Tihle tři muzikanti jsou stále poblíž sebe a všichni říkají, že jim nejde na rozum jaká kapela může strávit několik měsíců, či let od sebe před tím, než začne dělat na novém albu nebo turné. "Hudbu děláme spolu," pokračuje Dirnt. "To je to, co děláme. Když jsme tady všichni, hrajeme pět dní v týdnu a i když už něco máme, tak hrajem stejně aspoň tři dny. Ostatní kapely to nedělají, dělají věci jako 'Okay, asi za tři měsíce se pustíme do psaní nějakého nového materiálu, ale zpěvák teď loví medvědy."
"Vidíte, jak jdou lidi od hudby když jednou ochtunají úspěch," říká Cool. "Stanou se z nich, já nevím, profesionální vodní lyžaři, nebo si udělají pilotní průkaz. Chci říct, co se to kurva stalo s děláním hudby, co je vede k tomu aby to brali jen jako výplatu k tomu, aby si koupili letadlo?"
Když jsme se potkali v LA, kapela měla pauzu od zkoušek pro nadcházející festivalové vystoupení.


Mají okolo sebe tým, který je s kapelou již od jejich začátků. Ten pocit kontinuity a loajality je pro ně samozřejmě důležitý v neposlední řadě proto, protože když v roce 1994 vydali svůj debut Dookie, který je dostal ke slávě, čelili ostré kritice z místní punkové scény v Berkeley. Předposlední skladba na Uno!, Rusty James (pojmenovaná po postavě v Rumble Fish), je, jak říká Armstrong, o mentalitě "temnoty ve dnech s gangem. Ale už tam žádné gangy nejsou a možná je to trochu o našem rodném městě, našem vlastním gangu. Lidi, kteří vyrostli v idealitě této punkové scény, a pak je vidíte zmizet. A možná mají svůj názor na nás a na to co děláme a na náš vlastní životní styl. Ale ta věc je, že jsme se sem vypracovali sami a děláme věci které chceme dělat, nezávisle; a oni nejsou - jsou pryč. Zmizeli. Přál bych si abych vám mohl říct jakou měli práci, ale ani bych to nevěděl."
Aby se tyto připomínky vyjasnily, 40 letý Armstrong nevidí žádný důvod, aby se omluvil za trvalý úspěch Green Day. Neskutečné, když se berou jako že jde o kapelu outsiderů a to bez ohledu na to, že mají platinové disky a vyprodaná světová turné - nemluvě o dlouho hrajícím oceněným Broadwayským muzikálem, který vznikl jako adaptace alba American Idiot, produkce, jenž má na podzim dorazit do Británie. Armstrong podotýká, že spousta kapel, která si dá přestávku upadá "mají pocit že na nic nemají nárok. To co cítím je, že jsem dostal příležitost dělat hudbu do konce svého života, to je důvod proč jsem podepsal tu smlouvu." Obrací se k muzikantům, aby si vždy udrželi víru a jejich postoj k tomu byl: "Jste v kapele - dělejte hudbu! Dělání hudby je něco jako sval, který je potřeba pořád procvičovat. Pokud přestanete, sval slábne a pak ho musíte vytvořit znovu. Musím pořád zpívat, ale to je to co dělám i tak. Všichni hrajem, pořád. To co říká systém na to, co přijde po turné je pěkná hovadina: 'Okay, než vydáte další nahrávku musíte počkat tři roky'. Je to jako 'Počkat, tohle je moje branže; to je to co dělám.'" Ohledně přijetí pravidel hry spíše než jejich podkopání či ignorování dodává Dirnt, že je to nebezpečná propast, do které padají. "Je to opravdu vlezlá hranice. Mít kuráž ji překročit je důležitá věc. Nevíme jestli uspějeme nebo selžeme v čemkoliv co děláme, prostě se nebojíme do toho jít."
Samozřejmě mají sklony k úspěchu, Přesto byla cesta nerovná: jak po Dookie (16 prodaných milionů kopií) tak po American Idiot (15 milionů) následovaly nemastné, neslané kousky jako Warning a 21st Century Breakdown. Zdá se, že kapelu tyto vestupy a pády netrápí (což myslím by nemělo vzhledem k jejich celkovým tržbám), argumentují, že to co děláte ze stejných důvodů jako poprvé je jediná smysluplná ambice a největší výzva. V kapele, říká Armstrong hrdě, jsou vždy pro, být odvoláni na poslední chvíli, například jako před devíti měsíci na na Not So Silent Night festival v Kalifornii.
"Headlineři měli být Jane's Addiction, ale něco se stalo v rodině člena a museli to odmítnout. Takže organizátoři zavolali nám - hodinu před začátkem. Tenhle festival pro 20 000 lidí měli vyprodaný tak se nás zeptali, jestli bychom nemohli přijít a zahrát set, protože kdybychom mohli, zachránili bychom jim prdel," říká Armstrong. "Byli jsme odtama jen dvě míle, měli jsme zkoušku s kapelou," dodává Dirnt. "A tak jsme řekli 'Jistě'," pokračuje Armstrong. "Zkoušeli jsme, napsali jme rychlý setlist, který by tam sedl a všichni se dobře bavili."
S Dos!, které následuje po Uno!, tedy v listopadu a Tré! zakončí sérii v lednu příštího roku, se kapela připravuje na 12 měsíců zábavy. Profesní sebevražda? Uvidíme, Jedna věc je jistá - vodní lyžování ani létání letadlem není v plánu.

Uno! vychází 24. září u Reprise! Warner Music

Foto: 'Hraní hudby je jako sval, který je ptřeboa pořád cvičit': Green DayGreen Day on AP's cover

22. srpna 2012 v 21:44 | Magnumka |  Articles and Interview
Alternative Press oznámil, že Green Day budou na obálce nového čísla jejich časáku, uvniř pak bude článek ve kterém mluví o trilogii. AP poslalo dvě verze coveru.. asi je možné si přímo vybrat.
Předobjednávat můžete na indiemerch.com za $7.50.

K focení je netočené video, to však nejde vložit, takže se zjděte zasmát na stránky AP.com.

 • "Po skoro 30 let prodává nejoblíbenější Americké punk-rockové trio miliony nahrávek a lístků na koncerty, odrazili se od války a politické apatie a po celou dobu si užívali tuny zábavy. Takže co máte dělat, když vám naskočí čtyříctka, v bance máte peníze a děti jsou odrostlé? Pokud vaše odpověď nezněla "zůstat ve studiu a vyklepat tři rocková alba," pak je jasné, že nevíte nic o Green Day..."


Interview with Green Day RIGHT ONW ON BBC RADIO 1

22. srpna 2012 v 20:58 | Magnumka |  Don't Miss
Na BBC Radio 1 měl v 8 večer našeho času začít v pořadu Zane Lowe rozhovor s Green Day. Jedná se pouze o interview ne o hraní, pkud se teď hned připojíte online tak to můžete stihnout... během interview pouští kousky nových písní.

Jinak Green Day budou v BBC Breakfast zíta ráno. Program se vysílá v 6:50, 7:50 a 8:50 Londýnského času. Pokud máte někdo BBC přištěte si ke každému času hodinu a můžete se dívat.

Surprise Show in Paris (France) on Monday

22. srpna 2012 v 20:53 | Magnumka |  Tour and Concerts
IdiotClub ohlásil další tajnou show kapely - v pondělí 27. sprna se objeví v Le Trianon v Paříži ve Francii.

Lístky jdou do prodeje ve 13:00 v sobotu - 26.8. na FNAC na Rock en Seine festivalu. Více infa o prodeji lístků ještě IC zveřejní...

...........UŽ SE BLÍŽÍ K NÁM! :D

99 Relvoutions Live at SS2012

22. srpna 2012 v 20:35 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je video 99 Revolutions ze Summer Sonic festivalu z minulého týdne. Byla možnost tento song slyšet ve filmu The Campaign a v traileru ke Tré!. Je to v HD tak si to užijte.Rock Sound - It's Time to Have Fun Again - CZECH

22. srpna 2012 v 0:35 | Magnumka |  Articles and Interview
Kdyby časem scany zmizely, pokračujte sem.

Pozn. - bubliny ve scanech se nedají přečíst, teda jo, ale asi každé páté slovo a až takhle hádat nechci. Kdybyste někdo našel lepší scany...

GREEN DAY
"V ROCK'N'ROLLU NEEXISTUJÍ ŽÁDNÁ PRAVIDLA!"Rockové hvězdy s multi milionovým prodejem. Huliči. Punk rockové ikony. Beznadějné případy. Političtí buřiči. Zmrdi. Hrdinové. Green Day byli za poseldních 25 let nazýváni různě, ale při přípravě na jejich nejambicióznější kapitolu v historii je jedna věc jistá... JE ČAS SE ZNOVU BAVIT.

Text: Ryan B. (nejde přečíst)
Foto: Kevin Estrada
Ilustrace: Simon Mitchell


Jestliže existuje ulice, která ztělesňuje tzv. Americký Sen, pak je to East Balboa Boulevard, která se nachází v klidném a zámožném městě Newport Beach, cca 10 mil jižně od centra města Santa Ana a jen něco málo přes hodinu jízdy autem od světélkujícího Los Angeles. Je to jedna z těch TV ulic jako v The OC nebo 90210, vhodná pro 'idylický život střední třídy'. Ale dnes, uprostřed řady dřevem obložených přímořských domů a rodinných salónků šetrných k životnímu prostředí, se děje něco divného. Na druhém patře nenápadných studiových apartmá, novináři a zástupci nahrávacích společností ze všech koutů světa - Britové, Australané a Američané dnes; Nemci, Francouzi a Japonci zítra - sedí oklo sterea, asi to má větší cenu než průměrné auto, připravují se na poslech jedné z kapel, která - a buďme upřímní - byla donedávna jednou z nejoblíbenějších na světě.
Sedli jsme si ke stolu a nahlíželi jsme do ruk posluhovačů labelu. Vyhlídka na poslechnutí všech 37 písní během dvou hodin je dost intenzivní, ale kruci: jsou horší způsoby jak strávit středu. Nicméně hudební hity - rozmanitá směs písní, které jsou někdy obrovské, často ambiciózní a občas překvapivě naléhavé - je to zkušenost, která se rychle stala pronikavou velmi vzrušujícím způsobem. Jakmile se disky zastaví je čas přesunout se o troje dveře níž, kde jsou lidé zdpovědní za vytvoření tohoto trojitého (a dost možná brzy rekordního) monstra, stojí tam, aby nás pozdravili. A usmívají se.

"PROČ VYDÁVÁME TŘI NAHRÁVKY? NEMÁM KURVA PÁRU!"
Billie Joe Armstrong

"Trochu to zní, jako by se včera v noci vymkly věci z rukou," chechtá se Billie Joe Armstrong, se svými stoupenci natáhli ruku jako ta nejsposvátnější rock'n'rollová trojice, která existuje - basák Mike Dirnt a bubeník Tré Cool - se za ním vědomě zubí. "Nebojte se - tady byly věci na konci taky šílené!" Odkazuje se jednak k události v Las Vegas, která se stala jen o 12 hodin dříve - nechceme zacházet do detajlů, ale jestli to čte některý z labelů, berte na vědomí, že pokud necháte skupinku hudebních novinářů přes noc ve Městě Hříchů, budou se dít velmi šaptné věci - a jednak k dokončení a následně aktuální propagační kampani na podporu již zmíněné kolekci trojice alb kapely; kolektivní návaznosti na '21st Century Breakdown' z roku 2009.

Foto: "Ne, to není bomba. Je to stroj času. Vážně."


TŘI NOVÉ MUZIKÁLY?!
Příští měsíc se muzikál American idiot přesune do Británie, budou Green Day v pokušení přeměnit tento soubor alb do něčeho podobného? Možná...
- bohužel se ta růžová bublina nedá přečíst -

Foto: Nejsi tak cool, když jsi celý od žvýkačky, že Tré?


CO DALŠÍHO U GREEN DAY?
Tři nová alba nejsou dost! Billie Joe chce udělat ještě víc...
- růžová bublina se nedá přečíst -

Foto: -||-


S naplánvanými daty vydání na září (Uno!), listpad (Dos!) a leden (Tré!) je dostává do jiného souboje o první místo v umělcích, kteří během čtyř měsíců vydali tři samostatné alba. To není tak špatné pro kapelu, která takovýto útok oznámila pomocí tweetu.
"Jedna z nejlepších věcí na těchto nahrávkách není způsob, jakým k nim došlo, ale způsob, jakým se pořá dějí," rozplývá se Armstrong. "Pokud jde o oznámení, nškdy je strukturované což je poměrně tradiční způsob, ale jindy to je 'Fuck it!' a prostě to uděláte."

"DVA NEJLEPŠÍ PRVKY ROCK'N'ROLLU JSOU TAJEMSTVÍ A ZMATEK."
Billie Joe Armstrong

"Lidé se mě pořád ptají proč vydáváme tři nahrávky," pokračuje, "a upřímná odpověď zní, že nemám kurva ani páru! Je to něco, co si fakt užívám. Právě teď přijímáme chaos z toho, že jsme součástí rock'n'rollové kapely."

Pokud Green Day v současné době jímá (nemluvě o působení) chaos, jejich vzhled dnes odpoledne to dává najevo jen trochu. Vedle veselého, typicky v černém oblečeného Armstronga sedí Dirnt - má střapaté vlasy a barva je tmavě blonďatá a má kávu v ruce - zatímco naprosti sedí Cool. Má na sobě růžové triko tak jasné, že by mohlo být zdravotně závadné, muž s pravděpodobně nejslavnějším úsměvem v hudbě vypadá především spokojeně sám se sebou.
"Víte vy vůbec, jak dlouho jsem na tohle čekal?" směje se. "Celé album pojmenové po mně! A dokonce je na něm i můj obličej! Jak skvělé?" Bubeník se odkazuje na "Tré!", třetí a poslední kousek trilogie, který spatří světlo světa brzy po pelomu roku. Díky úsměvu Coola na jeho coveru (na Uno! a Dos! jsou obličeje Amrstronga a Dirnta) to možná vypadá jako jen o kousek něco jiného, než akt bláznění. Ve skutečnosti nabízí fascinující pohled do současného myšlení jednotky, která je považovaná za nejdůležitější a nejikoničtější mainstreamovou punkovou kapelu za poseldních 20 let. Poté co se dostali k legendárnímu "American Idiot" z roku 2004 - album, které definovalo vlastní kariéru tria a přeměnilo moderní jednodenní rock na jednotlivé razie, prodalo se ho přibliže 14 milionů kopií - "21st Century Breakdown" z roku 2009 se možná nedostalo mezi desky s multi milionovým prodejem tak jako jeho předchůdce, ale nezaostává, co se týče vlastního prodeje je na tom slušně. Ještě důležitější je, později velkolepý, ambiciózní postoj k jejich úrovni, což z nich dělá nejvíce ohroženou a průkopnickou rockovou kapelu naší doby, odporují tomu co dělá bezpočet dalších skupin, které udělají všechno pro to, aby opět nalezly úspěch.
"Když jsem začali pracova na '21st Century Breakdown' věděli jsme, že je tady určitý nátlak, ale pro mě to bylo něco, co jsme přijali a použili k našemu prospěchu," vysvětluje Armstrong. "'American Idiot' byla jedna obrovská bestie, kterou nikdo neviděl přicháet, ale chtěli jsme sedět, poplácat se po zádech a udělat něco co známe a pravděpodobně zopakovat výsledky? Ne - vůbec. Místo toho to bylo něco jako 'okay, pojdme udělat větší a lepší nahrávku, než jsme udělali předtím a zajdeme tak daleko, jak jenom budem moct."
"Udělali jsme vědomé rozhodnutí posunout se o krok dál a opravdu jsme otestovali vnímání lidí v tom smyslu, co si myslí, že by mohla být rock'n'rollová kapela, myslím si, že tyhle dvě nahrávky jsou jakoby navzájem knižně propojené v mnoha ohledech. Bylo štěstí, že jsme se přiblížili k tématu obsahu, protože rozsah (nahrávky) byl skoro jako konec jedné éry. Pro mě to bylo jako konec kapitoly a myslím, že nám umožnila dát se do tvroby těchto nahrávek zcela bez zátěže,"

Foto: Vůbec netušíme, co se tady děje. Promiňte.


Foto: Green Day: Mezinárodní bojovníci se zločinem, punk rockeři, nosící šílené kalhoty


Jestliže chcete plně pochopit důvod změny přístupu musíte vzít do úvahu ne rozdíly samotných procesů psaní, ale spíš přípravu, která jim předcházela. Pře vytvořením "21st Century Breakdown" ažili členové Green Day rozmanitá dobrodružství. Zatímco Armstrong trávil čas se svou rodinou v New Orleans stavěním domů pro oběti hurikánu Katrina, Cool se vydal na Kubu (země, do které mají Američtí občané ze zákona zákaz vstupu), aby si prošel pár lekcemi na bicí a Dirnt a jeho nynější žena odjeli do Evropy na tolik potřebnou přestávku. V tuto dobu se věci změnily. Dirnt přiznává, že strávil víc času než bylo zdrávo "ježděním na motorkách a trávením času se svou rodinou," stejně jako Armstrong popisuje svůj volný čas jako "nezvyklé, ale hlavně se točil okolo surfování" - což ve skutečnosti byla poslední věc, kterou dělal před těmito interview. Cool mezitím s širokým úsměvem nabídne slovo "whiskey." Popravdě řečeno, voný čas byl pro tuto trojku pořádným luxusem. Brzký nástup psaní nového materiálu začal už behěm turné "21st Century Breakdown" a doslova si je brali do postele, nahrávání začalo ve městěch jako jsou Glasgow, Stockholm a Amsterdam. Když nakonec přišel čas na vytřídění materiálu, který se nasbíral, měla kapela kolekci téměř 40 písní.
"Je to směšné, protože i když už jsme měli napsané všchny tyhle písně, pořád nás ani nenapadlo, že bychom mohli vydat tři alba," směje se Armstrong. "Naším záměrem prostě bylo psát a udělat jednu nahrávku, ale stalo se co se stalo. Byli jsme v New Yorku a napadla nás píseň:; byli jsme tady na pláži a napadla nás píseň; byli jsme doma v Oaklandu a napadla nás píseň... prostě to nepřestávalo."
Dirnt vysvětluje, že to bylo tempo, ve kterém nebyly známky zpomalení když Green Day vstoupili do zkušebny - něco zabíralo jen minimum času. "Velmi často to bylo ve stylu 'Prostě tam pojďme a budem jamovat, dokud je to žhavý,'" říká. "Měli jsme několik písní se kterými jsme chtěli začít, ale kvalita těch písní byla tak silná, a byla čím dál tíms ilnější, takže se vlastně stalo nelogické nevydat víc než jednu nahrávku. Nechtěli jsme s hraním těhle písní čekat pět nebo šest let - jsou připravené teď!"
"Je to naše DNA," dodává Cool. "Jsme kapela, takže když jsme se stáhli z cest, nezdálo se nám správné najednou přestat být kapelou. Proč bychom nevyužili prostor naší zkušebny? Pročbychom neudělali nějaký randál? Proč ychom neměli dělat tyhle věci?"
Pak, rychle jako facka Armstrong prohodil: "A proč bychom si nevzali přiteplenou růžovou košili na interview?"

Po celou dobu strávenou ve společnosti kapely byly naprosto jasné tři věci. První je ta, že jak osobně, tak kreativně to mezi nimi nikdy nebylo lepší. Trio si je jako kapela tak blízká, jak ještě nikdy nebyla ("Jsme jako nejlepší motorkářský gang - jediná cesta jak nás opustit je zabít někoho," směje se Dirnt). Druhá věc je, že opravdu tady je skutečná naléhavost s ohledem na práci. Když Armstrong uvádí, že kapela se "sotva přehoupla přes třicítku," vyvolává to trošku lítost, že vrcholu nedosáhli dříve. Třetí a nejpodivnější věcí však je, u frontmana, že podléhá strachu - že kdyby kapela byla příliš dlouho neaktivní, mohla by přestat fungovat.

"POŘÁD NSÍME O HUDBĚ TAK JAKO JSME O NÍ SNILI KDYŽ NÁM BYLO 16."
Billie Joe Armstrong

"Být v kapele je jako mít veterána," udává příklad. "Pořád ho musíte dolazovat a starat se o něj, protože když to neděláte, zrezne a rozpadne se. myslím si, že tohle jsou moje největší obavy ohledně téhle kapely. Bojím se, že když se zastaví, rozpadne se a skončí na smetišti. Můžete ji slyšet s ostatními kapelami a člověče, můžete pak o nich říct, že už spolu nehrajou protože jsou příliš zaneprázdění usínáním na vavřínech. Většinou tyto kapely končí tak, že se ztratí. Musíme pokračovat v práci, protože s musím ujistit, že jedem na plné obrátky."
Na muže, jehož nahrávky čítají rekordní milionový prodej, se svými spoluhráči dobyli arény a stadiony po celém světě a dokonce splodili Broadwayský muzikál, který brzy zamíří k zahraničím pobřeží, je to překvapivě zvláštní oznámení. Ale bez ohledu na důvody, nebo přesnou povahu jeho znepokojení, je tady jedna věc, která je teď jasnější, na zkladě představených písní je tady asi taková naděje, že Green Day skončí na smetišti jako že v Americe budou zakázány střelné zbraně. Zatímco "Dos!" a "Tré!" se můžou pochlubit všemi hlavními rysy kapely, které experimentovaly jako pár dalších - obě obsahují písně, které jsou tajemné, náladové a občas vyloženě nádherné - je to právě "Uno!", které strhne nejvíc pozornosti. Přímá a velmi rychle se rozvíjející záležitost v některých nejlpších starých okamžicích kapely, ookupují témata, která nejsou tak vzdálená od alba "Insomniac" z roku 95 a jeho následovíka z roku 97 "Nimrod" s tím, že si zachovává své chvástání, že pouze kapela se může dostat do tohoto tempa. Je to prostě typ alba, které mohl očekávat jen málokdo.
"Už slyším klapání klávesnic, které prohlašují že jsme se 'vrátili ke kořenům'," směje se Dirnt když jsem se ho ptali na to, co si myslí, že od toho lidi očekávají. "Vždycky mi to připadalo jako divnej výraz. Opravdu musíte být spojováni se svými kořeny?"
"Pokud jde o veřejné mínění tak doufám, že nikdo nic neočekává," dodává trochu opatrnější Armstrong. "Pro mě jsou dva nejlepší prvky rock'n'rollu tajemství a zmatek a myslm si, že těmto věcem jsme byli oddaní. Je to přesně tak jak jsem řekl dříve - tady nejsou žádná pravidla. Pokud chci psát songy o sexuálním napětí, nebo rovnou o šukačce radši než o politice - a občas takové nahrávky dělám - mám tu svobodu to udělat. Pokud by od nás lidi měli očekávat jen jednu věc, bylo by to nečekané."
A to je nejlepší cesta jak shrnout jakým způsobem jsou teď Green Day spokojeni - jsou rádi že existují ve stavu relativního chaosu a nepředvídatelnosti, které se přiblíží jen málo kapel jejich velikosti. Ale co je to, co udržuje největší kapelu světa nejen být schopnými, ale ochotni dělat věci po svém?
"Jednoduchá odpověď, nikdy jsme se na sebe nedívali tímhle způsobem," potvrzuje Dirnt. "Abych byl upřímný, nemyslím si, že se takhle na sebe můžeme dívat. Pro mě je ten nejlepší způsob brát se jako že jsme nová kapela a dělat pro to maximum. Za druhé dovlíte sami sobě myslet o sobě jako že riskujete možnost, že se všechno rozpadne."
"Vždycky jsem chtěl být v kapele, která trvá," souhlasí Armstrong. "Vždycky jsem chtěl být v kapele, která to zvládne a vyvíjí se a myslím, že se tak všichni podvědomě cítíme už od prvního dne. Pořád sníme o hudbě stejným způsobem, jakým jsme to dělali když nám bylo 16 a je to něco, co, osobně myslím, nikdy neztratíme."

"Uno!" vychází 24. září u Warner.Green Day Tour Update 2012 - Japan

21. srpna 2012 v 20:24 | Magnumka |  Videos and Music
Tady video o kterém jsem dneska psala:


Tré's FB message

21. srpna 2012 v 12:26 | Magnumka |  NEWS
Tré napsal na FB:

 • Follow me on instagram:I am using the name: treleparc : enjoy my pix and stuff from the tour, behind the scenes and in your face
  • Sledujte mě na instagramu:
   Používám jméno: treleparc : užijte si moje fotky a materiál z turné, zpoza scény s ohledem na vás
Zpráva psaná ve Frankfurtu


Exclusive "Tour Update" video on IC

21. srpna 2012 v 10:00 | Magnumka |  Videos and Music
Na IdiotClubu je video natočené v Japonsku - nejedná se o koncerty, ale spíš o to, co dělali mezi nima. Na GDA jsou tři screeny z videa tak se na ně podívejte... snad se video objeví časem i jinde..

Angry Birds Friends ft. Green Day

21. srpna 2012 v 9:56 | Magnumka |  Videos and Music
Takže AngryBirds s Green Day si teď můžete zahrát na FB. Ta část s Green Day má mít nějakých 10 kol. Během hraní na pozadí uslyšíte Oh Love a taky Troublemaker, který začíná u 3. kola. Pokud si chcete Troublemaker poslechnout, pokračujte na GDA.

No a tady trailer:


Green Day playing in London

21. srpna 2012 v 9:43 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day budou hrát tento čtvrtek, 23.8., v Londýně v Shepherds Bush.

Předprodej lístků začíná dneska a jsou povoleny maximálně dvě vstupenky na osobu.. což je dobře.

Lístky budou dostání od 12 hodin Bristkého času (13:00 u nás) a budou se dát koupit na Gigsandtours.com.

Na plagátu se píše že mají mít i nějaké spešl hosty tak uidíme koho s sebou přitáhnou...I can't meet the deadline

19. srpna 2012 v 22:36 | Magnumka
Překládám a překládám... ale tím jak je to blbě naskenované, tak v tom některé slova luštím a musím si dávat pauzy. Takže to tady dneska určitě nebude.. Ještě mi toho zbývá dost.. tak snad zítra.. už si připadám jako slibotechna :/

Edit

18. srpna 2012 v 21:45 | Magnumka |  Warehouse
Do profilů Billieho, Mika i Trého jsem vložila odkazy na Twitter a Instagram... mimochodem, Billieho by měli nadobro odpojit od internetu XD

Pre-Order ¡Uno! Vinyl

18. srpna 2012 v 20:58 | Magnumka |  Stores
Přes oficiální obchod Green Day je možné si předobjednat vinyl ¡Uno!. Cena je $22.98.

Sorry..

18. srpna 2012 v 20:33 | Magnumka
Začátkem týdne jsem slíbila, že se tady dneska večer objeví překlad článku z Rock Sound. Přiznám se, že jsem s překladem ještě ani nezačala a to hned z několika důvodů - včera jsme přijeli později než jsem čekala a byla jsem unavená, dneska mě čekala rodinná slezina..
Každopádně teď už čas mám, dodělám novinky a zakousnu se do toho. Ale jak už jsem psala, je to dost blbá kvalita, po chvíli se budou plést řádky hlavně je to dost dlouhé, tak to chvíli potrvá. Pokud to psal normální člověk, tak by to tady zítra večer mohlo být, pokud to byl zas nějaký literární expert, co se vyžívá v přirovnáních, odbornch slovech a extrémně dlouhých souvětích, tak to zabere času víc... no uvidíme...

Gibson Billie Joe Armstrong Signature Les Paul Junior Double Cutaway

17. srpna 2012 v 23:31 | Magnumka |  Stores
Billie je asi nadčlověk, nebo jeho den má tak 31 hodin nebo já fakt nevím. Během natáčení alb, focením, děláním rozhovorů, natáčením videoklipů, dovolené s rodinou a kdé ví čím vším si ještě udělal čas na to, aby znovu zapracoval s Gibson a vznikla tak nová, už třetí signovaná kytara.

Tentokrát je to žlutá Les Paul Junior. Na netu ji najdete pod názvem Gibson Billie Joe Armstrong Signature Les Paul Junior Double Cutaway - Na této kytaře najdete malé nasprejované logo Adeline a samozřejmě Billieho podpis.

Kytara bude k dostání od 20. srpna, koupit se bude dát jen v "TV yellow" barvě a zatím se dá pouze předobjednat přes Guitar Center anebo Musician's Friend. Cena je samozřejmě odpovídající a to $1,199.99 - necelých 25 000 Kč.

Billie Joe už v minulosti s Gibson spolupracoval - v roce 2006 se dostala do obchodů kytara Billie Joe Armstrong Signature Les Paul Junior, která vznikla po vzoru jeho kytary se jménem "Floyd" což je Gibson Les Paul '56 Junior a dnes se dá pořídit za $1799 (37 000 Kč). V roce 2010 se objevila Billie Joe J-180, jedná se o kytaru, kterou Billie používal během turné 21st CB při přídavcích. Tahle kytara byla vyrobená ve velmi omezeném počtu, takže stála skoro $4000 což je na naše cca 81 000 Kč.

Myslím si, že podrobnosti o kytaře překládat nemusím, udělám to jenom kdyby někdo chtěl. Jak se ale dívám na ty věty a slova, možná vám to bude stačit hodit do googlu. Takže pro podrobnosti a více fotek jděte na stránky jednoho z výše uvedených obchodů.

Green Day Angry Birds

17. srpna 2012 v 23:05 | Magnumka |  Related
Jestli to chápu správně, pak se ti z vás, kdo máte iOS (iSračky), Android anebo Mac (PC) možná budou radovat. Na telefonech s podporou těchto tří operačních systémů funguje hra Angry Birds - určitě všichni znáte. Již brzy by se měla objevit Green Day verze téhle hry.


Na twitteru @AngryBirds_JP se objevil tento obrázek


Oh Love - Tokyo, Japan

17. srpna 2012 v 22:55 | Magnumka |  Videos and Music
Green Day začali svoje koncerty po Japonsku. Tady je záznam Oh Love z tokie, který vysílala jedna japonská televize:


Aguilera about wirking with Billie on The Voice

17. srpna 2012 v 22:46 | Magnumka |  Articles and Interview
Christina Aguilera si udělala chvíli čas a popovídala si s Rolling Stone o tom, jak s Billiem spolupracovala na následující sérii The Voice. O práci s ním řekla:

 • "I když to může připadat jako zvláštní spárování," řekla Aguilera Rolling Stone, že jeli na plný výkon. "Bylo hezké se spojit dohromady, oba jsme dali průchod emocím a zasmáli se. Chytili jsme záchvat smíchu, můj Bože, rozsmívali jsme jeden druhého."

O Billieho připojení se k The Voice promluvil i Tony Vincent - původní St. Jimmy z AIM. Celý rozhovor najdete na WetPaint.com:

 • "Myslím, že [ona] má tendenci vypracovávat tyhlety hlasy s rozsahem, epické od přírody a on je spíš na tu část autentičnosti umělce bez ohledu na vokální akrobacii, takže si myslím, že spolu ti dva tvoří úžasně talentovaný tým. Ta holka umí zpívat obličejem, ale myslím si, že práce s Billiem ji může taky hodně naučit."

Díl ve kterém se objeví Billie Joe bude ysílán 10. zíří na NBC.


Oh Love Official video - R VERSION

16. srpna 2012 v 12:26 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je R vezre Oh Love klipu... není R pro nic za nic. Takže pokud nejste dospělí, neměli byste se na to dívat.. vím že je to asi na nic, ale napsat to sem musím. Pokud vám je tedy příslušný věk a nehraje to tady, pokračujte sem.

Za odkazd dík CarolCInstagram..

16. srpna 2012 v 12:10 | Magnumka |  NEWS

Před chvíli jsem posílala Billieho tweety o tom, že jsou na Instagramu. CarolC zjistila, že nemusíte mít Androida ani iPhone když se chcete na profily uživatelů dostat, takže tady jsou odkazy:


Takže se zatím mrkněte na fotky.. celkem hodně fotek, já je sem určitě budu přidávat ale ne všechny a až budu doma..

Green Day and Kevin Hart promo photo

16. srpna 2012 v 11:19 | Magnumka |  Photos
Green Day vystoupí na MTV VMA. Doplněný článek o vysílání na českém MTV tady.