Duben 2012

Which one?

29. dubna 2012 v 22:30 | Magnumka |  Warehouse
Asi každý z nás má oblíbené a neoblíbené písničky. Které písničky Green Day patří k těm méně oblíbeným, či přímo neoblíbeným?

Já osobně většinou pepínám Macy's Day Parade a Last Night on Earth. Ne poto, že bych je neměla vyloženě ráda, ale Last Night on Earth je na můj vkus až moc utahaná a tím pádem mi připadá moc dlouhá, takže přepínám asi po první minutě, nebo rovnou přeskakuju, Macy's Day Parade jsem nikdy neměla extra v oblibě. Když to vezmu kolem a kolem, tak asi v polovině přepínám Last Ride In. Z jednoduchého důvodu - není text a já mám většinou potřebu zívat :D.
To ale neznamená, že neexistujou dny, kdy bych si je nepustila, jen je to velmi zřídka.

Tak, jak jste na tom vy?

Tré's FB

29. dubna 2012 v 20:11 | Magnumka |  NEWS
Té se po sto letech ozval na FB:

 • I am on Instrgram

Nepřekládám, instragram by měl být foťák se specifickými fotkami, pro úpravu digitálních fotek jsou programy i aplikace

Green Day 4/27

28. dubna 2012 v 23:08 | Magnumka |  Videos and Music
Další video ze studia, tentokrát Billie hraje na klavír... všichni víme, že na klavír hrát umí... ovšem tady je to trochu jinak:


New GDA Items

28. dubna 2012 v 23:05 | Magnumka |  Stores
Na GDA se objevily nové věci a to černo-zelený náramek s nápisem "Green Day Community 2012," které jsou po $3 a potom nálepky "International Superfans!" a ty jsou za $2.
Nálepky jsou inspirované vzhledem International Superhits a původní návrh přišel už před rokem na GDC.
Dál už jsou zase k dostání trsátka, kde zaplatíte $4 za 5 kusů.

Mrkněte i na další zboží, rozesílá se po celém světě, takže pokud máte zájem, neváhejte.

Florence Welch and Blood Orange cover "Hitchin' A Ride"

26. dubna 2012 v 20:40 | Magnumka |  Videos and Music
Vokálistka Florence and the Machine, Florece Welch spolu s kapelou Blood Orange zahráli "Hitchin' A Ride" v Ace Hotel & Swim Club, kde měli secret show. Video je dole.

Není to ale poprvé co jsou tito umělci v jedné větě. Během vystoupení Green Day 'Not So Silnet Night' v Oaklandu (prosinec 2011) vytáhl Billie Florence na stage a věnoval jí 'Burnout'. Ještě před tím, než se stala Florence slavnou, přehrála Nirod pod názvem "Team Perfect." Pokud si chcete pustit její původní coverku Hitchin' A Ride" můžete tady.


Green Day 4/24

25. dubna 2012 v 14:06 | Magnumka |  Videos and Music
Aaaaa další video ze studia.. můžete tam vidět kapelu jammovat... no, co k němu dodat? Snad jen že Tré pobavil: "Where's Tré? TRÉÉÉÉ - I mean MIIIKE" .. už se vám někdy stalo, že byste na někoho volali svým jménem? :DNiceeeee guys... guys?... guys.. :D:D

24. dubna 2012 v 22:16 | Magnumka |  Photos
Za fotk dík CarolC


Green Day live - covers

22. dubna 2012 v 0:23 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je video z posledního turné 21st Century Breakdown a tenhle skoro sedmi-minutový set se skládá z old schoolových coverek.

COverky: "Iron Man" od Black Sabath, "Rock and Roll" od Led Zeppelin, "Sweet Child O' Mine" od Guns N' Roses, "Baba O' Riley" od The Who, "Ain't Talkin' 'Bout Love" od Van Halena a "Highway to Hell" od AC/DC:


Green Day - Rank The Albums - CZECH

19. dubna 2012 v 22:41 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z NME.com

Pozn.-překlad není kdo ví jak perfektní - autor používá hrozně dlouhé věty, ve kterých chvílema ztrácím pointu + překládám rychle... Ta věta s tím jak mamča vyleze z obchodů (during that brief window in which mom popped out to the shops), nevím jak přeložit, jedná se o nějaký jejich obrat, na který se mi nedaří přijít, kdybyste někdo věděl..

GREEN DAY - HODNOCENÍ ALB

Autor: Louis Pattison

Novinky Green Day! Kalifornské pop-punkové trio, které vstoupilo do povědomí díky svým songům o maturbaci během kterých mamča vylezla z obchodů, nyní zmáné spíše pro své politicky lazené a koncepční tvrdé punk-rockové opery, oznámili ne jedno, ale tři nové alba.


"¡UNO!", "¡DOS!" a "¡TRÉ!" (doslova tři - takový album joke s bueníkovým jménem?) jsou samozejmě koncepčně propojené a objeví se v přibližně tří-měsíčních intervalech, přičemž první album vyjde letos v září. Možná, že je vhodná doba se podívat na jejich starší katalog a popsat tady subjektivní názor, kde alba ohodnotím od nejhoršího k nejlepšímu. [prokřupání kloubů] Pojďme na to.

8. WARNING
Postaví se někdo a bude tvrdit, že to je jeho nejoblíbenější album? "Warning" zachycuje kapelu nepříjemně někde mezi uhasínajícím úspěchem, který násedoval "Dookie" a jejich komerčnm znovuzrozením v podobě "American Idiot." Kromě akustických a folkových prvků, které vedou kapelu ke zkáze, Billy Joe sáhl taky po mandolíně a v "Hold On" je slyšet obzvlášť hrozná harmonika. A neobejde se ani bez momentů titulní skladby, dominou-inspirované "Blood, Sex And Booze," ve které jsou kořeny politické angažovanosti "American idiot" v "Minority," i když je škoda, že to zní tak trochu jako Levellers.


7. 39/Smoothed Out Slappy Hours
Nahrávka "předtím než byli slavní" obsahuje hodně punců Green Day - Armstronovy vokály zpívan přes nos, punk-rocková kytara ve stylu Buzzcocks a šikovně mrštná baskytara Mika Dirnta - to vše tam bylo od prvního dne. Píseň "Green Day," příběh Armstrongova anadějného románku s Lady Marihuanou rozhodně stojí za přhodnocení. Tre Cool se ještě nedostal na stoličku za bicí, i když zatímco první bubeník John Kiffmeyer není až tak přesný, je jasné, že kapela si ještě moc dobře nerozumí.

6. 21st Century Breakdown
Jo, omlouvám se, to nejsi ty, to jsem já, atd atd. Ale notak, Green Day vpodstatě zopakovali (úspěšný) vzorec "American Idiot," kromě toho, že druhá chyba je dvakrát tak složitá. Je to spíš rock na stadiony než punk-rock (proto horší), je nejméně o 15 minut delší a příběh o nějakém páru pod jmény Christian a Gloria, žijícím během temné vlády George W. Bushe je skoro nemožné sledovat. I přes to všechno jsou tam nějaké svělé momenty, "I'm not fucking around!" v Horseshoes And Handgrenades, odbchnutí se při supění v "East Jesus Nowhere", ale kompletní práce je nejlépe realizovaná v malých dávkách.

5. Kerplunk
Kapela v přechodu, první plné album s Tre Coolem, poslední album u indie labelu (Berkeley, CA, Lookout! Records). A ano, s odstupem času tady vidím, že "Kerplunk" je v podstatě zkušební běh pro "Dookie" (dokonce na svůj debut u majoritního labelu přehráli jednu ze svých skladeb - "Welcome To Paradise"). Ale jsou tam písničky - jak lépe popsat pocity znuděného, nadrženého, uhrovitého teenagera žijícího na předměstí v Kalifornii v roce 1990, než jak to udělali v "Who Wrote Holden Caulfield" a "Christie Road"? Pokud znáte lepší způsob, můžete mi o něm říct?

4. American Idiot
American Idiot je odvážný pokud o přerod a je třeba Greenům zasalutovat za a) znovu probudit protestní songy flákačských punkáčů ve stylu Broadwaye a za b) posun na 14 milionů prodaných kopií. Zatímco je politické, American Idiot je více než jen tiráda proti Georgi W. a jeho kumpánům, je to spíše kritika americké společnosti samotné, "subliminal mind-fuck America" že přeškolí jeho hloupost a slepé vlastenectví jako konečnou ctnost. Místy přehnané, ale přichází od kapely, jejíž hlavní starostí bylo vyhonit si ho a udělat se, což je docela úspěch.

3. Nimrod
Doposud jejich nejdelší album bez ohledu na počáteční sbírky rozílů a blbostí na "1.039 Smoothed Out Slappy Hours" udělali Green Day obávané rozhodnutí, aby prokázali, že vždy měli rozsáhlý repertoár hudby. Obvykle by to byla cesta k zabití kariéry, jejich experimentální album je velkým úspěchem. Tak na začátek je tady "Good Riddance (Time of Your Life)" kde Billie Joe přepíná arogantní tón na přemšlivý a to za akustického doprovodu. Pak je tady mini epické "King For A Day" se silnou trubkou, která bere vešekerou šťávu ze ska-punku. Divné, ale dost kompulzivní pro Nimroda, který se pohybuje v číslech pěti milionů kusů.

2. Insomniac
Tak složité 4. album. Po průlomu u majoritního labelu s třetím albem "Dookie," byli Green Day postaveni před neúprosnou volbu: rozšířit svá křídla, nebo se sjednotit. Byla to rozumná volba a Insominac je jako jeho malý bratr, 33 minut krkolomného pop-punku. Nic nemohlo předčit dřívějíší single "Basket Case," ale hymna ve cvění asbsťáku po metamfetaminu "Geek Stink Breath" se zálohou jak od Blak Sabbath "Brain Stew," skrývá se něm zvláštní diamant, který lze nalézt v rocku.

1. Dookie
První vážný úspěch Green Day a první album vydané u majortního Reprise, byl to takový starter pro oživění americké punkové scény a štědře jej následovali Sum 41 a Blink-182, kteří si mohli užít dlouhou kariéru. Ale nemají na to. "Dookie" je neúprosně vynikající, ať už oslavuje naezení svobodu dospívajícího jedince na znovu nahrané "Welcome To Paradise," nalezení trochu rytmu v "When I Come Around" nebo Armstrongovy satirizované stavy se sladkou harmonií v oblíbeném "Basket Case" Šestnáct milionů prodaných kopií po celém světě naznačuje, že to všechno stojí za to.

Glee cover "Good Riddance"

19. dubna 2012 v 20:39 | Magnumka |  NEWS
Včera lidi z televizní show Glee oznámili, že "Good Riddance (Time of Your Life)" se objeví na jejich Glee: Graduation Album, což bude asi soundtrack..
Na albu budou další známé písně, např. "Glory Days" od Bruce Springsteena, celý seznam najdete tady. Album vychází 1. května a záěrečný díl epizody, kde "Good Riddance" zazní bude odvysílán 22. května na FOX.

Je celkem zvláštní, že právě tenhle song už od svého vydání vzešel v takovou oblíbenost při maturitních večírcích, prezentacích atd., protože když Billie Joe zpívá "I hope you had a time of your life," tak to zpívá spíše v negativním světle, jelikož to byla reakce na odstěhování jeho přítelkyně, což ostatně potvrdil i Rob Cavallo v jedné z epizod VH1 Driven.

Tak a zpráva na závěr, Glee teda nesleduju ale pokud vím, tak se jedná o nějakou pěveckou školu či tak, takže to bude přehráno a přezpíváno..

One Nine Nine Four - FULL VERSION - 1994 - 90's Punk Documentary

19. dubna 2012 v 20:31 | Magnumka |  Videos and Music
Je tady nějaká malá naděje, že si pamatujete na dokument One Nine Nine Four? Já myslím že si určitě vzpomínáte. Dokument One Nine Nine Four se věnuje punk rocku devadesátých let a vidět v něm můžete např interview s Billiem, s Larry Livermorem, se členy Blink-182, Pennywise a dalšími, kteří se v roce 1994 nějakým způsobem zasloužili o pořádnou zmínku.
Dokumentyšel v roce 2008 a teď je možné se na něj podívat online:


Green Day – Rank The Albums

17. dubna 2012 v 21:30 | Magnumka |  Articles and Interview
A už jsme u toho. Green Day oznámili nové album, respektive alba a internet zešílel. A začali na NME. Na NME.com je článek alá ohlídnutí se za kariérou Green Day. Článek určitě přeložím, jenom nevím jestli se tady objeví ještě dneska.

Zatím se kdyžtak mrkněte na NME.com

Green Day music books + one new book in August

17. dubna 2012 v 21:25 | Magnumka |  Stores
Na stránkách iTunes je k dostání jako vždy spousta věcí. Alba jako Awesome As Fuck, American Idiot a American Idiot Musical byly doplněny o kytarové taby, noty na klavír a vokální formáty pro jednodušší naučení se. Všechno jsou to digitální verze knih, které po světě vyšly v minulých letech.

Matt, autor GDA, který m nkteré tyhlety knížky v pevné verzi tvrdí, že je to dost dbr způsob jak se tyhle písně naučit a taky je to vhodné pro sběratele, protože jsou tam různé artworky.

Pokud se ale podíváte na sekci knih, můžete tam vidět novou knihu, která je plánovaná na srpen tohoto roku. Neví se o co jde, má jednoduchý název "Green Day." Podle iTunes má 192 stran, předobjednat si ji můžete za $14.99 a bude vydaná u Harper Collins.
U této společnosti už loni vyšla jedna kniha "Green Day by Green Day" o které už jsem tady psala.

Tré's new tattoo

17. dubna 2012 v 21:14 | Magnumka |  Photos
Tady je fotka Tréo nového tetování... teda, nevíme jak dlouho ho má. Fotku mám z karciblocek.blog.cz


Static Noise 62: ¡Uno! ¡Dos! ¡Tre!

17. dubna 2012 v 20:51 | Magnumka |  Warehouse
Jak už název napovídá, v tomto díle Static Noise se autoři GDA baví o slíbených nadcházejících třech albech, o uvádění Guns 'N Roses do síně slávy. Dál se zmiňují i o Mikovém prvním tweetu, parodii Good Riddance kterou předvedli herci v Saturday Night Live, článku o top 10 coverkách GD a o dalších věcech.

Pokud máte zájem, poslechnout, nebo stáhnout si tento díl můžete na GDA.

Billie and Mike - first celebrity ambassadors of Pipeline to a Cure

17. dubna 2012 v 20:44 | Magnumka |  Charity
Na FB charity na léčeni Cystické Fibrózy, Pipeline to a Cure, bylo oznámeno, že Billie Joe a Mike jsou jejich letošními prvními patrony z řad celebrit.

Píšou:

 • Dámy a pánové! Pipeline to a Cure jmenovali své první patrony z řad celebrit a jsem rád, že můžu oznámit, že to jsou Billie Joe a Mike Dirnt z Green Day! Billie a Mike podporují cystickou fibrózu už několik let a jsme poctěni, že právě oni jsou našimi vyslanci! 2012 bude ROCK!

Pipeline to a Cure je neziskvá organizace, zabývající se hledáním léku proti Cystické Fibróze a zlepšením kvality života lidem postižených touto nemocí.
První zmínka o tom, že Green Day podporují charitu zabývající se touto nemocí, se objevila v roce 2007, když Billieho fotka v triku "Emily's Army" oběhla net. V roce 2008 se pak Billie zúčastnil akce pořádané Pipeline to a Cure, která nadaci vydělala přes $400 000 (tuším že to byl ten "surfařský večírek" ale nemůžu dohledat článek). No a loni se Mike se svojí ženou Britt objevili na Gala večeru této organizace, které do aukce věnoval jednu ze svých baskytar.

SNL: Opening skit features Good Riddance

15. dubna 2012 v 22:21 | Magnumka |  Warehouse
Včera v Saturday Night Live hráli herci parodii na kampaň GOP 2012. Herci dělali poznámky na své kampaně, které jsou pravděpodobně u konce atd.. Zzpívali taky parodii na "Good Riddance (Time of Your Life)," při které se vždy ohlídli za svou kampaní. Poslední řádek songu byl tedy změněn na "This campaign was the time of my life." což si myslím nevyžaduje překlad.

Na video se můžete podívat tady.

27th Annual Rock and Roll Hall of Fame Induction Ceremony - Cleveland 4/14/12

15. dubna 2012 v 20:29 | Magnumka |  Photos

Fotky jsou z GDA, mrkněte tam, je jich tam okolo 130 a fakt dobré :D
Více fotek v celém článku


Green Day inducted Guns 'N Roses into Rock and Roll Hall of Fame

15. dubna 2012 v 20:14 | Magnumka |  NEWS
Včera - 14. dubna, Green Day uváděli kapelu Guns 'N Roses do Rock and Roll Hall of Fame.
Green Day zahájili večer se songem "Letterbomb" a samozřejmě kapelu přivítali. Samotný proslov však vedl jenom Billie Joe. Pokud vás zajímá, jestli se Guns 'N Roses nakonec sešli tak ano a zahráli "Mr. Browstone" a "Sweet Child O' Mine," kde Billie zpíval některé z vedlejších vokálů.
Během tvz "Jam session" ke konci show se na stage Billie vrátil s akustickou kytarou.

No a teď odkazy. Billieho proslov si můžete pustit na GDA, kde najdete i fotky (určitě tam mrkněte) a samozřejmě vás zajímá i video z vystoupení Green Day, to si můžete prohlídnout na YouTube. No a kdyby měl někdo z vás zájem i o další hlavní události ze včerejší noci, podívejte se na stránky Cleveland.com.

Tady jedna fotka ještě z před začátku show z twitteru GreenDayInc - Billie, Matt a Mike:


Some Photos

14. dubna 2012 v 21:00 | Magnumka |  Photos
Tady máme dvě fotky - Mika za barem a Billieho z Halloweenské show - obě mám z Twitteru @GreenDayIncOne Link

14. dubna 2012 v 20:42 | Magnumka
Před pár dny mi napsala mejl Christine, ve kterém mi poslala odkaz na svůj blog. Taky se týká Green Day + tam má články z koncertů Emily's Army. V tom posledním dokonce popisuje své setkání s Billiem Joe, dál tam má fotky, které by se daly nazvat "po stopách GD" protože tam má fotky školy, kam chodili Mike s Billiem, dům, kde se natáčel klip k Longview atd..
Takže pokud máte chuť, mrkněte tam.

New Albums - MusicServer

14. dubna 2012 v 20:21 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek o ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré! je i na MusicServeru, pokud si jej chcete přečíst, pak pokračujte sem.

Tady úryvek:

 • Nahrávky "¡Uno!", "¡Dos!", "¡Tré!" vyjdou za oceánem postupně 25. září, 13. listopadu, respektive 15. ledna u Reprise Records, v Evropě by měly vždy vyjít o den dříve (v Americe desky vycházejí v úterý). Podrobnější informace zatím známy nejsou, spekuluje se však, že vzhledem k interpunkci a samotným názvům sbírek by mohlo jít o muziku inspirovanou hispánskou kulturou. Zaručenou informací je ale to, že "¡Tré!" rozhodně nebude sólovkou bubeníka Tre Coola.

Akorát, já teda nevím jak vy, ale já jsem nikde neslyšela, že by se snad měli inspirovat hipánskou kulturou.. a ani již odehrané písničky mi tak fakt nepřipadají..

"¡Uno! ¡Dos! ¡Tré!: What we know so far" - CZECH

14. dubna 2012 v 0:20 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z GDA:

Pozn.- voyeurství -sexuální úchylka charakterizovaná ukájením se tajným pozrováním pohlavního styku jiných lidí
Pod odkazy jsou foky, videa,..

¡Uno! ¡Dos! ¡Tré!: Co zatím víme

Autor: Matt

S šokujícim, přesto vzrušujícím středečním oznámením o nové trilogii alb Green Day ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré! nás fanoušci opustili a se spadlou čelistí slintali nad zprávami. Myslím tím, tři alba? V Green Day světě se doteď nic takového nestalo. Podle skupiny:

 • "Právě prožíváme nejplodnější a kreativnější období našich životů. Je to ta nejlepší hudba, kterou jsme kdy napsali a písně prostě stále přicházejí. Namísto nahrávání jednoho alba, pracujeme na tří albové trilogii. Každý song má sílu a energii, které představují Green Day ve všech emocionálních úrovních. Prostě si nemůžeme pomoct... Budem epičtí jak sviňa!"

V rámci tohoto středečního oznámení jsme se nedozvěděli jen názvy alb, ale také data, kdy mají být vydána. ¡Uno! vyjde 25. září tohoto roku, ¡Dos! bude následovat 13. listopadu a ¡Tré! vše zabalí 15. ledna. Taky bylo oficiálně potvrtzeno, že producentem alba je Rob Cavallo. Do včerejška jsme si tím byli na 99.9% jistí, navíc když se objevil v posledním videu ze studia, ale je pěkné mít nějaké oficiální potrvzení.

Taky jsme se dozvěděli, že kapela nahrává alba výhradně v Jingletown Studios v Oaklandu. Předchozí alba, jako American Idiot a 21st Century Breakdown se začaly nahrávat v Jingletown (dříve známé pod názve Studio 880) a potom se nahrávání přestěhovalo do Ocean Way Recording v Los Angeles.

14. února Billie po dlouhé době temna aktualizoval Twitter se zprávou: "Veselého Valentýna! Dnes jsme oficiálně začali nahrávat nové nahrávky. It's FUCK TIME!!!!" Tohle v nás a v návštěvnících GDA a GDC odstartovalo výbuch a nadšení, stejně tak jako to ohromilo zpravodajské servery všude po světě. NME, Alt Press, Rolling Stone, Punk News, co si jen vzpomenete, všude byly příběhy o tom, že kapela je ve studiu a nahrává. Země Green Day byla oživena.

Se všemi povrchovými detaily z cesty nám pořá zbývaly otázky jako: "Jak bude znít hudba?", "Bude to koncepční album?" nebo "Budou všechny tři alba spjaty dohromady a bude to nějaká forma příběhu?" No a doteď jsme toho moc nevěděli, věděli jsme jen to, co jsme slyšeli na tajných show a to, o čem kapela mluvila ve videích ze studia. Ale Rob s kapelou tyto otázky projednal novém videu, které bylo zvěřejněno ve středu v noci a Billie reaguje slovy: "Myslím, že v celé té věci je příběh." Mike dodává: "Myslím, že to osáhne celkové dynamičnosti."

Samozřejmě, že ve spoustě článků z různých novinkových stránek po celém webu se objevily zveličené Billieho slova "Tohle je poprvé, kdy jsme zpívali o šukání," které řekl v nedávném videu. Tyhlety novinkové weby přidaly velkou váhu tomu danému slovu, takže nakonec psaly, že celé album bude o "šukání." Ze skladeb, které jsme prozatím syšeli, to zdaleka není pravda. Ačkoliv je tady malá možnost, že by se písně ubíraly tímto směrem, protože, víte, přece jenom jsou to Green Day.

Od chvíle, kdy Billie na Valentýna tweetnul, že kapela začala nahrávat, dostávali jsme prakticky každý týden nové video. V těchto videích jsme viděli kapelu zkoušet, diskutovat o albech a taky to, že se fakt dobře baví, což je skvělé vidět. Ale teď, když už o albech víme něco málo víc, jaké nám dávali stopy?

V prvním videu, které jsme obdrželi uniklo pár informací skrze trhlinky! dostali jsme shot kapely v kontrolní místnosti s bílou tabulí v pozadí, na které jsou názvy skladeb. Písně jako "Nuclear Family," "Stay The Night," a "Carpe Diem," tyto písně už jsme předtím slyšeli. V tom videu je taky střih na více tabulí. Teď jsou tam tři a na nich tři kusy papíru. Možná jejich rozdělení na albech? Bohužel nepřečteme, co na nich je.

24. února bylo zveřejněno další video a to bylo pro nás v té době zatím asi to nejzajímavější - slyšeli jsme Billieho a Mika diskutovat o textovém obsahu alba. Billie se zmiňuje, že alba jsou "tak osobní a tak voyeuristické." "Toto je poprvé, co zpíváme o šukání." Mike dále dodává: "Ty písně kurva že rozhodí jejich myšlenky."

Další zajímavé video jsme dostali 22. března. V něm slyšíme Billieho říkat: "Doslova si to rozdáváme s novým zvukem a vyjebávám mi hlavu." Rob pokračuje: "Chce to koule, pustit se do toho." A: "Wow, to je silné prohlášení." V tomto videu taky můžeme slyšet něco, co zní jako sólo z "Carpe Diem."

A ještě jedna stopa, kterou jsem obdrželi byla z videa, které bylo zvěřejněno začátkem tohoto měsíce. Hned na začátku vidíme Billieho sedět s Robem a Billie počítá na prstech "jedna, dvě tři," a Rob nevěřícně odpoví "Oh, wow!" Že by odkaz na tři alba? Samosebou, nejsme si jisti a mohla by to být taky jenom náhoda. Tak či tak cool!

Samozřejmě, tak jako většina z vás ví, propagační materiál se začal objevovat už loni v srpnu, když kapela oznámila, že budou hrát "secret show" v Tiki Bar v Costa Mesa v Kalifornii. A jakou show zahráli. Kapela předvedla více než tucet nových skladeb a zahrála několik písní z jejich staršího katalogu - to vše v malém baru, kam se vlezlo jen několik stovek lidí. Od té show udělala kapela další "tajné" show v Kalifornii, New Yorku a Texasu; a všude tam hráli nové skladby.

Rolling Stone byli na Halloweenské show kapely v New Yorku a napsali skvělý článek (česky tady)s následným přezkoumáním nových skladeb stejně tak naložili s líbivou informací, že kapela natáčí dokument o procesu vytváření nových alb. Mohlo by to být to, odkud pochází všechna takhle videa? Budeme si muset počkat a uvidíme, jestli se jedná o části z dokumentu. Můžeme jenom doufat!

Celý proces vedoucí ke zpracování alba je fakt zábavný a je opravdu cool, že se nás kapela rozhodla do téhle jízdy přibrat pomocí různých studiových videí, Billieho a Mikovýh tweetů a tajných show. Je to mnohem lepší, než jak to vedlo k 21st Century Breakdown, kde jsme byli vpodstatě ponechání v nevědomosti až na pár videí od producenta Butche Viga a článků z časopisů s pár detaily o několika písních. Naštěstí do vydání ¡Uno! zbývá už jen pár měsíců a nemůžu se dočkat až uvidím, co pro nás má kapela ještě v rukávu, čím nás dovede k albům.

¡Uno! - ¡Dos! - ¡Tré! - CZECH

13. dubna 2012 v 22:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Okay, nastal čas podívat se na to, co nám o albu které servery napsaly. Jak na to koukám, odkazů jsou tři prdele a všude samozřejmě to samé. Takže jsem udělala výběr + odkazy.
Jenomže je tady další věc - na GDA udělali shrnutí, co všecko zatím o albu víme.. a ano, taky to přeložím, jenom je to trochu delší, takže se to tu objeví nejspíš až zítra.

Jdeme na věc:

Článek přeložen z RollingStone.com

GREEN DAY MEZI ZÁŘÍM A LEDNEM VYDAJÍ TŘI ALBA
LP jsou nazvány ¡Uno! ¡Dos! a ¡Tré!

Autor: Andy Greene

Green Day oznámili plány vydání ambiciózní trilogii alb titulované ¡Uno!, ¡Dos! a ¡Tré!. První disk se plácne na pulty 25. září, druhé 13. listopadu a třetí 15. ledna 2013.

"Právě prožíváme velmi plodné a kreativní období," řekli Green Day v prohlášení. "Tohle je nejlepší hudba, kterou jsme kdy napsali, písně prostě jenom přicházejí," řekli členové Green Day. "Namísto nahrávání jednoho alba, pracujeme na tří albové trilogii. Všechny songy mají sílu aenergii, které prezentují Green Day na všech emocionálních úrovníhc. PRostě si nemůžeme pomoct... budem epičtí jak sviňa!"

V současné době kapela nahrává v Oaklandu s producentem Robem Cavallem. Minulý rok odehráli několik klubových koncertů v Kalifornii a v New Yorku, kde předvedli mnoho nových písní, i když není známo, jestli se vůbec nějaká objeví na nových CD.

Poslední LP Green Day bylo 21st Century Breakdown z roku 2009. Turné na podporu alba bylo dlouhé a tento srpen a září jsou ohlášená vystoupení v Asii a Evropě.


Takže asi tak... Dál jsem vybrala kousek z NME.com:

 • Producent Rob Cavallo řekl o nových písních: "Chce to koule, pustit se do něčeho takového, každý dotek nástroje je skutečně velmi důležitý a přidali jednu věc. Když to doděláte, řeknete si: 'Wow, to je silné prohlášení'."

Pokud vám tohleto nestačí, mrněte se na tyto odkazy:


Samozřejmě se taky podívejte na GDA na článek, do kterého se pustím za chvíli.

Green Day Announce ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré!

12. dubna 2012 v 23:07 | Magnumka |  Videos and Music
Další video ze studia - Green Day v něm mluví o ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré!
Takže se na to mrkněte a nastražte uši:

Mike's Tweet

12. dubna 2012 v 22:57 | Magnumka |  NEWS
Wow, Mike poslal svůj první tweet:

 • Sooo glad the cat is out of the bag!!! Let do this!
  • Jsem tááák rád, že je kočka z pytle!!! Pojďme na to!

Mám takový pocit, že to že je kočka z pytle v tomto případě neznamená, že by pustil koču z pytle ven, ale že právě přišel o své "twitter panictví."

GREEN DAY'S MAKING 3 ALBUM TRILOGY: '¡Uno!,' '¡Dos!,' & '¡Tré!'

12. dubna 2012 v 22:16 | Magnumka |  NEWS
A je to tady! Billie včera večer poslal na Twitteru zprávu, ve které píše:

 • Ok. Here's the deal. We're making a 3 album trilogy. Not 1. Not 2. But 3 albums. Called ¡UNO! ¡DOS! ¡TRE! Coming September November January
  • OK. Tady je řešení. Děláme tří albovou trilogii. Ne 1. Ne 2. Ale 3 alba. Nazvané ¡UNO! ¡DOS! ¡TRE! Vyjdou v září, listopadu a v lednu

Podle aktuálních zpráv budou všechna alba vydaná u Reprise Records a vyjdou v těchto datech:

 1. ¡UNO! - 25. září 2012
 2. ¡DOS! - 13. listopadu 2012
 3. ¡TRE! - 15. ledna 2013

Zpráva z IC obsahovala taky prohlášní kapely:

 • "Právě prožíváme nejplodnější a kreativnější období našich životů. Je to ta nejlepší hudba, kterou jsme kdy napsali a písně prostě stále přicházejí," řekli členové Green Day. "Namísto nahrávání jednoho alba, pracujeme na tří albové trilogii. Každý song má sílu a energii, které představují Green Day ve všech emocionálních úrovních. Prostě si nemůžeme pomoct... Budem epičtí jak sviňa!"


Na YouTube se můžete podívat na video, které kapela poslala... já ho hodím do dalšího příspěvku.. Jinak, Billie na Twitter poslal ještě jednu zprávu, ve které je pouze odkaz na toto video.

Samozřejmě je na internetu tři prdele článků, které přeložím... zítra. Mám bohužel malý problém se školou - příští měsc jsme si měli volit obory ale do zítřka to má být zvolené a já ještě pořád nejsem plně rozhodnuta kam dál...
Pokud má někdo z vás mrknout na články v angličtině, odkážu vás na GDA, kde najdete další odkazy.. Já to, jak říkám, přeložím zítra :)

Adrienne's answer

10. dubna 2012 v 22:33 | Magnumka |  Articles and Interview
Koukám na GreenDay.com a je tam ještě jedna odpověď Adrienne:

 • Nicegirlsfinishlast86: "Jaké to bylo dělat na 'The Boo'?"
  • Adrienne: "Dělat na The Boo byla super zábava.. Za víkend jsme byli hotovi a to jsme na to vůbec netrénovali.. Billie Joe napsal písně a každý z nás pak šel do našeho domácího studia, kde nahrál svoji část.. Bylo to rychlé! Všichni dohromady jsme ty písničky hráli jenom jednou nebo dvakrát."

Na předchozí otázku aodpověď uveřejněnou na GDA se podívejte tady.

The Voice - Vote for Tony Vincent

10. dubna 2012 v 20:37 | Magnumka |  American Idiot Musical
Malé ohlídnutí za hercem z muzikálu American Idiot. To, že je Ton Vincent v The Voice a celkem se mu daří už nejspíš víte.
Včera v soutěžizpíval "Everybody Wants to RUle the World" od Tears For Tears. No, teď je to na divácích a hlasovat pro Tonyho můžete na stránkách nbc.com.

Billie včera Tweetnul:

 • Watch Tony Vincent tonight on The Voice! After the show be sure to vote for him. Let's show him our support!
  • Podívejte se dneska na Tonyho Vincenta v The Voice! Po show pro něj určitě hlasujte. Ukažme mu naši podporu!

Tady jeho výkon:


She's just doing her job... :D

9. dubna 2012 v 20:21 | Magnumka |  Videos and Music
Včera jsem tady dávala fotky Billieho nového tetování od Kat Von D a jak ho tetuje. Kat zaslala krátké video... no a pokud vám to bude připomínat jedno video GD ze studia tak nejse divní, je to tak.

Billie Joe's new tattoo

8. dubna 2012 v 23:29 | Magnumka |  Photos
Dneska jsem tady házela fotku jak Kat Von D tetuje Billiemu ruku.. tady je fotka jeho nového tetování, kde má napsáno "St Jimmy" plus je něco okolo co z toho moc nevidím i dyž mi to tam připadá ako hlava panáčka s dalšími věcmi...
Za fotku dík CarolC. Lepší snad bude časem..


Kat Von D and Billie Joe

8. dubna 2012 v 21:04 | Magnumka |  Photos
Adrienne na Twitteru sdílela fotku, kde Kat Von D tetuje Billieho:


Billie's Tweet

7. dubna 2012 v 22:45 | Magnumka |  NEWS
Vypadá to, že Billie nezapomněl jak se používá Twitter a hodil nám zprávu:

 • Check out Nurse Jackie this Sunday a 9pm on Showtime! Re-occurring roll?
  • Mrkněte na Nurse Jackie tuhle neděli ve 21:00 na Showtime! Další role?

The Thing That Ate Larry Livermore shows tickets

7. dubna 2012 v 22:42 | Magnumka |  Adeline Records
Na oslavu vydání Larryho kompilačky "The Thing That Ate Larry Livermore" proběhne na Východním prostřední několik show s kapelami, které jsou na albu.
Tady je seznam oznámených show - data není snad třeba překládat, tickets = lístky:

 • June 23th - Baltimore, MD - Insubordination Fest Presents: The Fest That Ate Larry Livermore - Tickets
 • June 24th - Philadelphia, PA - The Barbary - Tickets
 • June 25th - Brooklyn, NY - The Knitting Factory - Tickets
 • June 26th - Brooklyn, NY - The Knitting Factory - Tickets

Pokud si hcete objednat vinyl s trikem, pokračujte na AdelineRecords.net.

Mike Visited AIM in LA

7. dubna 2012 v 22:34 | Magnumka |  American Idiot Musical
Mike se 6. dubna stavil v LA podívat se na muziál American Idiot, Nicci Caspell posala na net skupinovou fotku i s Mikem. GD.com, nebo tady


GD will induct Guns N' Roses into Hall of Fame

6. dubna 2012 v 21:31 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek o uvedení kapely Guns N' Roses Greenama do Rock and Rollové síně slávy je i na Music Serveru. Přečíst si jej můžete tady.

 • Už se skoro zdálo, že Guns N' Roses pocta uvedení mezi mohykány dojme až ke společnému vystoupení, podle magazínu NME.com se to však zdá již spíše nereálné. Místo toho je zřejmé, že na slavnostním večírku vystoupí kytarista Slash a zpěvák Donovan. Své služby jim nabídl i bubeník Matt Sorum. Ten v rozhovoru pro VH1 Radio Network prozradil: "Možná jim odehraju bicí. S Donovanem jsem už totiž jednou hrátl a SLashovi jsem tuto možnost nabídl. Zatím se mi ale neozvali..."

Seize The Green Day (Volume 2) now avaible on Amazon

6. dubna 2012 v 21:02 | Magnumka |  Stores
Na Amazon.com je k dostání Seize The Green Day (Volume 2) od Niki Lee.Jedná se o papírové vydání a tsojí $15.00 (asi

Jestli se jedná o druhý díl, nebo jestli je dodáno Volume 2 kvůli tomu, že se jedná o knihu v papírové formě.., myslím si ale že by to mohl být druhý díl, či rozšířené vydání. Na obalu si můžete všimnout nápisu "Carpe Diem... Awesome Book" - Billie Joe Armstrong, což jak si myslím není potřeba překládat.

V Twitter fotogalerii Niki Lee (@nikilee101) můžete najít pár scanů z knihy.

Pokud se teda jedná o pokračování, je zvláštní, že se o tom nikde nepsalo... no třeba to ještě přijde.


David Letterman - Top Ten Sneezes

6. dubna 2012 v 20:34 | Magnumka |  Videos and Music
Show Davida Lettermana je pověstná různými vylomeninami - v show ze 4. dubna se objevilo video top deseti kýchanců.
Billie je na 6. místě s kýchnutím na koncertě v Tokiu během Hitchin' A Ride v obvyklé části kdy po něm publikum opakuje.. no zopakování pšiknutí se nedočká :D

Na video z Lettermanovy show se podívejte na cbs.com, dané video z koncertu je tady.

Top Ten Cover Songs

5. dubna 2012 v 23:24 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z GDA, tam najdete i odkazy na iTunes a Amazon. Celý překlad s videy v celém článku - doporučuju přečíst, připomenete si zapomenuté informace + upozoňuju, že se vám čtení může protáhnout, pokud utoho stejně jako já budete čučet na každé video :D

Pozn.- mash-up - mix

TOP 10 COVER GREEN DAY

Autor: Jack

Za ta léta zahráliGReen Day několik pžasných coverek. Nejen, že tyto písně imitují, ale snaží se do nich přidat i něco ze sebe. Dobrá coverka by měla být podle mě taková, že by v ní posluchač měl slyšet původní verzi. Green Day toho určitě dosáhnou, zatímco si udrží svůj jedinečný sound. Od živých coverek po coverky vydané na albách - tady je můj seznam Top Ten Green Day:


10. "Knowledge" - Operation Ivy

Píseň byla původně vydána na EP Operation Ivy "Energy" z roku 1989 a Green Day ji hrají naživo od doby, co spolu hrají. Song hrával na house párty na začátku 90. let, na klubových show uprostřed 90. let a od milénia i na festivalech. Green Day vydali coverku studiově na svém EP "Slappy," vydaném v roce 1990. Billie Joe si taky zavedl cool zvyk brát lidi na stage, aby během písně hráli na jejich nástroje. Kytarista, baskytarista a bubeník jsou vybráni z davu a "naučí" je to rovnou na stage. Učitě je to zvláští rituál, který pomáhá podpořit skvěl song!9. "I Fought The Law" - The Crickets/The Clash

V roce 1959 byla tahle píseň nahrána kapelou The Crickets. V roce 1979 byl song přehrán The Clash. Billie Joe zmínil The Clash jako jedny z nejvýznamnějších, kteří měli vliv na zvuk Green Day. Na začátku roku 2004 nahráli Green Day klasickou verzi, která byla použita během reklamní kampaně Pepsi v Suberbowlu. Tento single byl taky poslední komerční studiovou nahrávkou vydanou před tím, než bylo v září 2004 vydáno "American Idiot." Osobně MILUJU ten silný zvuk coverky, a myslím si, že Green Day ji prezntují velmi dobře.8. "Surrender" / "Bastards of Young" (Live in Medley) - Cheap Trick/The ReplacementsAdrienne's answers on Idiot Club

5. dubna 2012 v 20:53 | Magnumka |  Articles and Interview
Na Idiot Clubu se dneska objevily odpovědi Adrienne na otázky, které jí členové mohli položit. Ptali se na věci ohledně životního prostředí, The Boo, rodiny, na její oblíbené songy od Green Day a další.

Pokud e mezi vámi někdo, kdo je v IC, mrkněte na hlavní stránku. My ostatní máme smůlu a musíme se spokojit s jednou otázkou, kterou zveřejnili na GDA. Na tuto otázu se ptal jejichredaktor Matt:

 • gdkid2010: "Jak se cítíš při tom, když Billie pořád píše písně o Amandě? Objevuje se skoro na každém albu Green Day."
  • "Nepřipadá mi divé, že Billie Joe píše o Amandě. Byla to dobrá kamarádka, stejně tak i bvalá přítelkyně. Vždycky budou existovat lidé, kteří mají nějaký vliv na váš život.. někdo, s kým se cítíme být nějakým způsobem spojení. Je to krásná čst přátelství. Tyto zkunosti nás dělají tím, čím jsme. A jako umělec píše od srdce.. ze zkušeností. Nikdy bych nechtěla cenzurovt ho, nebo jeho zkušenosti. Nebylo by to ani fér, ani skutečné."

Tahle žena bude muset být jednou přohlášena za svatou :D... tak uvdíme, třeba se časem ještě něco na net dostane...

Green Day 4/4

5. dubna 2012 v 20:36 | Magnumka |  Videos and Music
Green Day hodili na net své 11. video ze studia... má 45 vteřin což je zatím nejdelší, které nám dali... no teda, ještě měsíc a budem koukat na film :D
V tomhle vidu můžete videt Billieho jak mluví k Robovi a Mikovi ve studiu. A Tré tam dělá koniny a vypadá u toho, že illiemu krade motorku, kterou dostal knározkám:


NME's Top Ten Green Day's Songs +...

5. dubna 2012 v 20:30 | Magnumka |  Videos and Music
Na stránkách NME je video seskládané z jejich top 10 písní Green Day. K videu píšou:

 • Podívali jsme se na ohromnou kariéru Green Day a seřadili jejich deset nejlepších nahrávek. Chcete vědět co je na samém vrcholu? Jediná cesta jak to zjistit...

Bohužel mi video nejde vložit, takže se na něj msíte mrknout tady.

No u top songů ještě zůstaneme, Jack z GDA sestavil článek ve kterém jsou top coverky co Greeni nahráli. Mrknout se můžete na GDA, později to hodím sem is překladem toho, co k písním napsal.

Exclusive: Green Day to Induct Guns N' Roses Into Rock and Roll Hall of Fame

4. dubna 2012 v 22:40 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z RollingStone.com

Pozn.- Rock and Roll Hall of Fame - Rock and rollová síň slávy, speaker - člověk uvádějící kapelu do síně slávy (čte "uvádějící proslov")


EXKLUZIVNĚ: GREEN DAY UVEDOU GUNS N' ROSES DO ROCK AND ROLLOVÉ SÍNĚ SLÁVY
S uvedením skupin roku 2012 pomůžou také Chris Rock, Carole King, Steven Van Zandt a Chuck D

Billie Joe Armstrong, Tre Cool, Mikde Dirnt a tour-kytarista Jason White z Green Day v Rock and Roll Hall of Fame v New Yorku
Foto: Cindy Ord/Getty Images

Autor: Andy Greene
3. dubna, 2012

Máme tady jednu menší mýtus ohledně vstupu Guns 'N Roses do Rock and Roll Hall of Fame: uvítací řeč pronesou Green Day. tímco Slash, Duff McKagan, Steven Adler, Matt Sorum a Dizzy Reed už všchni potvrdili, že 14. dubna budou na slavnostním ceremoniálu v Clevelandu přítomni, Axl Rose a Izzy Stradlin zatím svou účast veřejně nepotvrdili. Pokud se Rose na show nedostaví, je nepravděpodobné, že by kapela vystoupila - a není jisté, jestli místo nich vystoupí Green Day.

Green Day se připojí ke skupině speakerů, plánovaných na tento ceremoniál. Chris Rock uvede kapelu Red Hot Chili Peppers, Bette Midler uvede Lauru Nyro, Chuck D kapelu Beastie Boys, ZZ Top Freddieho Kinga, Carole King Dona Kirchnera, John Mellencap uvede Donovana a Steve Van Zandt uvede Small Faces/Faces. Robert Robertson tam bude taky, aby uvedl hudebníka Cosima Matassu, Tom Down a Glyn Johns, a Smokey Robinson uvedou Blue Caps, Comets, Crickets, Famous Flames, Midnighters and the Miracles.

Možnost setkání členů kapely Guns N' Roses po letech v Hall of Fame fascinovala fanoušky už nekolik let. Od roku 1990 nehráli s bubeníkem Adlerem a Rose se Slashem nehrál od roku 1993. Ačkoliv se v uplynulých letech původní členové McKagan a Stradlin s kapelou při vzácných příležitostech s kapelou sešli, je Rose momentálně na turné s novou sestavou Guns N' Roses.

"Všichni se mně ptají, co se tam bude dít [v síni slávy]," řekl Slash Rolling Stone na začátku týdne. "A přitom ví tolik co já. Mám pocit, že máte povinnost tam být a sakra rád bych tam zahrál, ale to je prostě něco, co se z nějakého důvodu nestane." Vztahy mezi Rosem a Slashem jsou i nadále, mírně řečeno, napjaté. "Nenávidí moji kuráž," říká Slash. "Ohledně spousty věcí; já ani nevím. Prostě spolu vůbec nekomunikujem. Mluvím s Duffem a Stevenem, ale když přijde na starý Guns N' Roses, není tady nikdo, kdo by udělal nějaké rozhonutí."

Green Day will induct Guns 'N Roses into the Rock and Roll Hall of Fame, MMM

4. dubna 2012 v 21:23 | Magnumka |  NEWS
Na stránkách Rolling Stone se objevil článek, ve kterém se píše o tom, že kapela Guns N' Roses bude uvedena do Roc'n'rollové síně slávy.. a budou je tam uvádět Green Day!
Ceremoniál proběhne 14. dubna v Clevelandu v Ohiu.

Billie Joe už tuo zkušenost má - v roce 2010 uváděl do Rock'n'Roll Hall of Fame kapelu The Stooges. Video z Billieho projevu tady.

Pokud si chvíli počkáte, článek z RS přeložím.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No a přidám taky to, že hlasování v Musical March Madness je ukončeno, vítěz bude vyhlášen 4. dubna. Je ale pravdou, že MTVNews.com ještě během hlasování podalo zprávu, že na začátku Tokio Hotel vedlo o velkou spoustu hlasů, ale pak to fanoušci Green Day dotáhli a dokonce jsme vedli o více než 100 000 hlasů... fanoušci TH ale úder vrátili a pro změnu vedli oni o více než 200 000 hlasů.... takže uvidíme jak to nakonec dopadlo...

EDIT:

No, jelikož mám pomýlené dny, čtvrtého je dneska že.... Tokio Hotel porazilo Green Day v Musical March Madness.

Static Noise and Musical March Madness

3. dubna 2012 v 20:27 | Magnumka |  Warehouse
Tak tenktokrát snad naposledy - hlasování v Musical March Madness končí dnešní půlnocí východoamerického času, což je a za devet a půl hodiny. Do té doby máte šanci hlasovat pro Green Day. Opakovaně hlasovat můžete na stránkách MTV.

Jinak je tady dalí díl Static Noise, ve kterém se baví samozřejmě o Billieho účinkování v Nurse Jackie, o dvou ohlášených koncertech v Německu, no a nešlo by to v tuto dobu bez March Musical Madness. Ale mluví i o dalších věcech jako jsou studiová videa GD, úspěch Tony Vincenta v The Voice (u nás Hlas ČSR) atd..
Poslechnout si tento díl můžete na GDA, tentokrát to bude nejspíš dost dobré :D

FINAL ROUND

2. dubna 2012 v 20:31 | Magnumka |  Warehouse
OK, Green Day v Musical March Madness porazili My Chemical Romance a teď jsou ve finálovém kole. Proti našim klukům stojí Tokio Hotel. Jelikož TH poslouchá hlavněmaldší generace, která má času vysdávat u počítače habakuk, měli bychom si dát při hlasování záležet.
Jednou z nechutných věcí je, že odpolene to bylo 63 : 37 pro Tokio Hotel, druhá špatná zpráva je, že to vypadá, že ankety končí úderem dnešní půlnoci.

Pokud chcete Green Day dotáhnout na vrchom MMM, či jenom porazit Tokio Hotel (prohra by byl opravdu hnusná), pak opakovaně hlasujte zde.

I have no time :/

1. dubna 2012 v 21:06 | Magnumka |  Warehouse
Jo, teď se moc nového nikde nepíše a bohužel na překlad KerLegu či jiného článku teď nemám kvůli školy čas. Snad se to tento týden vybije a už to bude lepší.
Chci vám připomenout, abyste hlasovali pro Green Day v Musical march Madness, kde aktuálně stojí proti My Chemical Romance. Zatím Greeni vedou, ale fanouši MCR se probudili a začali hlasovat, takže náskok se kvapem snižuje.

Hlasovat můžete opakovaně do 2. dubna kliknutím sem.