Červen 2012

10 Early Predictions About Green Day's New Single, "Oh Love"

30. června 2012 v 21:29 | Magnumka |  Articles and Interview
Přeloženo z Ology.com

Pozn. - kazoo - obrázky

10 předčasných předpovědí o novém singlu Green Day "Oh Love"

Autor: Brett Warner

Pamatujete si ty scény v každém laciném gladiátorském filmu, která se kdy natáčela, když do sebe vrazily dvě válečné lodě a vězni v podpalubí se snažili chabě připravit na dopad? Myslím si, že přesně takový pocit máme všichni z nadcházející trilogie nových alb Green Day: ¡Uno! (25. září), ¡Dos! (13. listopadu) a ¡Tre! (15. ledna). Dokonce i když jste napnutí jak kšandy a nemůžete se dočkat poslechu toho, čím se Billie Joe a spol. rozhodli na 21st Century Breakdown z roku 2009 navázat, je jasné, že na podzim tohoto roku toho bude k poslechu mnohem víc, než jsme očekávali.

Jen před malou chvílí bylo na oficiálním Twitteru kapely oznámeno, že první singl z ¡Uno! bude "Oh Love," který si budete moci stáhnout, streamovat, ukrást a (se třeba poser dědo) požádat si o ni v rádiích od 16. července. Co můžeme čekat od poslechu první oficiální tří-albové ochutnávky? Mám několik odhadů.

Číslo 1
Jak se dalo očekávat, kapela odhodí svůj bombastický, Broadway-punkový zvuk ve prospěch prudké odnože zaměřené na rock'n'rollovou atmosféru. Vezměte si tři kopie alba Foxboro Hot Tubs, nacpěte je do přehrávače jako sendvič a myslím, že dostanete ukázku.

Číslo 2
Refrén písně (nebo možná i jeden z veršů) bude pravděpodobně nějakým způsobem obsahovat slova "oh" a "love." Možná víc než jednou. Možná dokonce i opakovaně.

Číslo 3
Billie Joe Armstrong se pokusí o nemožné tím, že bude zpívat a hrát na elektrickou kytaru současně.

Číslo 4
Song bude obsahovat vedlejší vokály, které bude mít na svědomí basák Mike Dirnt a ne, tak jak se dříve předpokládalo, že je udělají bezdomovci žíjící za nahrávacím studiem kapely.

Číslo 5
Každá kopie ¡Uno! bude mít někde v tracklistu "Oh Love." Alespoň pár set fanoušků Green Day kvůli tomu budou naštvaní a zmatení.

Číslo 6
Někde v průběhu písničky bude téměř jistě Tre Cool hrát na bicí.

Číslo 7
"Oh Love" nebude ve kutečnosti odkaz na přehrání staré písničky Green Day. Bude to zcela nová, dosud nevydaná skladba Green Day.

Číslo 8
Bude obsahovat alespoň dvě rozšířené kazoo sóla.

Číslo 9
Každá osoba, která slyší, že to bude jiné, má na single střídavě kladné a nespokojené reakce. Jen extrémně málo lidí, kteří uslyší "Oh Love" od Green Day nebudou mít absolutně páru o tom, co se jim to právě stalo.

Číslo 10
Žádné kachničce se během nahrávání nic nestalo.

Some Stuff 2

30. června 2012 v 21:28 | Magnumka |  Articles and Interview
Přicházím s další várkou nepřkeládaných článků, nezmiňovaných novinek a dalších banalit. Tak jako předtím, přeložím to, o co si řeknete, nebo to co mně nějak zaujme. Pokud se chcete podívat na předchozí část, tak tady.

Perez Hilton: Billie Joe Armstrong z Green Day mluví o nové trilogii
Absolutně nic nového, krom teda názoru autora. Pokud se nudíte, mrkněte tam.

Odkaz na rozhovor a článek v Rolling Stone, kde Billie označil "Kill the DJ" za taneční skladbu. Dokonce je tam napsáno, že se Greeni dávají na elektronickou hudbu :D, jinak je to vpodstatě opět výcuc z rozhovoru s Billiem.

Song "Jesus of Suburbia" je v seznamu top hard rock songů 21. století. K písni je i něco málo připsáno.

Herci z muzikálu American Idiot zazpívali "The Star Spangled Banner" (národní hymnu) při hře San Franciských Giants v AT&T Park. Pod odkazem je video.

Na NME.com je takový přehled posledních událostí okolo trilogie - trailer + artwork k Tré!, představení tracklistu pro Uno!,...

Článek pojednávající o prvním albu - tracklist, že jsme některé ísně už slyšeli,..

O čem to jen může být?

Tady v tom článku je popsáno deset dohadů, jak asi ude vypadat nový single. Je to psáno dosti sarkasticky. Za chvíli se to tu objeví přeložené.


Holiday!

29. června 2012 v 21:00 | Magnumka |  Warehouse
Včerejškem mi začalo volno :) Co to znamná pro blog? Sotva co se vzpamatuju z hordy volnho času a trochu mě omrzí xbox, sednu nad slibované překlady, takže vás tady čekají další části KerLegu, slíbený rozhovor s Mikem, tuším že mi tady zbývá ještě něco i od Larryho Livermora...
Myslím že od příštího týdne bych mohla začít...


Spin about new trilogy

28. června 2012 v 20:38 | Magnumka |  Articles and Interview
Na Spin.com je krátký článek týkající se nových alb. Dívala jsem se na to a je to vpodstatě to, co už víme + úryvky z posledního článku a taky rozhoru z Rolling Stone... takže nic nového.

!Tré! - artwork and trailer

28. června 2012 v 20:29 | Magnumka |  Videos and Music
Tady vpravo máme obal k poslední části trilogie !Tré!.. ten jsme mohli vidět v Billieho posledním Tweetu.

V traileru níž hraje úplně nový song, který nám Greeni ještě nepředvedli ani na jejich tajných show.
Album vychází 15. ledna 2013.


¡Uno! available for pre-order from Amazon + Tracklist

26. června 2012 v 21:50 | Magnumka |  Stores
Na Amazon.com je možné předobjednat si album !Uno!, stojí $19,61 (asi 410 Kč). Album vychází 25. září.

Tracklist:
 1. Nuclear Family
 2. Stay The Night
 3. Carpe Diem
 4. Let Yourself Go
 5. Kill The DJ
 6. Fell For You
 7. Loss of Control
 8. Troublemaker
 9. Angel Blue
 10. Sweet 16
 11. Rusty James
 12. Oh Love

Billie Joe's Tweet

26. června 2012 v 12:13 | Magnumka |  NEWS
Billie na Twitteru napsal velmi povzbuzující zprávu a přidal fotku:


First single form !UNO! - "Oh Love" will be released July 16th

25. června 2012 v 22:07 | Magnumka |  Albums
První single z alba !Uno!, které má vyjít 25. září letošního roku, bude poctěn songem "Oh Love" a vyjde 16. července... Za tři týdny je to venku..

Poprvé nám kapela píseň "Oh Love" představila loni v listopadu na tajné show v Austinu.
Prvních pár akordů této písničky můžete slyšet ve videu ze studia, které bylo zveřejněno v květnu.

Green Day - 50 Geeky Facts video - part two - CZECH

25. června 2012 v 21:45 | Magnumka |  Extras
Přeloženo z videa z NME, první část tady.

Pozn.- Polovená hranice alkoholu v krvi (za volantem) v CA 0,1, v USA 0,8 promile, Geek - osoba zapálená pro svůj obor (většinou technici, IT, používno taky v kontextu milovníků komixů, kultovních filmů atd.), bookmobile - pojízdná prodejna knih

GREEN DAY - 50 GEEKY FACTS VIDEO - DRUHÁ ČÁST

Druhá část našeho triviálního speciálu o Green Day. Vše, co jste chtěli vědět o Billiem Joe a spol.

 1. Kdyby si Billie Joe a Mike Dirnt měli vybrat jakoukoli roli ve filmu, oba by si vybrali Austina Powerse. Nadšení kapely bylo odměněno, když byl jejich song 'Espionage' použit v soundtracku 'The Spy WhoShagged Me'.
 2. Billie Joe dostal svou první elektrickou kytaru, Fernandes Stratocaster s jménem 'Blue', když mu bylo 10.
 3. Podle Mika Dirnta nám jednou budou vládnout psi. "Psi ovládnou svět," vysvětluje basák. "Je to známý fakt pro ty, kdo tomu věří, například jako Bible.".
 4. O svých hodinách kytary řekl Billie Joe v rozhovoru pro MTV v roce 1995: "V podstatě to nebyly hodiny kytary, protože jsem se nikdy nenaučil, jak hudbu přečíst. Takže mě jenom naučil, jak mám na tu věc položit ruce."
 5. Mike Dirnt byl adoptován ve stráří šesti týdnů poté, co se jej jeho na heroinu závislá náctiletá matka vzdala. Když mluvil o tom, jak se jeho rodiče rozešli, řekl: "Vyrostl jsem se svou mámou, která nenáviděla bílé muže, ale mně milovala."
 6. Dirnt odešel z domova v 15, ab žil v dodávce, ale místo toho se přestěhoval k Billiemu Joe.
 7. V roce 2011 byl Billie Joe přepaden, lupič měl zbraň, a nyní ho prý zbraně "děsí".
 8. V roce 2003 byl Billie Joe v Kalifornii zadržen z důvodu řízení pod vlivem alkoholu - dechová zkouška odhalila, že požil více než dvojnásobek povoleného limitu alkoholu.
 9. Mike Dirnt je spolumajitelem Rudy's Can't Fail Cafe, bistro v Emeryville v Kalifornii. Jejich MySpace status zní: "Nejsme Mike DIrnt, ale milujem ho".
 10. Bistro je pojmenováno po písni The Clash 'Rudie Can't Fail', a spousta položek v menu se odkazuje na hudbu The Clash (jako např. 'Give 'Em Enough Meatloaf').
 11. Na coveru 'Insomniac' jsou tři lebky představující lebky tria. Abyste viděli třetí lebku, musíte se podívat do plamenů a držet to pod úhlem.
 12. Mike Dirnt trpěl syndromem Karpálního tunelu a musel podstoupit operaci poté, co v roce 2000 vydali album 'Warning'.
 13. Mark Hoppus z Blink-182 připustil, že byl inspirován Green Day a říká: "Oni jsou kapela, která opravdu otevřela dveře celému žánru hudby a naučila lidi, o čem punk rock ve skutečnosti je."
 14. V roce 2011 byl Billie Joe vykopnut z letadla Southwest Airlines v Kalifornii kvůli nízko vytaženým kalhotám. O situaci tweetnul: "Právě jsem byl vykopnut z letu Southwest, protože moje kalhoty byly moc nízko! Co to ku-? Bez legrace!"
 15. Původní bubeník John Kiffmeyer od svého odchodu z kapely (kvůli studiím) v roce 1990, hrál v dalších kapelách včetně The Ne'er Do Wells, The Ritalins a dělal manažera The Struggs.
 16. Na posledním soundtracku 'Glee: Graduation' je coverka písně Green Day 'Good Riddance (Time Of Your Life)'... společně s coverkami od Lady Gaga, Madonny a Boba Dylana.
 17. V aktuálním Countdown NME 10 nejlepších songů kapely dnešnímu dni je na špici 'Basket Case'.
 18. Kapela plánuje vydání trilogii alb s názvy: '!UNO! !DOS! !TRE!' o kterých Billie Joe řekl, že představí "nový zvuk a ten mi vyjebává hlavu."
 19. V roce 2011 řekl Billie Joe, že by chtěl hvězdu Twilight, Roberta Pattisona ve filmové verzi 'American Idiot'.
 20. Tré Cool je kmotrem Billieho dětí.
 21. Cool má taky svoje dvě děti: dceru jménem Ramona Isabel Wright (pojmenovaná po Joeym Ramonovi) a syna jménem Frankito (což znamená 'Little Frank').
 22. Billie Joe Armstrong se oženil s Adrienne Nesser v roce 1994 Pár má dvě děti: Joseph Marciano Armstrong (který hraje na bicí v kapele 'Emily's Army') a Jakob Danger Armstrong.
 23. Mike je taky otcem. Jeho dcera Estelle Desiree se narodila v roce 1997 jeho první ženě Anastasii. Později si Mike udělal další dvě děti se svou třetí manželkou Brittney Cade, syn se jmenuje Brixton Michael a dcerka Ryan Ruby Mae.
 24. Mike se přiznává, že je Star Wars geek - věhlasně jednou řekl, že na této filmové sérii se zakládá většina jeho náboženského přesvědčení.
 25. Zatímco kapela nahrávala 'Dookie', Trého otec vybudoval kapele tourbus ze starého pojízdného bookmobilu, v něm pak cestovali několik let. Rolling Stone řekl: "Bylo to super-pružící. Ale bylo to úžasné."

Green Day - 50 Geeky Facts video - part two

24. června 2012 v 21:05 | Magnumka |  Videos and Music
Minulý měsíc jsem překládala 50 Geeky Facts about Green Day, 1. část. Na netu už je i druhá. Zatím se mrkněte na video na GD.com. Já tady musím ještě něco dodělat a přeložím to.. začnu s tím asi tak okolo půlnoci... asi...

Rolling Stone - Czech

21. června 2012 v 23:33 | Magnumka |  Articles and Interview
Pozn.- partitury - notové zápisy všech hlasů skadby

GREEN DAY PUSTILI ROCKOVÉ OPERY K VODĚ A DALI SE DO PUNKOVÝCH LP
Tří-albová série zahrnuje poklonu Amy Winehouse i Occupy hymnu.

Autor: David Fricke

Billie Joe Armstrong nechpavě kouká na notový zápis rozprostírající se nahrávací konzoli v Ocean Ways Studios v Los Angeles. Armstrong, zpěvák, kytarista a hlavní songwriter Green Day neumí přečíst noty. "Je to divné, dívat se na noty něčeho, co jsem napsal, a ničemu z toho nerozumět," říká s pořádným smíchem. "Je to jako hledat něco v Braillově písmu."
Toto je finální den natáčení pro blížící se trilogii nových alb: 36 písní rozdělených na !Uno!, !Dos! a !Tré!, které budou vydány u Warner Bros. a to 25. září, 13. listopadu a 15. ledna. Armstrong, basák Mike Dirnt a bubeník Tré Cool spolupracují s dlouholetým ko-producentem (a předsedou Warner Bros) Robem Cavallem na posledních úpravách. Na druhé straně řídící místnosti za oknem, smyčcová sekce hraje klavírem hnané utrpení "Brutal Love," ke které Armstrong dodal: "protáhlý pocit, jako něco, co byste dostali na staré nahráce Otise Reddinga." Později smyčce zesílily a objevil se náznak "Mind Games" od Johna Lennona, to bylo v baladě s názvem "Forgotten."
Jen tak mimo, Armstrong má uhlově černé vlasy a na sobě bundu Oakland Raiders - konstatuje, že obě písně budou na !Tré! a pak rozebírá zvukové, tématické uspořádání alb: "První bude power pop. Druhé bude spíš garážové, rock typu Nuggets. A třetí" - poukazuje na smyčce, "předpokládáme že bude epické."
"S prvním albem budete mít pořád náladu na párty," říká Armstrong jasně, s odkazem na řinčející The Who a Cheap Trick, kterými se nechali inspirovat v písních jako"Stay the Night" a "Carpé Diem." Na !Dos! říká "Jste a párty," dobrý popis neovladatelného chtíče, šílenství a rychlosti písní "Fuck Time" a "Wow, That's Loud." "A třetí album..." Armstrong udělal pauzu a hledal to správné přirovnání. "Uklízíte ten bordel."

Foto: Zelené mašiny - Dirnt, Fricke z RS, Armstrong, Cool, Lord-Alge (zleva)Další den jsou Green Day ve studiu v LA na předměstí Tarzany, mixují !Uno! s Cavallem - který koprodukoval multiplatinové Dookie z roku 1994 - a technikem Chrisem Lord-Algem. "Chtěli jsme se vrátit šílenosti Dookie," říká Cavallo. "Taky jsme se chtěli dostat do doby před Dookie, až k naší milované hudbě z padesátých a šedesátých let, k základům rock and rollu. Neslyšíte tam miliony částí. Podstatné jsou bicí, basa, dvě kytary a vokály."
"Zábava jako tahle by měla být podávána přímo, bez okolků," utrousil Coo s poznámkou, že Green Day společně s druhým kytaristou Jasonem Whitem dělali a zkoušeli nové písně "pět dní v týdnu téměř rok" - většinou v jejich studiu v Oaklandu - "A to jste pak slyšeli: 'Tahle sračka je od těhle kluků.' To je zvuk naší místnosti, našich kytar, našich bicích - nás, když spolu hrajem."
"Přemýšleli jsme o tom, že uděláme zabijáckou power-popovou nahrávku - sprostější, zpět k základům," tvrdí Dirnt, když se zmiňuje o polečensko-politické váze posledních dvou alb Green Day, American Idiot z roku 2004 a 21st Century Breakdown z roku 2009. "Místo toho" prohlašuje hrdě "jsme udělali naši verzi 'Exile on Main Street'."
Během dlouhého rozhoru ve společenské místnosti studia, popisuje Armstrong své skládání písní pro nová alba - které začalo během turné k 21st Century Breakdown a končilo během jeho vystupování vroil St. Jimmyho v Broadwayské verzi American Idiot - jako "střílení od boku. Kdykoliv mě napadnou slova, nebo nějaká myšlenka, prostě to hodím na papír. A znovu jsem psal o dívkách. Ale být chlap, bylo to více o sexuálním napětí - jak to zvládáme, jak při tom ztrácíme kontrolu."
Armstorng vyšel z tohoto psacího řádění "s asi 70 písněmi, z nichž některé jsou jen části, jiné sou hotové." Green Day nakonec nahráli vce než 40 z nich. "V širším ohledu, když se podíváte na ty nahrávky," tvrdí Armstrong "je to aktualizovaná verze toho, co jsme udělali na posledních dvou albech. Je t politické" - odkazue se na "99 Revolutions," a !Tré! napsal v souvislosti s Occupy Oakland protest loni na podzim.
Je tam taky ztráta. "Amy" je téměř typický requiem nakonci !Dos!, pro nedávno zesnulou Amy Winehouse. Armstrongovo původní demo s kytarou a vokály, nahrané v jeho domácím studiu, bylo lehce dozdobeno basou a smyčci. Dirnt výsledek přirovnává k baladě Beatles z roku 1964 "And I Love Her." "Chtěl jsem, aby to bylo dechberoucí," říká o své basové části. "To je něco, o co jsme během nahrávání usilovali - o pocit 'jsem tu s tebou'."

"Začali jsme s něčím tak jednoduchým, ale otočilo se to v šílenost," říká Armstrong.

"Amy" je taky mostem k !Tré!, které Armstrong zahajuje pomocí "Brutal Love" a obsahuje další rozloučení "X Kid," fuzz-popového pařmena, kterého napsal po sebevraždě blízkého přítele před dvěma lety. "Byl to krásný člověk, který nedospíval - a vy jste to nepoznali až do toho co udělal," řekl Armstrong s hlubokm povzdechem. "Nechci si přiznat, že jsem zasranej dospělej, že jsem ve středním věku. Ale můžu přiznat, že už nejsem děcko. 'X Kid' - to zní mnohem líp."
Se třemi alby, které Armstrong navrhl koncem loňského roku neměl Cavallo žádný problém, ani jako producent, ani jako šéf labelu. "Když posloucháte těch 36 písní," říká Cavallo, "garantuju vám, že mezi nima není jediný špatný kousek." Ale připouští, že upadl do skepse z vlastní společnosti. "Nikdy nic takového nebylo vydáno, takže je tady hodně obav." Jeden nápad, vydat alba týden po sobě byl logisticky neproveditelný. Další nápad - nechat mezi alby šest měsíců - "To by nefungovalo. Tato alba patří k sobě."
"Je to vtipné," říká Armstrong před návratem k mixování. "Začali jsme sněčím tak jednoduchým. Ale stejně se to otočilo v šílenost." Směje se rázně a hlasitě. "Neznám jiný způsob, jak to udělat. To jsou Green Day."

Foto: Divoký Billie - Armstrong onstage v Clevelandu


Album Art and Trailer for !Dos!

21. června 2012 v 21:36 | Magnumka |  Videos and Music
Bez protahování - už víme jak bude vypadat obal k albu !Dos! a je to přesně t co vidíte vpravo. Zároveň s coverem nám hodili Greeni na net i trailer, ten vidíte dole.

V pozadí hraje "It's Fuck Time," které na tomto albu můžeme čekat. Tohle album Billie popsal jako "více garážové, rock typu Nuggets." To všechno se dozvíte v článku z RS, tkerý se tady později objeví.

Tady už trailer k albu který absolutně nemá chybu:


Green Day's secret show cancelled

21. června 2012 v 0:40 | Magnumka |  NEWS
Minulý týden Billie oznámil, že bude další tajná show GD. Neřekl toho moc, jen to že bude zdarma, měla by být během sna příštího týdne, že nemusíte mít oblečení...
Teď máme další info. Show byla plánovaná na tento pátek, 22.6. ale byla zrušena co město Burbank show zamítlo z obav velkého davu.

Na Billboard.com se píše:
 • "Green Day byli nuceni zrušit svoji nadcházejcí 'tajnou' show poté, co jim město Burbank odepřelo jim potřebná povolení zdůvodu obav o kontroly nad davem. California ale nesouhlasí s frontmanem Billie Joe Armstrongem, který tweetnul "Nic takového jako velká spousta přátel. Chaos=láska" s odkazem na zdarma koncert kapely, který byl plánovaný na tento pátek (22. června)."Předpokládaná účast byla v tisících a úřady se obávají že číslo by se mohlo ještě zvětšit a ukázala se možná nebezpečí návštěvníky koncertu."
No tak to vidíte... asi jim fanoušci z ostatních zem až moc záviděli... Každopádně si myslím, že v brké dbě nějaký koncert bude, i kdyby si ho měli udělat na náměstí...

Rolling Stone -Q&A: Billie Joe Armstrong on Green Day's Album Trilogy - CZECH

21. června 2012 v 0:21 | Magnumka |  Articles and Interview
Přeloženo z RolingStone.com

Pozn.- Q&A - Otázky a odpovědi, Four on the Floor - videa (pusťte si jich víc), occupy protest - protest proti lhostejnosti

Q&A: Billie Joe Armstrong o nové trilogii alb Green Day
'Chtěli jsme něco ráznějšího, power pop - neco mezi AC/DC a Beatles v začátcích'

Autor: David Fricke

"Jdeme do neznáma - nevím co se bude dít," připustil zpěvák-kytarista Green Day Billie Joe Armstrong během pauzy při mixování nadcházejícího risku: tří samostatných alb Uno!, Dos! a Tré! ve studiu ve městě Tarzana c Kalifornii. Alba mají být vydány u Warner Bros. dva měsíce od sebe na pozdim a v zimě.

"Je to vzrušující a nervy drásající," pokračoval Armstrong. "Ale víc je to vzrušujcí," dodal rychle s úšklebem, "než cokoli jiného."

Ten Den Armstrong, basák Mike Dirtn a bubeník Tré Cool pracovali na písních z Uno! - vyjde 25. září - s dlouholetým roducentem Robem Cavallem. Všechni, včetně Cavalla, si každý sám sedli a udělali s Rolling Stone interview o zlváštnosti zrodu těchto tří nahrávek a komerčním hazardu Green Day, pro nové číslo Rolling Stone, které vyjde v pátek. Ale Armstrong, hlavní songwriter kapely mluvil více než hodinu, dostal se do detailů hudby, konkrétním písním a o dan, kterou za tento risk ještě přijde.

"Když jsem ve 20 podepsal smlouvu s majoritním laebelem, udělal jsem to z důvodu, že jsem chtěl dělat hudbu do konce života. Je to sen každého dvacátníka - dělat to, co vás kruci baví."

"Tohle," řekl Armstrong o Uno!, Dos! a Tré!, "je jen bláznivý nápad, kerý nakonec velmi dobře funguje."

Co sis myslel, že je potřeba, aby Green Day udělali po American Idiot a 21st Century Breakdown? Nemůžete udělat třetí punkovou operu v řadě.
Lidi se mě na to ptají pořád. I můj syn se mě zeptal: "Tati, mohli byste se někdy vrátit k hraní písní jako z Dookie [1994] a Kerplink [1992]?" Miluju ty nahrávky. Mám rád punkové nahrávky, na kterých jsem vyrůstal. Ale je spousta kapel, kteé dělají tu chybu - "Vracíme se zpět: old-school." No, to je všechno co děláte. Už jste to udělali. Takže měníme zuk kytar. Neděláme tu velkou věc s Marshall-zesilovači. Chtěli jsme něco ráznějšího, power pop - něco mezi AC/DC a Beatles v začátcích.

Nové mixy, které jsem slyšel, jsou o jiné hloubce než opery. Zatím tam není tolik částí, ale to co se v písních odehrává má rozsah a sílu.
Poslední dvě nahrávky byly studiové alba. Tohle - začali jsme zkoušet každý den, tyhle písně tvoříme spolu. Bylo to jakobychom všichni v místnosti jammovali - všichni mixovali, házeli nápady. Pokud tomu nasloucháte, je to mega. Ale taky to zní jako garážová kapela.

Kdy jste si uvědomili, že máte nové písně rovnou na tři alba a ne jen na jedno?
Písně prostě pořád přicházejí, pořád přicházejí. Řekl jsem si "Žeby double album? Ne, v dnešní době je to až moc." No a pak přišly další písně. A jednoho dne jsem tak prohodil před ostatníma: "Místo toho Van Halen I, II a III, cokdyž je to Green Day I, II a III a každý bychom měli ksichty na obalu?"

Jako sólové alba KISS.
Jedno jsem slyšel. [Směje se] Poslední nahrávka byla dost vážná. Chtěli jsme to udělat zábavnější.

Jeden song na Dos!, "Fuck Time," je něco, o čem ses mi zmínil, když jsem se byl podívat na divadelní verzi American Idiot, když začal na Broadway.
Chlápek z obsazení, Theo Stockman, se začal nazývat King of Fuck. Pak nastala situace, kdy všichni z obsazení, když byli připraveni pustit se do show, udělali kruh, dali ruce doprostřed a řvali: Jedna, dva, tři, it's fuck time!" Tak jsem napsal song. Zahráli jsme ho jako Foxboro Hot Tubs v klubu v New Yorku, Don Hill, protože jsme věděli, že tam ti herci můžou být. Nakonec jsme to zahráli desetkrát za sebou.
Přemýšleli jsme, že to necháme jako song Foxboro Hot Tubs. Ale čím víc jsme ho hráli, tím víc jsme si mysleli: "Je to fakt dobrý. Proč bychom to měli přenechat našemu alter-egu?"

Na Uno! je píseň "Kill the DJ" - je to ta nejbližší věc, kterou jste udělali jako taneční píseň s energeticky vrtajícími kytarami. Je to mix bušení a hluku, který připomíná práci The Clash se začátky hip hopových beatů na Sandinista [1980]!
Mike se mě zeptal, jestli bychom nemohli napsat píseň s rytmem four-on-the-floor. Nikdy předtím jsem nic takového nedělal. Je to něco jako Sandinista!, "Sex & Drugs & Rock & Roll" od Iana Duryse a "Genius of Love" od Tom Tom Club. Snažili jsme se přijít na to, jak udělat taneční hudbu bez toho, aby se z nás stala taneční kapela.

Kdo je DJ, kterého chceš zabít?
Je to o lhostejnosti a hluku (about static and noise).

Lidi v televizi a rádiu o sobě mluví nekonečně dlouho?
Jo - a o všech těch věcech mezi. Stejně jako tahle vláda nemůže, nebude souhlasit sama se sebou. Odmítaj, aby to fungovalo. Vpravo, vlevo - to je fuk. Snaží se tě oblbnout a akorát tě nasíraj. Je to song o opilosti, prochází tímhle chaosem, připadá si v prdeli a všechno co chcete je se ještě víc ožrat: "Už o tom ani nechci vědět [I don't even want to know about it anymore]."

"99 Revolutions" na Tré! je plná odkazů na Occupy-protest. Byli jste na Occupy-protest u vás ve městě, v Oaklandu?
Ehm, ano i ne.

Tak co teda?
Chtěli jsme se toho nějakým způsobem zúčastnit. Myslel jsem si, že je to o pracujícch lidech a o tom odkud jsme. Ale Oakland to měl opravdu složité, když anarchisti začali přocházet. Nejsem toho zastáncem - rozbíjet okna v malé firmě.

Přikláníš se k 99 nebo k 1 procentu?
Připadám si jako 99, ale technicky vzato jsem 1. Víš, bylo snadné napsat písničku. Vím, že je to odkud pocházím - z 99 - i když jsem si mohl dovolit poslat svoje děcka na dobré školy. Je to zajímavé: Policajti patří mezi 99 procent. Hasiči jsou 99 procent. To je bod, kte jsou ti anarchisti zmatení. Je to mnohem širší pojem, než si myslíte že je.

Počítají se tyhle tři alba podle vaší smlouvy jako jedno, nebo jako tři?
Jedno. Věř mi, ptali jsme se. [Směje se] Nebylo kolem toho co řešit. To bylo fajn. Nahrávací společnost byla v pohodě, jenom přikládají do ohně. Lidi se tak straní udělat něco nového a kreativního: "Vydejme jenom EP," řekli jsme "Udělejme pravý opak, něco nebezpečného a zábavného."


To by bylo z rozhoru vše, následuje překlad scanu z Rollig Stone, ten je jaksi delší než jsem očekávala, z půlky je hotov, ale zbytek dodělám zítra večer.. takže na ten si musíte ještě chvilku počkat.. a ne, není to to samé.

Rolling Stone - Interview with BJA

20. června 2012 v 21:08 | Magnumka |  Articles and Interview
V novém čísle Rolling Stone vyšel článek o nadcházejících albech Green Day. Do překladu se pustím za chviličku.. no, chvíli to ale potrvá, protože na stránkách RollingStone.com je přímo rozhovor s Billiem a tomu dám v překladu přednost. Uvidím jak rychle to půjde, jestli rychle, hodím oba člnky do jednoho příspěvku, pokud ne, dneska čekejte jen rozhovor s Billiem.
Ještě jsem na to pořádně nekoukala, takže pokud to bude totéž, což je pravděpodobné, bude tady jenom překlad rozhovoru.

Jediné co vm řeknu hned je, že Billie na nové alba potvrdil celkem 36 písní. Takže zatím mrkněte na scan a na rozhovor v aj. .. já se pouštím do překladu.

Some Stuff

19. června 2012 v 22:12 | Magnumka |  Articles and Interview
Na GDA mají v poslední době články, teda hodí spíše jenom nadpis + o čem ten článek je. Nevěnovala jsem tomu kdo ví jakou pozornost, ale teď na to koukám a některé věci jsou zajímavé.
Já přeložím jenom to, co napsali oni, k tomu přidám to co mi bude připadat hodno překladu no a taky to, o co si řeknete...
Překlad bude vypadat asi tak, že asi nebudu přidávat úplně všechno, popisky budou stručné, odkazy v nadpisu, který bude česky, aby se dalo pochopit o co go... Začínáme rovnou čtyřnásobnou dávkou:

Green Day jsou v tomto článku na vrcholu mezi vítězi a to díky tomu, že vlezli do studia, po dvou měsících z něho vylezli a oznámili rovnou tři alba. Jo a taky se jim líbilo, že mezi tím si stihli odskočit a uvést Guns 'N Roses do Rock and Rollové síně slávy.

Na serveru ology.com je recenze na album Warning. S odstupem času všechno zní jinak než na první poslech a v článku je popsána každá píseň zvlášť. Zajímavé čtení.

Blbej článek, autor hledá 5 důvodů, proč Green Day "vyprodali." Pořádně to nemá ani hlavu ani patu..

AZFamily.com má článek, ve kterém se mluví o novém pivu, vytvořeném v San Tan Brewery v Chandler, AZ. Toto světlé pivo nese název "American Idiot" a inspirace přišla z muzikálu. Je možné si ho dokonce objenat. Je tam i video, ve kterém se o pivku mluví a jak vypadá vidíte vpravo.

Na stránkách RollingStone je rozhovor se Stevenem Adlerem (původním bubeníkem Guns 'N Roses), ve kterém je i otázka ohledně jejih vystoupení při uvedení do Síně Slávy a taky otázka na jeho novou kapelu. Steven se zmiňuje i o Green Day a to větou: "chlapi z Green Day jsou ti nejcoolovější týpci, které jsem ve svém životě potkal." V článku je takovýchto komplimentů víc.

Tady tyto články mají jediný úkol - kydat.. tentokrát kydají i na GD a to kvůi "Know Your Enemy." Je to víc než tři roky co byl singl vydán, ale oni se s ním ještě pořád nesmířili. "Green Day byli zábavní, když vám bylo 13 a byli jste z nějasných důvodů díky hormonání bouři pořád nakrklí." Tahle věta celkem jde, ale zkuste si to dočíst dál...

Ultimate Classic Rock: Zpěvák Green Day se skoro stal částí Guns 'N Roses
V tomto článku na UltimateClassicRock.com je popsán úvod G'NR do Hall of Fame, v článku se ale taky píše, že Billie byl v záloze jako taková holka pro všechno - měl dělat cokoliv, co by nevyšlo. V případě, že by se Myles Kennedy nerozhodl na show zpívat, dělal by to Billie Joe... apod. Taky zajímavý článek.

Ricky Wilson z Kaiser Chiefs v nedávném rozhovoru prozradil, že se jednou s Green Day opili a Billie mu udělal tetování na noze.

Asi není potřeba psát o čem je článek...

Billie Joe byl uveden v seznamu Rolling Stone "Dads Who Rock." Vyhrabali pět let starou fotku z udílení Kid's Awards tuším a zařadili ho do seznamu, kde najdete např. Eddieho Van Halena, Dava Grohla a spoustu dalších

Články ohledně traileru k albu !Uno! : CBS News, Billboard, Hollywood Reporter, Ultimate Guitar

V článku na CBS News se album probírá trošku víc, přidávají se data GD na festech atd.

Tak tohleto je taková třešnička na dortě. V tomto článku se mluví o kapelách, kteří vydali album, ale jejich druhé, třetí, bla bla, padesáté album není tak dobré, protože, nejsou takoví, jakými byste je očekávali. Ať už se od prvnho alba liší stylem nebo zvukem. Autor se do GD pořádně obouvá, např:¨
 • "Zářným příkladem jsou Green Day. Dookie bylo v roce 1994 úžasně geniální. Následovali úspěch, prostě začli znít stejně. 2st Century Breakdown je Dookie s lepším financováním v pozadí. Billiemu Joe Armstrongovi je teď 40 a pořád se oblíká, jako by mu bylo 17. No tak kámo. Dospěj už sakra."

Billie Joe's Twitter

18. června 2012 v 12:05 | Magnumka |  NEWS
Billie na Twitteru oznámil další info:

 • Aaaah yes. Here we are again. The not so secret show in LA area will be some time this week. Hash tag whatever
  • Aaaaaa ano. Jsme tu zas. Ne až tak tajná show v oblasti LA bude někdy v tomto týdnu. Předělávka tagů co
 • And it's FREE!!
  • A je to ZADARA!!

Do you like the new cover for ¡Uno!?

17. června 2012 v 21:15 | Magnumka
Pokud mte zájem, můžete na FB hlasovat, jestli se vám líbí cover nového alba.

Tom Kitt collaborating with GD on new albums

16. června 2012 v 23:02 | Magnumka |  American Idiot Musical
Tom Kitt, jméno které znáte pravděpodobně díku muzikálu American Idiot, pracuje s Green Day na nových albech. Na SFGate.com je s ním rozhovor. Není moc, dlouhý, takže tady překlad:

TOM KITT DĚLÁ "IDIOTA" ROCKEM VE VYPRAVĚČSKÉ ROLI

Autor: Chad Jones

Když režisér Michael Mayer přišel s inspirací předělat klíčovou rockovou operu Green Day "American Idiot" na Broadwayský muzikál, musel samozřejmě dostat povolení kapely z Berkeley. Jednou Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool dali Mayerovi k vytvoření show zelenou a první komu Mayer zavolal byl Tom Kitt, spolupracovníkovi, který by Mayerovi pomáhal režírovat projekt, který by se mohl stát "Everyday Rapture."

"Tenhle chlápek je génius," řekl Mayer do telefonu, zaatímco si křáčel přes Times Square. "Nejen že je Tom sám songwriter, ale taé je shopný pobrat materiál jiných vnitřním, peotickým zůsobem."

Kitt okamžitě souhlasil, protože se považuje za obrovského fanouška Green Day.

"Moje láska ke Green Day je na několika úrovních," říká Kitt do telefonu v New Yorku. "To jejich nadání k psaní písní, skutečnost, že píšou o všech důležitých tématech, jak osobních, tak i o politických a jsou prostě nadčasová kapela. Připadá mi, že jsem s nimi vyrůstal. Byli jako zvukovou stopou mého života a když jsem pak vlastně začal na hudbě pracovat, našel jsem tolik vrstev ze kterých jsem se pořád víc a víc nechával inspirovat."

Není to o tom, že by Kitt potřeboval práci navíc. Je to skladatel oceněný Pulitzerovou cenou za to, jak spolu s Brianem Yorkeym napsali texty k "Next To Normal" o bipolární terapii a terapii elektrošoky.

Režisér Mayer mohl požádat o doslovný překlad "American Idiot," abum z roku 2004, kterého se odhadem prodalo přes 14 milionů kopií a to by mohlo potěšit fanoušky nahrávky. A Kitt to mohl udělat, ale Mayer chtěl něco víc.

"Tom chápal, jak zcela, hluboce, skutečně ctít krásu a bohatost písní Green Day," říká. "A přesto byl schopný dodat rozsáhlé pásmo hudebního materiálu, který přišel přímo od něj a jeho geniality. Hudebně umístil nesmazatelnou stopu na způsobu, jakým ty písně slyším. V tomto bodě je jeho práce na těch písních neoddělitelná, protože tam vzniklo jakési pouto."

Jedna z prvních Kittových inspirací byla píseň "Whatsername." Kitt to chtěl zmixovat a číslo začít jen klavírem a smyčci, než vygraduje do punkového levelu. Na začátku toho všeho, v roce 2008, se Kitt trochu reakce Green Dayobával.

"Poukázali na 'Whatsername' jako na něco, co se jim fakt zalíbilo a to pro mně opravdu hodně znamenalo," řekl Kitt. "Věděl jsem, že jsem mohl následovat své tvůrší instinkty."

Když měl na podzim 2009 "American Idiot" světovou premiéru v Berkeley Repertory Theatre před tím, než se po sedmi měsících přesunul na Broadway, zabodovala Kittova práce natolik, že muzikál zpřístupnil fanouškům kapely, ale i hudebním a divadelním nadšencům, kteří Green Day od jejich Black Flag neznali.

Nyní se "American Idiot" vrací do Bay Area jako součást sezóny SHN do Orpheum Theatre, kde se fanoušci z Bay Area můžou podívat na změny, které proběhly mezi Berkeley a Broadway. Jedna z hlavních změn, která byla v Berkeley zavedena a spuštěna potom v New Yorku bylo přidání nové písně - "Last of the American Girls" z alba 21st Century Breakdown z roku 2009 a slyšet j můžete jako mashup se "She's a Rebel."

"Řekl jsem Billiemu svoji představu s 'Eleanor Rigby' jako vrchol písně a on byl pro," říká Kitt. "Musím říct, že ten proces byl přirozený. Lítal jsem tam a zpět mezi Michaelem a kapelou, ale každý nápad přišel z emocionální směsky. Šel jsem tam, kam mě maeriál vedl. Nemlžu ani popsat, jak moc byla kapela otevřená. Byla to krásná spolupráce."

Hodně z rockové hudby, zvláště když hráli v aréně decibelů, je o pocitu, protože opravdu nerozumíte slovům. Na ruhou stranu divadlo, tam je to všechno o příběhu, postavách a slovech. Kitt věděl, že diváci by měli být schopni sledovat text a zároveň chtěl, aby se uvolnili tak moc, jak jen je to u rocku možné.

"Doufal jsem, že show bude znít jako hybrid zvuku autentického pro punk rockové arény, ale stále s vyprávěním silného příběhu," dodává Kitt. "Úprava, na kteoru jsem orpavdu hrdý je '21 Guns' protože refrén má sestupnou basovou linii s podmíněným typem progrese, který hned vykřikuje, jen do mě. To je důvod, proč bylo tak přirozené, aby se první refrén , který měl být silný a výbušný, je nakonec tichý a jemný, odehraný na smyčcích. Stále to zní jako Green Day, jen s jiným zabarvením, než na které jsou lidé zvyklí."

Green Day se Kittova práce na "American Idiot" zalíbila natolik, že se rozhodli přizvat jej k práci na někerých úpravách pro "21st Century Breakdown" a následuje další spolupráce na novém albu kapely (nebo jak říká Kitt - na "třech albech naráz").

"Doufám, že Green Day toho pro divadla napíšou víc," zakončuje Kitt hovor. "Jsou v tom geniální."

American Idiot: By Green Day and Michael Mayer. Directed by Michael Mayer. Orpheum Theatre, 1192 Market St., S.F. $31 - $100. (888) 746-1799. www.shnsf.com

Billie's Tweet

16. června 2012 v 22:06 | Magnumka |  NEWS
Billie hodil na twitter fotku:Billie Joe's Tweets

14. června 2012 v 23:51 | Magnumka |  NEWS
Tak už se opět ozval na Twitteru, starší první:

 • Insubordination fest 6/21-6/23 (TTTALL release party is 2/23). Phiily: 6/24. Brooklyn: 6/25 and 6/26 (EA is 6/26) Go to see these shows!

Asi nemusím překládat..

 • For the upcoming green day dance party, there will be extra space. There's no such thing as too many friends. Chaos=love ;)
  • Pro příští green day dance party budem mít extra prostor. Nic takového jako příliš mnoho přátel. Chaos=láska ;)

Uno's cover and possible tracklist

14. června 2012 v 21:12 | Magnumka |  Videos and Music
Tak je to tady! Tu hrůzu co vidíte vrpavo by měl být podle všeho cover nadcházejícího alba Uno. Greeni to poslali na Idiot Club. Vydání alba je naplánováno na 25. září 2012 a předobjednat by se mělo dát už za chvíli.

Podle videa, které vidíte níž, můžeme očekávat 12 - 17 písní a možný setlist vidíte potom pod ním - ve videu je totiž záběr, kde je za Billiem vidět několik písní, na dalším záběru jsou pak další písně. Jestli takhle nějak bude vypadat setlist k albu Uno! těžko říct, může se jednat o písně třeba k Dos nebo Tre... nechme se překvapit. To co hraje ve videu je prej dost možná "Kill the DJ."

Každopádně třeba Drama Queen - texti s překladem této písně tady je (překlad nic moc, je to překládáno bze kontextu), jelikož tato píseň byla hotová už během 21st Century Breakdown.


Možný setlist:

 1. Nuclear Family
 2. Stay The Night
 3. Carpe Diem
 4. Let Yourself Go
 5. Fell For You / Fell For Snoo
 6. Crushing Bastards
 7. Teenage Blue / Angel Blue
 8. Trouble Maker
 9. Firecracker
 10. See You Tonight
 11. It's Fuck Time
 12. Stop When The Red Lights Flash
 13. Kill the DJ
 14. Lazy Bones
 15. Wild One
 16. Makeout Party
 17. Drama Queen
Songy z 2. záběru:
 1. Oh Love
 2. State of Shock
 3. Sweet 16
 4. Little Boy Named Train

Billie's Tweets

14. června 2012 v 20:50 | Magnumka |  NEWS
Billie se nám ozval na Twitteru a to rovnou třikrát. Jsou seřazeny od nejstarší:

 • Green Day Surprise rock n roll sex party show meaning "secret show" coming soon in LA AREA. Stay tuned!
  • Green Day Surprise rock and roll sex party znamená "tajnou show" již brzy v okolí LA. Hlídejte to!
 • Clothing optional! Dance or fuck off. And it's FREE
  • Oblečení je nepovinné. Tancujte nebo táhněte. A je to ZDARMA!
 • Bring your own booze. Weirdos and punishers are welcomed!
  • Doneste si vlastní chlast. Podivíni i trestanci jsou vítáni.

Takže my tu zase utřem nos...

The Songs You've Never Heard - CZECH

14. června 2012 v 0:30 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek z Alternative Press

Pozn.- World Wide Web - WWW

PÍSNĚ, KTERÉ JSTE NIKDY NESLYŠELI

27 GREEN DAY - CIGARETTES AND VALENTINES (2002)

Slyšeli jsme legendu: Na následníka Warning (2000), s názvem Cigarettes and Valentines, už bylo nahráno asi 20 rychlých, raz-dva-fuck-you songů. Ale před tím, než dokončili album, pásky ze Studio 880 v Oaklandu v Kalifornii, kde pracovali, zmizely. Většina zpráv používala k popisu co se s pásky stalo slovo "ukradeny," ale v knize Marca Spitze z roku 2006, Nobody Likes You : Inside The Turbulent Life, Times and Music of Green Day, to majitel 880, John Lucasey, popírá a cituje, že jeho studio má rozsáhlé bezpečnostní opatření. Spitzova kniha taky uvádí, že situace mezi členy kapely byla dosti napjatá, což spoustu fanoušků GD vedlo k předpokladům, že pásky byly stopeny zevnitř. Pokud si myslíte, že tato představa je přitažená za vlasy a myslíte si, že internet je nenasytný těch "probodávajících pohledů za to co jsem udělal," pohřešované album se stále na World Wide Webu neobjevilo - a kapela o tom ještě pořád nechce mluvit. Jediná skladba, která se dostala napovrch byla titulní skladba, která se objevila na jejich live albu z roku 2011 Awesome As Fuck. [JP]

Butch Vig in new Rhythm Magazine

14. června 2012 v 0:01 | Magnumka |  Articles and Interview
V novém čísle Rhythm Magazine je rozhovor s Butchem Vigem, který s Green Day naharával 21st Century Breakdown. V rozhovoru mluví o nahrávání s kapelami Nirvana, Foo Fighters a samozřejmě s Green Day. Mluví o tom, že bubeníci těchto kapel jsou tak rozdílní, ale zmiňuje se i o tom, jak bylo 21st CB nahráváno jako celek.
Scany by měly býtt ak za týden, takže až budu mít čas, vyberu to podstatné a přeložím to. Koupit si časák můžete zde.

Vote for GD

13. června 2012 v 23:36 | Magnumka |  NEWS
Jednoduše bez protahování - hladujte pro GD na stránkách 104,5, New Jersey - hlasuje se o to, která kapela na Warped Tour je nejlepší. Hlasovat můžete tady.

Taky můžete hlasovat pro Green Day na metrolyrics.com, kde mají anketu "Lazy songs" a tento týden jsou tam GD a Bruno Mars. Pokud si myslíte že Longview má text o větší línosti než The Lazy Song, pokračujte sem.

The Songs You've Never Heard - Cigarettes and Valentines

13. června 2012 v 23:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Červnové číslo Alternative Press obsahuje článek, s názvem "The Songs You've Never Heard" a Green Day jsou tam taky a to s "Cogarettes and Valentines."

Víc psát nebudu, až dodělám novinky tak to přeložím, zatím se podívejte na scan.

Adrienne's Tweet

13. června 2012 v 12:46 | Magnumka |  NEWS
Adrienne se včera evidentně šla podívat na muzikál - poslala tenhle tweet:Billie Joe at auction for the Art For Schools

12. června 2012 v 22:28 | Magnumka |  Charity
Tento víkend se Billie Joe zúčastnil aukce pro Firehouse Art Collective a jejich nadaci "Art For Schools." Do aukce dal Billie podepsanou kytaru Les Paul Jr. a další menší předměty, včetně nové fotoknihy Boba Gruena "Rock Seen."
Polovina z výtěžku putovala do střední školy v okrese Rodeo vOaklandu, kterou Billie navštěvoval. Pár fotek:


Green Day Community Stone at Wembley Stadium + Static Noise

12. června 2012 v 22:01 | Magnumka |  Related
Po dvou letech se na "Wembley walking" objevil kámen s nápisem Green Day 19/6/2010 GDA/GDC Wembley, Rage and Love. Velmi povednené :)A pokud máte zájem, na GDA je nový díl Static Noise - mluví se v něm o tom, kdy asi vyjde nějaký singl a kdy Green Day spustí tour po Spojených Státech.

Billy Talent, Prague 6/10/2012

11. června 2012 v 21:09 | Magnumka |  Warehouse
JO! Včera jsem byla na koncertě Billy Talent.. a bylo to KURVA ÚŽASNÉ!

Možná si pamatujete, že když tady měli před dvěmi lety koncert Green Day a bylo oznámeno, že jim Billy Talent budou dělat předkapelu, nebyla jsem z toho zrovna 2x nadšená. Řeknu vám proč: Můj názor je takový, že když kapela neumí hrát naživo, tak stojí za prd. Mrkněte na videa ze starých koncertů a fesťáků - Ben koncerty se svým skákáním neudýchal, dost často mu to ujíždělo, ozvučení stálo za bobek apod. To byl důvod, proč jsem je neměla ráda.
Nicméně přišel 29. červen 2010 a něco se změnilo... Šla jsem na koncert s "ježiš marja, Billy Talent." Každopádně když už potom hráli, nepřipadalo mi to tak hrozné, dokonce se mi to i líbilo. Kapela se za ty roky vyzpívala, zvuk byl taky super..Takže následovně začalo hledání písní atd..

No pokročilo to až tak, že jsem se včera vydala na koncert. Byl totálně úžasný, nemám k němu jedinou výtku. Kapela komunikovala s publikem (dokonce Ben reagoval na můj tweet který jsem jim poslala před dvěmi měsíci), zahráli všechny svoje pecky včetně nového singlu, publikum jásalo, zpívalo, házelou s sebou. Jedna slečna vedle nás na balkoně div nespadla dolů když po nás Ben hodil flašku s vodou.. Ale koncert tady popisovat nechci.. mám na srdci něco jiného.

Nedá mi to nesrovnávat. Musím říct, že co se týče publika, které se sešlo na koncertě GD v roce 2010 a včera na BT, tak jednoznačně musím říct, že fanoušci Billy Talent byli bezkonkurenční. Nevím čím to je, publikum vypadalo starší, ale nechci házet vinu na mladší fanoušky GD. Šlo o celkové pojetí toho koncertu - nebyli k sobě nenávistní, tak jako jsem to viděla předtím. Stála jsem na balkoně a se slečnou, která stála na protějším jsme na sebe několikrát během koncertu zamávaly, bez toho, abychom se znaly a to bez pohledů jako "ty nejsi správný fanoušek, to jsem já," nebo "Moji Talenti, ne tvoji." Z toho jsem byla velmi mile překvapena. Samozřejmě taky přiletělo na stage triko, letěla tam podprsenka a u poslední písničky si jedna slečna sundala tričko, načež si její vnady fotili aji sekuriťáci... ale bylo to prostě jiné.
Jestli jste na Green Day stáli někde vpředu, asi víte, že nám posílali vodu v kelímkách - několik lidí si vzalo kelímek a drželi si ho tam ve dvojku. Včera? Neviděla jsem tam nikoho, kdo by tak syslil, jakmile k němu došel kelímek každý se napil a poslal to dál...
Další věc - když Ben mluvil, publikum počkalo až domluví, max. mu do řeči skočili krátkou odezvou, ale bouřlivé reakce nastali až dořekl větu, ne jako na Green Day, kde sotva Billie otevřel pusu, hned se ječelo tak, že ve výsledku snad nikdo nevěděl, co vlastně říkal..

Samozřejmě nemůžu házet všechny fanoušky do jednoho pytle, možná to bylo taky tím, že tohle byl daleko menší koncert.. samozřejmě mluvím o čekém publiku.. Každopádně já osobně bych dala nevím co za to, aby se fanoušci na příštím koncertě Green Day chovali taky tak přátelsky... jako rodina. Vždyť se přece všichni v tu chvílí sejdeme kvůli té samé věci a tou je užít si koncert oblíbeného interpreta...
Zkuste na to příště pamatovat ;)

Takže tentokrát je hodnocení - FUCKING AMAZING!


The Best Graduation Song Ever and Mike Talks about New Fender' Bassman Amp

9. června 2012 v 21:13 | Magnumka |  Videos and Music
Jelikož jedu zítra na koncert a už teď jsem ve skluzu, tak jenom stručně + zítra se tady pochopitelně nic neobjeví...

RollingStone.com se na oslavu konce školního roku rozhodl zeptat čtenářů, jaký jejich nejoblíbenější "graduation" song... jakoby rozlučkový song. Ze všeho co se k nim dostalo vybrali 11 titulů a poskládali je do článku s názvem "The Best Graduation Song Ever." Na seznamu jsou Beatles, Queen, Bob Dylan.. Samozřejmě jsou tam i Green Day a to se songem "Good Riddance" a jsou na krásném druhém místě. Podívejte se tady.

Tady je video, ve kterém Mike mluví o spolupráci s Fender a jejich novém Bassman zesilovači. Zatím jsem to neviděla, ale podle toho co dělá v prvních vteřinách to bude super :D
Více infa o zesilovačích najdete na Fender.com, pokud vás zajímá cena tak je to okolo $1800.


7 Famous Musicians Who Stole Some of Their Biggest Hits - CZECH

8. června 2012 v 1:27 | Magnumka |  Articles and Interview
Koncem minulého měsíce se na cracked.com objevil článek s názvem "7 Famous Musicians Who Stoles Some of Their Biggest Hits" a Green Day jsou na sedmém místě. Srovnávají Warning s The Kinks, 21 Guns s ELO a American Idiot s Dillinger Four. Než přeložím tu část co o nich píšou je potřeba říct, že se kapela nechává inspirovat jinámi kapelami, dokonce se to veřejně přiznává, ale už jen samotný fakt že kapela, která napsala 200 originálních songů, veškeré coverky hraje s hrdostí, mi to připadá jako urážlivé tvrzení, že se jedná o vyslovenou krádež..

V článku jsou zmíněni např. Oasis, Radiohead a taky The Bealtes. O GD píšou:

Pozn.-nebudu vkládat videa, pouze odkazy na YouTube

Autor: Mohammed Shariff

Záleží na tom, koho se zeptáte, Green Day jsou buď jedna z posledních opravdu vlivných punkových kapel, která ještě chodí po zemi, nebo vám vmete do tváře všechno, za čím si punková hudba stojí. Ať tak či onak, ten fakt o polarizaci kapely nemůže nikdo popřít - milují krádeže. Ve skutečnosti jejich poslední tři studiová alba obsahují písně, které se až podezřele hodně podobají práci ostatních kolegů.
Spousta z vás si bude pamatovat (potnciálně zlou) píseň "American Idiot" jako katalyzátor při velkém návratu Green Day po roku 2000. Jako kapela byli Green Day skoro mrtví než byla nahrávka vydána. Pak se titulní skladba rozezněla v rádiích a celá nová generace fanoušků se do ní zamilovala. Hádáme, že asi nebude moc fanoušků, kteří by byli obeznámeni s celkem neznámou kapelou s názvem Dilling Four, protože kdyby tomu tak bylo, byli by naštvaní. Poslechněte si úvodní riff kapely Dilling Four písně s děsivým názvem "Doublewhiskeycokenoice."


Správně, až moc podobné že? A Shenaningans (haló, temný odkaz Green Day!) tady nekončí. Na Warning, daleko méně oblíbeném albu, které předcházelo triumfu American Idiot, kapela prakticky jenom přepsala různé texty ke starému songu The Kinks a vydali jej jako úvodní singl:

Nechci se prohrabávat jejich alby a představovat dvojice ukradených písní jiným kapelám, ale součástí posledního alba Green Day, 21st Century Breakdown, je jeden z největších singlů vůbec - supr-čupr depresivní "21 Guns". Několik pozorných posluchačů připomíná, že song je nápadně podobný songu ELO "Telephone Line."

A nebylo to poprvé, kdy zaznamenali obrovský úspěch s "vypůjčenou" melodií. Možná si pamatujete single "Boulevard of Broken Dreams," jako každodenně přehrávanou pecku v rádiích po dobu šesti měsícl v roce 2004. Buď si budete pamatovat tohle, anebo píseň Oasis, kterou jste taky mohli v rádiích slyšet denodenně asi o 10 let dříve. Ale pokud je nějaká kapela, která nemá nárok stěžovat si na vykrádání sraček od ostatních kapel, pak jsou to Oasis, dovolte nám to vysvětlit... (pokračuje kapelou Oasis)

Gibson.com

7. června 2012 v 21:42 | Magnumka |  Articles and Interview
Minulý týden Gibson.com si dal pauzu od kytaristů a na chvíli se zaměřili na baskytaristy. Tento článek obsahuje i výcuc z Mikova rozhovoru...Ale nebudu to překládat.. mám pocit že tady ten rozhovor není, takže přeložím celý rozhovor, který najdete tady.

Jedná se o dost dlouhý rozhovor z roku 2001 z doby po vydání International Superhits, já jsem statiku o pár bodíků neudělala, takže na ni musím příští týden, do toho mám ještě i zkoušku z materiálů, teď v neděli jedu na koncert.. No mám toho moc. Každopádně když budu mít chvilku času, nebo si budu dávat pauzu v učení budu překládat. Do dvou týdnů by se tady měl objevit... o tom jak to bude pokračovat Vám dám vědět..

Abych se vrátila ke článku na Gibson.com, najdete tam taky slova Mika Ineze z Alice in Chains, Nikki Sixx z Motley Crue a Flea z Red Hot Chilli Peppers a samozřejmě další. Celý článek tady.

Win VIP Trip to see Green Day

7. června 2012 v 21:17 | Magnumka |  Tour and Concerts
Pandora a Sony zařídili, že jeden obrovský šťastlivec a jedho doprovod může vyhrt VIP zkušenost na jejich nadhcázejícím turné na podporu alb Uno, Dos a Tré... ale ani to nečtěte... fakt ne :D

Vítěz vyhraje dopravu letadlem (kdo ví, třeba soukromým :D) a lístky na show pro dva, ubytování v hotelu na dvě noci, VIP a přístup na zvukovou zkoušku v doprodovu lidí z Pandory a Sony Tablet... VIP pravděodobně znamená setkání s kapelou, nebo ty nejlepší místa na světě...

Jediné co musíte pro vstoupení do soutěže stačí vyplnit tento formulář... Já vám říkala ať to nečtete, platí to pouze pro lidi v USA. WHAT THE FUCK! Asi by se jim prodražilo letadlo xD

Jediné co k tomu můžu říct je... KURVA FIX ZÁVIDÍM VÍTĚZI!

IN ENGLISH

Guys from the US:
You can win VIP experience on GD's upcoming tour. Winner will get: plane, show ticket for two, two-night hotel accommondations, VIP and sound check access (with Sony Tablet and Pandora swag).
What do you have to do? Just fill out this form.
I recommend
visit GDA.

Green Day Pre-Order Advance Notice

7. června 2012 v 21:05 | Magnumka |  NEWS
Warner Brothers a Reprise Records vytvořili nový web s názvem "Green Day Pre-Order Advance Notice," jde o to, že pokud se tam přihlásíte, ihned se dozvíte, kdy bude možné jednotlivá alba Uno, Dos a Tré předobjednat (alba vychází: Uno - 25.9.2012, Dos - 13.11.2012, Tré - 15.1.2013). Zatím se teda neví kdy to bude, ale dnešní Trého zpráva o mixování je velmi pozitivní, takžeeee, možná bychom Uno mohli očekávat už někde ve středu letních prázdnin?


Tré's Message

7. června 2012 v 20:21 | Magnumka |  NEWS
Tré se nám ozval na FB:

 • MIXING UNO DOS AND TRE!!
  Sound fucking amazing! I cant wait until all three records are yout!!!
  • Mixujeme Uno Dos a Tre!!
   Zní to sakra skvěle! Nemůžu se dočkat až všecky tři nahrávky vyjdou!!!

Billie Joe's guitar on eBay

6. června 2012 v 1:31 | Magnumka |  Stores
Na eBay je aktuálně k dostání Billieho kytara, na kterou hrál během uvádění Guns 'N Roses do Rock and Roll Hall of Fame - při tomto ceremoniálu na ni zahrl Letterbomb (video).

Jedná se o Gibson Les Paul Junior Special. Info poskynutné prodávajícím cirque22 zní takto:

 • "[Green Day] byli na ceremonicál v Clevelandu, ale nebyli na seznamu účinkjících kapel. Potřebovali kytaru, takže jsem jim půjčil jednu z Guitar Center. Mám pocit, že když hráli, nechal se Billie unést a spadl na zem, nebo hodil kytarou. Poté jsem kytaru do Guitar Center nemohl vrátit, protože je v ní malá dírka. Nakonec jsem ji musela uhradit, tak jsem kapelu požádal, jeslti by mi ji nemohli podepsat."

Když si Billie Joe kytaru vypůjčil tak než šel na stage vyzdobil si ji razící růžovou páskou. Po podepsání kytary dodal Mike "RnR HF 2012." Jak zmiňuje prodvající v popisu aukce - tahle kytara je "kus hisorie Rock 'n Roll Hall od Fame a taky Green Day. Vždy bude jen jedna." Část vydělaných peněz půjde na charitu.

Aktuální nabídka je $3,067.00 což je při aktuálním kurzu asi 63 500 Kč s tím, že poštovné dělá $45. Aukce končí 10. června v 9:58 DPT (2:58 CET). No a nejdůležitější zpráva - prodejce zboží pošílá po Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a Austrálii - takže máte šanci třeba i vy.
Na aukci pokračujte na tady.

Another Photos

6. června 2012 v 1:10 | Magnumka |  American Idiot Musical
Včera jsem tady házela fotku - Billie se byl podívat na závěrečné vystoupení v Costa Messa v Kalifonrii, tkeré bylo 3. června. Billie se vyfotil s celým osazenstvem, ale i s jednotlivými členy. Fotky se objevily na Twitteru, většina byla přeposlána na @IdiotOnTour, takže projeďte galerku i zeď.

Tady Billie s Gabby McClinton a Mattem DeAngelis:


Static Noise

6. června 2012 v 1:05 | Magnumka |  Related
No... rozhodla jsem se udělat si pauzu, takže hodím sem ještě večerejší novinky, další věci až ve čtvrtek odpoledne nebo večer.

Na GDA je další díl Static Noise - mluví převážně o nadcházejíc trilogii, předevšímo o Uno, jaké budou singly, kdy tak asi budou, jestli už je album nahráno atd. Poslechnout si tento díl můžete na GDA.

Statics Exam

5. června 2012 v 21:49 | Magnumka |  Warehouse
Ve čtrvtek mám zkoušku ze statiky, mám z ní ještě větší bobky než z matiky, učitelka je prej hodně přísná, lpí na blbostech.. not o je fuk. Jenom vám tímhle chci říct, že novinky přibydou až ve čtvrtek večer ;)

No a vy mi prosím ve čtvrtek ráno držte pěsti...


BJA and company of AIM's 1st national tour

4. června 2012 v 22:47 | Magnumka |  American Idiot Musical
Billie Joe se stavil podívat na show American Idiot, fotka z FB AIM.


Rolling Stone's 500 Greatest Albums of All Time

4. června 2012 v 20:53 | Magnumka |  NEWS
Rolling Stone sestavili seznam 500 Greatest Albums of All Time. Sestavili jej na základě odpovědí - ptali se lidí z hudebního průmyslu, členů kapel a hudebních expertů na jejich názory. Mezi dotazovanými byli i Billie Joe a Tré Cool.

Mezi těmito 500 alby jsou i dvě alba Green Day a to American Idiot z roku 2004 na 225. místě a Dookie z roku 1994 na 193. místě.

Samozřejmě, pokud se podíváte pod odkazem na jména, koho všeho se ptali, museli mít bambilión názorů a hlavně se musely lišit. Takže klobouk dolů před sestavením takovéhoto žebříčku... ovšem je jasné, že každý jednotlivec by si ho sestavil jinak.. Tady je asi jakýsi "průměr."

DIY II

2. června 2012 v 23:02 | Magnumka |  Warehouse
No, dneska jsem si při učenís statiky udělala menší pauzu.. větší pauzu a po zdařeném AAF triku jsem se pustila i do druhého trika. Na černé jsem zvolila obrázek lebek z 21st Century Breakdown, no nastalo dilema jestli je mám udělat bíle nebo červeně. Nakonec jsem zvolila bílou s tím, že je zkusím i trochu vystínovat podle bookletu, takže to že to někde je víc bílé a někde to prosvítá černě je schválně.. V rámci možností a barviček z toho vylezlo to, co vidíte dole. Bližší fotku obrázku najdete kdyžtak tady.

Musím říct, že tentokrát to byla sakra jebačka.. už vříznout tu šablonu... No, ale jo, až na ten nápis, který se tím štětcem líp prostě udělat nedal si myslím, že to je ucházející :)


Mike purchased Triumph motorcycle

2. června 2012 v 22:42 | Magnumka |  NEWS
FUCK!!! Mike a profesionální skejťák Corey Duffel si koupili poslední model motorky Triumph. Fotograf Sean Cope tenhle nákup zdokumentoval a fotky hodil na svůj web, takže se tam určitě stavte a mrkněte na ně, fakt moc pěkné ;)

No, jestli vám něco říká název Triumph tak máte pravdu, v únoru byl okolo téhle motorky humbuk, když Billie Joe jednoho takového krasavce dostal.

DO PRDELE TI SE MAJ!