Leden 2012

Spy Rock Memories, Part 9 - CZECH

29. ledna 2012 v 21:12 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z LarryLivermore.com
Předchozí část týkající se Green Day si můžete česky přečíst tady

Pozn.- cover - obal, artwork - obraz na coveru, mainstream - hlavní proud, cartoonist - kreslíř,

Všechno se změnilo, ne všechno naráz, ne nějak viditelně, teda přinejmenším zpočátku, ale už bylo vše v pohybu. Život se Spy Rock se klidně rozvinul a tiše pokračoval po zbytek roku 1988 až do 1989. Sotva jsem si všimnul zimy; bylo tu jaro plné slibů. Nahrávka Sweet Children byla téměř hotová; do studia šli ke konci roku a v březnu jsme měli materiál pro 4-songové EP.

Právě jsem dělal na tisku coverů a popisků, když mě zničehonic mě informovali, že se rozhodli změnit si jméno na Green Day. Vybouchl jsem. Bylo příliš pozdě, nebyl čas na změnu artworků. Kromě toho jsem trval na tom, že je směšné prodávat album kapely pod názvem, který nikdy nikdo neslyšel. "Green Day?" Ušklíbl jsem se. "Co že to má zmenat?"

Ale tak jak se často u mých nejlepších kapel stává, rozhodli se pro něco, co chtějí a bylo to. Díky mým kontaktům v copy centru jsme stihli udělat nový obal a záznam vyšel na čas. Prvně se moc neprodával, ale předpokládal jsem to; Sweet Children/Green Day byli něco trochu jiného než bylo pro Lookout Records obvyklé: popovější, melodičtější, ttroufám si říct, že trochu mainstreamoví.
I když jsem tu nahrávku žral, nebyla to ani zdaleka ta věc, nad kterou jsem přemýšlel. Dlouho očekávané a velmi opožděné album naší nejoblíbenější kapely Operation Ivy, bylo konečně připraveno. Z domů jsem dodělal poslední úpravy na novém albu Lookouts.

O čtyři roky dříve s lidmi, kteří by byli schopni mi spálit barák jenom proto, aby naší oblasti dopříli více publicity, by se mi zdálo být jasně sebevražedné nazvat album Spy Rock Roa. V roce 1989 už by měnenapadlo říct cokoliv jiného. Už nešlo jen o jméno: cover art by Anderson Valley Advertiser's cartoonist, tajemný "M", který současně vzal na paškál malé kouty světa, plné zuřících dřevorubců, CAMP kovbojů visících z nzko letícího vrtulníku, punk rockovou kapelu starající se o borovice a kulku svištící přes nápis Spy Rock (obrázek vpravo).

Pokud měli moji sousedé něaký názor na obal Spy Rock, tak si je nechali pro sebe. Doba se změnila. A fakt že měli; když si představili, že reakce na naši začínající kapelu byly na stupnici od lhostejnosti přes nepřátelství až po hrozbu násilí, což není tak daleko, naše písně se budou odrážet od hran Emerald Traingle přes vlny domácího rádia?

KMUD, kteří v roce 1985, ještě před šíleným vysněným stage, spotřebovali teď tolik mojeho času a energie jako kapela, nahrávací společnost nebo časopis. Kromě mého slotu s Chrisem v sobotu odpoledne, jsem seděl s dalšími DJi jako host ve veřejném call programu, který se stal benefiční akcí.

Já a Chris jsme s KMUD už dříve pracovali - byli jsme vlastně jmenováni "Programátory roku" 1989 - takže jsem si myslel, že je na čase dokázat, že i punk rockeři mohou podporovat stanice - a to nejen kulturně, ale i finančně. Zorganizoval jsem benefiční koncert a když KMUD zbochybňovali jho žiotaschopnost, dobrovolně jsem sám financoval celou akci.

Dal jsem dohromady sestavu a byl jsem si jistý, že divácký dav bude dostatečně velký na pokrytí nákladů a se značným ziskem pro stanici. Hlví důvod, proč jsem si byl tak jistý byl, že Operation Ivy souhlastili s uvedením jako headlinery. Jejich popularita se rožšířila až za punkovou scénu; dokonce o nich slyšeli i děcka z Humboldt, kteří v životě na žándé punkové show nebyli.

Zamluvil jsem Vets' Hall v centru Garberville; už jsme tam byli v pnoru, když tam hráli Lookouts s MDC, s mojí starou San Franciscou skupinou terorizující papeže. Jelikož se jednalo o neobvykle zasněženou noc, show měla supr úspěch. I když Tre padl na kolena, aby se předvedl před některými dívkami a skončil v nemocnici (byl tak ohleduplný, že počkal než se dohrálo). Tu noc mě přesvědčili, že modroocí rasta a poslední Deadheads možná ztrácejí svůj vliv na místní hudební scéně.

Můj optimismus byl neopodstatněný. Dva týdny před benefiťákem se Operation Ivy rozpadli. Poprosil jsem je, aby své odlišné názory odližili stranou na tak dlouho, aby odehráli tu show, ale rozhodli se rozloučit se tam ,kde to všechno začalo - v Gilman Street. A najednou moje hvězda zmizela.

O dva roky později, některé z mých zahjovacích kapel - Screeching Weasel a Green Day - mohly zaplnit jakoukoli Vets' Hall v zemi, ale 10. června 1989 to ještě nebyl ten případ. Zejména v Garberville. Operation Ivy jsem nahradil Mr. T Experience, což byl slušným pokračováním v Bay Area, ale pro nás byli tak trochu neznámou cestou.

Přesto jsem byl přesvědčen, ale už s opatrností. Hudební akce zaměřené na mladé lidi byly dost časté, takže byste mohli zbytečně počítat dav, zavést skotské tance nebo celodenní klezmer fest. Bohužel, moje důvěra nebyla na místě; ukázalo se 100 nebo 150 lidí. Účast, která byla dost velká na to, aby nenastaly nepříjemnosti, ale zdaleka ne dost velká na výdělek pro KMUD. Ve skutečnosti mě ještě ta show stála několik stovek dolarů.

Autorem mé smůly byl Jerry Garcia, který bez našeho vědomí hrál jen o pár kilometrů dál. Naše publikum nás houfně opustilo kvůli frontmanovi Grateful Dead. Humboldt: děcka byly šťastné, že si vyzkoušeli něco nového, něco jako punkovou show, ale Jerry v jejich srdcích zůstal na prvním místě. Zřejmě rasta a Deadheads se rozhodli po tom všem přenocovat.

Pro ty, kteří se narozdíl ode mně nemuseli obávat o peníze a logistiku to byla fakt skvělá show a to i přes malou škytavku. Mike Dirnt, 17-letý basák Green Day celkem dost pil (myslí že to bylo něco, na co nebyl zvyklý to provozovat) a dyž přišlo na hraní, trčel v křoví a zvracel.

Museli jsme mu pomoct na stage a taky jsme mu tam museli pomoct najít basu (nevšiml si totiž, že ji má pověšenou na krku). Za předpokladu, že byl opilý do němoty, jsem čekal zkrácený set Green Day, byl jsem připavený na takový řez, ale ve chvíli, kdy začala hudba to bylo jako přemístění se do jiného světa. o světa, kde pro něj bylo možné hrát a nic víc, dokonale ztvárnění všech písní co znal. Tak dlouho, dokud by nespadl, což se zdálo každou chvíli možné.

Screeching Weasel dopadli stejně. Ben Weasel, jejich jízlivý frontman byl zvyklý provokovat publikum, ale hippíkama ovlivnění punkáči z Garberville mu to nežrali. Anebo pořád jo, když na to přijde.

Benův materiál se skládal většinou z vložených vtipů, které mohli dávat dávat smysl jen vyznavačům "scény" čítajících MRR. Rozzářená tvář děcek z Humboldt na něj nepřítomně hleděly zpět jako by se ptali: "Brácho, proč je ten chlapík v takovém průšvihu?"

Benův průšvih se nezmenšil, když on a jeho kapela semnou museil ve Spy Rock strávit noc. Byli to lidi z města, řídili městské auto, a představa kilometrů strmé, nezpěvněné cesty bez pouličího osvětlení nebo Burger Kingů nepřicházela v úvahu. Nastal čas na jeho další MRR slot: "Jacíkreténi můžou žít devět mil od obydlené strany hory?"

Green Day si taky udělali výlet do Spy Rock a to bez stížností a připomínek, až na druhý den ráno, kdy si Billie s Mikem stěžovali, že moji "divocí" psi z nich udělali vězně ve vaně na celou noc. "Ruf Ruf a Kong?" žasl jsem. "To nejhorší co by vám mohli udělat je ulízat vás k smrti."

Další ráno jsme jeli do Berkeley a po mém naléhání jsme zastavili v centru Laytonville. Chtěl jsem kapelám ukázat něco málo z mojeho světa, ze světa, o kterém mě slyšeli tolik mluvit, ale taky se nejednalo jen o tento čestný motiv: Věděl jsem, že to Ben Weasel odřídí až ke zdi.

Byl to víkend kdy bylo výročí Laytoneville Rodeo a naše obvykle klidná křižovatka bzučela životem, takovým životem, kterým jsem si byl jistý, že Ben v Chicagu nezažije. Ocitli jsme se v sevření mezi desítkami kovbojů a kamionů thajících podobné množství kopců muffinů. Před námi byl dav kejklířů a klaunů z Camp Winnarainbow.

Kemp, jehož zakladatelem byl Hugh "Wavy Gravy" Romney je známý jako hlas z Woodstocku varujícíc návštěvníky proti hnědé kyselině, která ležela na zemi severně od Laytoneville patřící Hog Farm - hippie komunitě s dlouhou existenčností v 60. letech. První myšlenka byla poněkud pochybná - kdo by svěřil své děti skupince pověstných huličů? - ale Camp Winnarainbo měli obrovský úspěch.

Moje neteř a synovec tam strávili nějaký čas, a stejně tak věčný hanbář Lookouts, bubeník Tre Cool. Nenáviděl jsem, když jsem to měl přiznat, ale byl tam ještě když mu bylo náct, což znamená, že když jsme měli show, často jsme museli zastavit a dostat ho z některého kroužku bubeníků, nebo z třídy mimů, kde mohl být. "Nezačínáš být už trochu starý na tábory?" Zeptal jsem se, načež následovalo odseknutí: "Na zábavu není nikdy nikdo dost starý!"


Dál o Green Day nebylo myslím nic... Jestli budou přeložené další části uvidím podle obsahu. Pokud se tam bude mluvit o Green Day tak uričtě ano.

Necyklopedia.wikia.com

28. ledna 2012 v 23:53 | Magnumka |  Warehouse
Pokud nemáte co dělat a chcete se zasmát, mrkněte na necyklopedii. Určitě to někdo z vás zná, ale někdo třeba ne. Za připomenutí a odkaz dík CarolC.

Tady kousíček:

 • , známi aj ako Drín Gej, je známa slovenská skupina, ktorá vznikla v roku 1987 P.V.T. a funguje dodnes. Všetci jej členovia pochádzajú prevažne z , odkiaľ emigrovali do USA. Grín DejOravy

Takže na to určitě mrkněte :D

Green Day and Billy Talent

28. ledna 2012 v 22:06 | Magnumka |  Photos
Za fotku dík CarolC


It's Fuck Time

27. ledna 2012 v 22:55 | Magnumka |  Lyrics and Translates

Celý text i překlad v celém článku

IT'S FUCK TIME

I've been standing when you're holding your face
I wanna choke you til you're blue in the face
Pretty thoughts and a dirty mind
Aaahhh


GDA - New Merch Items

27. ledna 2012 v 21:45 | Magnumka |  Stores
Na GDA je možné si koupit další věci. První z nich je triko "Apathy" - smysl za tím hledejte v části textu z The Grouch "I drank a six pack of apathy." Na obrázku jsou plechovky s pivem a dole ten miniaturní text co se nedá přečíst je "Green Day Authority." Od příštího týdne se bude dát předobjednat a rozesílat se začnou 20. února. Cena je $20 a objednávat je možné po celém světě...Bohužel to nevypadá, že by měli i dámský střih, triko je tištěné v Americe a jak je to s poštovným je ke konci článku.


Tou druhou věcí je časopis... Pojem "Zine" už by vám měl být známý, jedná se o druh časopisu no a GDA se rozhodli vydávat svůj vlastní Green Day Authority Zine. První číslo je za $5 a je v něm ohlédnutí za rokem 2011. Jedná se o 80 stránek recenzí, článků, křížovek, obrázků a kreseb, úvodníků.. a je to barevné.
Zine si můžete objednávat už teď. Určitě byste měli mrknout na GDA, kde je napsáno, kdo všechno se zasloužil o vznik.

Pokud si objednáte obojí (triko i zine) tak to budete mít o něco levněji...
Mrkněte na veškeré zboží co si tam můžete objednat. Pokud máte o něco zájem, nezapomínejte připočíst poštovné.. ale pozor! Pokud si nabízené triko objednáte ještě v předobjednací lhůtě, máte poštovné zdarma ať bydlíte kde bydlíte (pouze v případě že si objednáte jen jedno, za každé další bude nabíhat minimální poplatek).



Kerrang - Larry Talks about Lookout Records and Green Day

27. ledna 2012 v 20:47 | Magnumka |  Articles and Interview
V akutálním čísle Kerrangu je interview s Larry Livermorem - mluví tak nějak o všem, samozřejmě se zmiňuje i o ukončení Lookout Records a dává proč uzavřel smlouvu s Green Day. Další věc v tomto Kerrangu je plagát Green Day.
Mrknout na to a objednávat můžete na Kerrang.com

Další rozhovory s Larrym o ukončení Lookout Records jsou např tady:


Piracy... or Censoring the Network?

26. ledna 2012 v 19:44 | Magnumka |  Warehouse
Dneska jsem měla zkoušku z matiky, což je důvod proč tady včera nepřibyly novinky... Zkouška proběhla úspěšně, takže do léta by měl být klid :D Jenomže než se do včerejších novinek pustím, chtěla bych vám tady něco napsat.. a byla bych ráda, kdybyste si to přečetli a nechali projít hlavou...

Určitě už jste slyšeli o situaci, která právě nastala - na internetu po celém světě se mažou pirátské stránky jako jsou MegaUpload a podobně a taky o odpůrcích tohoto stavu s názvem "Anonymous."
Přiznávám - Nezatěžuju se tím, že se blokují stránky na kterých si můžete stáhnout nějaký materiál. Co mě naopak tíží je cenzura...


PIRÁTSTVÍ.... NEBO CENZUROVÁNÍ SÍTĚ?

Pirátství

Začaly se mazat stránky na kterých si můžete něco stáhnout... "KONEC SVĚTA!" Tak tuhle reakci jsem už taky slyšela. Já bych chtěla, abyste se nad věcí zamysleli taky z pohledu poškozených.
Uvedu tady takový příklad - čísla házím z hlavy, nic nepočítám..každopádně daleko od pravdy nebudu:

Spousta lidí nadává, že se obsah netu maže a vy se divíte? Představte si, že vymyslíte písničku, nahrajete ji. Chcete ji prodat, chcete aby se dostalo cedlo do světa. Sepíšete smouvu s vydavatelstvím, ti se o všechno postarají - o zhmotnění vaší nahrávky, o to aby se to CD dostalo kam vy chcete, o to, aby se nakonec dostaly peníze k vám. Za to si pochopitelně nechají zaplatit. Jenomže za příběhem CD od toho, co ho někdo nahraje až po to, kdy vy si ho koupíte je daleko víc.
Vezměme to z druhého konce: Jdete do obchodu, koupíte si CD za 500 Kč. DPH z této částky je 100. Stovka, kterou dáte jenom tak pro nic za nic státu že si to v něm koupíte. Dál je tady logistika. Aby se CD dostalo třeba z Ameriky k nám, předají si ho dodavatelé. Náklady na dopravu se s každýma "rukama" kterýma to projde přirozeně navýší. To máme dalších 250. K tomu náklady na výrobu CD - zaznamenání na disk, vytištění bookletu, nakoupení obalů a zabalení. Cena třeba 50.. Když si to sečtete tak vám vyjde 400. Takže zbývá 100 Kč a těhle 100 Kč se musí rozdělit mezi nakladatelství a autora... to není zase tolik co?

Možná se vám částka 500 za CD zdá jako moc, ale na druou stranu si řekne, že "ta pětistovka už je nezabije." Jasně, řekne si to 500 lidí a o kolik autor přišel? Není to zrovna málo co. Nehledě na to, že jsou věci, které se na internetu stahují po milionech..
Bylo mi řečeno, že piráství není krádež, protože krádež je to v případě, že to seberete a už to tam není. Pokaždé když někoho připravíte o peníze, je to krádež.

Ať se vám to líbí nebo ne, společnosti tímhle stahováním přicházejí o miliardy tak se nemůžeme divit, že jim to vadí. Vydavatelství, nakladatelství apod. se o takovýto zátah snaží už několik let. Je chápu... nechápu však jiné věci..

Cenzura

Odstartovala to Americká vláda... a za spuštěním není hudba.. takže se na netu objevilo něco co nemělo... obyčejná cenzura. Je tady taková spousta věcí, co se do povědomí obyvatel zem nedostane, protože je několik společnostní, či jedinců, kteří všechno řídí jak se jim to hodí (cena ropy - ve skutečnosti je velmi přeceněná, už dávno jsou alternativní pohony které ji dokážou plně nahradit, nebo alespoň snížit naši závislost na ní, ale o tom se prostě neví, nemluví)... Tohle jsou pravé důvody.. filmy, hudba... to jsou jen záminka.. o ty jim vůbec nejde..

STOP CENZUŘE

Ne, že se vám nelíbí že blokujou stránky, kde si nemůžete nic stáhnout zadarmo, teda možná jo, ale v tom případě si vyjeďte nahoru a čtěte znova, lidi bojkotujou cenzuru. A právě proti cenzuře bojují i Anonymous... bohužel se obávám, že ne vždy správným způsobem - tím že zablokují stránky vydavatelství se proti cenzuře bojovat moc nedá.. jo zátah na vládní počítače, stránky FBI a tak, to bylo jiné kafe :D
Jsem proti blokování stránek vydavatelství, jsem pro aby dali o sobě vědět na správných místech... a v tom jim fandím..
Líbí se mi, že blokují stránky, které jsou pro, aby byl net cenzurován, aby nebyla úplná svoboda slova, že blokují stránky, kde platíte nesmyslné autorské poplatky (tím teď nemyslím opravdové autorské práva jako u zmiňované hudby nebo tak).

Co se týče hudby, filmů jedná se o chvilkový rozruch, za chvíli bude vše ve starých kolejích jako by se nic nestalo..

Pirátství je nevymýtitelné. Všechno se promaže, chvilku budou dělat bububu, zjistí, že to nemá cenu. Tím spíš když je jim to celkem fuk. Nejvíc se půjde po lidech, kteří tento obsah na net nahrávají - kdyby tam nebyl, vy si ho nestáhnete - oni jsou hlavními viníky. Takže pokud nepatříte mezi lidi, kteří sedí, nahrávají na net data, nebo pokud je nestahujete ve velkém (ale tím myslím v hoooodně velkém, nebo pro vlastní obohacení že je prodáváte dál), nemělo by nic hrozit..

Pokud se opravdu chcete kvůli něčemu vztekat, ztekejte se kvůli tomu, že vám někdo chce zakázat se vyjádřit, napsat co si myslíte,...

Shrnuto podtrženo - boj proti cenzuře - ANO ANO ANO ANO, boj proti mazání mp3 z netu? Zbytečnost... a přestaňte obviňovat nepravé...

Mějte však na paměti, že zbavit se cenzury by bylo velmi, ale velmi těžké... PROTI TOMU JE TŘEBA BOJOVAT!

Fender.com: We Catched Mike

24. ledna 2012 v 22:31 | Magnumka |  NEWS
Koncem minulého týdne jsem psala o tom, jak se Mike s Trém zúčastnili National Association of Music Merchants v Anaheimu Kalifornii.

Na blogu Fender píšou o tom, jak se jim povedlo odychtit si Mika. Mike jim řekl svůj názor na jejich Bassman Pro Series - zesilovač.

Pozn.- room - místnost

 • "Zpět v našem "Green Roomu," Dirnt byl taky zapojený s Fender Strat, aby viděl co umí nové zesiovače Greta Pawn Shop Special Greta a Excelsior. Okamžitě si od každého jeden objednal - Greta zamíří do jeho domácí "kanceláře," zatímco Excelsior poputuje do studia Green Day v Oaklandu v CA, kde se kapela připravuje na zahájení narávání jejich dalšího studiového alba."

Takže nejenom Tré ale i Mike má výbavu a nahrávání teda může začít... no tak pánové: šup šup! Celý článek na Fender.com.

BJa on Nurse Jackie

24. ledna 2012 v 20:22 | Magnumka |  Photos
Tady jsou první fotky z Nurse Jackie... článek tady. V češtině více zde.


AIM Announces Extra Week In London

23. ledna 2012 v 23:23 | Magnumka |  American Idiot Musical
American Idiot Musical setrvá v Londýně déle než měl v plánu. Byl ohlášen týden navíc v datech 11. - 16. 12. Více informací tady.

GD has sold over 25 million records in the US!

23. ledna 2012 v 23:01 | Magnumka |  NEWS
Minulý týden Yahoo oznámilo že Green Day si prošli významným kritériem ve své kariéře. Bylo totiž oznámeno, že Green Day čistě ve Spojench Státech prodali víc než 25 milionů nahrávek.

 • "Pokud jste fanoušek Green Day, pravděpodobně je vás hodně. V tomto týdnu se kapela přehoupla přes 25 milionů prodaných desek. Nejprodávanjěší alba kapely jsou Dookie z roku 1994, kterého se prodalo 8 082 000 kopií a American Idiot, kterého se od jeho vydání v roce 2004 prodalo 6 047 000. Na druhém z alb je "Boulevard of BRoken Dreams," což je jedinný hit, který kdy dostal Grammy za Record of the Year a MTV Video Music Award za Music Video of the Year."

Možná se vám to zdá jako vysoké číslo... Celovětově Green Day prodali přes 65 milionů alb... ovšem i toto už je staré číslo, protože když se mrknete na datum článku - 6. července 2009... krása :)

Celý článek najdete na music.Yahoo.com, kde jsou zmíněni např. Adele či.. soundrtack z Titanicu :D

Song Map

23. ledna 2012 v 22:27 | Magnumka |  NEWS
Lidi NME.com dostalli trhlý nápad udělat si "Song Map" - virtuální mapu města z písniček. Green Day tam jsou samozřejmě s Boulevard of Broken Dreams... Mezi dalšími jsou například AC/DC s "Highway to Hell," The Beatles s "Strawberry Fields Forever," Simon & Garfunkel s "59th Bridge Street Song" a šílená spousta dalších. Takže pokud máte čas, určitě na to mrkněte :)

Takže mrkněte na NME.com.

Mike and Tré at NAMM Show in Anaheim

22. ledna 2012 v 20:36 | Magnumka |  NEWS
Mike Dirnt a Tré Cool se včera objevili v Anaheim v Kalifornii na NAMM Show, která je pořádaná každoročně. Nevím jak to popsat.. snad.. představte si autosalon - tak tohleto je něco jako autosalon ale s hudebními nástroji. Všecky značky tam předvedou nové modely, staré a osvdčené modely,... takže asi tak nějak.. taky bych měla asi říct, že je to největší taková show na světě..

Podle Gretch Drums Facebook byl Tré na show přivítán do rodiny Gretsch, což by mohlo znamenat, že na novém albu nebude používat bicí od Leeds ale právě od Gretsch... a je to velmi pravděpodobné.

A teď k Mikovi, toho tam viděli jak obhlíží novou signovanou basku Matta Freemana z Rancid. @Posshog se Mika zeptal, jak to vypadá s novým albem a ten jim odpověděl.. tady je daný Tweet:

 • Mike Dirnt z Green Day říká, že kapela na novém albu tvrdě pracuje
Jestli chcete vidět nějaké nové fotky Trého a Mika, mrkněte na GDA


GD's upcoming album included in Billboard.com's "This Year's Best Bets"

21. ledna 2012 v 23:10 | Magnumka |  Articles and Interview
Média i lidi se dělí na dva tábory - na ty, kteří si myslí, že nové album Green Day vyjde letos a na ty, co si myslí opak. Je pravdou, že koncerty na konci loňského roku by o albu dost vypovídaly, nicméně Billie na koncertě v New Yorku řekl, že "album ještě neexistuje."

Každopádně na Billboard.com je článek, ve kterém se mluví o "best best" - albech, které letos vyjdou a mezi nimi je strčen i následovník 21st CB. Billboard.com měl šanci prohodit pár slov s Butchem Vigem (producentem 21st Century Breakdown) a ten řekl:

 • "Myslím si, že Billie je ještě v módu psaní.," říká Vig. "Vím že mají tunu písní."
Článeček tady.

Lighting and Sound America - Czech

21. ledna 2012 v 14:58 | Magnumka |  Articles and Interview
Tady je překlad, který jsem slíbila. Můžu říct že se jedná o zajímavé čtení.

V článku se může vyskytnout někde nějaká chybička pokud se jedná o výbavu, ale myslím si, že by to nemělo být tak hrozné. Spoustu názvů jsem nechala tak jak se běžně používají. Pokud byste u něčeho nevěděli o co se jedná, napište třeba do komentů.. pokud byste si chtěli jednotlivé nástroje a přístroje najít, doporučuju google.com, pokud byste se chtěli o těchto prduktech dozědět něco víc, doporučuju českou i anglickou wikipedii.
Jedná se o článek z listopadu 2009, tak nebuďte překvapení některými věcmi.

Pozn.- miny - petardy s efektem kouře (i bez); distressor - neznám český název, o co jse mrkněte sem, reverby - ozvěna a echo; hi-hat - takové ty šlapací činely; snare/toms - druhy bubnů,
Rozměry:
28' = 8,54 m
64' = 19,5 m
40' = 12,2 m

KONCERTY

THE GREEN DAY BREAKDOWN

Největší Američtí punkoví provokatéři se vrátili se show, které se zaměřily na jejich styl -nebrat-zajtce-.

Autor: Sharon Stancavage

Členové kapely se možná dali dohromady v roce 1987, ale Green Day jsou opravdovou punkovou kapelou 21. století. Aktuální album skupiny, 21st Century Breakdown je sestavené jako rocková opera stejně jako předchozí American Idiot. Vzhledem k tomu, že American Idiot kritizuje éru Bushovy vlády v USA, 21st Century Breakdown bylo kytaristou Billiem Joe Armstrongem popsáno jako "snímek z doby, ve které žijeme, jak se ptáme a snažíme se pochopit sobecké manipulace, které se dějí okolo nás, ať už se jedná o vládu, náboženství, média, nebo, upřímně řečeno, jakoukoliv formu autority."
Přes to všechno zůstává zvuk kapely konzistentní stejně jako prdukční tvůrčí tým v čele s designerem JUSTinem Collie, z filmu Artfag. Toto turné kapely obsahuje provokativní záběry se syrovým zvukem, čímž se vytváří další zničující hudební experience.
Jako předlohu pro inspiraci si vzal Collie (kdo upřednostňujete JUSTin) artwork alba. "Je to obraz páru stojícího na střeše auta, sledující chod města s plameny v zádech," říká. "Je to metafora, komentář zhroucení 21. století." Toto jednoduché zobrazení, stojící pár, zatímco město hoří, bylo přeloženo na stage do reprezentace panorama města. "Jsou tam naskládané kostky WinVision tak, že to vypadá jako městské bloky vysokých budov."
18 mm WinVision stěny poskytují na stage pozadí s nízkým rozlišením. "Obrazovka vypadá tak jak chtěla kapela - nechtěli super-vysoké rozlišení," vysvětluje John Wiseman, generální ředitel Chaos Visual založeném v Los Angeles - poskytovatel video souboru turné. Na panorama města, které je vysoké 28', je použito 279 kachlí. Rozlišení 18 mm dodává obrazovce pocit transparentnosti. "Pomáhá nám to získat lepší iluzi hloubky - je to vpodstatě standardní pódiová technika, ale s videem," říká Justin.
Dvojité WinVision panorama města jsou 64' široké a 40' vysoké RP obrazovky, na které se promítá ze čtyř Barco FLM R20 projektorů. "Je to velká plocha k pokrytí, a když se rozprostírá světlo do takové šířky, začnete ztrácet jas, take jsme to zdvojnásobili, aby to fungovalo," vysvětluje Wiseman.




Zobrazení panorama města a RP obrazovky produkovalo Artfag a vytvořili je Infect Productions pod vedením Rogera Stauba na základě artworku Chrise Billheimera, který vytvořil původní artwork. "Použili jsme spoustu Chrisových snímků a některé z nich taky udělal," dodává Justin.
I když je to poprvé, co video hraje významnou roli při vystupování Green Day, není zaměřeno na produkci. "Kapela nechce, aby publikum sledovalo televizi," říká Justin. Chtějí udržet pozornost publika na kapele, designér moduloval obsah videa. "Technika, kterou jsme použili, nevypráví příběhy, spíš dodává podtón a náladu prostředí, lidé rychle pochopí že jde jen o pozadí, či doplněk scény.
Všechny videa, včetně žicých záběrů, prochází přes server Control Freak media od Control Freak Systems. Justin: "Control Freak ro nás navrhl vlasní systém řízení. Řeknete jim paramtery, řeknte jim, jaké videa máte a oni vám navrhnou vlastní řešení pro ovládání podle jakýcholiv parametrů, které si vyberete.
Kromě panelů WinVision a RP obrazovek, má Control Freak na starosti také systém live kamer. "Umístěním kamer a díky použití systému Control Freak jsou schopni ukázat několik unikátních obrazů a efektů," poznamenává Wiseman. Kamerový package obsahuje čtyři robotické kamery Sony BRC-300 a ruční kamery Sony DXC-D50.
Green Day jsou známí tím, že používají pyrotechniku a tahle show není vyjímkou. "Produkce, z finančního hlediska, měla zpořátku zájem o (jiskrový) vodopád a možná pár výbuchů, bylo to o tomhle," vysvětluje Lorenzo Cornacchia, VP/provozní ředitel Pyrotek Special Effect z Las Vegas. Ve skutečnosti se vše ukázolo být naprosto jinak, o tom svědčilo demo s různými efekty, kapela - a produkce - si vybrali balíček, ve kterém byli ohniví draci, výbuchy, miny, komety, ohnivé koule, jiskrový vodopád a konfety. "To je old-schoolová pyrotechnika," komentuje Cornacchia.
Vlastně je to lepší než old-schoolová pyrotechnika a to díky pokroku v technologii. "Výrobny jsou stále větší a co se týče produktů i lepší, a ve výsledku je to mnohem čistější," poznamenává Cornacchia.
Pyrotechnika provází celou show. "'Holiday' doporvází komety, blesky a výbuchy," říká Cornacchia. "K 'Before the Lobotomy' patří výbuchy a miny. U 'Jaded' a 'American Idiot' se používají výbuchy. '21 Guns' má vodopády, 'Jesus of Suburbia' je pro ně ohromná píseň, vypadá na výbuchy, bleskové plameny a komety." Jeho nejoblíbenější song je však Brain Stew, u kterého se používají apokalyptičtí ohniví draci pímo na stage. "Je tak super dělat 'Brain Stew'; vlastně tam máme honičku a používáme všechy ohnivé výdechy."



Rozsáhlé použití pyrotechniky není snadné. "Myslím si, že největší výzvou pro Kevina Hughese, obsluha pyrotechniky, je, aby se během písní neopakovaly stejné vzezření," vysvětluje Cornacchia. "Je tady tolik výrobků, ze kterých si můžete vybrat; pokud děláte osm nebo devět písní z 20 které máte, musíte si dávat pozor, aby to nevypadalo stejně. " Například "East Jesus Nowhere," "Before the Lobotomy" a "Minority" - tam všude se používají miny. "S minami si můžete vybrat barvy. Někeré bouchají, některé ne. Můžte si vybrat ty s větším rozsahem, nebo ty s efektem stříkající rány. Mezi boucháním a různými barvami to všechno vypadá jinak... to je klíč."


VŠECHNY BARVY A ŽÁDNÉ BARVY
S videem a efekty drží krok i Justinova světla. "Tihle chlapi maj na osvětlení velké nároky a chtěli, aby bylo nedílnou součástí jejich vystoupení," říká projektant. Aktuální setlist představuje klasicky 22 až 23 skladeb, ale může jich být víc. To je důvod, proč kapela měla propagační turné ještě před tím, než začalo skutečné turné. Justin a Kevin Caulley, programátor a osvětlovač turné, má naučeno 50 písní. "S těmi všemi emocemi, náladami a vibracemi, snažím se chytit všechny potenciální vzezření, na které se z mojí soupravy dostanu a pak pro ně najít vhodné místo," vysvětluje Justin. Dokonce i s tolika songy na programu dělá tahle dvojka jednu věc v jejich prospěch: "Jejich hudba má ráda světla, je to jen legrace," říká designér.
Justinův styl se uí zachytit vše vesprávnou chvíli a turné Green Day není vyjímkou. "Některé písně jsou tak složité, s tolika pohyby a změnami, že impulsy přicházejí hodně rychle," potvrzuje. Caulley naprogramoval show na babičkovské konzoli, která se používá i na turné.
"Zazřízení, z nichž většinu poskytla Los Angeleská kancelář Epic Production Technologies, obsahuje 37 Martin Mac Illis, 28 Vari'Lite VL3500 Washes, 14 jdnotek Philips Color Kinetics ColorReach, 12 čistících přípravků i-Pix BB4 LED, sedm wolframových jednotek Vari'Lite VL1000 a pět Sycnrollite MX, stejně jako další, vlastní příslušenství s názvem Fag Pod, co je šest DWE na trojcestném pásu se stroboskopy uprostřed. Přidali jsme dvě BB4 s namontovaným stroboskopem uprostřed," uvádí Justin. Nová věc, s názvem BB Fag je nedílnou součástí prostředí show. K dispozici je 4 BB Fag, které se nacházejí na pěti výstužích nad stage, na dvou diagonálně stavěných výstužích na stage vlevo a vpravo a taky na podlaze. Green Day je používali taky při minulém turné.
Spousta naprogramovaných písní také přímo souvisí s barevnou paletou. "Udělali jsme všechno od multi barevné duhy po jednobarevný efekt," vysvětluje Justin. Duhu ůžete najít u "King for a Day," zatímco jedinobarevné efekty jsou v devíti-minutovém "Jesus of Suburbia." "Rozhodli jsme se udělat tuhle píseň zcela bez barev a když jsem tom řekl skupině, Tré (Cool, bubeník) řekl: 'To dává smysl, protože Ježíš je bílý, že?' Taky jsme řekli, že nepoužijeme stroboskopy, ale dohodli jsme se, že to s nimi nakonec bude vypadat dobře."



V SOULADU S PRAVIDLY
Muž, který má na starost přední zvuk je Kevin Lemoine, který rozběhl analogovou 48-programovýou konzoli ATI Paragon II na Americké části turné. "Tato konzole je považovaná za starou položku, protože byla vyrobena v roce '93," říká.
V minulosti pracoval Lemoine s digitálními konzolemi, ale jeho uchu nic nezní tak, jako analogové přístroje. "Ten
rozdíl ve zvuku je kolosální a nechápu, proč to lidi pořád preferujou před osvědčenou a skutečnou alternativou."
Lemoine naATI Paragon II narazil náhodou. Po posledním turné kapely v roce 2005 byly digitální konzole v kurzu a osobně řadu z nch poslouchal. "Byl jsem se podívat na několik show, abych věděl jak zní, a popravdě, po tom, co jsem viděl 15 nebo 16 show za poslední tři roky, nebyla tam ani jedna, která by zněla dobře," přiznává.
Nicméně dělal to jako ATI Paragon. Používal jiné analogové konzole - Midas Heritage - pro Americkou část posledního turné Green Day, a očekávalo se, že to tak udělá znovu. "Všechny vnější věci byly připraveny, chystali jsme s ena dvou-týdenní zkoušku v San Diegu, ale Heritage neznělo až tak skvěle," usuzuje. Jeho systémový inženýr, Jason Vrobel, zmínil, že Clair Brother Nashville (dodavatelé audia turné) meli Paragon II a když se objevili v San Diegu, Lemoine říká: "Znělo to perfektně."
Během cestování však mají i svoje starší konzole. "Když jsme s tím začali pracovat, dva kanály vypadly, stereo modul vypadl, dva napájecí zdroje vypadly." Dodává. "Ale to všechno bylo v rámci zkoušek prvních dvou show. Za posledních šest týdnů se nic nestalo; všechno bylo vpořádku." Ještě další výrobek, Midas XL 4, ten se používá pro Evropskou část. "Je to mnohem spolehlivější analogová konzole," říká.



Pro vnější část zařázení používá Lemoine několik položek, včetně procesor na echo a ozvěny Lexicon 960L, který má 8 analogových kanálů I/O a 8 AES/EBU digitálních I/O kanálů, taky používá Lexicon PCM 42s. Dál má Enetide H3500 a tři kompresory Alan Smart C2 na bicí. "První, na který jsem narazil byl Clair Japan," říká o Alan Smart produtech. "Jednou seděli nad mixem v přední části baráku aznělo to skvěle," dalo by se říct, že kompresor Alan Smart je založen na legendárním produktu - na SSL G sběrném kompresoru, který Alan Smart pomáhal navrhnout, když patřil SSL. "Je to v podstatě sběrný kompresor SSL o šesti kanálech pro bicí."
Konzole je taky součást balíku efektů Lemoina. "Pokud potřebuji pravidelný, tandardní kompresor pro saxofon, snare nebo něco takového, prostě využiju dynamiku konzole. Pro představu kompresoru, používám externí věci na stojanu, distressory a věci od Alan Smart." Pro všechny vstupy, kde je potřeba, používá taky Paragon II.
Vzhledem k povaze kapely a jejich hudby, není show těžká na efekty. "Je to většinou jen reverbech a zpoždění, jsou tady taky harmonizéry vedlejších vokálů," říká Lemoine. Ve skutečnostij sou primární reverby na bicích. "Bicí mají tři reverby; jedny fakt velké, deseti-sekundový pro 'Are We the Waiting' což je na 'American Idiot'."
Lemoinova volba mikrofonů je taky unikátní. V popředí je Telefunken M80. "Jsou to většinou studiové mikrofony. Prostě vystoupí se svými live vokálními mikrofony a je to neuvěřitelné, takže jsem je použili pro všechny." K M80 přišel Lemione přes Chrise Dugana, studiového technika kapely. "Je to mikrofon použit na snare na desce," říká Lemoine.
M80 je dynamický mikrofon s kardiodním vzorem a je taky perfektní pro bicí Tré Coola. "Jeho údery jsou těžké a má snare hned vedle hi-hatu. A řinčení hi-hatu do mikrofonu snaru byl vždycky problém," podotýká Lemoine. "Když tam použijeme M80, nebre tolik zvuk hi-hatu."
Hluk M80 taky nepřijímá a to je hlavním důvodem, proč byly zvoleny jako mikrofony pro vokály. "Když jsme se dostali ke zkouškám, začali jsme je používat pro Billieho [Armstronga]," říká Lemoine. "Tón byl mnohem lepší, než jsme dostali s mikrofony, které jsme používali v minulosti, navíc nepřijímá tolik hluku ze stage."



SE VŠEMI TĚMI EMOCEMI, NÁLADAMI A VIBRACEMI, SNAŽÍM SE CHYTIT VŠECHNY POTENCIÁLNÍ VZEZŘENÍ, NA KTERÉ SE Z MOJÍ SOUPRAVY DOSTANU."
- Justin, signalizuje téměř 50 songů

Lemoinovi se tón Telefunkenu M80 líbí natolik, že ho chtěl mít na stage jako bezdrátový mikrofon. Nicméně M80 bedrátovou verzi nemá. "Poslali jsme ezdrátové mikrofony Telefunken 20 Shure s hlavou M80 nahoře, takže bezdrátové M80 už existují," říká s úsměvem.
V kapele jsou tři kytaristi a každý z nich má svoje jedinečné mikrofony. "Billie Joe Armstrong má dvě Marshall hlavy, které jsou z Marshall 412s; jeden Marshall je napojen na Neumann 103 a Telefunken MK2, další je propojen s Neumann 105 a Sennheiser 421," vysvětluje Lemoine. Kapela si na turné přibrala Jeffa Matiku; Lemoine měl na Matikově elektrické kytaře Shure SM7. Jason White, neoficiální člen kapely, "má dva zesilovače, které jsou ze dvou skříněk 412; jeden je napojen s Neumann 103 spolu s Copperphone." Což vede k otázce - co je to Copperphone? "To je mikrofon od kolegy z Dallasu; jeho zvuk je tak trochu telefonický." Tento produkt vytvořil Mark Pirro z Placid Audio v Dallasu, je vyroben z mědi a má omezený frekvenční rozsah od 200 Hz po 3 kHz. Je použit u "East Jesus Nowhere."
Bicí. Lemoine má celou řadu mikrofonů - v rozsahu od A (AKG 414 na snare) po T (Telefunken MII 216 nahoře). Na stage můžete najít taky nělik Neumann mikrofonů. "Každý činel je ozvučen pomocí Neumann KM 184." Uvnitř kopáku je mikrofon Neumann TLM 170. Pokud se podíváte podrobněji, tak na podlahových tomsech vidět Audio-Technica AE3000. "Není to moje osobní volba; rád bych tam viděl AT4040, ale pyrotechnika nám je pořád odfoukávala, AE3000 drží jak přibité," dodává Lemoine.
Pro Green Day je to rušné období; v měli v Berkeley v Kalifornii debut se svým muzikálem American Idiot, založeném na stejnojmenném albu. Skvělý kreativní tým show - včetně režiséra Michaela Mayera (Spring Awakening) - na obzoru se může objevit i Broadway. Ve stejné době - v srpnu - uzavřeli první část turné 21st Century Breakdown po Americe a momentálně jsou v Evropě. Turné bude pravděpodobně pokračovat i v roce 2010.



33-page article from 1995

20. ledna 2012 v 21:31 | Magnumka |  Articles and Interview
Píšu to s těžkým srdcem... no a GDA hodili do sekce s časopisy skeny Starline Magazine z roku 1995... v něm tehdy byl 33 stránkový speciál. Tyto stránky se zabývají (tehdy) novými největšími kapelami na rockové scéně Green Day a The Offspring. V článku je samozřejmě zmíněno Dookie, ale taky historie jak kapely tak i samotných členů.

Pravděpodobně už vás možná napadlo, jestli to přeložím... Ano! Ovšem kdy, toť otázka. V prvé řadě chci dodělat to co mám momentálně rozpřekládáno - což je Lighting and Sound America, následně Larryho deník a pak... uvidím jak to bude. Možná ho přeložím dřív než dopřekládám Kerrang Legends, ale už bych KerLeg chtěla mít z krku....

No a pokud je někdo z vás nedočkavý a chce si to přečíst anglicky, tak můžete tady.

Takže překlad bude, ale ne hned..

MusicServer, Ipunk - Lookout Records

19. ledna 2012 v 20:43 | Magnumka |  Related
V sobotu jsem psala o tom, že s konečnou platností nezávislé vydavatelství Lookout Records končí.

Články se objevily taky na dalších serverech - myslím českých. Pokud si chcete přečíst i jiné hodnocení, mrkněte na ipunk.cz, kde najdete řádný kus textu od majitele Lookoutu Teda Lea, anebo se mrkněte na MusicServer.cz.

Songs For Amy Winehouse

19. ledna 2012 v 20:29 | Magnumka |  Articles and Interview
ContactMusic.com sestavili seznam interpretů, kteří složili song pro nedávno zesnulou Amy Winehouse.

Green Day jsou na tomto seznamu s písní "Amy," kterou poprvé zahráli na tajné show v Costa Mesa v Kalifornii v srpnu 2011. V článku je uvedena část textu. Po show napsal Billie Joe na GreenDay.com:

Pozn.- work in progress - práce na pochodu... když máte něco rozpracováno..

 • Díky všem, co ve čtvrtek v noci přišli na show a podpořili nás a Cystic Fibrosis Foundation. Něklik posledních měsíců jsme jammovali a psali nové písničky. Bylo skvělé hrát tyhle nové songy Green Day naživo a podělit se o naši "work in progress"..Zůstaňte nalazeni pro dalí!S láskou green day

Poslechnout tenhle song si můžete na YouTube, text a překlad zde.
Další, kdo složil pro Amy píseň je např. Patti Smith, Coldplay, M.I.A... Článek tady.

Translating

18. ledna 2012 v 21:48 | Magnumka |  Ideas
Před nedávnem jsem vám slíbila překlad Lighting ans Sound America. Předevčírem jsem s překladem začala, ale bohužel to chvíli potrvá - je to psáno dost malým textem, takže po chvíli čučení do toho srozbolí oči a člověk se ztrácí v řádcích...
Jenom jsem chtěla dát vědět že se neflákám, že na něčem dělám... doufejme že až dodělám tohle budu konečně moct dodělat rozpřekládaný Larryho "deník"...

Kerplunk

18. ledna 2012 v 20:28 | Magnumka |  Warehouse
Včera to bylo 20 let co bylo vydáno album Kerplunk!

Toto album bylo vydáno u Lookout Records 17. ledna 1992. Nějak jsem na tohle výročí zapomněla tak se omlouvám.

Tre Cool Dancing

18. ledna 2012 v 20:24 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je domácí video Trého jak si zvesela tančí :D určitě se mrkněte, uvidíte tam i jeho přítelkyni.
Video je od Lufi-peace


BJa on Nurse Jackie - April 8th

17. ledna 2012 v 20:56 | Magnumka |  Don't Miss
Loni jsem psala, že se Billie Joe objeví v seriálu Nurse Jackie. Dost se o tom diskutovalo na Twitteru a bylo to i v novinách. Tweety, mezi nimiž je i ten od producentky najdete v listopadovém článku tady.
Billie má ztvárnit postavu Johna, 45-letého muže. Popis této postavy už jsem taky překládala, pro ten si musíte sem.

Teď už se ví i datum premiéry této epizody. A bude to 8. května v 9:00 EST (3:00 CET) na Showtime show.

Jako bonus video ze seriálu Hounted, ve které si Billie zahrál ducha. Je to z roku 2003 a zahrál si tam s Matthew Foxem, kterého možná znáte z Lost.


Čas Rock Radio

17. ledna 2012 v 16:58 | Magnumka |  Videos and Music
Posloucháte rádio? Já většinou jenom v autě.. no to je fuk. Na rádiu Čas Rock vždy v neděli ve 21:00 pustí album týdne - na své stránky uveřejní tři alba a vy můžete hlasovat, to s nejvíce hlasy vyhrává.
Pokud máte tuto neděli v devět večer strávit v autě, nebo jinde s rádiem, můžete to udělat za doprovodu Dookie.

Na tento týden je výběr mezi Green Day - Dookie, U2 - The Joshua Tree a Creedence Clearwater Revival - Cosmo's Factory.
Souboj se odehrává hlavně mezi GD a U2 a je to jen o jeden hlas...

Takže je to na vás, jestli posloucháte rdio, klikněte sem a vpravo ve sloupečku najdete anketu.

New/Old release - Green Day on the Radio

16. ledna 2012 v 23:26 | Magnumka |  Albums
V roce 1992, během turné s albem Kerplunk se Green Day zastavili v New Jersey v rádiu WMFU, kde zahráli několik písní. Teď jsou tyto písně hozené na album a po 20 letech jdou na trh.
Už jsem o tomhle jednou psala, takže kousek si můžete přečíst tady.

Toto vystoupení oficiálně vyjde na CD, které se dá koupit na Amazon.com i v mp3 formátu na iTunes s titulem On the Radio, 29. ledna. Momentálně jde album předobjednat na britském iTunes. Na americkém Amazonu je taky možno předobjednávat, ale tam vyjde až 7. února.

Na iTunes si můžete taky poslechnout ukázky všech 20 stop.

Lookout! Records Closes Down

14. ledna 2012 v 22:34 | Magnumka |  Related
A teď tady mám jednu smutnou novinku.Label Lookout! Records, jehož spoluzakladatelem byl Larry Livermore a kde Green Day začali vydávat své alba, končí.

Larry z LR odešel v roce 1997, vydavatelství ale fungovalo až do roku 2006. Green Day u tohoto labelu nahrávali alba do doby, než podepsali smlouvu s Reprise. V roce 2005 však Green Day labelu 1,039/Smooth a Kerplunk museli odebrat, protože nezaplatili poplatky za to, co se prodalo.

Alba byla později vydána u Reprise a Lookout museli ohlásit, že budou nuceni zredukovat podporu nezávislého vydavatelství - i když přišli o přijmy za Green Day, nijak jim to nedávali za vinu. Tady je kousek z prohlášení:

 • Navzdory veškerým drbům či dohadům o opaku, dlouholetý vztah Lookout a Green Day byl vždy založen na důvěře, přátelství a partnerství a všechny dluhopisy byly rozděleny mezi label a kapelu teď i do budoucna.

Do roku 2006 meli Lookout ještě v rukávu ktaogy jiných kapel, např. Ted Leo and The Pharmacists a Mr. Experience, ale nevydali nic nového. Tato novinka přišla z blogu Teda Leo, kde bylo "Lookout! Ist kaputt"

 • Byl jsem na Twitteru bombardován otázkami, proč spousta mých nahrávek zmizela od digitálních poskytovatelů (Sportify, iDudes, Mandora, atd). Je to proto, že náš milovaný Lookout Records, který v roce 2006 přestal vydávat nový materiál, ale až do prosince udržoval katalog v tisku, bohužel končí.

Larry Livermore se na Twitteru vyjádřil takto:

 • Requiem pro sen? Nebo je jen čas říct sbohem něčemu, co skončilo už hodně dávno?

Ještě je třeba dodat, že Larry už spolupracuje s Adeline Records a letos by měla vyjít kompilačka "The Words That Ate Larry Livermore".

Green Day Family on Twitter

14. ledna 2012 v 21:00 | Magnumka |  NEWS
Jenom tak ve zkratce - Twitter. Na Twitteru je skupina s názvem GreenDayFamily a lidi z celého světa si tam sdělují svoje zkušenosti z koncertů, nebo i jen názory na Green Day ana fanoušky mezi sebou. Jde samozřejmě o fanoušky, kteří si mají co říct. Takže pokud máte nějaké historky, nebo fotky, tady se o ně můžete podělit.

Another one!

14. ledna 2012 v 20:50 | Magnumka |  Photos
Za fotku dík Doggiskovi


Gibson's "Top 10 Rhythm Sections" and "10 Great Albums That Were Shelved or Abandoned"

13. ledna 2012 v 22:49 | Magnumka |  NEWS
Green Day byli zahrnuti v seznamu "Top 10 Rhythm Sections" sestaveném Gibson.com. Jsou na devátém místě a to s písničkou Longview:

 • Green Day nikdy ze svých kousků nevystřihli zář rytmu. V "Longview" si stačí poslechnout úvodní riff, tančí spolu s živou basovou linií Mika Dirnta a vměšujícím se Tré Coolem. Zatímco Billie Joe Armstrong je často tváří Green Day, jeho záporně založené broukání a výrazné melodie nebudou mít šmrnc, pokud za ním Dirnt s Coolem nebudou stát. A písně jako "Minority" a "American Idiot" by snadno ztratily svůj důraz.

Celý seznam najdete zde.

Ale to neni vše, Gibson sestavil taky seznam "10 Great Albums That Were Shelved or Abandoned" což znamená "10 skvělých alb které byly odloženy, nebo opuštěny." S čím jiným by se tam mohli objevit Greeni než s nikdy nevydaným Cigarettes and Valentines:

 • Mělo se jednat o následníka alba Warning z roku 2000, nikdy však nespatřilo světlo světa a to z jednoho prostého důvodu: hlavní pásky byly ze studia ukradeny. Frontman Billie Joe Armstrong později řekl, že ukradený materiál byl "dobrý materiál," zatímco basák Mike Dirnt poznamenal, že písně představují návrat k "tvrdým a rychlým" punkovým kořenům Green Day. Nicméně místo toho, aby album znovu nahráli, rozhodla se kapela pro jinou cestu. Výsledkem byl uznávaný disk z roku 2004 "American Idiot."

Celý seznam je tady.

I'm so sorry!

13. ledna 2012 v 20:25 | Magnumka |  Ideas
Vím že jsem vám an dnešek slíbila novinky, ale bohužel - nedávno mi buchlo trafo na napájecím kabelu, dneska se nový napájecí kabel rozhodl nefungovat... v trafu mi to cvaká, počítač se může z nápisů "AC MODE/BATTERY" posrat, bliká mi z toho brazovka.. Takže kabel nejspíš pudu vyreklamovat a doufám že mi dají nějaký náhradní bo měsíc bez laptopu kvuli kabelu se mi fakt nechce být...

Pokud se ještě dneska dostanu na pevný PC tak novinky dodám, každopádně dřív jak o půl desáté to nebude.. ale nic neslibuju, spíš počítejte že se to tu objeví až zítra večer... což dost komplikuje situaci že ano..

Tak se omlouvám, ale občas se hold dějou nepředvídatelné věci.. DO PRDELE!

Fail...

12. ledna 2012 v 21:01 | Magnumka |  Ideas
Hmmmm... tak někdo z vás mi asi špatně držel pěsti.. :D Ne sranda.. zkouška mi utekla o blbé tři bodíky kvůli úplně stupidním chybám... No každopádně do překladu se pustím, ale ne dneska.. tak samo novinky, nějaké jsou, ale dodám je až zítra.

Math Exam

11. ledna 2012 v 21:06 | Magnumka |  Ideas
A je to tu zase... dneska nic nepřibyde, zítra mě čeká z kouška z matiky... a řeknu vám, že je to teda mega hnus.. Tak držte palce ať se to povede ať se můžu pustit do překladu toho článku :)

Rudy's Can't Fail Cafe is one of Rolling Stone's "Rocker Restaurants"

9. ledna 2012 v 21:49 | Magnumka |  NEWS
Před tím než se Green Day stali tak úspěšní jak jsou teď si potřebovali nějak vydělávat... Mike pracoval jako kuchař na částečný úvazek a to že si v roce 2002 otevřel restauraci Rudy's Can't Fail Cafe. V dnešní době už existujou tyhle restauračky dvě a obě jsou v okolí Oaklandu.

Rudy's byla teď zahrnuta do nového seznamu sestaveném Rolling Stone a jmenovali ji jako jednu z jejich top "Rocker Restaurants."

 • "Basák Green Day, Mike Dirnt, otevřel původní Rudy's Can't Fail Cafe v Emeryville v Kalifornii v roce 2002. Restaurace je pojmenována po klasickém songu Clash, servírují se tam klasické americké večeře z čerstvých, především domácích surovin."
Celý seznam si můžete prohlídnout tady. Mezi dalšími jsou tam např. Bon Jovi, Alice Cooper, Jusin Timberlake a další.

Autographed Guitar to Habitat for Humanity

9. ledna 2012 v 21:32 | Magnumka |  Charity
Green Day se dali dohromady s CharityBuzz.com a dali do aukce podepsanou kytaru Epiphone . Veškeré výdělky půjdou na Habitat for Humanity v Los Angeles.

Kytara Epiphone Les Paul Special II je podepsána všemi třemi členy GD. Více o samotné kytaře na Epiphone.com

Na aukci se mrnětena CharityBuzz.com, momentálně je cena na částce $1,007.00 a konec je naplánován na 25. ledna.
Jestli byla kytara používaná nevím, moc opotřebovaně nevypadá..

Green Day dříve s Habitat for Humanity spolupracovali, pomáhali stavět baráky po hurikánu Katrina. Článek tady.

Links

8. ledna 2012 v 21:14 | Magnumka |  Links
OFFICIAL WEBSITES
OFFICIAL ACCOUNTS
Twitter:
Instagram
Pokud by vám odkazy v tomto formátu nejely, nebo byste chtěli fotky zkopírovat, vložte okdaz ve formě web.stagram.com/n/greenaying atd.

Facebook

FAN WEBSITES

RELATED SITES


Lighting and Sound America Scans

7. ledna 2012 v 22:51 | Magnumka |  Articles and Interview
Během turné 21st Century Breakdown představili Green Day a jejich tým spoustu nových věcí - pyrotechniku, projekci na pozadí, skvělou práci se světly a v neposlední řadě taky spoustu "obrázků" ke každému songu.

V roce 2009 vyšel v časopise Liht and Sound America článek, který popisuje jak to všecko vznikalo, co se k tomu používá, jaké technika, kdo to má na starosti atd.. prostě to technické zázemí.
Teď jsou na GDA scany tak se tam na to mrkněte. Scany tady.

Nechci vám slibovat překlad, ale mohl by se tady objevit... pokud mu budete ve čtvrtek držet palce ať udělám zkoušku z matiky, tak budu mít čáááásu.. že to přeložím :D
Takovéto články jsou na překlad celkem náročné, takže tak či tak čekejte docela časovou prodlevu..

Pokud si chcete připomenout, jakou technologii používají kluci ve studiu, tak klikněte sem.

GD & Varvatos

6. ledna 2012 v 21:00 | Magnumka |  Photos
Fotky z FB John Varvatos, určtě se tam podívejte sami, tady jich dávám jen pár a i na těch pár si rozbalte celý článek:




Green Day and clothing designer John Varvatos

6. ledna 2012 v 20:47 | Magnumka |  NEWS
Green Day se dali do spolupráce s americkým návrhářem Johnem Varvatosem, aby vytvořili novou Johnovu kolekci. Varvatos je spoluprací s různými kapelami už dost známý. Greeni se s tímhle chlápkem dali dohromady v New Yorku.

Dole je video, které slouží jako reklama na tuhle spolupráci. Dalo by se říct, že Billie, Mike a Tré tam slouží jako "modelové" pro nové věci z této kolekce.

Článek je taky na ClashMusic.com, kde je o kolekci napsáno víc. Ještěještě vás odkážu na stránky JohnVarvatos.com, pokud byste chtěli vědět všechny novinky, asi byste se měli mrknout i na jeho profil na FB. A myslím si, že byste to měli udělat. Pokud kliknete na like, tak se vám obejví video, fotky a další fotky z backstage. Takže se na to určitě mrkněte. Tady máte jednu z backstage, víc jich pak možná hodím mezi fotky:


A tady už video:


Nevím jak vy, ale já jsem zvědavá jak celá tahle kolekce dopadne..

The Big Cat'S Show - Review

6. ledna 2012 v 20:32 | Magnumka |  Related
Na GDA je recenze na koncert The Big Cats, kapely Jasona Whita, která se konala v Little Rock v Arkansasu.
Racenzi, fotky i videa najdete na GDA.
Kdyby se stal zázrak a já se po zkoušce z matiky, která mě čeká příští týden hoooodně nudila, tak ji přeložím. Zatím vás teda odkážu sem.

Jinak něco málo o The Big Cats si můžete připomentout tady.

Tré's pic

5. ledna 2012 v 21:48 | Magnumka |  Photos
No a jako bonus pravděpodobně ne moc stará fotka Trého... geniální fusy XD


Fotku mám od CarolC

One older interview....

5. ledna 2012 v 21:45 | Magnumka |  Videos and Music
Jeden starší rozhovor, ale tenhle opravdu stojí za to ho omýlat dokola


AIM-T Cast - Happy New Year

5. ledna 2012 v 20:53 | Magnumka |  American Idiot Musical
Obsazení muzikálu American Idiot Tour se na silvestra seskupili a rozhodli se, že budou slavit. No a když byli v tom Torrontu v Kanadě, přesunuli své zadnice na stage Dana Cappse a tam zahráli pár pecek od GD pod širým nebem, jak jim tam hvězdičky zářily...
OK, slibuju že už nikdy nebudu nic vyprávět XD

Herci z muzikálu American Idiot co jsou právě na turné si 31. prosince zahráli na stage Dana Cappse v Torrontu v Kanadě - jedná se o novoroční venkonvní vystoupení. Podle všeho je měli uvést jako "The cast of Green Bay" což je NFL fotbalový tým... no ve skutečnosti chtěl nejspíš říct že "The American Idiot cast inspired by Green Day Band.."
Zahráli tam např Boulevard of Broken Dreams, Holiday, Time of Your Life a možná ještě cosik mezi tím... á to rojela jenomt tak zběžně ale až budu mít čas tak si to určitě pustím, protože to zní moc dobře.


HA-HAA!.... and Kerrang!

5. ledna 2012 v 20:29 | Magnumka |  Stores
YEEEEAAAH I GOT IT! Zkoušku mám.. .sice s totálně odřenýma ušima, že se divim že ještě slyšim :D
Koukám že se nějaké věci objevily, tak chvilku strpení a všecko tu bude..

Začnu třeba s tím, že časopis Kerrang!, který vychází tento týden má spešl číslo "massive poster special" nevim akorát jestli to berou jako že jsou velké nebo jich je hodně.. je jich tam celkem dost, ale nvím kolik jich obvykle bývá. Každopádně jestli to správně chápu tak variant je víc a bude záležet na tom, jaký zrovna v obchodě chytíte.
Mezi ostatními na plakáty jsou armore, 30 Seconds To Mars, Versa Emerge, Avenged Sevenfold a Young Guns.

No objednávat můžete na KerrangMagazines.co.uk

Oh ..

3. ledna 2012 v 21:57 | Magnumka |  Ideas
Dneska ani zítra žádné novinky nepřibydou... ve čtvrek mám první zkoušku tak jsem z toho dost nervózní a šprtám a šprtám :/

Tak mějte strpení... :)



Green Day Flyer - CZECH

2. ledna 2012 v 22:19 | Magnumka |  Articles and Interview
Kousek níž si můžete přečíst o tom, jak se umělec Mitch Clem dostal ke kreslení letáku pro listopadovou show Green Day.

Článek je přeložen z MitchClem.com

LETÁK GREEN DAY

Jednou ráno mě vzbudil telefon, volal mi můj kámoš Max. Jednalo se o překvapivou show, která by se měla konat v Austinu. Napsal mě na seznam a ujišťoval mě, že bez ohledů na moje plány tam musím jít, ale nesměl mi říct, kdo bude hrát. A tak mi celý den v hlavě šrotovalo kdo by to mohl být, byl jsem nadšený z práce na prospektu tajné mysteriózní show. Když mi za pár hodin volal znovu řekl mi, že mi řekne kdo bude hrá kdyžmu slíbí za A) udržím to v tajnosti a za B) nakreslím leták. Souhlasil jsem. A KURVA HÁDEJTE CO: (odkaz).

Bum! Bylo to pro mě neuvěřitelně vzrušující, protože tihle chlápci jsou jedna z mých nejoblíbenějších kapel od doby, co jsem chodil na střední - já se svým kámošem odnaproti jsme hrávali u nich ve sklepě songy z Insomniac.

Vždycky sem snil o tom pracovat s nimi na nějakém projektu (Green Day, pokud to čtete, na Turnstile Comix č. tři ještě pořád nemám kapelu...) a letákse zdál být dobrým pokusem. A musím říct, že jsem nesmírně hrdý na to, jak to dopadlo. Nepatřím mezi ty, co se po dodělání své práce pochválí (ve stkuečnosti spíš naopak), ale tohle bude možná jeden z mých nejoblíbenějších letáků, které jsem kdy udělal.

Plus show byla fakt zábavná. Zahráli víc nových písniček, než bych si přál (i když je fakt, že teď mají spoustu zcela nových fanoušků, takže jejich nejnovější album je asi hodně lidí nejoblíbenější), ale zahráli "She" takže nakonec úspěch.

Tak hurá! Udělat leták pro jednu z mých celkově nejoblíbenějších kapel a vidět je hrát v relativně malém klubu a to všecno ve dvou dnech. Jedna z těch chvil, kdy jsem posledních deset let strávil nad komiksy, letáky a covery alb, která se uplatnila opravdu překvapivým zůsobem. Třikrát sláva punk rocku!


I takové věci se dějí. Krása... jestli máte čas, mrkněte Mitchovi na blog, kde z jeho práce můžete vidět víc.
Možná taky znáte jeho komiks na téma Billieho gatí na půl žerdi :D Ten už překládat nebudu, myslím že se mu dá porozumět... Mrkněte na něj tady.

Know Your Enemy

2. ledna 2012 v 21:13 | Magnumka |  Videos and Music
A co bych tu psala.. prostě poznej svého nepřítele! :D


Mike Dirnt - MacBeth - where you can buy it in CZ

2. ledna 2012 v 0:44 | Magnumka |  Stores
Mike začal před pár lety spolupracovat s firmou MacBeth.. pod touto značkou navrhuje a vydává boty, které jsou označovány jako "veganské boty." Jsou vyráběné z umělých materiálů ... jakýsi druh umělé kůže, látky a další materiály.
U nás si je můžete oupit hned v několika obchodech, no k posledním teď přibyl i iPunk.cz.
Na těchto stránkácj jsou k dostání Macbeth Schubert SP Mike Dirnt což je samozřejmě poslední model a ty stojí 1990 Kč a můžete si tam koupit i tričko ze stejné série to je za 650 Kč.

Za info dík CarolC.

Pokud máte o tyhle boty, nebo o jiný model či barvu, triko,ponožky zájem, měly by vás zajímat i další obchody, kde je můžete U NÁS koupit. Tady vám přidávám pár odkazů:


U každého obchodu jsem hodila odkaz, který jsem našla jako první, takže se jedná o různé modely, pokud hledáte nějaký který tam zrovna není, určitě mrkněte na uvedené odkazy a tam projeďte kategorii MacBeth, protože na většině těchto stránek mají více modelů/barev (např 100% vím že na Emergency mají minimálně 2 modely), popř. napište kdyby ste něco hledali a nemohli se dopátrat.
Ceny jsou přibližně stejné, ale za projetí nic nedáte.
Ještě bych vás ráda upozornila aby ste si při objednávání dávali pozor a pořádně si pročetli velikosti - ve spoustě obchodech si budete objednávat v americkém číslování.

Green Day Live in Edgefest Vancouver 1998 [Full Concert]

2. ledna 2012 v 0:20 | Magnumka |  Videos and Music
Toto je vystoupení Green Day z Edgefest z Vancouveru v Kanadě z roku 1998.. Má to skoro hodinu :)


Static Noise 54 - New Year's Special

2. ledna 2012 v 0:10 | Magnumka |  Related
Na GDA je novoroční díl Static Noise. O čem je? Tak nějak o celém roku.

Poslech a odkazy na stažení na GDA.

Best Concert Photos of 2011

1. ledna 2012 v 23:38 | Magnumka |  NEWS
SoundSpinke.com vybralo nejlepší fotky z koncertů za rok 2011 a mezi vybranými jsou i Green Day. V "Best Concert Photos of 2011" je celkem 100 fotek a tu s Greenama hodili pod číslo 12.

Všechny fotky si můžete prohlídnout na SoundSpike.com.

Mezi dalšími jsou například U2, Metallica, Guns N' Roses, Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers , Rage Against The Machine a spousta dalších.

The Simpsons Movie

1. ledna 2012 v 12:04 | Magnumka |  Don't Miss
Dneska na Prima Family (ještě dovčerejška to byla Prima) se můžete podívat na Simpsonovi ve filmu, kde mají svou roli i Green Day. V tomto filmu je taky American Idiot ve varhanní verzi a úvodní znělku nahráli právě Greeni.

 • Simpsonovi ve filmu (The Simpsons Movie)
  • Prima Family
   • 14:10
Za info dík CarolC.