Květen 2012

Green Day Blue Grass Vol 2

31. května 2012 v 22:46 | Magnumka |  Videos and Music
Možná si pamatujete na album s názvem "Green Day Bluegrass: Pickin' On Green Day." Je to vlastně kompilačka coverek Green Day - písničky Green Day v různých hudebních stylech.

Teď ale vychází druhé vydání: "Green Day Bluegrass Volume 2", na kterém je 7 písní.

Poslechnout a koupit si ho můžete na iTunes a na Amazonu za necelých $7.00.
Určitě si je alespoň poslechněte, je to zajímavé.

Six Pack of Apathy - men nad women's sizes!

30. května 2012 v 22:54 | Magnumka |  Stores
Nedávno se v netovém obchodu GDA objevilo tričko "Six Pack of Apathy" s motivem plechovek. Triko stojí $20.00, to není nic nového, nového je to, že jsou v černé a bílé barvě a to v pánských ale i dámských střizích. Poštovné se odvíjí od země.

Objednávat můžete tady.

Ještě připomenu, že motiv je založený na textu z "The Grouch."

The Thing That Ate Larry Livermore

30. května 2012 v 22:23 | Magnumka |  Adeline Records
Včera vyšlo The Thing That Ate Larry Livermore - jedná se o kompilačku méně známých a neznámých kapel. Název přišel z kompilačky z roku 1988 The Thing That Ate Floyd, která byla vydána u Lookout.

Na albu najdete 16 kapel - např. Emily's Army, The Copyrights, The Dopamines a další.
Ukázku můžete slyšet na GDA.

Album se dá koupit na iTunes a na Amazonu za $9,99, vinyl se dá koupit na Interpunku za $17.

Math Exam II, Diagnostics Exam

28. května 2012 v 20:16 | Magnumka |  Warehouse
Dneska ždné novinky nebudou... a nejspíš ani zítra - zítra jdu konečně udělat tu matiku a hned pozítří mám zkoušku z diagnostiky... Tak mi držte palec, ať se s tím porvu v můj prspěch..

EDIT

Tak matika opět nevyšla :/, nevadí, napotřetí už to vyjde. Ale diagnostiku mám! :D


Mike Dirnt's '56 Ford Panel - CZECH

27. května 2012 v 20:41 | Magnumka |  Articles and Interview

Pozn.- burnout - vyhoření/totlní vyčerpání, swap meet - místo, kde někomu předvádíte prodávané auto/věc (burza, tuning, trhy, sraz,..), 1 yard - 0,914 m, Chuck Taylors, Wolverine1956 FORD PANEL - BURNOUT
Ford Panel 56' Mika Dirnta

Custom Classic Trucks / červen 2012
Autor: Ryan Manson

Žít na cestách kolem světa, hrát před stovkami tisíc lidí v jedné z největších rock'n'rollových kapel na planetě zní jako vysněná práce pro každého teenagera, který kdy vzal do ruky kytaru; sakra, já o takovémto životním stylu pořád sním! Ale Mike Dirnt, baskytarista klíčové punkové kapely Green Day odešel ze snu a vybudoval si celoživotní kariéru. Spolu se svými spoluhráči Billie Joe Armstrongem a Tre Coolem, od doby co se asi před pětadvaceti lety v East Bay v Severní Kalifornii dali dohromady, vytvořili plynulou dráhu rockového ničení. A zatímco se v průběhu let změnila spousta věcí, když kapela postupovala z tří-dolarových show v Gilman Street k vyprodaným stadionovým show po celém světě, jedna věc se nezměnila; Mikova dodávka Ford Panel 56'.

"V roce 1994 jsem hledal ojeté auto s úložným prostorem, protože mám rád užitkové vozy; tvar a fuknce. Pro hudebníka je to nutnost. Byl jsem se podívat na několika swap meetech, ale všechno co jsem našel bylo příliš uhlazené, moc velké a drahé, anebo mi z nějakého důvodu prostě nesedlo."

"Jednou o víkendu jsem zamířil do Turlock Swap Meet. Nic mně tam nezaujalo, ale protože jsem chtěl být k téhle auto show spravedlivý, rozhodl jsem se podívat se na parkoviště mimo areál srazu. Najednou jsem tam uviděl něco, co vypadalo jako prostorová dodávka se střechou, stálo to asi 70 yardů daleko. Běžel sem k tomu a předemnou stál ten netvrději vypadající panel, který jsem kdy viděl a byl na prodej! Byl to Ford z roku 1956 s motorem 460ci a převodovkou C6, přední část z Volare a po stranách byl dost nerovný, ale to bylo uměleckým dílem! Stejně perfektní jako páreček Chuck Taylorek."

Mike zavolal na číslo, které bylo uvedené na ceduli s nápisem For Sale a později ten den se setkal s majitelem. Řekl si cenu $6,500, což bylo více než dvakrát tolik, co měl Mike v kapse. Stáhli cenu na $5,000, nejnižší nabídka, kterou Mikovi žena majitele dala, Mike si od kamaráda půjčil $500 a obchod byl uzavřen.

"Věděl jsem, že kdybych s tím neměl jet ten den domů, jeho žena by ho možná nenechala, aby mi to prodal."

O více než deset let později a po mnoha set tisících kilometrech, které se objevily na tachometru (nemluvě o nespočtě koncertů!) začala být dodávka unavená. Nastal čas na generálku, ale být zaneprázdněný hudeník, cestující po světě, znamená, že nemáte moc času na to, abyste jej trávili v garáži. Takže se Mike obrátil na svého dobrého přítele Jeda Ariana, který souhlasil, že dohlídne na rekonstrukci, na které měl spolupracovat s American Classics v Pentalumě v Kalifornii.

Greg Mills se pouští do příběhu: "Dostali jsme tenhle starý, unavený náklaďáček, takže jsme jej strhli a přemýšleli, kudy dál. Začali jsme s novým šasi Total Cost Involved, který má v sobě čistější IFS namísto předního zavěšení Volare. Na zadní části jsme se přiklonili ke čtyř-stupňovému nastavení, protože jsme věděli, že mu přidáme nějaký výkon."

Samozřejmě že muselo být vyřešeno i hnací útsrojí. Za tímto účelem se tým American Classiscs rozhodli s týmem TEM Machine Shop přepracovat 460 na 532 a použili 4,30-palcovou SCAT klikovou hřídel. ROSS písty přišly do všech válců a přikryli je párem hlav Edelbrock. Super tajná vačka Comp vklouzla do bloku k ovládání ventilů, které jsou krmeny karburátorem Holley 4150 prostřednictvím sacího potrubí Eldebrock Air Gap. Rozvody Billet Specialties Tru-Trac jsou hnány s vysokou účinností zatímco Flowmaster Delta 44s má na svědomí stejně tak spolehlivý zvuk.

S nově zrekonstruovaným motorem, který má teď více než šest set koní se rozhodli mechanici vyměnit silnou C6 za ještě silnější rychloběh E40D. Sestavená v San Rafael od Horgan's R&R Transmissions s SFI-schváleným setrvačníkem a měničem točivého momentu Pro Torque, elektronický přenos je řízen TCS od Baumann Electronic Controls.


Když začalo vzkřišování, Mike měl jen několik požadavků, na kterých trval.

"Chtěl jsem, aby měla dodávka hnací ústrojí Ford. Chtěl jsem tam 460, protože je to těžká dodávka a jak jednou řekl jeden velký muž: 'Není náhrady.' Taky jsem chtěl zachovat původní vzhled, tedy bílou barvu a renovované ráfky kol."

Kvůli tomu vyklidil Jed interiér, sbrousil bílou barvu a sundal kola tak jak byly, namastil si svaly a svou pozornost přesunul dovnitř vozu. Zde byl prostor zachován, změnily se jednotlivé části, které nahradily makety světel, monitorující motor. Sedadla z Dodge pickupu byly potaženy černou kůží a na zemi je černý kobereček, což jsou základní prvky poskytující Spartan pohodlí, zatímco zbytek podlahy Panelu se potáhl dřevem s leštěnými nerezovými proužky. U palubní desky na řídící tyči Flaming River sídlí volant Grant Formula GT. Nezkrácená černá kůže je dominantní a boční panely ji vhledem ke zbytku červeného interiéru zvýrazňuje, díky tomu doplňky kabiny vystupují.

Mike říká, že měl Panel v očistci a zatímco tým předváděl svoje kouzla, byl navštívit dobrého kamaráda v nemocnici.

"Sotva se tenhle kamarád dostal z nemocnice, cítil se jako wolverine!"

Než byl náklaďáček dokončen, byly jeho řidičské povinnosti z denního řidiče odsunuty do stavu podobného víkendového válečníka. Ale Mikova vášeň po dodávce se ani v nejmenším nezmenšila a řekl: "Tahle dodávka je můj van pro kapelu, můj druhý domov a můj velmi spolehlivý přítel."

Nejlepší popis klasické dodávky, který kdy byl pronešen! CCT
Tak doufám, že si v článku našli svoje i lidi, kterým tohle téma moc neříká. Má vkus ten chlapec! Takže velký palec nahoru!

Green Day - 50 Geeky Facts video - part one - CZECH

26. května 2012 v 23:08 | Magnumka |  Extras
Překládám z videa, které najdete na NME.com, druhá část tady

Pozn.- jednokolka - druh kola - jedno kolo, sedátko a šlapky


GREEN DAY - 50 GEEKY FACTS VIDEO - PRVNÍ ČÁST

Vše, co jste kdy chtěli vědět o pop-punkových vagabundech Billieho Joe Armstronga. Hlídejte si druhou část speciálu o Green Day.

 1. Producentem osmého alba Green Day '21st Century Breakdown' byl Butch Vig, který produkoval taky 'Nevermind' od Nirvany.
 2. Na otázku, jaké je tajemství k tomu, mít spolu kapelu tolik let, zpěvák Billie Joe Armstrong odpověděl: Masáže v kruhu... rádi se navzájem masírujem."
 3. Basák Mike Pritchard přijal jméno 'Dirnt' na škole, kde bylo jeho největší hobby hraní na 'vzduchovou basku'... zpíval 'dirnt, dirnt, dirnt', zatímco si brnkal na nevditelné struny.
 4. Billie Joe měl na střední přezdívku "Two Dollar Bill," protože prodával jointy za $2... to je taky důvod, proč se kapela jmenuje Green Day, míní to den, kdy se nic nedělá, jenom se hulí tráva.
 5. Od prvního názvu kapely, Sweet Children, bylo upuštěno, aby nedošlo k záměně s jinou místní kapelou z Berkeley, Kalifornie, Sweet Baby.
 6. Billie Joe Armtstrong napsal v roce 1989 v punkovém fanzinu 'Absolutely Zippo' článek s názvem 'Jak být gaučovým povalečem' (tento článek si přeložený můžete přečíst tady - druhý scan, "loajální objednávka brambor k pohovce")
 7. Od té doby se toho okolo té pohovky dělo víc věcí: průlom, který ke kapele přišel díky vydání 'Dookie' - v něm je Armstronga vidět sedět na gauči... O pár minut dříve, než byl natočen tento záběr, sledoval Armstrong v televizi zprávy o smrti Kurta Cobaina, zatímco seděl na onom gauči.
 8. Green Day milujou tetování. Kolekce Billieho Joe obsahuje foto-pás jeho ženy Adrienne na pravé ruce a na hrudi má smbol, který znamená 'potentní muž'.
 9. Mike má na pravé ruce Japonský symbol pro marihuanu. Tre má tetování televize vypadávající z rozbitého okna.
 10. Mike Dirnt prý napsal basovou linii pro 'Longview', zatímco ležel na zádech, pod silným vlivem LSD... a pak to další den zapomněl. Podle Billieho Joe je píseň o "nudě, masturbace a kouření drog."
 11. Armstrong se označuje za bisexuála, v roce 1995 řekl v interview pro The Avocade: "Je to něco, o co jsem se vždycky zajímal. Je to krásná věc."
 12. 'Wake Me Up When September Ends', je vzpomínka na otce Billieho Joe, který zemřel na rakovinu v září 1982... Video ukazující vojáka, opouštějícího přítelkyni a odcházejícího do Iráku, bylo ve Spojených Státech cenzurováno, kvůli svému protiválečnému poselství.
 13. Bubeník Tre Cool se na chvíli, než se přidal ke Green Day, stal školním klaunem. Tvrdí se, že má jenom jedno varle od doby, co o to druhé přišel při tragické nehodě na jednokolce... Jezdil na stage na střední nedaleko jeho rodného města, když náhle spadl z pódia a přistál na jednokolce.
 14. Green Day začali blátivou bitvu na Woodstocku 1994. Uprostřed chaosu si vyhazovači spletli Mika Dirnta s fanouškem, který tam neměl co dělat a shodili ho tak drsně, že mu vyrazili pár zubů.
 15. Rivers Cuomo z Weezer se naučil jak napsat písňe díky poslouchání Green Day.
 16. Brandon Flower z The Killers zažaloval Green Day za "promyšlený anti-amerikanismus" v jejich singlu 'American idiot' z roku 2004: "Prostě jsem si myslel, že to bylo opravdu laciné," řekl.
 17. Noel Gallagher z Oasis obžaloval Green Day za vykradení 'Wonderwall' s jejich songem 'Boulevard of Broken Dreams'... Stuff Magazinu řekl: "Měli mít tu slušnost a počkat, až zemřu [před tím než mi ukradnou písně]."
 18. Na původním zadním coveru 'Dookie' je rukavicová loutka Ernieho ze 'Sesame Street'. Postavička byla později vysrnaděna... kvůli právním nárokům porušení autorských práv patřících průdukci 'Sesame Street'.
 19. Podle basáka Mika Dirnta: "Green Day jsou jako sex. Když jsme dobří, jsme opravdu dobří! Když jsme špatní... pořád jsme sakra dobrý!"
 20. Impulzivní osobnost, Dirnt v záchvatu nervového vzrušení zdemoloval svůj hotelový pokoj poté, co se poprvé viděl v televizi.
 21. olitická angažovanost přišla do živoat Billieho Joe Armstronga celkem pozdě, jenž byl po většinu svého života typický lenoch... Vypadl ze školy den před svými 18 narozeninami, aby se mohl honit za hudební kariérou.
 22. Na jednom z jejich prvních tour, zůstali v domě se spoustou kávy, ale se žádným mlékem. Bubeník Tré Cool se prý... pak rozhodl získat mléko od psa, což později Mike Dirnt okomentoval: "Nikomu jsi neřekl, že to byl TEN pes."
 23. Billie Joe byl na začátku 90. let vegetarián, ale ztratil hodně váhy, takže to vzdal. V roce 1992 popsal svůj fyzický stav Flipside magazínu: "Bylo to jako... Nikomu jsem nerozuměl. Což není nutně špatná věc."
 24. Před 'Insomniac', které vyšlo v roce 1995, byl pro odejít z kapely... zřejmě překonával úzkost pod tlakem, způsobeným otázkou 'jak navázat' na kolosálně úspěšné 'Dookie'.
 25. Billie Joe pojmenoval svoji kočku po Basilu Expositionovi z 'Austin Powers'.

Green Day - 50 Geeky Facts video - part one

26. května 2012 v 21:27 | Magnumka |  Videos and Music
NME.com se činilo a udělalo video s názvem "50 Geeky Facts" myslím že tyhle slova se používají i u nás takže není třeba překládat. Video je rozděleno na dvě části, zatím je "vypuštěna" jenom první. Mrkněte na video, já tady tohleto dopíšu a pustím se do překladu.
Video mi nejde vložit, takže pokračujte na NME.com.

Mike Dirnt's '56 Ford Panel

26. května 2012 v 21:17 | Magnumka |  Articles and Interview
Tento měsíc se objevil článek o Mikovi v časopise Custom Classic Trucks Magazine, kde mluví o klasické dodávce 1956 Ford Panel. Mike tam o tomhle autíčku povídá - jak k němu přišel a o úpravách. Nebudu protahovat - dodělám novinky, a do článku se pustím. Není dlouhý, když přištu čas na překlad z videa... dneska v noci, spíše zítra se tady překlad objeví.
Každopádně odemně má Mike palec nahoru.

Zatím se na článek můžete mrknout anglicky zde, pokud byste chtěli papírovou verzi, tak se dá objednat někde tady.

DIY

26. května 2012 v 21:05 | Magnumka |  Warehouse
No.. nedá mi to a musím se pochlubit :D Nedávno jsem si koupila trička - bílé a černé - s tím že si je pokreslím. Na bílé byla napláovaná vlajka, jenomže vlajky má teď na trikách každý, takže jsem se na to vykvákla.. Dneska během učení se matiky k ústní.. okay, během pauzy při učení se otázek kústní zkoušce z matiky jsem si po měsíci vytáhla to bílé triko a už se kreslilo.
Nakonec jsem místo vlajek zvlila AAF králíka :D Na černé triko pak přijdou lebky 21st CB.


You can win white Warning vinyl

25. května 2012 v 23:01 | Magnumka |  Warehouse
Jestli chcete vyhrát bílý vinyl Warning, je potřeba udělat dobrou fotku, pravděpodobně s námětem Green Day, musíte být členem Green Day Community. Další pravidla a podrobnosti na GDC v sekci "General Chat." Kdybyste je chtěli přeložit, dejte vědět.
Nedávno se tento vinyl dal vyhrát u Adeline.

BravadoUSA, HotTopic

25. května 2012 v 22:44 | Magnumka |  Stores
Oficiální netový obchod BravadoUSA má právě 20% slevu v rámci Memorial Day Sale - o co jde nevím, prostě sleva v obchodě + ke každé objednávce kalendář 2012 na zeď.. no.. konec května.. budiž. Jak je to ale s prodejem do Evropy nevím.
Akce platí ode dneška do úterý.

U obchodů ještě zůstaňme, na HotTopic je v prodeji zelený vinyl Dookie, o tom už jsem psala - 1000 kusů v prodeji atd... Teď se vinyl dostal do online obchodu, stojí $20.99 a k němu si můžete rovnou přibrat i triko ve stylu Dookie éry, to stojí $12.99.

NME's and SPIN's lists

24. května 2012 v 21:05 | Magnumka |  NEWS
NME udělalo seznam "100 Best Songs of the 1990s" a Green Day jsou v něm hned dvakrát:

Na 59. místě se umístili se songem "Good Riddance (Time of Your Life)" z alba Nimrod, na 20. místě jsou s "Basket Case" z Dookie. O písních píšou (- pozn.- stoner - hulič, ale nemůže být samozvaný, pokud se někdo sám nazývá stonerem jedná se o pozéra):

 • 59 - Good Riddance
  • "Good Riddance (Time of Your Life)" nebo "Time of Your Life (Good Riddance)" - záleží na vás - je pravé punkové prohlášení nadutých čichačských obrozenců: balada. V roce 1997 se jí šmejdi po celém světě chytli rovnou srdcem a poslali ji do mainstreamových hitparád, ale na čas byla sražena na kolena, když se v roce 1996 na povrch dostala starší verze jako B-side u slepovačky "Bran Stew/Jaded."
 • 20 - Basket Case
  • "Dookie" umístilo Green Day do kategorie roztomilých stonerů, kteří by se asi smáli nad tím, že si prdli, jenom proto, aby na sebe přitáhli pozornost, ale za tří-akordovým vrcením se bylo něco víc. Billie Joe Armstrong zpíval o úzkosti a panice z absence blaženosti z ujetého chování, a tento pocit outsidera bylo něco, co později ve své kariéře prozkoumali.

Na celý seznam se podívejte na NME.com.Ještě u tohoto tématu zůstaňme - Spin sestavil seznam " 20 Essential Songs From the Late Lookout! Records," kde jsou Green Day na místě 7. s písní "Dry Ice" z EP 1,000 Hours, pak vydané na 1,039 SMoothed Out Slappy Hours. O písni píšou (- pozn. -extatický - daný stavem extáze):

 • Léta 1980 - 1990 byla stašná, strašná doba pro hudbu, takže když jsem viděl dav ošuntělé mládeže a jejich rodičů a opatrovníků jak při písních jako je tahle explodovali do extatického šílenství, moje reakce byla "Wow, takže lidi nakonec pořád mají rádi dobrou hudbu." A pořád je to moje reakce. F.P.

Na celý seznam se podívejte na SPIN.com.

V rychlosti k Lookout! Records - založena v roce 1987 Larrym Livermorem, Green Day u společnosti vydali několik EP a alb - 1,039 Smoothed Out Slappy Hours a Kerplunk, v roce 1993 se pak upsali u Reprise Rcords. Začátkem tohoto roku L!R ohlásili konec (článek tady)

Tré is... pregnant?

23. května 2012 v 20:23 | Magnumka |  Photos
Fotku mi poslala Evča:


Armstrongs at Zuckerberg's wedding

22. května 2012 v 22:32 | Magnumka |  Photos
Billie Joe se s Adrienne byli na svatbě Marka Zuckerberga. Článek o tom se objevil na ipunk.cz.
Tady úryvek:

 • "Svazek obou posvetil i Billie Joe Armstrong. Ten po obřadu na Zuckerbergovo požádání zahrál baladu Last Night on Earth z posledního alva "21st Century Breakdown". "Mark po mně chtěl, abych zahrál přesně tuhle píseň... tuto píseň, kterou jsem napsal své ženě, se kterou jsme prožili už 18 společných let. Nebo alespoň měla být mé ženě nebo jinak mám asi hodně co vysvětlovat," vtipkoval frontman Green Day se svou chotí Adrienne po boku."

Na ipunku je i videozáznam zpozaplotu, kde to nahráli papaazzi. Tady fotky. Info i fotky od CarolC.


Hot Topic - Dookie Green vinyl and GDA Sticker

22. května 2012 v 22:03 | Magnumka |  Stores
Dneska by se mělo na Hot Topic dostat do prodeje Dookie na zeleném vinylu. Tato edice je limitovaná na 1000 kousků.
Je to teprve podruhé, co se Dookie ocitá na zeleném vinylu - když v roce 1994 vyšlo, byla taky spešl edice, která byla na zelené placce.

Na stránkách Modern-vinyl.com je seznam obchodů, kam jsou vinyly rozeslány, na samotném Hot Topicu jsem ho nenašla.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Na GDA je možné si objednat novou nálepku s nápisem "I'd rather be at a Gren Day concert," což v překladu znamená "Radši bych byl na koncertě Green Day."

Nálepka stojí $1 a jako vždy rozesílají po celém světě - cena poštovného se odvíjí od země. Mrkněte i na další věci.


Math Exam

21. května 2012 v 20:46 | Magnumka |  Warehouse
Zítra mám zkoušku z matiky, tak srolujte prsty, ať ji udělám a nemusím na ni znova... protože když na ni nebudu muset jít znova, budu mít víc volného času... a to i na blog a překlady :D
Takže matice zdar!

EDIT

Spíš no nazdar... chyběly mi tři body.. blbé tři body! K nasrání tohleto fakt..

New Dates

21. května 2012 v 20:41 | Magnumka |  American Idiot Musical
Na Idiot Clubu byly oznámené nové data pro turné muzikálu American Idiot:

 • 29. a 30. ledna 2013 - Brunswick, New Jersey - State Theater
 • 17. - 19. května 2012 - Tampa, Florida - Carol morsani Hall

Pokud máte profil na IC tak máte možnost předprodeje. Mimochodem jsou to první ohlášená data po show v San Franciském The Orpheum Theater v Kalifornii, které probíhají od 1. června do 18. července tohoto roku.

Green Day Eulogy's interview eith Bob Gruen about photographing Green Day

20. května 2012 v 21:56 | Magnumka |  Articles and Interview
Na portugalských stránkách GDE se objevil rozhovor s uznávaným fotografem Bobem Gruenem, který několikrát pracoval i s Green Day. Krom nich fotil např. Kiss, Johna Lennona nebo Led Zeppelin. Myslím že Boba představovat nemusím, jeho fotky znáte - pokud chcete vidět jeho fotky Green Day z koncertů i ze zákulisí s českým překladem tak můžete tady a tady a zde halloweenská, no pokud chcete tak tudy na jeho stránky.

V interview se s Bobem baví o tom, jaké to bylo být s Green Day na cestách. Rozhovor klidně přeložím, ale je tady jeden háček. Je v portugalštině, takže k překladu bych to musela hodit prvně do angličtiny a pak překládat. Ovšem už v tom by se vyskytly odchylky. Proto se vás ptám, jestli si to hodíte sami do překladače rovnou do češtiny a přečete si to se značnými nedostatky, nebo jestli to mám hrotit přes angličnu, je to na vás.
Každopádně pokud si vyberete překlad přeze mně, tak to chvíli potrvá, jelikož v úterý mám zkoušku z matiky, týden a to ze statiky a pak už se to pořád jenom nabaluje...

Tady krátký úryvek:

 • "Poprvé jsem vlastně potkal Green Day tak, že jsme byli ubytovaní ve stejném hotelu v San Franciscu. Mám pocit že nahrávali album a já i oni jsme tam zůstávali kvůli práci. Potkali jsme se v baru. Pamatuju si, že Tré měl něco jako kuličkovou pistol a snažil se lidem vystřelit pití z ruk, no a já jsem mu musel říct, že to je fakt hodně špatný nápad. A tak jsme se s Billiem chvíli bavil - to bylo poprvé, co jsme se skutečně potkali. Ale můj kamarád Jesse Malin, New Yorský songwriter, který byl leaderem kapely s názvem D Generation, jsou s Green Day dobří přátelé a dokonce s tou kapelou dělali Green Day v Anglii předskokany."

Celý článek, potugalsky, najdete na GreenDayEulogy.com.

Jasnon Plays a short set as a benefit in SF + Ballyhoo's cover Brain Stew/Jaded

18. května 2012 v 21:50 | Magnumka |  Videos and Music
Včera jsem psala o Jasonově vystoupení na podporu strany zelených. Více o vystoupení i s videem zde.
Tady je seznam písní, které odehrál:

 • Probably Improbable
 • Cabot Gal
 • (Unknown)
 • Legions of Their Lame
 • I'm A Mess
 • Address to Address
 • Winers
 • Take Care
 • Hungover
Odkaz dávat nebudu, ty nadete na GDA, ale přesměrovávají na RapidShare.

No a tady je video kapely Ballyhoo! Autoři GDA je doporučují jako velmi dobrou muziku, takže pokud se vám tahleta coverka bude líbit - jakože mě se líbí, takže vám ji taky vřele doporučuju - mrkněte i na další jejich hudbu - Facebook, Twitter.Fuse TV - Green Day Through The Years

17. května 2012 v 21:01 | Magnumka |  Photos
K poctě Green Day, že ohlásili svou účast na Voodoo Music Festival, který se koná v říjnu, Fuse TV dala dohromady 30 fotek z průběhu (mainstreamové) kariéry Green Day. Něteré z nich jsou hodně vzácné, nebo možná jenom neviděné, jiné jsou zase takové, že je vidíte na každém rohu.

Určitě si na to chviličku udělejte a podívejte se na ně na Fuse.tv.

Jason White' shot acustinc show as benefit in San Francisco

17. května 2012 v 20:34 | Magnumka |  Videos and Music
Minulý pátek, 11. května zahrál Jason White krátký, třiceti-minutový akustický set na Green Party v San Franciscu. Jasona nabechtal Jesse Townley, aby přijel Green Party (Stranu Zelených) podpořit jejich politické činnosti - asi teda pravděpodobně volební kampaň, jelikož by se měly v USA pomalu chystat volby.

Jason zahrál devět písní, které byly vybrány ze dílny jeho kapel - The Big Cats a The Influents, taky přidal pár kousků ze sólového materiálu, jako např. ze svého debutového singlu "Hungover."

Tady je celé třicetiminutové vystoupení:


21st Century Brakdown - 3rd Birthday

15. května 2012 v 22:56 | Magnumka |  Warehouse
Dneska jsou to tři roky co bylo vydáno album 21st Century Breakdown. Billie album popisuje jako:

 • "Je to nástin doby, ve které žijeme, jak se ptáme a snažíme se najít smysl v sobecké manipulaci, která je všude kolem nás, ať už je to vláda, náboženství, média, nebo upřímně, jakákoliv forma moci."

Má pravdu ten chlapec.. no, z alba vzešly singly "Know Your Enemy," "21 Guns," "East Jesus Nowhere," "21st Century Breakdown" a "Last of the American Girls." Album vyhrálo Grammy v kategorii Record Of The Year a můžou za to z velké části KYE a 21 Guns, které se jakou dobu omílaly v rádiích.
I když bylo album vydáno v pátek, prodalo se ho během prvního týdne v USA 215 000 kopií - to album vyšvihlo na 1. místo v žebříčku Billboard's 200. V několika zemích po světě bylo album na prvním místě, celkově se alba po US prodalo přes milion kopií, po celém světě to pak dělá 4 miliony kusů.


Green Day to headline the Voodoo Music Experience (New Orleans) in October

15. května 2012 v 15:24 | Magnumka |  Tour and Concerts
Před chvílí bylo na Idiot Clubu oznámeno, že Green Day budou headlineři na Voodoo Music Experience v New Orleans v Lousianě, což se koná od 26. - 28. října. Neví se, který den budou Greeni hrát, třeba se to ještě upřesní.

Další info ohledně lístků atd by se měly objevit za nějakou dobu.

Oficiálně se jedná o první oznámené datum koncertu/fesťáku v Americe.

Contest and Staic Noise

14. května 2012 v 21:02 | Magnumka |  Warehouse
Pokud máte chuť a čas, přjděte na GDA, kde můžete hlasovat pro nejlepší coverku návštěvníků - ve výběru jsou Know Your Enemy, Peacemaker, Murder City, !Viva La Gloria! (Little Girl) a Before The Lobotomy. Vítěz dostane bílou verzi vinylu Warning, pár pohlednic GD a hlavně roční členství v Idiot Clubu, toto členství dostane taky osoba, která skončí na druhém místě.

Poslechnout si nahrávky a hlasovat pro ně můžete tady.

No a ještě bych sem hodila něco o posledním dílu Static Noise - v tomto díle se dost horlivě diskutuje o akcích, které v poslední době podniká Idiot Club. No není jich málo - otázky pro Adrienne, teď otázky pro Mika, možnost výhry alba The Boo.. na to jakou dobu byli nečinní celkem dost. Dál mluví o coverce Good Riddance, která byla napsaovaná do seriálu Glee, o soutěži coverek, která je uvedená výš, o poslením článku Kerrangu, o tom jestli Billie rád, nebo nerad balady a o dalších věcech.

Poslech a stažení na GDA.

To Ballad or Not To Ballad?

14. května 2012 v 20:36 | Magnumka |  Articles and Interview
Na GDA je pěkný článek s názvem "To Ballad Or Not To Ballad?" Autor v něm zmiňuje Billieho výrok "Kurva, nesnáším silné balady," který nedávno pronesl na galavečeru, kde uváděli Guns N' Roses do Rock and rollové síně slávy. Ve spojení s tímo Billieho vyjádřením postupně zmiňuje Good Riddance (Time Of Your Life), Boulevard Of Broken Dreams, Wake Me Up When September Ends, Last Night On Eart, 21 Guns a další.
Prozradím, že na konci nedojde k závěru, jestli Billie Joe má, nebo nemá rád balady a jestli nějaký ploužák bude i na Uno! Dos! Tre!. Každopádně článek je hezky napsaný, celkem zajímavý - pokud máte čas, přečtěte si ho.

Pokud budu mít čas, článek možná přeložím - překlad vám neslibuju. Pokud je tady někdo kdo by o něj opravdu stál, napište mi... je možné že to budu nějakou dobu odkládat a odkládat a pak na to zapomenu. Takže se případně ozvěte.

The Secrets Behind The Songs: "American Idiot" - CZECH

11. května 2012 v 0:36 | Magnumka |  Articles and Interview
Pozn.- 2000s - špatně se překládá, 90s - devadesátá léta, 2000s je období 2000 - 2010.
Je možné, že překlad bude chvilkama kostrbatý - politika se nepřekládá zrovna nelíp.

"TAJEMSTVÍ SCHOVANÁ ZA PÍSNĚMI"


Autor: Ian Winwood
Foto: Paul Harries

GREEN DAY - AMERICAN IDIOT

Pojďmě věci nakoupnout s rebelským výkřikem, který z Green Day udělal největší punkery světa. Znovu...

V roce 1940 napsal folkový zpěvák Wody Guthrie píseň s názvem This Land Is Your Land, socialistický příběh, který prohlašoval, že celá Amerika náleží Američanům. Přes její krásnou melodii je ve skutečnosti nahrávka napsána z hněvu, jako odpověď na přeslazenou vlasteneckou God Bless America od Irving Berlin.
O více než 60 let později měl Billie Joe Armstrong svůj vlastní This Land Is Your Land moment. Projížděl Oaklandem, druhým domovem kapely, když leader Green Day slyšel ves vém rádiu v autě píseň od Lynyrd Skynyrd. Nejsou známí pro své členství v Americké unii občanských svobod, Billie Joe byl doslova udeřen nacionalistickou, buranskou povahou toho. co slyšel.
Jednalo se o více než reakci na idiotskou kapelu ze starého dobrého jihu (Good Ol' South), set American Idiot pozastavil dlouhodobou opozici Americké veřejnosti vůči vládnoucí republikánské straně, která převálcovala zahraniční politiku a přidusila domácí odpůrce. Pozoruhodné na tom je, jak málo kapel se od poloviny 2000s dokázalo dívat George W. Bushe a jeho svinské kamarádíčky na nměstí a z očí do očí jim říct: "Už toho bylo dost." Přitom - a k užasu mnohých kritiků - udělali Green Day pro svou generaci a pro svou zemi něco, co udělali Sex Pistols ve Velké Británii v roce 1977, pro národ nemocný láskou k parazitující královské rodině.
"Možná jsem Americká buzna, (Maybe I'm the faggot America)" ozývá se z prvního řádku druhého verše, následuje odmítání být "součástí buranské agendy (a part of a redneck agenda)." Album, pro které je American Idiot mateřskou písní, však není čistě politická záležitost. Ve skutečnosti pouze o třech ze 13 skladeb se dá říct, že otevřeně informuje o setkání a ničení občanských svobod a lidských životů, k nimž došlo během tohoto období (jedná se o tuto skladbu, Holiday a Wake Me Up When September Ends). Ale šablona je z problémových období a o tomto Billie Joe Armstrong nemůže lhát. V řeči jeho mysli, obojí poeticky a nepokrytě, mu se mu odevzadlo 15 milionů posluchačů.

"GREEN DAY SE ODVÁŽILI DÍVAT GEORGE W. BUSHOVI DO OČÍ"

Co je další mazanou věcí na American Idiot (song) je, že je sama o sobě poněkud obyčejný: je chytlavý, je příjemný a líbí se. Co není - není překvapivý ani niak zvlášť originální. Nicméně v kontextu s albem, které prezentuje se jedná o bod, ve kterém si posluchači Green Day myslí, že jsou schopni opustit svou zónu pohodlí a přenést se do dříve neprozkoumaného terénu. Zde nejlepší světové trio nacpalo špínu do dvou devíti-minutových výpravných charakteristik - Jesus Of Suburbia a Homecoming - sofistikované monstrózní balady (Boulevard Of Broken Dreams) a písně o takovém násilí, že jejich přirozená melodie pouze jistým způsobem zastírá jejich jedovatý úmysl ["Kam zmizely všechny ty nepokoje? (Where have all the riots gone?)" ptá se vypravěč Letterbomb, než se zeptá na druhou otázku: "Kam zmizeli všichni ti parchanti? (Where have all the bastards gone?)"]
Ale ať už vezmeme album jako celek, či jenom píseň, American Idiot je jako signál. Pevně vyznačuje bod, ve kterém se Green Day stali takovou kapelou, o které ti, kteří jim spoustu let věnovali pozornost věděli, že se jí jednoho dne stanou.

ALBUM: American Idiot
ROK: 2004
STUDIO: Studio 880, Oakland
PRODUCENT: Rob Cavallo
UMÍSTĚNÍ V UK CHART: 3
K! NAPSAL: "Kapela, která překonala své hranice."
VĚDĚLI JSTE: American Idiot bylo nahráno hned po tom, co se nahrané materiály Green Day záhadně 'ztratily'.American Idiot in Kerrang's "Secret Behid The Songs"

10. května 2012 v 21:48 | Magnumka |  Articles and Interview
Tento týden vyšel Kerrand Magazine a je v něm část pojmenovaná "Secrets Behind The Songs," mezi kterýma je i American Idiot.

Nebudu psát o čem to je, rovnou článek přeložím. Neříkám, že tady bude do pěti minut, ale ještě dneska by se tady měl objevit.

Takže zatím mrkněte na scan tady.

Win a Mike Dirnt signature bass from Fender, Questions for Mike,

10. května 2012 v 21:33 | Magnumka |  NEWS
Momentálně u Fender soutěž, ve které můžete vyhrát jednu ze 12ti signovaných modelů a jeden z nich je signovaný baskytara Mike Dirnt Squier Precision.

Další sognované kousky kytar a baskytar jsou John 5, Matt Freeman, James Johnson, Avril Lavigne, J Mascis, Simon Neil, Jim Root, Joe Trohman, Mikey Way, Pete Wentz a Deryck Whibley.

Vě většině zemí je tato soutěž přístupná, jak je to v té naší nevím, nedívala jsem se - pokud víte, hoďte mi to do komentářů ;)
Abyste se mohli do soutěže přihlásit, je potřeba aby vám bylo 18 let. Pro více informací či zapojení se do soutěže pokračujte na Fender.com.


U Mika ještě zůstanu. Idiot Club jaksi zaznamenal velký úspěch co se týkalo otázek fanoušků pro Adrienne a tak se rozodli, že to samé udělají s Mikem!!!
Od včerejška, do 23. můžete posílat dotazy pro Mika - deset nejlepších bude vybráno (kdo bude vybírat se mě neptejte) a posláno Mikovi ke zodpovězení. Vše pak bude zveřejněno... ovšem na Idiot Clubu, takže my "nečleni" máme jaksi smůlu a můžeme jenom doufat, že se něco málo dostane ven, popř. časem snad všechno.

A když jsem se propracovala až k IC tak dodám ještě to, že minulý týden odstartovala soutěž, ve které je možné vyhrát kopii alba The Boo - co je tohle album zač najdete tady. Jedná se o extrémně vzácné kousky, protože album nebylo nikdy oficiálně vydáno.
Více infa nevím, pro ty se musí na Idiot Club.

Pokud někdo z vás náhodou dokáže zahrát perfektní coverku 21st Century Breakdown, máte šanci členství v IC dostat přes GDA.

Glee's version of "Good Riddance"

10. května 2012 v 21:03 | Magnumka |  Videos and Music
Minulý měsíc jsem psala o coverce Good Riddance, kterou přehráli do seriálu Glee. Poslechnout si ji můžete tady. O albu tady nic víc psát nebudu, myslím že je to zbytečné.

Credit Week

10. května 2012 v 20:40 | Magnumka |  Warehouse
No, tento týden jsme měli zápočťák, takže se to tady jak je vidět ani nehlo. Nevadí. Teď mi sice začná zkouškové, ale už nemusím denně do školy, takže novinky budou přibývat normálně. Jak to bude s jinými články vám neslibuju... o průběhu budu informova :D
Na věci z tohodle týdne se hned vrhnu :)

Mike's Tweet

5. května 2012 v 22:47 | Magnumka |  NEWS
Mikův včerejší Tweet:

 • Thanks for all the b-day whishes, and the kick ass vide! May the 4th be with you all as well!
  • Dík za všechna ta přání k názorkám a šílené vide! 4. května s váma všema!

U té druhé věty nevím jestli to myslí tak, že na nás bude 4. května myslet či jak.. video o kterém mluví tady.

Rock and Roll Hall of Fame

5. května 2012 v 22:14 | Magnumka |  Don't Miss
Vy, co máte HBO se dneska ve 21:00 EST (u nás ve 4:00) se můžete podívat na záznam z letošního uvádění kapel do Rock and Roll Hall of Fame, kde se jak už víme objevili i Green Day, kteří uváděli Guns N' Roses (video, fotky).

 • 27th annual Rock and Roll Hall of Fame
  • HBO
   • 21:00 EST

Tré

5. května 2012 v 4:12 | Magnumka |  Photos

My Favorite Concert: Readers' Most Memorable Live Gigs

4. května 2012 v 22:44 | Magnumka |  NEWS
Neávno byla na stránkách RollingStone.com anketa, kdy se čtenářů ptali na nejpamětihondější zážitek z rckového koncertu.. Green Day se se svými koncerty umístili na 2. místě. Celkově anketu vyhrál Bruce Springsteen, ale najdete mezi 10 "vyvolenými" např. U2, TheRolling Stones a další. Na celý seznam mrkněte sem.

Billie's and Mike's Tweets

4. května 2012 v 21:47 | Magnumka |  NEWS
EDIT

Billie se nám 1. května ozval na Twitteru:

 • Lollapalooza94 talked to Yauch almost everyday He was full of wisdom & encouragement for a freaked out kid like I was. Thank you MCA. LoveBJ
  • Na Lollapalooze v 94. jsem mluvil s Yauchem skoro každý den. Pro tak vyděšeného kluka jako jsem byl já byl silnou oporou a dával mi dobré rady. Díky MCA. S láskou, BJ

MCA - člen Beastie Boys, Adam Yauch, zemřel.


18. dubna se ozval i Mike:

 • Today is 20 years to the day that our dear Jason Andrew Relva passed. He loved this band, and I hope we're making him proud! Love mike
  • Dneska je to 20 let, co nás opustil drahý Jason Andrew Relva. Miloval tuhle kapelu a doufám, že je na nás pyšný! S láskou Mike

Jason Andrew Relva.. nic? JAR... lepší?

Mike's 40th Birthday!

4. května 2012 v 21:34 | Magnumka |  Warehouse
Dneska je 4. května 2012 = Mike má 40. narozeniny! Přeju všechno nej, hodně štěstí, zdraví, lásky, peněz, fotbalovou jedneáctku (pokud s tím bude Brit souhlasit samozřejmě).. VŠECKO NEJ!
Určitě to pořádně oslaví.. mohly by být nějaké fotky :DGreen Day 5/2

3. května 2012 v 21:51 | Magnumka |  Videos and Music
Další video ze studia - vypadá to na zkoušení/nastavení mikrofonů pro nahráváí vokálů. Ve videu můžete vidět Billieho, Roba Cavalla a Chrise Dugana.
Když se na to podíváte objektivně - vokály se nahrávají jako poslední, takže toto video značí, že se album/alba blíží do finále, dál si pak můžete všimnout jakéhosi blesku vzadu, tady je scan, co to je se mě neptejte, já osobně v tom vidím... no říkám, ani se neptejte. Jinak ta píseň, kterou slyšíte na konci je "Oh Love," nový song, který jsme poprvé slyšeli na secret show v Austinu minulý listopad.


Mix Tape shirt is available

2. května 2012 v 20:51 | Magnumka |  Stores
V březnu se na stránkách Idiot Clubu uskutečnila soutěž o návrh oficiálního trička s motivem Green Day a vítěze si vybírali sami kluci. Soutěž vyhrála Carline Moore, triko nese název "Mix Tape" a je na něm zepředu kazeta a zezadu nápis Oakland CA.

Od včerejška je toto triko v prodeji na GreenDay.com. Stojí $25 a na výběr máte dvě barvy a ty jsou šedá anebo šedomodrá (na GDA píšou modrozelenou tak si vyberte). Ovšem vypadá to, že k dostání je pouze v pánském střihu.

Pokud máte zájem, Můžete sledovat Caroline na Twitteru (@MooreClick).

Exam Period

1. května 2012 v 20:25 | Magnumka |  Warehouse
Asi jste si všimli, že se toho okolo Green Day moc neděje - sem tam video ze studia, jinak nic moc. Ono se není čemu divit, když kluci nahrávají. Neobjevujou se tady ani žádné překlady starších věcí a to z důvodu, že od čtvrtka mě čekají samé zápočtové písemky a od pondělka mi začíná zápočťák a zároveň zkouškové.
Tenhle semestr máme šest zkoušek, to znamená, že mě čeká nehorázná halda učení.. a vůbec se mi do toho nechce... ale myslím si, že možná alespoň na jeden překlad bych si odpočinkový čas najít mohla... no to se ještě uvidí, neslibuju.

Každopádně pokud na netu narazíte a nějakou novinku, která tady není, nebo na něco zajímavého, klidně mi dejte vědět.