Tré Cool

14. září 2011 v 18:49 | Magnumka |  Tré Cool
Tré Cool

Celé jméno: Frank Edwin Wright III
Datum narození:
9. prosince, 1972
Místo narození:
Willits, Kalifornie, USA

Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů:
Hnědá
Výška:
5'10" - 175 cm (1' = 0,3048 m, 1"=2,54 cm)

Stav: Oženil se s dlouholetou přítelkyní Liseou Lyons v březnu 1995. V roce 2000 se oženil s Claudií, opět se rozvedl v roce 2003. Teď má přítelkyni Ruri
Děti: Dcera Ramona (leden 1995) s Liseou, syn Frankito -"Little Frank"- (2001) s Claudií

Rodina:
Tré vyrůstal se svým otcem a 2 sourozenci. Nyní žije v Oaklandu v CA

Hudení nástroje: Bicí, akordeón, kytara
Ostatní kapely:
Tré hrával s The Lookouts a Samiam
Vedlejší projekty kapely: Network, The Foxboro Hot Tubs

Instagram: treleparc

Biografie
Frank Edwin Wright III se narodil 9. prosince 1972 ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu a stal se nejmladším členem kapely Green Day. Vyrůstal v Mendocinských hodrách v Kalifornii se svými dvěma staršími sourozenci. Jeho táta, pilot helikoptéry ve Vietnamu, se rozhodl takto izolovat rodinu před návratem do USA. Trého nejbližší soused nebyl nikdo jiný, než The Lookout! Vlastník nahrávacího studia Lawrence Livermore, který byl taky vlastníkem kapely Looukouts. Ve věku 12ti let přijímá Livermore Trého do Lookouts a dal mu jméno Tré Cool ("Tre" společná přezdívka pro člověka "III", vyslovováno "tres", což je fancouzské slovo pro "velmi"). Po prvním turné Green Day po celé zemi (po vydání 39/Smooth) se John Kiffmeyer rozhodl kapelu opustit. Při pohledu na Gilman Street Billie Joe a Mike přijali Trého, který byl tou dobou na scéně Gilman Street už 5 let.

Tré se rozhodl odejít ze střední školy ve druhém ročníku. Nicméně přecejenom složil zkoušku z rovnocennosti a udělal GED a dokonce začal pobírat hodiny na nedaleké vyšší střední škole. Ze školy však vpadnou musel kvůli požadavkům turné Green Day. Trého otec, který vlastnil malou přepravní společnost opravil starý bookmobil a dělal klukům řidiče na třech samostatných turné. "Viděl jsem jak z dětí vyrůstají pracovití hudebníci," říká Trého tatínek, Frank Wright. "Na prvním, nebo prvních dvou turné to bylo víc než o čemkoliv jiném o párty. Pořád jsem se drbal na hlavě a říkal: 'Jak to sakra dělají?' Použili praxi - tady v mém obývacím pokoji - udělali spoustu písní z Dookie. Slyšíte jak se sbíhají a stejně nečekáte lidi, kteří půjdou ven a koupí si to. Ale když to dělají, říkáte si 'Wow to je fakt cool.'" (Rolling Stone, 26. ledna 1995).
Trého dcera Ramona se narodila v březnu 1995, chvíli na to se taktéž v březnu oženil se svou dlouholetou přítelkyní Liseou Lyons. S Liseou se ovšem rozvedl a v roce 2000 se znovu oženil - s Claudií. Claudia a Tré mají spolu syna Frankita, což znamená "Malý Frank". Tré a Claudia se taky rozvedli, roce 2003. Momentálně Tré žije v Oaklandu v Kalifornii. Tré měl vztah s Donnou C. z kapely The Doonas, ať se stalo cokoliv, teď už spolu nejsou. Právě teď má Tré vztah s přítelkyni Ruri.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama