Prosinec 2011

PF 2012

31. prosince 2011 v 20:15 | Magnumka |  Warehouse
Co bych tady protahovala:

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!!
HAPPY NEW YEAR!!!


GD's new album in September? NOT TRUE!

30. prosince 2011 v 21:49 | Magnumka
Na netu se objevila zpráva, že album Green Day má vyjít v září, je to ale jenom kachna, ani kluci, ani nikdo oprávněný nic takového neřekli. Takže tomu nevěřte... až to bude tak to bude :)

Ještě znímím, že GD jsou prý jednou z nejnavštěvovanějších stránek na FB a dosáhli už 20 milionů "lajků." Wow.. strašně důležitá novinka co..

WMUWSE at MTV's list that illustrate events of 2011

30. prosince 2011 v 21:41 | Magnumka |  NEWS
Brazilské MTV seřadilo 15 písní, které vystihují události roku 2011. Green Day se na seznamu objevili s písní Wake Me Up Wen September Ends.

Každá z 15 písní má představovat jednu událost, která se tohoto roku stala a WMUWSE má být znázorněním stažení vojáků a ukončení války v Iráku.

Celý seznam je na MTV.uol.com

Amazon - Insomniacfor $5

29. prosince 2011 v 21:55 | Magnumka |  Stores
Kadý měsíc na stránkách Amazon.com je akce, kde vyberou určité CD a prodávají je po $5. Tentokrát padla muška na album Insomniac.
Takžýe do konce prosince můžete objednávat bdto mp3 formát, nebo CD verzi.

AIM Tour Photos

29. prosince 2011 v 20:48 | Magnumka |  American Idiot Musical
Na FB profilu American Idiot The Musical jsou fotky z národního turné. Podívat se na ně můžete tady.


Christmas Photos

29. prosince 2011 v 0:03 | Magnumka |  Photos
Jestliže máte zájem vidět nejnovější vánoční fotky Armstrongovic rodiny, tak se mrkněte na blog CarolC.


AOL's Top Ten GD's Songs

28. prosince 2011 v 22:40 | Magnumka |  Articles and Interview
Rádiová stanice AOL udělala seznam "Top 10 Green Day Songs" - blíží se konec roku atd... nebudu to dál protahovat, tady je překlad:

Pozn.- sellout - vyprodáno

Přeloženo z AolRadioBlog.com

Autor: Boonsri Dickinson

V posledních dvou desetiletích bylo běžné slyšet písně Green Day v rádiu. Ale jako každý začínají hudební talent museli najít způsob, jak vstát z neznáma a to vše už v 17 letech. Naštěstí se skupina kóbjevila na začátku 90. let, kdy měl svět neukojitelnout chuť na punk-rock. Po předstveních v malých místech v Berkeley v Kalifornii a vydání dvou alb u nezávislého labelu, bod zlomu kapely přišel s album z roku 1994, Dookie, albem vydaným u majoritního vydavatelství. Celosvětově se alba prodalo 15 milionů kopií. Samozřejmě většinou punkové scény byli odsouzeni, že se díky selloutům derou k mainstreamu. Green Day pokračovali a vydali dalších pět alb - obě poslední politicky směrované rockové opery: 'American Idiot' z roku 2004 a '21st Century Breakdown' z roku 2009. Teď se třemi cenami Grammy, stejně jako broadwayským debutem a vlastní videohrou Rock Band se úspěch Green Day rozvinul na celosvětovou úroveň. Podle AOL rádiových posluchačů je toto Top 10 písní Green Day:10 -- WAKE ME UP WHEN SEPTEMBER ENDS

Tohle není o 11. září, ale o Armstrongově otci, který zemřel, když bylo zpěvákovi 10 let. Armstrong zpívá: "Like my father's come to pass / Twenty years has gone so fast / As my memory rests / But never forgets what I lost / Wake me up when September ends. (Tak jako se můj otec stal minulostí / Dvacet let uteklo tak rychle / Jak jsou mé vzpomínky zastrčené / Ale nikdy nezapomenu co jsem ztratil / Vzbuďtě me až skončí září.)" Název písně byl insporován po otcově pohřbu. Armstrong se zamknul u sebe v pokoji a když jeho máma vešla dovnitř, řekl "Vzbuď mě až skončí září."
iTunes, Text9 -- JESUS OF SUBURBIA

Jesus of Suburbia je fiktivní postava z jejich alba 'American Idiot' z roku 2005. Obyvatel předměstí Jingletown, který je obětí všeho zlého v jeho životě: nefunkční rodina, zneužívání TV, drog a nedosažitelné sny. Začátek textu mluví za vše: "I'm the son of rage and love / The Jesus of Suburbia / The bible of none of the above / On a steady diet of Soda Pop and Ritalin (Jsem syn nenávisti a lásky / Ježíš z předměstí / Bible nezařazených / Na stabilní dietě Sody Pop a Ritalinu)." V rádiích musela být devítiminutová opera zkrácena na šest minut.8 -- MINORITY

'Minority' bylo vydáno jako druhý singl alba 'Warning' z roku 2000, jediného alba Green Day, které se stalo platinové. Album se od ostatních alb Green Day liší ve zvuku, v typickém punk-rocku jsou i akustické prvky. Píseň je o učení se řít svůj život jako jedinec: "Stepped out of the line / The sheep runs from the herd / Marching out of time / To my own beat now / The only way I know how. (Vystoupil z řady / Ovce běží ze sáda / Kráčejíc pryč z rytm / Teď k mému vlastnímu rytmu / Jediný způsob o kterém vím jak.)"7 -- AMERICAN IDIOT

Tento song Green Day byl napsán k vyjádření nespokojenosti s národními záležitostmi. Pravděpodobně byl Armstrong k napsání inspirován po poslechu až příliš vlastenecké písně Lynyrd Skynyrd. Píseň byla vydána 14. září 2004 - jen pár měsíců před znovuzvolením plachého prezidenta George W. Bushe.6 -- WELCOME TO PARADISE

Ironicky, je to cokoliv jen ne ráj. Píseň je o prvním odstěhování se od rodičů, o žití v Oaklandském skladišti s dalšími umělci a muzikanty, feťáky a členy gangu. Song je na jejich 'Dookie' z roku 1992, ale poprvé bylo vydáno na plnohodnotném albu 'Kerplunk'.
5 -- BRAIN STEW/JADED

Je to vlastně mix dvou písní: na albu z roku 1995 'Insomniac' stopa č. 10 ('Brain Stew') přechází do stopy č. 11 ('Jaded') a to bez přerušení hudby. Oba tyto songy jsou tak populární, že je spousta rádií hrála takto dohromady. Tato slátanina dvou písní se později v roce 2001 objeivla na jejich kompilačním albu 'International Superhits'.4 -- WHEN I COME AROUND

Když Green Day vydali song na 'Dookie' v 1994, šlo o vrcholný song až do doby nástupu 'Boulevard of Broken Dreams', který rekord zlomil až o deset let později. Před tím, než debutoval s videoklipem, MTV vysílalo záznam ze živého vystoupení neslavně proslulého Woodstock Festival 1994.3 -- GOOD RIDDANCE (TIME OF YOUR LIFE)

Armstrong napsala pamětihodné akustické číslo (vydáno na 'Nimrod' v roce 1997) jako způsob rozloučení se svou přítelkyní, která se odstěhovala do Ekvádoru. Jeho chyba při nahrávání (dvakrát) hned na začátku je ve stopě ponechána, aby poskytla komickou scénu o srdce-rvoucím rozchodu.2 -- BOULEVARD OF BROKEN DREAMS

V jednom pohledu je to balada "kocovina" v podání Jesuse od Suburbia a způsobená pařením při 'Holiday'. Kapela zachází dkonce tak daleko, že i videoklipy na sebe navazují jako kontiunální příběh. Na začátku klipu můžete slyšet několik posledních sekund 'Holiday' a dokonce uvidíte příjezd stejného auta. 'Bolevard of Broken Dreams' dostalo v roce 2006 Grammy v kategorii Record of the Year.1 -- BASKET CASE

Nebo ne-smyslů zbavený? Armstrong si myslel že začíná šílet, ale později mu diagnostikovali panickou poruchu. Takže, co udělal? Psal o tom jako by to byla terapie, aby mu to pomohlo vyrovnat se s jeho úzkostí: "Sometimes I give myself the creeps / Sometimes my mind plays tricks on me / It all keeps adding up / I think I'm cracking up / Am I just paranoid? / Am I just stoned? (Nědy z toho mám husí kůži / Někdy na mě moje mysl podvádí / To všechno se počítá / Myslím že se hroutím / Jsem jenom paranoidní? / Jsem jenom nemocný?)." Jedna z nejlepších punk rockových nahrávek naší generace, tento song Green Day jim v roce 1995 získal nominaci na Grammy v kategorii Best Vocal Performance by a Duo or Group.

Grammy Nominees

28. prosince 2011 v 21:12 | Magnumka |  Related
Na stránkách Grammy.com se objevily nominace na 54. udílení Grammy Awards. Seznam jsem jenom prolítla, ale na Green Day nenarazila - koneckonců ani nemají s čím. Kažodápdně to neznamená, že se tam nemůžou objevit jako hosté, nebo při nejmenším jako předávající. To se ještě dozvíme jestli jo.
Každopádně jsem tam viděla v kategorii Priducenr od the Year Butche Viga.

Na celý seznam se podívejte tady.

Ceny se budou předávat 12. února na CBS, u nás předpokládám že opět na ČT2.

Další podrobnosti zatím nejsou, ale jak říkám, budu vše pečlivě sledovat.

Charlotta's Art

28. prosince 2011 v 21:04 | Magnumka |  Related
Začátkem roku udělala umělkyně a návštěvnice GDA, Charlotte Bailey, fotku části Billieho tváře. Tento obraz se skládá z vce než 13 000 kousíčků a byla s ním dokonce i na Birmingham Festival of Quilts, což proběhlo samozřejmě v Británii. Fotky ve větším si můžete prohlídnout na GDA.

Takže stručné info - obraz je složen z více než 13 000 kousků, je to děláno ručně, trvalo jí to skoro rok a na výstavě, kde byl obraz vystaven se u obrazu zastavilo kolo 30 000 lidí.


Top 10 Rock Bands of All Time

28. prosince 2011 v 20:30 | Magnumka |  NEWS
Green Day jsou na seznamu "Top 10 Rock Bands of All Time" sesravenám Parade Magazine. Na seznamu jsou samozřejmě taky kapely jako Queen, Rolling Stones nebo Journey a na prvním místě sídlí The Beatles.

Greeni josu na 6. příčce a napsali o nich:

 • Punkoví buditelé Green Day se dali dohromady v Berkeley v Kalifornii v roce 1987. Tato kapela se snažila přiníst rychlý, syrový a hodě energetický zvuk nové generaci punku na konci 70. let. Připravili cestu americkým neo-punkovým, punk-metalovým a třetímu pokolení ska kapelám, dokonce měli muzikál na Boradwayi, American Idiot, který je založený na jejich hudbě.

LA Times - For politically aware songs, the '00s were all for naught

26. prosince 2011 v 21:26 | Magnumka
Na stránkách Los Angeles Times se včera vyskytl článek pojednávající o politicky laděných písní za poslední desetiletí - jak se tyto písně vyvíjely atd.. Mezi různými muzikanty jsou samozřejmě zmíněni i Green Day:

 • "A od roku 2000? Byly vydány některé pamětihodné cynické pošklebky ("American Idiot" od Green Day"), vlastenecké sakrování z Nashville jako "Courtesy of the Red, White & Blue (The Angry American) od Tobyho Keithe, a žalozpěvy tichého zoufalství linoucích se z "The Suburbs" od Arcade Fire.
  Ale spousta z hudby, která se v novém tisíciletí umístila na horních příčkách hitparád Billboardu,Britney, Lil Wayne, Lady Gaga - mohlo by se zdát, že Amerika byla od roku 2001 jedna velká párty, navzdory teroristickým útokům z 11. září, kdy dvě hlavní války rozviklaly ekonomiku a hořce rozdělily vládu. Tak jako nedávný populární nepokoj - čajový dýchánek a Occupy Wall Street, zatím to vypadá, že do značné míry ztratila zájem o populární hudbu.
  Někteří umělci upustili, odborníci na hudební průmysl a posluchači přemýšlejí, jak dobře dnes hudba slouží neklidným masám a jak zachycuje podstatu doby, která se skutečně mění."


Pokud máte náladu, přečtěte si celý článek, určitě bude zajímavý.

Kerrang! Legends - CZECH - scans 84 - 85

26. prosince 2011 v 1:13 | Magnumka |  Kerrang Legends
Pozn - Good Riddance - možno více překladů - Zaplať Pánbůh (že je pryč), Spánembohem v dobrém,... prostě v tomto smyslu

JAK JSME NAPSALI

INTERNATIONAL SUPERHITS
(meznárodí superhity)

LSD, MASTURBACE, BURANI: INSPIRACE V POZDAZÍ NEJMILOVANĚJŠÍCH PÍSNÍ GREEN DAY.

WELCOME TO PARADISE

BILLIE JOE: "Bydlel jsem sám na vlastní pěst v západním Oaklandu, pryč z domu rodičů. Chtěl jsem si zkusit ten pocit - desivé, ale osvobozující. ůžete skončit tak, že budete vyrůstat sami. Ten song jsme cvičili jenom týden před tím, než jsme narávali Kerplunk no a jak šel čas, zjistili jsme, jak by to mělo správně znít Bylo to větší, plnější a sedělo to k materiálu, který jsme napsali pro Dookie. Tak jsme to přehráli a podruhé jsme odvedli teda lepší práci."


BRAIN STEW

BILLIE JOE: "S tímhle songem myslím vždycky na to, jak začíná kytara - na to ta-da."
MIKE: Jedna ze studiových věcí ,kteoru jsme s tímhle 'ta-da' riffem udělali, vyčistili jsme veškeré hluky okolo takže to zůstalo úplně beze zvuku. Mezi kytarovým příslušenstvím a kytarou samotnou je černá díra a zvuk byl vrdý a kovový. Je to náš metalový song, náš AC/DC song."
TRÉ: "Já si myslím, že spousta inženýrů, když jsou do nového studia, pustí si Back In Black [album AC/DC z roku 1980], už proto že je to standard. Je to tak plný silný zvuk."


GOOD RIDDANCE (TIME OF YOUR LIFE)

BILLIE JOE: "Bylo to napsáno o mojí ex-přítelkyni, která se odstěhovala do jiného státu. Snažil jsem se jí přichystat pěkné rozloučení, podívat se na to opravdu vyrovnaně. Ale na tyhle věci se vyrovananě dívat prostě nemůžete, tak to byl důvod, proč jsem píseň nazval Good Riddance (Zaplať Pánbůh)."
MIKE: "Bylo to viděno jako odchod, ale bylo to proniknutí do materiálu, které jsme na Kerplunk udělali."
TRÉ: "Když dorazí policie a ukončí nám párty nebo show kde hrajeme, vezmeme akustické kytary a hrajem takhle."


AMERICAN IDIOT

BILLIE JOE: "Vzpomínám si, jak jsem jel do studia a poslouchal jse místní rockovou stanici. Zrovna pustili song od Lynyrd Skynyrd a byl o tom, jak jsou šŤastni za to, že jsou burani. Nebyo to Sweet Home Alabama, byl to nějaký jiný song a já řval v autě a přemýšlel: 'Můj Bože, nejen že se s tímhle songem fakt nemůžu ztotožnit, ale zároveň mě to uráží.' Takže takhle se objevila část 'I'm not the part of the redneck agenda (nejsem součástí buranské agendy)' - takže původně ne kvuli [prezidentu] Bushovi, ale kvůli Lynyrd Skynyrd."
MIKE: "Což je jedno a to samé."
BILLIE JOE: "Jasně, nebyl George W. Bush v Lynyrd Skynyrd? Myslím si, že mě to zrovna chytlo v náladě, ale bylo to blízko základům upřímnosti o politické situaci."
TRÉ: "Mám pocit, že hodně lidí se touhle písní urazilo, dokud toho neslyšeli dost, dokud neslyšeli, že to není ukazování prstem, ale že to více volá po individualitě."


HOLIDAY

BILLIE JOE: "Holiday byl dalším krokem po Ameican Idiot a jde o snahu říct víc o tom, jak politika používá opravdu tvrdý jazyk - trochu líp to znázornit. Je to o dohalování toho, co kterýkoliv z politiků může v Kongresu říct, a to zejména ti z řad konzervativců. Prostě jsem přemýšlel o konzervativní straně Amerických politiků a o tom, jak moc jsou strategičtí, pokud jde o kupvání si hlasů, nebo získáání hlasů od lidí. V určitém okamžiku někdo např. řekne, že se distancuje od homosexuálů, aby dostal hlasy od věřících. Je to skryté, ale takhle oni myslí - ve smyslu: 'Stálo by za čistý zisk odcizit se jedné skupině lidí, s cílem získat hlasy jiné skupiny?'"


BASKET CASE

BILLIE JOE: "Někteří lidi si mysleli, že to je jako chcat na grunge, ale nikdy to tak nebylo - když už, tak to bylo chcat sá na sebe. Zámrem bylo napsat něco stejně dobrého jako Kiss Me Deadly od Generation X, ale místo toho to dopadlo jako Basket Case. Tenhle sogmi pořád připmíná tolik z Ashby House. To je dům v Berkeley, ve kterém jsme bydleli a bylo tam natočené naše první video - Longview. Tam jsme ten song nakopli."


MINORITY

BILLIE JOE: "Bylo to zhruba v době, kdy jsme se začali víc dostávat do politky a refrén se psal vlastně sám - je to o tom, držet se své vlastní idividuality. Zbytek textu mám z Pledge Of Allegiance (ze slibu oddanosti) a obrátil jsem je vzhůru nohama jako 'one nation under dog (před psem jeden národ, původně před Bohem)' a tak podobně. Př hraní live je to pro mě jedna z nejzábavnějších písní, protože se to všecno mísí, poskakujemz místa na místo a vždycky mám pocit, že se pod náma propadne podlaha."
MIKE: "Má to Irský nádech. Vzpomínám si, že než vyšlo Warning, hrál jsem na Warped Tour s některými členy z Flogging Molly a Dropkicks Murphys. Prostě si to poslechli a řekli: 'Mockrát díky.'


LONGVIEW


BILLIE JOE: "Jednou, když jsme všichni bydleli v baráku v Richmondu v Kalifornii, jsem přišel domů a Mike seděl na podlaze na LSD."
MIKE: "Což bylo tam, kde jsi obvykle zkončil ty když sis vzal LSD."
BILLIE JOE: "Seděl tam se svojí baskou a povídal: "Poslouchej tuhle linii, nezní vtipně? ' A jo, znělo to pěkně šíleně."
MIKE: "Tré začal bunovat, takže mi to uvízlo v hlavě a držel jsem se toho rytmu."
TRÉ: "A rytmus vzešel z kytarové části, kterou napsal Billie Joe, která ale v písni není."
BILLIE JOE: "A text mluví sám za sebe - o tom být patetický, bez přítelkyně, žádný život, jen volná zábava. Bylo to totálně autobiografické, ale taky jsem poslouchal Pictures Of Lilly od The Who a myslel jsem si že je to skvělý song. íbil se mi způsob, jak psali o masturbaci."


BOULEVARD OF BROKEN DREAMS

BILLIE JOE: "Je to o tom být v New Yorku a název je vlastně přezdívkou plakátu Jamese Deana, na kterém se prochází ve svém kabátě po New York City, je to o tom cítit se osamělý a pokusu sebrat z toho sílu, bych řek. Tématicky se to hodilo k tomu co jsme chystali na nové album, se všemi postavami a věcmi jako jsou tyhle."


JESUS OF SUBURBIA

BILLIE JOE: "Pane Bože, která část? Už jsme přemýšleli nad rockovou operou a trvalo to dost dlouho než jsme ten song napsali, jenom jsme házeli nápad přes nápad. Postava Jesus Of Suburbia navazuje na American Idiot a pro mě fakt vzrušující hrát tuhle ůíseň naživo. Hádám, že by to mohlo být bráno jako song typu Bohemian Rhapsody. Je to prostě epos a první dva řádky jsou ty nejneodbytnější slova, které mě kdy napadly.
"MIKE: "Prvně to bylo jako šťastná náhoda. Nebylo to plánované jako píseň na víc částí, prostě se rozrůstala a pro nás bylo pohodlnější ve studiu ty kousky pospojovat. V určitém okamžiku jsme museli učinit vědomé rozhodnutí, že to tak budem dělat, ale rozdílné části opravdu jen následovaly obvyklou dynamiku zkoušení kapely zčehož se nořily nápady."Trés FB

25. prosince 2011 v 11:01 | Magnumka |  NEWS
Tré se nám po delší době ozval na FB a napsal:

 • Santa's real Y'all!
  • Hej všichni, Santa je skutečný!

MERRY CHRISTMAS!!!!

24. prosince 2011 v 0:01 | Magnumka |  Warehouse
Dneska je 24. prosince 2011 :) Jsou to první Vánoce na tomto blogu a doufám, že už jste si na novou adresu zvykli. Nebudu nijak prodlužovat, takže:

VESELÉ VÁNOCE
MERRY CHRISTMAS

Nepodpalte stromeček, nezadušte se kaprem a podobně... zároveň přeju bohatou nadílku pod stromečkem :)
Hey guys, don't burn the Christmas Tree and I hope you will get so many nice gifts :)


Flatline Stereo covered Stay The Night

23. prosince 2011 v 22:56 | Magnumka |  Related
Britská rocková kapela Flatline Stereo nahráli coverku "Stay The Night" - song, který by se měl vyskytovat na příštím albu Green Day.

Coverku si můžete poslechnout na GDA.

Mě osobně se zdá docela brzo udělat coverku něčeho, co ještě ani neni na albu... ale co už..

Jestli máte zájem tak tady je odkaz na FB Flatline Stereo a nebo si od nich něco můžete pustit i na SoundCloud.

Recap from AIM - Utica

23. prosince 2011 v 22:49 | Magnumka |  American Idiot Musical
Raper, ano vidíte správně, raper B-CIDE napsal recenzi na druhé vystoupení muzikálu American Idiot v Utice.
Ve své recenzipíše taky o tom, jak se ke Greenům dostal a jaký na něj mají vliv. Recenzi si můžete přečíst zde no a tady je kousek:

 • "Nakopli to s American Idiot a já hned věděl, že se bude jednat o něco mimořádného. Určitě to není jako každá jiná Broadwayská show, sledoval jsem to jakoby z vlastního světa no a nemluvě o tom, jak blízko jsme seděli. Jen stěží jsem mohl věnovat pozornost všemu. Když to vezmu z pohledu umělce, stál jsem už na spoustě pódiích, vážně stálo za to věnovat pozornost tomu, jak dělají show a sledovat každý detail. Nebylo tam nic ani trochu špatně. Zatímco jsem se snažil si nacpat oči zpátky do hlavy, nastal čas na jednu z mých oblíbených nových písní Green Day, Jesus of Suburbia. I'm The Son of Rage and Love! Jak pravdivé. Pamatuju si, jaký jsem měl pocit, když jsem tenhle song slyšel poprvé a taky když jsem k tomu viděl klip - myslel jsem si, přál jsem si, aby udělali na tohle album film, ale oni se pustili do něčeho lepšího, udělali z něj plnohodnotný muzikál..."

One Christmas Photo :D

22. prosince 2011 v 20:43 | Magnumka |  Photos
Thanks to Dereck


Adrienne's Tweets

22. prosince 2011 v 20:32 | Magnumka |  NEWS
Adrienne na svém Twitteru hodila pár novch tweetů, mezi kterými byly i tyto dva:

 • Jakob's nickname has always been the boo
  • The boo byla odjakživa Jakobova přezdívka
 • Answers about The Boo;) It's our family holiday card..Jakob on guitar, Joey on drums & Billie joe on bass
  • Odpověď o The Boo;) Je to náš vánočí rodinný počin..Jakob u ktary, Joey za bicíma a Billie Joe u basky
Čímž je asi otázka odpovězena.. trvání této kapely asi nebude nijak dlouhé..

Kerrang!

22. prosince 2011 v 20:06 | Magnumka |  Articles and Interview
V novém čísle Kerrangu se objevil kousek z recenze, kterou má na svědomí GDA. Je to článek o 39/Smooth a Kerplunk. Já to nebudu nijak dál rozvádět, jenom vás odkážu na Authority. Je to úspěch a ten si právoplatně za svou práci zaslouží.

AIM Tour starts today!

21. prosince 2011 v 21:38 | Magnumka |  American Idiot Musical
Turné American Idiot se dočkalo své první show. Právě dneska začíná turné ve městě Utaca v New Yorku.

Na data po spojených státech a kanadě se můžete mrknout na AmericanIdiottheMusical.com a na data po Británii a Irsku (+slibují že se brzy objeví i další tak možná že bych mohla napsat v budoucnu na data po Evropě) na AmericanIdiottheMusical.co.uk

The Boo - Wallflower, Super Starship, The Revenge, Little Silent Boy

20. prosince 2011 v 20:38 | Magnumka |  Videos and Music
Říkejte mi vědma prosím. Na netu jsou k dostání audia z alba Armstrongovic The Boo.
K dostání bylo pouze 100 kopií a Sandra Evans se k jednomu z posledních kusů dostala a hodila to na net. Bohužel uveřejněné písně se rychle mažou, takže si je poslechněte dřív, než zmiznou. Pokud vám videa hned nejely, tak aktualizujte stránku - je možné že se zase objeví jiné video než bylo vloženo.

Kapela
 • vokály - Adrienne
 • bicí - Joey
 • kytara - Jakob "Boo"
 • baskytara - Billie "Daddyo"

Já to nebudu víc rozepisovat, více infa o kapele je tady a tady.
No a hudba:

Wallflower


Super Starship


I Want The Revenge


Little Silent Boy


The Boo and their 'Christmas album'

19. prosince 2011 v 23:15 | Magnumka |  NEWS
Včera jsem psala taky o tom, že Adrienne hodila na svůj twitter pár fotek a tweetů ohledně kapely The Boo, ze které se nakonec vyklubala rodinná kapela kmenu Armstrongů :D

Co myslíte, jedná se jenom o "vánoční" příležitost či se jedná o nový projekt, kterému se budou věnovat dál? Těžko říct. Každpádně, na FB profilu 1-2-3-4 GO! Records se objevil status (+velká fotka coveru alba), že jim Billie dodal pár kopií alba:

 • Můj dobrý přítel a jeho rodina nahrála několik vánočnch songů a hodili nám pár kopií na prodej. Je jich jen pár, takže kdo dřív přijde ten dřv mele. Šťasné svátky vám všem!

Takže s největší pravděpodobností mají možnost tohle album získat jenom lidi z okolí Bay Aray.

Ještě se vyskytla zpráva, že na albu jsou 4 písničky, tři jsou originály a jedna je takový vánoční mix.... Tak uvidíme, myslím si, že dřív nebo později se to nevyhnutelně ubde dát najít na netu..

Static Noise

19. prosince 2011 v 22:51 | Magnumka |  Related
Autoři GDA už mají hotový další díl static noise - baví se o muzikálu AI, který začíná v Torontu, o kapele The Boo, songu týdne Burnout a taky o tom, že nemají tušení o The Thing That Ate Larry Livermore.
Odkazy na stažení a poslech na GDA.

Green Day on the Radio

19. prosince 2011 v 22:46 | Magnumka |  Albums
OK, přináším další podrobnosti o "Green Day on the Radio":

 • Bylo to natočeno běhe turné Kerplunk, když kapela hrála 28. května v budově egendární rádiové stanice v New Yersey, WMFU FM a vysíláno bylo živě. Setlist složený ze stop prvních dvou alb a dřívějších EP, je celý zaznamenán na tomto CD a tím nabízí erfektní retrospektivu jejich brzé kariéry.
  I na takovéto intimní události, bez publika (kromě DJe a techniků), hrála kapela svým typicky vzrušujícím způsobem téměř 70 minut, během kterých kromě svých vlastních písní hodili i několik coverek původně od kolegů Operation Ivy a Fifteen.
A pokud vám ani toto nestačí, tak už vás odkážu na spids.com, kde se dá album předobjednat a totéž se dá udělat i na hmv.com.

"Green Day On The Radio" - New/old release?

18. prosince 2011 v 22:41 | Magnumka |  Videos and Music
V lednu má vyjít album s názvem "Green Day on the Radio" a je popisován jako "první vydání" show Green Day z New Jersey, NY, která byla nahrána na WFMU FM RADIO v roce 1992 - jednao se o popdoru aba Kerplunk.

Detailnější popis přídám zítra, teď valím dohnat spánkový deficit za tento víkend.


Armstrong family band - The Boo

18. prosince 2011 v 22:36 | Magnumka |  Side Bands
Během několika posledních dní napsala Adrienne na svůj Twitter (@mnnesotagirl) fotky a zprávy o kapele "The Boo."
Adrienne přidala zprávu:

Takže funkce kapely: Vokály - Adrienne, bicí - Joey, kytara - Jakob "Boo" a baskytara - Billie "Daddyo"

No uvidíme... novinky budu sledovat..
Zatím se mrkněte Adrienne do galerie, kde najdete pár fotek.

Niki Lee: Seize the Green Day

18. prosince 2011 v 22:28 | Magnumka |  Stores
Seize The Green Day, kniha Niki Lee je k dostání na Amazon.com za necelé dva dolary. Zdarma si můžete stáhnout Kindle Apps.
Myslím si, že ní třeba pořád dokola vypisovat o co v knize jde. Pokud ale pořád nevíte o čem je řeč, tak mrkněte sem.


The 25 Best Rock Albums Of The Last Decade

18. prosince 2011 v 22:15 | Magnumka |  NEWS
Minulý týden se na stránkách Music.IGN.com objevil seznam "The 25 Best Rock Albums Of The Last Decade" - jedná se o seznam, ve kterém jsou interpreti, kteří by se podle nich mohli na takov=mto seznamu objevit.
Album Green Day, American Idiot z roku 2004, je na 7. místě a píšou o nich:

 • Pokud budou mít štěstí, vytvoří legendární kapela album, které bude považován o za doklad svého žánru v určitém bodě jejich kariéry. Deset let po vydláždění si cesty do mainstreamového proudu s pop-punkovou základnou Dookie, Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool vydali druhou klasiku s touto úžasnou rockovou operou. Album bude slastí pro vaše uši díky puljícímu rytmu a seskupení rychlých riffů už z jeho titulní skladby a vezme vás na fantastickou cestu, na cestu, na kterou vás žádné jiné album vydané v poslední době nemohlo vzít.
Mezi ostatními kaplami jsou např. My Chemical Romance (The Black Paradise), Rise Against (Siren Song Of The Counter-Culture) a další.
Celý seznam na Music.IGN.com


AIM Shirt

18. prosince 2011 v 21:59 | Magnumka |  Stores
Na HotTopic.com je nyní k dostání nové triko s motivem American Idiot. Stojí $20.50 a jedná se o pánský střih.
Koupit, aneo se na něj podívat můžete tady.


Larry Livermore: "The Thing That Ate Larry Livermore"

17. prosince 2011 v 1:35 | Magnumka |  Related
O spolupráci Larryho Livermora a Adeline Records už jsem několikrát psala. Teď už víme, jak bude vypadat artwrk pro "The Thing That Ate Larry Livermore." Spáchal to Larryho kamarád a kolega z kapely The Potatomen, Patrick Hynes.

Podle Adeline Press vyjde tento počin v příštím roce a bude na něm hudba např od Dear Landlord, Mixtapes, Lipstick Homicide, The Dopamines, House Boat, Vacation, The Max Levine Ensemble, Emily's Army, Weekend Dads, City Mouse, Mean Jeans, Be My Doppelganger, The Hextalls, Night Birds, The Copyrights a The Visitors. lbum vyjde samozřejmě u Adeline Records.
Taky slibujou, že brzo bude znám celý tracklist.

Na artwork v plné velikosti se můžete mrknout tady.

"Prima Donna Home Videos"

17. prosince 2011 v 1:28 | Magnumka |  Related
Kapela Prima Donna pracuje na "home videos" ve kterých bude s největší pravděpodobností spousta informací. V prvním díle zavítáte spolu s PD do zhadného studa, kde natáčeli i Green Day.
Na video se můžete mrknout tady.

Florence Welch talks about beeing on stage with GD

15. prosince 2011 v 22:02 | Magnumka |  Videos and Music
Během nedávného vystoupení Green Day na vánoční show "Not So Silent Night" Billie na stage vytál Florence Welch (Florence and The Machine přehráli Nimroda).
Po skončení ji Rolling Stone odchystili a mimo jiné se ji zeptali i na to, jaké to bylo bát s Green Day na jednom pódiu:
 • "Prožila jsem své fantazie, které jsem si vysnila když mi bylo 11 - byla jsem na stage s Green Day. Billie Joe ze stage zavolal mé jméno. Dookie bylo první album, které jsem si koupila. Přezpívala jsem celého Nimroda on to slyšel. Bylo tojako sen 11-leté dívky."
Celý rozhovor na Rolling Stone.com.
Video z chvíle, o které je řeč je napod článkem a pokud si chcete poslechnout něco z její verze z abla Nimrod, tak musíte hledat Team Perfect.


Behind the Scenes - AIM - Photos, Video and Charity Auction

15. prosince 2011 v 20:37 | Magnumka |  American Idiot Musical
Během několika posledních týdnů se PlayBill.com zastavil v Utica, v New Yorku a udělal tam pár fotek ze zkoušek muzikálu American Idiot.

No ale to neni všechno. Billboard má sice fotky ze zákulisí, ovšem Broadway.com nám zpoza scény ukázao rovnou video.
Takže pud máte chvilku času, mrkněte na video a fotky Behind the Scenes - video na Broadway.com a fotky na Billboard.com. Fotek je okolo 40ti.


Dál je třeba zmínit, že AIMt se spojili s charitou Musicians on Call, která dělá živá vystoupení pro pacienty ve zdravotnických zařízeních, pro ty, kteří se nemůžouo zúčastnit koncertů. Spolu s pomocí GoodAuction.org dal AIM dohromady VIP balíček. Výtěžku půjdou na účet "Musicians on Call."
V balíčku jsou lístky na nejlepší sedadla na jakoukoliv show - jakoliv datum a čas, na které si vítěz ukáže, dostane se do zákulisí za režisérem turné, meet and greet s herci, fotografování se s nimi a podepsaný program.
Aukci najdete tady.

Some Lyrics

13. prosince 2011 v 22:45 | Magnumka |  Lyrics and Translates
No... před nějakou dobou jsem překládala písně, které nikde jinde přeložené nejsou, popř. jsou to moje překlady, rozhodla sem se je sem zkopírovat... jedná se o nové písničky, nebo songy jako je It's Fuck Time a takové...
Ale jelikož to tady nejde nastavit třeba na minulé datum, bude to tu strašit na hlavní stránce, dokud to nevystrnadím novinkama...Většinou se jedná o text i překlad. Vidíte jenom kousek, zbytek je v celém článku.
Není jich zase tolik, takže si myslim, že to přežijete ;)

Olivia

13. prosince 2011 v 22:42 | Magnumka |  Lyrics and Translates
OLIVIA

Olivia, Olivia, it's raining outside
The city is drenched, there's a moon out tonight

When It's Time

13. prosince 2011 v 22:40 | Magnumka |  Lyrics and Translates
WHEN IT'S TIME

Words get trapped in my mind,
Sorry I don't take the time to feel the way I do.
'Cause the first day you came into my life,
My time ticks around you


Live Freaky Die Freaky - Mechanical Man

13. prosince 2011 v 22:40 | Magnumka |  Lyrics and Translates
MECHANICAL MAN (BJA)

I ain't a politician
I'm just a bad musician
Whatcha gonna do for me?


Billie Joe Armstorng - Windy Smile

13. prosince 2011 v 22:37 | Magnumka |  Lyrics and Translates
BILLIE JOE ARMSTRONG - WINDY SMILE

I stare up apon her face.
I aknowledge that smile.
Swimming in her loving eyes, I see.
Lavishing her haughty lips.


Drama Queen

13. prosince 2011 v 22:28 | Magnumka |  Lyrics and Translates
DRAMA QUEEN

She is my drama queen
She is so wild and reckless
There goes my drama queen
She dangles from her necklace


Dreamcatcher

13. prosince 2011 v 22:26 | Magnumka |  Lyrics and Translates
DREAMCATCHER

Dream Catcher, what's the matter?
Where have all my dreams gone?
Nightmares and blank stares
And thoughts of you
years have gone.

Foxboro Hot Tubs - It's Fuck Time (lyrics and translate)

13. prosince 2011 v 22:24 | Magnumka |  Lyrics and Translates
FOXBORO HOT TUBS - IT'S FUCK TIME

I've been standing when you're holding your face
I wanna choke you til you're blue in the face
Pretty thoughts and a dirty mind
Aaahhh

Cigarettes and Valentines

13. prosince 2011 v 22:21 | Magnumka |  Lyrics and Translates
CIGARETTES AND VALENTINES

I don't wanna go
Back home
I don't wanna kiss
Goodnight

Amy

13. prosince 2011 v 22:14 | Magnumka |  Lyrics and Translates
AMY

Is your heart singing out of tune
Are your eyes just singing the blues


FBHT - It's Fuck Time

13. prosince 2011 v 22:07 | Magnumka |  Videos and Music
To už tady dlouho nebylo XD .... navíc Billieho "netopýr" tady nesmí chybět XD


The Big Cats release their album today

13. prosince 2011 v 21:20 | Magnumka |  Related
Dneska vychází album kapely Jasona Whita, The Big Cats, s názvem "The Ancient Art Of Leaving: High & Low."
Album je prý jinačí, než byste čekali od někoho, kdo teď hraje s Green Day pro 20 000 lidí.

Více o albu tady. Přibyly akorát další odkazy na Amazon, kde si to můžete koupit za $8.99 v mp3 formátu a v CD formátu za $10,42. Dostupné je taky na iTunes. Jednu stopu si můžete pustit taky na GDA.

Static Noise 51 - GD Saves the Day

13. prosince 2011 v 21:04 | Magnumka |  Related
Je tady nový díl Static Nosie - Andres, Tony, Matt a 'Jimothy' mluví hlavně o poslední show v Oaklandu v Kalifornii, která proběhla v pátek..
Poslechnout anebo stáhnout si tuto epizodu můžete na GDA.

Kerrang! Legends - CZECH - scans 82 - 83

12. prosince 2011 v 23:03 | Magnumka |  Kerrang Legends
ALBA

AMERICAN IDIOT

V polovině roku 2003 zmizely hlavní pásky, které měly být použity na sedmé studiové album Green Day. Kapela se rozhodla začít znovu od nuly Bylo to to nejchytřejší rozhodnutí, které kdy udělali.

LABEL: Reprise VYDÁNO: září 2004 PRODUCENT: Rob Cavallo a Green Day PŮVODNÍ K! HODNOCENÍ: KKKK

American Idiot udělalo, nebo zlomilo rekord Green Day. Deset let po průlomovém albu Dookie byla kapela na vrcholu. Tím, že se trochu oprostili od svých starých punkových okovů ve prospěch méně výrazné, akustické změně směru s Warning z roku 1999, mělo za následek odcizení a zmenšení počtu jejich fanoušků. Tlaky během turné v kombinaci s klesajícími komerčními obraty a napjaté vztahy vedly až do body, kdy uvažovali o rozpadu. Neměli už co ztratit, jejich volbou bylo roztrhat pravidla a začít znovu. Výsledkem byl pravděpodobně ten nejlepší záznam, za celou jejich kariéru.
Epika v rozsahu, v bezmezných ambicích a velkém polibuku jejich minulosti, American Idiot bylo album, které předělalo Green Day. Punk rocková opera poháněná koktejlem hněvu a zoufalství, kapela nahlížela do systému, jejich publika i sami do sebe. Jeho anti-autoritativní postoj odbíjel s dobou, poskytovalo alternativní soundtrack k Bushovu temnému období.

"AMERICAN IDIOT BYLO MODERNÍ PROSTESTNÍ ALBUM S VEŠKERÝM HLUKEM A ZMATKEM, KTERÉ K TOMU PATŘÍ"

Byl tam ale jeden chybný začátek. V roce 2003 kapela napsala a nahrála asi 20 písní pro album s předběžným názvem Cigarettes and Valentines. Pásky však zmizely a byly buď ukradeny, nebo nešťastnou náhodou zničeny (záhadu kapela nikdy pořádně neobjasnila). Za normálních okolností by to byla katastrofa. PRo GReen Day to bylo požehnání. Než znovu nahrání písní se trio rozhodlo začít od nuly. Tentokrát však bez jakéhokoliv vnuceného hudebního omezení. Místo toho se Billie Joe Armstrong napojil na širokou paletu nepravděpodobných vlivů: klasické opery ze 60. let The Who, Bat Out Hell od Eat Loaf a dokonce i na soundtrack muzikálu Pomáda. Vsledkem byl rozsáhlý, teatrální zvuk, který byl jetě před pár lety nemyslitelný.
První, titulní skladba zůstává klíčem. Brutální soustředěný útok na neutěšitelný stav Americké kultury, zabalený do jízlivých poznámek ('Information age of hysteria/It's going out to idiot America' - Doba informační hysterie/To patří idiotské Americe) v obvyklých melodiích určených pro stadiony. Ale jeho poselství bylo jasné: konzervativní Amerika je nepřítel a George W. Bush je šéf idiot. Ohlášení záměru bylo dechberoucí: v zemi tak pyšné na svou národní identitu, byly takovéto výlevy kladně protistátní.


ZÁŘÍ 2004

Stejně šokující byl devíti-minutový Jesus Of Suburbia. První ze dvou dlouhých stop s (téměř) knižním zakončením alba (tou druhou je Homecoming). Začátek je volný, celkem nesouvislý příběh, táhnoucí se skrze celé album je údajně o postavě jménem Jesus Of Suburbia a jeho cestování po moderní Americe. Zvukově to nebylo jako nic, co kapela nahrála dříve: rozléhající se vícedílná velkolepá podívaná, až tak, že se to zvrtlo v 'operní' typ. Je v tom slyšet vliv Armstrongem oblíbených ab The Who, ale můžete slyšet taky Queen a Bryana Adamse. To bylo trošku mimo Basket Case.

Hrozba z 11. září a následná válka proti terorismu je z alba cítit. Holiday je najvíce zatracující politický song, který na album dali. "Sieg heil to the President Gasman/Bombs away is your punshment (Sieg heil prezidentu plynaři/Bombardování je tvůj trest) ušklebuje se Armstrong pohrdavě a zároveň se vysmívá americkému vůdci válečného štvaní a je zoufalý z apatie pochybné morálky války proti teroru.
Ale album není jen o zhoršujících se Amerických politických a sociálních systémech. Bylo jim 30, Armstrong byl méně zdrženlivý co se týkalo některých jeho emocí. Plačtivé Wake Me Up When September Ends je o smrti Armstrongova otce, který zemřel když bylo zpěvákovi deset let. Tento song dokazuje, že Good Riddance (Time Of Your Life) z alba Nimrod, nebylo jen 'nic'. Koneckonců bylo album moderní protestní album, se vším tím rámusem a zmatkem, který k tomu patří. Stejně jako Dookie před deseti lety, nemohlo být album více aktuální. Bylo vydáno jen několik týdnů před prezidentskými volbami, ve kterých byl George W Bush jen o vlas zvolen na své druhé období ve fukci. To bylo jako hromosvod pro generaci neloajálních, volebních práv zbavených rockových fanoušků. Tento vzteklý, pobouřený záznam otočil úspěchy okolo Green Day a dostal je zpět do preimérovlé ligy rocku. Po pěti letech neztratilo nic ze své síly. [Dave Everley]

Tracklist: American Idiot / Jesus Of Suburbia I. Jesus Of Suburbia II. City Of The Damned III I don't Care IV. Dearly Beloved V. Tales Of Another Broken Home / Holiday / Boulevard Of Broken Dreams / Are We The Waiting / St. Jimmy / Give Me Novacaine / She's A Rebel / Extraordinary Girl / Letterbomb / Wake Me Up When September Ends / Homecoming I. The Death Of St. Jimmy II. East 12th St. III. Nobod Likes You IV. Rock And Roll Girlfriend V. We're Coming Hom Again / Whatsername


NME: "Top 25 Funniest Music Tweets of 2011"

12. prosince 2011 v 21:57 | Magnumka |  NEWS
Nedávno sestavili lidi z NME seznam "Top 25 Funniest Music Tweets of 2011" a Billie Joe je na druhém místě a to s tweetem:

Pozn.- Bridesmaids - Družičky (pravděpodobně film)
 • I've seen Bridesmaids 3 times. I'm seriously considering bleaching my asshole..
  • Bridesmaids jsem viděl 3x. Opravdu začínám uvažovat o odbarevní svojí díry..
Mezi ostatníma tam jsou i Pink (@pink), nebo Lilly Allen (@mrslrcooper) a další. Na celý seznam se mrkněte na NME.com.

GD shop "holiday giveaway"

12. prosince 2011 v 21:48 | Magnumka |  Stores
Během tohtoo týdne bude oficiální obchod zboží Green Day jakýsi dajný :D Ke všemu so ci objednáte dostanete dárek zdarma. M"žete si vybrat jeden ze tří dárků a to jsou náramek Awesome As Fuck, plakát "milenců" Green Day anebo přívěšek plynové masky.
Navíc při každém nákupu nad $100 dostanete poštovné zdarma.


Videos

11. prosince 2011 v 22:15 | Magnumka |  Ideas
Všimla jsem si, že po najetí blogu se mi místo vloženého videa obejví třeba nějaké jiné, vložené dřív. Pokud se vám něco takového stane, aktualizujte stránku, to by mělo stačit.