Kerrang! Legends - CZECH - scans 6,7

24. září 2011 v 22:53 | Magnumka |  Kerrang Legends
SEZNÁMENÍ S KAPELOU

BILLIE JOE ARMSTRONG
Boss... [článek - Ben Mitchell]

BILLIE JOE - FAKTA

* Celé jméno: Billie Joe Armstrong
* Narozen: 17. února 1972
* Nástroje: vokály, kytara
* Sjednocení: zakládající člen, 1987
* Věci, které říká: "Dělat chyby je mnohem lepší, než nedělat nic."

Jak se Green Day vyvinuli ze silných kuřáků trávy na socio-politické polemiky, frontman Billie Joe Armstrong se jako skličující umělec prosazoval hodně intenzivně. Ale vraťme se zpět a zavzpomínejme na rok 1994, kdy kapela vystoupila s prominentním songem Longview, písní o masturbaci, při které si Armstrong sundal na Woodstocku kalhoty, to bylo před tím, než v Madison Square Garden hrál nahý. Daleko od braní se příliš vážně, Armstrong je rád za otázky, které nejsou z oblasti o zlověstném armádně-průmyslovém komplexu. Na začátku tohoto roku se jeden tazatel pokoušel zjistit, zda s zpěvákova láska k barvám na vlasy rozšířila níž, na obsah jeho spodního prádla a ptal se ho, jestli je koberec sladěn se závěsy (jestli má spodek stejný jak vršek). "Ve skutečnosti si spodek udržuju," odhalil Armstrong. "Trochu se vyholit je fakt supe věc. Musíte se toho pevně držet."
Armstrong, nejmladší ze šesti dětí, vyrůstal v Rodeu, v Kalifornii, kde potkal bassáka Mika Dirnta, když mu bylo deset. Táta Billieho Joa nedávno zemřel na rakovinu, zatímco Mike Dirnt si prožíval obtížnou výchovu. Sdílejíc smysl pro humor a lásku k rocku od The Who po Motley Crüe se brzy stali dobrými přáteli a začali hrát po okolí, vytvářeli vlastní hudbu. Tato začínající verze Green Day se brzy dostala do konečné podoby, do které se nakonec v roce 1991 zapadl bubeník Tré Cool.

Seznam úspěšných hudebníků, kteří jsou šťastně ženati se stejnou ženou po celou jejich kariéru, je vskutku velmi krátký. Armstrong poprvé viděl svou ženu, Adrienne, v roce 1990, kdy Green Day byli bandou zanedbaných neznámých, kteří měli turné po Americkém středozápadu a žili ze sotva dostatečných finančních prostředků. Pyšní rodiče Josepha (14) a Jakoba (11), oslaviliv červenci své patnácté výročí svatby. Jejich vztah je postaven na porozumnění, jak o tom svědčí, Armstrongův výlet do New Yorku, kde byl měsíc v lihu, aby oprášil pavučiny před prací na American Idiot z roku 2004. "Nejsem si jistej, jestli to byla nejúspěšnější cesta," tvrdil po tom, co oficiálně po jeho návratu našel námět na inspiraci alba při sledování zpráv, ve kterých byly záběry vojáků z invaze v Iráku.
Alb Green Day se po světě prodalo už 66 miliónů kopií a i nadále mají ohromné live show. Přesně tak hromadné odvolání kapely odpudilo několik z těch, kteří mají jasnou představu o tom, co by to měl punk být. Pro Armstronga punk není o dodržování pravidel určité skupiny lidí, nebo nošení správných kalhot. "Vždycky to bylo o tom, dělat věci po svým," říká. "Pro mě to značí vrchnolnou svobodu a smysl pro individualitu." Tato osvobozující filozofie dovolila zpěvákovi nadšené perspektivy, které se vyvinuly v povzbuzování jeho přirození (intimních partií) při předvádění svědomité rockové opery. Armstrong se zůstává smát sám sobě a jeho vášeň pro hudbu hoří stejně divoce, jako kdysi, když si poprvé vyhodili z kopýtka s nezralým, ale spolehlivým čahounem bassákem.


kerrangcover.jpg picture by Magnumka-kerleg


"PUNK ZNAMENÁ VŽDY DĚLAT VĚCI PO SVÝM."

Foto: Ross H...
kerrangcover.jpg picture by Magnumka-kerleg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama