Help in New Orleans

18. září 2011 v 14:19 | Magnumka |  Charity
17.4.2007
1. DEN V NEW ORLEANS

Adrienne: Je brzy. Opravdu brzy. Ještě jsme v kalifornském čase. Teď je 4:30. Dneska je první den, kdy budeme stavět. Všichni už na to jsou připraveni a těšili jsme se na začátek! Mířili jsme na bezpečnostní trénink/vítejte před tím, než než začne náš den s Habitat for Humanity (We are heading to a safely training/welcome before we begin our day with Habitat for Humanity.)
New Orleans je nezapomenutelné město. Lidi tam jsou přívětiví a pohostinní, to je bez debat.
Prší a my měli tu bezpečnostní zkoušku. Jdeme na naše stavební místo s naším stavebním velitelem (Ben). Pracujeme na domě, který byl postavená před devíti týdny.
Pak tam mluvila nějaká Janna o tom, že tam mluvila se sousedem a tak...


Billie Joe: Dnes jsme pracovali v horním devátém patře. Já sem pověsil okap nad předním vchodem. Musel sem taky použít techniku obráceného klepání, ale mám rád práci dodělanou. Když jsme zkončili, cítili sme pocit velkého úspěchu. Předtím, než sem přibil poslední kus lišty zespod střechy, natáhl jsem ruku dovnitř a napsal tam tužkou své jméno a datum. Ben je velký stavební šéf. Jason byl skvělý partner.. Bylo to úžasné, vidět jak měl každý člověk špinavé ruce a s dobrým svědomím pracovali na něčem dobrém.
Potom tam mluvil Jason něco v tom smyslu, že NO je jeho jedno z nejoblíbenějších měst na planetě, že neměl žádné dřívější zkušenosti se stavbou a podobně.. Jo že nové "heslo" je: Těšte se na zítřek.


2. DEN V NEW ORLEANS

Adrienne: Ráno je mlhavé. Doufala jsem, že nebude pršet abychom mohli pracoat venku. Přijeli sme okolo 9:30. Yay! Spali sme jenom chviličku.
Každý z nás přímo skočil po nějaké práci na projektu. Já jsem si vybrala malbu, protože počasí bylo dobré a chtěla jsem vidět nějaký viditelný pokrok..
Janna, Marki a já jsme pracovaly celý den na přední části domu. Barva byla šedá s růžovými doplňky. Jaká žena a její dcera vybrali tyto barvy! Jsou perfektní pro tento dům.
Marki má nafouknutý kotník, má ho nateklý a pohmožděný a to ještě pracovala s úsměvem. A Janna - dobře - ona je vždy usmvavá jako sluníčko.

Měli jsme poslední nevýznamnější událost, přijel náklaďák se zmrzlinou. Jacob a Cade slyšeli hudbu, už když auto bylo několik bloků od nás. Všichni sme se na nanuky těšili.
Ke konci dne už sme měly přední stranu domu hotovou. Najednou sem měla pocit, že jsem spojená s tou prací, kterou děláme. Pracujeme rukama, potíme se na slunci a pomáháme poskytnout místo k domovu pro tuto zvláštní ženu a dceru.
Pak tam zas mluvila ta Janna že ji ta práce inspirovala + něco v tomhletom smyslu.
Billie Joe: Dneska byl velký den. Dům už je opravdu hotový. Bylo super vidět všechny ty lidi, kteří na tomhle dělali, jak byli spokojeni s výsledkem. Zeptal jsem se Bena, jak dlouho trvalo postavení tohoto domu. Řekl 8 týdnů! To je neuvěřitelné. Taky ber zbytky - haraburdí, které použije znovu na další stavby.
Další zvláštní moment dneska bylo zmrzlinové auto. Všechny děti (i dospělí) letěli k autu aby si objednali. Hudba z toho auta měla 808 úderů do bubnu, k tomu byl každý člověk laskavý a tančili se zmrzlinou v ruce.
Adriennina malba byla fakt skvělá. Majitelka domuvybrala dobré barvy.
Nevím jak ty, Jasone, ale já myslím, že se mi bude do konce života zdát o natírání lišt střechy vysoko nad zemí.


3. DEN V NEW ORLEANS

Adrienne: Tohl je nás finální den. Je celkem smutný. Chtěla bych tady zůstat a dokončit páci, vidět to hotové. Je to úžasné, když spojíte s někým síly na jeden projekt. Pocit pýchy a vzrušení pro rodinu, která zde bude žít. Každý z nás padl do rytmu jejich práce a pracoval těžce jak jen to bylo možné. I děti pracovaly na malbě pilně. Bylo na nich vidět, že věděli, že dělají DOMOV pro někoho. Byl to takový posun.
Billie Joe: Jason a Mark pracovali znovu na okapu, tentokrát na straně domu, s nějakými pěknými vysokými schůdkami na natírání. Myslím že tady měli nejtvrdší práci za celý týden, protože tam stáli jenom na špičkách.
To byly jen tři dny. Tři dny! A my sme udělali na tom domě pro samotnou matku s dcerou obrovksý pokrok. Tři dny sme pomáhali pozměnit jejich život. O tom všem to je.
Musím poděkovat Američanům, kteří na tom pracovali s námi - díky Bene, Jelene a Same!! Byli ste děsiví a chci poděkovat i zbytku našeho týmu - Ali a Alison (Alisonovi). Pomohli ste nám s touto budovou, byla to opravdová zkušenost. Děkujeme vám. Nemůžu čekat na další budovu...


No zase tam děkovala pro změnu Janna, že se s BJem dobře spolupracovalo a že je s výsledkem spokojená.


Billie Joe: Byl to náš poslední den a já sem opravdu chtěl, aby ta práce byla dodělaná. Bylo to učení a zkušenost. Nikdy přeedtím sem takhle na domě nepracoval a tak teď mám k takovéto práci úctu. Mark, Jason a já sme zkočili s naší částí okapu. Kam se teď podívám, tam vidím podhled stříšky
Chtěl bych se vrátit a začít to budovat znovu. Doporučuju to každému. Nejen, že to bude domov pro cizince, ale taky to bude domov pro moji duši.

No a akonec tam mluvil Jason o tom... valstně o tom samém o čem BJ. Že pracovali na okapu a tak... Nakonec řekl: Jen doufám, že nikdo nezapomene na to, co toto místo a tito lidé zažili. Já ne.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama