Listopad 2011

School school school

30. listopadu 2011 v 20:59 | Magnumka |  Ideas
Opět se omlouvám, za zpoždění novinek.... ale mám pocit že umírám :/ nehorázná spousta práce... začínám pociťovat konec semsetru :D
Nicméně snad v pátek bude chvilka času na doplnění :)

Wootton Bassett Rocks

28. listopadu 2011 v 21:25 | Magnumka |  Charity
Coverka Wake Me Up When September Ends přehraná Wootton Bassett Rocks je dostupná na netu. Stáhnout si ji můžete na iTunes za $1.22.
Wootton Basset Rocks si můžete přidat ke sledovaným na Twitteru, nebo mrkněte na jejich Facebook.
Pokud by chtěl někdo z vás přišpet této nadaci, můžete to udělat tady.
Video k VWUWSE v jejich produkci zde.

Pokud někdo z vás neví o co jde, nebo to zapomněl, tak mrknout sem.

Billie Joe's Letter to fan from 1990 - CZECH

27. listopadu 2011 v 15:11 | Magnumka
Tady je překlad Billieho dopisu fanouškovi, který se objevil na stránkách Radia 1045:

27/4/90

Miku,
Jsem rád, že se ptáš na song. Jsem rád, že někdo skutečně poslouchá naše písně. Řádek z Dry Ice, na který jsi se ptal je následující:
"To case tha pain that's in my heart." - (v případě, že je v mém srdci bolest)
Ikdyž já to radši zpívám takto: "To ease the pain that's in my arms." - (pro zmírnění bolesti mých rukou) - jde o vykreslení módy tady na východním pobřeží, kdy se tvrdí, že je narkoman, ale ve skutečnosti nikdy nic s drogama neměl.
Tady to máš: zpívej verzi, která se ti líbí víc.
Mimochodem, v létě budeme na turné a budeme v oblasti kde žiješ, mezi osmnáctým a dvacátým, respektive 18. a 20. červencem. Nevíš o nějakmém místě, kde bychom mohli hrát? Poku ano, zavolej nám na (415)-222-5099.
Díky moc!


Pinkpop 2012?

27. listopadu 2011 v 14:55 | Magnumka |  NEWS
Opět se po netu šíří drby... před nedávnem bylo na netu sděleno, že by se Green Day měli objevit na Reading/Leeds festival 2012, teď je to zase, že se kluci objeví na Pinkpop Festival 2012 v Holandsku.
Greeni byli headlinery na Pinkpopu v roce 2010, čímž odstartovali svoje letní turné 21st Century Breakdown po Evropě.

a článek se můžete podívat na Pinkpopcentral.nl. Bohužel toto není psáno řečí mého kmene, takže překlad nehrozí. Vidím tam jenom ve stejném řádku společně s Gre Day kapely jako Muse, Linkin Park, Smashing Pumpkins atd.

Thanksgiving

27. listopadu 2011 v 14:49 | Magnumka |  Related
V USA a v Kanadě se v tomto období slaví den Díkůvzdání. Vašk víte... krocan, sladosti, dárečky, oslavy,... Myslím, že není třeba rozepisovat o co jde. Snad jen že v Kanadě se slaví 2. pondělí v říjnu a v USA čtvrtý čtvrtek v listopadu.
Lidi si dali záležet a vytvořili pár obrázků, na které se můžete mrknout na GDA.. docela se i zasmějete :D


We live in modern world, huh?

27. listopadu 2011 v 14:42 | Magnumka |  Ideas
Vím že jsem psala, že se v pátek mrknu na články.. no bohužel, v pátek nebyl čas a když už jsem se na něco chystala, tak mi spadl iternet a naskočil teprve před chvíli... 2 DNY! No chápete to?! Aby toho nebylo málo, ráno zapnu laptop, že aspoň udělám zas něco do programu, asi po 10 minutách pecka jak sviňa, vyhozené pojistky i s hlavním jističem.... buchlo mi trafo napájecího kabelu, takže jsem ještě letěla do obchodu pro nový kabel k počítači.... Nicméně alespoň jsem udělala pár věcí do školy.
Takže já teď dodělám novinky, mrknu na ten Billieho dopis a možná se večer pustím do překladu rozhovoru s Campbellem... ale to se ještě uvidí...


Q&A with Scott J. Campbell

24. listopadu 2011 v 21:47 | Magnumka |  Articles and Interview
Na GDA je teď Q&A s hercem Scottem J. Campbellem - na turné American Idiot bude hrát roli Tunnyho. Zatím jsem se na to ani nedívala, takže nevím o co tam jde. Ale bohužel bych měla udělat taky něco do školy, takže na zítřek přesouvám jak tady toto tak překlad Billieho dopisu.

Bob Gruen: "Green Day is one of the best band's I've hung out with"

24. listopadu 2011 v 21:40 | Magnumka |  Articles and Interview
Bob Gruen, uznávaný fotograf fotící mimojiné i Green Day, udělal rozhovor se SoundSpike.com. Dole je část týkající se Green Day. Jinak v rozhovoru mluví taky o spolupráci s umělci jako jsou The Clash, John Lennon, Tina Turner,..

 • Loni jste byl na turné s Green Day. Jaké to bylo?

  "Ou, jo! S těma klukama zažívám spoustu srandy, jsou to jedni z nejzábavnějších lidí, které znám. Pořád si jeden ze druhého střílí. Jsou skvělí. Jsou jenou z nejlepších kapel, se kterou jsem se kdy flákal a opravdu mám rád jejich hudbu a opravdu mám rád je. Jsou to punkáči a mají opravdu super přístup. Víte, že Walmart je jeden z nevjětších prodejců [CD] - myslím, že Walmart prodává asi polovinu CD a alb ve Spojených Státech a co se týče textů na cedlech jsou velmi striktní. Některé kapely pomění texty tak, aby u Wlamartu jejich CD prodávali. Když se na to ptali Billieho Joe, řekl: "No, když si myslí, že je to nebezpečné, proč to prostě nepřesunou z oddělení nahrávek a neprodávají to mezi zbraněmi a noži a ostatními nebezpečnými věcmi, které prodávají." To je důvod, proč mám Green Day rád. Prsě mají zdravý rozum a smysl pro humor."

Wootton Basset Rocks (WMUWSE cover) video

24. listopadu 2011 v 21:25 | Magnumka |  Charity
Nedávno jsem psala o "Wootton Basset Rocks" - cover Wake Me Up When September Ends. O co jde si přečtěte tady v článku a dole je video:


Green Day Burn Though New Songs, Drunken Misfits Covers at Austin Club Show - CZECH

24. listopadu 2011 v 21:20 | Magnumka |  Articles and Interview
Tady je překlad krátké recenze ze Spin.com na nedávný koncert Green Day v Austinu v Texasu.
Další recenze je pak na Examiner.com.

Pozn.- unce - cca 28,35 g, BYOB - (Bring your own bottle) doneste si svoje

Green Day na klubové show vzplanuli skrze nové písně a opilou cover Misfits

Autor: Chad Swiatecki

Ve čtvrtek večer a samozřejmě až do pátečního rána se punkoví vypravěči Green Day přesunuli do Austinského klubu Red7 (kapacita: 500), aby odehráli intimní show, kde zahráli staré oblíbence, opié coverky a taky nové písně postačující na nové album, které stojí za to slyšet.

Takže, jaké to bylo?: Těsné. V takové mal místnosti, totálně zaplněné, se od konce až po stage linuly první akordy "Welcome To Paradise." Kapela vybrala pět nových písní z jejich prozatím nepojmenovaného devátého studiového alba hned ze začátku setu (ukázka titulů: "Nuclear Family," "Carpe Diem," "Stop When The Red Lights Flash," "99 Revolutions"), ty okamžitě následovaly většinou improvizovaně seskládané toulky katalogem kapely: "Longview" bylo jasné, ale kdo by čekal, že uslyší "Dominated Love Slave"? Kapela si zřejmě natolik oblíbila coverky, že každou zahráli alespoň 2x; dva kouskyod Foxboro Hot Tubs "It's Fuck Time" a "Stop Drop and Roll" a třikrát po sobě jdoucí "Hybrid Moments" od Misfits. Billie Joe Armstrong řekl před jejich třetím opakováním Misfits: "Lonestar dostali ze mě to nejlepší." Více jak dvě a půl hodiny zakončili s "Know Your Enemy," a kapela (a tour-kytarista Jason White) se většinou držela na konci stage a to i když ta spousta piva tomu dodávala trochu pomatený pocit - což je přesně to, co v prvé řadě od punkové show chcete.

Poslechněte si Spinem vybraných šest nových nahrávek Green Day tady.

Jak zní nový materiál?: Těžko říct jak budou tyto písně znít až je vítr zavane na nadcházející album kapely, ale je tam spousta grandiózních tendencí, které Green Day předvedli na svých posledních dvou albech, jejichž songy jsou klasifikovány jako "rockové opery." "99 Revolutions" je chvílemi touhou po společenských nepokojích a samozřejmě to odkazuje na motivy minulých let; "Amanda" jméno ženy, soupeřky, která byla inspirací pro dřívější písně "She" a "Whatsername"; a "Stop When The Red Lights Flash" potvrzuje, že Armstrong ani ve své pozdní kariéře nevyrostl ze své lásky, kerá ho nutí naklánět se s kytarou mezi nohy a rozjet peprné sólo.

Krákání Billieho Joe:
 • "No do prdele, 40 uncí? Věděli jste, že moje svatba byla BYOB?"
 • "Je to ono? Na to samé se mě moje žena ptá, když máme sex." "Is this thing on?"
 • "Víte, co je to twurking? Je to jako vertikální lap dance. Chci aby všichni protentokrát semleli osobu vedle sebe."

WHAT THE HELL :O

24. listopadu 2011 v 20:40 | Magnumka
Oni se snad posrali! S věcma okolo Green Day se tento týden roztrh pytel a mám pocit, že ikdyž se budu snažit, dneska všechno dodat nestihnu. Každopádně víkend před náma, sice máme ve škole pořád fofry, ale snad všechno na blogu nějak doženu... Tak jdem na to..

Billie Joe letter to fan from 1990

23. listopadu 2011 v 22:03 | Magnumka |  Articles and Interview
Na stránkách Philadelphského rádia Radio 1045 se objevila fotka dopisu a je u ní napsáno:

 • Na netu se objevil dopis od samotného Billieho Joe Armstronga jednomu fanouškovi, napsaného po cestě domů v době začátků Gren Day z roku 1990. V dopise vysvětluje některé své texty a dokonce se frontman ptá na místo poblíž jejich rodného města, kde y mohli hrát. Ach, jak se ty časy změnily. (viz poznámky v dopise)
Já dopis přeložím hned zítra, snad už budu mít trochu času.

Podpis se moc dnešnímu Billieho podpisu nepodobá, ale ten se saozřejmě v průběh let vyvíjel. Takže to jenom takové navnazení, na co se můžete do zítřejšího večera těšit.

Austin, TX (11-17-11) - Pics

23. listopadu 2011 v 21:48 | Magnumka |  Photos
Na GreenDay.com zveřejnili fotky z poslední show v Austinu, TX. Jsou v HD kvalitě a jsou opět moc pěkné, i s tím Billieho bobrem na pysku :D

5757575.jpg

Hm :/

23. listopadu 2011 v 21:44 | Magnumka
Vím, že jsem slíbila překlad kratičké recenze, ale nebyl čas. Ani dneska nemám čas... nehorázná horda učení do matiky a fyziky. Takže sem hodím jenom nějaké videa a fotky a na klasické novinky a překlady budete muset počkat nejméně do zítra...

Já se omlouvám a snad to ještě vydržíte :)

Reviews - Austin, TX

21. listopadu 2011 v 22:02 | Magnumka
Na Spin.com je krátká recenze na nedávný koncert Green Day v Austinu v Texasu. Už jsem začala s překladem, ale musím ho bohužel přerušit, takže to dodělám zítra...
Další recenze je pak na Examiner.com.

St. Jimmy in AIM Tour: Joshua Kobak

21. listopadu 2011 v 20:57 | Magnumka |  American Idiot Musical
Minulý měsíc jsme se dozvěděli jména účinkujících v muzikále American Idiot na turné.. ovšem chybělo jméno, kdo ztvární St. Jimmyho.

St. Jimmyho si na turné zahraje Joshua Kobak. Není pro něj muzikál American Idiot ale nový, zahrál si v seskupení z Broadwaye, kde hrál doplňující role a byl také náhradníkem právě pro St. Jimmyho.
Joshua se objevil i v jiných muzikálech a to v RENT, Spider-Man, Tarzan a v dalších.

Celý seznam účinkujících si můžete prohlédnout na AmericanIdiotTheMusical.com.

Magnumka and Blog

20. listopadu 2011 v 1:55 | Magnumka |  About Me
Myslím, že je na čase napsat tady něco o sobě..

O BLOGU

Předpokládám, že valná většina z vás mě zná z mého předchozího blogu magnum-chtic.sblog.cz. Na původním sídle tohoto blogu jsem dělala od roku 2005 a byla tam velká spousta informací, strašná spousta práce. Bohužel sblog bude zrušen, admini nám to odůvodnili jako "vedení deníčků už není cool" a tak se blog chtě nechtě musel přestěhovat.
Překopírovala jsem tedy překlady rozhovorů, článků, recenzí apod. To všechno tady najdete. Udělala jsem taky rychlý přehled novinek za poslední 3 roky, takže snad tady to nejdůležitější je... ovšem se zbytkem se tady začíná od nuly.
Teď na blog nemám času kolik bych chtěla, ale snad se tona codu blogu nepodepíše moc razantně.... popř. mějte pochopení :)
Za tenhle krásný aktuální design vděčím CarolC, kterou asi znáte jako billie.ku a taky musím zmínit Doggíska, která mi design uložila... Každopádně blog, především sloupek, ještě projde úpravami (přerovnání, doplnění,..)

O MNĚ

Bydlím kousek od Ostravy, proto se nedivte, když někde uvidíte krátké písmenko místo dlouhého. Před prázdninama jsem úspěšně odmaturovala v oboru Diagnostika motorových vozidel a právě teď studuju na vysoké škole Báňské - technické univerzitě v Ostravě, strojní fakultu - obor: Dopravní technika a technologie.

Z tohoto vyplývá, že mám velmi ráda auta a techniku, baví mě fyzika a podobné vědy. Dál mě nehorázně baví angličtina, která sice není naprosto perfektní, ale myslím, že nějakou úroveň už mám, proto jsou tady ty překlady. Ráda čtu, koukám na filmy, dělám Pole dance, ráda fotím, chodím ven, hraju na xboxu... myslím že dál nemusím rozepisovat.

Samozřejmě že jedním z mých největších koníčků je vedení blogu + makání na překladech.

Aktuálně mám ke šole i brigádu - pracuju jako průvodce v Technickém muzeu v Ostravě v Dolních Vítkovicích.

Kromě Green Day si poslechnu cokoliv, co se mi líbí, ale upřednostňuju rock.

Ještě bych dodala, že absolutně nenávidím, když mi někdo překopíruje mnou přeložený článek a neudá zdroj. Proti takovým blogům vytahuju všechny zbraně co mám... taky bych vás poprosila, abyste tady nedávali reklamy ani komentáře typu "hlásni pro mně," protože stejně nehlásnu, akorát to smažu.

Tak nějak mám pocit, že už mě za ty roky znáte, takže netřeba psát něco zdlouhavého. No a pokud mě neznáte, tak si stejně budete muset časem udělat obrázek sami... :)

KONTAKT

Buď využijte komentáře, nebo e-mail magnumka.one@gmail.com.
Můžete mě najít na Twitteru pod nickem @Magnumka a na instagramu pod nickem magnumka_one

GDA Recap from surprise Green Day show in Austin, Texas - CZECH

20. listopadu 2011 v 1:01 | Magnumka |  Articles and Interview
Dole je přeložená recenze z koncertu v Austinu v Texasu, který proběhl ve čtvrtek, 17. listopadu.
Přeloženo z GDA.

Autor: Tony

Když jsem poprvé slyšel o téhle show, mohej první myšlenka byla: "Můžus e tam dostat?" Vzhledem k mým minulým zkušenostem jsem cítil, že je to možné. Tentokrát jsem, narozdíl od 4 předchozích nečekaných show, měl okamžitě dobrý pocit, který mi dodal víru do toho jít. Během několika hodin jsem měl rezervovaný let do Austinu, TX na středu ráno (britského času).

Takovéto vzrušení ve mě vyvolává pocity, jako že můžu jeden den klidně sedět doma před počítačem a druhý být na show Green Day vzdálené tisíce kilometrů.

Poté, co jsem se narychlo sbalil, vyrazil jsem z domova v Anglii už něco po páté ráno. 2 hodiny cesty vlakem na letiště, 10 hodin letu do Houstonu a nakonec hodina navazujícího letu do Austinu - a byl jsem ve městě, kde jsem ve středu odpoledne potřeboval být. Texas!

Vyrazil jsem rovnou do svého hotelu, kde jsem se snažil trochu si odpočinout před začátkem velkého dne. Během toho vzrušení a napětí, které následuje po oznámení nepřipravené show, jsem se snažil udržet v kontaktu s ostatními kamarády z řad fanoušků po celém světě. Můj kámoš Dew (z nedávno zmíněné kapely Fr As HEll) bydlí v Texasu a tak zamířil ke mě, abychom ještě s jedním jeho kamarádem strávili večer.

Kombinace všeho toho vzrušení a napětí začalo v den koncertu velmi brzy ráno. Pořád jsme čekali na potvrzení místa konání show, takže většinu dopoledne jsem proseděl na rohu sedačky, s očima vylepenýma na internetu s neustálým aktualizováním stránek kvůli lístkům.

Okolo 11 dopoledne přišla zpráva (prvně samozřejmě na Twitteru), že show bude v klubu Red7 v Centru Austinu. Lístky se budou prodávat v poledne a bude jich k mání jenom 400.

Další kamarádi si udělali výlet z celého státu, aby za náma došli do hotelu. Byli jsme připraveni se pokusi urvat lístky v prvním okamžiku, kdy budou k dispozici. Když se blížilo poledne, začal nás přepadat stres ze snahy získat lístky na Green Day.

Úderem poledne jsme zběsile aktualizovali internetové okna v naději chytit naši šanci. Nárůst aktivity znamenal, že jsme si museli počkat několik minut, než se kdokoliv z nás dostal skrz. Byl jsem první, komu se povedlo dostat se do sekce lístků. Mohl jsem vzít maximálně 4 a tak jsem se rozhodl tuhle šanci chytit za pačesy, abych pomohl mým čekajícím kamarádům. "Lístky nejsou k dispozici" - kruci! Zkusil jsem to ještě dvakrát v domění, že by se to ještě mohlo povést (stejně tak i ostatní). Opět "Lístky nejsou k dispozici." Zkusil jsem to ještě jednou, ale s tím, že jsem sebral jen jeden lístek. Stejný výsledek. A pak, po chvíli později jsme byli konfrontování zprávou "Lístky vyprodány."

Atmosféra v místnosti upadla do depresivní. Ani jednomu z nás 6 se to nepodařilo. Nadešel čas na zběsilé hledání po jiných způsobech možnosti dostání lístků. Já jsem šel na fórum Green Day Community, ale byl jsem neúspěšný, akorát jsem zjistil, že ostatní taky neměli štěstí. Ukázalo sepár lidí, kterým se podařilo prorazit v těch osudných 15 vteřinách a samozřejmě slavili úspěch.

Naštěstí pro mě, jeden člen fóra si pravděpodobně přečetl příspěvek o mé situaci a nabídl mi svůj druhý lístek. Samozřejmě to mohl hodit na eBay a Craiglist a podobné stránky, na kterých by z lístku mohl profitovat, ale místo toho se rozhodl pomoci dalším fanoškům. To je dokladem toho, že lidi v naší komunitě si prošli něčím, etikou a hodnotami, které zobrauje i sama kapela.

I když já už jsem byl připraven an show, moji kamarádi byi ještě pořád v limbu. Takže dalším cílem bylo najít způsob, jak je tam taky dostat. Rozodli jsme se zamířit k Red7 a zkusit to tam, jestli některý z fanoušků nebude mít nahádaní lístky. Na místo jsme se dostali asi ve 3 odpoledne, dobrých 5 hodin před otevřením dveří. K našemu překvapení byli v řadě jenom 2 lidé - a byli na stejné lodi - prošvihli online prodej, takže čekají na další příležitost.

Jak hodiny plynuly, připadalo nám hledání čím dál tím méně slibné. Řada stěží rostla a většina lidí, která se přidala neměla lístek. Bylo smutné vidět, na kolik fanoušků Green Day se nedostal lístek kvůli spekulantům, kteří je houfně nakoupili jenom proto, aby je obratem zase prodali a vydělali na tom. Zdá se mi absurdní že se to v téhle době děje.

Napříč tomu jsme se nevzdávali a tak či onak jsem rád, že lidi co se tam chtěli dostat si nakonec našli cestu. V tomto bodě bych chtěl poděkovat Laurynovi (na fóru loulou) a Bryce, kteří se sice dovnitř nedostali, ale i tak si tu show dokázali vychutnat z venku a zároveň streamovali audio live pro naši komunitu a přiblížili tak show spoustě dalších fanoušků po celém světě. Jejich postoj k tomu, že to propásli na mě dělá neuvěřitelný dojem a hrozmě mě to inspiruje, protože i tak to vzali jako příležitost pomoci ostatním fanouškům, kteří se nemohli vyskytenou nikde poblíž show.

Okolo 6 večer jsme uslyšeli nám známé zvuky linoucí se zevnitř, Green Day začínají svou zvukovou zkoušku. Okamžitě stouplo vzrušení, a bylo vidět asi tucet lidí nebo tak čekajících někde vzadu jak přispěchali blíže aby chytili nejlepší místo. Pak jsme zjistili, že část daného místa, kde hráli Green Day byla otřená, takže jsme celou zvukovku perfektně slyšeli. Začali jsme skákat a tančit na Stay The Night a další 2 nebo 3 songy, které Green Day předvedli během posledních show. To byl pro nás opravdu rušný den; a pro mě osobně to byl nezapomenutelný okamžik. Můžu tedy čestně říct, že to byl dobrý nápad rozhodout se pro vycestování na tuto show.

Asi hodinu před tím, než se mělo otevírat se objevila kamera z Fox News a chtěli udělat reportáž s rozhovory s fanoušky. Jakmile Drew zmínil, že jsem na show přiletěl z Anglie, chtěli udělat interview semnou! Stejně jako většina lidí (co nejsou fanoušky Green Day) nemohl tazatel pochopit, že jsem přiletěl na show až z Anglie, když jsem je viděl u tolikrát předtím.

Poslední hodina čekání mi připadala jako ta nejdelší a řada spolu s očekávním rostla. Něco po 8 se dveře konečně otevřely a my jsme se začali soukat dovnitř. Moje první dojmy byly, že místo je super, jen s malým ponorem (ale řekl bych, že tomu dodává kouzlo). První místnost, do které se vešlo měla malinké stage spolu se stoly typu Amerických stolů na večeře, barem a kulečníkovm stolem uprsotřed místnosti. Na kulečníku bylo několik oficiálních plakátů, tkeré jsme si mohli vzít, takže jsem jich pár shrábnul (brzy se budo rozdávat na GDA).

Společně se svým kámošem a zachráncem mého výletu, Joshem, jsme zamířil přes dveře vzadu do venkonvího prostoru, kde měla probíhat show. Byla to valká terasa (nebo-li pivní zahrádka jak se říká u nás v Anglii) s barem na opačné straně než stálo stage. Stage bych popsal jako docela široké, ale kráté, s červeným hřbetem (odtud název klubu). Malá hloubka znamenala bicí sestavu docela blízko předku pódia. Po tom, co jsem byl součásí koncertu se 70 tisíci hlavým davem ve Wembley staidonu se mi zdálo neskutečné, že bychom mohli strávit několik hodin s Green Day v takovémto prostředí.

Předtím se ale na stage musel dopravit turné-kytarista Green Day, Jeff Matika se svou kapelou The Wicked Good, kde hráli asi 40 minutový set, který bych popsal asi jako velmi rychlý punk rock. Jejich set se mi líbil a těším se až o nich v budoucnu něco uslyším. Hned po nich tam naskákali Mystic Knights Of The Cobra. Viděl jsem je párkrát před tím, než měli co dočinění s Green Day, takže jsem s jejich materiálem docela obeznámen, takže jsem využil píležitosti a začal trsat s davem.

Ve všem tom vzrušení to bylo jako kdyby nebyla mezi kapelami a GEen DAy žádná pauza.

SHOW:

Jsme v bodě, kdy bude dost složité si vzpomenout, co se dělo v následujících více než dvou a půl hodinách. Myslím, že většina fanoušků bude souhlasit když řeknu, že to byla divoká zkušenost, kde se mísily veškeré možné změny v "život jako sen" (teda spoň pro mě!). Nicméně se budu snažit co nejlépe zprostředkovat pocity a chvíle, které jsem v průběhu show zažil.

Celkově to působilo jako dokonalý mix starého a nového. Billie Joe představil set s rozverným pronešením: "Zahrajeme něco ze starého materiálu, něco z nového materiálu, něco ze středu." A nezklamali (stalo se to vůbec někdy?). Začali s "Welcome To Paradise," titulem, který shnrul veškeré naše pocity. Pro fanouška Green Day je to ráj a my jsme se cítili vítáni! OK, dost se sýrovými Green Day hříčkami (...možná...).

Během starých klasik ochotně dav čekal na cokoliv, co na nás kapela byla ochotna vytasit. Následovali s několika novými skladbami, jedna z nich byla myslím "Stay The Night," píseň, která se velmi rychle stane fanouškovým favoritem. S euvěřitelně chytlavými riffy a refrénem si myslím, že je připravena vstoupit do seznamu další nahrávky Green Day. "Carpe Diem," další píseň, pro kterou zahlesala srdce i mysli příznivců.

Jak Omar velmi správně poukázal ve své recenzi ze srpnové show v Costa Messa, je velmi obtížné srovnat se se vším, co vás potká v průběhu celé show. Kombinace intenzity a emocí, je to jako jízda na horské dráze a ze všeho nejvíc si je chcete užít při... Carpe Diem (... samozřejmě bych tam chtěl jít znova!).

Takže i když jen velmi těžko popisuju události v chronologickém pořadí, sepíšu tady momenty, které "se držely semnou" 'stuck with me' (poslední!):

Pro mě byl jeden z vrcholů večera úžasný přechod mezi dvěmi klasickými songy "2000 Light Years Away" a "Brain Stew." Jsem si jistý, že to bylo zcela improvizovaně a přechod vedl samozřejmě Billie Joe. Jakmile si to zbytek kapely uvědomil, přidal se a přenesli se do písně s ještě více strhující gradací, než kdyby se songem začínali od nuly.

Pro někoho, kdo viděl spousty show Green Day, které jsou (samozřejmě) typu tour, byla čest vidět spontánně celý tenhle set. Nepředvídatelnost tohoto druhu show dodává vzrušení a očekávání celé věci další rozměr a myslím si, že to je stejně tak vzrušující jak pro nadšený dav, tak pro skupinu. Dalším skvělým příkladem tohoto bylo, že Billie Joe zavolal Jeffa Matiku na stage, aby si vzal jeho kytaru, čímž kapela vkočila do světové části show 'Foxboro Hot Tubs'. Můžete vidět Billieho postavu na stage, jak sebou škubne jako Reverend Strychnine Twitch když po stage a v davu začne kolovat pivo. Zejména ve chvíli, kdy si vylil trochu piva z plechovky na hlavu mě hodilo zpět do slavnostního uvedení Foxboro Hot Tubs v květnu 2008 - do doby, kterou jsem citoval inspiraci pro všechny mé další výlety po celém světě, abych kapelu viděl.

Titulní skladba alba Stop, Drop and Roll byl "přecoverován" dvakrát (v těchno dnech není jednou nikdy dost) a taky zahráli fantastické ztvránění Teenagers From Mars. Přiližně v té samé části show zahrála kapela jejich v poslední době dos oblíbenou coverku ybrid Moments od Misfits. Pochopil jsem, že Michael z Mystic Knight Of The Cobra je velkým fanouškem Misfits, došel na pódium a přidal se ve vokálech. Byl tam taky jeden zábavný moment, kdy jiný člen MKOTC, Monica, složila Billieho Joe na zem a pro zbytek písně převzala vokály! Bylo to solidní řešení, které byste mohli vidět na Rugbyovém/Fotbalovém hřišti! Byl jsem docela (vděčně) překvapen, že Billie Joe z toho vyvázl relativně bez úhony!

Zdálo se, že show trvala déle, než bylo plánováno (soudě podle stlistu, který jsem viděl později), ale nikdo si nestěžoval. Kapela měla asi volnou ruku pro hraní dlouho do noci a využila tuto příležitost k našemu potěšení. Pokračovali s peprným starším materiálem a sem tam novou písní. Myslím si, že nemůžu nechat bez povšimnutí Billieho akustické ztvárnění "Amy."

Během (myslím) 2. přídavku. Billie Joe si donesl svoji černou koženou bundu a po nějakém tom šmějdění vytáhl z náprsní kapsy kus papíru. Předal papír s textem jednomu z lidí v prní řadě a pokračoval tím nějkrásnějším zvtvárněním písně, což myslím všichni víme, že měla být pocta nedávno zemřelé Britské zpěvačce Amy Winehouse.

Myslím si, že naléhavost této písně je v základním pocitu neosobní známosti Amy, ale přitom přemýšlel, zda by nepomohlo, kdyby "You wanna be a friend of mine (chceš být mou přítelkyní)." Samozřejěm se jedná jen o můj pohled a možný význam této skladby. Na těch pár minut během skladby se změnila celá atmosféra místa. V tu chvíli mi to připadalo, jako by byli všichni emocionálně propojeni a vzali to jako chvíli na přemýšlení a vzpomínání na velmi nadanou hudebnici, která odešla dříve, než nastal její čas.

Celkově vzato se jednalo o jedno z nělepších vystoupení Green Day, které jsem doteď viděl. Opravdu jedna z ábáječných věcí na této kapele je, že se neustále naží zvšovat laťku a překonat sama sebe. Ať už se jedná o jejich další album, další show, nebo cokoliv jiného, kapela nikdy neusíná na vavřínech. A pro mě je to něco, co mě udržuje stále svěžího a inspirovaného k cestování po celém světě při každé příležitosti.

Už se těším na další!

Díkyza přečtení! Neváhejte nechat komentáře/dotazy. Můžu ještě připad pár věcí na které si vzpomenu, takže pokud máte zájem, ještě se k tomuhle pak vraťte.

- greendaytone

Review: Green Day show in Texas

19. listopadu 2011 v 20:50 | Magnumka
Tadyhle na GDA je recenze z koncertu v Austinu v Texasu. Já se asi za ta hodinku pustím do překladu...

Teď vám akorát napíšu, že Greeni během vystoupení předskokanů byli společně s lidma v publiku. Tady je kraťučké video zvukové zkoušky. Ještě taková věcička, s autorem z GDA udělali erozhovor z Fox News a na otázku "Po kolikáte jste na Green Day?" odpověděl: "Tohle je má 42. show." WOW! Šťastný to člověk :) Rozhovor i s videem tady.

Jestli se chcete mrknout na setlist, tak zde.

Green Day show in Austin, TX - TONIGHT!

17. listopadu 2011 v 19:48 | Magnumka |  Tour and Concerts
OK, vše bylo potvrzeno.
Green Day mají dneska koncert v Austinu v Texasu. Lístky byly po $20 a samozřejmě hned vyprodané - doslova, za 15 vteřin byly fuč (zpráva).
Koncert začíná ve 20:00.

Dneska mají Greeni rovnou dvoje předskokany - skvělou kapelu "Mystic Knights of the Cobra" a "The Wicked Good." MKOTC dělali předskokany už pro Foxboro Hot Tubs a TWG je nová kapela Jeffa Matiky, který pomáhá Green Day na turné.

Hey that's good :D

17. listopadu 2011 v 2:19 | Magnumka |  Ideas
Začala jsem překládat 9. část Larryho deníku a můžu vám říct, že je to docela prdel :D Jsem zatím asi ve čtvrtině a prozatím jsem musela překládat všechno, i to, co se přímo netýká Green Day... neávalo by to pak totiž smysl.. přiznávám, že tyhle části nepřekládám až tak úplně svědomitě jak bych měla, ale měly by tam být jen malé nedostatky (některé zkrácené věty apod.)

Teď už je na překlad docela pozdě, ráno budu muset vstávat, takže pro dnešek skončím, ale můžu vám už teď říct, že se máte na co těšit. On totiž popis toho, jak Billie s Mikem museli spát ve vaně kvůli strachu ze psů, nebo vyšplouchnutí show kvůli rozpadu Operation Ivy, je docela zajímavé počteníčko... Píše to fakt chytlavě :D

Tak to jenom na nalazení.. já teď mažu spát..

GD's show this Thursday!

16. listopadu 2011 v 22:07 | Magnumka |  NEWS
Billie hodil na Twitteru zprávu:
 • Green Day show this Thursday! Hint, it's not in California or New York...
  • Show Green Day tento čtvrtek! Nápověda, nebude to v Kalifornii ani v New Yorku...
No, moc velká rada to nebyla že jo :D ale tak... někdo se na Twitteru zmínil, že včera seděl vedle Billieho v letadle při letu do Austinu v Texasu a někdo tam psal, že viděl celou kapelu. No ale tohle nic neznamená. Počkáme si raději na oficiální zdroj..

Nxt part of Larry's "Spy Rock Memories"

15. listopadu 2011 v 23:00 | Magnumka |  Articles and Interview
Včera nebo kdy jsem dávala odkaz na další část Larryho deníku, tedy na 10. část. Bylo uvedeno, že se jedná o poslední část ale i tak byla zakončena titulkem "To be continued." No a jak Larry napsal, tak taky udělal a máme tady 11. část. Tentokrát nikde nic o konci psáno není, jen dopsal již známou větičku "pokračování příště." Tahle část by měla být o bookmobilu Trého táty.

Jak říkám, budu se snažit uškudlit chvilku času během následujících 5 volných dní a přeložit alespoň jednu z posledních 3. částí.
Zatím teda anglicky na Larryho blogu.

Do prdele! Proč musí být vždycky nejproduktivnější když nemám čas?!

Photos from Mezzanine and from boxing match

15. listopadu 2011 v 22:46 | Magnumka |  Photos
Na Green Day.com je 18 fotek z poslední show z Mezzanine v San Franciscu z 1. listopadu.
Fakt pěkné, takže se na ně podívejte.

Když už jsem u těch fotek, Mike se o víkendu objevil na boxerském zápase Nonita Donaira v Medison Square Garden v New Yorku. Fotka k vidění na Examiner. No a před zápasem byli Green Day v šatně Mannyho Pacquiaoa, tady zpráva z Twitteru...

Green Day rocker Mike Dirnt: In the corner of Nonito Donaire Jr.

Static Noise 49

15. listopadu 2011 v 22:13 | Magnumka |  Warehouse
Jestli máte chuť, poslechněte si 49. epizodu Static Noise. Andres, Tony a Matt se baví po nedávném koncertě Green Day v San Franciscu, Billieho vystoupení na Mark Twain Prize, různých přeprebtech, vtipných textech a taky je ohlášena nová soutěž.

Poslech a odkazy na stažení najdete na GDA.

Green Day to play Reading Leeds Fest 2012?

15. listopadu 2011 v 21:56 | Magnumka |  NEWS

Opět se začaly honit zvěsti o tom, že by se naši Greeni měli objevit na Reading/Leeds festival 2012.
Tyhlety věci o jejich návštěvě Británie příští rok přišly z
gigwise.com. Ti tvrdí, že jim "spolehlivý zdroj" řekl, že headlineři budou právě Green Day s Foo Fighters a Prodigy...

Tak nějak moc nepodpručuju tomu zcla věřit, protože v minulosti se tady takové zprávy objevily taky a nakonec se nic nepotvrdilo. Každopádně někde v rádiu prý bylo zmíněno, že nové album by mohlo vyjít na jaře.

Tak kdo ví..

Flukezine avaible again from GDA

15. listopadu 2011 v 20:58 | Magnumka |  Stores
Na GDA je možnost objednat si fanzine Fluke, který v roce 1991 vydával Jason White se svými dvěmi kamarády Mattem a Stevem. K jejich 20. výročí udělal Matt interview s Jasonem o hudbě, dospívání, hraní s Green Day,.. Koupit už jste sis jej mohli dřív, ale neměli moc kusů, takže teď je zase mají a můžete objednat


Kromě interview s Jasonem je v tomto čísle inteview s jejich kmarádem Stevem Schmidtem a Bobbym Joe Ebolou a Children MacNuggies, kteří loni dělali předskokany The Frustrators.

Cena je $2 + poštovné, rozesílají po celém světě. Tady máte ukázku:

 • Fluke: Dáváš přednost intimnějšímu hraní pro pár lidí na menším místě, nebo hraní před desítkami tisíc fanoušků?

  Jason: Osobně mám nejradši hraní v divadlech. Stará divadla jsou skvělá, protože obvykle zní fakt dobře a dostanete tam spoustu lidí, no prostě super pocit. Když dáš dohromady něco speciálního, tak by to tak mělo být, víš? Moje nejoblíbenější prezentace vůbec. Teď je hraí v klubech zábavné a intimní, protože protože tam pot a krev stříká na všechny okolo. Na všech je tam něco úžasného. Show v malých prostorách jsou bezvadné. Hráli jsme na Lollapallooze v Chicagu a bylo to neuvěřitelné. Byla to jedna z mých neojblíbeněších show ze všech.

Wake Me Up When September Ends': 10 Fun Ways To Commemorate Green Day's Hit - CZECH

13. listopadu 2011 v 18:35 | Magnumka |  Articles and Interview
Tento článek je z konce září, tak se nedivte časování.

Článek přeložen z MTV.com

WAKE ME UP WHEN SEPEMBER ENDS: 10 ZÁBAVNÝCH ZPŮSOBŮ JAK SI PŘIPOMENOUT HIT GREEN DAY

Autor: Uptin Saiidi

Podle slov Green Day "summer has come and past (léto přilo a zase odešlo)," a s úderem dnešní půlnoci si budem boukat melodii druhého nejprodávanějšího singlu v USA - "Wake Me Up When September Ends." Tak celkově chápeme měkkost této písně; je to měsíc mezi letníma prázdninama a sběrem jablek, zatímco počastí je takové všelijaké.

Ale možná sis stejně jako já spletl význam. Protože datum ydání tohoto songu je více než jen obyčejná vzpomínka na 11. září, člen kapely, Billie Joe Armstrong objasnil, že píseň je napsána jako památka na jeho otce, který v září 1982 zemřel na rakovinu.

Později byla píseň věnována zesnulému kytaristovi Ramones, Joeymu Ramonovi, který zemřel v roce 2004.

Píseň byla nakonec použita i na počest oběhtem hurikánu Katrina, kdy ji zahráli naživo u U2 při prvním zápase po hurikánu v Superdome v New Orleans.

Na počest významu, který má tento song dnes, jsme vybrali deset vtipných způsobů, jak si jej připomenout:

 1. Přistavte repráky k oknu a nechejte píseň nahlas opakovat. V závislosti na tom, jak je na vaší ulici živo, nechejte ji zopakovat 1 - 17x.
 2. Uspořádejte párty a udělejte si v iPodu playlist, ve kterém bude převážně tato píseň. Když bude některý z hostů znepokojen tím, že jej slyší opakovaně, řekněte mu, že jste právě seznam promíchali.
 3. Zajděte na muzikál "American Idiot."
 4. Zamiřte si to do karaoke baru a vyžádejte si zpívání této písně. (Doporučuji přijít brzy a zamluvit si to u pořadatele na půlnoc.)
 5. Seber svých 24 nejbližších přátel a vydejte se na nedaleký fotbalový zápas. Na těla si napište vždy písmeno (jedno tělo jedno písmeno) aby to dávalo nápis "Wake Me Up When September Ends." (Opět platí přijít co nejdřív, aby vaše skupinka chytla jednu řadu a taky abyste měli čas ověřit si, zda stojíte ve správném pořadí.)
 6. Napište svojí/jemu ex, se kterou/ým jste nemluvili 12 měsíců. "Wake Me Up When September Ends." Nic víc, nic míň. Ať už jste fanoušky Green Day, nebo ne, donutí je to k úsměvu a nebojte se o špatné vyložení si významu... že by to byla masová textovka.
 7. Napište zprávu svojí mamce. Jenom se připravte na to, že vám po půlnoci zavolá.
 8. Začněte trendy topic na Twitteru #WakeMeUpWhenSeptemberEnds
 9. Vzpomeňte si na původ písně jako na památku Armstrongova otce a postupný vývin až k poctě obětem hurikánu Katrina.

Jesse Malin talks about Green Day and "Rodeo Queens"

12. listopadu 2011 v 21:16 | Magnumka |  Videos and Music
Stejně jako Green Day, i Jesse Malin se zúčastnil Little Steven's Underground Show minulý měsíc. Jesse povídá o tom, jak loni s Greenama nahrávali "Depression Times," nahrávku kterou vydali pod jménem "Rodeo Queens."Říká tam, že se kluci objevili ve studiu asi v šest ráno - opilí - a začali to dávat dohromady.

Poslechnout nebo stáhnout Depression Times si můžete tady
Rozhovor Green Day ze stejného dne tady.


"Wootton Bassett Rocks" cover Wake Me Up When September Ends for fallen war heroes

11. listopadu 2011 v 23:54 | Magnumka |  NEWS
Projekt s názvem Wootton Bassett Rocks vydává single a video cover Wake me Up When September Ends. Tento projekt má být poctou padlým hrdinům a na pomoc armádní charitě.

Royal Wootton Bassett je malé obchodní město ve Wiltshiru v Anglii a nedávno tomuto místu byl udělen status Royal jako znak konce éry repatriace (návrat do vlasti) města.

Zakladatel projektu Tracey Rogers vysvětluje myšlenku projektu:

 • Můj bratr, kapitán Mark Hale se vrátil do Wootton Bassett v roce 2009. V červnu 2011 jsem se rozhodl vytvořit projekt, kde by lidé z Wootonské komunity byli oporou pro pozůstalé rodiny a zraněné vojáky. Blíží se konec repatriace města a Wootton Bassett Rocks! bylo zrozeno.
Tady je video z BBC, ve kterém se mluví o příběhu projektu:


Ve videu by měla zaznít muzkálová verze písně.

Více o projektu na stránkách Wooton Bassett Rocks. Můžete sledovat jejich Twitter nebo se připojit na Facebooku.
Video si od 27. listopadu můžete stáhnout na iTunes a dalších stránkách. Myslím že je to pěkná věc.

HB Jason!

11. listopadu 2011 v 22:57 | Magnumka |  Warehouse
Dneska má Jason White narozeniny. Dneska je mu 38. No a jestli máte chuť, mrkněte na jeho kapelu The Influents.

Click to view full size image

GREAT PHOTOS FROM NY - GD.com

10. listopadu 2011 v 22:49 | Magnumka |  Photos
Na GreenDay.com je 18 skvělých fotek z Halloweenské show z NY (27.10.2011).

Jsou HD, ze super úhlů, určitě se podívejte. Odkaz tady.

http://greenday.com/cache/images/ea65cd2e9169.png

Larry's blog

10. listopadu 2011 v 22:05 | Magnumka |  Articles and Interview
Larry Livermore dal a net další část svého deníku. Ještě jsem neměla čas mrknout na tu předchozí a přleožit co se týká Green Day, ale jak říkám, málo času.

Příští týden mám pět dní volna tak snad chvilka na překlad Larryho "zpovednice" by se mohla najít.

Tentokrát už se jedná o 10. část, má se jednat o poslední část, ale i tak končí nápisem "To be continued." O co se tady jedná se popisuje špatně, ale je to o tom, jak se ke kapele připojil Tré.

Zatím se mrkněte na anglickou verzi na Larryho stránkách.

WXOU Radio

10. listopadu 2011 v 21:57 | Magnumka |  Videos and Music
Lidi z univerzitního rádia Oaklandské univerzity makali na dvouhodinové show o Green Day a s nimi nějak spojenými kapelami. Spolupráce probíhala mezi WXOU 88.3 FM a Auburn Hills MI.
Moderátor Bran Johnston o show řekl:

 • Jmenuju se Biran Johnston a uvádím "Brian's Untitled Radio Program" (BURP) na WXOU 88.3 FM "The Gizz" na Oaklandské univezritě v Auburn Hills MI. V pondělí, 7. listopadu ve 3 odpoledne východního času se budu věnovat celou hodinu Green Day a souvisejícím kapelám. Právě mi Luke Diamond Philips řekl, že se ve své show "Frampton's Watermelon" taky bude věnovat klukům z Berkeley.
  Berte prosím na vědomí, že WXOU je nezisková univerzitní rádiová stanice. Nemáme žádnou reklamu a já jsem dobrovolný DJ. Ani já a ani Luke nejsme placeni. V zájmu poctivosti, oba jsme "Green Day šílenci" a nahlodává nám ego a dohání nás k slzám, když se mrknem na "kdo poslouchá online" a vidíme jenom jednomístná čísla.
  Rádi bychom v následujících dvou hodinách viděli něco víc. Pokud chcete slyšet něco společného s Green Day, tak se budem snažit hrát.
  ...
Lidi z GDA se snaží najíta hodit na net rozhovor. Stránky rádia jsou tady.

GDA's Video Archive

10. listopadu 2011 v 21:26 | Magnumka |  Videos and Music
Na GDA mají novou sekci video archivu.

Myslím, že je naprosto jasné co v téhle sekci najdete. Mrkněte se tam, je to hezky uděláno.

HD Photos from San Francisco

8. listopadu 2011 v 21:04 | Magnumka
Mám tady pro vás několik odkazů na HD fotky z koncertu ze San Francisca. Většina z nich je fakt povedená, takže neváhejte a mrkněte tam

No a tady bonusová fotka, kde Billie dělá "pořádného krokodýla"
photo

I'm sorry again

8. listopadu 2011 v 21:03 | Magnumka |  Ideas
Vím, že teď blog krapet zase zanedbávám, ale ve škole máme opět fofry. O víkendu snad najdu trochu času abych dodala vše potřebné.
Každopádně se máme na co těšit, protože Greeni byli v rádiu.. více se dozvíte během týdne, nejpozději snad do neděle..

Spin's footage - surprise shows

6. listopadu 2011 v 22:24 | Magnumka |  Videos and Music
Spin.com poslali 6 písní, které Green Day zahráli během svých 4 nečekaných show od sprna po teď.

Najdete tam:
 • "Carpe Diem" - Mezzanine, San Francisco (Tuesday)
 • "Sweet 16" - Tiki Bar, Costa Mesa (August)
 • "Stray Heart" - Tiki Bar, Costa Mesa (August)
 • "Amy" - Tiki Bar, Costa Mesa (August)
 • "Last Gang In Town" - Tiki Bar, Costa Mesa (August)
 • "Stay The Night" - Marlay Park, Dublin (June 2010)
Myslim si, že není extra důležité, abych překládala co je u písní napsáno, protože je to to samé, co už jsme četli asi milionkrát.

GDA's auction - mini-Blue guitar

6. listopadu 2011 v 22:23 | Magnumka |  Charity
Jestli chcete pomoct, tak GDA vystavilo aukci s ručně vyroubenou, mini Blue kytary. Tady je pohled zezadu.
Jedná se o model Billieho kytary, který je asi 15,24 mm dlouhá.

Výtěžek poputují na červený kříž.

Mrkněte na aukci na e-bay, cena je zatím na $197.

Green Day 'Welcome to Paradise' Live at the Mezzanine

6. listopadu 2011 v 22:23 | Magnumka |  Videos and Music
Tady je video ze San Francsisca, kde Green Day začínají svůj set s Welcome To Paradise. Billie tam taky vysvětluje tuhletu nečekanou show pro charitu. Začíná s "když jsme se ráno vzbudili, neměli jsme ani tucha, že budem mít show" a taky se omlouvá za daní do oběhu těch "neošklivějších surfařských trenek." Asi myslel ty co vidíte napravo.

Ve videu je prý několik zajímavých zmínek... ještě jsem neměla čas na něho mrknout, tak nevím o co GO.
Tady
je stejné video, akorát z větší blízky a je i o něco delší.


Cape Diem

6. listopadu 2011 v 22:20 | Magnumka |  Lyrics and Translates
Text možná není úplně 100% ale tak pro začátek taky dobrý.

CARPE DIEM

"Breaking in a sweat
Like a bomb threat
Use your silhouette, faded out

Nothing left to lose
Detonate the fuse
Another break and you fall out

Getting off a binge
Get a second wind
Another promise, just make a change

Got a broken wing
Hear the angels sing
With a signal that's out of range

make a change, make a change

Carpe diem, a battle cry
are/aren't we all too young to die
Ask for reason, and no reply
are/aren't we all too young to die

Making a living
Making a killing
What's worth forgiving
A life/alive

And the other night
Barely scraping by
Dominated by passer-by's

Feeling out of luck
When the traffic's stuck
And you're feeling so left behind

Getting off a binge
Get a second wind
Another promise, just make a change

Got a broken wing
Hear the angels sing
With a signal that's out of range

any change any change

Carpe diem, a battle cry
aren't we all too young to die
Ask for reason, and no reply
aren't we all too young to die

Making a living
Making a killing
What's worth forgiving
A life/alive

Making a living
Making a killing
What's worth forgiving
A life/alive

Carpe diem, a battle cry
are/aren't we all too young to die
Ask for reason, and no reply
Aren't we all too young to die

Carpe diem, a battle cry
are/aren't we all too young to die
Ask for reason, and no reply
Are/aren't we all too young to die "

Green Day Surpirse Shows - Videos

6. listopadu 2011 v 22:20 | Magnumka
Green Day - Webster Hall Studio

Monster Mash/Good Riddance


San Francisco - Mezzanine
Billie Joe mluví o "99%" - mluví o tom, že si má člověk stát za svámi právy a má v´být vyslyšen. Jedná se o reakci na udáosti v Oaklandu v posledních dnech.


Paper Lanterns


Hybrid Moments (Misfits cover)


Know Your Enemy


Hitchin A Ride


Carpe Diem


Clear Yellow EP Warning

6. listopadu 2011 v 22:16 | Magnumka |  Adeline Records
U Adeline Records se teď prodává 7" vinyl Warning za $5, ale pozor! Je žlutý - "sweet clear yellow"...
Skladby:
 • Warning
 • Scumbag
 • Outsider
Objednat se dá tady.

GD 2nd in Kerrang!: "Greatest Live Bands"

6. listopadu 2011 v 22:15 | Magnumka |  NEWS
Green Day se objevili v posledním čísle Kerrang!. Vyšplhali se na místo 2 z 20 v žebříčku "Greatest Live Bands." Tentokrát se nedostali až na špici, tam se usídlili němeční Rammstein. Až si přečtete co o nich napsali, nepochopíte jak může být někdo před nima:

 • Opravdu, jedniné, co chybí live show Green Day je zpívající dřez. Jinak vše - a máme na mysli opravdu vše o co tam jde. Chcete něco víc na show, kde fanoušci lezou na stage a formují tam svou vlastní kapelu? Tak mrkejte. Chtěli byste část, ve které budou hráči ležet na zemi a hrát tak tiše, že je Billie Joe Armstrong schopný vést publikum do částí písní jako je Hey Jude a Champagne Supernova? Máte to. Chcete zvednout mobily a zapalovače do vzduchu a podpořit tím krásnou a kvalitní atmosféru Last Night on Earth nebo Good Riddance (Time of YOur Life)? Jasná věc a pokud máte rádi 3 hodinové sety, z nichž asi hodina je prostor pro freestylovou cestu přes starší klasiky jako 2000 Light Years Away a Going To Pasalacqua z roku 2000? Fajn, máte štěstí. Od návratu na ty největší místa na světě s American Idiot z roku 2004 není jiná kapela, která by tak úplně zvládla hraní na stadionech tak dobře, jako Green Day. Nejen, že v podání Oaklandského Tria se zdá to, co dělají snadné, ale ještě lépe chápou jako instinkt, že jejich show je jenom tak dobrá jak se jeví z nejlevnějších míst daného prostoru. V tomto jsou nesporně stadionoví králové.

Minireviews SF

6. listopadu 2011 v 22:15 | Magnumka |  Articles and Interview
Tady je dvojice minirecenzí z koncetru Green Day z 1. listopadu z Mezzanine ze San Francisca:

První určitě překládat nebudu, tam je asi deset řádků textu, ale mkrněte tam na fotky. Takže překládám tu druhou. Mě se překlad "surprise" jako překvapivá nelíbí, myslim že stejný význam má i nečekaná a zní to líp...

GREEN DAY ZAHRÁLI NEČEKANOU SHOW V SAN FRANCISCU

Autor: B-Sides Staff

Green Day se v úterý večer předvedli s další nečekanou show na malém místě v San Franciscu. Set byl částí začátku Rip Curl Surf Competition pořádané Surfrider Foundation, organizace, která se zasazuje o ochranu ocenů a pláží. Koncert se konal v Mezzanine v centru San Francisca, náznaky o tom, že tam kapela bude, se prvně objevily na Twtteru Surfrider Foundation: "Nebylo by skvělé, kdyby se Green Day ukázali na vaší párty a zahráli set. Připravte se, že budete ohromeni." Hodinu před setem Green Day věc potvrdil hlavní vokálista Billie Joe Armstrong, který tweetnul: "Green Day naživo v Mezzanine v San Franciscu s Kut U Up a Ty Segall, výtěžky na Surfrider Foundation. TEĎ!" Kut U Up byla jednou z předkapel pro Green Day a Blink 182 na Pop Disaster Tour v roce 2002.
Green Day překvapují fnaoušky těmito malými, velmi intimními show, na kterých předvádí nový materiál - posledně hráli 27. října v New York City. Setlist obsahoval spoustě nových písní, které, jak se předpokládá, jsou ve fázi příprav pro příští vydání. Začali s "Welcome To Paradise" a "American Idiot." Setlist byl mixem klasiky a nových materiálů z nichž se tam objevilo "Stay The Night," "I'll Make You Surrender," který Billie Joe představil jako "ten nejšpinavější song!" a dokonce zahráli i cover "Hybrid Moments" od Misfits.
Pracovní název nového alba byl oznámen.

Setlist byl zkompromitován z webu webu Green Day Authority:

01 - Welcome To Paradise
02 - American Idiot
03 - Nuclear Family
04 - Carpe Diem
05 - Murder City
06 - Hitchin' A Ride
07 - Stay The Night
08 - I'll Make Your Surrender
09 - Hybrid Moments (Misfits cover)
10 - Let Yourself Go
11 - Longview
12 - Stray Heart
13 - Letterbomb
14 - She
15 - 2,000 Light Years Away
16 - Paper Lanterns
17 - Going To Pasalacqua
18 - new song (about a girl from NY said BJ)
19 - St. Jimmy
20 - Know Your Enemy

Hottopic - girls shirt!

6. listopadu 2011 v 22:14 | Magnumka |  Stores
Na Hottopicu mají nový plakát Awesome As Fuck za $7.99 a taky konečně DÁMSKÉ TRIKO Awesome As Fuck, to stojí $20.00.

Videos - Surprise show in SF

6. listopadu 2011 v 22:13 | Magnumka |  Videos and Music
Carpe Diem


Going To Pasalacqua


Surprise show in San Francisco

6. listopadu 2011 v 22:11 | Magnumka |  Tour and Concerts
Koncert, o kterém jsem psala před chvíli a který se odehrál 1. listopadu, tedy včera, byl ohlášen Billiem jen pár hodin ped jeho začátkem. Nicméně už předem.. teda ne zase tak moc, ale dříve toho dne se na twitteru nadace surfrider, na kterou šly výdělky, objevila zpráva:
 • "Wouldn't it be cool if Green Day showed up at your party and played a set. Prepare to have your minds blown."
  • Nebylo by to cool, kdyby se Green Day objvili na tvé párty a zahráli set. Připravte se na převrat."
Jak už jsem psala, veškeré výdělky putovaly na Surfrider Foundation , organizaci která se zasazuje o ochranu oceánů a pláží. Show byla ohlášená pod Kut U Up a Ty Segall. Kut U Up dělali předskokany na společném Pop Disaster Tour Green Day a Blink 182 a vidět je můžete i ve filmu o tomto turné "Riding In Vans with Boys."
Co tam zahráli? Klasicky svoje hity + nový materiál. Na setlistu se teprv maká, jezatím jenom jeden neofiš a na ten se můžete mrknout tady.
Pár fotek najdete na GDA, jsou z twitteru (u fotek na GDA je vždy autor), a možná že časem přibydou další.

Jestli se chcete meknout na více fotek z koncertu ze San Francisca.
Můžete se mrknout na pár profi fotek, kde je i něco jako minirecenze pokračující na druhé straně a pár videí anebo na GDA (ti je mají z FB GD Live on Tour).

Určitě se na ně mrkněte a tady máte setlist:

Click to view full size image

Click to view full size image

Click to view full size image

Next Surprise Show - San Francisco

6. listopadu 2011 v 22:10 | Magnumka
Komu se nelení tomu se zelení. Greenům se evidentně nelení a zelení se kdykoliv můžou - včera v noci odehráli další show.
Billie poslal tenhle tweet:
 • Green Day live at the Mezzanine in San Francisco with Kut U Up and Ty Segall benigit for Surfrider Foundation. NOW!
  • Green Day žive v Mezzanine v San Franciscu s Kut U Up a Ty Segall, výtěžky na nadaci Surfrider. TEĎ!
A Adrienne napsala:
 • Hey bay area!! Green Day is playing at mezzanine in SF tonight w/kut u up &Ty segall for surf rider foundation.. Going on around 11pm.. Race you there!!
  • Hey bay area!! Green Day budou dneska hrát v mezzanine v SF s /kut u up & Ty segall pro surfařskou nadaci.. mělo by to být okolo 23... Doražte tam!!
Něco více o show a fotky přibydou za chvíli.

Billie's Tweet - Nov 1st

6. listopadu 2011 v 22:10 | Magnumka |  NEWS
 • Green Day live at the Mezzanine in San Francisco with Kut U Up and Ty Segall benigit for Surfrider Foundation. NOW!
  • Green Day žive v Mezzanine v San Franciscu s Kut U Up a Ty Segall, výtěžky na nadaci Surfrider. TEĎ!