Červenec 2012

Rob Cavallo on Green Day: Good Things Come in Trees - CZECH

31. července 2012 v 22:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Tak nějak jsem se rozhodla nepřekládat celý rozhovor s Robem Cavallem, zezačátku není nic, cobychom nevěděli a psát to pořád dokola taky nemá smysl. Takže tady je to někde od 6. odstavečku s tím, že u toho co už tady byl jsem vynechala pár vět, které by byly taky psané po milionté.

Přeloženo z Hits Daily Double:

Autor: Simon Glickham

Zatímco Uno!, Dos! a Tré! není třídiskové koncepční album - každé album si bude stát na svém - je spolu tématicky svázáno. "Uno! představuje pocity a zábavu při přípravě na párty," vysvětluje Cavallo. "Dos! je o tom na té párty být - ve víru alkoholu, sexu, drog a rock'n'rollu. A Tré! je jako to ráno poté - když se vzbudíte a přemýšlíte o svém životě."

To znamená, že je projekt velmi rozmanitý a silně prezentuje Armstrongův stále rostoucí spisovatelský rozsah, nemluvě o kapacitě kapely co se týče krize a nuance. Srdce Dos! (vychází 13.11.) je například na bázi sexu a je ponurý, ale tenhle střed vytrvalé zábavy končí s "Amy," něžnou elegií k nehodě Amy Winehouse. Emoce a klasické finesy této balady postavené jen na hlase a kytaře se dá přirovnat k sólovým záznamům Johna Lennona a neomaleně oduševnělému dílu Billyho Bragga.

"Prvních pět skladeb na Uno!, které vás roznesou na kopytech - pochodovka 'Nuclear Family', toužebná 'Stay the Night', divoká, ale filozofická 'Carpe Diem', sarkastické volání do zbraně 'Let Yourself Go' a funky-zřící 'Kill the DJ' - balíček hudební pecky při snímání emocionálně složité oblasti. Tahle pětka je dokonale napsána, řada příkladů toho, kde jsou Green Day právě tď. Pokaždé, když těhle pět písní slyším, chci je prostě slyšet znovu." Uno! rovněž nabízí snový power pop ("Feel For You," "Sweet 16") a jamy, které připomínají nekompromisní energii Iggyho Poppa, Dead Boys, Bad Brains a další oddané punkové stoupence ("Loss of Control," "Trouble Maker").

Dos! se může pochlubit (mimo jiné) opojné, hormonlní jízdy jako je "Fuck Time," "Wild One," a "Makeout Party"; krásnou akustickou baladou "Drama Queen"; vymítačem nočních klubů "Nightlife" (představí rap Lady Cobra); a garážovku "Wow, That's Loud!,"jejíž název neodkazuje na hudbu, ale na "špinavé párty oblečení," které na sobě měla (nepochybně dočasně) jedna z nočních společnic vypravěče.

Tré! (plánované vydání 15.1.13) je pravděpodobně nejambicióznější ze všech tří alb. Mísí se na něm neodolatelný pop-rock jako je "Missing You," "Stray Heart" a "Sex, Drugs and Violence"; řinčící gospelově zabarvenou "Brutal Love"; středový bod "Dirty Rotten Batsrds" (kterou Cavallo přirovnává k "Jesus of Subrbia" z Idiota); Occupy-hodné hymny "99 Revolutions"; a filmové, Beatlesovské finále "The Forgotten," které končí odyseu nádherně pozitvní notou "Don't look away from the arms of love. (Nedívej se pryč z náručí lásky)".

Cavallo je při své chvále lidí, kteří mají svůj podíl na pohyblivých částech velkorysý. Dává náležité uznání Patu Magnarellovi, dlouholetému manažeru kapely, za vytvoření potřebného "ochranného prostředí" okolo nich. Taky se zmiňuje o nesčetně odbornících, kteří pomáhali se stvořením alb - od Billa Schneidera a dalších nástrojových techniků (kteří udržovali Green Day ve formě) až po Chrise Lord-Alge, který má na starosti mixováni hudby.

Je to risk přinést tři alba, které jsou z tolika různých částí? Samozřejmě. Ale Cavallo - který během naší konverzace vybíral Rogeru McGruinnovi na jeho 12 strunné Taylorce riffy - se zdá výt lhostejný. "Rád sleduju umělce, pokud dělá umělec něco přirozeného a skvělého, máte kreativní marketingovou podporu a ne naopak - a jenom se rozhodnete, jestli o to budete mít strach."

Kill the DJ cover

31. července 2012 v 20:48 | Magnumka |  NEWS
Ráno Idiot Club poslal cover k novému singlu "Kill the DJ," který by měl vyjít 14. srpna - není to však oficiálně potvrzeno.


New one

31. července 2012 v 20:32 | Magnumka |  Photos
Idiot Club poslal nové foto Greenů


Uno! Dos! Tré! Vinyls

31. července 2012 v 20:30 | Magnumka |  Stores
Pokud máte rádi vinyly tak na Amazon.com je možné si předobjednat všechny tři. Každé z nich má cenovku $28.18. Objednávat můžete tady - Uno!, Dos!, Tré!

DONE!

31. července 2012 v 0:07 | Magnumka |  Warehouse
Takžeeee, když si sjedete trochu níž, jsou tady všechny věci,tkeré přibyly věhem toho, co jsem byla pryč včetně dnešních novinek.
Vybírala jsem jen to nejdůležitější a příspěvků je tolik proto, protože jsem jela popořadě.. zítra asi přeložím rozhovor s Robem Cavallem jestli tam bude ještě něco zajímavého,dost možná se pustím do překladu Oh Love a taky začnu s opravou blogu (nefunkční obrázky apod)..

No já si teď jdu pustit veškeré videa a písničky, které jsem tady přidala, abych vůbec věděla o co šlo :D

Odteď blog funguje normálně..

Rob Cavallo (producer) talks about GD's upcoming trilogy

31. července 2012 v 0:05 | Magnumka |  Related
Na stránkách Hits Daily Double je rozhovor s Robem Cavallem. Mluví tam o samozřejmě o albech. Jestli ho budu překládat ještě nevím, musím na to prvně kouknout a podle toho jestli mi přijde hodně zajímavý nebo ne se rozhodnu. Tady kdyžtak úryvek a poznatky z GDA:

 • "Prvních pět skladeb na !Uno!, které vás roznesou na kopytech -- pochodovka "Nuclear Family," toužebná "Stay The Night," divoká, ale filozofická "Carpe Diem," sakrastické volání do zbraně "Let Yourself Go," a funky-zuřící "Kill the DJ" -- balíček hudební pecky při snímání emocionálně složité oblasti. Tahle pětka je dokonale napsána, řada příkladů toho, kde jsou Green Day právě teď. Pokaždé, když těhle pět písní slyším, chci je prostě slyšet znovu!"
V rozhovoru Rob uvádí, že Jason ne "prakticky 4. člen kapely." Tady pár poznatků:
 • Víme trochu víc o "rapové" písní "Nightlife." Je to "šik" a "boubelaté" a představuje rap Lady Cobra z Mystic Knight of the Cobra.
 • Poslední skladba celé trilogie má název "The Forgotten" a podle článku je ve stylu The Beatles. Billieho poslední řádek v songu zní "Don't look away from the arms of love. (Nedívej se pryč z náručí lásky)."
No, jak na to koukám, tak to asi přeložím, ale to až zítra.

"Let Yourself Go" - video premiere

30. července 2012 v 23:45 | Magnumka |  Videos and Music
Altpress.com poslalo live video písně "Let Yourself Go" z tajné show Green Day z Red 7 v Austinu v Texasu (listopad).


Photos

30. července 2012 v 23:40 | Magnumka |  Photos
Nedávno Billiemu umřela teta Polly, psali o tom na GD.com. Lufi na FB Billieho bratra našla pár fotek, tak se na ně mrkněte - jsou moc pěkné.
Tady jedna:

Dave, Anna, Allan, Marci, Hollie, Billie

"99 Revolutions" in "The Campaign" movie + new GD's music in CSI NY

30. července 2012 v 23:29 | Magnumka |  NEWS
Na HitFix.com oznámili, že nový song Green Day "99 Revolutions" bude použitý v novém filmu The Campaign.

Tento song bude až na albu !Tré!, ale my ho uslyšíme ve filmu už 10. srpna - 5 měsíců před vydáním alba.
Název písničky je z důvodu okolností ohledně všech těch nedávných "Occupy," kdy šlo 99% proti 1% (jednalo se o nemajetné/majetné apod).

Nevím jak vy, ale já už jsem o tomhle filmu slyšela a docela se na něj těším (a určitě ne kvuli tomu, že v něm bude nová písnička od GD)... Podívejte se na trailer k filmu na YouTube.


A ještě přidám, že CBS oznámila, že nová hudba Green Day bude použita v seriálu CSI: New York. Tisková zpráva říká:

 • Hudba vítězů Grammy, Green Day, bude použita ve čtvrté epizodě série, ve které je Lindsay (Anna Belknap) zraněna, když je zastřelen politický kandidát. Sekvence akce bude podbarvena písněmi Green Day z nadcházejících alb !Uno!, !Dos! a !Tré!.

Billie Joe as a mentor on The Voice + BJA and CA talking about The Voice

30. července 2012 v 23:18 | Magnumka |  Videos and Music
Billie Joe se stal poradcem pro tým Christiny Aguilery v televizní show The Voice (Hlas). Billie taky řekl, že celá jeho rodina má tuhle show ráda z důvodu, "nejedná se o utváření zpěváků. jde jen o to poskytnout jim pár rad a pokynů bez toho, aby se celí přetvářeli."
Natáčet se začalo 18.7. a vysílat se má prý 10. září.

Tady je video jak o show Billie a Christina mluví:


"New" shirt

30. července 2012 v 23:09 | Magnumka |  Stores
Na Hot Topic je možné si předobjednat triko s motivem Kerplunk kytky. Stojí $24.50 - $28.50 podle velikosti. Toto triko jsme mohli poprvé vidět k dostání u charity City of Hope, kde je pořád možné si jej koupit a to za $21.95.

Green Day promoting Summer Sonic

30. července 2012 v 23:05 | Magnumka |  Videos and Music
Extra krátké video Green Day pro Summer Sonic festival v Japonsku, které vydalo Warner usic Japan - to první.
Pak je tady ještě druhé a to je o něco delší... tam mluví o tom, co by mohli fanoušci na fesťáku očekávat.Billie Joe tells MTV News that 21st CB was the end of an era

30. července 2012 v 23:02 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je druhá část rozhovoru Green Day pro MTV (rvní část zde). V tomto video jsou fotky z natáčení videoklipu a Billie opět potvrzuje, že se nebude jednat o punk rockovou operu:

 • Poslední dvě alba, American Idiot a 21st Century Breakdown, jaksi uzavíraly samy sebe a je to konec téhle éry. A myslím, že psaním těchto tři alb jsme začali psát písničky, prostě se jen vracíme k základům, obnaženější rock-and-roll. [A] začli jsme si všímat změn které se uděly, takže !Uno! je spíše power-popová nahrávka, !Dos! je taková ta neslušná, párty, garážová nahávka a !Tré! je určitý druh zakončení celé téhle věci... Je to něco jako projít se světem společně s Green Day skrze 37 písní.

Oh Love EP (Walmart Exclusive) - release date: August 14th

30. července 2012 v 22:46 | Magnumka |  Albums
EP Oh Love vyjde 14. srpna 2012. Single si můžete předobjednat na Walmart.com za $5.00.

Setlist vypadá takto:

 • Oh Love
 • American idiot (Live)
 • Boulevard of Broken Dreams (Live)
 • 21 Guns (Live)
 • Know Your Enemy (Live)

Oh Love on MTV

30. července 2012 v 22:35 | Magnumka |  Videos and Music
Green Day představili Oh Love MTV. Billie a Mike mluví o tom, co pro každého z nich tento song znamená. No a Mike říká:

 • Tahá to za city a je to o lásce a sexuálním napětí a tak podobně; řekněme, že si myslím, že video to v těhle směrech vystihuje. Vím, že jsme měli několik vtipných scén, ve kterých jsou motorky a my hrající naživo a možný chaos v backstage a věci jako tohle.
Na video se mrkněte na MTV.

Green Day ¡Uno! ¡Dos! ¡Tre! Billboard Cover Shoot

30. července 2012 v 22:25 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je video z focení GD na cover Kerrangu (vpravo). Je tam slyšet jak Billie říká, že alba jsou "vpodstatě nazvány Green Day a prostě jen pokračují jako Uno Dos Tre." Ehm a některé z písní z trilogie jsou o sexuálním napětí, žijou momentem, a jo, zmínil jsem se o sexuálním napětí?"Pre-order the UNO! DOS! TRÉ! Ultimate Box Set

30. července 2012 v 22:17 | Magnumka |  Stores
Na GreenDay.com je možné si předobjednat všechny tři alba v jednom balíčku, ve kterém dostanete:

 • všechny tři alba, jednotlivé 40-stránkové booklety, které vámbudou doručeny v den jejich vydání (Ve vaší zemi)
 • všechny 3 digitální alba, doručí je v den jejich vydání
 • roční předplatné členství v Idiot Clubu
 • možnost koupě lístků na koncerty nadcházejícího turné ještě před tím, než se dostanou na veřejnost
 • exkluzivní DVD s dokumentárním filmem
 • 3 singly včetně "Oh Love"
 • specální stojan na všechny tři alba + DVD (doručeno s !Uno!)
Tento "Ultimate Box Set" stojí $79.99 což je asi 1 700 Kč. Ovšem toto platí pro USA, ČR v nabídce nevidím, vidím tam Německo a to vychází na €69.99 což je asi 1 800 Kč. Když poštovné by mělo z USA vycházet cca na 500 Kč.

Green Day: "Oh Love" - [Official Lyric video]

30. července 2012 v 21:49 | Magnumka |  Videos and Music

Objednávat můžete na iTunes nebo Amazonu.

AT HOME!

30. července 2012 v 21:35 | Magnumka |  Warehouse
Před chvílí jsem dorazila domů - dejte mi chvilku pauzu než se doraduju, než omrknu situaci a začne tady všechno přibývat :)

TODAY!

30. července 2012 v 11:10 | Magnumka |  Warehouse
Zdarec!

Takže, včera jsme přijeli z tábora a jsem u známých. Dneska večer jedu domů. Nevím sice v kolik dorazím ale ještě dneska večer/v noci přidám to, co za těch 15 dní nebo kolik přibylo. Nevím kolik toho je, ještě jsem se na to nedívala a podívám se na to fakt až večer, protože by mi to asi nedalo a seděla bych u toho už teď a to nehci...jenom vím, že toho je sakra hodně..

Takže od dnešního večera bude tady na blogu vše fungovat zase tak jako obvykle :)

New photo

14. července 2012 v 19:28 | Magnumka |  Photos

PS - až se vrátím, opravím veškeré obrázky, které v průběhu posledních měsíců z blogu zmizely :)

Billboard - Green Day's Triple Play - CZECH

14. července 2012 v 19:14 | Magnumka |  Articles and Interview
Pozn.- triple-album - trojalbum, triptych - trojdílný umělecký výtvor

TROJITÁ SÍLA GREEN DAY
!UNO! !DOS! !TRÉ!

Tři alba během 16 týdnů. Marketing nejambicióznějšího (a nejpodivnějšího) projektu roku


Triple play Green Day

Jaký je plán kapely na rozehřátí věcí na letošní podzim a zimu?
Vydat tři alba v průběhu 16 týdnů.
Jak se letošní nejambicióznější projekt dal dohromady

Text: Phil Gallo
Foto: Jill GreenbergDvěstě-padesát lidí se nacpalo do Tiki Bar v Orange County - v Costa Mesa v Kalifornii 11. srpna 2011, zaplatilo $20 aby po osmi-měsíční pauze viděli jednu z největších rockových kapel. Toto publikum - společně s těmi ve Webster Hall Studio v New Yorku; 1-2-3-4 Go! Records v Oaklandu v Kalifornii, z Mezzanine v San Franciscu a z Red 7 V Austinu si nevědomky vyposlechlo 20 písní, které se objeví na následujících třech albech Green Day.
Trio naservírovalo oblíbené kousky jako "Welcome To Paradise," "St. Jimmy" a "Minority" a při přídavku bombardovali fanoušky jednou novou písní za druhou - "Nuclear Family," "Stay the Night," "Let Yourself Go" a "Carpe Diem" - První čtyři z nich budou na prvním chystaném albu !Uno!
"Přišli jsme ta ma zahráli 20 písní, které nikdy nikdo neslyšel - za sebou. A neměli jsme žádný plán jak je vydáme," řekl zpěvák/songwriter/kytarista Billie Joe Armstrong během přestávky při zasedání v New Yorku společně s dlouholetým producentem (a předsedou Warner Bros. Records) Robem Cavallem a Tedem Jensenem, kteří pracovali na posledních sedmi albech kapely. "Bylo to děsivé. Připomnělo mi to doby, kdy jsme hrávali před davy, které nás nikdy předtím neslyšely - nic co by znali. Nebylo tam nic, co by bylo na trhu. Bylo to fakt vzrušující a zároveň mi bylo ze strachu na zvracení. Brali jsme sami sebe jako bychom byli nová kapela."
Hudbu, kterou Green Day na těchto show předvedli budeme moci slyšet skrze tři alba - !Uno!, !Dos! a !Tré! - které budou vydány 25. září, 13. listopadu a 15. ledna. Rozsáhlé období, při kterém písně vznikaly, přineslo téměř 40 songů, které Armstrong, basák Mike Dirnt a bubeník Tré Cool dokončili. Jakmile bylo vše tématicky vyřešeno, tří-členná kapela se rozhodla, že chce tyto tři samostatné sbírky vydat jako jednotlivá alba.
"Budu odpovídat na některé věci, které vás zajímají," říká Armstrong o vysoce neortodoxním typu triptychu. "Věřím, že lidi chtějí slyšet tento typ hudby, tito lidí chtějí slyšet nahrávky, které mají příběh. Anebo možná ne. Nemám tušení."
Armstrong si je jistý tímto: přístup rockové opery jako American Idiot (podle Nielsen SoundScan se jej prodalo 6.1 milionu kusů) a 21st Century Breakdown (1 milion) zůstává. "Chci psát zabijácké písně, ale chci aby měly nějaké pořadí a tak nějak mezi sebou v rámci alba komunikovaly, v tomto případě v podstatě rámci tří alb."
Nápady ohledně rozdílných časových rámcích a soubor návrhů Green Day a manažery Warner Bros. Records dokopaly k unikátnímu a náročnému nápadu - vydat alba v průběhu 16 týdnů.
"Billie a kapela chodili tam a zpět s tím, že musíme dát každému albu čas na rozdýchání," říká co-prezidentka Warner/COO Livia Tortella. "Chtěli aby tam byl cítit pocit naléhavosti, ale ne aby byly vydány příliš dlouho po sobě, aby každý pochopil, že patří k sobě. Měli jsme pocit, že šest - sedm týdnů mezi nimi by bylo vpořádku."
Armstrong se př projednávání tohoto projektu pořád dokola vrací ke slovu "náhoda." Vynořit se s téměř 60 songy? Ne plán, náhda. Pořadí písní? Náhodné, stejně jako pojivo jednotlivých alb. Tří-albový nápad vyskočil z vrtochu.
"Vydat double nahrávku, natož triple nahrávku, nezdá se, že by to v dnešní době a v tomto věku mohlo být pro nás přínosem," říká Armstrong. "Chtěli jsme, aby to všechno vyšlo, protože jsme na to pyšní, no a pak jsem nad tím přemýšlel ve smyslu s obsahem - jedno, dvě, tři. Byl jsem u nás v kuchyni a myslel 'Co kdybychom je nazvali 'Uno', 'Dos', a 'Tré' prostě jenom jako vtip?' Řekl jsem o tom své ženě a ona odpověděla 'Vlastně je to brilantní nápad.' Pak jsem o tom řekl klukům a zeptal se jich, co si o tom myslí. Nechali si to projít hlavou a řekli jasně. Dejme moji fotku na první kousek, na druhý Mikovu a na Trého na třetí."
Pokud se zmíní trojalbum, většina lidí si vybaví set The Clash z roku 1980, Sandinista! Magnetic Fields udělali totéž v roce 1999 s 69 Love Songs a o dva roky později Joanna Newsom s Have One on Me. Pak je tady myšlenka vydání dvou alb v jeden den, což skvěle podal Bruce Springsteen, Guns N' Roses a Harry Conning Jr. a v poslední době několik undergroundových rapových aktů.
Mylenka tří alb byla vedení Warner předložena začátkem roku a Tortella přiznává, že zpočátku to bylo "děsivé." Nakonec to pojali jako koncept tří kapitol jedné knihy.
"Na kreativitě záleží," říká Cavallo, který se rozhoduje o finančním zakončení jako předseda Warner. "Tihle kluci napsali 38, 39 písní. Měli bychom předpokládat, že budou kreativní. Nevede žádná jiná cesta okolo. Véstby měl umělec."
Vedoucí představitelé různých záměrů nebo ambicí mají stejné komerční úspěchy, jako Green Day. Kapela k Warner/Reprise dorazila na začátku 90. let s malým stackem samostatně vydaných singlů a LP spratkovského stylu spíše v souladu s Beastie Boys než s rockovými kapelami, které by se mohli stát jejich top 10 vrstevníky: Counting Crows, Stone Temple Pilots, Soundgarden.
Power akordy, příměstský nihilismus a fanoušky přijatelná značka anarchienejenže proměnila Green Day v punkové obry - jejich průlomu z roku 1994, Dookie, se po světě pordalo pře 8 milionů kopií (podle SoundScan) - vyslalo to ostatní majoritní labely do klubů hledat podoně znějící akty.
Komerční úspěch kapely byl promrhán s Insomniac z roku 1995 a s Nimrod z roku 1997, z nichž každého se prodalo 2,1 milionu kopií. Druhý vydaný kus však obsahuj změnu tempa kapely, akustické "Good Riddance (Time of Your Life)" se stalo jedním z nejhranějších hitů roku 1998 všech rozhlasových stanic. Zatímco skončilo na 11. místě v Billboard's Hot 100 Airplay, strávilo na tomto seznamu 43 týdnů, čímž se stal nejdéle hraným singlem Green Day.

Foto: Členové Green Day: Tré Cool, Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt (vzadu) s tour-kytaristou Jasonem Whitem (zleva) během nahrávání v Tarzana v Kalifornii.

TÝM GREEN DAY
Alba: !Uno! (25. září), !Dos! (13. listopadu), !Tré! (15. ledna)
Label: Rerise/Warner Bros. Records
První single: "Oh Love" (z !Uno!), 16. července
Turné: Festivaly v japonsku a Evropě (srpen-začátek září), Voodoo Experience v New Orleans (27. října), Severní Amerika (konec listopadu - leden)
Manažer: Pat Magnarella, Pat Magnarella Management
Booking Agent: Jenna Adler, Creative Artist Agency
Právní zástupce: Don Passman, Gang Tyre Ramer & Brown
Stránky: Grennday.com, facebook.com/greenday, youtube.com/greenday
Tweety: @GreendayTo vše s sebou přineslo nový úhel pohledu na marketing: Green Day dospívali, psali o vyzrálejších tématech a rozšiřovali svůj zvuk. Skoro to klaplo v roce 2000 s albem Warning, které se dostalo na 4. místo v Billboard 200 a právě tady začal Armstrong vážně psát prosi autoritě, a liboval si v tom. O čtyř roky později se ke slovu dostává American Idiot.
"V době okolo American Idiot bylo všechno tak polarizované," říká Armstrong, "a psát politické písně, to vycházelo od srdce. Neudělal jsem vědomý krok do politiky, nebo tak něco, ale teď máte prezidenta, při kterém Republikáni nemůžou nic ohrozit. Mají svůj vlastní program. Není to pro větší dobro země. "
"Nehci srážět nějaká témata, že země je v rukou. Nechte to na těch hlavách co tam mluví, ať na to přijdou. Kromě toho mi lezou na nervy."
American Idiot debutovalo na 1. místo na Billboard 200, po několika letech koncertování ve velkých divadlech vrátilo Green Day do arén. (V roce 2005 podle Billboard Boxcsore vydělalo během 67 koncertů $37,7 milionů a prodalo se téměř milion lístků.) Koncepční album bylo dospělým projektem, díky kterému se Green Day octli na nové úrovni (vyhráli Grammy za rockové album roku spoluečně s Grammy za nahrávku roku za "Boulevard of Broken Dreams") předtím, než odstartovali muzikál v rodném Berkeley v Kalifornii a nakonec s ním skočili na Broadwayi. Podpořeni ambicemi alba pokračovala kapela v roce 2009 s albem 21st Century Breakdown, které se taktéž umístilo na 1. místě a také vyhrálo Grammy za album roku.
Na podzim roku 2010 zaútočil Armstrong na Broadway a po dobu jednoho týdne se objevil v "American Idiot" což mělo za následek vyprodání show, to vše před začátkem světového turné 21st Century Breakdown. V lednu a únoru se na tyto dva msíce vrátil do show. Během tohoto období začal psát písně, které se objeví na !Uno!, !Dos! a !Tré!.
V září 2010, v New Yorku Armstrong říká: "Byl jsem ve světě, kde mi nikdo nevěnoval pozorost, takže tam nebyl žádný tlak a napsal jsem sedm nebo osm písní. Jeli jsme do Jižní Ameriky a tyhle písně jsem předvedl. Měl jsem z toho smíšený pocit, takže jsem pokračoval ve psaní."
V předchozích částech Evropského turné Armstrong během volných dnů kapele pronajal studia "radši než abychom je proshlastali." Po Helsinkách, Berlíně a Stockholmu předložil písně, které dokončil. Armstrong vycítil, že by mohl podobným způsobem pokračovat, zatímco vystupoval v "American Idiot" na Broadwayi.
"Když jsem hrál v muzikále a žil v New Yorku, byl jsem obklopen neuvěřitelně talentovanými lidmi, s čímž jsem se mimo členy kapeluy nesetkal už roky," říká. "Inspirace z toho všeho přicházela každý den. Já a někteří členové osazení muzikálu jsme si sedávali, poslouchali nahrávky a mluvili o hudbě a vidět všechny tyhle lidi zpívat těmi jejich neuvěřitelnými hlasy.. Byl jsem zahalen do tvořivosti a to u mně není ntutné - prostě mě přecpalo odhodlání všech ostatních. Udělal jsem si ve smém amartmá malé studio, napsal jsem 30-vteřinové songy a pak minutové songy, nahrál jsem je a běžel do divadla. A takhle to šlo téměř každý den.
Nakonec měl více než 55 songů, které chtěl kapele předložit jako začátek přípravy. "Byli jsme v zóně, kdy jsme psali písně, zkoušeli je a drželi se dál do [nahrávacího] studia," říká. "Bylo to jako to, co jsme dělávali, když jsme jako kapela začínali. Byla to dobrá zkušenost."
Práce kapely byla vidět, říká Cavallo. "Skupina byla velmi secvičená. Vypálili [písně] a zkoušeli je skoro jako show."
Když byly skladby nahrány, začal se formovat tok hudby. Zatímco neměli hlavní postavy jako byli na posledních dvou albech, chtěl Arsmtrong rozvíjet témata: "První album je rozjezd párty, druhé album je průběh a ty nejhlubší chvíle párty a třetí je pokus o dání dohromady všech střípků, sebereflexe a kocovina."
"Co jsem opravdu chtěl udělat bylo napsat skutečný power-pop s energií starých Green Day, takže původní zvuk Green Day se objeví na !Uno! Taky jsem psal ve stylu garážové hudby, materiál podobný [vedlejšímu prjektu Green Day] Foxboro Hot Tubs. Třetí nahrávka byla trochu reflexní a vnitřní. Psaní písní jako těchto přichází s životem a zkušenostmi - krize středního věku."
Cavallo říká, že písně byly nahrány v 90% času a že kapela stále nevěděla, na kterém albu konkrétní kousky přistanou. Lehké a silné jako je !Uno!, je velmi pravděpodobné, že !Dos! bude vydáno se slavnostním zakončením "Amy."
Armstrong říká, že napsání pocty Amy Winehouse mu nezabrala více než 20 minut. "Měl jsem pocit, jako by byl a propojením R&B minulosti a R&B současnosti. To co udělala, její znalost staré hudby a starcýh Motown, to je článek řetězce hudby, který je navždy pryč. Nikdy se jí nedostalo pomoci, kterou potřebovala. Vím jaké to je klesnout na dno a jít opravdu temnou cestou, ale já měl okolo sebe dobré lidi, kteří mi to pomohli přežít. Možná je tohleto ten důvod, proč jsem si k ní bych schopen vytvořit vztah."
!Tré! má taky píseň založenou na události v osobním životě, kterou Armstrong dokázal využít pro inpiraci a reflexi: "Little Boy Named Train." Spolužák Armstrongova syna v Berkeley byl vychováván dvěmi ženami.
"Jeden z rodičů se narodil jako hermafrodit a (jeho rodiče) mu nechlai uříznout penis. Celý jeho/její život chtěl být uznáván jako muž. Rodiče chtěli, aby dítě nemohlo být identifikováno jako chlapec nebo dívka a tak jej ve skutečnosti nikdy nepojmenovali - jeden týden se jmenoval Tigger (Tygr), další to byl Train (Vlak). Po mnoha letech jsem to napsal, vždy jsem chtěl napsat píseň s názvem 'The Little Boy Named Train.' Stalo se to někomu jinému, ale když jsem to psal, přemýšlel jsem nad tím, jako by to byla část mně. Je tam řádek: 'I'm always lost, I'll never change. Give me directions and I'm lost again. (Pořád jsem ztracený, nikdy se nezměním. Dejte mi pokyny a znovu se ztratím)'. Druh autobiografie."
Cavallo a Tortella se touto trojí hrou Green Day cítí být především inspirováni. Načasování vydání alb je silnou strákou propagační příležitosti (viz příběh níž) a oba manžeři vidí stylistické i lyrické rozdíly mezi alby, které mezi rockovými fanoušky vygenerují rozhovory.
"Billie uvažuje opravdu ve velkém," říká Cavallo. "Je to strhující songwriter, interpret. Přl bych si, abychom na světě měli více lidí, jako je on. Náš průmysl by byl ještě více vzrušující."

Marketingové plány pro !Uno!, !Dos!, !Tré!
Green Day představili pro Warner Bros. Records marketingovou výzvu, které kdy majortiní label kdy čelil: Jak dostat fanoušky, aby přijali tři alba vydané šest až sedm týdnů po sobě?
Warner co-presidentka/COO Lvia Tortella říká, že alba budou vytvořena prezentací tří nebo čtyř písní z každého alba a to vždy týden před vydáním alba. Spousta z toho bude probíhat online a prostřednictvím videí, ale samozřejmě budou využity shoty ve významných televizních příležitostech.
"Představujeme výběr písní, takže všichni budouv ědět, že jde o tři alba. Jakmile začne spotřebitelská kampaň a hudba začne vycházet, vyvolá tu tuny dojmů," říká Tortella. "Vydáme z toho všechno zatímco to bude na výslunní."
Tortella varovala, že ne každý booking je uzamčený, ale mají specifické cílové události na podporu každého alba.

!UNO!
Datum vydání: 25. září
Současně vyjde: Push and Shove od No Doubt
Strategie: Rockové rádiové stanice Clear Channel se budou zabývat světovou premiérou "Oh Love," která bude 16. července. Jedná se o jednu ze tří písní, které budou vydány prostřednictvím videa před vydáním alba, následující očekáváme na 13. srpna. Po datech v Evropě bude kapela hrát na iHead-Radio Music Festival v Las Vegas a to 22. září a 6. září se s velkou pravděpodobností kapela objeví i na MTV's Video Music Awards. Toto je jedno ze tří alb, které vyjde před uzavřením nominací na Grammy Awards 30. září.
Pozoruhodné písně: "Let Yourself Go," vysokoenergický klenot "Kill the DJ," což je opakovaný funk jaký dělali Clash na začátku 80. let a "Trouble Maker," ze které číší typická známka úšklebu Billieho Joe Armstronga

!DOS!
Datum vydání: 13. listopadu
Současně vyjde: Vicious Lies and Dangerou Rumours od Big Boi
Strategie: První video pro song z !Dos! vyjde uprostřed září. Turné po severní Americe začne ke konci listopadu a poběží ještě během ledna a lístky budou k dostání zárvň s alby. Vydání je načasováno na trhy Díkůvzdání a možná budou Green Day zabookovaní na American Music Awards.
Pozoruhodné písně: "Amy," Lennonovský hold Amy Winehouse a dvě skladby, které se se spojují s územím, které není pro Green Day až tak tradiční: "Stray Heart," možná ta nejpopovější píseň, která má ve svých kánonech melodii a harmonii hudby z pláží Caroliny, a "Nighlife" party melodie, tipem je bez váhání se naučit gangster R&B

!TRÉ!
Datum vydání: 15. ledna
Současně vyjde: Nic neohlášeno
Strategie: Dokument o posledních dvou letech Green Day byl měl byt dokončen a vydán k Sundance Film Festival. Druhý dokument pracuje na coverkách a době před Dookie. DVD budou přidány jako bonus pro fanoušky, kteří si předobjednají všechna tři alba.
Pozoruhodné písně: "Brutal Love," která skloubila glam-rock, doo-wop a soul a "99 Revolutions" připomínající moc zvuku Green Day v začátcích.
- PG


HOLIDAY

14. července 2012 v 13:45 | Magnumka |  Warehouse
Nebudu chodit okolo horké kaše, takže pojďme přímo na věc - zítra ráno odjíždím na tábor, kde s největší pravděpodobností nebude přístup k internetu. No a poku bude, stejně nebudu mít čas a ani chuť u něj vysedávat, takže pokud se ohlásím, půjde maximálně o nějaké novinky.
Tábor končí 29.7. jenomže pak ještě pokračuju ke známým a tam taky nevím jak na tom budu s internetem. Teda internet tam je, ale nevím jestli budu blog aktualizovat. Novinky za uplynulých 14 dní určitě dodám a pak snad alespoň ob den něco přidám.. ale znáte to.. nic neslibuju.

Takže nejméně v příštích 14ti dnech nečekejte žádné sáhodlouhé překlady, max. noviny a následující týden.. to se ještě uvidí.
Koukám že ještě nějaké novinky přibyly, ty se tady objeví k večeru - OK, bjeví se tady překlad článku z Billboardu.. buďto později, anebo k večeru.. ovšem překlad Kerrangu tady bude až se vrátím.

Takže Magnumka teď pojede nějakou dobu na prázdninový režim... ale nebojte.. JÁ SE VRÁTÍM! :D
Tady jsou odkazy na stránky, které jsou taky pravidelně aktualizované a většina je česky. Takže novinky si mezitím můžete zjišťovat např. tady:
Mějte se krásně :)

New Billboard issue

13. července 2012 v 13:07 | Magnumka |  Articles and Interview
Green Day jsou na obálce nového čísla Billboard Magazine, který vychází v pondělí. V časopise se bude psát pravděpodobně o připravených albech a možná také o dvou chystaných dokumentech, o kterém nás Billboard.com informoval tento týden - jeden má být o natáčení trilogie a druhý o ranných dnech kapely z období před Dookie.

 • "Tři alba během 16-ti týdnů. Marketing nejambicióznějšího (a nejpodivnějšího) projektu roku."

Až budou scany a až budu doma, přeložím je. Ještě dodám, že v Kerrangu, který vychází 18. července bude taky rozhovor s Green Day..
K mému odjezdu ještě napíšu článek zítra, ale od 15. - 28.7. nebudu mít přístup k internetu a pokud jo, objeví se max. novinky, ne překlady. Ale až se vrátím... tak tu všechno bude... no o tom víc až zítra..

Billie's Tweets

12. července 2012 v 2:15 | Magnumka |  NEWS
Billieho zprávy z Twitteru:

 • Doing press today for England. Kerrang and nme. Both journalists drunk in Vegas. Missed flight. Arrested and stolen wallet! I love England
  • Dneska děláme tiskovku pro Anglii. Kerrang a nme. Oba novináři se ožrali ve Vegas. Zmeškali let. Zatčeni a ukradená peněženka! Miluju Anglii
 • UK Hangover 3!
  • UK Kocovina 3!

Interview with Jason Freese - CZECH

12. července 2012 v 2:07 | Magnumka |  Articles and Interview
Rozhovor přeložen z GreenDayEulogy.com

EXKLUZIVNĚ: JASON FREESE O SPOLUPRÁCI S GREEN DAY

Autor: Carol Ahmed

Ke Green Day jsi se přidal v roce 2004, když chtěli přidat hráče na klávesy. Byl jsi před tím fanouškem kapely? Jaká bla výzva přimíchat se k jejich zvuku a hrát s nimi?
Vždycky jsem Green Day miloval! Ve skutečnosti jsem hrál s jinými kapelami, které řídil manžer Green Day a vždycky jsem ho přemlouval, aby mi na ně dal lsítky, abych je mohl vidět naživo. I když to se nikdy nestalo!!!! Hahahahahaha. Jednoho odpoledne mi jejich manažer volá a říká, že by chtěli přidat hráče na klavír a proto že se semnou chtějí setkat. Takže mě požádali, jestli bych si poslechl napůl nahranou skoro demo verzi některých písní z jejich nového alba "American Idiot." Samozřejmě jsem byl polichocen a řekl: "ANO!" S kapelou jsem se setkal v Capitol Records a poslechl si dema American Idiot a Jesus of Suburbia. A byl jsem unešený..... Věděl jsem, že se děje něco extra! Tak jsme se zasekli ve studiu no a teď jsme tady téměř o 9 let později!

S Green Day hraješ převážně na saxofon a klávesy, tedy kromě akordeonu v Minority. Jaká byla tvoje adaptace ve skupině?
Když jsem se prvně ke kapele přidal, tak jsem jim několik týdnů ani neřekl, že umím hrát na saxík. Nevěděl jsem, že by byli pro, tak jsem o tom prostě nemluvil. Myslím si, že bylo přirozené, že kvůli směru American Idiot chtěli přidat hráče na klavír. Prostě to fungovalo! Někdy je těžké hrát na klavír v rock and rollové nebo punkové kapele, protože pokud budete hrát moc, nebo nechytíte ten správný styl..... můžete to velmi rychle zničit!! Takže jsem vždycky velmi opatrný a snažím se do hudby přidávat, ne ji brát.

Hraješ s nimi od roku 2004. Všiml sis nějakého vývoje kapely? Zahrnul by ses do tohoto vývoje?
Jo, řekl bych, že od doby co jsem se přidal kapela postoupila. Nikdy se nezdálo, že by měli strach z riskování na hudebním poli a to se mi líbí. To je to, co udržuje hudbu vzrušující a být toho součástí je skvělý pocit.

Jaké to je být s Green Day na turné?
Je to úžasné. Když jsme spolu, jsme skutečně "spolu". Probouzíme se na stejných místech, jíme svá jídla na stejných místech, jezdíme spolu a chodíme spolu spát.....(no....ne doslova!) Všichni jsme úplně odlišné osobnosti a zároveň jsm všichni rodinně založení. Všichni se navzájem respektujeme a to je to, díky čemu jsme i na konci dne přátelé.

A jaké je to být na turné s Foxboro Hot Tubs?
Foxboro Hot Tubs, to je úplně jiný příběh!Neděláme nic jiného než že hrajem hlasitý rock and roll a pátráme a ničíme!! Možná je to proto, že jsme si všichni uvědomili, že musíme trochu couvnout! Je to party kapela! Všichni ze sebe vydáme maximum a spíme jen hodně málo. Mám takový pocit, že po našem turné jsme byli všichni nemocní. Foxboro je ten typ kapely, kteoru milujeme a nahání nám strach zároveň. Je to prostě jenom velká prdel a to je problém!

Byli v Brazílii před turné v roce 2010, ale pro tebe to bylo poprvé co jsi tady byl. Jací se ti zdáli brazilští fanoušci? Můžeš nám o nich říct nějakou story ze zákulisí?
Bylo to poprvé co jsem byl v Brazílii a zamiloval jsem se do ní!!! Dva z mých oblíbených filmů jsou "City Of God" a "Elite Squad"..... takže jsem do Brazílie chtěl. Je tam tolik kultury, nádherných pláží a lidí. Rozhodně minedělá problém se ohlídnout z Brazilskou dívkou! Po návratu domů jsem řekl kamarádům a rodině o tom, jak vášniví lidi v Brazílii jsou co se týče hudby a jak se utábořili u našeho hotelu a celou noc zpívali naše songy. Uchvátilo mně, jak moc zasvěcení tam ti fanoušci jsou. To mám rád! A všichni byli tak hodní a velkorysí.

Jsi fanoušek motocyklů a kdysi jsi v interview řekl, že se rád během tour poohlédneš po motorkách. Viděl jsi je, když jsi byl v Brazílii?
Jasně, vždycky se dívám na motorky, nezáleží na tom, kde jsem. Myslím že to kluky v kapele dohání k šílenství. Celý den sedím v šatně na laptopu a koukám na motorky. Pak když jdem ven, hledám je. Někdy vytáhenme provětrat i naše motorky. Všichni doma máme hafo motorek, včetně kluků ze štábu. Během minulého měsíce jsem si 4 koupil a zase prodal ... Takže si myslím, že jsem jimi docela posedlý!

Na posledním turné "21st CB" jsme mohli slyšet sĺo na saxofon ve Static Age, což na studiové nahrávce není. To byl tvůj nápad?
Haha... Nepamatuju si čí to byl nápad. Mám pocit že Billieho. Vyzkoušeli jsme to a šlo to. Saxík v punkové kapele může být buď opravdu hodně cool, anebo se totálně nehodí. Takže je to s tím trochu na laně kam ho přidat a kam ne. Ale když to sedí...... je to fakt super atmosféra.

V nedávném rozhovoru pro Rolling Stone řekl Rob Cavallo, že na Uno! Dos! a Tré! nebudou kanta částí a že hlavní podstatou jsou tam bicí, basa, dvě kytary a vokály. Můžeme tedy předpokládat i tvoji spolupráci na trilogii? A co turné, budeš tam?
Jasně, budu tam. Momentálně zkoušíme v Kalifornii a zní to skvěle! Jsme z nových alb opravdu nadšení. Produkce je minimální. Je to jakýsi návrat k základním prvkům alb. Prostě vám to nakope prdel!

Mimochodem jak to bude s turné, když jednotlivá alba vychází ve třech různých měsících?
Teď ještě nevím jak bude turné rozdělené. Spousta z nich už je zabookovaná jak jsem říkal. Čas ukáže jak to bude. Ale můžu vám zaručit, že budeme pryč hodně dlouho!

Spolupracoval jsi s íce než 50-ti umělci. Je tady někdo s kým bys chtěl hrát, nebo něco nahrát, ale zatím k tomu nebyla příležitost?
Víte... To je dobrá otázka, ale popravdě jsem nad ní nikdy nepřemýšlel. Pokud jde o hudbu, jsem rád tam kde jsem. V mé kariéře jsem v Green Day a opravdu nepřemýšlím nad žádnou další možností. Existuje spousta skvěch kapel a umělců se kterými jsem si jistý, že musí být zábava hrát, ale jsem šťastný kde jsem a plánuju tady setrvat ještě dlouho. Teď jsme prostě rodina!

Můžeš nám říct něco víc o svých současných projektech?
Právě jsem dokončil sólo projekt s názvem "Watershow," na kterým jsem dělal se svým bráchou. Nejsem si jistým, kdy to vyjde, ale je to něco, co jsem chtěl vždycky udělat. Prostě jen další odškrtnutá věc z mého seznamu Karmy.

Green Day in Latin America

11. července 2012 v 21:19 | Magnumka |  Photos
Fotka Green Day ze včerejška z Latinské Ameriky (blíže neurčeno) - ten chlápek tam s nimi dělal interview.
Kdyby fotka zmizela, mrkněte na ni na GDA.Competition - edit

10. července 2012 v 23:34 | Magnumka |  Warehouse
Okay, prej se vám 300 slov na příběh zdá málo, tak teda pište tak jak je vám libo.. pokud to teda nebude tlusté jak zákoník...

Green Day has TWO DOCUMENTARIES in the works

10. července 2012 v 22:19 | Magnumka |  Articles and Interview
Během loňské Halloweenské show Green Day oznámili, že pro fanoušky natáčí dokument - o nahrávání alb, o nich... Teď jsme se díky Billboard.com dozvěděli, že dokument nebude jeden... budou rovnou dva! (článek, ve kterém je to popsáno tady).

První video bude o nahrávání trilogie !Uno! !Dos! a !Tré! a mohl by být vydán začátkem příštího roku, možná premiéra by mohla být na Sundance Film Festival. Druhý dokument by měl být o raných letech Green Day z dob před vydáním Dookie...

Koukám, že to samé co je na Billboard je už i na Rock and Pop, takže se tam mrkněte.

 • Podle slov frontmana Billieho Armstronga se kapela snažila o to, aby dokumenty nepůsobily příliš naivně a násilně a nemáme tak prý očekávat klasické záběry na jednotlivé členy kapely, kteří by divákům stroze odvyprávěli svůj příběh. Armstrong směrem k dokumentům dodal následující myšlenku: "Chtěli jsme se ponořit do rock'n'rollového životního stylu, hrát rock'n'roll a raději nechat příběh, aby se vyprávěl sám, než aby vznikl strohý dokument o historii kapely."

"Oh Love" cover

10. července 2012 v 21:58 | Magnumka |  Albums
V pondělí, 16. července 2012 vychází single k albu !Uno! - "Oh Love". Bude taky online na stránkách GreenDay.com. Tady vidíte, jak bude vypadat:


"Oh Love" trailer

10. července 2012 v 21:48 | Magnumka |  Videos and Music
V pondělí vychází první single k albu Uno! a to "Oh Love." Dole je kraťoučká ukázka, v pondělí bude celý song na greenday.com a to v 15:00 našeho času... pokud teda počítám správně..


Green Day performing at iHeartRadio Music Festival

10. července 2012 v 21:42 | Magnumka |  Tour and Concerts
Green Day budou vystupovat na iHeartRadio festivalu, který se koná na MGM Grand v Las Vegas.

Festival je od 21. - 22. září. Green Day vystoupí v pátek 21.9.
Mezi dalšími účinkujícími jsou např. Linkin Park, Bon Jovi, Aerosmith a další - celý seznam na webu.

Do you wanna go to GD's open air in Berlin?

8. července 2012 v 22:58 | Magnumka |  Tour and Concerts
Všichni víme, že mají Green Day 30.8. koncert v Berlíně. Česká stránka o Blink-182 na něj pořádá zájezd. Cesta by měla stát 800 - 1000 Kč, podle počtu lidí. Samozřejmě plus cena lístku, který si musíte koupit sami. Autobus je pro 63 osob.
Pořadatelé nejsou nováčci, v nedávné době dělali podobnou akci na Blinkáče.

Lísky se dají koupit na Hekticket.de nebo Eventim.de. Cena je €58,50, což je asi 1 530 Kč.

Více informací dostanete na Facebooku, nebo si o ně pište na on.kurc@blink-182.cz
Za info dík CarolC.

Já osobně nad tím uvažuju... jel by někdo?

Kerrang! Legends - CZECH - scans 92 - 94

8. července 2012 v 0:49 | Magnumka |  Kerrang Legends
ZTRACENÁ KLASIKA

Pozn.- Vendetta - krevní msta

REBEL SONGS

Zabijácké skladby, cool B-sides, dynamické coverky a smrtící stahováky... 15 nejlepších písní Green Day, které vám léta nehrály.

KNOWLEDGE
Tato kapela ráda říkala, že jsou hloupí a to natolik, že dokoce hrají cover verzi, která mluví sama za sebe. 'All I know is that I don't know nothing (Všechno co vím je, že nevím nic),' říká Billie Joe s důrazem na gramatickou strukturu, která by jej v Etonu mohla uvrhnout do sodomie. Původně song nahráli kultovní ska-punkáči Operation Ivy. Tuto píseň kapela velmi často hraje, nejraději však vyberou tři členy z publika, aby ji spolu s nimi zahráli live.
Poslechněte si ji na: Bowlong Bowling Bowling Parking Parking EP, 1996

WAITING
Nikdy nebylo mega hitem, Waiting zůstává jednou z nejvýstřednějších písní Green Day. Strukturně unikátní a textově nejednoznačené - 'dumbstruck, coloure me stupid, good luck, you're gonna need it ( ohromený, označen hloupým, hodně štěstí, budeš ho potřebovat)' - toto je zvuk emocionální výřečnosti od kapely, které ještě nebyly připsány zásluhy. Na tomto vzácném dovezeném live EP je píseň prodloužená.
Poslechněte si ji na: Tune In Tokyo EP, 2001

OUTSIDER
Museli byste projít léčbou šokem, kdybyste si nemysleli, že kdyby nebylo Ramones, nebylo by Green Day. Potvrzení? Během uvedení těchto New Yorčanů do Rock and Roll Hall of Fame v Clevelandu v roce 2002 zahráli Green Day set tří písní k poctě této kapele. Outsider nebyla jedna z těch, která ten večer zazněla, ale je na kompilačním albu pro Ramones, a zní to přesně jako píseň Green Day.
Poslechněte si ji na: We're A Happy Family -A Tribute To The Ramones (Various Artist), 2003

MARIA
Není pochyb o tom, že Maria, postava v písni, která je více než jen nepodstatný doplněk na klasickém albu "greatest hits," jedná se o duchovní, starší sestru Glorie, popisované na 21st Century Breakdown. V roce 2002 Billie Joe Armstrong zpíval o dívce, která 'is the first voice of the last ones in the line (je první hlas z těch poseldních v řadě),' a která bude 'drag the lake to keep the vendetta alive (prohledá jezero aby udržela vendetu při životě)' - Málokdo si toho tehdy všimnul, ale protiútok Green Day začal tady.
Poslechněte si ji na: International Superhits!, 2002

J.A.R.
Napsal basák Mike Dirnt a pojmenoval ji na počest po svém příteli jménem Jason Andrew Relva, který zemřel v roce 1992 ve věku 19 let při autonehodě. J.A.R. se zdá být trefným holdem bezvýchodného života. 'I don't want to make a plan / For a day far away (Nechci si dělat plán / na vzdálený den),' zpívá Billie Joe Armstrong, 'While I'm young and while I'm able / All I wanna do is... (Zatím jsem mladý a zatím jsme schopný / Všechno co chci udělat je...)'.
Posledchěne si ji na: Angs (film soundtrack), 1995


SCUMBAG
Další píseň psaná pod pokličkou hněvu, tent kousek divokého jedu trvá jen 1:43. Zdá se, že tam ve městě je jeden chlápek, scumbag (hnusák), a vypravěč v písni jím není zrovna nadšený. A ehm, to je vše. Je dodáván společně s Billieho značkou - dostatečně energickým rytmckým kytarovým bombardováním, které je dost silné na to, vyhodi někoho z města.
Poslechněte si ji na: Shenanigans, 2002

SUFFOCATE
Na albu pouhopouhé smrtelné punk rockové kapely může znít Suffocate jako klasika. Rukách Green Day tato óda může zní jako příchod a zase odeznění nasrání na celý svět v jediném doušku pití. 'One night stands and cheap regrest / I take another drag off of my cigarette / So stop, I'm getting of (Jedna noční zastávka a laciná lítost / Zase jsem si šluknul z cigarety / Tak přestanu, usínám),' zpívá Armstrong spolu s podpisem valícího se rytmu. Abstinence zřídka zní tak lákavě.
Poslechněte si ji na: Good Riddance (Time Of Your Life) B-side, 1998

DESENSITIZED
Více než tři roky po vydání Nimrod, řekl Mike Dirnt, že tohle měla být jeho 18. píseň. Tak jako to byla malá deska rytmické násilí bylo odsunuto na B-side, i když pro kapelu byla tak výnosná, jako tohle, a to fakt není urážka. Velmi šokující úvod lidksých výkřiků a maniakálního ničení je přehlušeno vibracemi, zrychlující kapela sama stojí za vstupné.
Poslechněte si ji na: Good Riddance (Time Of Your Life) B-side, 1998

PANIC SONG
Skvělé intro Panic Song, které ve vás vyvolá trvalé následky, vychází s hrozivou silou až k bodu, kdy hrozí srdeční zástava, možná se jedná o první náznak, že by Green Day překročili hranice svého punk rockového dýchánku. Pěvně svinutý a nesvůj, to je zvuk stavu mysli kapely z roku 1995.
Poslechněte si ji na: Insomniac, 1995

UPTIGHT
Žádná z písní na tomto seznamu nemá větší právo být označována jako 'skrytý klenot' než právě Uptight. I přes svou důvtipnou strukturu a jednoduché uspořádání je toto song, který pošel jen tak bez povšimnutí, dokonce ani u kapely se to nezdá, že by ji kdo ví jak velebila. V tom případě ale, co vědí?
Poslechněte si ji na: Nimrod, 1997


HAHA YOU'RE DEAD
Nejvíce skvělé a neuctivé dovádění, Ha Ha You're Dead (napsáno Dirntem jako nejmenovaná odplata) dělá z 'Friggin In The Riggin' od Sex Pistols něco jako Jerusalem od Williama Blakea. 'When your ship is going down / I'll go out and paint the town (Když jde tvoje loď dolů / půjdu ven a namaluju město),' zpívá Billie Joe Armstrong, moment po čtyř-notovém kytarovém sólu. Skvělý materiál.
Poslechněte si ji na: Shenanigans, 2002

DON'T WANT TO KNOW IF YOU ARE LONELY
Před tím, než Green Day a The Offspring pomohli melodickému punk rocku do milionářské roztžky, vládl ve městě gang z Minneapolis - Hüsker Dü. Po čase trio Boba Mouldiho nahrálo Don't Want To Know If You Are Lonely, kapela poskočila se zvukem, který byl více než alternativní punk a Green Day předvedli tento grandiózní srdcervoucí příběh o hořkosti a lístosti s pořádnou přesností.
Poslechněte si ji na: Warning, 2000

TIRED OF WAITING FOR YOU
Když se trio z Bay Area stalo poprvé slavné po celém světě panoval obecný souhlas, že Green Day znají pouze tři akordy, které můžou hrát jen v určitém stylu. Jo a měli poslouchat jenom kapely jako The Dickies. Tato hbitá a pružná coverka klasiky od The Kinks prokazuje opak.
Poslechněte si ji na: Basket Case B-side, 1994

I FOUGHT THE LAW
Green Day zaplatili ne jeden cent za to, že poskytli hudbu reklamě na Pepsi Colu, stoupající reklamní kampani na Pepsi iTunes 100 Million Song Giveaway, která běžela během přestávek při Superbowlu v roce 2004. I Fought The Law původně nahráli Sonny Curtis & The Crickets, ale verze o které mluvíme je na způsob, na který ji hráli The Clash, byla nahrána pouze pro odhalení, pro odhalení, které mělo být později téhož roku využito s American Idiot.
Poslechněte si ji na: I Fought The Law single (iTunes USA), 2004

THE SIMPSONS THEME
Původně složil Danny Elfman, hdba znělky k Simpsonům je pravděpodobně nejlepší kousek TV melodií všech dob. e jen to, je to trošku komplikovanější. Green Day mazaně tento problém obešli ani ne tak tím, že hrají melodii písně s textem Billieho Joe Armstronga "da na na na na na na" během jeho kytarové části. Ve filmu se kapela utopí díky svému úsilí, což je krapet kruté.
Poslechněte si ji na: The Simpsons theme single, 2007


COMPETITION

5. července 2012 v 12:10 | Magnumka |  Warehouse
Tak je to tady - mám pro vás soutěž:

Vymyslete a napište příběh, jakýkoliv, s tím, že do něj použijete co nejvíce (alespoň částečných) názvů písniček/alb Green Day. Např. "S Jimmym jsme jeli do Murder City přes Christie Road.."

Psát můžete česky, anglicky, či kombinovaně. Jednotlivé názvy můžete použít taktéž anglicky, česky, stačí jen částečně (v tom případě do závorky napište celý název), použít můžete i názvy coverek, které Green Day přehráli. Příběh může být dlouhý jak chcete, ovšem doufám, že to nebude čtení na týden...

Účelem není jen poskládat dohromady co nejvíc názvů - výherní příběh bude ten, který bude mít hlavu a patu + budou v něm názvy. Takže to pište co nejpoutavěji, chce to nějakou zápletku.. aby to nebylo nudné, ale naopak to mělo nějaký šmrnc. Téma může být vážné, vtipné, romantické... je to jen na vás.

Vítěz dostane triko s motivem Green Day! Samozřejmě po vás pak budu chtít vědět velikost trika + pokud budete chtít, nechám vás vybrat barvy - na to se vás zeptám, pokud soutěž vyhrajete.
Dám taky na výběr z několika motivů a který si odhlasujete nakonec bude na triku..

Čas máte do 3. září, což si myslím je dostatek času. Svoje díla posílejte na e-mail magnum-chtic@seznam.cz a do předmětu napište Green Day - soutěž. Vše zasílejte buďto ve wordu, nebo jen jako vložený text.

Sama jsem zvědavá kolik z vás to zkusí a doufám že alespoň nějaká účast bude. Myslím, že soutěž je dostatečně volná a vítězná cena nebude nejhorší... Pokud se chcete zúčastnit, nenechávejte to prosím na poslední chvíli.

Pokud není něco jasné, ptejte se.

Tak hodně štěstí :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH

Adrienne's Tweet

4. července 2012 v 23:59 | Magnumka |  NEWS
Adrienne přidala na Twitteru zprávu:

 • 23 years ago today, I met you..
  • Dnes před 23 lety jsem tě potkala..

Happy 21st birthday

1. července 2012 v 23:23 | Magnumka
Dneska je to 21 let co bylo vydáno 1039 Smoothed Out Slappy Hours...sakra jen o jeden den mladší album než jsem já! XD

Album bylo vydáno původně u Lookout! Records, později pak znovu u Reprise Records a u Epitaph Records v roce 2007. Toto je jediné album, na kterém nehraje na bivé Tré Cool, ale John Kiffmeyer. Do loňského roku se alba prodalo přes 600 000 kopií.

Me and my friends at Billy Talent show

1. července 2012 v 22:53 | Magnumka |  About Me
Jsem se rozhodla hodit sem jednu fotku - já, CarolC a Lee (a spousta dalších lidí) na koncertě Billy Talent.. sice tam všichni vypadáme jak idioti, ale co už, tak na koncertě vypadá každý :D ... Aaaa ano, moje nové triko v akci :D
PS - můj druhý blog je opět v provozu.Guys in NY

1. července 2012 v 21:36 | Magnumka |  Photos
Fotka Billieho, Mika a Jasona ze Sterling Sound z New Yorku.
Foto od Tracy


Joey's Twitter

1. července 2012 v 20:29 | Magnumka |  NEWS
Tady je odkaz na Joeyho Twitter - Joseph je Billieho starší syn, který hraje v kapele Emily's Army na bicí.
Za info dík CarolC