Říjen 2011

Mike and Pipeline To a Cure Gala

29. října 2011 v 21:56 | Magnumka |  Charity
Mike Dirnt se svojí ženou Brittany se zúčastnili 4. výročního Pipeline To A Cure Gala - charity, snažící se najít léčbu na cystickou fibrózu. V interview ve videu mluví Mike o zakoupení jakéhosi uměleckého díla, které organizaci přineslo $3000. Ke konci interview se Mike s Brittany zmiňují taky o svých dětech a Green Day.
No, zatím nemám možnost si video pustit, takže jenom takto.


Interview with Emily's Army - CZECH

29. října 2011 v 21:55 | Magnumka |  Related
Rozhor přeložen z play.converse.com

HISTORIE ZA POCHODU: EMILY'S ARMY

Emily's Army je čtyřčlenná kapela z East Bay

Emily's Army je kapela teenagerů, kteří byli poprvé headlineři kteří byli díky bubeníkovi, Joeymu Armstrongovi, synovi frontmana Green Day, Billieho Joe Armstronga. Ale mají toho hodně co nabídnout, než jen rodinné poměry. Jejich hudba je rychlý, hlasitý punk rock, do kterého jsou děcka blázni už od 70. let a mají pro ns pozitivní zprávu - jejich debutové album se jmenuje Don't Be a Dick a libují si v informování o výzkumu léků proti cystické fibróze - to vám sice nepomůže, ale vykouzlí to úsměv, když je uslyšíte. Už měli turné po West Coast (za jejich domov považují San Francisco) a bavili se s náma o punku, srandě a o jejich inspirací komedeií.


Kluci, vaše bio na "MySpace," říká, že se znáte od čtyř let. Je to pravda?
Joey Armstrong a Max Becker: Jo.

Tak jak se to stalo, že se z kamarádů najednou stala kapela?
Cole Becker: No, Joey se učil na bicí už od mala. Jeden den jsme se dívali na School of Rock (Škola rocku) což je velmi inspirativní film, já jsem se teda rozhodl začít s kytarou, Max s baskytarou a tak jsme všichni hráli společně. Travis přišel až po tom, co jsme založili kapelu.

Wow, takže School of Rock vás doslova insporovalo k založení kapely?
Travis Newman: Jo.

Stejně jak dlouho je tady punk rock, všichni jste vyrůstali v punk rocku, vpodstatě jste vyrůstali s Joeyho tátou a vším tím kolem?
Joey: Musím říct že jo a punk roc sem posloucahl odmalička a Travis je na tom stejně. Ale Max a Cole vyrůstali v úplném opaku.
Max: Honě nm hrál James Taylor. To je přesně to, na čem jsme vyrůstali. A zdaleka to není to, co děláme teď.

Co vás všechny láká na punku?
Joey: N
o, nejen zvuk, ale taky lidi - mají zájem, není to o lžích. Je to spíše společnost. Včera jsme se setkali s pár punk děckama a řekli nám, že až tady budeme příště, budou pro nás mít barák, kde budem moct zůstat a jenom tak se tam bavis t cool lidma a tak.

Svoje album jst nahráli za čtyři dny, jaké bylo nahrávání?
Joey: Bylo to jednoduché a vpodstatě jsme hráli jako obvykle. Pro nás to nebylo nic nového. Prostě jsme to dělali tak, jak to děláme vždycky. Snažíme se netrávit moc času na hledění na detailech, protože by nám to zkazilu veškerou zábavu, kterou na tom máme rádi.
Cole: Myslím, že nejsme perfektní kapela, nejsme perfektní ve hře na naše nástroje, takže tohle je náš zvuk . Jsou tam části, ve kterých si můžete říct, že jsme při nahrávání měli bordel, ale my se to nesnažíme opravit, protože to už by nebylo to, jak zníme.


Nepřipadáš si jako pod tlakem, kvůli tomu, že tvůj táta je "chlápek z Green Day?" Nebo je váš vztah úplně vpořádku?
Joey: Připadám si trochu pod tlakem, protože máme dobrý ohlas a taky se snažíme vyhnout se nálepce "Green Day junior" nebo tak něco, i když se to na nás pořád špendlí. Snažím se to přetlačit - jsme jiná kapela než Green Day. Děláme co chceme a budeme hrát tak jak hrajeme.

Je zábavné být ve vašem věku s kapelou na turné? Když se vzbudíte říkáte si věci jako "Čéče, to je úžasné!"
Travis: Jasně, je to šílené. Je to prostě na palici. Jsme kapela na turné, zatímco většina našich kámošů je na dovolené nebo doma s rodinou. Ale opravdu šílené je, že jiné děcka v našem věku v životě nehráli na hudební nástroj a my už jsme na turné.

Jasně, to je pěkně ulíté. Když jste na turné, stýská se vám po domově?
Travis: Ne.
Cole: Ts, ne.
Joey: Ne tak docela. Nemyslím si, že se nám stýská, protože jsme všichni tady, navzájem se denně vidíme, takže se nám nestýská. Myslím, že kdyby jeden z nás jel na turné okolo světa, pak by nám smutno bylo, protože bychom se neviděli. Vpodstatě jsme jako jedna rodina. Samozřejmě nám chybí naše rodiny, ale nemyslím si, že by se nám stýskalo po domově.

Pro poslech několika písní kapely si klikněte
sem a sjeďte pod rozhovor.

Mike Dirnt Making his Mark - CZECH

29. října 2011 v 21:53 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek je přeložený z Fender.com

Pozn.- goofball - člověk vyhledávající trable anebo člověk, který vypadá hloupě během toho co dělá (bohužl nevím co z toho tam pasuje víc), DIY (do it yourself) - udělej si sám


MIKE DIRNT ZANECHÁVÁ SVOU STOPU
Autor: Chrissy Mauck
Foto: FotoBob

Poprvé jsem basákovi Green Day a zároveň upsanci Fender, Miku Dirntovi představen přes telefon, zatímco on seděl v nafukovacím bazénku a sledoval, jak se tam jeho batolící syn cachtá. O několik měsíců později, uprostřed masivního turné Green Day, které bylo nahráváno pro budoucí DVD (Awesome As Fuck z března 2011), se setkáváme osobně abychom před zvukovou zkouškou udělali rychlý rozhovor. Rychlý posun vpřed - léto 2011 - opět jsem pořdal telefonistický maratón, jak se vede v po-zkouškovém období v Oaklandu v Kalifornii.

Dvě věci mi ve všech třech rozhovorech přišly stejné: Tehnhle chlap je vážně goofball a i přes to je stejně zapálený, jako při jejich příchodu.


Po 179 show Green Day v roce 2010 si možná budete myslet, že nový rok začal zapíchnutý u mola v Berkeley, zatímco si užíval dvě ze svých oblíbených činností bez hudby - pití piva a rybaření. Ale už po několika týdnech, co se vrátili domů má radost ze své novorozené dcery a taky se ozval svým kamarádům z milovaného vedlejšího projektu The Frustrators.Punkové kvarteto přerušilo práci na aktuálně nahrávaném EP Griller a vydali se s Dirntem na mini-tour. Mezi jejich zastávkami v Berkeley nechyběl ani legendární 924 Gilman a Phoenix Theater v Petaluma.

"Bylo to zábavné - vléz do dodávky a dělat to zase od začátku - tahat si s sebou vlastní vybevaní a všechny věci až po ty nejzákladnější," říká Dirnt. "Hráli jsme v některých vražedných částech skladišť a snažili jsme se, aby si tam každý zažil svůj malý bizardní fest. To bylo fakt cool."

Ty nenápadné DIY kncerty byly úplně něco jiného než ty masivní arény, které Green Day v letech 2009 a 2010 brázdili po celém světě.

"Bylo to úžasné a chaotické," vzpomíná Dirnt na turné 21st Century Breakdown, které proběhlo v Asii, Evropě, Austrálii a Severní i Jižní Americe. "Hrát ve Venezuele bylo fakt šílené a stějně tak na místech jako Lima a Peru v Brazílii a Argentině. Náš poslední výlet do Jižní Ameriky byl asi před 10 lety a byla to taková vichřice. Tentokrát jsme měli šanci se tam opravdu projít po městě a vidět mnohem více. A fakt, že show byly kurva tak velké a úžasné byl skvělým koncem roku."

Každá z těch kurevsky velkých a úžasných show byla nahraná pro trefně nazvané live CD/DVD Awesome As Fuck.

"Tohleto byl vždycky nám známý výraz, myslím jako že když jdou věci ohledně kapely opravdu dobře," vysvětluje Dirnt název. "Dokončíme show a jeden z nás řekne, 'To bylo šílené jak cyp (that was awesome as fuck).'"

Live CD obsahuje také dříve nevydanou starší skladbu "Cigarettes and Valentines," která byla původně určena jako titulní skladba pro nevydané studiové album, jenž mělo vyjít po Warning z roku 2000. Green Day v roce 2003 měli album téměř hotové, když nahrávky o počtu 20 skladeb zmizely."Nemůžeme potvrdit, jestli byly ukradeny, zničeny, nebo nevhodné. Vím jen, že jsme měli víc, než polovinu záznamu hotového a tak jsme si mysleli: 'OK, pošleme kopii našemu kámošovi u labelu, dáme si pauzu a vrátíme se do práce abychom udělali co máme až když to uslyšíme od něj.' Vrátili jsme se do studia, ve kterém se lidi neustále stěhovali tam a zase pryč a pevné disky byly pryč. Říkali jsme si: 'Sakra, co budeme dělat?' V tu chvíli by bylo pravděpodobně jednoduché vrátit se a znovu to nahrát, ale my jsme o tom prostě nepřemýšleli. Spíš jsme měli pocit jako: 'Bylo to fakt to nejlepší, co můžem udělat?'"

A tak skupina začala pracovat na zcela novém materiálu - rychle přišli s písní "American Idiot."

"Zdálo se, že ten song nám zvedá laťku. Byl to prostě jiný level než co jsme dosud dělali a to až do doby, kdy jsme si řekli: 'No do prdele, co to je za song?' O nahrávání nahrávky jsme měli tu všední představu - najít single, natočit videoklip, turé, přijít domů a nahrát další nahrávku. A to opravdu nebyl způsob, jakým bychom chtěli dál žít. Namísto toho jsme se rozhodli vyslídit "American Idiot," abychom zjistili, jestli tam k tomu není ještě něco."

A taky že bylo. "American Idiot" bylo proměněno v plnohodnotnou rockovou operu se stejným názvem, kterou následoval život Amrstrongova anti-hrdiny "Jesus of Suburbia." A ukázalo se, že Green Day měli úspěch v hitparádách ve 26 zemích, z toho v 19 měli první místo. Album, které vyhrálo Grammy v kategorii nejlepší rockové album také uchvátilo celou novou generaci fanoušků, kteří si koupili více než 14 milionů kopií po celém světě. Muzikál byl také přenesen na Broadway.

O více než 6 let později stále patří dvě písně z tohoto alba na první místa Dirntova seznamu rockového bytí.

"Jsou tam písně 'Holiday' nebo 'Jesus of Suburbia', protože když je hrajeme live, mám pocit, jako bych mohl dokončit píseň, zahodit svoji kytaru na zem, jít pryč z pódia a říct 'Následujte to, kurva.' Ve všech rockerech je konkurenční element; je mi jedno, kdo jste. A pokud ne, pak nerockujete dost tvrdě. Konkurenční element je určitě část toho, co nás dělá čím jsme."


I když ž koncertují víc než 20 let, rockujou stejně tvrdě, jako to dělali když byli náctiletí. A o bez ohledu na to, jestli hrajete na menším místě, nebo v aréně - vždy se jim podaří dát divákům pocit, že je to stejné, tahají fanoušky na stage aby tančili, hráli na nástroje a dokonce převzali zpěv.

"Na naší úrovni není moc kapel, které by vzešli odtama co my. Na punkových koncertech vylezou všichni na pódium a pak skáčou do davu. Tady je vyváženost. Připadá mi, že pokud prolomíte tuhle bairéru, je v místnosti solidarita. Všichni jsme tady ze stejného důvodu - abyhom se krucinál bavili. Všichni jsme tu ze stejného důvodu. Je to tvůrčí místo, o které se dělíme. To je prvotní. Zpíváme, dělíme se a dohromady děláme muziku."

Co se týče toho, odkud pocházejí, skalní fanoušci Green Day už to znají, ale buďmě inspirativní k těm co ne a pojďme to shrnout.

Narodil se matce závislé na heroinu a tak byl Dirnt adoptován. Jeho adoptivní rodiče se rozešli když mu bylo 7 a Dirnt mezi nimi několik let pendloval tudíž z větší části dosavadního života žil v chudobě. Jehoadoptivní matka se za pár let znovu vdala a Dirnt měl s jejím novým manželem tak pevný vztah, že když se pak jeho matka odstěhovala, rozhodl se své dospívání strávit s ním.Bohužel o svého otce přišel když mu bylo 17
Ale přesuňme se o 10 let, kdy mu osud představil postavu, která Dirntův život změnila snad ze všeho nejvíce. Jedná se o stejně starého Billie Joe Armstronga, se kterým se setkal v Rodeo Elementary School jen pár měsíců před tím, než Armstrong ztratil svého otce kvůli rakoviny jícnu.

"Věřte nebo ne, první konverzace proběla psaní písní. Prostě jsme si povídali a já řekl něco o kytaře a jak jsem se snažil napsat pár písní."

Oba se okamžitě stali přáteli a často se scházeli aby si zahráli ještě s dalším přítelem, Dirnt byl u kytary. Ale jednoho dne získal třetí kamarád post zubaře a tak nechal baskytaru být.
"Zvedl jsem ji a začal hrát a pak jsme se na sebe s Billiem podívali způsobem 'Wow, to zní fakt dobře.' Od té doby byla basa pro mně."

Dirnt se nastěhoval k Armstrongově rodině když mu bylo 15, pracoval jako bus boy, umýval nádobí a taky vařil v různých restauracích v Bay Area. Sweet Children, první ztělesnění Green Day, odehráli svůj první skutečný koncert v místě zvaném Rod's Hickory Pit v říjnu 1987.

"Pracovala tam Billieho máma a tak jsme udělal spoustu letáků tak jak to dělají malé děcka aby se na ně přišla podívat rodina a přátelé. Hráli jsme na školním talentu a dokonce i na někteých tanečních, ale toto byl náš první oficiální koncert. V té době jsem zahráli dost drsnou cover 'La Bamba' a 'Boys Don't Cry.'"

Sweet Children, které ve svých prvních dnech představili také Seana Hughese a Johna Kiffmeyera nakonec od svého názvu upustili a pojmenovali se Green Day. Bubeník Tre Cool se k Armstrongovi a Dirntovi přidal s druhým studiovým albem Kerlunk a brzy na to trio sepsalo smlouvu s významným labelem Reprise Records.

"Tehdy jsme si opravdu mysleli, že jsme ty lidi oškubali o prachy," směje se Dirnt. "Byl to jako náš největší zasraný podvod v životě. Říkali jsme věci jako 'Ježiš, tih chlápci to sežrali i s navijákem. Právě jsme si vydělali na burritos a dostali nájem na dva roky zdarma.'"

Reprise však udělali pekelnou dohodu s punkáčema ze severní Kalifornie. Debut u majoritního labelu Dookie (1994) bylo úspěšnou bombou, které se jen ve Spojených Státech prodalo více než 10 milionů kopií. Po celém světě se alba prodalo už více než 65 milionů kopií.

Ačkoliv vtipkuje o práci, Dirnt se vždy snažil, aby tady po sobě zanechal smysluplnou stopu.
"Myslím, že protože jsem byl adoptovaný mám pocit, že vždy musím dokazovat, kdo jsem a co dělám. Nechci nechat být ani jediný kámen a mám pocit, že musím riskovat své tvzení bez ohledu na to, co dělám. Kdybych prodával vysavače, snažil bych se, abych byl nejlepším prodavačem vysavačů na světě."

Vzhledem k masové popularitě Green Day po celém světě i nedovedu představit, že bych viděl Dirnta, jak vám ce vysavač do dveří. Nicméně se vrátil ke svému dřívějšímu životu restaurací. Baskytarista používající Fender je spolumajitelem Rudy's Can't Fail Café, které otevřelo svou druhou restauraci letos v létě a to v historickém Fox Oakland Theater v centru vilové čtvrti Oaklandu.

"Je to dobré místo, kde si můžete dát snídani, oběd i včeři," žíká Dirnt o restauraci, která dostala jméno podle písně The Clash "Rudie Can't Fail" na London Calling. "Snažili jsme se to nepřekombinovat. Akorát jsme chtěli, aby se tady točil náš rock'n'roll, dát tomu dobrou estetiku a zjistit, co se stane."


I když se většinu času věnuje hudby. Protože i přes dosažení statusu rockové hvězdy první ligy a dvacetiletou hudební kariérou, všichni tři členové Green Day denně cvičí ve svém studiu v Oaklandu, jako by měli stále stejný hlad, jako když se jako teenageři pouštěli do téměř nesplnitelného snu (Dirnt dokonce do studia dojíždí na BMX).

"Když jsme doma, chodíme do studia skoro každý den. Právě jamujem a pracujeme minimálně půl dne. Vždycky jsme byli takoví. Sleduju kapely na naší úrovni, co spilu cvičí třeba každou středu a pak říkám: 'Vážně stíháte něco udělat za jeden den v týdnu?' A ti samí lidé se pak podívají na nás a myslí si, že jsme šílení, protože cvičíme čtyřikrát nebo pětkrát týdně a někdy i každý den v týdnu, v závislosti na tom, jaké jsou naše vnitřní potřeby, no a takhle pracujeme."

Letos na jaře tekly tvůrčí šťávy tak rychle, že Dirnt a spol. zjistili, že je těžké si vyhradit víkend.
"Ten pocit byl úžasný. Takže jsme prostě psali songy a dělali na novém albu - další krok v životě Green Day. Jestliže je všechno, co jsem hrál jenom cestou, kam míříme, bude to rock."

Jenom se ho neptejete, jestli by mohl všechny rozvrhy poskládat podle data.

"Nechystáme se to odhalit, dokud to nebude hotové a víme, že to bude sakra rock," slibuje Dirnt. "Tak nějak bych nemoh vydat nahrávku na hovno a pak na turné. Nechci to udělat. Nemůžu to dělat. Prostě to nemám v DNA. Neudělám to. Pokud to není dobrá nahrávka, musel bych se propadnout do země, kdybych s tím měl jet na turné a předstírat, že se to líbí. Chystáme se vydat nejlepší nahrávky, které můžeme udělat."

A jak se tak občas v takovém návalu stává - jako alter ego Foxboro Hot Tubs napsali v roce2007 Stop Drop and Roll!!! a to během devíti hodin po 11 lahvích vína. Jindy se to musí vařit pomalu a postupně - vytvoření American Idiot trvalo přes dva a půl roku.

"Spousta hudebních umělců prostě řekne, že nejlepší písničky napsali sami, ale to není vždycky pravda. Někdy máte ty inspirativní chvíle, kdy otevřete stavidlo a to vám vnukne rock'n'rollové riffy, ale někdy a nich zase potřebujete opravdu zapracovat a berou si načas. Bez ohledu na to prostě nikdy nechcete skončit a oni k vám přicházejí buť jednou, nebo jinou cestou."

Kerrang! Magazine: 30 Amazing Facts about BJA - CZECH

29. října 2011 v 21:50 | Magnumka |  Articles and Interview
V posledním čísle Kerrang Magazine je článek "30 Amazing Facts" a je to o Billiem - jedná se o 30. výročí, proto 30...

Ve skutečnosti je z těch 30 správných jenom 29 "faktů" a pokud tam najdete, který je ten nepravdivý, pošlete to na swag@kerrang.com s názvem "Billie Joe Facts" a máte šanci vyhrát tašku Kerrang.

Jako bonus je v časopise i Trého plagát. Toto číslo si můžete objednat tady.

Pozn.- fotbalový trenér - myšleno jako trenér našeho evropského fotbalu, ne toho jejich, agnostik - nevěřící

30 OHROMUJÍCÍCH FAKTŮ O BILLIE JOE ARMSTRONGOVI
K oslavě našeho 30. výročí vám řekneme všechno o vašem oblíbeném umělci ve 30 kouscích. Tento týden: Billie Joe Armstrong...
 1. Jako dítě předstíral Billie Joe před zrcadlem, že je Elvis, zatímco poslouchal [kompilaci z roku 1967] The Sun Sessions. To hodně vysvětluje...
 2. Během toho co chodil do základní školy Hilicrest Elementary School v Rodeu v Kalifornii, nahrál píseň Look For Love a to mu bylo pouze pět let. Zkoukněte to na YouTube a připravte se na super-roztomilé přetížení.
 3. Až strašidelnou náhodou je, že Look For Love bylo nahráno na stejném místě, jako album Green Day z roku 1994, dechberoucí Dookie.
 4. Jeho jméno je jakousi poctou Billymu Joelovi. Jeho rodiče byli členy fanklubu BJ a často s sebou brali svého nejmladšího syna na show.
 5. Na střední škole měl přezdívku Two Dollar Bill kvůli jeho reputaci, že ostatním studentům prodával jointy za dva dolary.
 6. Když mu bylo 14 měl jít na Cicrle Jerks v Mahubuy Gardens v San Franciscu, ale protože to přošvihl, byl označen za špatného kluka
 7. Jeho první punková show byl koncert Operation Ivy rok na to. Zpočátku odmítal jít, ale pak ho osobně na místo konání doprovodili členové kapely.
 8. Před tím, než se dali Green Day dohromady, pracoval na částečný úvazek v pizzerii, burgeru a prodával předplatné novin.
 9. Když se 4. července 1994 oženil se svou ženou Adrienne, obřad trval pouhých pět minut. Manželství samo o sobě si vede samozřejmě lépe a je stále silné.
 10. Pár druhý den 'objevil' že čekají své první dítě. Někdo řekl 'brokovnice'?
 11. Všechny SMSky Adrienne zakončuje slovy 'all my lovin (s vešekerou mou láskou)', slova známá od The Beatles, All My Love. Sentimentální blb.
 12. Další přitroublá náhoda byla jeho 80. tweet na Twitteru (@BJAOfficial), který byl nevědomky věnován songu 80 z Kerplunk!, což je přezdívka pro Adrienne.
 13. Kdysi dělal baseballového coache Little League v Kalifornii. Říká, že teď když je starší by chtěl dělat fotbalového trenéra.
 14. Tvrdí, že je fanouškem fotbalového klubu Manchaster United. Žije v Oaklandu, je stejně jako velká většina zdejších obyvatelů fanouškem Reds.
 15. Tvrdí o sobě, že je agnostik, věří pouze v "poslední modlitbu před smrtí," aby si zajistil správnou stranu.
 16. Miluje domácí mazlíčky a má 17-letého kocoura jménem Cleveland. Smutné je, že Clevelandův bratr Zero zahynul při "nehodě v sušičce" a byla mu věnována část v Deadbeat Holiday.
 17. V některých případech se objevují duety s jeho psem Rockym z čehož vznikají unikátní verze písní Green Day. Jako důkaz si najděte video na YouTube.
 18. Na levém rameni má vytetované písmenka D.W.K. což zamená Deadly White Kung Fu.
 19. Na pustém ostrově by chtěl ztroskotat s Paris Hilton protože "je příliš hubená na to aby jedla" a "eventuelně by se dalo šukat."
 20. A v nepravděpodobném případě výměny tělesných tekutin by se mohli podílet na oslavě narozenin, protože se oba narodili 17. února.
 21. V těchto dnech počítá Billie Joe pové celebrity Lady Gagu, Bona, Courtney Love a Toma Cruise jako své přátele.
 22. V roce 2005 po hurikánu Katrina dal nový význam pojmu DIY Punk a dobrovolně pomohl charitě Habitat For Humanity. To se cení.
 23. V roce 2003 byl zatčen za řízení pod vlivem alkoholu. V dechu mu bylo zjištěno více než dvojnásobek zákonného limitu. Ts, ts...
 24. V rozhovoru z roku 1995 řekl "Vždycky jsem byl bisexuál... Je to velice krásná věc."
 25. Téměř na každém koncertě kapely dá nějakému členu publika hubana "pro štěstí.
 26. Rád si pojmenovává své kytary a mezi nimi jsou: Blue, lack Beauty, Frankenstein, Booty a Floyd.
 27. Vystupoval pod pseudonymy Fink, Wilhelm Fink a Reverend Strychnine Twitch.
 28. V roce 2007 dostal podobiznu se třemi prsty, citrónově žlutou kůží a byl zvěčněn na plátně v The Simpsons Movie.
 29. Před tím, než bylo Greenům věnována jejich vlastní hra Rock Band, Billie Joe se objevil jako postava v Tony Hawk's American Wasteland.
 30. Billie Joe se sám negoogluje. Zvěsti o tom, že ho vykoply ze staré školy a Asks Jeeves však zůstávají nepotvrzené...
* Jeden z těchto faktů je vymyšlený - uhodni který a vyhrej K! tašku!
Podmínky:
Pošlete svou odpověď společně se jménem, věkem, adresou a číslem na swag@kerrang.com a do předmětu napište "Billie Joe Facts."
Vstup do soutěže je také možný posláním odpovědi dopisem na Kerrang!, PO Box 293, London W1A 6DZ. Uzavírka soutěže je 2. srpna. Jedna odpověď na člověka prosím. Hodně štěstí!

Kerrang! Legends - CZECH - scans 72 - 76

29. října 2011 v 21:49 | Magnumka |  Kerrang Legends
KLASICKÉ INTERVIEW - červenec 2002

Když Green Day souhlasili, že budou na turné Pop Disaster hrát pod Blink 182 vypadalo to, že jejich časy rockové premier league byly u konce. Ncméně skupina Billieho Joe měla jiné plány...

[Text: Ian Winwood]

V předním salónku jeho tourbusu má bubeník Tré Cool tři Japonské bojové ryby. Jejich jména jsou Doppelganger, Punchy a Dirty Sanchez. Jako každý, kdo o nesmí btikdy za těhle subjektech nic neví si budu dávat pozor. Japonské bojové ryby by nikdy za žádných okolností neměly být v jednom akvárku. Protože pokud by byly, bojovaly by až do smrti.
Trého bojové ryby nejsou v jednom akvárku. Jsou ve stejné misce, v levné, skleněné nádobě o velikosti asi půly fotbalového míče. Je plná špinavé vody. Doppelganger, Punchy a Dirty Sanchez tam jsou už dva měsíce. Drží se dál od sebe.
Frontman Billie Joe Armstrong leze do autobusu. Chce, abyste věděli, že s tímhle nemá nic společného. Basák Mike Dirnt nastupuje do autobusu. A taky chce aby se vědělo, že v tom nemá prsty.
Tré Cool vysvětluje, že soutěž bojových ryb je jako kouhoutí zápasy. Jenom to trvá skoro devět týdnů. Je to jako vzrušení, ale ve zpomaleném filmu. Je to taky hazard, protože můžete vsadit na to, kdo vyhraje, nebo kdo by eventuelně mohl vyhrát, jenom se nikdo v bse npřizná, že se vsadili.
Dirty Sanchez plave k Doppelgangerovi a bere nechutně velký kus z jeho boku. Doppelganger se z toho všeho zdá být smrtelně unavený, jemně plave na hladinu a bubliny po jeho boku. V tomto bodě dělá Doppelganger dojem té nejmrtvější ryby na světě.
"Ne, ne, není mrtvý," říká Tré Cool a spěchá k umyvalu na levé straně autobusu. Vytáhlsklenici z poličky a naplnil ji vodou, sklenici postavil vedle nádoby umístěné na stole před koženou sedačkou a strčil prsty do nádoby. Přenesl Doppelgangera, trochu neklidnou rybu, do sklenice s vodou. Doppelganger teď plave úplně vzhůru noham.
Tré, ta ryba je mrtvá.
"Ne, ne, není mrtvý," odpovídá Tré Cool. Pak udělal manévr, který mohl, ale taky nemusel vidět na Discovery Channel. Strčil prsty do sklenice a přejel mu prsty po žábrech. Doppelganger se znovu obrátil a je, sice poněkud slabý, ale živý. Téměř nepostřehnutelně se mu pohybuje tlama tam a zpátky, otevír ji a zavírá.
"Podívejte, co jsem udělal," říká. "Zachránil jsem Doppelgangerovi život."
V prvé řadě, Tré, je tvoje vina, že nebyl Doppelganger vpořádku.
"Jop, ale poád jsem mu zachránil život."
A Tré Cool se dívá do skleničky s vodou. "No podívejme Doppelíku, jseš jako nový, co?"

Jsme na cestách s Green Day. V Chicagu v Illinois a v Milwaukee ve Wisconsinu - jde o 44. a 45. show ze 46 plánovaných v devít-týdenním Pop Disaster tour. Jejich spolu-headlinery jsou Blink 182: Obě kapely mají stejné stage a obě kapely hrají hodinu a deset minut - s tím, že Green Day jsou první. V itineráři se objevily vechny hlavní města ve Státech a vidělo je (můj konzervativní odhad) více než čtvrt milionu lidí.

kerrangpage72.jpg

"Cestujou Blinkáči taky v krabicích?": Green Day se opět učí jak být správnými předskokany

kerrangpage72.jpg

Vytahování se na místech jako je Madison Square Garden v New Yorku, nebo Great Western Forum v Los Angeles - turné bylo, bez výhrad, úspěchem brzkého léta. Místo konání v Chicagu, Tweetwr Amphiteater má kapacitu 3 000 osob; scéna pro show v Milwaukee, Marcus Entertainment Center, má kapacitu 22 000 osob. Oba patří mezi cosi s názvem 'stáje' - obroské amfiteátry, z části sedátka a z části volné plochy s trávou, které se nacházejí na okrajích mnohých amerických měst. Jsou to poněkud bezuchá místa a všechny vypadají jako by byly objednány ze stejného katalogu. Vepředu je malá ohrada pro stojící fanoušky, za kterou je od 10 000 do 15 000 sedátek. Dozaduj sou nejlevnější lístky, tam mžouráte a natahujete krky abyste viděli.

"VYDALI JSME SE ZÍSKAT ZPĚT NÁŠ TRŮN NEJNEUVĚŘITELNĚJŠÍ ŽIVÉ PUNKOVÉ KAPELY, KTERÁ TADY JE!"
Tré Cool


Sedm hodin před tím, než se Green Day dostanou na stage v Chicagu, dostaneta jakýsi smysl s ohledem na rozsah této činnosti. Parkují v zkulisí, kde je 13 míst - Armstrong, Sirt a Cool mají každý autobus - a devět třešňově červených, 18 koly vybavených náklaďáků. Jeden z řidičů náklaďáků Green Day je žena, které je podle Tré Coola "pěkně žhavá." Její den začíná, když Green Day kolem 10. hodiny skončí. V tomto okamžiku je ospalá a sladká a Trému se to líbí. I když nezná její jméno.
K jednomu z tourbusů Green Day je připojen přívěs. Je plný kol, motorek a horáků. Green Day v těchto dnech rádi jezdvají ven na kolech. 30. května v New Yorku jel Mike Dirnt až na Ground Zero, aby se přesvědčil, kam až se město rozrostlo.
Před tím, než otevře přívěs, aby ukázal, co je uvnitř Tré chce, abychom hádali co tam je.
Blink 182?

Pan Cool kývá hlavou, otevírá přívěs a uvnitř křičí: "No tak kluci, vstávejte! Je čas jít do práce."
V šatně Gren Day jsou všechny vymoženosti, které jen můžete potřebovat na devíti-týdenním výletě daleko od domova. I v Chicagu i v Milwakee je pokoj - veškerý komfort - je k dispozici na konci bludišti chodeb. Uvnitř jsou sedačky, stoly, koupelna, mísa s ovocem, zelenina pro namáčení, čipsy, whisky, dvě lahve naplněné ledovou vodou a taky lahve Coors Lite a Budweiser. Vedle jedné z pohovek leží řerná kytara Fender.

Doufají, že se nenudíme, Mike Dirnt vytáhl americkou verzi přehrávače Fisher Pice, všechno v krémovém plastu a robustní ruce. Vytáhl plastový sáček naplněný singly - Mötley Crüe, Generation X, Ramones - a nabízí sedmipalcové Rezillos.
"Po skončení písničky musíte zvednout jehlu," vysvětluje. "Jinak ta nahrávka bude hrát dokola dokud se nezlomí."

Billie Joe Armstrong vcház o místnosti. Je skoro čas jít na stage a tak patřičně k této příležitosti obléká. Je hubenější než v poslední době byl, zpěvák si bere černou košili a bílou kravatu. Fotograf Paul Harries říká, že Armstrong vypadá jako člen The Hives. Neslyšel to, takže jsem to zopakoval.
"To je to co právě řekl," říká Billie Joe a naklání hlavu na foťák.
Myslím že je roztrhneš.
Je to odkaz na to, že před mnoha lety Billie Joe Armstrong nosíval černou košili s červenou kravatou.
"To je pravda," říká a odkýval to hlavou.
Poté zvedl obočí a mluvil tónem, který můžete slyšet v závěrečné scéně opravdu poutavého dílu Ironside a říká: "Taže se vás ptám: kdo koho kopíruje?"


Foto: Záchranná materiál turné Green Day - automatická puška, pistol, skateboard, kůže
"To jsem já, nebo se místa zmenšují?" zahřívačka v zákulisí


kerrangpage72.jpg

Být na cestách s kapelou - obzvláště s tak populární jako jsou Green Day - může být noní můrou. Ne vždycky ví, že přicházíte a pokud ano, ne vždy se zajímají o to, že jste nkde okolo nich. Nenechte se mýlit, lidé ve skupinách můžou být zhýčkaní bastardíci. Ačkoliv tady ne. Vzhledem k tomu, že laminát míjí Mitche, tour manažera Green Day, znamená to, že můžeme jít kamkoliv chceme a vidět všechno co se tam k vidění nachází. Čehož je, pokud jde o Green Day, poměrně hodně.

V Milwaukee je Tré ve svém autobuse. Windmilling je jeho pravá ruka jako třetí základní baseballový coach, provází nás do drhého salónku v zadní části vozidla. Chtěli jsme zjistit, jak to místo vypadá a on je ochotný nám to ukázat. Vytáhl krabici kondomů a všech 400 jich rozsypal po podlaze. Pak odstraňuje ochranný paket a vytahuje to z obalu a nafukuje to a nakonec to zaváže. Pomocí tyče a lepící pásky to připevňuje nad zrcadlo na zadní stěnu v obýváku.

Tré Cool je stejný jako bude Bart Simpson ve 29 letech.
Řidič autobusu, prošedivělý, přátelský, ukecaný muž z Alabamy chce mluvit s Trém.
"Nechystáš se mi zrovna rozbít zrcadlo že ne chlapče?" říká Coolovi.
Tré Cool ujišťuje řidiče, že ne, že mu zrcadlo nerozbije. A to navzdory tomu, že v ruce drží automatickou kuličkovou zbraň. Černé kuličkovky jsou roztroueny po celém pokoji. Bubeník zamíří a praskne 'balónek' jednou ranou.

Pak vezme balíček kondomu a prostřílí tam díru. Dal mi to.
"Tamten nepoužívejte," varuje. "Právě jsem to použil k š**ání s hlavami fanoušků."

V Chicagu nám chce něco ukázat. Na malém stage vedle hlavního hlediště - stage, které je významnou součástí turné - hraje mladá skupina s názvem Kut U Up. Green Day jsou se skupinou přátelé. Billie Joe Armstrong sedí na straně jeviště a dívá se; fanoušci se shromažďují u po pás vysokých bariér a pozorují ho, jak on sleduje je.
Ze začátku turné pil jeden člen Kut U Up pivo a zrovna v tu chvíli nad ním letěl pták a vysral se mu do sklenice.Mike Dirnt vytáhl $40 z peněženky a navrhl, aby si jeho přítel vydělal trochu peněz, když se naskytla tato situace. Všechno co musel udělat bylo vypít to pivo. No ten muž se o to pokusil, ale velké, bílé ptačí hovno se usídlilo na dně sklenice a když to viděl, zacpal si pusu. Mike Dirnt mu dal za snahu 20 babek.
Dneska, hned po skončení Kut U Up, nastoupí Green Day s více/méně improvizovaným setem. Je to na tour poprvé, co to kapela udělala. Zástupy fanoušků poskakují a křičí okolo kovových zábran; ochranka - která je neobvykle uvolněná a slušná natolik, že se nás s foťákem a rekordérem zeptali kdo jsme, namsto toho aby nás prvně složili a vykázali - stáli a pozorovali. Green Day ohlašují vše, co jim přijde do cesty.

"Miku, miluju tě," křičí jedna fanynka z davu. "Jsem z tebe celá pryč!"
Brian Reynolds, oblečená v triku Kerplunk je 16 letá fanynka z Chicaga. Ona může, ona říká, její žaludek dýchá. To znamená, že může krkat velmi dlouho a je to stejně tak odporné, jako úžasné. Dělá to znovu a znovu a znovu a znovu.
Da řítelé, chaec a dívka, jsou od sebe 12 stop a mezi nimi je asi deset lidí. Snaží se na sebe stáhnout pozornost. Tré Cool se ptá, jestli jsou spolu. Ne, odpoví, že nejsou. Chtěli by být? Oba vypadají trapně, ale ochotně. Mmmmm, jojo, oba pokrčili rameny a pohli se. Takže Tré udělal z dvojice pár. Dívá se, jak se líbají.
Prostě další krásný den na turné s Green Day.


Je tady jedna žhavá otázka, která obklopuje turné Pop Disaster: Proč to Green Day vzali? Pošuškává se, že to dělají aby v tomhle kurzu odfoukli Blinkáče, a určitě mají navrch. Během líného nedělního odpoledne u řeky v Milwaukee je to otázka vůle zeptat se Trého.
"Vydali jsme se získat zpět náš trůn nejneuvěřitelnější živé punkové kapely, která existuje," říká.
Kdo vás sesadil z toho trůnu?
"Vy víte kdo," říká s úsměvem. "Ne, že by byli vždy nejlepší živou kapelou, ale se všema těma mladýma děckama, kteří přicházejí aby Blink viděli, bylo pěkné mít šanci zničit jjich vnímání toho, kdo si myslí že jsou."


Foto: Na tvém kole: Je čas na hraní!
Král komedie
Tré z Assisi přivádí svou rybičku zpět k životu

Kalhotky pro vás: "Tady jsou nějaké co jsem měla dřív na sobě"

kerrangpage72.jpg

Bylo by fér, když řeknu, že každou noc kradete show?
"To by bylo fér. A jsme na konci turné. Takže je mi u prdele jestli si to přečtou nebo ne. Teď turné nemůžou ukončit. Ve skutčnosti to byla jedna z hlavních obav, že ukončí turné, protože jsme je vykouřili. My jsme šli přes mrtvoly, abychom ujistili své ego a správným způsobem se uklidnili. Jsou super pro vyplnění místa před začátkem show. Jsou dobří na přivedení maminek."

"BÁL JSEM SE, ŽE BLINK 182 UKONČÍ TURNÉ, PROTOŽE JIM KRADEME SHOW."
Tré Cool

"Víte, Blink hrli s několika skvělými kapelami," říká Mike Dirnt. "Kapely jako Alkaline Trio. Myslím si, že by mohli být zvyklí na to, že je každou noc někdo překoná."
Vztah mezi Green Day a Blink 182 je trochu složitější, než jak to vynívá z těchto citací. Zatímco je tady pocit profesionálního nepřátelství jednoho tábora ke druhému i když je třeba poznamenat, že Blink 182 nikdy neřekli směrem ke Green Day křivého slova - oba tábory jsou na tomto turné prakticky pořád od sebe. Nebo alespoň Mark Hoppus a Green Day. Travise Bakera je možno vidět v zákulisí, ale vypadá, že má svůj svět. Toma DeLonge však není vidět nikde. Tré Cool naznačuje, že nikdy neopouští svůj bus a mluví jen se svojí ochrankou a manažerem. Mark Hoppus je často vidět tady po okolí a je příjemný a sympatický. Když se objeví, tak je sám. V Milwaukee se on a tři členové Green Day vypaří, vypadá to stejně vinně jako samotný hřích, zmizli na rychlé cigárko.
Po setu Green Day v Chichagu vešel Mark Hoppus do jejich šatny.
"Hej B-Jo," křičí. "Jak to dneska šlo?"
Armstrong udržuje krátký rozhovor. To je jediný okamžik, kdy může být atmosféra trochu, řekněme nevhodná. Snad i napjatá situace.
"Ne, tady nebylo žádné napětí," říká Mike Dirnt další den v Milwaukee. "Mark má někdy tendenci přijít v nevhodnou chvíli, ale včera v noci tam žádné napětí nebylo. Všechno bylo v pohodě."
"Mark je pohodovej týpek," říká Tré Cool. "Rád koncertuje. Nevadí mu, že mu házíme dorty na hlavu."

Billie Joe Armstrong věří, že Green Day je "nejlepší rocková kapela na světě." A má pravdu. Řekne vám, že show je o showmanství a je to úmyslné. Tento inspirativní vzor nepoužívá tolik kapel jako Descendants nebo Bad Religion, ale spíše Van Halen nebo dokonce obrovská podívaná - Metallica.
V Marcus Entertainment Center přehlíží krásný Milwaukeeský Hoan Bridge, Mike Dirnt stojí v zákulisí v šedém večerním vzduchu. Má na sobě triko Misfits Die, Die My Darling a když si to natahuje na ruce pokyvuje u toho nevózně hlavou. Bez ohledu na to, kde je, bez ohledu ne to, jak se cítí po dvou písních říká, že žije s momentem. Po každé písni se přes PA ozve díky davu chraptivé očekávání.

Vedle Dirnta stojí maník oblečený v růžovém obleku králíka. Kaý večer se potácí na jeviště ještě před příchodem Green Day a drží pivo. Jeho odvázanost se zvyšuje s tím co vypije, nápoj, který drží v pravé ruce hodí do publika. Potom se odkolébá a vrátí se se skleněným bongem. Růžový králíček zapálí pod bongem a tahá veškerý kouř. Zdvižením rukou k obloze se dav rozkřičí. Pak PA nahodí Cheap Trick a Blitzkrieg Bop od Ramones. Pak světla zhasnou.
V zákulisí je Billie Joe Armstrong přátelský, ale je snadné mu uvěřit, když říká, že každý moment strávěný na cestác je zabíjní času před tím, než jde na přední pódium a zahajuje s kapelou set se songem Maria. Pak se z něj stane ten nepřirozenější a brilantní frontman své generace. "Kdo mně chce o**kat?" Ptá se uprostřed Hithin' A Ride když v tom hluk přesáhne počet decibelů letištní dráhy. Pak se kroutí u mikrofonu, levou ruku si nacpal do kalhot "Kdo je tvůj taťka?" ptá se na konci písně. "Kdo je tvůj z**raný taťka?"
V Tweeter Amphitheater v Chicagu Tré Cool poprvé a naposledy zapálil svou soupravu bicích. Udělal to na konci When I Come Around. Billie Joe pak zahrál krásnou otrhanou veri Good Riddance (Time Of Your Life) na elektrickou kytaru. A bez dalšího slova je set u konce.
Vzhledem k tomu, že světla se odrážela ve vyčerpaných tvářích davu zdá se, že se nabízí jen jedna otázka. Může to někdo zachytit? A odpověď je - ne.

Foto: Tré Cool není žádné prkno
Je tady a tam, Pink Bunny je všude, pozor!
Co bylo dřív: slepice, nebo Green Day?

kerrangpage72.jpg

Bob Gruen's photos

29. října 2011 v 21:45 | Magnumka |  Photos
Okay, tady je překlad textu a fotky ze stránek fotografa Boba Gruena.

Green Day - Evropa, Červen 2010

Green Day hráli před velkým publikem na stadiónech když jsem je viděl v Londýně, Dublinu a Paříži.
Joan Jett jim udělala toho nejlepšího rockového předskokana, jakého jsem za poslední roky viděl!


Dav hlasitě zpíval společně s Joan "I Love Rock'n'Roll" a všechny její ostatní hity.


Billie Joe v Londýně ve Wembley, před 71 000 lidmi, největší show na které kdy byli Green Day tahouny.


Green Day uznávají divokost fanoušků ve Wembley.


Billie Joe v zákulisí věděl, že měl publikum celou noc jak na dlani.


V zákulisí byla na párty s Green Day Joan Jett a připojila se k nim i dlouholetá fanynka Green Day, Serena Williams.


V noci v Dublinu se ří ze skupiny podívat do Vica Club na Blondie. Bubeník Clem Burke řekl Trému, že mu někdo dal něco čemu se říká "Keith Moon boots"..... a snažil se zjistit, jestli je to pravda.


Fanoušci v Dublinu byli vlemi aktivní a většinou hodně mladí, ale věděli co chtějí a zpívali společně s písněmi.


Billie Joe je připraven, míří na stage v Dublinu.


Tak jak to obvykle dělává, Billie Joe vytáhl dívku z publika, aby zpívala s kapelou a v Dublinu si ze všech nabízejících se vybral dívku oblečenou jako jeptišku.


"Jeptiška" zpívala fakt dobře a Billie Joe jí dal pusu. Její jméno je Charmaine Haughton.


To nebyly opravdové televize, jen jedna z nejlepších grafik, které tvořili pro show pozadí.


Detail Billieho kytary.


Na samém konci show, kdy Billie Joe zpíval "here comes the rain again/falling from the stars/drenched my pain again/becoming who we are (znovu přichází déšť/padá z hvězd/znovu jsem zaplavený bolestí/stává se z nás to, kým jsme)" začalo v Dublinu pršet.


Jemný děštík a správné světla vedly ke skvělé fotce.


Billie Joe mává Dublinským fanouškům na dobrou noc.


Potom kapela chytila rychlé letadlo na cestu do Paříže.


Paramore dělali GReen Day předskokany na několika show jejich turné včetně Paříže, zpěvačka Halyey Williams vedla skpinu a donutila publikum skákat.


V zákulisí před show pózoval Billie Joe na fotky jako poděkování Legs McNeilovi za to, že mu poslal triko s obalem Legsovy knihy, Please Kill Me - orální historii punk rocku.


Bylo velmi působivé vidět 60 000 lidí Parc des Princes v Paříži - nadšeně mávali rukama ve vzduchu a hulákali.


Jeden z nejlepších rockových bubeníku, Tré Cool, který patří taky mezi jedny z nejvtipnějších.


Tré se dostal zpoza bicích aby předvedl své taneční kreace.


Když si kapela užívá to co dělá, užívají si fanoušci show a Green Day ten čas tráví skvěle, takže i fanoušci si užívají skvělé chvíle.

Billie Joe do toho dává vše a zůstává důvěryhodný.


Show v Paříži začala a skončila s horkým ovzduším.


Když Billie Joe zpíval poslední song, fanoušci drželi nad hlavami nápisy "THANKS." Nikdo z kapely dosud od diváků neviděl takový druh hromadného znamení ocenění.


Cestování s Green Day jsem si opravdu užil a za pár dní mám vyrazit se svou starou přítelkyní Joan Jett na show ve Wembley, kde budu vše sledovat se strany stage.


Ve Wembley jsem se setkal s dalším starým známým, Glenem Matlockem ze Sex Pistols, který tam byl se svou ženou a dvěma dětmi - všichni jsou praví rockoví fanoušci.

5 More Rock Radio Classics That Actually Suck

29. října 2011 v 21:43 | Magnumka |  Articles and Interview
Na Cracked.com je sestaven (už druhý) seznam pěti klasických rocových písní hraných v rádiích, které jsou vlastně na prd. Green Day se na tento žebříček dostali se songem Good Riddance a co o nich píšou je přeloženo tady:

Autor: Gladstone

1. Good Riddance (Time of Your Life) - Green Day

Tak zaprvé, zdomácnělé. Opět platí, že předpoklad těchto sloupečků je odpad písní, které jsou věčeně oblíbené v klasických rockových rádiích a přitom si svůj status ani nezaslouží. Ať už budete Green Day nazývat punkem (pokud vám nevadí se mýlit a nevědět co je to punk), anebo jim říkáte laciný pop s kytarami (pokud chcete mít pravdu), jsou tady z jednoduchého důvodu a to kvůli jejich dubutu v 90. letech až do současnosti - Green Day se vždy hráli v klasických rockových rádiích.
To nepopírám. Narozdíl od ostatních čtyř kapel na tomto seznamu je tohle kapela, která se mi prostě nelíbí a ano, tohle je můj názor. A zanechte svůj opačný názor v komentářích a řekněte mi, proč nesdílíte můj názor, protože lidé na Cracked prý nejsou zvyklí zanechávat komentáře. A pak oba zemřeme a zemře taky M.C. Escher kvůli schodišti vadné logiky.

Ale Green Day mi vpodstatě vždycky lezli na na nervy kvůli psaní čistě popových songů přičemž se prohlašovali, že jsou punk. Šlapání na pedál zkreslení a dojemný, groteskní přízvuk pseudo Sex Pistols z nich nedělá punkovou kapelu. Můžu jen říct: "Ach, Green Day. Jste neškodní. Píšete příjemné malé silné popové songy," ale ve skutečnosti se drží "jsme punk," což mě v 90. letech nakrklo. A nemohl jsem nechat průchod svému hněvu tak, že jsem napsal pologramotné vrčící připomínky na blogu každého, kdo je vychvaloval, jaká nejsou punková kapela, protože jsme v 94., když se z nich staly takové hvězdy, neměli internet. Taže jsem měl pouze možnost mluvit s lidmi v reálném životě GRRRRRR.

Čímž se dostáváme k jejich nejslavnějšímu songu. Tme of Your Life. Ja dokázali, že je to tak hrozné? Jo, samozřejmě je to jednoduchá stavba G/C/D, stejně jako milion dalších skladeb, nebo jako každá píseň Indigo Girls, která kdy byla napsána. Ale to samo o sobě není fatální. Myslím tím, že American Pie od Dona McLeana je jednoduchý a pořád klasika. Takže pro své tvrzení potřebuju další důvod. A co třeba fakt, že všechny 14 leté dívky po celém světe milují tento song a chtějí jej vložit jako podbarvení k videokoláži iMovie, které jsou o jejich šíleném spaní u kamarádek? To je docela zdrcující, že? No anebo jak to, že nemůžu slyšet tuhle píseň bez toho, abych začal zpívat Punk Rock Girl od The Dead Milkmen? Dobrá, nemůžu to dokázat na vás. Vím to. A právě teď křičíte buď Amen! anebo ječíte o mou smrt! S tím se dokážu smířit. To je vpořádku. I když je těžké vás slyšet přes řev vaší matky (která semnou právě teď může, nebo nemusí mít sex).

Green Day and City of Hope

29. října 2011 v 21:41 | Magnumka |  Charity
Nedávno se Green Day dali dohromady s organizací "City of Hope" a z tohoto spojení vzniklo tričko s motivem kytky z alba Kerplunk a vzadu je logo City of Hope. Pro větší náhled by mělo stačit kliknout na obrázek vpravo.

Všechny zisky z prodeje těchto triček budou použity na financování inovačního výzkumu na léky proti rakovině, cukrovce a HIV/AIDS.

Cena trika je $21.95 a po objednání budou rozesílány 8. srpna. Objednávat můžete tady.

Book: Green Day

29. října 2011 v 21:40 | Magnumka
Před dvěmi měsíci jsem psala, že na stránkách Harper Collins Catalogs se objevila kniha s názvem "Green Day." Jedná se o první oficiální knihu, je to vlastně "about the band, by the band" čili "o kapele, psáno kapelou," tzn, že knihu psali sami Green Day.
Popis knihy:
 • "Dynamická první kniha od populární punk rockové kapely Green Day bude obsahovat stovky fotografií kapely z turné, backstage, stejně jako efemérní průvod zákulisím, útržky vstupenek, ručně psané poznámky a texty a další. Tyto nádherné fotografie budou doplněny texty z jejich posledních dvou hitových alb American Idiot a 21st Century Breakdown a titulky od zbytku kapely. Tento fan "musíte-mít" bude zároveň zahrnovat i předmluvu Billieho Joe Armstronga."
Proč se o ní znovu zmiňuji - v internetovém obchodě Amazon.co.uk se kniha objevila také a dokonce si ji můžete už i předobjednat.
Co o knize víme: má 192 stran, je barevná s fotkama a bude se prodávat celosvětově - samozřejmě že je psaná anglicky. Datum vydání má být podle Hapeeru 25. října 2011 a podle Amazonu 20. září 2012 - takže zatím těžko říct... No na Amazonu je psaný vydavatel "HarperEntertainment" tak kdo ví. Ať tak či tak, datum ještě není oficiální. Kniha stojí v Britském Amazonu $17.00 (475 Kč) a na Harperu $39 (675 Kč).
No já teda nevím jak vy, ale já si na ni začínám odkládat peníze :)

Lady Gaga talks about why she loves Green Day

29. října 2011 v 21:39 | Magnumka |  Articles and Interview
V několika rozhovorech Lady Gaga říkala, že si za své první peníze koupila album Green Day - Dookie, ale že nikdy nešla hlouběji, aby řekla, proč má vlastně Green Day ráda. Na netu se objevil rozhovor s OutFrontColorado.com, kde Lady Gaga vysvětluje, co přesně pro ni Dookie znamená.
 • "Vždycky mluvím o Green Day, protože Dookie bylo první album, které jsem si koupila za své vlastní peníze. Myslím, že to bylo kvůli tomu, že mě šikanovali ve škole, takže punková kultura byla něco, čeho jsem si opravdu cenila. Umiožnilo mi to cítit se sjednocena s něčím, co oddělovalo od komunity ve škole. I když jsem neměla mnoho punkových přátel, nebo jsem nechodila na punkové koncerty - potože mi bylo 13, má matka mi nikdy nedovolila odejít z domu a jít do města na punkovou show - jenom to album mít v ruce, číst texty a poslouchat hudbu ve mě vzbuzovalo pocit, jako bych byla punkekrka, cítila jsem se jako fanoušek Green Day, měla jsem pocit, že jsem součástí unie, která mě oddělovala od mé situace. Oravdu se to odráží na mé hudbě, do mých snů i poselství. Ale co bylo obrovské byly média. Nraozdíl od fanoušků v době, kdy jsem byla dítě mají moji fanoušci nyní způsob jak se vzájemně poznat a spojit prostřednictvím sociálních sítí, aby se kultura ohla rozrůstat."

A message to GD fans from Kyle Rodas and his family

29. října 2011 v 21:37 | Magnumka |  Charity
Minulý měsíc se že na netu objevila zpráva, ve které stálo kluk jménem Kyle trpící rakovinou mozku si přeje setkat se se všemi členy svých nejoblíbenějších kapel. Přeložený článek najdete tady.

Jeho nej kapely jsou Green Day, Ozzy Osbourne, Linkin Park. Členové těchto kapel Kylovi volali, nebo se s ním setkali, včetně Billieho Joe, který mluvil s Kylovým otcem Oscarem.

Díky zveřejnění zprávy na GDA bylo vybráno dost peněz, takže Rodasově rodině bylo darováno $1000 a dostali více než 70 dopisů a pohledů.
Kylova rodina poslala zprávu:
 • Jménem Kyla a naší rodiny bychom chtěli poděkovat Andresovi, Kat, členům Green Day a všem z Green Day Authority Family, že nám pomohli.
  Děkujeme za krásné dopisy, pohledy, dárky, přání a požehnní a zprávy. Všechno bylo Kylovi přečteno, nebo přehráno. Nemáme vám to jak splatit, ale vězte toto: Jsme Vám všem navždy vděční. Vždy budete v našich modlitbách a myšlenkách.
  Z nejhlubšího srdce... Děkujeme!!!
  KYLE a RODINA
Jestli chctete pomoci Kylovi a jeho rodině, klikněte na wishes4kyle.org

Diablo Magazine - Q&A with Mike

29. října 2011 v 21:36 | Magnumka |  Articles and Interview
Diablo Magazine udělalo Q&A s Mikem a týká se jak jinak než nedávno tevřené restaurace Rudy's.
Níže máte překlad, přeložím ale jen otázky a odpovědi, jelikož dál už jsou jen recepty a ty by vám třeba Google translator mohl přeložit celkem dobře no a dál jsou jen všemožné adresy. Navíc myslím, že ne všechno se týká Rudy's.

Přeloženo z DiabloMag.com:

NEJLEPŠÍ Z EAST BAY 2011 - FOOD AND DRINK

Autor: Ehan Fletcher

Nejlepší pro ty, kteří žijí aby jedli, ne pro ty, co jedí aby žili.

Mike Dirnt, Drew Kelly

Mike Dirnt, Drew Kelly

Q&A: MIKE DIRNT
Editor pick: rockin' restaurant

Mika Dirnta většina z nás zná jako baskytaristu legendární rockové kapely z East Bay, Green Day. Vězte, že 39-letý Oaklanďan je jedním z původních čtyř zakladatelů populární Emeryvillské kantýny Rudy's Can't Fail Café a je také nezdolným labužníkem (jeho oblíbnosti jsou Picán, Le Cheval a Dopo). Zeptali jsme se Dirnta na právě otevřenou druhou restauraci Rudy's v Oaklandském Fox Theater.

Diablo: Jak jste se přidal k Rudy's?
Mike Dirnt: Jedním z důvodů bylo, že ve svých šesti letech jsem si nemohl nikde dát vafle bez toho, abych čekal 45 minut. Taky jsem vařil na střední škole a na místě s názvem Nantucket v Crockett, takže když [Jeffrey Bischoff spoluzakladatel Rudy's] začal přemýšlet o založení Rudy's, byl jsem první osoba, které volal.

Jaká je idea restaurace?
Je to prostě dobré místo, kde si můžete dát snídani, oběd a večeři. Nechtěli jsme to moc překombinovat. Chtěli jsme, aby se to točilo okolo rock'n'rollu, dát tomu nějaký dobrý vzhled a čekali jsme co se stane. A servírujem dobrý kafe.

Proč je nová restaurace v Uptown?
Miluju tu oblast: Bary jsou neuvěřitelné a často navštěvuju všechny restaurace. Se znovuotevřením Paramount a Fox se tu vyskytlo plus, což je dost v pohodě. Ale nejsou tady dobré kavárny, kam si se svými kamarády můžete pozdě v noci sednout a dát si hranolky.

Co mohou lidé očekávat?
Budeme mít nové položky v menu a taky budeme mít plný bar. Jedna věc, ve které jsem byl dost neoblomný byl zabiják Bloody Mery. Chcem tady být ke službě zákazníkům: Někdy potřebujete kávu a někdy potřebujete Bloody Mery.

1805 Telegraph Ave., Oakland, (510) 251-9400, iamrudy.com.

All You Need To Know About Green Day - CZECH

29. října 2011 v 21:34 | Magnumka |  Articles and Interview
Přeloženo z AltSounds.com
VŠECHNO CO MUSÍTE VĚDĚT O... GREEN DAY
Všechno co musíte vědět o své nové nejoblíbenější kapele!

All you need to know about ... Green Day

Pokud jste měli tu smůlu a narodili jste se v 90. letech, pak jsou vaí kapelou. Vyrůstali jste s nimi. Sledovali jste jejich vzestup a pád a opětovný vzestup tak vysoko, že je nikdo nemohl přivést zpět. Ne, nemluvím o Take That, omlouvám se, ale musím říct, že ve skutečnosti mluvím o všemohoucích Green Day. Americké punk-rockové star vytvořili soundtrack k mé výchově když jsem s nimi poprvé ve svém zralém věku 8 let přišel do styku. Během dospívání zráli Green Day semnou, aby se stali jednou z největších kapel na světě vůbec. Tady je k poslechnutí cesta přes nesmírnost Green Day "Boulevard of Broken Dreams."


Ach, Kalifornie, země kde se vytváří sny. Ne pro všechny, ale pro některé ano. V oce 1987 si dva z těch "některých" založili kapelu - Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a náborový bubeník ohn Kiffmeyer. Původně se jmenovali Sweet Children, ale poté, co vztoupali prudce nahoru jim nahrávací společnost doporučila změnu názvu, aby nedocházelo k záměně s jinou místní kapelou. A tak tedy došli k názvu Green Day, zřejmě kvůli jejich chuti na marihuanu. Ale kdo ví, co?
Green Day vydali své první EP 1,000 Hours a pokračovali k nahrávání jejich debutového alba 39/Smooth - v roce 1990. ovydání druhého alba Kerplunk se Green Day stali fenoménem, dále byli katapultováni oceněným albem Dookie (touto dobou vystřidal bubeníka Kiffmeyera Tré Cool). I přes několika letou odchylku na jejich cestě úspěchu a popularity je album z roku 2004, American Idiot hodilo na vrchol. Od té doby jsou Green Day největší kapelou na světě.

Seznam členů:
- Billie Joe Armstorng (hlavní vokály, hlavní a rytmická kytara, klavír, harmonika, mandolína) - 1987 - současnost
- Mike Dirnt (basskytara, vedlejší vokály) - 1988 - současnost
- Tré Cool (bicí, bicí nástroje, vedlejší vokály) - 1990 - současnost

Kdo nebyl ovlivněn Green Day? Vážně, všichni byli nakaženi infekčním punk rockem Green Day. No, dobře, lidé kteří byli před Green Day, ale téměř každý, kdo se objevil po roce 1987. Ohromující live vystoupení, punk-rockové hymny a srdceryvné balady. Green Day tohle všechno mají. Jsou dokonalou rockovou kapelou. A proto budou navždy vepsáni do hudebních knih. Nebo snad v budoucnosti do Apple Macs.
Green Day za 24 let své existence prodali 65 milionů alb po celém světě. To je zatraceně dobrý. V průměru je to 2,708 333 a tři alba za rok. Můžeme předpokládat, že průměrné náklady na CD (s přihédnutím k inflaci od 1987) je přibližně $10 - to dělá pro Green Day celkový příjem $650 milionů jenom z prodeje alba. Vydělme 3 (pro každého člena kapely) a máte to kolem $218 milionů pro každého. Tak to je, no fakt. Taky jsem se trochu zajímal o ceny, které Green Day vyhráli. Byl jsem ohromne, opravdu naprosto ohromen. Green Day měli 188 nominací a vyhráli celkem 91x. 91! Neuvěitelné. Mezi cenami jsou 2 Brit Awards, 5 Grammy a 4 ceny Kerrang! No a zahrnuje to také 9 nominací pro "Basket Case" a 6 nominací jen pro "Boulevard of Broken Dreams." Jedné noci při předávání Billboard Music Awards v roce 2005 získali Green Day 6 cen z 9 nominací. Stejně jako je neuvěřitelné číslo prodaných alb a ocenění, Green Day měli na Broadwayi svůj muzikál s názvem American Idiot: The Musical. Jaký to úspěch? Pecku do pysku Eltone Johne!
Diskografie:
- 1989 - 1,000 Hours (EP)
- 1990 - 39/Smooth
- 1990 - Slappy (EP)
- 1990 - Sweet Children (EP)
- 1992 - Kerplunk
- 1994 - Dookie
- 1995 - Insomniac
- 1996 - Foot In Mouth (Live)
- 1996 - Bowling Bowling Bowling Parking Parking (Live)
- 1997 - Nimrod
- 2000 - Warning
- 2004 - American Idiot
- 2005 - Bullet In A Bible (Live)
- 2009 - 21st Century Breakdown
- 2009 - Last Night On Earth: Live In Tokyo
- 2011 - Awesome As Fuck (Live)
Album které musíte mít:
Nebudete překvapeni touto volbou. Je to samozřejmě jasná volba. Je označováno jako jedno z největších hudebních alb vůbec, takže samozřejmě tohle album musíte mít. Vě skutečnosti jsem si jist, že už ho máte. Ale ještě raz. Ale pokud se vám to zdá jako klišé, American Idiot je soundtrack generace. Tady je obrovské "Holiday":


Doporučené album:
Osobně je to jedno z mých nejoblíbenějších alb celkově, ne jen z alb Green Day. Je naprosto skvělé. A to je důvod, proč je Dookie mým tipem při doporučení alba Green Day. Zde je delikatesa "Longview":


Album kterému je nutno se vyhnout:
Green Day trochu klesli na popularitě na konci 90. let a to s vydáním alba Warning na přelomu tisíciletí - tímto albem dosáhli svého minima (diskutabilě). Určitě se jedná o moje nejméně oblíbené album, ale ironií osudu je, že je na ní jedna z mých oblíbených písniček "Macy's Day Parade":


Poslední album:
Vím, že spousta lidí byla tímto albem zklamána a to zejména po legendárním American Idiot. Ale krucinál, když si 21st Century Breakdown poslechnete znovu, je to úžasné album. Skutečně vynikající. Teď mám pro vás "21 Guns":


Další den, další kapela. Nestyď se koupit nějakou kopii z množství alb Green Day. nebudete zklamaní, nikdo nebude. To je důvod, proč jsou hrdiny 21. století.


Kerrang! Legends - CZECH - scans 70, 71

29. října 2011 v 21:28 | Magnumka |  Kerrang Legends
ALBA

WARNING

Když se blížili ke třicítce, chtěli se Green Day zbavit své image 'nevyšukaných pop-punkáčů'. Čas na změnu kurzu...

LABEL: Reprise VYDÁNO: říjen 2000 PRODUCENT: Green Day PŮVODNÍ K! HODNOCENÍ: KKK

Není pochyb o tom, že American Idiot z roku 2004byl pro Green Day velmi ambiciózním krokem. Z hlediska rozsahu to byl obrovský hazard, který prostě nemusel vyjít, ale taky bylo vykonstruováno ze základních kamenů známých všem, jenž se zajímají o materiál kapely z trochu starší nabídky. V hudební terminologii je jedináček, ale jeho předchůdce Warning byl stejně velkým skokem do neznámé vody.
Už tam se objevily náznaky, že trio není ochotno se omezovat jen na jedno určité vyhraněné pole, které vyznačili kritici - pole, které je třeba přiznat, by jim pomohlo se zvukem, jenž byl nejčastěji používán v rámci pop-punkových parametrů. Insomniac se chlubil temnějším tónem, temnějším a těžším než jeho starší sourozenci, no a Nimrod fušoval do všeho. Od ska-punkového King For A Day po zběsilé hardcorové Take Back. Ale Warning bylo první album výrazně odchýlené od toho, co by mohlo být považováno za jejich zvukové rysy při obchodním označení v rámci celého jejich díla.

"PŘES NÍZKÝ PRODEJ ZŮSTÁVÁ WARNING DECENTÍM UMĚLECKÝM VRCHOLEM"

Samořejmě že mezi alby Nimrod a Warning je více zřejmých skoků. Akustické baladické básnictví Good Riddance (Time Of Your Life) bylo překvapivým šlágrem a frontman Billie Joe Armstrong vysvětluje: "Myslím, že Time Of Your Life nás osvobodilo v mnoha ohledech - můžem dělat různé věci. Pomohlo nám to získat více emocionálně založený obsah bez pocitu, že se prodáváme."
Když začali pracovat na Warning, Green Day už tehdy označili své šesté album za výchozí. "Písně mají akustický základ, ale ne až tak jako u Bon Joviho. Spíše způsobem jaký jde vidět u dřívějších věcí Bruce Springsteena nebo Peteho Townshenda," prozradil baskytarista Mike Dirnt, zatímco Armstrong uvádí také Boba Dylana a Toma Waitse, kteří v tuto dobu měli vliv na jeho songwriterství. Nebyli si tak úplně vědomi toho originálu se kterým začali když se to vezme v širším kotextu, ale určitě to nebylo to, co by od alba Green Day většina lidí očekávala.
V souladu s poměrně úzkým charakterem písní, které se schovávaly v celkem tichém místním studiu byli připraveni zahájit nahrávání alba společně s Robem Cavallem (producent jejich tří předchozích alb a později také American Idiot), který je zároveň poradcem. "880 Studios je v jakési latinské comunitě," řekl Armstrong o jejich smělé díře. "Přímo nad tím vede dálnice. Pokaždé když projížděl náklaďák, mohli jste to cítit a slyšet jak se zvedla frekvence mikrofonů."

kerrangpage70.jpg

ŘÍJEN 2000

Výsledkem byl hřejivý, organický zvuk, který se dokonale hodil ke všemu materiálu. Avšak album nebylo úplně zbaveno moci radosti tří akordů, rytmických hymn nutítích podupávat nohou, ale Castaway a Deadbeat Holiday měly daleko více promyšlené uspořádání, zatímco všudypřítomné akustické chytlavky s nešikovnými riffy jsou protkány tím, co byly dříve jednoduché tří akordové ječáky. Hold On se neomlouvá za harmoniku, Misery bylo plátkem nepředvídatelé výstřednosti hudební haly a vyrovnávací styl Minority, irská zábava pro spoustu opilých lidí, fanoušků hudby v rockových klubech a na koncertech měla našlápnuto. Jinde bylo Waiting a titulní skladba až nakažlivě časté a Macy's Day Parade se částečně vrátilo k linii Good Riddance (Time Of Your Life). Doslovně se přesunula také kapela. Nebyli přímo političtí, ale Arsmtrong byl vždy ironický i když spíše ojediněle, ovšem pozorování se zřejmě trochu rozšířilo.
"Čím jsem starší, tím víc se snažím, aby byů můj hněv někam směrován, ne se v tom jen vrtat. Díky hněvu se zdá, že stárnete. Stáváte se zahořklými," vysvětluje frontman. "Musíte přemýšlet o své politice a o světě a snažit se pobídnout lidi pokud jde o to, co chtějí poslouchat. Nemůžete psát jednu píseň znovu a znovu. Doslova, myslím si, že je tady toho mnohem víc, co to album říká, než co jsme kdy udělali v minulosti."
Znovunalezená dospělost byla asi nevyhnutelná - Green Day se nyní blíží ke třicítce s rodinami v závěsu, zatímco Blink-182 převzali plášť pop-punkových princeznovských klaunů - Warning představuje relativní komerční propadové pásmo, jejich první album od debutového 39/Smooth z roku 1990 co nedosáhlo na platinu.
American Idiot je dostalo zpět na vrchol úspěchu, kterýkombinuje jejich starý punkový žár s nově rozšířenými obzory Warning, ale i přes nízký prodej je Warning stále zmiňováno jako umělecký vrchol jejich kariéry.
[Paul Travers]

Tracklist: Warning / Blood Sex And Booze / Church On Sunday / Fashion Victim / Castaway / Misery / Deadbeat Holiday / Hold On / Jackass / Waiting / Minority / Macy's Day Parade

kerrangpage70.jpg

Interview with Jason Frees' family

29. října 2011 v 21:27 | Magnumka |  Articles and Interview
Na stránkách OC Weekly je rozhovor s Jasonem Freesem, jeho bratrem Joshem a jejich otcem Stanem. Jason a Josh jsou oba profesionální muzikanti a jejich otec Stan pracuje pro Walt Disney Parks & Resorts.
Rozhovor je docela zajímavý, Jason popisuje, že stále žije svůj sen a další věci. Pokud by se našel čas v příštích dnech, nebo byh viděla zájem o tenhle rozhovor, tak ho přeložím. No a pokud ne, tak ne... Tady je ukázka:
 • "Mám spoustu přátel, kteří jsou vynikajícími hudebníky, kteří si nikdy nedali pauzu a i tak si jen s těží vydělají na živobytí. To je to nehorší. Protože když máte chuť i velký talent a ani tak se v praxi pořádně neprosadíte, musí to být ta nejvíc frustrující věc na světě."
Pokud se mrknete na stránky OCWeekly.com, najdete tam taky video a několik fotek. Tady je video:


Longview's Green Day connection - CZECH

29. října 2011 v 21:25 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek z Washingtonských novin, který vyšel v jednom nedávném čísle, mluví o spojitosti Green Day s jejich městem Longview.
Město má 34,000 oyvatel a je známé právě díky jednomu z největších hitů Green Day z alba Dookie, vydaného v roce 1994.
V únoru Billie napsal na Twitter zprávu, týkající se tohoto songu:
 • Our friend/roadie Kaz Hope, suggested we call our song Longview because the 1st time we played was in Longview Washington in spring 1992
  • Náš kamarád/roadie Kaz Hope, navrhl, abychom nazvali náš song Longview, protože poprvé jsme hráli v Longview ve Washingtonu na jaře 1992
Kapela měla song napsaný už před turné, ale neměli pro něj název. Ten přišel pak s návštěvou Longview ve Washingtonu.
Překlad článku z tdn.com je tady:
Pozn.- Loser - prohrávající/ztroskotanec

SPOJITOST GREEN DAY A LONGVIEW

Autor: Tom Paulu

"Sit around and watch the tube but, nothing's on / Change the channels for an hour or two / Twiddle my thumbs just for a bit / I'm sick of all the same old sh-- (Sedim a čumim na bednu, ale nic nedávaj / Hodinu nebo dvě přepínám kanály / Tročku koutim palcem / Jsem otrávený ze všech těch stených sraček)."
To jsou slova písně "Longview," které by mohly být uvedeny v místní cestovatelské brožuře, ale 17 let po jeho vydání se pravděpodobně jedná o nejznámějí hudební dílo pojmenované po městě.
Green Day zařadili píseň o dospívajícím pocitu odcizení na své třetí album "Dookie." Byl to první singl na začátku moderní rockové hitparády ve Spojených Státech a s velkými potížemi se začal vysílat na MTV. Píseň byla v roce 1994 nominovaná na Grammy v kategorii Best Hard Rock Performance.
V roce 1994 řekl tiskový mluvčí Green Day reportérovi Daily News, že poprvé song zahráli v Longview.
Skupina tad hrála třikrát, řekl TJ McNeely, který rezervoval show na sobotu, kde se má objevit i syn songwritera Green Day, Billieho Joe Armstronga. V Longviewských místech jako je Cafe Forum a klubech pro teenagery na Vandercook Way a Rainbow Rocks, který se nakonec stal Reid's Pit Stop na Commerce Ave.
McNeeely řekl Green Day už měli "Longview" napsané dřív, než tady hráli.
Armstrong byl jednou citován, když o songu mluvil jako o písni o: "nudě, masturbaci a hulení trávy."
VH-1 řekl: "Když se tot ak vezme, byl jsem osamělý kluk: žádná holka, žádný život, úplný loser."
Dnes jsou Green Day samozřejmě vítězi ve světě zábavy. Nakonec kapela získala pět cen Grammy a v loňském roce byla divadelní verze "American Idiot" na Broadwayi nominovaná na několik cen Tony.
McNeely řekl, že pozval staršího Armstronga, aby se zúčastnil sobotní show v komunitě, která položila jeho kapelu na hudební mapu. "Možná tam bde v sobotu v noci. Trochu o tom pochybuji."

New Songbooks

29. října 2011 v 21:23 | Magnumka |  Stores
Na Americkém iTunes jsou k dostání oficiální songbooky. Mezi nimi najdete:
Nemělo by to trvat dlouho a songbooky by se měly objevit i v jiných obchodech.

K dostání je taky již dříve vydaný songbook s názvem "
Nobody Likes You" což je skvělá biografie kapely sepsaná Marcem Spitzem.

Adeline Records: The Network - Money Money 2020 on vinyl

29. října 2011 v 21:20 | Magnumka |  The Network
26. července vyjde u Adeline Records první album The Network "Money Money 2020" na modrém 180 gramovém vinylu.
Původně bylo album Money Money 2020 vydáno v září 2003 před tím, než GD vydali American Idiot. Narozdíl od Foxboro Hot Tubs se tato vedlejší kapela dočkala jen hrstky koncertů.

Vinyl si můžete přeodbjednat naAmazon.com za $15.58 a po vydání bude k mání i na Interpunk.com.

Kerrang! Legends - CZECH - scans 64 - 68

29. října 2011 v 21:19 | Magnumka |  Kerrang Legends
KLASICKÉ INTERVIEW - leden 1998

Pozn.- Hokey Cokey - dětská písnička u které se tančí pole slov

Vraťmě se ke dnům, kdy se show Green Day v rodném městě konaly ve squatech a v koupelnách. V roce 1997 se dostali do legendárního Fillmore Theatre, kde publikum čítalo "2,000 kreténů" - a mámu Billieho Joe.

[Interview: Neil Perry]

Jsme obklopeni historií rock'n'rollu. Ošuntělý, ale atmosférický interiér San Franciského Fillmore Theatre je pokryt zarámovanými plakáty dokumentující dění a slávy 60. let - dny jako otevření, shromáždění či dny v bezvědomí. Ani stěny v šatně neunikly nostalgické osmičce: Hendrix, Zapa, The Doors... a Green Day? Vydržte. Ten jeden kousek tam, ta rozmazaná fotka tria mladých punkáčů na stage se nezdají, jako by patřili mezi hlavní téma.
"No, byl to plakát Grega Allmana," upozorňuje baskytarista Mike Dirnt a při tomto malém, ale významném aktu drzosti se zazubil. "Strhnul jsem to a na druhou stranu jsem nalepil nás. Třeba si toho nikdy nikdo nevšimne."
Tichý a zamyšlený Mike má jemně lazený mozek daleko za jeho špičatýmu huňatými vlasy, i když asi nebudete Green Day soudit podle jejich stmelujícího člena. Vychlamaná, usoplená karikatura tria populárního talentu dnes není nikde k nalezení - jsou to prostě tři rázní, uvolnění, přátelští kluci. Ale není těžké pochopit jak by se mohla vyvinou schizofrenní osobnost kapely: tváří v tvář každodenní krutosti dlouhodobé rockové roboty, tři punkeři, kteří prostě chtěli mít radost ze života a jsou pravděpodobně první, kdo přiznává, že byl v minulosti trochu na hlavu.
Byly tady různé absurdity, tkeré kapela musela řešit, například byli shledáni vinnými z porušování zásad stanovených v "Official US Punk Rock Rule Book" (Oficiální punk rocková kniha zákonů/pravidel Spojených Států) - především ty, které říkají "Thou Shalt Not Succeed" (Neuspěješ) a "Thou Shalt Not Escape Your Hometown And Get A Life" (Neunikneš z rodného města, nebudeš žít jinde). Taky se objevily obvinění z "dělání Nirvany" a to s albem Insomniac z roku 1995, které sice nebylo tak posluchačsky oblíbené jako jeho předchůdce Dookie plus tisíce nudných otázek týkajích se prodeje, kde často figuruje "vyprodáno" a další omezené mediální názory. Greenům to bylo šumafuk, vydali vynikající album v podobě Nimrod a znovu zopakovali podání v zápase. Jsou zpět v Bay Area, trio vystupuje s koncertem v rodném městě ve Fillmore Theatre - jejich poslední show ve Státech před tvydáním se do Velké Británie na své vyprodané turné.

Bubeník Tré Cool připouští "Musel jsem si vypnout mobil, zatímco z něj ještě pořád srší vlny energie a to i když už sedí v klidu na pohovce.
"Jsem rád, že jsem doma, ale radši bych nehrál show," dodává frontman Billie Joe Armstrong. "Myslím si, že je to v rodném městě pro každou kapelu stejné - máte pocit, že jste pod mikroskopem. Lidi říkávají věci jako 'Hmm, co nám teď předvedeš?' Plus San Francisco je velmi... Nechci říct snobské, ale je to tady fakt... snobské, má to tady takový bederní postoj. Až budeme mít příští turné po Státech, myslím, že bychom měli tady ty koncerty mít někde uprostřed, pak se vrátíme domů, kde prostě jenom budeme doma a nebudem se muset o nic starat."

kerrangpage64.jpg

Green Day, San Francisco, 1997: žádní fanoušci interiéru neobarokního odobí

kerrangpage65.jpg

"Doma si ustelete postel a potom si do ní další den lehnete," pouští se do úvahy Mike. "Zatímco na turné si ustelete postel - ale pak odcházíte! No a pak se objevují všechny ty telefonáty jako 'Hey! Pamatuješ si na mě? Potřeboval bych 25 jmen na seznam hostů.' Chci říct, že mi nevadí udávat lidi na seznam hostů - ty lidi, kteří ve skutečnosti vlastní vaše nahrávky..."
Byl jsem tam - nebo přesněji přes zátoku v Oaklandu - kde byli Green Day poprvé utahaní ze svých nástrojů a uvědomili si, že život punkových trubadúrů je zábavnější, než cokoliv, co vám může nabídnout školní poradce pro kariéru.
"Naši první nahrávku jsme udělali za $700" připomíná Mike. A jediný rozdíl mezi tímhle a našimi dalšími záznamy je ten, že teď si musíte hodit vaše stereo o něco hlasitěji. Rozdíl jako mezi Bleach a Nevermind. Zvykli jsme si hrát kdekoliv..."
Tré: "Obýváky, koupelny..."
"A na spoustě párty," pokračuje Billie Joe, "stejně jako tam (ukazuje na Mikův provizorní plakát na stěně) asi jednou za měsíc. Náš poslední dotek s domovem se odehrál v roce 1992, od té doby jsme tuším na turné."
Najednou vypadá dost unaveně.

"VYRŮSTALI JSME NA MIZINĚ. NĚKDY TO BYLO TĚŽKÉ."
Billie Joe Armstrong

Dříve sledovat Green Day při pózování na focení pro Kerrang! znamenalo zjistit jejich ovednosti v těchto věcech - a když byl přítomen foťák, zdálo se, že si pohrávají se svými obličejovými svaly. Je to součást dohody, která je součást paktu, jenž Green Day udělali, aby se mhli stát významnými hráči ve hře, která je na míle daleko ode dní života ve squatu a svinských pracovních míst. Takže co odtud Green Day dostalo? Co se stalo během jejich mládí, které je o deset let později dostalo sem?
Mike: "No, dětství, nikdy jsem o tom moc nemluvil - to co vidíte navenek jsou pravděpodobně z jedné půlky drby a z druhé půlky tvář (Dirnt měl neklidné dětství - adoprivní rodiče, co se rozvedli - viz str. 40). Ale to, že jsem se dostal do punku byla pravděpodobně reakce na to všechno. Neřekl bych, že to byla reakce proti tomu,j ak jsme byli vychováváni, ale spíš jsme něco hledali. Vyrostli jsme na malém předměstí v Bay Area a všichni jsme byli tak trochu maloměstské děcka. Mohli jste být buďto velký chlap a sportovat, anebo být trošku huběnější chlápek, vzít si kytaru a být 'Wow', 'Cool'."
"Hudba je útěk všech, tak či onak," pokračuje Mike. "Tak dalece, jak jsme byli do punku zažraní, bylo to jenom 'No, jsou tady nějaké děcka se stejně mizernými nástroji, jako máme my a i tak dělají skvělou hudbu a hrají koncerty'. To byla opravdu klasická reakce: 'Hey, taky bychom to mohli udělat'. Můj táta by byl raději, kdybych dělal něco jiného, jako bylo dokončení studia, ale byl v tom celkem v pohodě. Chci říct, že jsem prostě dokončil školu!"
"Vyrostli jsme na mizině," říká Billie Joe. "Někdy to bylo těžké, ale nebyli jsme nijak zvlášť nešťastní. Ale když jsme viděli v časopisech ty velké rockové kapely jako Bon Jovi a Def Leppard a všechny tyhlety věci, říkal jsem věci jako 'Podívejte se na všechny ty nástroje', a nikdy jsem si nemyslel, že bych všechny tyhle věci někdy vlastnil. Takže punk byla možnost a taky z části legrace a to krásné na tom bylo to, že tři stejné kapely si půjčovaly stejný zesilovač od jednoho chlápka, anebo třeba sedm kapel mělo jednu bicí soustavu, kterou pohromadě držela páska z kazet.
"Moje mamka dneska přijde, vlastně," pokračuje. "Moje mamka se nikdy nestarala. Většinu svého života byla servírka. Takže jsem dělal všechno co jsem chtěl, to bylo fajn, tak dlouho, dokud jsme dělal věci co jsem si užíval."
"Jen jsem nikdy nevěnoval žádnou pozornost tomu, co mě tak úplně nezajímalo. Pokud nejsem zažraný do něčeho, u čeho se neujistím, že to dodělám - ať je to cokoliv. Pokud šlo o drogy, musel jsem se ujistit, že ta hromádka zkurveného speedu zmizne než skončí noc. Pokud jsem měl chlastat, neměla nastat situace, kdy byla sklenice prázdná - ve skutečnosti jsem si musel být jistý, že je láhev pořád plná, takže můžu pokračovat v pití. Stejně jako s tímhle albem - pokud šlo o mně, musel jsem se ujistit, že každá sklaba je perfektní."


Foto: Uve ve Fillmore Theater, 1997: Část rebelů ječela, část má trávicí potíže, Billie Joe se porval


kerrangpage66.jpg

Nimrod je tak blízko k dokonalosti, jak jen může být, pokud se to týká Green Day. Spojili pozice Ramones 90. let a některé písně na LP - Scattered, Worry Rock, Uptight - také kývli na popovou citlivost amerických songwriterských hrdiů předchozího desetiletí, jako např. Hüsker Dü a The Replacements. Punk, jasně, ale s takovými náladami, keré jsou hlubší, než co značí tohle označení.
K dispozici jsou také svěží tóny akusticky založeného nového singlu Time Of Your Life (Good Riddance); zatímco každá rocková kapela vypadá, že fušuje do řemesla orchestriálů s různou mrou úspěšnosti, Green Day to udělali tak akorát, že zmírnili plátek reflexe.
"Smyčcové sekce byly jenom něco, co je třeba s určitou mírou udělat," usmívá se Billie Joe.
"A alespoň to nebylo vyloženě přehnané jko DUN DUN DUN DA DUN DUN!!" vyřvává Tré, který se pak s Mikem pustí do předvádění Bitter Sweet Symhony od The Verve.
"Ze začátku tak byl celý orcherst," vysvětluje Billie Joe, "a byla tam i trocha akustických kytar. Pak vešli všichni dovnitř. SHUNG! A my jsme stáli před celým tím orchestrem, takže jsme se rozhoupali: 'Páni, ehm, tak jo. Vy dva a vy dva a ty támhle můžete jít.' Nakonec jsme je probrali tak, že nám tam zůstali čtyři lidi. Bylo úžasné a zároveň trochu divné se na to dívat. Ve studiu jsme pak hráli ve stylu velké Bon Jovi-balady... No, to byla sranda."
"To znamená, že si myslím, že věci se stávajívíce rock'n'rollovější, teda alespoň v Americe," dodává. "Techno a taneční hudba tady byla masivně medializována, až na The Prodigy, ti jsou dostatečně tvrdí na rockery. Ale pak je těžké zastupovat určitý žánr, který vlastně ve skutečnosti ani neexistuje."
Tré: "Vždycky jsem považoval kapely jako Depeche Mode jako tehno. Hovna to byly tenkrát a hova to jsou i teď. Sorry!"
Mike nějak nejeví zájem. "Myslím si, že The Podigy jsou první lidé, kteří sebrali elektronické věci a seskládali to do formátu rockové písně," říká. "Za což jsem opravdu vděčný, protože místo toho, abych tohohle musel poslouchat šest minut, budu muset poslouchat jenom tři minuty. Ale chápu, odkud pochází."
"Amerika potřebuje tvář k tomu, aby identifikovala píseň," říká Billie Joe, "protože je to velké místo na to, aby se píseň stala celonárdním hitem a lidé potřebují někoho, kdo identifikuje požáry - docela snadno se tomu přizpůsobuje. Ve skutečnosti se jedná o geniální marketing."

Když se vrátíte do Ameriky, jste rádi, protože je to právě Amerika? Nebo doma je prostě doma, ať je to kdekoliv?
Mike: "Doma je doma... nejsme moc vlastenci. Jednou jsem se bavil s někým z Evropy a oni říkali: 'Měl bys být hrdý na to, odkud jsi.' A já mu odpověděl: 'No jasně, vy máte historii, kulturu - co máme my? Debilního Johna Wayna a rock'n'roll'. Takže většinu času jsem strávil v rock'n'rollu, což se dá chápat jako část historie toho odkud pocházím. Být vlastenec k místu, kde žijete je... No například jsem hrdý na náš právní systém, který byl před lety dán dohromady, ale nejsem hrdý na to, jak to funguje."

Foto:
Dny, kdy dělal Billie Joe provaz byly fuč
Tré Cool: Střílí od pasu

kerrangpage66.jpg

"HUDBA JE ÚTĚK VŠECH, TAK ČI ONAK."
Mike Dirnt

"Dovedete si představit, že byste byli souzeni v Anglii?" ptá se Tré. "Být odsouzen někým ve směšné paruce? Mám tím na mysli, že jejich souzení bylo,ž e vás hodili do vody a pokud jste plavali - byli jste čarodejnice, pokud jste šli ke dnu, byli jste nevinní! No kurva!"
Billie Joe: "Zatímco tady v Americe máte chlapa ve Ferrari s mobilem a vyceněnými zuby na vás řve: "Heeey! Já jsem advokát!"
"Nemůžu být hrdý na to, kde jsem se narodil," pokračuje Mike. "Nechtěl jsem si posrat zadek na týhle planetě, na tomhle kontinentě, ani nikde jinde. Ti, co tvrdí, že jsou lepší jenom proto, kde se narodili, jsou fakt čuráci."
"Hodně lidí jsou vlastneci jenom proto, aby měli lepší pocit z toho, že nejsou nikde," dodává Tré. "Víte," pšiká a nasazuje buranský přízvuk - "Dostal jsem svůj strý náklaďák támhle a své prasečí pero sem. Je to prostě perfektní! Proč bych měl sakra žít někde jinde, chlapče?"
Jste dobří v tom, nasrat se? Je tady někdo, kdo vás drží na uzdě?
Billie Joe: "Oh yeah. Myslím, že se dokážeme sobře nasrat, co?
Mike: "Jo, jsou tady nějaké věci, které nás drží v šachu - jmenuje se to East Bay. Právě teď jsme v něm a je tady dalších 2,000 takových kreténů - naši nejbližší přátelé - ti nás pak drží v šachu!
Neplete se, i když se Green Day podařilo dostat pryč vražednou směsici písní AC/DC a Journey. Vítězný koncert v rodném městě končí rituálním zničením nástrojů. Vědomě sleduji stěny rock'n'rollové historie, jmenovitě každého, kdo znal hodnotu zesilovače a ke zlomovému bodu a slova, které stojí za to křičet.
Mikova rozmazaná fotka Green Day je zrovna doma...

Foto: Mike zcela nepochopil pojem basový buben
Jejich ztvránění Hokey Cokey bylo neočekávané
Pění pro slávu: Billie Joe hraje jako emoční zhýřilec

kerrangpage66.jpg

NBC Bay Area News - CZECH

29. října 2011 v 21:14 | Magnumka |  Articles and Interview
Minulý pátek se oficálně otevřela další restaurace pod názvem Rudy's Can't Fail Cafe v Uptown Oakland, v Kalifornii. NBC Bay Area News má na stránkách článek, ve kterém se vyjadřuje i sám Mike. No a jeho překlad máte níž:

Pozn.- Oaklander - člověk žijící v Oaklandu

Baskytarista Green Day hraje roli v Oaklandském znovuzrození

Na této nové úrodné půdě otevřela partička kamarádů restauraci. Tým se skládá z manažera kapely, účetního, obchodního stavitele a slavného rock and rollového baskytaristy.
Autor: Joe Rosat Jr.

Green Day Plays Role in Oakland Rebirth


Když Oaklandské Historic Theater znovu před několika lety otevřel, po čtyřiceti a jednom roku pauzy to vše zažehla renesance v okolí Oaklandského Uptown. V oblasti se stkáváme s novými bary, restauracemi a noční život se také obnovil.
V této nové úrodné půdě pokroku představila skupinka kamarádů restauraci. Tým se skládá z manžera kapely, účetního, obchodního stavitele a rock and rollového baskytaristy.
"Vítejte v Can't Fail Café, jinak známém jako Rudy's," říká spolumajitel Mike Dirnt - jedna třetina legendární skupiny Oaklandské skupiny, Green Day.
Se šokujícími blond vlasy ulíznutými dozadu a černá bundas kožešinovým límcem schovávajícím jeho tetování, vypadá spíše jako chlap, který si vytáh nejkratší sirku při rozhodování, kdo o tomhle všem podá médiím zprávu. Ale Dirnt je milý, domácký - a přízemní jako oblíbený manšestrový kabát.
"Tady je naše panenka Barbie," říká a ukazuje na zeď s panenkami roztažených po délce 20 stop. "Je to tak trochu pocta pro všechny a tak."
Mezi stovkami panenek vznášejícími se nad hosty jsou např.: Heath Ledger jako Joker; panenka Mr. Cleana (samozřejmě v blízkosti koupelny); a taky panenka MC Hammer (hold další slavný Oaklander).
"Měli jsme opravdu hodně míst, kam bychom mohli dát naši sbírku hraček a blbostí - a taky podivných věcí, co jsme dali dohromady," říká Dirnt chlubící se stoly, které poskytují velkorysý prostor.
Každý stůl obsahuje sbírku zvláštností zalité do pryskyřice. Dirnt vysvětluje, že skupinka vlastníků dělali tyhlety stoly, až se z nich staly dekorace. Jeho oblíbený stůl obsahuje spoustu zrezivělých nůžek a žiletek. Vysětluje, že se jedná o sbírku jeho manželky.
Dlouhý jídelní pult se obtáčí okolo polic s alkholem. Spolumajitel Jeffrey Bishoff nám odhaluje malé tajemsví: pkudsi položíte hlavu na pult a podíváte se na jednu sadu polic, objeví se ám tam logo Black Flag.
Je to další z funky detailů místnosti, který vymyslel letecký host jako zvláštnost.
Rudy's Can't Fail Café - pojmenováno po písni Clash - je již druhá restaurace patřící Dirntovi a jeho parnterů. První Rudy's byla otevřena před devíti lety v Emeryville a stále se jí daří. Dirnt, který se v Oaklandu narodil, a stejně jako zbytek Green Day tady pořád žije, říká, že chtěl místo, kde by si mohl s přáteli dě v noci pozskočit na pivko a nějaké hranolky.
"Vzpomínám si, že tam bývaly dobří hosté," říká Dirnt. "Můžete tam jít s kámošema na pivko po tom... po show."
Dirnt bědoval nad zavřením restaurací, jako je legendární San Franciská Haburger Mary's, kam si se spolhráči skapely chodili sednout po koncertech.
Ale Rudy's je víc než jen příběh o osobnosti spolumajitele. Je to příběh skupinky kamarádů, kteří spojili své schopnosti a podíleli se na pokroku v Oaklandu. I dyž jsou zastrčení v rohu historického Fox Theater v Oaklandu, doufaí, že budou součástí jeho oživení.
"Chceme být součástí toho, co se děje v centru Oaklandu," říká Rudyho spolumajitel Jeffrey Bischoff. "A Fox Theater je samozřejmě základem toho, co se děje tadyhle v Uptown."
Dirnt, který je často na cestách s Green Day, říká, že je rád, že hraje roli v oživení rodného města.
"Bay Area je speciální místo," říká před tím, než ho shání kapela ke zkoušce. "Bylo štěstí, že jsem se k tomu dostal, protože většinu času jsem pryč. Když odjedu a pak se vrátím, jsem opravdu šťastný, že jsem tu, protože tady moc často nebývám."
Když je tady, aspoň si může být jistý, že chuť domova přichází s hranolkami.

Hollywood Reporter - something about AIM movie

29. října 2011 v 21:13 | Magnumka |  American Idiot Musical
Áha, zrada. Myslela jsem si, že se článek bude točit hlavně okolo muzikálu American Idiot, ale jedná se spíše o popis práce Playtone. Já tedy přeložím jenom část týkající se 'našeho' muzikálu..
Přeloženo z
HollywoodReporter.com

Pozn.
- Gods - American Gods, space adventure - film
 • ...
  Po Gods a space adventure přichází idiot. Kromě Amercian Gods vyvíjí Playtone také American Idiot - filmovou verzi Broadwayské adaptace stejnojmenného koncepčního alba skupiny Green Day. Premiéra se chystá na rok 2013.
  Režisér divadelní verze, Michael Mayer, bude režírovat i film, zatímco Billie Joe Armstrong ztvární roli St. Jimmyho z Brodwayské verze také ve filmu. Tato adaptace bude bude druhým muzikálovým trhákem Playtone - prvnm byl Mamma Mia! který vydělal více než $600 milionů po celém světě.

  "Mamma Mia! dokázal, že pokud je muzikál pořádný, může zamířit do takových výšin, jak pokladna dovolí. Neustále hledáme muzikály," řekl Goetzman, jehož společnost vlastní práva také na filmy Spring Awakening, který majípartneři v plánu vyrobit nezávislou cestou.

  ...
OK, musím říct, že mi osobně se líbí celý článek a to z důvodu, že mám muzikály hodně ráda. Jestli je mezi vámi někdo, kdo by se chtěl dozvědět něco plánovaného z této oblasti, dejte vědět a můžu to přeložit celé...

Kid with brain cancer wants to meet GD as his last wish

29. října 2011 v 21:12 | Magnumka |  Charity
V Los Angeles, v Kalifornii žije jeden klučina, jemuž loni diagnostikovali rakovinu mozku. Jeho posledním přáním je setkat se se všemi členy svých oblíbených rockových kapel - Green Day, Linkin Park a Ozzy Osbourne. Video je na konci příspěvku.
Jestliže chcete nějak pomoci i vy, můžete přispět na konto Bank of the West v Kalifornii. Taky můžete přispět na Kyle Rodas Fund, číslo účtu: 653251041.
Po zveřejněí tohoto příspěvku na GDA dostal Andres mejl od Kylova otce, který mu poděkoval za podporu.
V úterý, 7. června obdrel Kyle telefonát od Ozzyho Osbourna, který si domluvil návštěvu na léto hned jak se vrátí z turné. Chvíli po té navštívil Kyla bubeník skupiny Linkin Park a ve středu jej navštívil i zpěvák skupiny - článek je o tom tady.
Adrienne se na Twitteru ptala, jak je možné se s Kylem spojit. Od týmu GDA obdržela e-mailovou odresu jeho otce - to značí, že o příběhu Green Day vědí.
 • Kyle!! how do we contact you?
  • Kyle!! jak tě můžeme kontaktovat?
Netrvalo dlouho a Billie se o všem na svém Twitteru taky zmínil:
 • Hello Kyle. Just want you to know we're thinking about you. Fight the good fight little brother. Rage and love Billie Joe
  • Ahoj Kyle. Jen chci, abys věděl, že na tebe myslíme. Bojuj bráško, bojuj. Rage and love Billie Joe
 • Just talked to Kyle on the phone. I talked to his father Oscar too. Beautiful family. And they're Raider fans! Yes! I love that kid!
  • Právě jsem mluvil s Kylem po telefonu. Taky jsem mluvil s jeho tátou Ocarem. Skvělá rodina. A jsou fanoušci Raider! Ano! Miluju to děcko!
GDA darují celých 100% vátěžku z PayPalu Kylově rodině.

Minority EP

29. října 2011 v 21:06 | Magnumka |  Albums
Adeline Records právě vydalo EP Green Day - Minority. Tato série je limitovaná - na prodejní pulty se dostane 300 kusů z toho 200 v online shopu Adeline.

Na EP jsou tyto songy:
 • Minority
 • Jackass
 • Brat (Live from Tokyo)
 • 86 (LIVE FROM PRAGUE) :)
Nice takže i my se sem tam zjevíme. V minulosti se EP vydalo v černé, zelené, červené a broskvové barvě.
Toto EP stojí pouze $5.00 a koupit si ho můžete tady.

Eat Like a Rock Star - CZECH

29. října 2011 v 21:05 | Magnumka |  Articles and Interview
Rozhovor přeložen ze zesterdaily.com

Pozn.- protein = bílkovina, Muscle Milk - myslím že proteinové mléko, 1 ounce = 28,35 g (g = ml) - 18 ouncí = 510 ml, al dente - pojmenování surovin, hlavně těstovin či rýže, které jsou sice měkké, ale zároveň trochu nedovařené a uvnitř stále trošku tužší. Takzvaně "na skus".

JEZTE JAKO ROCKOVÁ STAR

Kuchaři z backstage na koncertech Green Day zmáknou čerstvé jídlo i pod horkými světly a pyrotechnickými výbuchy

Autor: David Latt

Sean Stone and Steve Jenkins serve rock stars through Eat Your Hearts Out catering company

Většina lidí si stěžuje na na rušný život a nákup čerstvých surovin + vaření domácích jídel - většina lidí prostě spoléhá na zkratky, mezi něž patří fast food, hotová jídla, nebo misky cereálií na večeři.
Představte si, jak byste se asi stravovali, kdyby ste žili život rockové hvězdy, cestovali z města do města, hodiny vystupovali před uřvanými, smyslů zbavenými fanoušky.
Pro kapelu s velkým jménem, sex, drogy a rock'n'roll už nejsou takovým trhákem. Zdravé, čerstvě připravené pokrmy jsou na denním pořádku.
Jestli chcete vidět, jak to vypadá, na podzim jsem se přidal ke Green Day, když hráli jižně od Los Angeles v Irvine Amphitheater.
Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool mají rádi turné. Preferují jedno vystoupení za večer v každém městě, když jsou neustále v pohybu. V posledních dvou letech projeli skrze Evropu, jihovýchodní Asií, Spojenými Státy a Latinskou Amerikou. Během nočních show jí vždycky na jednom místě - ve stanech v zákulisí a vždy si pochutnávají na jídle připraveném Seanem Stonem, který je šéfkuchařem a Stevem Jenkinsem, kuchařem, ze závodní cateringové společnosti v Londýně, Eat Your Hearts Out a o servírování se stará kurýr Steve Ricalis z Toronta.
V noc show je pro cateringový tým typických 14 hodin. Když se stěhujete z města do města, tak po koncertě místo toho, aby si to namířili do motelu se tým sleze v autobusu. Před Irvinem byl poslední koncert v Arizoně. "Celou noc jsme jeli a spali v buse," řekl Stone. "Když jsme okolo 10 ráno dorazili do Irvine, šli jsme na nákup do Whole Foods a H Mart, korejsko-čínského supermarketu. Pak jsme začali vařit."
Zatímco Stone a Jenkins nakupovali, Ricalis připravil kuchyň.
Je jedno jestli kapela vystupuje v Lisabonu, Bangkoku, Dallasu, Los Angeles, Riu de Janeiru nebo v Limě - kuchaři vždy nakupují v daných místech, používají nejčerstvější suroviny a každé jídlo připravují na objednávku.
A to vše dělají v těchto ne zrovna pohostinných podmínkách.

Sean Stone and Steve Jenkins of Eat Your Hearts Out catering company at work in their kitchen behind the Irvine Amphitheater stageProvizorní kuchyně, čerstvé ingredience

"Musíme se přizpůsobit," oznámil Stone. "Vařili jsme ve Španělsku v hale na koridu, kde poráželi býky." V Irvine není prostředí tak pestré, ale přesto vynalézavé. Postavili si kuchyň na parkovišti za stage, kde si ustavili půl tuctu přenosných butanových kamen, mikrovlnku a jednu malou ledničku. To vše namáčkli mezi přívěsy, kamiony, světelné zařízení a šatnu kapely.
Jejich situace by se mohla zdát býti provizorní, ale ne jídlo. Servírováno na dobrém porcelánu a hlavně to vypadá hezky, každé jídlo je uvařeno s důrazem na detail. Kapela se stará o to, co jí. Stejně tak Stone a Jenkins.
Při každém koncertu připravují kuchaři dvě jídla - lehké menu po zvukové zkoušce v 19:00 a jídlo bohaté na bílkoviny po vystoupení - okolo 23. hodiny. Zatímco vedlejší kuchtík (kurýr) krmí osazenstvo, kuchaři mají jídlo pro kapelu, jejich blízké přátele a členy rodiny.

Vpravo: Sean Stone a Steve Jenkins z cateringové společnosti Eat Your Hearts Out při práci v kuchyni v zákulisí stage Irvine Amphitheater

Různorodost na cestách

Jako každá rodina chce kapela hodně druhů jídla. Nikdo nechce jíst každý den to samé. "Čtvrtky jsou taco večery'," informuje Stone. "Všichni milují taco nigts."
Dělají taky mnoho pokrmů v Thai-stylu, protože Jenkins, Brit, žije v Thajsku. Mexické, korejské, italské, čínské a japonské pokrmy jsou oblíbené stejně jako grilované maso a ryby a spousta čerstvých salátů.
Skupina ví, že to co jí ovlivní jejich výkony. Na koncertech, které trvají dvě nebo i tři hodiny bez přestávky, spálí spoustu kalorií. Vyhýbají se nezdravému jídlu, protože jak Stone řs úsměvem říká: "Jsou superhvězdy na stage, ale chtějí zůstat štíhlí."
Kapela má specifické požadavky. Jak vysvětluje Ricalis, když přijedou: "čeká na ně vajíčko a burrito, kdyby chtěli." Vždycky jsou tady obložené mísy na kterých je nakrájená zelenina, sýry, čerstvé ovoce a výběr čerstvých bobulí.
"Obložené mísy obsahujé spoustu proteinů, jako hovězí a kuřecí prsa." Chladničky jsou v oblasti cateringu, v šatnách a na stage: jeden mražák je na pivo - pouze Miller Lite a Stella Artois - další je pro sodovky a třetí pro vody, včetně kokosového mlíka - velmi oblíbené - jusů a Muscle Milk. Ricalis bude mít taky dobrou zásobu vína: "vybírám materiál odkudkoliv" a když jsou v Evropě, vybírá místní vína a piva.

'Je tu spousta pyra'

Jejich preference je rozšířit kelímky, které kapela používá. "Pijou jenom z kelímků Solo cups (na jedno použití), 18 ouncí a ideální barva je černá. Tyhle kelímky jsou k dostání pouze ve Filadelfii. Kdykoliv se tam vrátíme, objednáváme jednu až tři krabice," poznamenává Ricalis. Nejde jenom o černé kelímky, stejně tak dávají přednost černým brčkám a tiki deštníčkům, "protože když máte na pití deštníček, žádný bordel z pyrotechniky se nedostane do pití a že je tam hodně pyra, obzvlášť u Trého."
Zatímco kapela vystupuje před desetitisíci lidmi, kuchaři za scénou pracují a vaří v rámci pracovního osvětlení. Dobře znají show i choreografii vystoupení kapely. Vědí, kdy si zacpat uši těsně před speciálním efektem výbuchu na stage. Od refrénu z poslední směsice určují, kdy dojde k poslednímu osmahnutí.
Tu noc v Irvine se menu skládalo z grilovaného kuřete s hnědou rýží, brokolicí a chřestem, telecího řízku s křupavou parmskou šunkou a citrónovým máslem, asijského pečeného pstruha s hnědou rýží a dýňovo šalvějovým ravioli s bylinkovým olejem. Vedoucí ochranky, Eddie Mendoza, často pomáhá s přípravou 'pokoncertovských' jídel - korejského grilovaného masa a kimchi salátů.

Ravioli

Ravioli byli obzvláště dobře přizpůsobené pro jejich přípravu. I když jim to zabralo pouhých 10 minut, s přidáním rajčat a petrželky bylo jídlo lehké, svěží a plné chuti.
Pro jakéhokoliv domácího kuchaře, který si stěžoval na nedostatek dobrých ingrediencí nebo velikost jejich kuchyně, Stone a Jenkins nabízejí dobrou lekci jak rychle připravit domácí pokrmy z čerstvých ingrediencí.
Takže jestli vaříte doma, pusťte si CD Green Day, rockujte jako byste byli v zákulisí jednoho z jejich koncertů a než se nadějete, večeře bude na stole.
Ravioli s dýňovým a šalvějovým pyré, pokryté rajčaty, petrželkou a strouhaným prmezánem - obrázek zlobí takže tady)

Čerstvé ravioli s rajčaty a máslem (obrázek tady)
- 4 porce

Ingredience
 • 2 balení čerstvých ravioli s náplní dle vašeho výběru - z chladících boxů vašeho obchodu
 • 1 velké zralé rajče, umýt, odstranit stonek, hrubě nasekat
 • 2 stroužky česneku, oloupat, jemně nasekat
 • ¼ hrnku italské petrželky - jenom listy, hrubě nasekat
 • 2 lžíce sladkého másla
 • 1 lžíce olivového oleje
 • 1 lžíce kosher soli
 • 1 hrnek vody z těstovin
 • ½ hrnku strouhaného parmezánu nebo sýru romano
 • mořská sůl a pepř podle chutí
Postup
 1. Zahřejte k bodu varu 5-6 lirů vody osolené kosher solí. Trochu čerstvých těstovin, pozor na oddělení ravioli. Vaříme 4-5 minut dokud nejsou al dente. Když slijete ravioli, odlejte si jeden hrnek osolené vody z těstovin. Obojí dejte stranou.
 2. Ohřejte máslo a olivový olej na pánvi, přidejte vařené ravioli, kousky rajčat a česneku. Dochuťte mořskou solí a pepřem. Třeste s tím a míchejte 5 minut.
 3. Zvyšte teplotu, přidejte ¼ hrnku vody z těstovin. Vařit a ztišit omáčku.
 4. Podávejte na talíři posypané petrželkou a italským nastrouhaným sýrem.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fotky:
Sean Stone a Steve Jenkins z cateringové společnosti Eat Your Hearts.
Stone a Jenkins při práci v kuchyni v zákulisí koncertu v Irvine Amphitheater.
Ravioli plněné dýňovo-šalvějovým pyré pokryté rajčaty, petřželkou a strouhaným parmezánem.

Where does a successful Green Day go from here? - CZECH

29. října 2011 v 21:03 | Magnumka |  Articles and Interview
Článek přeložen z Goldminemagazine.com

Pozn.- selling out - vyprodáno, stigmata - znamení/poznamenání, desiluze - vystřízlivění/rozčarování, making of - výroba/natáčení, protagonista - hlavní představitel/veducí osobnost, obrazový disk - ukázka tady, elegické - truchlivé, alter ego - druhé já, Parental Advistory - nálepka upozorňující na nevhodný obsah

Bohužel kvůli jednoho posraného odstavečku to musím rozdělit do tří částí.

KUDY OD TEĎ BUDE SMĚŘOVAT ÚSPĚCH GREEN DAY?

Green Day
Představení Billieho Joe Amstronga z Green Day při pátém ročníku koncertu v Lollapalooze v Grand Parku v Chicagu, 7.srpna 2010 (AP Photo/Nam Y. Huh).

V roce 1994 vydali Green Day své debutové album "Dookie" u majoritního labelu a jednalo se o celosvětový úspěch, při kterém se prodalo více než 16 milionů kopií. Ale o šest let později byla kapela v úpadku. Když se následujícího alba prodávalo míň a míň, s albem "Warning" počítali prodej až na jeden milion prodaných kopií po Spojených Státech. Výběr nejlepších hitů "Internationa Superhits"a přiteplená "Shenanigans" kolekce, vydané v letech 2001 a 2002 se držely šablon prodeje. V roce 2002 taky dělali druhé housle kapele Blink 182 na letním Pop Disaster Tour, kdy s Blinkáčema zakončovali show. Kapela se zdála být na drátu klesající spirály.
Místo toho se rozjel jeden z největších návratů v historii rocku. "American Idiot" vydané v září 2004 doslova explodovalo hned po vydání. Stalo se č. 1 v hitpardách USA (první album kapely, které se dostao na vrcholek hitparád), pak pokračovalo v prodeji více než 6 milionů kopií (celosvětově 14 milionů), stejně tak jako vyhrálo Grammy za Best Rock Album a píseň "Boulevard of Broken Dreams" vyhrál cenu za Song of the Year. Green Day byli zpět - a větší než kdy před tím.
Podpis s majoritním labelem vedl k obvinění ze "selling out" dokonce ještě před vydáním "Dookie" a stigmata měli ještě v průběhu něklika příštích dnech. Ale "American Idiot" jim pomohlo objevit sama sebe, čímž se skupina konečně sžila s postavením rockové kapely majoritní ligy. Vydání kolekce nejlepších hitů často znamená, že nejlepší tvůrčí období je u konce. Ale v případě Green Day to sloužilo jako šance a začít definovat co je význam kapely. Jako výsledek v posledním desetiletí bylo pozoruhodně produktivní pro jednu kapelu, kterou spousta lidí se začátkem nového století odepsalo. A tím, že se vybíjí i v různch vedlejších projektech (nemluvě o skoku k prknům Broadwaye), byli Green Day schopni vytvořit nejambicióznější dílo své kariéry.
"American Idiot" se zrodilo z popela dalšího alba, na kterém kapela pracovala po "Shenanigans." Jeho předběžný název byl "Cigarettes and Valentines." Ofocoílní verzí bylo, že pásky alba byly ukradeny, což kapelu dnutilo nahrávat znovu od nuly. Později ale kapela udělala prohlášení o tom co se stalo a všechno už nebylo tak jasné. Billie Joe Armstrong, zpěvák a kytarista, řekl Q magazine, že pásky byly pouhý "omyl," zatímco Mike Dirnt, baskytarista Green Day, řekl Billboardu, že polotovary byly omylem smazány z disku počítače a že "Stále máme, nějaké spálené CD, ale ty nejsou dost dobré na to, aby se daly vydat."
Pravděpodibnější se zdá (i když to stále nemáme potvrzené kapelou), že je prostě omrzela práce na písních - a spolu. Hodě potřebovali všechno přehodnotit, což bylo v pořádku, členové kapely si taky potřebovali vyřešit osobní problémy, které se mezi nimi za ta léta objevily - hlavně Mike Dirnt a bubeník Tré Cool měli pocit, jako by byli vedle charismatického frontmana odstaveni na vedlejší kolej. "Nejsme jako, zaměstnanci," řekli ti dva Armstrongovi. "Jsi prezident, ale my jsme kabinet, a musíš s námi konzultovat."
Skupina se také rozhodla, že nebude pracovat na albu, dokud to nebude dobré a připravené. "Prostě se na sebe podívali řekli: 'Do piče s tím, uděláme album o čem chcem a uděláme to ve svym čase," vysvětlil John Lucasey, majitel Oaklandského Studio 880, kde Green Day pracovali od nahrávání "Warning." "'Nejsme v Hollywoodu a lidi už nás nepobízí.' No a v tomto okamžiku je to začalo bavit."
Prvním krokem kapely bylo shození hábitu "Green Day" a stali se The Network. Oficiálně se The Network skládali z pěti tajemnýc jedinců, kteří nosili masky a vystupovali pod jmény jako Van Gough, Captain Underpants a The Snoo. Ale když kapele vyšlo v září 2003 album "Money Money 2020," hned začaly kolovat zvěsti o tom, že ve skutečnosti se jedná o Green Day v přestrojení. Záznam byl vydán u Oaklandské nahrávací společnsti Adeline Records, jehož spolumajiteli jsou Billie JoeArmstrong a jeho žena, no a jeho vokály jsou v nahrávkách snadno identifikovatelné. The Network a Green Day se na svých webovkách pošťuchovali a předstírali hádky, i když "znepřátelené" skupiny spolu odehráli několik koncertů.
Hudba The Network byla robotická, nová vlna syntetického popu a každá verze alba přišla s bpnusovým materiálem. CD Adeline bylo zabaleno s DVD videoklipů a zatímco následné vydání u Reprise (labelu Green Day) v roce 2004, neělo žádné DVD, ale za to obsahovalo dvě nové skladby. V roce 2004 také vyšlo live DVD The Network "Disease Is Punishment," natočené 22. listopadu 2003 v The Key Club v Los Angeles.
Bylo to potom, co bylo zaseto semeno vedoucí k "American Idiot." Během čekání ve studiu na Armstronga a Coola se jeden den ukázalo, že Dirnt se zabavil tím, že napsal krátký song "Nobody Likes You," která byla přidána k "Homecoming." Skupina si uvědomila, že se jedná o tvůrčí průlom. "Bylo to děsivé," připomněl Armstrong. "Nemůžete říct: 'Teď chci udělat regulérní nahrávku.' Musíte jít dál... bylo to fakt vzrušující a děsivé zároveň."
V průběhu následujících měsíců skupina pracovala na 35 písních, jež pak přefiltrovali do příběhu "American Idiot" skládajícího se ze 13 písní, čímž se z něj stalo plně koncepční album/rocková opera. Ačkoliv bylo otevřeno různým výkladům, základní děj je nadčasovým příběhem o mladém muži, prchajícím ze svého předměstského života k velkoměstu a nakonec se vrací domů v desiluzi. Album také neslo jakýsi politický komentář (udržoval si směr, který byl naznačen u "Warning"), počnaje titulní skladbou, která útočila na americkou neznalost ("Vím, jak Američany často vidí zbytek světa," řekl Armstrong Kerrangu! "Jsme viděni jako hloupí a arogantní, což je dost mizerná kombinace").
Titulní skladba pohání tempo, takže byla jasnou volbou pro první singl alba, který vyšel v srpnu 2004. Pro vybrání bonusových skladeb byla spousta materiálu, něco na čem kapela nikdy neskrblila (a bonusové skladby na "American Idiot" a "21st Century Breakdown" by určitě daly dohromady pár alb), a outtaky "Too Much Too Soon," "Shoplifter" a "Governator" se objevily na různých verzích CD singlu (7-palcový obrazový disk byl také vydán).
Vydání alba následovalo za tři týdny - na CD i na vinylu. Bylo taky dvojité "rozšířené" vydání vinylu stejně jako rozdélné edice CD. Jedním z dovozových vydání obsahovalo jako bonusovou píseň "Favorite Son" (která se objevila taky na kompilaci "Rock Against Bush Vol. 2" z roku 2004). Další bonusové DVD přišlo s "making of" představující videa "Boulevard of Broken Dreams" a "Holiday." Japonská edice přišla s bonusovým CD, na které byly live nahrávky. Nejpropracovanější CD edice přišla s knihou. S ručně psanými písněmi a texty ozdobenými fotografiemi a artefakty jako jsou autobusové lístky. Kniha funguje jako jakýsi deník - rok v životě protagonisty alba, samozvaného "Jesus of Suburbia."
Oblíbené "Boulevard of Broken Dreams" bylo vydáno jako single v listopadu 2004; a to hned v několika edicích, které představovaly live nahrávku "Letterbomb," "American Idiot" a "She's a Rebel." Další single, hořké "Holiday" vydané v březnu 2005 s různými edicemi představující live verze "Holiday," "Boulevard of Broken Dreams" a "Minoriy." Oba singly byly vydány jako 7-palcové obrazové disky.
Bonusové skladby na různých vydáních elegického "Wake Me Up When September Ends," vydaného v červnu 2005 obsahovaly live verze "Give Me Novocaine" a "Homecoming" z vystoupení "VH1 Storyletters." Exkluzivní tracky na iTunes byly živé verze "Septemebr..." a fandům vinylů byly opět nabídnuty 7-palcové obrazový disk. Poslední single byl epický "Jesus of Suburbia," vydaný v říjnu 2005. Různé vydáí obsahovaly další live tracky z "VH1 Storyletters": "Are We The Waiting" a "St. Jimmy." V nabídce byl taky 10-palcový vinyl single.

Ačkoliv Green Day vydali live tracky na singlech a EPíčkách, nikdy nevydali plnohodnotné live album. To se změnilo s vydáním Bullet In A Bible," vydaným ke konci 2005 - jedná se o vystoupení v Milton Keynes Nationa Bowl v Anglii začátkem roku. "Bulletko" vyšlo jako CD, vinylu i jako DVD.


Green Day vydali Shenanigans v roce 2002. Foto z Warner Bros.

Turné na podporu "American Idiot" skončilo v roce 2006, ale do roku 2009 se od Green Dy neobjevilo žádné další album. Ne že by kapela nebyla zaneprázdněná. V říjnu 2006 Green Day a U2 vydali benefiční single "The Saints Are Coming," jehož výtěžky šly na pomc obětem hurikánu Katrina. Single byl poprvé uvolněn ke stažení a CD vyšlo o měsíc později s bonusovou live verzí písničy, s níž obě kapely vystoupily 25. září 2006 před začátkem fotbalu New Orleans Saints. V květnu 2007 nahráli skladbu pro benefiční album "Instant Karma: The Amnesty International Campaign To Save Darfur." Album se sklád z cover verzí písní Johna Lennona a od Green Day na něm nalezneme "Working Class Hero." Kapela taky nahrála songy ke kreslenému "The Simpsons Movie" a jedna z nich byla použita jako úvodní znělka - film vyšel v létě.
A ještě jednou před tím, než se dostali k serióznímu obchodu dokončení dalšího studiového alba si Green Day udělali chvíli čas, aby si užili trochu srandy a vydali další záznam - opět pod pseudonymem: Foxboro Hot Tubs. Narozdíl od upejpavého odmítání identity The Network, představili Green Day Foxboro Hot Tubs jako svou "alter ego" kapelu. Skladby byly původně na konci roku 2007 fanouškům nabídnuty zdarma ke stažení. Album "Stop Drop and Roll" bylo vydáno v dubnu 2008 a jak na CD tak na vinylu (song "Mother Mary" byl vydá taky jako single vinyl). Hudba nebyla podobná poppy-punkovému zvuku začínajících Green Day a výňatky (jako klip pro film "Who's Afraid Of Wirginia Woolf?") doprovázely album po celé jeho délce. Záznam se stal překvapivým hitem, v hitparádách se dostal na 21. příčku. Green Day jako Foxboro Hot Tubs taky odehráli několik show.
Mezitím se práce na dalším studiovém alvbu chýlila ke konci a kapela dávala dohromady další rockovou operu na "21st Centruy Breakdown," vydaném v květnu 2009. Pětiletá propast mezi "American Idiot" a novým albem byla nejdelší přestávkou mezi studiovými alby v kariéře kapely. Stejně jako "American Idiot" obsahovalo "21st Century Breakdown" volné vyprávění v 18 písních rozdělených do tří aktů. Dvě opakující se postavy Christian a Gloria vyjednávají se světem na pokraji, obklopeni revolucí, pokrytectvím a informačním přetížením. "Nahrávka je obrazem toho, jaká je americká kultura právě teď," vysvětluje Armstrong, "kde máme každý týden jinou krizi v závislosti na tom, kde se díváte na zprávy."
Prvním singlem alba, bojový pokřik "Know Your Enemy," bylo vydáno v dubnu 2009 jako CD a 7-palcový single s "Hearts Collide" jako bonusovým trackem; CD taky představilo "Lights Out" Zvyšující se počet bonusových skladeb byl nabídnut pouze ke stažení, počínaje live verzí "Boulevard of Broken Dreams" a "F.O.D."
"21st Century Breakdown" debutovali na č. 1 v USA a hitparády trumflo v dalších 15 zemích. Jeho celosvětový prodej činil 3,5 milionů kopií (prodej byl omezen v části prodejen Wal-Mart, kteří odmítli album prodávat kvůli jeho nálepce "Parental Advistory" a protože kapela odmítla vydat cenzurovanou verzi). Digitální stahování nabízí nepřeberné množsví nahrávek, které na albu nejsou. Na amazon.com: lve verze "Burnout." Na Rhapsondy.com: liv verze "Know Your Enemy" a "Static Age." Na iTunes při pre-order edici: "That's All Right" (kteru Armstrong, jako fanoušek Elvise, poznal z Presleyho coverky z roku 1954) a píseň od Boba Dylana "Like a Rolling Stone." Deluxe edice iTunes: coverka The Who "A Quick One While He's Away" a "Another State of Mind" od Social Distortion.
Na dalších edicích CD byly další bonusové skladby. Konečné vydání přišlo s bonusovým CD live skladeb nahraných v Japonsku. CD/DVD edice obsahuje vystoupení a videa "Know Your Enemy," "21 Guns" a "21st Century Breakdown." A bylo tady další vydání s knihou s ručně psanými texty - ačkoliv kniha postrádá prvky připomínající deník jako to bylo u "American Idiot." A spolu se speciální double-vinyl edicí s písněmi alba na 10-palcových narávkáh a 60-stránkovém bookletu a CD alba.
Na většině z následujících singlů tady byla spousta bonusového materiálu. "21 Guns" vydané jako digitální download v květnu 2009 spolu s CD/7-palčákem který jej následoval v červnu obsahovaly jako bonusov skladby "Favorite Son" a první, ranou verzi "21 Guns." "East Jesus Nowhere" bylo vydáno pouze jako rádiový promo singl v říjnu 2009 a bylo bez bonusových stop, zatímco "21st Century Breakdown," vydané v prosinci 2009 obsahovalo jednu bonusovou skladbu - live verzi "Last of te American Girls" (bez 7-palcového vinylu). "American Girls" byl pslední singl alba vydaná v březnu 2010 s live verzí "Know Your Enemy" a ranou verzí "21st Century Breakdown" jako bonusy. A ezký sběratelský kousek se objevil v září 2009: box set 21 singlů vydaných v limitované edici 3 800 ks.

Green Day
Hudebníci Green Day, Mike Dirnt, Billie Joe Armstrong a Tre Cool při příjezdu na 61. předávání Tony Awards v New Yorku, 13. června 2010 (AP Photo/Peter Kramer)

Následovalo rozsáhlejší turné alba, které najdete na Japonském EP "Last Night on Earth: Live in Tokyo," vydaném v listopadu 2009. Do té doby se Green Day rozdělili zcela nečekaným směrem. Zatímco "American Idiot" se přirozeně přiklánělo ke své divadelní interpretaci - dokonce se v jenom místě projednával film zložený na albu - rozhodnutí nakonec byo převést album na divadelní prkna. Režisér Michael Mayer se do alba "American Idiot" zamiloval a pozval Armstronga na svou poslední Broadwayskou show "Spring Awakening." Armstronga produkce zaujala a souhlasil s prací na muzikálu s Mayerem a pak s ním sepsali skripta.
Zatímco se používaly písně z "American Idiot" vznikl příběh popisující tři mladé muže a jejich přítelkyně v jejich bouřlivém období života. Čerpali taky písně z "21st Century Breakdown" a je tam zahrnuta i dříve nevydaná píseň "When It's Time," kterou Armstrong napsal když mu bylo 19. První zkoušky probíhaly v Berkeley Reperthory Theatre na podzim 2009 před tím, než se přesunulo do St. James Theatre v New Yorku, kde měla show oficiální premiéru 20. dubna 2010. O dvacet let dříve hráli Green Day v zaprděných punkových klubech; trio si sotva dovedlo představit, že jednoho dne skončí hudba kterou udělali na Broadwayi.
Recenze byly poněkud smíšené, ale většinou kritika psala, že příběh nebl dostatečně propracován. Ale navzdory tomu obdržela show tři nominace na Tony Award, kde prohráli Best Musical se show "Memphis," ale za to vyhráli ceny v kategoriích Best Scenic Design a Best Lighting Design (polovina nominací muzikálu byla právě pro produkci). V průběhu hraní se Armstrong objevil s v show, kde si zahrál roli "St. Jimmyho" - jeden týden na podzim 2010 a znovu v lednu a v únoru letošního roku.
Show přirozeně doprovázelo album původního obsazení, stejně jako dva singly. "21 Guns" bylo vydáno v posinci 2009 a představovalo nejen obsazení show, ale i Green Day. Byly vydány dvě EP - jedno obsahovalo veri písně, live verzi jako bonusový track a "21 Guns Live EP" s live verzí "21 Guns," "Welcome To Paradise," "Brain Stew/Jaded" a "F.O.D." Plné album byl vydáno v dubnu 2010 (CD a vinyl) s hudbou Green Day, ačkoliv se v show neobjevují. Na albu je také vlastní verze Green Day "When It's Time," která byla v Británii vydána jako singl v červnu 2010. Kupodivu se v show objevuje další píseň Green Day, která není na albu: "Good Riddance (Time of Your Life)." Nahrávka nakonec přidala do sbírky Green Day další Grammy, když vyhrála "Best Musical Show Album" na letošním Grammy Awards.
I když není známo, kdy vyjde další studiové album Green Day (i když bezpečně můžeme říci, že to nebude nejméně do konce příštího roku) další livko bylo vydánov březnu: CD/DVD set "Awesome As F**k" nebo "Awesome As F**K" jak označuje reklama. CD je sbírkou písní z různých show během posledního turné Green Day a DVD prezentuje koncert v Tokiu. "Reguléní" deluxe edice nabízí live verzi "Letterbomb" a "Christie Road" pouze jako bonusové stopy pro download. Deluxe edice iTunes přidává live verzi "Paper Lanterns/2000 Light Years Away."
Jediný single alba byl (jediný promo) song "Cigarettes and Valentines," jedna z písní na které Green Day pracovali před rozhodnutím změnit směr a prolomit bariéry při práci na "American Idiot." Byl to odvážný krok, který se kapele vyplatil ve velkém stylu. Tím, že byli otevření k prosazování nových hudebních směrů se Green Day podařilo přejít od domýšlivých punk rockerů k důvěryhodným starším státníkům - s loajální základnou fanoušků, která je celá dychtivá slyšet, co kapela udělá dál.

Billie Joe's Tweets - May - Jun

29. října 2011 v 21:01 | Magnumka |  NEWS
2. května
 • Bin laden dead?
  • Bin ladin mrtev?
 • Do not turn the man into a martyr..
  • Nedělejte z člověka mučedníka..
 • This is a global victory.
  • Toto je globální vítězství
 • Let's not turn this into a "u.s.a #1" thing. This is not a football rally. This is global
  • Nepřepínejte na "u.s.a#1". Tohle není fotbalové shromáždění. Tohle je globální
3. května
 • Just think.. A few days ago we were talking about the birth of Obama.. Now it's the death of Osama..
  • Jenom přemýšlím.. Před pár dny jsme mluvili o narození Obamy.. Teď je to o smrti Usamy..
 • Good lord don't mix that up.. Unique new York.. Repeat
  • Dobroto nemixujte to.. Unique new York.. Opakovat

4. května
 • Just heard new beastie boys lp.. Holy shit! Now THAT'S how it's done!
  • Právě jsem slyšel nové lp beastie boys.. Do prdele! TAKHLE se to dělá!
6. května
 • FYI. James Washburn is the founder of lushotoly.. Aka brainstew
  • Pro vaši informaci. James Washburn je zakladatelem lushotoly.. alias brainstew
 • Just woke up and realized I'm fell asleep in my dogpile knuckldraggers. Thanks dogpile..
  • Právě jsem se probudil a zjistil jsem, že jsem usnul ve svém dopile knuckldraggers. Díky dogpile..
7. května
 • saw Debra buckly at gilman last night and it made my night!
  • včera večer jsem viděl Debru buckly v gilmanu a vylepšila mi tím noc!
Pozn. - dogpile knuckle draggers = kalhoty


12. května
 • Chris dugans birthday today! Authority needs to give him his own page! Best engineer on the planet!! We're at his party in Oakland
  • Dneska má Chris Dugan nározky! Authority mu musí udělat vlastní stránku! Nejlepší technik na planetě!!! Jsme na jeho párty v Oaklandu
16. května
 • Doing huge line of meth and watching megadeth.
  • Dělám velkou lajnu pervitinu a sleduju megadeth.
 • Just kidding. But I AM watching megadeth from the big 4 gig on vh1.
  • Dělám si prdel. Ale SLEDUJU megadeth z koncertu big 4 na vh1.
 • Oh shit Slayer is on! I wish this festival was in the states.
  • No kruci Slayer jsou tam! Přál bych si tenhle festival ve Státech.
Pozn.- koncert Big 4 je koncert z turné, na kterém hrají Metallica, Slayer, Megadeth a Anthrax - taková metalová lahůdka.

24. května
 • Can we get the week off work and school for the NEXT "judgement day"? At least turn it into a national holiday..
  • Můžeme si vzít týde volna z práce a ze školy na PŘÍŠTÍ "soundý den"? Alespoň z něj udělejte státní svátek..
 • Happy b day bob Dylan! Love green day.. You're fucking old!!
  • Šťasné nározky bobe Dylane! S láskou green day.. Seš sakra starej!
25. května
 • What would Elvis Costello do?
  • Co by mohl udělat Elvis Costello?

26. května
 • What would Duane peters do?
  • Co by mohl udělat Duane peters?
27. května
 • What would Best Coast do?
  • Co by mohl udělat Best Coast?
28. května
 • What would Bob Gruen do?
  • Co by mohl udělat Bob Gruen?
29. května
30. května
 • What would Joe Nesser do?
  • Co by mohl udělat Joe Nesser?
31. května
 • What would uncle jay Jackson do?
  • Co by mohl udělat jay Jackson?
 • Ok here's the scoop. GD has been jamming new songs everyday. There's a ton of new songs. The direction is fresh and hi energy. Feels great
  • OK, tady je ochutnávka. Green Day jammovali nové songy každý den. Je tady tuna nových písní. Je z nich cítit svěžest a energie. Skvělý pocit
 • I don't want to give away too much but just know that me mike tre and Jason are collaborating and having the best time playing music.
  • Nechci toho prozradit moc, ale prostě vím, že já, mike, tré a Jason spolupracujem a je to pro nás nejlepší doba na hraní.
 • And that's not bullshit!!
  • A to není hovadina!!
1. června
 • What would theo do?
  • Co by mohl udělat theo?
2. června
 • Our next album will be available on cassette only
  • Naše další album bude k dostání pouze na kazetě
 • I'm gonna start writing the exact opposite of lady gagas tweets.. Here goes
  • Začínám psát přesný opak tweetů lady gagy.. Začínám
 • Spent the last seconds finger painting fuck you to my fans. I wish I could fart on all of you. You suck
  • Poslední sekundy jsem strávil kreslením ukazováčky fuck you směřované mým fanouškům. Přál bych si abych se na vás na všechny moh vysrat. Vy hovada
 • How was that? Gould I keep doing it?
  • Jaké to bylo? Měl bych to dělat dál?
 • Ask andres to take a poll!
  • Zeptejte se Andrese jestli udělá anketu!
3. června
 • Played a cover today.. And it's not what you think
  • Dneska jsem hrál covery.. A není to to, co si myslíte
5. června
 • Just saw the video of everyone planting trees on gda. Thank you thank you thank you!!!!!!!
  • Právě jsem na gda viděl video jak všichni sází stromy. Děkuji, děkuji, děkuji!!!!!!!
 • Btw. A million things came to mind on the last gaga tweet. I just can't do it..
  • Mimochodem s posledními tweety gagy se mi v hlavě honí milion věcí. Já to prostě nemůžu dělat..
6. června
9. června
 • Hello Kyle. Just want you to know we're thinking about you. Fight the good fight little brother. Rage and love Billie Joe
  • Ahoj Kyle. Jen chci, abys věděl, že na tebe myslíme. Bojuj bráško, bojuj. Rage and love, Billie Joe
 • Just talked to Kyle on the phone. I talked to his father Oscar too. Beautiful family. And they're Raider fans! Yes! I love that kid!
  • Právě jsem mluvil s Kylem po telefonu. Taky jsem mluvil s jeho tátou Ocarem. Skvělá rodina. A jsou fanoušci Raider! Ano! Miluju to děcko!
10. června
 • A festival? With GD? It's my nail and your coffin pal..
  • Festival? S GD? To je poslední hřebík do tvý rakve..
12. června
 • http://yfrog.com/kfcn9j This is my cat Cleveland. He's 17. His brother was "caught in the dryer"..
  • http... Tohle je moje kočka Cleveland. Je mu 17. Jeho brácha byl "chycen v sušičce"..
cn9.jpg
15. června
 • I've seen bridesmaids 3 times. I'm seriously considering bleaching my asshole..
  • Bridesmaids jsem viděl třikrát. Vážně uvažuju o vypaření mé prdele..
bleaching - vybělení, zmizení... bohužel nemám kontext ke ketrému to zařadit, takže si nejsem jistá, co tím chtěl vlastně říct..

16. června
 • KCUF rebel radio coming to orange county ca soon!!!
  • KCUF rebel radio již brzy v orange county ca!!!
17. června
 • Haven't totally committed to St Jimmy for AI movie. Yes, I'm interested. Yes someone jumped the gun..
  • Nejsem úplně rozhodnutý pro St Jimmyho ve AI filmu. Ano, mám zájem. Ano, někdo použil zbraň..
 • http://yfrog.com/h08i0zpj Huh?
  • http... Cože?
Někdo vytáh zbraň - ve smyslu jako že někdo použil do článku větu, že Billie bude hrát Jimmyho i kdyby to neměla být tak úplně pravda jen abyste si to přečetli - použil své zbraně, v tomhle případě tahák pro oči..
Nápis na ceduli pod odkazem říká: "Nemůžeš vstoupit do nebe dokud Ježíš nevstoupí do tebe"

yzfh.jpg

19. června
Mimochodem tento časopis je něco jako naše Bravo tuším..

ud2ay.jpg

22. června
 • I have DI song pervert nurse stuck in my head
  • V hlavě mi hučí song DI o perverzní sestřičce
23. června
 • http://yfrog.com/kgehcujj I know a few artists that can use this..
  • http... vím o některých umělcích co tohle můžou používat..
ehcuj.jpg

25. června
 • http://yfrog.com/h8jg4kpj Gonz at my old house in Berkeley. We lived in the basement where Longview video was shot. Thanks steve!
  • http... Gonz u mého starého baráku v Berkeley. Bydleli jsme v přízemí, kde se natáčel klip pro Longview. Díky Steve!
27. června
 • When I was 15 I had this dream to open up for Ramones, Replacements,Husker Du on one bill. It never happened.
  • Když mi bylo 15 zdálo se mi o tom, že dělám předskokana pro Ramones, Replacements, Husker Du a to vše na jednom seznamu. Nikdy se to nestalo.
29. června
 • My nephew, Peter's house is 7 feet under water in Minot. My heart goes out to him
  • Dům Petera, mého synovce, v Minotu je 7 stop pod vodou. Myslím na něj

"Oh my God I forgot to take a shower - again.."

29. října 2011 v 21:00 | Magnumka |  American Idiot Musical
Tak tohleto nemá chybu, to mě dostalo XD "Oh baby baby it's fuck time!" ... "Oh, to je skvělý... pane bože! zapomněl jsem si dát sprchu, znovu...." XD


Emily's Army debut album - produced by BJA

29. října 2011 v 20:58 | Magnumka
Bay areyská kapela, jejíž členem je Billieho syn Joey (bicí) dala do oběhu netu další info ohledně nadcházejícího alba - překlad článku z MTV je tady:

Frontman Green Day, Billie Joe Armstrong působil na novou generaci teenagerů punkem, teď dělá to samé pro Generation Y.
Emily's Army, pop-punková kapela složená ze čtyř teenagerů z Bay Area, je připravena vydat 14.června vydat své debutové album - Don't Be A D***. Bicí: Armstrongův 16-letý syn Joey. Poznámka: 16-letý teenager rockuje líp tvrději než ty. Smiř se s tím.
Ale Billie Joe jen s těží připojí své jméno k marnému projektu. yl producentem 14ti písní na albu, mixu proto-punku, pop-punku a garážového rocku a navíc to vydává u vlastního Adeline Records. (Coolest. Dad. Ever. - Nejšpičkovější. Táta. Vůbec.) Očekávejte, že uslyšíte směs politické uvědomění a osobní texty. Skupina - bratři Max a Cole Beckerovi, Joey Armstrong a Travis Neumann - si pravděpodobně vzali pár rad od samotného pop punkového krále.
Členové Emily's Army se věkově pohybují od 15 do 17
- ideální věk pro zahájení punkové kapely - ale ve skutečnosti minulé dva roky strávili cestováním po West Coast. Kdysi známí jako Rining Souls převzala kapela název Emily's Army na základě organizace na boj proti cystické fibróze. Byl to způsob, jak prokázat čest 15-letí sestřenici bratrů Beckerových, Emily, které nemoc diagnostikovali v roce 1998.

Další články jsou taky na San Francisco Examiner a OC Weekly - obsah je přibližně stejný.
Novinky o kapele ne
EmilysArmyBand.com, info turné tady, taky je můžete sledovat na Twitteru nebo Facebooku.

Green Day by Green Day

29. října 2011 v 20:56 | Magnumka
Na stránkách Harper Collins Catalogs se dostává do prodeje "oficiální" kniha Green Day. Má vyjít 25. října 2011 a je označená jako "První oficiální kniha Green Day napsaná kapelou" anebo "Kapelou o kapele."
Měla by se snad jmenovat "Green Day" pod čímž nejspíš bude napsáno že tvůrci jsou sami kluci, takže ve výsledku by tam mělo být "Green Day by Green Day."
 • "Dynamická první kniha od populární punk rockové kapely Green Day bude obsahovat stovky fotografií kapely z turné, backstage, stejně jako efemérní průvod zákulisím, útržky vstupenek, ručně psané poznámky a texty a další. Tyto nádherné fotografie budou doplněny texty z jejich posledních dvou hitových alb American Idiot a 21st Century Breakdown a titulky od zbytku kapely. Tento fan "musíte-mít" bude zároveň zahrnovat i předmluvu Billieho Joe Armstronga."
Zatím se o knize ví jen to, že vyjde 25. října 2011, bude mít 192 stran, bude barevná a měla by se prodávat celosvětově. Na info se můžete mrknout sem. Každopádně jak vyjde tak si jeden výtisk taky hodlám sehnat :)

Review of the final performance of American Idiot on Broadway with Green Day - CZECH

29. října 2011 v 20:53 | Magnumka |  American Idiot Musical
Recenze přeložena z GDA

Před začátkem čtení chci át vědět, že Andres taky není kdo ví jaký puritán - jsou tam použity nekteré neslušné výrazy... zvlášť v jedné části :D

Pozn.- apatie - netečnost, lhostejnost, pasivita

Autor: Andres

"Tohle není párty, tohle je oslava," zařval v neděli - velikonční neděli, 24. dubna 2011, Billie Joe k divadlu plnému panoušků Green Day a Broadwaye. Muzikál American Idiot běžel na Broadwayi v St. James theater v New York City něco málo přes rok. Ze začátku se objevovaly pochybnosti o tom, zda si punk rockový muzikál udrží svou moc amezi fanoušky se projevily obavy o to, jak by se asi mohla změnit hudba Green Day na divadelní produkci, aniž by se z toho stala jen omáčka.

Procházka okolo St. James při závěrečné noci upozornila na střet kultur. Punkové děcka s růžovými, fialovými a odbarvenými vlasy, co měli na sobě soustu cvoků, nebo oblečení, na které byste s klidem přísahali, že ho na sobě měli předchozích 5 dní, no a každý tam měl trička Green Day - a celebrity, divadelní "lid" a lidi , co byli oblečení tak, že by mohli navštívit prezidenta Spojených Států (omlouvám se ostatním prezidentům, ale pouze našemu se dostává tolik pzornosti co se módy týče). Momentálně mě nenapadá moc dalších skupin, které by svedly tyto dvě kultury dohromady a vytvořili něco, co by si mohli taky užít.

To bylo poprvé, co jsem viděl Billieho v roli St. Jimmyho, maniakální špatnou stranu v každém z nás, která se chc dostat ven a vypálit svět kolem něj. Muzkál jsem viděl před rokem, premiéru, s originálním obsazením, kde hráli Tony Vincent jako "St. Jimmy," John Gallgher Jr. jako "Johnny," Michael Esper jako "Will" a Stark Sands jako "Tunny." Příběh se točí okolo tří přátel, kteří chtějí opustit své rodné město, ale když se dvě vedlejší-hlavní postavy rozhodnou jít svou cestou, skončí ve městě Johnny sám jen se svými démony pro pobavení. Přichází St. Jimmy, ukazuje mu zábavu rychlého života drog a alkoholu a dál ho sleduje, jak se Johnny sám ničí. Myslím, že je to solidní interpretace hudby. Jsou tam přidány dvě dějové linie, ale obě byly provedeny způsobem, který na abu vlastně je, který se v příběhu Green Day vytvořeném na American Idiot objevuje.

Výstup Billieho Joe jako St. Jimmy je mnohem více nevyzpytatelné, než jak to pojal Tony Vincent. Nevěřím, že je jeden lepší než druhý, obě ztvárnění mají v příběhu své místo. Kde byla postava Tonyho hrůznější a hranicí zla, Billieho vidíme s hravou apatií. U jednoho to vypdá, že jeho záměr je opravdu tohoto muže zničit, druhý se chce jen pobavit a je mu opravdu fuk, co se stane.

Když si Billie udělá cestičku po stage během písně "St. Jimmy," zacpe si jednu nosní dírku a funí vpředu na stage (myslím že Beetlejuice Michaela Keatona z konce 80. let). No, nevychované, ale osvěžující. Počkat, špatná volba slov. Myslím tím, že když vidíte Billieho Joa, tak působí jako někdo, kdo si nemůže dvakrát zašukat (pravděpodobně ani jednou, ale nevím proč to tu vůbec říkám) - a je zábavné to sledovat.

Během muzikálu se zdá, že si s Johnnym hraje (kterého hrál talentovaný Van Hughes obsazený do role pro poslední měsíc), dráždí ho drogami, líbá ho, propíchává mu ucho, hravě na sucho šoustá, pak ho tahá za vlasy - a pak se svlíknou a mrdají jeden druhého. OK, poslední část je lež, jenom mi připadalo, že to k tomu směřuje (možná jen v mé hlavě).

Vidět Billieho Joe (někoho, koho všichni dlouhá léta obdivujem při vystoupení Green Day) v triku postavy je speciální léčba sama sobě. Líbí se mi ten nápad, i přesto, že příběh American Idiot (z alba) je založen na postavách Jesus of Suburbia a St. Jimmy - víme, že obě tyto postavy jsou součástí Billieho. Takže když hraje St. Jimmyho, vidíte jeho část, která je obvykle ukryta. Možná že jediná další příležitost, kdy tuhle jeho stránku můžeme vidět na vlastní oči je, když na scénu přijde Rev kvůli show Foxboro Hot Tubs.

Billieho přítomnost v show přináší něco zvláštního, ale dokonalost této postavy v show je zvýrazněna tím, že zbytek obsazení je vedle rockové star, tak velké jako je Billie Joe, oravdu silné. Na ostatních hlavních postavách z obsazení je úžasné, kolik oddanosti dali tito jednci k výrobě. Bylo to teď po třetí, co jsem muzikál viděl a pokaždé jsem si všiml něčeho nového. Markant každdenního života je fakt dobře vyvinutý a taky reprezentace zbytku obsazení, které snadno přehlédnete, pokud si nedáváte pozor.

Billieho postava se smála a to přidává show zvláštní pocit. I když pro mě je to těžké odhadnout, kolik z toho je postava, nebo prostě proto, že to tak Billie Joe dělá. Jedna scéna St. Jimmyho a Johnnyho, kde si oba kreslí rtěnkou nebo čím na hrudník srdce (myslel jsem si, že je to rtěnka, ale Billiemu to teklo po hrudníku dolů po tom co to nanesl) a po tom, co se Johnny zastaví, když je srdce hotové, Billie si pokračuje v kreslení po celém břiše a hrudníku jako dítě, které své choutky neudrží na uzdě, u čehož publikum puká smíchy.

Muzikál je neuvěřitelný a i když jsem pochopil, že někteří lidé prostě nemají chuť na muzikály a divadla, opravdu si myslím, že fandové, kteří se zajímají byť jen okrajově, budou s touto produkcí spokojeni. S i bez Billieho Joe je obsazení úžasné. Příběh sám o sobě přináší rozměr do příběhu, který si myslím fanoušci Green Day (hlavně fanoušci American Idiot) můžou ocenit a vychutnat si jej. Můžete říct, že tato produkce je v rukou lidí, keří doceňují schopnost Green Day tvořit hudbu.
Po přídavku účinkující odešli a objevili se Billie Joe, Mike, Tré, Michael Mayer a dva producenti show. Jeden z producentů se zmínil, že muzikál by se na konci tohoto roku měl vydat na mezinárodní turné. Po pár slovech k obsazení a štábu chválil Michael Mayer Billeho za to, že je "kurva básník" a poděkoval mu za jeho vášnivost a upřímnost v jeho práci. Jeden z producentů řekl Billiemu "užívej oslavu" a později mu předal láhev Jacka Denielse. Krátce na to představil Michael Mayer Green Day a kapela zahrála několik písní.
Setlist:
 • Only of You
 • Murder City
 • Holiday
 • Burnout
 • Letterbomb
 • Welcome To Paradise
 • Longview
 • Spiderman (Cartoon Theme Tune)
 • Walking Out on Love (Exploding Hearts cover)
 • Jesus of Suburbia
Před tím, než začali hrát odlehčil Billie náladu vtipem - pedofil a dítě jsou do lesa. Dítě říká: "je to tu strašidelné", a peďák na to "jak si myslíš, že se asi cítím já. Zpátky budu muset jít sám." Publikum v St. James se smálo, jen s pár pohoršenými "oooo jé" Taky řekl, že má "v hubě jak v polepšovně" po nadávání na cosik, pak kapela zahrála kousek tématického songu Spiderman před zastavením a Billie Joe se rozhlížel po stage, aby se ujistil, že nikdo nespadl (odkazoval na nehodu při muzikálu Spiderman - taky na Broadwayi), potom řekl "Pardon, dnes večer bude všechno nevkusné." Mezi některé písně pronesl Billie projev, ve kterém řekl, že v roce 2004, kdy bylo American Idiot vydáno, jsme byli v 1 válce s jedním z nejhorších prezidentů v historii, a nyní, v roce 2011, máme "3 války a inteligentního muže ve vládě, ale on je pořád do prdele nadevším povýšen."
Green Day byli na vrcholu své hry (jako vždy) během svého představení. Účinkující byli s nimi na jevišti a tančili v pozadí, hudba Green Day řvala z tlampače St. James a byl jsem překvapený, že je to ve slyšitelné formě. Dav tančil, skákal a zpíval. Billie Joe dělal na stage pořád nějaké blbosti - jako třeba německý přízvuk (který zněl spíš rusky než neměcky) - zatímco Mike a Tré se mu smáli. Celá tahle věc byla neuvěřitelným zážitkem, ale ještě lepší pro mně bylo to, že jsem to mohl zažít s některými z mých nejlepších přátel, kteří pracují pro tuto stránku. Zvláštní víkend dovršil konec neuvěřitelného roku pro Green Day, muzikálové obsazení a štáb a taky fanoušky. Přehlídka šla pryč třeskem a Billie Joe měl pravdu. tohle byla prostě oslava.
Nyní už čekáme na transformaci do celosvětového turné a filmu. Myslím, že je sakra dobrý čas na to, být fanouškem Green Day.

Poznámka: Tohle jsem napsal při cestě zpátky z New Yorku do Nového Mexika po pouhých 2 hodinách spánku. Omlouvám se, za případné chyby.

Tre Cool and Dena Engaged! CONGRATULATIONS!

29. října 2011 v 20:52 | Magnumka
WOW!
Gratuluju Trému a Deně k zasnoubení!

Šířily se zvěsti o tom, že se to mělo stát při poslední show muzikálu American Idiot. Dneska to Tré oficiálně potvrdil na svém Facebooku. Tady jeho zpráva:
 • It's true, Dena said yes!!! Thanks for all the support :)
  • Je to pravda, Dena řekla ano!!! Díky za veškerou podporu :)
Taky přiložil fotku:


Final American Idiot Performance on Broadway

29. října 2011 v 20:49 | Magnumka |  American Idiot Musical
Včerejšek byl posledním dnem, kdy se muzikál American Idiot hrál na Broadwayi. Svě poslední vystoupení si muzikál zažil 24. dubna 2011, což je rok a čtyři dny po tom, co měl na Broadwai premiéru.
Předevčírem měli Green Day dokonce v St. James zvukovou zkoušku (video dole), takže jestli se něco dělo? Děla se spousta věcí, celý průběh je popsán na Twitteru GDA a opravdu - Green Day vystoupili. Kousek níž je výpis jejich zpráv. Osobně si myslím, že včerejší večer popíšou nějak blíž.
Zprávy z twitteru Green Day Authority - seřazeny od nejstarší:
 • Green day is on stage http://t.co/NFTs3U6
  • Green Day jsou na stage
 • Still going. Finishing with Jesus of Suburbia http://t.co/NAeXb3P
  • Pořád hrají. Končí s Jesus of Suburbia
 • Outside waiting for the band to come out. "this is not a party, it's a fucking celebration" - @BJAofficial
  • Čekáme na kapelu, jestli vyjde. "tohle není párty, tohle je kurva oslava" -
 • Billie Joe told a pedophile joke and then said "nothing tonight is gonna be tasteful" and "I'm feeling a little potty mouth tonight"
  • Billie Joe řekl pedofilní vtip a pak řekl "dneska to nebude nic vkusného" a "dneska večer mám tak trochu v hubě jak v polepšovně"
 • No Hot Tubs tonight. Just a private party for cast and friends. Currently at a bar with the GDA team.
  • Žádné Hot TUbs dneska večer. Jenom soukromá párty pro obsazení a přátele. Teď jsme s týmem GDA u baru.
 • Billie's joke : pedophile & kid walk to a forest. Kid says "it's scary here", pedo says "how do you think i feel. I have to walk back alone"
  • Billieho vtip: pedofil a dítě jsou do lesa. Dítě říká: "je to tu strašidelné", a peďák na to "jak si myslíš, že se asi cítím já. Zpátky budu muset jít sám."

:D No, vtip dobrý. Přikládám Billieho související tweet:
 • The final 4. Enjoy every second. Feel every second. Cry every second. Laugh every second. Destroy every second. Give every second.
  • Poslední 4. Užívám si každou vteřinu. Cítím každou vteřinu. Brečím každou vteřinu. Směju se každou vteřinu. Ničím každou vteřinu. Rozdávám se každou vteřinu.

Nebo tak nějak - poslední dvě "věty" mají vícero možných překladů, ale nějak tak to je. Zbytek Billieho zpráv večer.

Tady je video ze zkoušky z 23.4.:


No, na GDa vypsali další věc k poslednímu vystoupení s muzikálem American Idiot. Není to recenze, jak jsem očekávala, ale alespoň něco.
Muzikál se chystá nejen jako film pod dohledem Toma Hankse, ale samozřejmě se chystá na slíbené turné. Tom Hulce potvrdil, že začne v Severní Americe, pak se vydá do Evropy, austrálie a taky Japonska.
Green Day včera odehráli asi 45 minutový set a byly v něm tyto songy:
 • Only of You
 • Murder City
 • Holiday
 • Burnout
 • Letterbomb
 • Welcome To Paradise
 • Longview
 • Spiderman (Cartoon Theme Tune)
 • Walking Out On Love (Exploding Hearts cover)
 • Jesus of Subusbia
Jestli máte zájem o fotky z vystoupení, najdete je ve fotogalerii na GDA. Videa pak na YouTube. Určitě se něco z toho bude objevovat i tady, ale zatím se mkrkněte sami.
Dál byl ve městě taky Kevin Preston z Prima Donna, což spojení Green Day + Kevin Preston samo o sobě znamená Foxboro Hot Tubs. Tentokrát ale nešlo o veřejný konecrt, ale o soukromou párty pro účinkující a kamarády.

Click to view full size image
Click to view full size image

Click to view full size image

Click to view full size image

Click to view full size image

Click to view full size image

Click to view full size image

Click to view full size image

Details Magazine - CZECH

29. října 2011 v 20:47 | Magnumka |  Articles and Interview
Rozhovor přeložen z Details.com

Pozn.- of God into them - omlouvám se, ale tohle opravdu netuším jak přeložit, snad že se nemusí bát že by mu lhali... mívají občas prazvláštní přirovnání, overdub - technika používaná v nahrávacích studiích, kdy se přidává již dříve zaznamenaný zvuk

BILLIE JOE ARMSTRONG

Prošel od těžce pařících výtržníků až po Broadwayského tahouna. Ale neříkejte, že 39 letý frontman Green Day má punk za sebou.

Rozhovor: Matt Hendrickson, Foto: Robbie Fimmano


DETAILS: Nedávno jsi dokončil své druhé působení na Broadwayi v produkci American Idiot. Nějaké plány dostat show na cesty?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Rádi bychom jej dostali kamkoliv to bude možné. Taky se mluví o filmu, který by potenciálně měl napsat Dustim Black. Pravděpodobně bychom dělali soundtrack a pokud by to bylo dobrý, vzal bych si roli. Ale zase Tommy od The Who byl noční můrou.

DETAILS: Říkal jsi, že před nahráním alba American Idiot jsi byl v New Yorku, kde jsi docela dost pařil. Přemýšlel jsi o tom, že budeš hrát roli drogového dealera St. Jimmyho?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Je to víc hlavní postava, Johnny - vyvíjející se z velké ryby z malého rybníka k plavání se žraloky. V minulosti jsem měl tendenci se zaseknout při paření na hodně dlouho, nebo jsem dělal špatná rozhodnutí. Během turné s Insomniac jsem ukradl limuzínu Davidu Lettermanovi - to jsem se dostal trochu do problémů. V roce 2003 jsem skončil v base s DUI, čehož jsem rozhodně litoval.

DETAILS: Máš dva syny. Už sis zažil nějaký z těch "Dělej jak říkám, ne jak jsem dělal já," momentů?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Byl jsem nejmladší z šesti děcek, bez otce, což byl totální chaos. Hodně brzo jsem zkoušel drogy a sex a neměl jsem nikoho, kdo by mě v tom nějak zaučil. V naší rodině je jedna taková přímost - mé děti se mnou dokážou mluvit o věcech, aniž by mě vystrašili of God into them.

DETAILS: Změnilo tě to, že jsi otcem?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Je to těžké. Od 16 jsem hrál rock and roll a teď mám 16ti letého syna. Není žádný lepší metr na věk, než vidět skutečné 16ky. Lidi si vždycky myslí, jak jsou uvnitř mladí. Vidím svého syna a říkám si: "Ou, kruci, připadám si starej."

DETAILS: O Green Day tady byla obrovská "punk nebo ne punk" debata, když jste na začátku devadesátých let poprvé prorazili. Právě jste vydali své 11. album, živák Awesome as F**k. Stále tě zajímá 'být punk'?
BILLIE JOE ARMSTRONG: V určitém slovasmyslu. Vždycky to je o milování-nenávidění věcí co jsou kolem mě. A poprvé v životě jsem si uvědomil, jaké hovna jsme byli v té naší komunitě. Jsem tk nasraný, že když jsem běžel mezi těmahle lidma na ulici, mohli být rádi, že jsem kurva neměl kudlu v kapse. Jediné, co jsme kdy udělali bylo, že jsme ralizovali náš potenciál a potlačili ho dál. V určitém bodě jsem si udělal ze starých časů nostalgii, ale teď? Není žádná zesraná cesta.

DETAILS: Název alba Awesome as F**k. Asi se nestaráš o prodej u řetězce Wal-Mart.
BILLIE JOE ARMSTRONG: Název přišel v okamžiku, kdy jsme v roce 1992 nastupovali na Lollapaloozu, když byly na seznamu Red Hot Chili Peppers a Ice Cube. Mike [Dirnt] držel papír a řekl: "Awesome as Fuck." To pro ně byla poklona.

DETAILS: To je druhé koncertní album za posledních 5 let. Proč další?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Anerican Idiot a 21st Century Breakdown předčí každé jiné a je to konec jedné éry. Na spoustě živých záznamech se používají overduby kytar nebo vokálů. Tohle jsme jen my. Nejsou tu žádné zvonky, ani píšťaly a říkali jsme si "Sakra, zníme fakt dobře."

DETAILS: Takže pokud tyhle nahrávky předčí všechno, co zamýšlíš s tím dalším albem?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Zatím mám jenom náčrtky v počítači. Když se cítím na psaní surfařských písní, udělám to, Myslím, že za všemi našimi novými nahrávkami budou stát koncepty. Miluju vyprávění. Taky vývoj příběhu, ne jen texty. Exile on Main Street je dokonalým příkladem. Je to úžasná nahrávka, ale příběh v pozadí je díky těm emigrantům co toto mistroské dílo napsali v nějakém špinavém sklepě, ještě lepší. Stýská se mi po nahrávání hudby s Mikem a Trém. Mám pocit jako by tyhle dema byly jen záchvěvy

DETAILS: Během několika posledních let se politická poselství skupiny stále zesilují. Riskneš to?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Na konci posledního turné mi blesklo hlavou, že věci začaly být hrozně složité. Chlape, je to o šílené balanci. Nechceš pořád psát o politice jenom proto, abys o ní psal. Nechci aby se z nás stali Rage Against the Machine. Bono pořád chodí na večeře s Georgem Bushem, aby od něj dostal peníze. Nechci se dát touhle cestou. Prostě se držím svejch názorů.

DETAILS: Zatím je politické klima víc a víc otrávené.
BILLIE JOE ARMSTRONG: Demokraté jsou banda zasranejch buchet. Pro Republikány to bylo fakt chytrý, přijmout Tea Party: "Nevěříme ničemu co řekneš, ale posloucháme tě." Každý den mám víc zmatený. No a pak mám pocit, že nedělám dost. Asi mi z toho praskne palice. Možná bych měl promluvit k vojákům v Afghánistánu.

DETAILS: Mohl bys napsat ani-Palinovskou píseň. Nebo je to příliš snadné?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Poslouchám ty sračky co vychází z její pusy a nestačím se divit. To je proto, že se učitelé nedělních škol serou do politiky. Mike Huckabee? To je chlap, co vás vyjebe, zatímco bude držet Bibli. Nevidí si do huby, takže pane Rogersi. Palin je to samý - je to záludný způsob jak dát Američanům pocit komfortu, ale přitom víte, že jsou prohnilí až do morků kostí.

DETAILS: Obáváš se toho, co se bude dít v roce 2012?
BILLIE JOE ARMSTRONG: Myslíš jako toho, co udělali staří Májové? Ts. ne. [Směje se]

Seize the Green Day

29. října 2011 v 20:45 | Magnumka |  Related

Na Amazonu je k dostání kniha Seize the Green Day, kterou napsala Niki Lee a ilustroval Alex Langenstein.

Seize The Green Day vzniklo původně jako článek v Baltimore Magazine. Článek byl celkem hodně upravený oproti originálu, což Niki opravdu naštvalo. A já se jí nedivím. Andres v roce 2006 zveřenil její článek na GDA. Následovala digitální podoba této knihy - o tom už jsem psala, možná si z vás někdo pamatuje, článek tady - ve formátu PDF. Teď se dočkala kniha i svého brožurového zpracování vydaného u CreateSpace.

Kniha je o Niki, 45 leté punkerce užívající si Green Day na turné American Idiot a vyprávění končí tím, jak se v roce 2005 v New Yorku setkala s Billiem v New York Times Interview. 350 stránek, které kniha obsahuje ale nejsou zaplněny pouze jejími zážitky. V obsahu jsou také historky dalších fanoušků Green Day, kteří popisují své setkání s kapelou.
Tahle kniha může být určitě zajímavá, protože je psaná pro fanoušky samotným fanouškem. Osobně uvažuju nad koupí, ale o něco později :)

Kdyby měl někdo z vás zájem, koupit si ji můžete na zmiňovaném Amazonu.

Couple gets engaged at American Idiot on Broadway 4/16/2011

29. října 2011 v 20:43 | Magnumka
Tady je video ze "zásnub" o kterých se zmínil Billie včera na Twitteru - zpráva tady. Video od lufipeace:


The Acoustic Side of Green Day’s Billie Joe Armstrong - CZECH

29. října 2011 v 20:37 | Magnumka |  Articles and Interview
a stránkách Gibson Lifestyle je rozhovor s Billiem, kde se dočtete o jeho lásce k akustickým kytarám, vystoupením, je tam taky trochu infa ohledně používání akustik na prvních turné, v neposlední řadě je tam několik videí a překlad máte tady:

Pozn.- perkusní - nárazový

ODHALENO: AKUSTICKÁ STRÁNKA BILLIEHO JOE ARMSTRONGA Z GREEN DAY

Autor: Andrew Vaughan

Na konci 80. let začínali v Kalifornii jako tvrdí punkeři, Green Day však vyrostli v jednu z nějvětších a nejůspěšnějších kapel na světě. Akustická kytara Billieho Joe Armstronga je pořád nedílnou součástí jejich zvuku.
Nicméně v začátcích to bylo těžké. Minimalistický a rozzlobený zvuk barvící jak koncerty tak i nahrávky, který vyvrcholil na jejich dvou indie-punkových albech. Ty měly překvapivě fanoušky, kteří se ke kapele přidali v několika posledních letech.

Poslechněte si "At the Library" z jejich prvního alba 39/Smooth.


Ale i přes to, tak nervózní a punkoví jak byli, Billie Joe a spol s sebou vždy měli akustickou kytaru. Jak Billie Joe vysvětluje Acoustic Rock Magazine: "V začátcích jsme si na turné vždycky brali akustickou kytaru. Naše show tehdy byly pořádány v suterénech a veteránských halách děcek, které né vždy měli vlastnické práva a tak, takže když se show ukončila kvůli překročení hluku, museli jsme mít v záloze možnost hrát akusticky. Myslím, že to je jedna věc, kterou jsme měli navíc oproti punkovým kapelám: show mohla pokračovat. Na zadní straně Kerplunk [1992] je naše fotka, kde Tré [Cool, bubeník] drří akustiku. Tahle fotka byla vyfocená v Tusconu, v Arizoně, kde byl koncert ukončen, protože lidi na ulici si stěžovali na hluk."
V roce 1994, kdy se Green Day dostali do svého špičkového obchodu s majoritním labelem a nahráli ohromně úspěšné album Dookie, jejich zvuk vyrostl, vyzrál, vystavěli mantinely, které málo který jejich materiál mohl překonat. Místo punku se vše vedlo do popovějších částí, jejich zvuk posílala kapelu na vrchol vesmíru alternativního rocku a prodali více než 15 milionů alb po celém světě.
Ale skutečné superhvězdy byly ještě za rohem a rychlém přeskupení kapely a chvilce odpočinku, přineslo album Nimrod z roku 1997 novou dynamiku a zvuk Billieho akustické kytary v "Good Riddance (Time of Your Life)."
"Snažil jsem se, aby akustická kytara zněla jako perkusní nástroj, tak jako to dělá Pete Townshend," vysvětluje Armstrong.

Do roku 2000 se vyvinul Armstrong z klukovského talentu pro tří-akordový punk na dokonalého všestranného hudebního umělce. Znovu zkušeně použil akustickou kytaru na albu American Idiot v baladách jako "Boulevard of Broken Dreams," "Give Me Novacaine" a "Wake Me Up When September Ends," čímž přináší rovnováhu zbytku rockovějšího materiálu alba.
Hodně z jejich úspěchu přišlo právě díky Billieho akustické hudbě, moci a vlivu, který přináší akustickou kytaru a samozřejmě jeho vrozenou schopnost k písním dokonale odpovídajícím režimu. V rozhovoru pro časopis Acoustic Rock hovořil Armstrong o akustické kytaře téměř jako o charakteru alba.
"V době, kdy hraje 'Wake Me Up' máte pocit, že jste slyšeli charakter celé nahrávky. A pak se najednou ozve zvonkohra. 'Wake Me Up When Septemeber Ends' se
točí okolo akustické kytary, jejíž charakter je postavený na otevřené Géčkové struně, která jakoby zvoní."

Billie Joe Armstrong, steně jako Hank Williams, Woody Guthie, John Lennon a jeho vlasní favoriti Bob Dylan a Townshend, prokázal, že akustické kytary rock obohatí - když je potřeba podbarvit a stínovat aby se z dobrého songu udělal skvělý song.


Tom Cruise and Katie Holmes Rock Out With Billie Joe Armstrong at American Idiot

29. října 2011 v 20:35 | Magnumka |  American Idiot Musical
Včera se na Broadwayi zsatavil Tom Cruise a Katie Holmes aby se pokochali krásou American Idiot.
Po show zavítali do zkulií, kde si popovídali s Billiem a s obsazením a nafotili pár fotek. Katie Holmes už na Broadwayi taky hrála a to v show All My Sons v roce 2008. Tom Cruise momentálně na svoji roli čeká - má hrát rockovou star Stacee Jaxx v očekávané filmové adaptaci Rock of Ages (mimochodem na tohle se opravdu těším).

Fotky a článek najdete na Broadway.com. V článeku semi líbí "Po show se duo odebralo do zákulisí, kde poklábosili s frontmanem a hvězdou Billiem Joe Armstrongem (který měl pro Cruise určtě pár rad jak být rockovou hvězdou) a strávili nějaký čas se všemi z obsazení."

American Idiot movie - Tom Hanks producing and Michael Mayer directing!

29. října 2011 v 20:34 | Magnumka |  American Idiot Musical
POTVRZENO!

Včera v noci byla potvrzena novinka, že Universal Pictures právě jedná o začátku práce na natáčení filmové verze American Idiot! Loni se na nětu objvilo několk článků, že by Tom Hanks a jeho produkční společnost Playtone měli o natočení muzikálu zájem. Vybrali si Dustina Lance Blacka, aby přizpůsobil scénář muziálu. Black nedávno napsal film J. Edgar, ale většina lidí ho zná díky práci na filmu "Milk" a díky muzikálu "Mama Mia!," jenž byl produkován taky u Playtone a Universal v roce 2008.
Michael Mayer, producent Broadwayské verze muzkálu bude taktéž režisérem filmu, producenti budou Green Day, Pat Magnarella (manažer Green Day, zároveň producentem Bullet In a Bible, Awesome As Fuck a Heart Like a Hand Grenade), Playtone (Tom Hanks a Gary Goetzman) a Tom Hulce.
V jednom z článků je taky idea, že když má Billie Joe na Broadwayi jako St. Jimy takový úspěch, jestli pak by ho nemohl hrát i ve filmu. Žádné castingy ještě nejsou. Dříve Billie říkal něco ve smyslu, že kdyby šlo ofilm, stáhnou se do pozadí, ale je pravda, že to bylo ještě před jeho vystupováním v St. James. Tkže zatím neplašte, žádné podrobnosti se ještě neví.

Ještě bych snad mohla dodat, že Mayer už režíroval filmy, např. "Flicka" a "A Hom At The End Of The World."
"Armstrong řekl, že herec Tom Hanks ja fanouškem, což znamená, že by mohla být na cestě i filmová verze (hvězda filmu Forest Gump pomohl převést muzikál Mamma Mia! z divadelních prken na obrazovky). "Debaty o tom všem se určitě vedou," říká stydlivě Mayer." - celý článek tady.

Billie se zatím ke zprávě na Twitteru neohlásil.

Tady je hned několik článků. Vypadá to, že pojednávají o tom samém - o čem jiném že ano. Tři jsou krátké, jeden delší. Přeložím tady nějaké dva krátké a ten zbytek nechám na víkend:

FILM AMERICAN IDIOT VE VÝROBNÍM PROCESU; BUDE BILLIE JOE ARMSTRONG Z GREEN DAY V HLAVNÍ ROLI?

American Idiot nejspíš skončí svoje účinkování n Boradwayi 24. dubna, ale muzikál Green Day míří do Hollywoodu. Universal Pictures se v současném projednávání podle Deadline.com obrátili k hitu nominovaném na Tony, aby jej pedstavili jako film. Režisér Michael Mayer bude režírovat také film a to společně s Oscarem oceněným scénáristou ustinem Lancem Blackem (Milk), který mu pomůže se scénářem.
Podle zprávy se očekává, že frontman Green Day, Billie Joe Armstrong oživí své umění jako drogový dealer St. Jimmy i ve filmu.


FILM "AMERICAN IDIOT" PŘISTÁL U UNIVERSAL

Muzikál "American Idiot" založený na uznávaném albu Green Day se stejným názvem dostane nový dech na plátnech

Universal právě jedná o právech stříbrného plátna a najali Michaela Mayera, režiséra divadelní produkce, aby sestřihli filmovou verzi.
Dustin Lance Black, který vyhrál Oscara za "Milk," by měl napsat scénář. Tom Hanks bude společně s punkovým triem producentem.
Koncepční album řeší ideu lásky a vzteku, "American Idiot" sleduje tři postavy: bezcílného Jesuse of Subrbia, punk rockového bojovníka za svobodu St. Jimmyho a Whatsername. Album bylo vydáno v roce 2004 a rychle se z něj stalo jedno z nějvětších alb kapely. Také vybrakovalo několik cen Grammy a stejně tak i jeho Broadwayská verze.
Hanks a jeho obchodní partner Gary Goetzman produkovali mega-smash "Mama Mia!," adaptaci založenou na písních skupiny ABBA. Universal stál za muzikálem, když se pátralo po jiných muzikálových projektech.
No a co si myslíte vy? Je to dobře nebo špatně? Já osobně si myslím, že kdyby natočili muzikál jak jej předvádí na Broadwayi tak by to možná bylo i lepší, ale kdo ví. Třeba takový muzikál Hair je jako film taky hodně povedený. Takže následuje obvykéslovo - uvidíme.

Interview with Larry Livermore

29. října 2011 v 20:32 | Magnumka |  Articles and Interview
V lednu udělali lidi z Punk Rock Pravada poměrně rozsáhlý rozhovor typu oátzka-odpověď s Larrym Livermorem z Lookout! Records. Samozřejmě se v rozhovoru zmiňuje o spoustě kapel se kterými dělá, nebo dělal, taky celkově o společnosti atd atd atd.. tady pro nás zajmavé kousky:
 • "Pro mně jsou tři kapely, které nejlépe reprezentují čas s Lookout - Operation Ivy, během začínajících let, Green Day, se dvěmi alby, které tady vydali a nakonec Screeching Weasel, když vydali všechny ty klasické alba na začáku poloviny 90. let. Mohl byste mluvit o každé z těhle kapel a o svých vztazích k nim a to od jejich prvního poslechu, přes to, jak jste byl šéf jejich labelu až po jejich odchod či rozpad?"
Livermore se zmiňuje o Operation Ivy:
 • "Operation Ivy byli se svou 7" jedni z prvních, kdo u Lookout něco vydal. Věděl jsem, že Tim/Lint před Op Ivy už hráli, a když jsem je poprvé viděl v Gilmanu, což bylo koncem srpna 1987, řekl jsem jim "Pojďme nco nahrát." Mohlo to být trochu předčasné - byli kapelou nějaké tři nebo čtyři měsíce - ale v době nahrávání, v listopadu, byli víc než připraveni a to nebylo nic, šli vpřed a vzhůru."
No a pak se dostává ke Green Day:
 • "Bylo to o něco málo víc než o rok později, když jsem poprvé uviděl Green Day - někdy na podzim roku 1988 - byli ještě mladší kapelou než byli Op Ivy, ale stalo se to samé: Hned jsem se jich zeptal, jestli nechtějí něco nahrát. Tahle 'show' si vyžádala, aby šly vysoké školy stranou, na kterou byl Tre (který byl v té době ještě v Lookouts) přihlášený, ale kvůli špatnému počasí se těch pět děcek sešlo znovu, zatímco Green Day (měl bych říkat Sweet Children; do březn 1989 neměli změněný název) předvedli tu nejlepší show, kterou jsem kdy viděl. Jejich první 7" byla vydána v dubnu 1989 a i když nebyli pochopeni a přijati tak rychle jako Operation Ivy, pravděpodobně protože byli pro některé punkáče ještě moc malé "písklata," opět to nic neznamenalo, protože šli vpřed a hned potom vzhůru."

Awesome As Fuck: reviews

29. října 2011 v 20:32 | Magnumka |  Articles and Interview
Uuuž je to tady. Na netu je několik recenzí na Awesome As Fuck. Momentálně nemám zrovna moc času (chtě nechtě se maturita blíží), takže nebudu překládat celé články, jen přeložím úseky, které atoři GDA vybrali - budeme jim věřit, ne?
První recenze je zRolling Stone - David Fricke ohodnotil album třemi a půl hvězdičkami a říká o něm:
 • "Název mluví za mnohé o nevázaném potěšení z velké rockové show a že jich Green Day na svém posledním turné odehráli spoustu."
Další kousek je z After the Press, které přichází s celkem negativním ohodnocením (ale i tak má album tři hvězdičky z pěti):
 • "Výkon rozumný, kapela jako celek dbá na dobrou show i když očekávání Billieho Joa směrem k davu se brzy stane dominující, publikum je tam tolikrát, kolikrát můžete Armstronga slyšet pozvbuzovat je přes "ah ah ah." Přesto přechod skpiny z pozice do pozice na stadionové hale rocková kapela zvládá dobře."
No a poslední máme na Absolute Punk. Tady má Awesome as Fuck čtyři z pěti hvězdiček a zvlášť hodností CD a DVD:
 • "Nejdůležitějším aspektem pro vydání živého alba je tracklist a v tomto případě tracklist CD trumfne DVD. CD obsahuje písně z různých show z celého světového turné a asi uprsotřed alba je materiál z raných let Green Day. Dokonce je tady i solidní materiál z doby před Dookie - je to něco, co není jen cool nostalgický návrat, ale upřímně neocenitelné, když to slyšíte naživo. I když jsem měl to štěstí vidět prvotní koncert (před zahájením turné) v Miami, neměl jsem tu čest shlédnout "Who Wrote Holden Caulfield?," "Going To Pasalacqua," "Burnout," nebo "Geek Stink Breath," které tady na CD verzi všechny jsou. Často podceňovaná "When I Come Around," fanoušky oblíbený "J.A.R." a "She" jsou od stopy 7 po stopu 13, což stojí za nákup i samotného CD nosiče. Samozřejmě jetam i spousta nového materiálu, skvělé výkony "Viva La Gloria" a "21 Guns."
No, poslední recenze vypadá hodně zajímavě, takže pokud bych našla do konce tohoto týdne (konče nedělí) čas, možná t přeložím celé - zase tak měgadlouhé to není... Jen dneska prostě čas není...

Billie Joe is the new Naked Cowboy

29. října 2011 v 20:30 | Magnumka
Tak to je moc :D. Z Billieho je nový Naked Cowboy v New York City (trochu to evokuje vzpomínku na Billieho fotku na lamě z jižní Ameriky)Druhou fotku mám od Doggiska.

Je dost možné, že nevíte kdo vlastně Naked Cowboy je, tak tady stručné info - Jako Naked Cowboy byl označován pouliční umělec Robert John Burck - hrával na Time's Square a to jenom ve spoďárech, kovbojských botách, koubouku a s kytarou, kterou míval u pasu, aby vypadal že je úplně nahý. Loni oficiálně oznámil, že v roce 2012 bude kandidovat na prezidenta Spojených Států, kde bude reprezentovat hnutí za U.S. Tea Party.
Další, velmi dobře zpracované informace najdete
na wikipedii.

Emily's Army debut album produced by Billie Joe

29. října 2011 v 20:30 | Magnumka |  Adeline Records
V tiskové zprávě ze čtvrtka na webu Adeline Records bylo oznámeno, že Emily's Army bude vydávat své debutové album s názvem "Don't Be a Dick" jehož vydání se datuje na 14. června právě u Adeline Records. Zároveň bylo oznámeno, že producentem tohoto alba je Billie Joe.
Celou tiskovku si můžete přečíst na stránkách Adeline Records, tady máte výcuc:
 • "Pop-punková teen kapela Emily's Army se připravuje k vydání jejich plného debutu Don't Be a Dick, které vyjde 14. června u Adeline Records. Album, jehož producetem je Billie Joe Armstrong, nabízí srdceryvné hymny teenagerů společně s varovnými příběhy, politice a tlacích v dospívání."
 • "Kapela použila jméno 15-leté sestřenice Maxe a Cola, Emily, které v roce 1998 diagnostikovali cystickou fibrózu a která trpí celý svůj život. Na konec kapela přijala za svůj název Emily's Army, což je také název pro charitativní organizaci na počest jejich sestřenice."
Myslím si, že tady není nikdo kdo by nevěděl, že bubeník kapely Emily's Army je Billieho syn Joey.
Další info o albu a kapele + seznam stop na
webu AR.

Broadway Green Alliance filmed promo video with BJA

29. října 2011 v 20:27 | Magnumka |  Videos and Music
Billie Joe se přidal k "Broadway Green Alliance" - organizaci, která se stará o to, aby byla divadelní komunita šetrnější k životnímu prostředí - různé přednášky atd. Nedávno se tato organizace zastavila v St. James Theatre, aby natočili krátké promo video s Billiem. Na to se můžete mrknout tady:


Kerrang! Legends - CZECH - scans 62, 63

29. října 2011 v 20:26 | Magnumka |  Kerrang Legends
ALBA
NIMROD

(Relativně) komerční neúspěch alba Insomniac vštípil novou svobodu do psaní textů Green Day. Podnět k nejvíce experimentálnímu albu jejich první dekády.

LABEL: Reprise VYDÁNO: říjen 1997 PRODUCENT: Rob Cavallo & Green Day PŮVODNÍ K! HODNOCENÍ: KKKKK

Pozn.- triumvirát - spojení tří osob, tri-dimenzovat - složit ze tří, fokus - ohnisko

Věřte tomu nebo ne, ale v devadesátých letech nebylo obvyklé, aby kapely vydávaly alba častěji, než se střídaly Olympijské hry. To, co se teď zdá být rozostření činnosti, Nimrod, páté vydání plně-dlouhého alba Green Day, bylo jejich třetí za polední čtyři roky po Dookie z rou 1994 (díky kterému se kapela proslavila) a Insomniac z roku 1995 (které zpochybnilo zdravý rozum kapely, proč se stali slavnými).
O sedm let později by vydání American Idiot pubilkum a kritici, asi ne moc seznámení se základy práce Green Day a vynaloženou energií, chválili, že album má v sobě panoramatický prostor. Ale v roce 1997 překročili vzdálenost mezi rachotícími písněmi a písněmi omílajícími vše pořád dokola, které tvoří Insomniac a zdravě vypadajíce statečné tahy zachycené na show Nimrod jsou velkým skokem vpřed a provedli to za polovinu času, který kapela potřebovala k přípravě American Idiot. Přestože na Nimrodu není ani jedna špatná píseň, nefunguje album tak, jak by mělo. Jedná se o soubor, který do sebe příliš nezapadá a nezdá se, že by měl mnoho nápadů,. Jedná se o sbírku řachotících melodií a to není totéž, jako když máte tyhlety melodie, které splynou do bodu, kdy to vypadá, že patří k sobě. Části zvuku Nimroda jsou jako putování ve snaze prozkoumat hudbu; zkoumání sebe sama je vždy úspěšné, ale tento úspěch přichází za cenu tvaru a balance alba.

"Tak jak zní Green Day teď, začali svůj život právě tady."

I když, ne vždy. Začátek triumvirátu v Nice Guys Finish Last (song, který jde od dobrého ke skvělému nahrazení klasického kytarového sóla punk rockovým refrénem s průběhem dosahujícím brilantních výšek), Hitchin' A Ride, kde kapela našla dříve nevyužitý smysl pro pořádek a drama, a The Grouch, kde zaznívá protagonistické tvrzení songu 'was a young man who had big plans/But now I'm just another shitty old man (byl jsem mladík, co měl velké plány/Ale teď jsem jenom další posraný dědek)' navrhuje rozšíření obzorů. Redundant, čtvrtá stopa alba, se s krásou třpytí při svém drnčení přesných riffů podpořených kapelou, která nikdy dříve nezněla tak tri-dimenzovaně. Lyrický refrén 'I love you' is not enough/I'm lost for words ('Miluji tě' nestačí/ztratil jsem řeč)' odhaluje emotivní prohlášení, které dokonale ladí s hudbou tak majestátně, jako právě toto.
Jinde však Nimrod ztrácí fokus. Následující tři písně - Scattered, All The Time a Worry Rock - t ovšechno jsou skvosty, ale skvosty, jeichž zvuk jde bok po boku s idividualitou. Druhá polovina alba, tak jako to v době CD bylo obvyklé, začíná s podobným bouráním hranic; Jinx, Haushinka a Walking Alone připadají spíše jako jeden blok hudby, než jako tři samostatné sklaby. Škoda, protože tohle je to, čím si zalouží být.

kerrangpage62.jpg

ŘÍJEN 1997

Může to znít jako základní strukturální nedostatky - což v jistm smyslu jsu - ale tyto chyby stupňování jsou zastíněny kvalitou textů. Uptight udělal All Star Team prostřednictvím této klamné jednoduchosti a refrén, který spadá a stoupá je v rozporu s tím, co se píše v příručce pro skladatele. Platypus (I Hate You) zůstávázatím nejrychlejší písní, kterou Green Day nahráli, působí na více hardcorověji smýšlející posluchače, kteří si přáli, aby přilili benzn do ohně o něco častěji. Reject a závěrečná sklaba Prostetic Head - s refrénem 'Do or die/No reply/Don't deny that you're synthetic/You're pathetic (Udělej nebo chcípni/Žádná odpověď/Nepopírej, že jsi syntetický/Jsi ubohý)' - jsou taky krásné, zářivé ve své vlastní žluči.
Ale je tam samozřejmě Good Riddance (Time Of Your Life), která se zařadila jako hlavní píseň na Nimrod. Krásná balada s hořkosladkou pachutí, až se zdálo, že ne všichni posluchači jí budou věnovat pozornost. Píseň možná nepomohla při prodeji alba k nějaké vysoké příčce - ceosvětově se Nimroda prodalo půlka toho, kolik se prodalo Insomniac, kterého se prodala půlka toho, kolik se prodalo Dookie - nicméně se dokázalo, že hudba kupiny by mohla přesovahot jejich obvyklou oblast působení, dokázali něco, co by v budoucnu mohlo přijít vhod.
Je pravda, že Nimrod je spíše vadný kousek, ale na druhou stranu obsahuje některé momenty skutečné kreativity a na ně se vyplatí zaměřit pozornost, protože budete vědět, že tak, jak zní Green Day teď, začali svůj život právě tady s Nimrodem.
[Ian Winwood]

Tracklist: Nice Guys Finish Last / Hitchin' A Ride / The Grouch / Redundant / Scattered / All The Time / Worry Rock / Platypus (I Hate You) / Uptight / Last Ride In / Jinx / Haushinka / Walking Alone / Reject / Take Back / King For A Day / Good Riddance (Time Of Your Life) / Prosthetic Head

kerrangpage63.jpg

AudioTechnology.com.au - Interview with Chris Dugan - CZECH

29. října 2011 v 20:17 | Magnumka |  Articles and Interview

Ve zvuku, aparatuře a studiích se moc nevyznám, takže jsou tady části, které nejsou moc dobrře přeložené a je možné, že tady budou nějaké chyby co se týče názvů místností, nástrojů, nebo jiných zesilovačů, takže pokud se v tom vyznáte líp než já, dejte mi vědět a já to opravím.

'Scany' jsou pouze mrňavé a nejdou zvětšit - musíte na jejich stránky jestli je chcete ve větším.
Pozn. - 'nahrávací čudel' - klick track - v podstatě by se mělo jednat o tlačítko spouštějící harávání, snare (snary) - malé bubínky, stopa - délka (1' = 0,3048 m), in-ear - to jsou takové ty sluchátka, které se při koncertech dávají do uší

VÍTEJTE V JINGLETOWN
'Klubovna' Green Day v Oaklandu, CA, byla nějakou dobu tajným úkrytem kapely. Ale nová (z druhé ruky) konzole SSL všechno změnila a rázem je z tohoto místa plně vybaveným studiem.
Text: Andy Stewart

Jdu z ulice přes plot s ostnatým drátem na parkoviště, kter ése zd být dost velké na to, aby se zde pořádaly závody motokár - což jsem později zjistil, že se to tady občas dělá - mohli byste opomenout přemýšlet nad průmyslovými objekty, kde se právě vyrábí autodíly, stroje nebo něco. Buď to, nebo je to drogový kartel, který nemá příliš velý zájem o návštěvníky. Určitě byste si nikdy nepředstavili tohle, jako základu jedné z největších rockovch kapel světa.
Hned za plotem je šílená osmi-proudová dálnice a všude kolem jsou v blízkosti obchody, přívěsy ve skladištích, s malým ohledem na lidi v autech. Není to zrovna klidné. Ale hej, tohle je Oakland, průmyslová městské sestra San Francisca. Kdyby tady vzadu přes plot přiletělo auto, neměl bych se divit.
Vpravo v zadí části skladiště je první cedule naznačující, že ne vše co je za těmito neproniknutenými staněmi, je takové, jak se zdá. Obraz na skromných dveřích je nástěnná malba kluků z Green Day na styl graffiti - se všemi třemi členy sedícími dole, vypadajícími jako by právě vylezli ze skladu na ranní cigárko.
Bzučení u dveří vyvolá rychlou reakci. Náhle se rozevírají - nebo alespoň ta malba to dělá. Billie Joe a Tré Cool zmizí za otevřenými dveřmi a Mike Dirnt je ponechán o samotě, kde přemýšlí, co se stalo. Stojím vedle něj s reálným Chrisem Duganem, technikem kapely.
"Pojď dovnitř chlape," navrhnul Chris zdvořile. "Právě jsem v kontrolní místnosti a dělám nějaké úpravy."
S tím jsem vešel do Jingletownovské 'klubovny,' skryté svatyně světa Green Day - je plné motorek, surfovacích prken, více ástroji a zesilovači než si jen dokážete představit, a tři ateliéry (poslední dva mají svou vlastní kontrolní místnost). Pokud jste fanoušek Green Day, tohle je Mecca. Jedna místnost je až po strop zaplněná doslova stovkami kytar a bicích - je to impozanntní pohled a moje mysl je však hned zaneprázdněná představou, jak těžké musí být rozhodnutí, který zesilovač se kterou kytarou a pro jaký nahrávač. Volba musí být pro Chrise i kapelu občas paralyzující. Musel jsem se zeptat...

Chris Dugan: Vlastně ani ne. Billie [Joe Armstrong] hodiny jen sedí a poslouchá kytarové zesilovače až je poslechne všechny. Vlastně zná všechny své nástroje od prvního do posledního i obráceně. Má šílené uši. To samé je s ostatními kluky v kapele. Tré [Cool] sedí a ladí si bicí jako cvok. Ví jaké blány použít a vždy chce, aby jeho bicí zněly ohromně. Je to náročné... a velmi těžké. Totéž platí pro Mika [Dirnta]. Pokud jde o jejich zvuk, tak nic není vhodné. Když jsme se sešli ve studiu všechnyvuky již byly vylazeny; já se o tyhle věci opravdu starat nemusím... všechno to dělá kapela. Všichni znají jejich koncerty - fakt jim nemáte co vytknout. Pro mě, jako inženýra, je občas těžké se ujistit, že všechno zní dobře - zejména nástroje - takže máme fantastické hráče a skvělé nástroje s mikrofony - můj život je tak o moc jednodušší.

Andy Stewart: Řekl bys, že kapela a jejich syrové nástroje jsou v podstatě 'zvuk Green Day'?
CD: Určitě, je to o tom, co přineseš ke stolu a jak hraješ na svůj nástroj. A oni jsou na vrcholu všech těchle věcí. Můžou hrát píseň ve studiu a udeří hřebík na hlavičku, prostě jako by to dělali každý večer, když nejsou na turné. Ale jsou stejní taky když jde o pohodlnost individuálního ořezávání nahraných stop. Ať tak či tak, vždycky budou znít jako by všechny songy přišly z parku.

SLEDOVÁNÍ GREEN DAY

AS: Co je typické je pro nahrávání Green Day, jako pro tebe když jde o sledování. Jak vyřazují písně?
CD: Obvykle kluci pracují na demech doma, takže většinou přijdou už s rozvinutou myšlenkou, předvedou si je navzájem, zmačkají to, zahrajou to a pak, pokud je to něco, v čem chtějí pokračovat, budem to mít zaznamenané. Na poslední nahráve [21st Century Breakdown] to byl jakýsi mix obou věcí, zatímco s předchozí nahávkou [šlágr American Idiot] jsme chvíli ve studu v podstatě bydleli a v jednom bodě, nebo v dalším, se to zdálo být vymyšlené: B3, klavíry... všechno. Tímhle způsobem bylo jednoduché nahrát kdykoliv cokoliv. Samozřejmě nejlepší věc je taky mít na to vlastní prostor: prostě si jenom tak můžeme udělat celou show a odejít.

AS: Jsou vsety většinou nahrány a následně zapomenuty jakmile jsou hotovy nebo je vše neustále v pohybu a pořád se věci okolo mění?
CD: To záleží. Tihle kluci mají odlišný přístup ke každému nástroji v závislosti na skladbě. Musím říct, že z velké části je to kytara, baskytara a bicí, takže obecně se zaobíráme střihem těchto tří - ačíná se s bicími. Zatímco děláme tohle, Billie vždycky stanoví zvuk kytarové linky. Když dokončíme bicí, obvykle odstraníme všechno a vracíme se ke kytaře.


AS: Nahrála kapela vůbec někdy celou stopu najednou dohromady?
CD: Jasně že jo. I když, teď máme ve zvyku vrátit se k něčemu a znovu to místo přehrát. Takže občas nejsou originální výkony kytary vůbec použity. Poté, co si to poslechneme se Billie často ozve: "Hele víte co? Myslím si, že bych na to měl použít ten druhý zesilovač." Takže jo, i když skupina nahraje píseň najednou, většinou ještě oříznem Billieho část a jede se znovu.

AS: Nikdy nepoužíváte více zesilovačů najednou, abyste pak měli na výběr?
CD: Ne, nikdy jsme to nedělali. Ale to neznamená, že to neuděláme v budoucnu! Kluci mají malý vedlejší projekt s názvem The Foxboro Hot Tubs a pro tenhle záznam jsme dělali všechno naživo ve studiu. Bylo to fakt cool a spontánní. Kluci v podstatě napsali písničky přímo tam a hned na to je naživo nahráli, což byla bomba.

AS: Všichni jsou samozřejmě dobří hráči. Nedovedu si představit, že tam prostě jen nepřijdou a nemají všechno hotovo levou zadní.
CD: Můžou a dělají to tak. Přesně takhle to dělají.

KLIK, KLIK, KLIK, (BANG)
AS: Můžeme mluvit trochu víc o tvých typických úkolech při nahrvání písní Green Day, tedy za předpokladu, že něco takového existuje? Například jim mačkat tlačítko start atd?
CD: Jo, mám na mysli, že pokud jo, pokud jde o píseň, u které znají tempo, to obvykle obsluhuju čudel... cítíš, že je třeba to o pár stupínků zvednout nahoru nebo dolů, aby to dopadlo dobře. Spousta věcí na posledním záznamu [21st Century Breakdown] bylo nahráno na tenhle 'nahrávací čudel', ale není to dobré, protože tempo se v refrénu často mění. Butch Vig [producent tohoto alba] měl malý metronom na svém Macu, což bylo fakt cool. Mohl jenom tak sedět a klepnout na něj, zatímco jsme hráli tempa pro různé části písně.

AS: Tak jak se nahrává slavná bicí souprava Green Day? Máte teď rafinovaný přístup, nebo je zvuk pořád zřejmý ztvárněním?
CD: Asi bych to nenazýval 'zvuk' ale možná to, co popisuješ - co slyšíš - je to jenom Tré mlátící do bicích svým způsobem. Má ty nejtěžší ruce, které jsem kdy v životě slyšel. Jsou určité bubny, které prostě nemůžeme použít, protože jeho údery jsou tak tvrdé, což je dobré, ale i špatné... špatné pro jeho snary, to je jasné. Teď používáme Dunnett drums, které jsou jednoduše skvělé. Úžasné pro něj. Můj obecný přístup k jeho sestavě je zachytit je jako celek.

AS: S běžnými mikrofony a nastavením?
CD: Docela jo. Na nedávném 21st Century Breakdown, jsem použil zdvojené tomsy, které byly samozřejmě odlišné od toho, s čím jsem do té doby dělal. Bylo to opravdu experimetn, jen aby viděli, jak to zní. Ukázalo se, že jsem se do toho totálně zamiloval. Na chvíli u téhle myšlenky zůstanu.

AS: Předpokládám, že zapluješ zadkem do koženého křesla, ne?
CD: Jo, Tré je typ drasťáka, takže byste museli mít mikrák na všechno, jako by stačilo otočit snare do fáze. Rodíl ve zvuku dvojitých mikrofonů byl zvláště patrný na kopáku tomovi. Znělo to prostě ohromně, mnohem více ho bylo v melodii slyšet. Vlastně to byl ve skutečnosti trochu problém, protože zněl moc dlouho na to jak rychlé bylo tempo skladby. Přízemní tom si prostě zněl boooooom a když už se konečně uklidnil, ozývaly se názory jako: "Wow, to je hodně dlouhé zakončení!" Samozřejmě není třeba extra EQ ukončovací tlačítko.

AS: Myslím, že je to stejné, jako použít dva mikrofony na kytarové kombo, kde do značné míry můžeš EQ zesilovač zastínit...
CD: Přesně tak. A takhle to děláme i s kytarami. Pokud není žádný důvod k použití EQ, nedělám to. Na kytary budu vždycky dávat SM 57. Je to můj standardní referenční mikrák, jako NS-10 v zemi reproduktorů. Prostě ho připevním a říkám 'Ou, okay, když jsem dal [AKG] 414 nebo [Sennheiser MD] 421 na tohle, nebudu se muset na nic ani sáhnout!' Stejně tak se snary, prostě to tak šlape.

POKOJ V POHYBU

AS: Dělá Trého bicí sestava až tak pekelný kravál, když jsou v místnosti mikrofony?
CD: Určitě, na té poslední desce jsem šel jakoby přes palubu, protože jsme měli prostor. Byli jsme v Ocean Way v LA. Bylo to poprvé, co jsem tam pracoval, tak jsem sobecky kvůli většímu prostoru vybali víc mikrofonů, než jsme kdy potřebovali. Byo to spíš o tom, že jsem musel víc poslouchat tu místnost, co sktečně potřebuje, než abych poslouchal okolní kanály, ale já jsem byl úplně mimo. Ale kupodivu, když jsem dal nakonec Chrisovi [Lord Alge] tři stereo páry k použití v kombinaci, mám pocit, že nakonec použil všechny. No, nakonce jsme jen tak ze srandy, pro efekt, hodili pár RCA páskových mikrofonů do vzduchu... bylo to celkem dobrý.
Hlavní místo pro nahrávání v Ocean Way je záludné - tam kam je třeba rozmístit mikrofony není tam, kde byste mohli očekávat. Je to obrovská místnost bicích, téměř dokonalá místnost. Prostě to tam zní tak dobře - živě a velkoryse. Legrační na tom je, že když jsem poslouchal soupravu bicích, málem mi zaskočilo, protože zvuk mi zpočátku nepřipadal tak silný, jako později. Moje první reakce byla držet mikrofony v zadní části místnosti a to navzdory radám mého asistenta, který říkal věci jako : "Hmm... nemyslím si, že chceš jít tak daleko." Měl pravdu... první nastavení zněo bohapustě blbě - prostě příliš silně. Správný flek byl asi v půlce místnosti.

AS: Vždycky mikrofony obklopují sestavu?
CD: Všechny, kromě dvou RCA co stály bokem se svým nevýrazným obklopením sestavy.

AS: Musíš komprimovat sestavu během nahrávání, nebo je Tré ten typ bubeníka alá Dave Grohl, kde se o soudržnost sestavy při jeho výkonu nemusíš moc starat a komprimovat ji?
CD: Tak přesně takový je Tré. kdysi jsem zkusil tlačit kopák a snare ale vlastně to není vůbec potřeba. Na 21st Centrury Breakdown je několik pomalejších písní, kde jsme je stlačovali pro efekt, ale to jenom při nahrávání. Nějčastějším charakterem písní Green Day je to, že Tré hraje jako stroj, takže mám tendenci nechat jeho sestavu dělat si to, co dělá.

AS: A co signálový řetězec pro sestavu? V jiných místnostech jsem si dříve všiml Neve BCM 10... jsou někdy povolány do akce?
CD: BCM 10 jsou samozřejmě obvykle použity, ať už tady nebo v Ocean Way. Podívej, na poslední nahrávce jsem použil Vintek 1073 pro snare, kopák měl jen kanál Chandler TG, vršek běžel přes 1073ky - přes tyhle šíleně pevné státní Pultecv e stylu EQček označenýc jako Lang Peq-2. Tomsy jsou přes API. Mikrofony po místnosti byly všechny vedeny přes 1073ky.

AS: Proč jsou na tomsech API?
CD: Jsou tučněší - aslespoň to tak slyším - a jsou pěkné a čisté. Vím, že na všechny tyhle věci má každý svůj pohled, ale u Trého, protože při jeho výkonech v dobré půlce písní dominují hi-haty, kopák, snary a spousta činelů. Když uděří, tomsy potřebují absolutně čistý zvuk.

"Pokud fáze s nastavením dvou nikrofonů není vpořádku, můj trik je pošťouchat se v reprobedně. Je to jednodušší, než se celou dobu probírat mikrofony."

AS: Jak ovládáš vmísení zvuku činelů do iných mikrofonů během nahrávání - někdy to vypadá, jako by Tré tyhle věc fakt rozbíjel. Znamená to, že je to někdy problém? Předpokládám, že nepoužíváte falešné činely nebo tak něco?
CD: Ne, ale byla by sranda to s ním zkusit. Ale pracuje to tahle. Tré - a to platí pro všechny kluky - se fakt starají o postup, takže pokud je tady něco, co zavází, nebo co překročí linii, obvykle se ozvu s něčím jako "Hele, myslím si, že ty činely jsou moc ostré," a on odpoví "V poho, zkusím je trochu zklidnit... zkus tohle."
Stejně jako sbírka kytar ve vedlejší místnosti, mohla by Trého sbírka činelů doslova zaplnit tuto místnost a je dodat poznámku, že u všech moc dobře ví, proč si je kupuje a taky ví, jak který zní. Má klidné činely, dokonce i tiché hi-haty, které potřebuje, protože když hraje, většinou je zdvastuje a tak se neustále pletou do mikrofonů pro snary.
Našel jsem fakt skvělý mikrofon k odstranění nechtěných dozvuků hi-hatů , i když, asi byste to měli zkusit sami: Telefunken M80. Je to mikrofon pro vokály: je super těsný a je naražen na horním konci - ale ne nepříjemně - a tak je to pěkně čisté. Jeden den jsme s Trém udělali přestřelku a Tré se vyjádřil "Hej, zkusme na jeden přidělat efektní mřížku." Vítěz toho dne byl zřejmý a já jsem se npodíval dokud...
Obecně jsem zjistil, že menší problém je únik, když to nezkusíte a máte mikrofony ke všemu příliš blízko. Vím, že to zní ironicky, ale můj obecný přístup k jeho sestavě není v tom, přilížit mikrofony co nejblíže zvuku, kde má všechno svůj individuální zvuk, protože pak se nemusíte starat o prolínání. Mám tendenci si trochu pohrát s anténami s mikrofony a s horními mikrofony spíš, než s těmi dole. Pokud jste ho slyšeli hrát, ber ohledy na všechny tyhle divné vymoženosti a vytváří vyvážený zvuk a to je právě to, co se snažím reprodukovat - vyvážený zvuk.


AS: Co děláš s tím pozoruhodným kopákem?
CD: Dávám mikrofon dovnitř (Shure Beta 52) i ven (Neumann U47FET) - celkem standardní věci. Taky používám jednu z těch Yamaha [SKRM-100] sub-kopákových věcí... 47 je obvykle vzadu asi čtyři a půl stop od kopáku.

AS: Čtyři a půl stop?
CD: Jo, a ne se 'stanem' na ochranu nebo tak něčím. Funguje to dobře. Na velkou část poslední nahrávky Tré používal velký kopák Gretsh bez přední blány. Nejsem fanoušek tady toho; mám rád přední blánu na kopácích. Líbí se mi ta rezonance, kterou produkují. Avšak tenhleten buben měl prostě magickou
kvalitu. Ohromný zvuk.

KYTARY BILLIEHO JOE

AS: Některé zní fakt ohromně. Je to s nimi hodně složité?
CD: Ne, nedělám toho moc. Není to kdo ví jaká věda - neděje se nic divného, všechno už to odpracují jeho zesilovače. Jsou úžasné. Má ty staré Marshalls, které jsme používali později; 100W repráky a 300W repráky. Na 100W reprácích jsem používal společně[Shure SM] 57 a Royer 121. Mluvili jsme o tom dříve, prolínají se tóny což jsme chtěli. Na posledním záznamu jsem tyhle dva hodil na pásku - a procházely skrze materiál od Chandler Germanium.
Na druhém repráku byly C-414 a zesilovač 57 přes Neve 1073 a na tomhle konkrétním repráku je to neúspěšné. Nemusel jsem použí ani jeden EQ, jenom ty dva mikráky. To bylo ono. Zvuk byl větší a těžší... Když jsem byl mladší, podíval jsem se na kytaru a myslel si: 'musíš formovat zvuk i materiál.' To je přesně to, co mě dostávao do problémů. Kydž si teď pustím nějaké věci co jsem dělal ze začátku, říkám věci jako: "Jžiš, co jsem to vyváděl?" Složitě jsem se prokousával skrze zvukové komplikace, abych něčeho dosáhl.
V podstatě když je dost dobrý zesilovač, vše co musíš udělat je ujistit se, že jste narazil správný reproduktor, zachytit správné poznámky a získávat skvělý zvuk. Rozhodně nechci učinit zvuk, který Billie nahraje, menším. Jenom chci, aby to zvuk zesilovače nezkreslil. Stačí zachytit směs dvou mikrofonů - práce pro mně. A ještě jedna věc, není-li fáze vpořádku, můj trik je povrtat se v reprobednách. Je to jednoduš, než se celou dobu probírat mikrofony.

AS: Komprimuješ hodně Billieho kytary?
CD: Vůbec ne. Chris [Lord Alge] může při mixování, ale já rozhodně ne. Nikdy jsem toho nebyl fanoušek. Vím, že to někteří lidi dělají a milují to. Pro mně je dobře přehledné, když máš možnost podívat se na to v ProTools a mrknout se na časový průběh kytarového zesilovače, což je vše na solidní úrovni. Většinou nevidím, nebo neslyším, že je třeba něco zkomprimovat a já nechci, aby se i sebemenší vecička musela. KDyž je píseň pomalejší a měkčí, můžeme můžeme hodit na kytary komprimaci, což má efekt čistějšího zvuku. Na velký, zkreslený, těžký zvuk to není reálná potřeba. Pokud to není na efekt, tak nic tkaového nepoužívám.

MIKOVY BASSKY

AS: A co basky? Je to další příklad úplně jenoduchého nastavení?
CD: Mike má velmi unikátní zvuk. Jeho vystupování je těžké - musí proplout skre všechny kytary a zeď vytvořenou bicí sestavou, takže má rád hodně stiskových linií.

AS: Podle toho co jsem viděl se zdá, že když hraje, tak jakoby tahá za nitky...
CD: Má rád 1 - 2 kHz.

AS: Je tu hodně práce se zkreslením, nebo ne?
CD: Je to legrační, když jsem dělali demo, tak jsem jeho basku zkresloval, ale když jsme nahrávali album, tak mi CLA [Chris Lord Alge] řekl, že má skutečně cool trik, kterým je Mikova stopa pro některé extra kousky vedena přes 1073. Během mixování jsem to ořízl na sólo a nikdy to nebylo zkreslené - čímž končí práce.
O co se snažím je nejít nikdy příliš daleko; o to mám vždycky obavy. TAkže to hrajem na nepřemrštěné straněVždycky máme ozvučený reprák a DI - Vintek - a oba tyhle kanály jsou obvykle procházejí Distressem. Zesilovač má na sobe většinou Neumann U47FET a [Sennheiser] 421. Normálně nepoužívám na Mikův baskový reprák dva mikrofony, ale na poslední nahrávce to fungovalo. Bylo tam hodně problémů s fázemi těchto dvou mirkáků. Bylo těžké je sesynchronizovat.

AS: Protože 421 je zapouzdřené za mřížkou?
CD: Jo, přesně, je to trochu klamné... 421 má velký kryt, ale zapouzdření vlastně omezuje linie. Musel jsem dát od sebe mikrofony dost daleko. Když jsme se přes to konečně dostali, znělo to skvěle. Stejně jako vnímáme provozování zařízení API; 421 musí zachytit zpětný klapot, toho jsem dosáhl pomocí U47, který zachytí pěkně teplý tón. Na 21st Century to fungovalo perfektně.

AS: Zkresluje se Mikův zesilovač hodně sám?
CD: Ani ne, ne. Přetěžuje svůj předzesilvoač přes SPT a má staryý P-bass, která je samozřejmě žhavá - velmi hlasitá basska. Můžu ujistit, že kanál DI je tak čistý jak jen to jde. Rozhodně nepřispívám ke zkreslení. V rychlých písních hraje tvrdě, takže přirozeně by mohlo dojít k přebuzení předzesilovače. Ten chlap má předloktí o velikosti mého lýtka, hraje těžce a dlouho. Při live vystoupení používá pedál malého boosteru v částech, kde má být zvuk trochu chraplavý.

AS: Stejně to zní jako kdyby nebyla potřeba hodně věcí ve stylu předzesilovače!
CD: Používáme hodně zeslabovačů!

VOKÁLOVÉ ŘETĚZCE

AS: A co vokály Billieho Joe? Do čeho tady obvykle pěje?
CD: Na téhle poslední nahrávce zpíval do Neumann 47 napojené přes Chandler LTD-1 a Retro 176.

AS: Můj neojblíbenější kompresní zesilovač v této době...
CD: Jo a řeknu ti, že od tohoto záznamu - a použili jsme to i u jiných projektů - jsem na to měl napojenou i baskytaru... Vždycky přes to budu mít napojenou basu, chytli mě na to.

MIXOVÁNÍ 21ST CENTURY

AS: Chris Lord Alge mixoval 21st Century. Mluvil jsi s ním, nebo jsi s ním měl co dočinění před tím, než se toho chopil?
CD: Ne. Nevím, co se mu ve skutečnosti líbí a upřímně řečeno, ani to nechci vědět. Jedintě takhle můžu děat to co dělám, víš? Je tady dost velký tlak už jenom z důvodu, že jsem věděl že tady bude. Je to jako: 'Sakra, musí to znít dobře; nebudu na ničem šetřit'. Vědět, že se mu líbí víc zlváštní mikrofon an něčem, asi bych se zbláznil.
Byl jsem u hodně mixování a bavil jsem se ním. Dělal jsem na některých posledních editacích, zatímco oni byli v jiné místnosti a je to zábavný chlap, se kterým se dá diskutovat o práci - stejně jako to děláme teď. Možná jsem mu dal příliš hodně mikrofonů do místnosti - příliš hodně stejných věcí - ale byl opravdu pro to, co jsem mu dal. Líbilo se mu, co dělám, takže se pracovalo dobře.

Rámeček:

Chris Dugan: Vždycky nahráváme se sluchátky. S U2 jsme v Abbey Road udělali vtipnou věc. U2 - jak asi víte - nahrávají s klíny (wedges), což bylo pro nás něco naprosto jiného. Zkusili jsme to, ale rychle jsme zsjitili, že jsme spíše fanoušky sluchátek. Pro kluky to byla jenom zvláštní zkušenost. Vůbec jim to nešlo. Naživo teď taky používají in-ear, takže klíny jsou absolutně mimo scénu Green Day... Poslední světové turné bylo první, kde všichni použili in-eary a kíbilo se jim to.
Ve studiu mají malé mixážní pulty, ale abych byl upřímný, nejsem si moc jistý, kdo má rád to co teď mají ve sluchátkách. Billie má rád hodně kytar, vím jak moc, a taky hodně bicích. Obvykle je to na mě moc hlasité i když si nasadím na hlavu jejich sluchátka.


SEZNAM VYBAVENÍ JINGLETOWNU

AS: Jseš při bahrávání většinou v ProTools?
CD: Jo. Ačkoliv plánem je snad začít znovu používat strojovou pásku [Jingletown má alespoň tari MTR-90 MkIIs]. Na poslední nahrávce jsme pracovali se zmixovanými výsledky. Je to srandovní; vždycky jsem byl fanouškem a vždycky jsem chtěl používat pásku, ale na poslední nahrávce jsme vyhlásili souboj, kde si každý nakonec vybral digitální nahrávání na pásku. Myslím, že odkaz se mění taky v závislosti na písni. Jednalo se o rychlé písně, kde jsme potřebovali přechodový jev a vymezení. Na pomalejších věcech jsme skončili s páskou pro bicí a basu.

AS: Kdy jsi přešel na J-Series SSL?
CD: Jakmile jsme sjeli ze silnice z turné American Idiot. Všichni tak torchu žijem na stage a konzoli Trident, která vede ze studia do sálu, nahrazujeme SSL 4k. V kontrolní místnosti, kde se teď nacházíme, bývaly kontrolní tabule.

AS: Takže pokud jde o toto místo, je tvojí prací organizovat místní zařízení?
CD: Jasně, docela dost. Samozřejmě poslední slovo mají kluci - jsou majiteli tady toho všeho. Cokoliv co tady máme, nebo tady instalujeme, u všeho jsem se prvně pral, jestli jo, nebo ne. Snažíme se a nechceme se při tom zbláznit, ale co určitě pomáhá při nahrávání - milují tohle místo! Určitě najdeš umělce, kteří se skutečně nestarají o prkotiny, můžem se s otravovat a mluvit o těhle věcech hodiny!

AS: Druhý den, co jsme tady spolu mluvili poprvé, jsi se zmínil, že se chystáte otevřít Jingletown pro veřejnost? Domnívám se, že se trochu věci změní.
CD: Upřímně, jsem docela nadšený.

AS: Co bylo podnětem tohoto nápadu?
CD: No, když jsou kluci na turné 18 měsíců v kuse a pak si dají pauzu, aby nabrali síly, leží tohle místo prakticky hladem. Možnost byla buď vypnout napájení, vypnout úplně všechno, zamknout anebo ho zpřístupnit, víš... nechejme naše přátelé z Bay Area, aby k němu měli přístup. Bývaly doby, když jsme nahrávali poslední nahrávku v LA, že někteří naši přátelé potřebovali studio, ale bohužel jsme na to nebyli vybavení. Vpodstatě tam všude byli věci - zesilovače, přepychové kytary a materiál... Takže jsme fakt moc nechtěli, aby tady měli lidi přístup. Jsouto tvé osobní věci, víš?
Takže jsme si tak trochu sami nakopali za promarněnou příležitost pro ně i pro nás. Mohlo to být skvělé, nechat naše kámoše používat tohle místo a něco z toho dostat.
Pře tím, než se tohle místo stalo plnohodnotným studiem, to byla jenom naše klubovna jak vidíš. Vedlejší místnost byla zaplěna asi dvaceti motorkami, z nichž dvě byly rozmontované. V ostatních místnostech, tam byla jamovací místnost a dokonce venku před ní jsme měli auta, na kterých jsme dělali. Teď, když většinu prostoru používáme pro nahrávání, je to trochu víc o obchodě. Ale tím nechci říct, že by se to v budoucnu nemohlo obrátit zase zpátky.
Před nastěhováním sem všech těch věcí, když tu byla ještě klubovna - v době kdy jsme tu makali na American Idiot jako klienti - trochu jsme si to místo přivlastnili. Přivlastnili v tom smyslu, že jsme si tady na parkovišti dokonce udělali mini-motokárové závody... to bylo docela šílené.

AS: Co?
CD: Motokárové závody byly úžasné... Jsi tak nízko nad zemí: jsi rychlý, kloužeš... zapojil se dokonce i majitel. Přivedl všechny své stážisty, aby si višchni posunuli auta a postavili nám tyhlety propracované dráhy.
Vzhledem k tomu, že se to stalo klubovnou Green Day, vždycky je součástí naší práce nějaká zábava - jakési uvolnění. Pořád tady děláme něco s motorkami a se vším. Všichni máme kolo...


Billie Joe back in American Idiot musical - final three weeks

29. října 2011 v 20:09 | Magnumka |  American Idiot Musical
Tak a teď k jedné velmi důležité novince. The New York Times má na svých stránkách článek, ve kterém se píše, že muzikál American Idiot bude mít závěrečné představení v neděli, 24. dubna. S touhle správou přišli producenti až dneska ráno.
Po show 24. dubna měl muzikál 27 náhledů a 421 pravidelných předstravení, během kterých vydělal 34 milionů dolarů. Přibližně $8-$10 milionů připadne Broadwayi. Po tom, co Billie opustil show před pár týdny, prodej vstupenek výrazně klesl a to zhruba z $1.3 milionu na $400,000.
A teď ta novinka: Billie Joe se vrátí do role St. Jimmyho na poslední tři týdny show - začínajíc 5. dubnem. Konec vystupování Daveyho Havoka je 13. března a zatím se neví kdo bude hrát mezi těmito daty.
Lístky jsou k dostání, ale budou rychle fuč, to vám garantuji.
V některých městech se pořád dělají konkurzy z důvodu hledání nových rolí pro podzimní turné muzikálu.

Tak a tady článek z The New York Times:

'AMERICAN IDIOT' KONČÍ

Autor: Patrick Healy

Kritiky opěvovaný Broadwayský muzikál "American Idiot, v němž jsou použity písně punk rockové kapely Green Day, ve kterých jste provázeni příběhem o deziluzi mezi mládeží národa během prezidenství Goerge W. Bushe, končí 24. dubna po 27 náhledech a 421 pravidelných představeních - oznámili producenti ve čtvrtek.
Poslední tři týdny show budou obohaceny o vystoupení Billieho Joe Armstronga, hlavního vokálistu a kytaristu Green Day, v roli St. Jimmyho - šibalského, ale zlomyslného přízraku, který umožňuje hlavní postavě, Johnnymu, aby se propadal hlouběji do své drogové závislosti. Bude hrát od 5. dubna do 24. dubna.
Tohle bude už třetí Armstrongovo účinkování v "American Idiot" - první série byla vloni na podzim a opět v zimě. Když se k obsazení přidala jeho hvězdná síla, přivedl větší skupinu diváků, čímž tak pomohl investorům show získat své peníze zpět. Pouze na provoz na Broadwayi padne mezi $8 - $10 miliony - ale vydělává mnohem více peněz. Za týden, kdy se přidal Armstrong stoupl výdělek o 50%. Zatím show vydělala více než $34 milionů a vidělo ho 440,000 lidí.
Mluvčí "American Idiot" řekl, že producenti si nebyli jisti, jestli show na Broadwai získá zpět své investice před tím, než skončí; zvládá to pouhýc 30procent show. Muzikál by se měl vydat na národní turné na podzim 2011.
Minulý týden, po odchodu pana Armstronga z jeho posledního působení v roli St. Jimmyho, zaznamenal "American Idiot" prostřednictvím pokladen pokles ve výdělku z $1.3 milionů na $395,275. Zatímco u spoustay muzikálů a her došlo v minulém týdnu k poklesu prodeje lístků - z části proto, že předchozí týden byl týdnem dovolené a školních prázdnin - "American Idiot" poklesl nejvíc.
"American Idiot" si rychle našel fanoušky, především mezi fanoušky Green Day a loni na jaře byl nomnován na tři Tony Awards, jednou z nich byla nominace za Best Musical. Show nakonec vyhrála dvě za Set Design a Lighting design (scénografie a osvětlení). Režisér Michael Mayer, oceněný cenou Tony za muzikál "Spring Awakening," vyhrál taky cenu na 2010 Drama Desk Award za vynikající režii muzikálu "American Idiot."
Kromě pana Armstronga se s obsazením rozloučili tito herci: hvězda "American Idiot" oceněná cenou Tony, John Gallagher Jr., který se chystá na roli v nadcházející Bradwayské hře "Jerusalem"; byl nahrazen jiným členem z obsazení, Vanem Hughesem. Michael Esper, který hrál další hlavní roli, odešel do nové hry Tonyho Kushnera v Public Theater; Bbyl nahrazen zpěvákem Justine Guarinim ("American Idiol"). LIbby Winters nahradila Christinu Sajous jako Extraordinary Girl, zatímco Davey Havok - hlavní vokálista ockové skupiny AFI - uspěl místo pana Armstronga.
Pan Havok podepsal smlouvu na speciální dvou-týdenní angažmá, které končí 13. března. Mluvčí muzikálu řekl, že ještě není známo, kdo bude hrát roli St. Jimmyho od 15. bžezna do 3. dubna.

What's Up, Van Hughes? - CZECH

29. října 2011 v 20:08 | Magnumka |  American Idiot Musical
Rozhovor s Vanem Hughesem (novým hercem Johnnyho) ohledně American Idiot. Přeloženo z broadway.com:

CO JE, VAN HUGHESI? ROCKER AMERICAN IDIOT VYMĚNIL POHOTOVOSTNÍ STAV ZA HLAVNÍ ROLI

Autor: Michael Mellini

What's Up, Van Hughes? The American Idiot Rocker On Taking the Jump From Standby to Star
Van Hughes v 'American Idiot'

V posledních letech seděl Van Hughes v křídlech St. James Theatre jako záložník pro tři přední role American Idiot. Nyní se k rockové opeře Green Day Hughes (veterán 9 to 5 a Hairspray) připojí k obsazení - nastal jeho čas, aby se z vedlejšáka show stal mladý rocker, Johnny. Krátce po jeho prvním vystoupení na plný úvazek si s hercem Broadway.com popovídalo o jeho novém koncertě, práci s hudebníky jako jsou Dolly Parton a Mellisa Etheridge a taky o jeho vlastních ambicích.

Takže, jak breš roli Johnnyho?
Snažím se udržet to tak pozitivní, jak jen to jde. On chce vážně dělat všechno hned. Chce, aby všichni jeho přátelé jeli do města a založili si kapelu a to i když se věci začnou vyvíjet špatně - v jeho hlavě to ještě pořád probíhá správně.

První rok jste byl v pohotovostním režimu pro všechny tři mužské hlavní role show. To muselo být těžké.
Miloval jsem to. Kluci zpívali prakticky v každé písničce v show, takže jsem se musel naučit každé slovo všech písní. Být v pohotovostním režimu mě naučilo to, že nemůžete nikdy očekávat to, jakou roli budete hrát, za jakého herce budete zaskakovat, protože nevíte, kdo ubde váš partner na stage. To mě naučilo být schopný hrát s kýmkoliv.

Zasvěcuje nějak stálé obsazení nováčky?
Kéž bychom měli něco specifičtějšího, ale děláme jenom show, to je dosti zasvěcující. Když padla opona první noc [nový herec] Justina Guariniho, podíval se na mně jako by říkal: "Whoa." Po vaší první show si uvědomíte, jak moc se soustředíte a musíte být fyzicky odolní, abyste se přes to dostali. Je to velký rozdíl - sledovat a dělat. Za to rozhodně ručím. Jako zelenáč jsem to viděl asi 500 krát!

Týden, kdy hrála roli St. Jimmyho Melissa Etheridge jsi účinkoval jako Johnny. Jaké to bylo?
Byla fakt cool a tak pěkná a velkorysá. Prostě nás dostala každou noc. Zpívala "Death of St. Jimmy" a zněla, jako by tu písen napsala. Přál bych si, aby tady byla dýl jak týden. Doufáme, že se vrátí, ale ona pořád říkala, že musí rozvážet své děti!

A teď roli přebírá Davey Havok z AFI.
Je skvělý. Řekl mi, že nastřední byl v dramatickém kroužku, takže tohle byl jeho největší sen. Je opravdu nadšený a je to fakt dříč.

Je to šílené, potkávat v práci tolik rockových hvězd?
Je to sakra že šílené, ale teď už je to normální. Hrál jsem v 9 to 5 s Dolly Parton tak často, že už to všechno bylo postupem času daleko méně cool. Hráli jsme s Billiem Joe Armstrongem tak dlouho, že teď bych skoro mohl říct: "VYpadni ocaď, lezeš nám na nervy." (Směje se)

Jsou tady nějaké podobnosti mezi hraním s Billiem Joe Armstrongem a Dolly Parton?
Ani ne. Dolly si docela ráda dělala srandu ze svých prsou. Pokud chcete, můžete si zadaramo nechat od Billieho udělat tetování.

Tvá dívka, Leslie McDonel, je taky členkou vedlejších projektů muzikálu. Máte nějaké sólo ambice?
Na střední jsem měl vlastní kapelu s názvem The Noodles. Po zemi jsme hráli celkem dost, vydali dvě alba s naší vlastní hudbou a zahajovali události jako Lee Ann Womack když se tu stavila [Northfolk, VA]. Rozhodl jsem se jít do školy namísto abych hrál, ale vždycky budu mít v hlavě uložené, že musím udělat album, na které budu opravdu hrdý. Čekám na setání s těmi pravými lidmi, se kterými bych spolupracoval.

Měl jsi během American Idiot někdy okno?
Green Day mají vedlejší projekt, o kterém moc lidí neví, Foxboro Hot Tubs. Hráli na malém místě tady v centru a vpodstatě se tam dostlo pouze obsazení muzikálu, protože na tuhle událost nikdo jiný nedostal pozvánku. Byla to jedna z nejlepších show, na jaké jsem kdy byl. Billie Joe surfoval po davu celou dobu a Pabst Blue Ribbon uvolnil celé publikum. Každý byl zpocený a smardlavý. Byl to fakt rockový moment.

D. Havok about his role in AIM

29. října 2011 v 20:07 | Magnumka |  American Idiot Musical
Článek přeložen z AOL.com:

DAVEY HAVOK Z AFI JE PŘIPRAVEN NA SVŮJ BROADWAYKSÝ DEBUT V 'AMERICAN IDIOT'

Autor: Dan Reilly

AFI's Davey Havok
Foto: Ben TrivetT, AOL.com

Davey Havok z AFI pokračuje ve stopách Billieho Joe Armstronga a Melissy Etheridge. Připojí se k obsazení muzikálu 'American Idiot' od Green Day. 35-lety punkový veterán bude hrát vzpurného, odporného St. Jimmyho, což jak se zdá, je tato příležitost jeho splněným snem.
"V lednu jsem měl telefonát a Billie [Joe Armstrong] se mě zeptal, jestli bych o 1. března nechtěl hrát roli St. Jimmyho v 'American Idiot'," řekl Havok AOL Music. "Bylo to opravdu, opravdu vzrušující. Byl jsem omráčený, prostě zcela ohromen, nemohl jsem tomu uvěřit. Být na Broadwayi je něco, o čem jsem snil když jsem byl velmi, velmi mladý. Bylo to něco, o čem jsem mluvil, že bych chtěl udělat, když jsem byl hodně mladý a bylo to taky něco, co jsem si myslel, že nebude nikdy možné vzhledem k k rozhodnutím, které jsem v životě udělal. Takže zpráva z telefonu pro mě byla opravdu ohromující.
V předvečer svého debutového vystoupení se Havok zastavil v kanclu AOL Music v New Yorku, aby diskutoval o rozdílech mezi vystupováním v divadle a s punkovou kapelou, fyzických výzev role a jeho budoucnosti s Blaqk Audio a AFI. Podívejte se na naše exkluzivní video interview s Havokem a ujistěte se, že ho během jeho dvou týdnů stihnete v New Yorksém St. James Theater.
Kdyby nechtělo video jet tady tak mrkněte sem.

Billie Joe Gets Personal - CZECH

29. října 2011 v 20:01 | Magnumka |  Articles and Interview
Green Day

BRAIN STEW (mozek na šrot)

Upřímný, inteligentní a prostě jednoduše zábavný, fronmtan Green Day, Billie Joe Armstrong je jednou z našich oblíbených hvězd, se kterými děláme rozhovory. Tady je pár svěžích výplodů, které běhel těch let Kerrangu řekl...

 • "Nedostanu svěrající kazajku, zamknou mě do vypolstrované místnosti pro blázny. No, možná to má k sobě blízko."
 • "Sám sebe negoogluju. Snažím se těmhle věcem vyhnout. Jednou jsem googloval svoji ženu."
 • "Nevidím nás jako moc velké profesionály. Bereme se jako baviči, ale jsme kapela z dělnické třídy. Neděláme nic napůl."
 • "Nikdy jsem nemusel mít pořádnou práci na plný úvazek. Prodával jsem předplatné novin, rozvážel pizzu a hamburgery. Ale vždycky jsme měli dost na přežití."
 • "Můj první [idol] byl, popravdě řečeno, Elvis Presley. Žral jsem způsob, jakým držel kytaru, be ohledu na to jestli na ni hrál nebo ne. Elvis v letech 1950 byl skvělý. rstě byl symbolem všeho, co bylo v pohodě."
 • "Vždycky nechávám nedokončenou práci, v dobrém či ve špatném, nebo v lepším či horším. Ale dokud bude život nepřevídatelný a trochu bláznivý, pak si myslím, že dělám správnou věc."
 • "Pokouším se zůstat zdravý, ale když přijde na scénu chlast, začne se pro mě mé předsevzetí hroutit. Chlast je snadný, nestoudný přítel, který udělá věci super, i když se necítíte úplně nejlíp. Mezi oslavování a chlastačkou jsou jen velmi tenké hranice."
 • "Slintám po sobě. Je dobré po sobě slintat. Je to vpořádku, protože jsou to vaše vlastní sliny, ale když dostanete hepatitidu tak to není fajn..."
 • "Taky mám občas blbou náladu, ale vzdávat se není dobrý.Mám rád tuhle kapelu a cítím, že můžeme něčeho dosáhnout."

 • "Může být opravdu těžké udržet rodinu pohromadě a dělat tohle. Naštěstí to moje žena chápe a to je dobré pro psaní skladeb. Chodíte po tenké čáře mezi vším, co je naprosto skvělé a mezi vším, co je naprosto šílené."
 • "Jakmile jsou někteří vaši fanoušci mladší, než je stáří vaší kapely, už prostě nemůžete vyjít na stage nazí."
 • "Je dobré mít pocit, že je tady co dokázat. Musíte se té touhy držet zuby nehty."
 • Vážně jsem dostal trochu pod kontrolu svůj vztek. Dostal jsem mizernou náladu. Obvykle je to těsně před kreativním výbuchem."
 • "Nechci být mluvčím žádné generace. Přinášíme věci do osobnější úrovně, místo toho, abychom procházeli okolo se slogany. Ale pokud si z toho lidé můžou něco vzít, pak je to fajn."
Live album/DVD Green Day, Awesome As Fuck, vyjde 21. března.